een ander huis in de buurt werd op de soldaten geschoten. Deze schoten terug. Niemand werd geraakt. Zou hier de geheime politie aan 't werk zijn geweest? De Berliner Zeitung verneemt uit Rome, dat de politie een komplot heeft ontdekt om koning Victor Emanuel, bij zijn bezoek aan Piëmont dezer da gen, naar 't leven te staan. Er zijn bommen gevonden bij bekende anar chisten. De menschen zelf zijn gevloden. Volgens een telegram uitSisran, een stad van ruim 30.000 inwoners in het gouvernement Simbirsk (Rusland), stond eergisteren de heele plaats in vlammen. Uit Durban komt bericht, dat er in het zuiden van Natal nog twee mach tige opperhoofden zijn, die een drei gende houding aannemen en de regee ring van plan is ook met hen af te rekenen. Minister Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis erkend, dat de Engelsche troepen in Natal tegen de opstande lingen zoogenaamde ontplofbare kogels gebruiken. Uit het westen van de Vereenigde Staten zijn in den laatsten tijd telkens nog berichten over aardschokken ge komen. Merkwaardig is, in verband daarmee, wat men nu in het plaatsje Socorro in Nieuw Mexico ondervindt. Sedert 2 Juli schudt de grond daar haast onophoudelijk. Alle gebouwen zijn min of meer sterk beschadigd. De aardschokken zijn kort van duur, maar heftig en worden vergezeld door een geraas als van den donder. De ver schrikte bewoners zijn naar 't vrije veld gevlucht, waar hun beproevingen nog verergerd worden door zware regen buien. De Petersburgsche correspondent van de Kölnische Zeitung seinde gisteren, dat hij van iemand, die onmiddellijk tot den tsaar toegang heeft, gehoord heeft, dat er op Peterhof tot ontbinding van de Doema besloten is. Daarna zou er dadelijk een nieuwe verkiezing op den grondslag van rechtstreeksch alge meen stemrecht uitgeschreven worden. Men hoopt daarmede op Peterhof de uitbarsting der revolutie te voorkomen. Mocht er, wat waarschijnlijk is, op ont binding van de Doema een bloedige strijd ontbranden, dan zou een dictatuur uitgeroepen worden. Men rekent daarbij op den zedelijken steun der West-Euro- peesche mogendheden, heet 't! Het stadje Socorro, in Texas, is door een aardbeving verwoest. De bewoners leven in een angst, die telkens in een paniek dreigt over te slaan. Velen ont vluchten. De spoorlijn is echter niet veilig, wijl groote aardblokken op den weg vallen. De hitte van het warme bronwater is sedert den eersten schok 10 graden gestegen. In het geheele Rio-Grande-dal houden de aardschokken aan. Socorro is een plaatsje van 2000 zielenhet is 100 mijlen van Ei Poso verwijderd. In de nabijheid bevindt zich een uitgedoofde krater. 8*ii» nenli» nd. De correspondent van de N. R.. Ct. te Batavia seint: De Goesti's Tissa Mohamad en Lantih, alsmede haar echtgenoot Toemenggoeng Djadam hebben zich met vele volge lingen onvoorwaardelijk onderworpen. Er zijn 150 geweren ingeleverd. Goesti Brakit en Panglima Amin, die zich schuil gehouden heeft, zijn naar Pasir uitgeweken. Hun uitlevering is gevraagd. De Red. teekent hierbij aan Toemenggoeng Djadan is een bekend bendehoofd uit de Midden-Doesoen. Lan gen tijd is op hem jacht gemaakt, zoo dat hij bij gebrek aan steun is moeten uitwijken naar de Boven-Tabalongstreek (afdeeling Amoentai).\Vij vonden slechts vermeld, dat hij vergezeld werd door de Pegoestian-vrouwen Goesti Lantih en Goesti In tan (Sepajah). Het telegram bevat alzoo een gun stige en belangrijke tijding, daar Dja dan ons heel wat te doen heeft gege ven. Zoo maakte in het begin van dit jaar nog de bevolking van de kampong Braspapan in de onderafdeeling Boen- tok, alsmede de dajaks van Tabalong en Kiwa gemeene zaak met hem. Om trent Goesti Brakitt en Panglima Amin kunnen wij geen bizonderheden mede- deelen. Hun uitwijken naar Pasir, een rijkje op de oostkust van Borneo onder ons rechtstreeksch bestuur, is