MFIWSIIHII nor M Lai w flash tin. V oordeelig Bouwen. Metsel-, Nier- en l'roiiel steen, Naaimachines Breimachines. Jan Geertscn voorheen JAIT BE LÜ5TJW. V eenendualsch Bezoek hel Motor- en Rijwiele bij A. Swagemakers Naaimachinenhandel voorheen A. LEWENSTEIN, J. Kuypers- W illers, Notaris KERKHOVEN te Werkendam, üilgerer L. J. VEERMAN le Heusden. Kortelings bekomen. Genezing te Delft. Gorinchem. Sint Jansstraat Et 126, L«=s-" TWEEDE BLAD No 2547. Z\TFJW\G 21 JUL! 1906. BUITENLAND. De Telegraaf schrijft: Ook buitenlandsche, zelfs Engelsche couranten verkonden, dat de wijze, waar op in Natal tegen de inboorlingen is geageerd, geen oorlog mag heeten, doch, dat men er een ware slachting heeft aangericht. Na het gevecht in het Momedal moeten ongeveer 8000 inboorlingen zijn afgemaakt. Natuurlijk heeft men er wat op gevonden, 't Zijn de zwarte hulptroepen, die zoo beestachtig heb ben huisgehouden. Doch een chef is verantwoordelijk voor de daden van zijn ondergeschikten. En die lands- troepen worden toch aangevoerd door blanke officieren? Bovendien, 't Heet, dat dr. Platt toch zeker geen kaffer van huis uit, al heeft hij zich nu als zoodanig aan gesteld aan Bambaata 't hoofd heeft afgesneden en dit twee dagen lang heeft tentoongesteld. E11 majoor Nicolai van de Transvaalsche lichte infanterie heeft in 'n brief aan een vriend te Johannesburg verklaard, dat er gedu rende den veldtocht „geen pardon werd gegeven". Wij meenen intusschen, dat er nog zoo iets als 'n „oorlogsrecht" bestaat, door alle z.g. beschaafde staten erkend. En in het hoofdstuk over „de oorlog voerenden onderling" zegt paragaaf 46 „De tegenwoordige oorlogen hebben niet tot doel elkander zooveel mogelijk te dooden, maar een rechtsdoel, liefst ten koste van zoo weinig menschen- levens mogelijk, te bereiken. Het on- noodig en moedwillig dooden van den vijand is dus onrechtmatig. Onrecht matig dooden ook in een overigens rechtvaardigen kamp is moord. En de volgende paragrafen luiden Het bevel den vijand geen kwartier te geven, is strijdig met de beginselen van het tegenwoordig volkenrecht. Zelfs de bedreiging geen kwartier te zullen verleenen is niet geoorloofd. Troepenkorpsen, die geen kwartier geven, hebben het recht verbeurd, dat hun kwartier worde verleend. Zoo erg moet de toestand zijn geweest, dat enkelen in hun correspondentie met verwanten of bekenden hebben verklaard, dat ze het slachten en af maken moede waren. Volgens de „Frankfurter Zeitung" meldde een Engelsch officier in een schrijven van 22 Juniop 't oogenblik hebben we noch plaats voor meer offi cieren, noch voor oorlogscorresponden ten. Den laatsten zou het bovendien onmogelijk zijn, eenig bericht te ver zenden. De oorzaak van die scherpe censuur is, dat tot verleden Vrijdag „geen gevangenen zijn gemaakt." Toen werd onvoorwaardelijke overgave ge- eischt. Doch 'k geloof, dat die gunst weer zal worden ingetrokken. De luttele verliezen aan Engelsche zijde worden verklaard door 't feit dat de Natalsche inboorlingen niet met de dappere kaffers zijn te vergelijken. En verder hierdoor, dat ze in hun oude geweren veel te weinig kruit gebrui ken. „Zelfs op tien pas afstands ver oorzaken hun schoten hoogstens bui ten- of schotwonden." Hartverheffend, tegenover zoo'n tegen partij te staan! De herinneringen aan den wree- den Soedankrijg en den hardvochtigen Transvaaloorlog