echter niet onbelangrijk, daar in dit gewest de rust nauwelijks is hersteld. De vraag om uit levering zal wel weer militair optre den in Pasir tengevolge hebben. Naar het Hbld. verneemt moet de minister van waterstaat voornemens zijn ten behoeve van den aanleg van het Wilhelminakaal, het vaarwater dat eerlang de Zuid-Willemsvaart met den Amer zal verbinden op de begrooting van 1907 f 500,000 aan te vragen. De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebben den, dat door den consul te San Fran cisco aan hen die naar Californië wen- schen te emigreeren, aangeraden wordt: lo. geen grond in die streken van uit Nederland of Europa te koopen op prospectussen of kaarten, maar zelf de terreinen ter plaatse te komen uitzoeken; 2o. geen grond te koopen alvorens ter plaatse een leertijd te hebben door gemaakt, daar de landbouw aldaar an ders is dan hier te lande. Zoodoende zullen zij in staat zijn over de hoeda nigheid en de waarde van den grond te oordeelen; 3o. alleen te gaan en hun gezin eerst te laten overkomen wanneer zij besla ten zijn om zich er voor goed te ves tigen; 4o. rekening te houden met de tem peratuur, welke des zomers in het bin nenland zeer hoog is. Te Stockton, te Fresno en in het al gemeen in het grootste gedeelte van de dalen van den San Joaquin bedraagt zij meestal 100° a 115° Fahrenheit. Overigens verdient het aanbeveling om niet te emigreeren zonder voorzien te zijn van het noodige geld om in staat te zijn in den eersten tijd althans te kunnen leven onafhankelijk van de verdiensten. Belanghebbenden wordt overigens in hun eigen belang aangeraden om niet naar Californië te emigreeren zonder van te voren omtrent de streek waar heen zij wenschen te gaan en de voor uitzichten aldaar, inlichtingen te heb ben ingewonnen bij den consul der Ne derlanden te San Francisco, aan wien in het Nederlandsch kan worden ge schreven. Op den briefomslag moet al leen gezet worden: To the Consulate of the Netherlands, San Francisco, Ca lifornia, U. S. A. Het hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering heeft zich tot een groot aantal vereenigingen gewend met verzoek een aan de Tweede Kamer te zenden motie in stemming te brengen, waarin de meening wordt uitgesproken dat de geldelijke last eener wettelijk geregelde ouderdomsverzorging niet ge legd behoort te worden op den arbeid, dus niet op werkgevers en werknemers, doch naar draagkracht behoort verdeeld te worden over allen en het recht op pensioen niet alleen moet ten goede komen aan loontrekkenden, maar ook aan niet-loontrekkenden, zoowel vrou wen als mannen. Te Hoorn is thans het eerste kaas contrölestation in ons land in werking. Het laboratorium is gevestigd in het gebouw van het zuivelconsulentschap. Reeds hebben zich 21 kaasboeren en 4 kaasfabrieken met een gezamelijk pro ductie van 385,000 kazen per jaar, aan gesloten. Bij gezegeld contract hebben de leden zich verbonden geen kaas te fabriceeren of te verkoopen, die minder dan 40 pCt. i/d. droge stof bevat. De kazen komen voorloopig nog ongemerkt in den handel. Op overtreding van het contract zijn hooge geldboeten gesteld, benevens recht van royement door het bestuur. Uit Lerwick is telegrafisch bericht gekomen, dat schipper Arie Veen van den logger Ida A. E. 53 van de Fischerei Act. Ges. Neptun, met het overnemen van haring overboord is gevallen en verdronken. Uit Amsterdam meldt men: Met primo September zal een begin gemaakt worden met de uitvoering van een belangrijk werk ter verbetering van het Noordzeekanaal tusschen Amster dam en de Hembrug, n.l. het verrui men en verdiepen van het kanaal en het versterken der boorden. De kosten van dit werk worden geraamd op pl.m. f474,700. Donderdag is te Sluiskil (gem. Ter Neuzen) na een hevig lijden bezweken een 3-jarig kind, dat den vorigen dag in een kuip met warm zeepsop geval len was. Men meldt uit Delft: Aan de oplettendheid van den ma chinist van den sneltrein, die te 11.1 uit Rotterdam vertrekt, is het te dan ken, dat Donderdag alhier een ongeluk is voorkomen, waarvan de gevolgen moeilijk te overzien zouden zijn geweest. De trein, die 17 minuten vertraging had, naderde in volle vaart (hij stopte niet te Delft) den zeer drukken over weg aan de Binnen Watersloot, toen de afsluitboomen nog niet waren neer gelaten en een paard en wagen, benevens vele voetgangers de spoorrails oversta ken. De machinist zag een en ander, remde met alle kracht en bracht den trein midden op den overweg tot staan, rakelings achter het voertuig langs gaande. Tegen den overwegwachter De K. is proces-verbaal opgemaakt. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Te Druten, waar drie tabaksstrippe- rijen zijn, werd in den laatsten tijd door sommige werkgevers veel tabak ver strekt om aan huis bewerkt te worden. De ouders lieten zich daardoor verlei den hunne kinderen, ook beneden den 12-jarigen leeftijd, werk te doen ver richten, wat strafbaar is, want elke ruimte, waarin stoffen bewerking onder gaan, wordt daardoor een werkplaats in den zin der Arbeidswet. De ouders, die de meeste kinderen hadden, waren het beste af, schijnbaar ten minstezij ver dienden het meeste geld. Van den vroe gen morgen tot den laten avond, vóór en na school, werd er gewerkt, en als de wet op den leerplicht er niet was geweest, zou men nog andere dingen te zien gekregen hebben. Hoe het in- tusschen met de frischheid van geest dezer tabaksstrippende kinderen gesteld was, zal wel niet behoeven te worden gezegd. Velen gebruikten de school uren als rusturen in plaats van als leeruren. Ook in de dorpen buiten Dru ten werd de Arbeidswet op deze wijze overtreden, want ook daar wordt veel tabak gestript. Intusschen zal er een eind komen aan deze overtredingen, welke een schande zijn voor de ouders, die door geldzucht gedreven, op deze wijze hunne arme kinderen exploitee- ren. De inspeetrice van den arbeid, dr. Klerekoper uit Arnhem, heeft in den laatsten tijd Maas en Waal bezocht en er op gewezen, dat aan dit euvel een einde dient te worden gemaakt. In de gemeente Wamel moet reeds eene over treding zijn geconstateerd. Er zullen spoedig meerdere volgen. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld Het moet in de bedoeling liggen, het Paleis „Buitenrust" aan den Ouden Scheveningschen Weg voorloopig niet af te breken doch dit gebouw tijdens den bouw van het Vredespaleis tot directiegebouw te bestemmen. Ook de Russische kapel zou voorloopig blijven staan, totdat het Vredespaleis voltooid is. Men rekent, dat de aanbesteding voor den bouw wel niet zal kunnen plaats hebben vóór het begin van het volgend jaar en dat de uitvoering wel 2V?jaar zal in beslag nemen zoodat het vredes paleis op zijn vroegst in den zomer van 1909 gereed zou kunnen zijn. Men meldt uit Arnhem: Donderdagmorgen heeft er op onze rivier een op waterstaatsgebied belang rijke gebeurtenis plaats gehad. Nadat de hoofdingenieur C. A. Jolles en de ingenieur Marenkelle, belast met het rivierbeheer, de werken betreffende de doorsnijding van den Rijn bij Malbur gen had bezocht, gaven zij den aanne mer A. Prins Th.z. uit Sliedrecht, last den doorsteek tot stand te brengen, wat dan ook onder toezicht van den met de leiding belasten ingenieur A. E. Kempees met goed gevolg is ge beurd. Met deze doorsnijding komt een lang gewenschte verbetering, zoowel voor de scheepvaart als voor afvoer van water, tot stand. Men stelt zich voor bij gunstigen waterstand alle werkzaamheden betref fende deze doorsnijding dit jaar gereed te krijgen. De commissie voor de herkeuring van den logger „Scheveningen 76" be staande uit den rijksinspecteur van scheepsbouw, de experts de heeren Ver- wey. Van Dam, Figée en Vlak, uit Vlaardingen; De