zullen, door wat nu is gebeurd, bij menigeen weer eens wor den opgefrischt. En in trouwe 't zou niet kwaad zijn, wanneer de mogendheden, in naam van menschelijkheid en beschaving, bij 't perfide Albion eens gezamenlijk pro testeerden tegen deze beestachtigheden. Ware 't maar om nog weer eens op de kaak te stellen 't schijnheilig gedoe van Brittenland, dat zoo vaak z'n on bescheiden neus steekt in andermans zaken. Het Petersburgsche blad „Nowoje Wremja bericht, dat de militaire com missie die een onderzoek heeft ingesteld naar de overgave van Port Arthur, tot het besluit gekomen is, dat die over gave een ernstig misdrijf is geweest, waarvoor generaal Stoessel, volgens de wet, smadelijk gedregadeerd en doodge schoten behoort te worden. Evenzoo verdient generaal Fock gedegradeerd en tot 20 jaar dwangarbeid veroordeeld te worden; generaal Reiss behoort ver bannen te wordenterwijl voor den stadhouder Alexejef en generaal Smir- nof een berisping van den Tsaar vol doende wordt geacht. Eerst over een week of drie zal het rapport dezer commissie van onderzoek gereed zijn om aan den Tsaar te wor den ingediend. In Dahlen bij Dusserfdorf is, volgens het „Berl. Tageblatt", een vrouw ge arresteerd, die haar kindje van ver scheidene maanden oud, had laten ver hongeren. Uit de instructie bleek, dat het gearresteerde wijf reeds vijf kinderen op deze wijze had omgebracht. BINNENLAND. Het hoofdbestuur van den landelijken bond van miliciens, oud-miliciens, re servisten en landweermannen (de hee- ren C. Meinhamdt, voorzitter, Hase- broekstraatC4 Kr»on, penningmeester, J. P. Heijestraat 137 en D. Chr. Leven dig, Kinkerstraat 246, allen te Amster dam) verzoekt plaatsing van het vol gende Het zal den meeeten uwer lezers en lezeressen nog versch in het geheugen liggen, de treurige gebeurtenissen van den 22en Juni, in het militaire tenten kamp bij Zeist. Ieder weet, hoe daar door het hemel vuur twee mannen direct gedood en vele zwaar en minder zwaar gewond werden. Niet ieder weet, dat de meeste dezer personen vaders van gezinnen zijn. Ook weet lang niet ieder dat de na bestaanden van de overledenen nog geen officieele kennisgeving ontvingen van ons legerbestuur, meldende het treurig verlies hunner bloedverwanten. Ook weet lang niet ieder, dat op dit oogenblik uit 's Rijks kas nog geen cent is uitbetaald geworden (zelfs niet toegekend) aan vergoeding voor de gewonden of weduwengeld voor de na bestaanden. Ook weet haast niemand, dat er ge wonden zijn, die zoo goed als geheel blind of lam zijn. Ook weet haast niemand, dat de fi- nancieele toestand dezer hun plicht doende landweermannen van dien aard is, dat er armoede door hunne gezin nen wordt geleden. En toch, al weet haast niemand deze dingen, zijn ze in alle opzichten juist, wat ons is gebleken, bij een door ons hoofdbestuur ingesteld en nog loopend onderzoek, naar een en ander, waar van binnenkort een gedrukt rapport zal verschijnen. Waar er nu van wege de regeering nog geen gelden zijn uitgekeerd vol gens bepaling der wet, welke zijn aan gevraagd, en waar het schijnt dat onze regeering weinig spoed in dit bijzonder geval maakt, waar wij tot de overtui ging zijn gekomen, tijdens ons loopend onderzoek, dat directe hulp (financieele) zeer gewenscht is, heeft ons hoofdbe stuur doen besluiten, nu reeds 'n begin te maken met ondersteuning, door uit haar midden een comité