Haas, uit Maassluis, en J. v. d. Einde, uit Scheveningen, heeft 't vaartuig als volkomen betrouw baar goedgekeurd. De logger is Woensdag van descheeps- helling afgebracht en Donderdag ter haringvisscherij vertrokken. Van de oude bemanning zijn alleen de schipper en twee Scheveningers over gebleven. Verder bestaat nu de bemanning uit tien mannen, te Urk on elders aange worven. Het 3-jarig dochtertje van S. v. d. Giessen te Hendrik-Ido-Ambacht heeft, spelende met andere kindertjes, op de boerenhofstede daartegenover, uit een kruik ruwe carbolzuur gedronken. De kleine liep hierop naar huis en viel voor de deur bewusteloos neer. De spoedig ter plaatse aanwezige genees heer pompte de maag leeger is nog een kleine hoop, dat het meisje in het leven zal blijven. De eerstgeloosde urine was lila-zwart. Wegens het heerschen van typhus op het eiland Urk en gebrek aan hulp aldaar is de officier van gezondheid dr. J. A. Smits, uit Amersfoort, met spoed ter assistentie daarheen vertrokken. Het gerechtshof te Arnhem heeft uit spraak gedaan in de zaak van den handelsreiziger E. J. te Zutphen, appèl van een vonnis der rechtbank te Zutphen, dd. 16 Mei, waarbij hij wegens feitelijke aanranding der eerbaarheid, in den trein gepleegd, veroordeeld werd tot 9 maanden. Dit vonnis werd vernietigd en bekl. thans veroordeeld tot een jaar. Omtrent Frans Rosier werd Woensdag uit Rotterdam gemeld Nadat de deskundigen, door den rechter-commissaris in deze zaak be noemd van beklaagdes verstandelijke vermogens, de hoogleeraren dr. G. Jel- gersma en dr. C. Winkler, een rapport hadden uitgebracht, waarin zij verklaar den tot het besluit te zijn gekomen, dat deze beklaagde is ^een misdadig ge borene, die krankzinnig is geworden, heeft de rechtbank alhier op daartoe strekkend requisitoir van den officier van justitie den man buiten vervolging gesteld. Vermits daarmede de tegen Rosier wegens den in den nacht van 2 op 3 Maart 1.1. te Gouda gepleegden diefstal aanhangig gemaakte strafzaak, in verband waarmede hij den 7den Maart 1.1. in het huis van bewaring alhier werd ingesloten en sedert ver bleef, was geëindigd, is hij heden naar het krankzinnigengestichtte Medemblik, waaruit hij op 20 Februari ontvluchtte, teruggebracht. Gedurende zijn verblijf in het huis van bewaring heeft hij van den aan vang tot het einde volhard bij zijn reeds elders betoonde weigering om gestichtsvoedsel tot zich te nemen, zoo dat dit hem tweemaal daags kunstmatig door den geneesheer werd toegediend. Nopens het door Rosier voor die voed- selweigering aangegeven motief, vrees voor vergiftiging door het in elke, hem door anderen voorgezette spijs zich bevindend kopergroen, kwamen de des kundigen tot het resultaat, dat die Vrees niet is voorgewend maar is uit vloeisel van een bepaald waansysteem. Uit Steenwijkerwold schrijft men aan het „Nwsbl. v. Fr.": Ruim zeven jaar geleden werd alhier een in herstelling zijnd huis van den heer H. Nijmeijer, die tot die herstel ling niet de goedkeuring van het ge meentebestuur had gevraagd en verkre gen op last van den burgemeester af gebroken. Deze maatregelen gaf toen op 't stille buurtje Thij heel wat sen satie. De burgemeester, geassisteerd door drie marechaussees met karabijnen, een paar politieagenten en vier werklieden, verschenen op het terrein en 't huis was spoedig tot een hoop afbraak ge maakt. Deze toestand is al in de zeven jaar onveranderd gebleven, doch de heer Nijmeijer stelde inmiddels een eisch tot schadevergoeding in. Tijdens de afbraak-geschiedenis, was de zetel van den eenen wethouder va cant en de andere wethouder had ge weigerd tot dat besluit mede te werken, omdat z. i. de heer Nijmeijer niet tegen de gemeente-verordeninghad misdreven. Op grond hiervan waren sommige rechts geleerden van meening, dat de burge meester, de heer Stroink, in privé voor de zaak aansprakelijk moest worden gesteld, waarom tegen hem een eisch werd ingesteld. Door de rechtbank te Heerenveen en later door het Hof te Leeuwarden, werd de eischer niet ontvankelijk verklaard omdat de heer Stroink, gehandeld hebbende als bur gemeester daarvoor in privé niet ver antwoordelijk mocht worden gesteld. De heer Nijmeijer nam toen een an deren advocaat en sprak inplaats van den burgemeester de gemeente aan. De uitspraak van de rechtbank was toen te zijnen gunste, doch de gemeente Steen wij kerwold bestreed de bevoegd heid van de rechtbank. Het Hof te Leeuwarden echter verklaarde de recht bank wel bevoegd, tegen welke uitspraak de gemeente cassatie aanteekende. Dit cassatieberoep is door den Hoogen Raad verworpen, die de zaak terug wees naar de rechtbank te Heerenveen ter verdere afdoening. De rechtbank heeft toen aan den heer Nijmeijer zijn eisch tot schade vergoeding toegezegd en de gemeente veroordeeld in alle kosten, op grond, dat de werkzaamheden, die de heer Nijmeijer aan zijn huis liet doen, her stellingen waren, waarvoor hij de goed keuring van de gemeente niet behoefde. Van deze uitspraak is de gemeente in beroep gegaan bij het hof te Leeuwar ken, dat thans de uitspraak van de rechtbank heeft bevestigd. Of de gemeente nu nog in cassatie zal gaan bij den Hoogen Raad, is nog niet beslist. Inmiddels groeien distelen en door nen weelderig op den hoop afbraak; het houtwerk staat in de open l icht te bederven. De heer Nijmeijer is blijven wonen in een zeer primitief niet afgebroken deel zijner woning tot vijf jaar na het begin der procedure, toen is hij ge storven. Ook de burgemeester is in middels overleden. De kosten, die de gemeente te betalen krijgt, zullen on getwijfeld zeer aanzienlijk zijn. Jl. Zaterdagnacht overleed te Hel mond het kind van M., onder verdachte omstandigheden, vermoedelijk door ver giftiging tengevolge van het eten van gekleurd suikergoed. Dinsdag werd het lijkie gerechtelijk geschouwd. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 21 Juli. Op den stadswal alhier is gevonden een zilveren naairing met 2 letters er op ge graveerd. Voor de eigenares terug te be komen bij den brigade-commandant der marechaussee. De Kerkeraad der Nederl. Hervormde gemeente alhier werd heden verblijd met een gift van twee honderd gulden voor het Protestantsch Ziekenhuis, van een be langstellende in deze gemeente voor deze stichting. WERKENDAM. Naar we vernemen, hoopt de weleerw. heer Goedbloed, predi kant aan den Nieuwendijk, morgenavond in de Ger. kerk A alhier op te treden. SLEEUWIJK. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch. Ger. kerk (voor- en nam.) ds. VV. J. Goedbloed van Cu baard. DE WERKEN, 20 Juli. Toen de heer J. v. d. M. met zijn motorrijwiel den Wer- kendamschen dijk uitreed, scheen de bocht vlak bij de Wiel te kort te zijn voor de vaart, die hij had, althans hij sloeg met zijn motor omver en bezeerde zich nog al ernstig, zoodat hij onder geneeskundige be handeling is. BIESBOSCH, 20 Juli. De handel in nieuw hooi begint levendig te worden. De prijs is momenteel f 12.alleen voor de beste soort, terwijl mindere kwaliteiten verkocht worden vanaf f 9.per 500 K.G. De oogst is schier overal geëindigd en geeft alleszins reden tot tevredenheid. ZALT-BOMMEL. Een groepje jeugdig werkvolk van 14 tot 17 jaar heeft Maan dagmorgen, op de werf gekomen, gewei gerd te werken, wanneer niet hun loon werd verhoogd! De snaken hebben buiten den waard gerekend; niet alleen krijgen zij geen loonsverhooging maar ook zijn zij van het werk uitgesloten. AALBURG. De heerlijke zomerdag van den 18en Juli is voor den 18-jarigen jon geling Gijsbert den Hoet uit Wijk en zijn zwaar getroffen verwanten zeer noodlottig geworden. Met een enkel woord is reeds vermeld, dat de oppassende, geachte jonge man hier verdronken is. VerdronkenOp- geschokt