te benoemen ter inzameling van geldén, welke ge heel ten goede zullen komen aan be doelde gezinnen. Wij doen dan ook bij dezen een ern stig beroep op alle landgenooten, on verschillig tot welken stand of rang men behoort, of welk standpunt men op staatkundig of godsdienstig gebied mag innemen, om het voorbeeld van landweerofficier te volgen, welke reeds tweemaal tien gulden zond aan een der gewonden, en een flinke bijdrage op te zenden aan het adres van den penning meester. Bedenkt landgenooten, wat het zeg gen wil 's Maandags gezond weg te gaan in de gedachten Zaterdag weder gezond in 't gezin terug te zijn en men komt dan blind, lam of dood terug. Bedenkt dat deze menschen vroeger ruimschoots in 't onderhoud der hunnen konden voorzien. En wanneer u dit bedenkt, dan zijn wij overtuigd dat binnen zeer korten tijd, e&n voorloopig bedrag aan de zoo zwaar getroffenen door ons kan worden uitgekeerd. Laat elk overwegen dat spoedige hulp dubbele hulp is en dat deze noodig is. Men zende zijn geld aan C. Kroon, Jan Pieter Heijestraat 137, Amsterdam. Er zijn te Amsterdam eenige gevallen geconstateerd van Febris Typhoïdea als gevolg van het gebruik van scha delijke melk. Ingevolge betreffende me- dedeelingen van den gemeentelijken gezondheidsdienst waarschuwt de bur gemeester nu de ingezetenen tegen het gebruik van rauwe (ongekookte) melk. Uit Eindhoven wordt gemeld: Bij een hevig onweer, dat Woensdag nacht boven deze stad en den omtrek woedde, werd te Tongelre het dak van een woning geheel weggeslagen, zonder brand te veroorzaken. Geen persoon lijke ongelukken. Te Acht werd de graanmolen van L. getroffen en beschadigd. Men schrijft van Schiermonnikoog aan het Hbl.: De geruchten, die eenigen tijd gele den hier de ronde deden, als zou de eigenaar van 't eiland, graaf Bernstoeff 't badhotel hebben verkocht, doch die toen nog van Allen grond waren ont bloot, hebben zich heden toch beves tigd. Van welingelichte zijde verneemt men, dat 't badhotel met een belang rijk stuk duingrond, „pl.m. vijftienhon derd meters", gelegen aan den west kant van 'teiland, in handen van eenige Duitsche heeren is overgegaan, zoodat er nu alle hoop bestaat, dat een maat schappij, hier de badzaak eens flink zal aanpakken en doorzetten en Schiermon nikoog dat als schoon eiland algemeen wordt geroemd en gezocht, eindelijk eens weer een plaats als Noordzee-bad- plaats zal innemen. Tengevolge van den aanzienlijken re genval en den aanhoudenden westen wind, is 't Meppelerdiep wederom bui ten zijn oevers getreden. De meeste lan den langs zij n boorden staan geheel blank. Ook in het zoogenaamde Staphorster- veld, waar de hooibouw nu in vollen gang is, begint men last van het wa ter te krijgen. Blootsvoets brengen de hooiers en hooisters het wintervoeder naar hooger streken. Mejuffrouw G. Oosterloo, geb. Kan, 28 jaar oud, Buitenwatersloot 238, Delft, is de persoon, waarvan wij hier het portret geven. Zij heeft, dank de Pink Pillen, eene volkomene genezing bekomen der maag ziekte en bloedarmoede, waaraan zij sedert haar jeugd lijdende was. Mej. Oosterloo. (Portret van Doorne.) „Vanaf mijn kindsche jaren", zoo schrijft zij, „heb ik erg aan de maag en aan bloed armoede geleden. Ik ben steeds zeer zwak geweest en heb weinig eetlust en eene slechte spijsvertering gehad. Ik heb dikwijls den dokter geraadpleegd, ik heb eene groote