snelden zijn arme moeder, zijn ontzette vader naar den oever der verra derlijke Maas, die zich strak en gevoelloos gesloten hield over het ontzielde lichaam van den beminden zoon, met wien ouder- trots en ouderhope gedaald was in den kolk der eeuwigheid. Verbijsterd liepen de tientallen van menschen te hoop, vervuld van medelijden en deernis. Het was ook zoo verpletterend hardhet volle, bloeiende jonge leven, blijmoedig uitgetogen, onbe wust gesneld in de kaken des doods. Een jongere broeder zag hem verdrinken; de knaap, noch de kameraad v. d. S. vermoch ten iets tot redding te doen. Spoedig aan gevangen pogingen, om den drenkeling op te visschen leidden helaas tot geen resul taat en zoo verflauwde met het licht des daags weldra elke hoop om nog iets te kunnen doen. Eerst laat in den avond verwijderde zich het volk van de rivier, terwijl de visschers hun somberen arbeid met een grooten zegen voortzetten Het was diep in den nacht, toen een som bere kleine stoet den zoon in het ouderlij k thuis terugbracht Algemeen en hartelijk is de deelneming in zijn treurig lot en in de smart der be proefde familieleden. Dat zij kracht naar kruis mogen ontvangen. Onder veel belangstelling had Vrijdag de begrafenis plaats, waarbij opnieuw ge tuigenis werd afgelegd van de sympathie, die 's jongelings deel was èn in de Slaats zijner inwoning èn als kweekeling er school en der Rijks-normaallessen. Dat hij ruste in vrede! VEEN. Een begin werd deze week reeds met het fruit gemaakt. De'eerste Janbazen werden opgekocht tegen hoogen prijs. Er wordt besteed van f 8,tot f 9,per H.L. j Van den winkelier S. uit Andel sloeg zijn paard op hol, terwijl hij zich even van den wagen verwijderde. Twee kinderen werden er uitgeslingerd, doch kwa men met den schrik vrij. Gelukkig werd het paard in zijn volle vaart tegen gehou den. De winkelwaren waren aanmerkelijk beschadigd. HEDEL. Bij Koninkl. besluit is benoemd tot burgemeester dezer gemeente, de heer J. C. Hoeflake, thans secretaris dezer ge meente. HAARSTEEG. Onze afdeeling van de Noordbrabantsche Maatschappij van Land bouw heeft besloten 11 September e.k. eene tentoonstelling te houden van vee en land en tuinbouwgewassen. Er is een uitvoerend Comité samenge steld, bestaande uit een 12-tal leden. Eere voorzitter is de Heer H. Prinsen, voorzitter de Heer I. Gerritse, secretaris de heer P. Prinsen Hz. en penningmeester de Heer A. G. Heesbeen. GENDEREN. De Coöperatieve Boterfa- briek, alhier op te richten, heeft thans een begin van uitvoering gekregen. Gisterenavond had eene groote vergade ring van belangstellenden plaats en werden de statuten ten overstaan van Notaris Rie- tra geteekend. Het bouwen der fabriek werd onder hands opgedragen aan den heer H. Klein- loog, aannemer alhier. Voor de betrekking van Directeur had zich een elftal sollicitanten aangemeld, waaruit een drietal zal worden opgemaakt, om daarna tot eene definitieve keuze over te gaan. De aandeelhouders zijn tot heden uit sluitend inwoners van Genderen. Met belangstelling en vol vertrouwen wordt de werking der fabriek tegemoet gezien. Wij wenschen den ondernemers de beste resultaten toe op hun onvermoeid pogen. De Jongeheeren G. Branderhorst en K. van Haeringen alhier, leerlingen aan het Gymnasium te 's-Bosch, werden deze week bevorderd: n.l. Branderhorst tot de 4e en Van Aaeringen tot de 2e klasse. DRONGELEN. Donderdag 26 Juli zul len de vier hoogste klassen der school al hier, onder leiding hunner onderwijzers, een schoolreisje maken per s.s. Thor naar Rotterdam, om daar de diergaarde te be zoeken. Als een bewijs hoe dit plan de instemming der inwoners wegdraagt, kan dienen, dat een collecte daarvoor bijna f 50.heeft opgebracht. Bij den heer D. v. Campen alhier loopt sinds ongeveer drie weken een kalf

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2