hoeveelheid geneesmiddelen genomen, maar ik heb nooit eenige verlichting bekomen, tot op den dag dat ik de Pink Pillen ge nomen heb, die m ij niet alleen verlichting gegeven hebben, maar die mij eene volko mene genezing bezorgd hebben, welke be handeling betrekkelijk kort was, daar ik gedurende zoo langen tijd geleden heb." Als gij ziek zijt en als de behandeling die u volgt u voldoening geeft, wacht u wel hierin geene verandering te brengen. Maar als gij geene verbetering waarneemt door de behandeling die u volgt, lijdt niet langer en zet dezelve niet voort, neemt de Pink Pillen. De Pink Pillen zijn een goed geneesmiddel, dat zijne bewijzen geleverd heeft. lederen dag hebt gij de verhalen van genezingen. Luistert naar deze lieden die op eervolle wijze bekend staan en profiteert van' de ondervinding die zij hebben op gedaan en die bij hen gelukt is. Zij spreken naar ondervinding. Het is steeds verkiese lijk en vooral op 't gebied van ziekte van de ondervinding te profiteeren van anderen dan de proefnemingen op zich zelf toe te passen. De Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, i 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. VAN HollandscheDuitsche en Engelsche Garens BandSujetten, Kr am er ij en enz. Sponsen. Borstelwerk. Hessen. Zeemleer. IN»«'is«*xtra©t. Scharen. Dweilen. Toilclzei fien. Lepels. Lneifers. Schryt behoeften. Vorken. Opgericht 1860. Firma C. JATVSE3KT, Speciaal adres voor Wederv*>rkoopers. De Kalkzandsteen fabriek Loevestein te Vuren a.|fl. Waal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. Levert tot /,cer concurreert ode prijzen in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hord mei metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grooèere en kleinere BtHJlWl EBkllH, ook VV 4'FLIK W UltltU.Vi. Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur Desverkiezende betaling op termijn. Vucfiterstraat H 22, 's-BQSCH. Melkvoedsel voor Kinderen en ZiekenJ ADVERTENTIEN. Hotel het Ulti:il. Café Restaurant. - - - Uitspanning. Ruime gelegenheid tot het plaatsen van - AUTOMOBIELEN en RIJWIELEN. - door VANAF HET STATION KOMENDE OVER DE BRUG RECHTE, JGBKHTZE\ op Douderdag 24* Juli 1906, des nam. 2 uur precies, in het café D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk, te DEWER- KEN, van 139 Hectaren uitmuntend te velde staande Gewassen, onder Dussen, Made en Drimmelen, Wer kendam en Dewerken, bestaande in lia- ver, tarwe, rogge, duivenboo- iien en hoóneii, op en in de polders Kijfhöek, Mooke, Wilhelmina, Muggen- waard, Eijerwaard, Kievitswaard, Steen van Kloosteroord, Hoogen Hof, Japesloot, Bin nen Noord, Bloemplaat of de Dood, Keizers- guldenwaard, Ippel en Klein Stukje. Alles breeder omschreven bij verspreide biljetten en gedrukte nota's, welke met inlichtingen gratis te bekomen zijn ten kan tore van den Notaris. SPECIALITEIT IN: Kindergoederen, Tricot-Tailles, Handschoenen en Kousen. Oroote sorteering in C0RSETTEN. Magazijn van Garen, Band en Sajetten, Hinthamerstraat A hh, 's-I3oso13l. Ruime keuze in gebreide en gemaakte Ondergoederen. (©©©©©©©©OOOGGGGOGÖ De couranten publiceeren gaarne documen ten, die, zooals het volgende, van het grootste nut kunnen zijn voor de gezond heid van hunne lezers. t i Aanbevelend, Overhemden, Fronts, Boorden, Manchetten, Dassen en Sporthemden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5