nen. die ter hulp gezonden werden, za gen de weg afgesneden: telegraaf- en telefoondraden zijn vernield; omtrent het lot van de inwoners van diverse afgelegen plaatsen verkeert men nog in het onzekere. S'laalNelilk liieuw». HEUSDEN, 11 Aug. Bij de op 8 Aug. gehouden aanbeste ding. vanwege het bestuur der „Binnen Oude Maas'', werd alleen ingeschreven door M. Steijneman, Raamsdonk, voor perceel 1 f 5550.perceel 2 f 758.Het werk is voorloopig nog niet gegund. WERKENDAM. Eergister zou veerman De Jong een der deugnieten, die zoo lastig kunnen zijn, een kleine afstraffing geven, doch dat bekwam hem slecht, want daarbij wondde hij zich zoodanig de hand aan een mesje, waarmede de delinquent een wortel van de huid ontdeed, dat de hulp eens dokters moest worden ingeroepen. Eergisteravond hield de afdeeling „Werkendam" van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen eene huishoudelijke vergadering, waarin de volgende benoemin gen plaats vonden: lo. Tot bestuursleden van het departe ment werden herkozen de heeren M. J. Meijer en P. H. Oldemans. 2o. Tot commissaris der spaarbank werd herbenoemd de heer A. Sigmond en benoemd de heer baron Mulert. 3o. Tot commissielid van Floralia werd herkozen de heer H. G. All ers. 4o. Tot leden der commissie, belast met het nazien der rekening der spaarbank de heeren M. Drievoet en Hagethorn. DE WERKEN (Kille). De zoon van den aannemer J. M. alhier is van het paard gevallen en heeft daarbij de vingers van de linkerhand verstuikt, waardoor hij on der geneeskundige behandeling is. NIEUWENDIJK. Hier geraakte de dochter van den schipper M. v. d. H., een doofstom meisje, te water. Het ongeval werd evenwel dadelijk opgemerkt door haar grootvader, die er in mocht slagen de on gelukkige op 't drooge te brengen. De arbeider B. Colijn heeft bij het grond vervoeren met klein spoor zoodanig met een zijner duimen tusschen een kipkar bekneld geweest, dat deze is gespleten. WIJK. Als een bewijs, dat de manden en stoelenfabriek alhier net en degelijk werk aflevert, kan dienen, dat een bloemen mand, door haar vervaardigt, op de ten toonstelling te Nijmegen bekroond is met de bronzen medaille en die tevens voor de verloting is aangekocht. MEEUWEN, 10 Aug. In de Ger. kerk hoopt a.s. Zondag in de bediening des Woords en v. h. H. Avondmaal op te tre den ds. Aalders uit Dussen. ANDEL, 10 Aug. In de Ned. Herv. kerk alhier hoopt a.s. Zondag op te treden ds. Smits uit Poederooien. GENDEREN. Tot Directeur der zuivel fabriek „Op Hoop van Zegen", alhier, is benoemd de heer B. J. Hartman, ass.-direc- teur der Coöperatieve Stoomzuivelfabriek te Gerkesklooster. In de vergadering, waarin deze benoeming plaats had, werd besloten de levering der benoodigde machineriën op te dragen aan den heer Verhoeven te Drunen, Agent voor de Firma Boeke Huydekoper te Groningen. De timmerman B. Haspels, alhier, is bij laagste inschrij ving aannemer gewor den van den bouw van een drietal wonin gen, dat te Dron gelen voor het personeel der „Thor", vanwege de Directie dier stoom bootmaatschappij wordt gebouwd. Naar uit de rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1905 blijkt, zal de open bare school alhier, aan de gemeente kosten bijna f 100. De overige kosten zijn door het Rijk ver goed. VEEN. Bij de Vrijdag gehouden ver pachting van weischaren op den uiterwaard „de Zaaierwaard" gelegen onder Aalst wer den hooge prijzen besteed. Ze brachten op er koeschaar van f 21 tot f25totNovem- r als weitijd. Een begin wordt reeds gemaakt met het delven van blauwe aardappelen. Ze zijn niet groot van stuk en er komen er weinig uit, doch de qualiteit behoeft niet beter, ze zijn lekker van smaak. Het bederf breidt zich gelukkig niet veel uit. WAALWIJK, 10 Aug. Onze weekmarkt werd heden vrij goed bezocht, en de san- voer ter hoornveemarkt was beduidender dan de twee vorige weken. LAND VAN ALTENA, 10 Aug. Wijl de werkzaamheden voor de arbeidende klasse hier in de streek verminderen, zijn ook thans weder uit verschillende dorpen een aantal arbeiders vertrokken naar de IJpolder en Haarlemmermeer, teneinde daar tijdens den grooten en drukken oogst flink geld te verdienen. Met den graan- en vlasoogst is reeds volop een begin gemaakt. Het vlas is mid delmatig, doch erwten en haver geven over vloedige reden tot tevredenheid. Blijft de huidige weersgesteldheid wat voortduren dan zal het graan evenals het hooigewas onder de meest gunstige omstandigheden ingezameld kunnen worden. GAMEREN. De eerste 8 dagen bleef de aardappelprijs stationair 31 stuivers per H.L. Sedert enkele dagen is er groote ver andering in gekomen, 't werd f 1,75 en nu zijn ze heden verkocht voor f 2,00 met veel animo. De bedoelde aardappelen zijn kralen. Handel met binnenlandsche steden. GORINCHEM. Ook hier is de behoefte aan goed drinkwater, door de groote droogte der laatste dagen, nijpend geworden. Ten einde nu de bewoners van den Banne van zuiver drinkwater te voorzien, worden door ons gemeentebestuur groote sproeiwagens met water daarheen gezonden en dit tegen den prijs van een hal ven cent per emmer aan den man gebracht. Dat de bewoners dier streek dit zeer op Srijs stellen, blijkt hieruit, dat terstond na en eersten wateraanvoer eene lijst met handteekeningen aan heeren bes tuur deren van Gorinchem als dankbetuiging werd ge zonden. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Woensdag 8 Augustus 1906. De voorzitter opent de vergadering en heet de leden welkom, in 't bijzonder het nieuw gekozen lid, de heer J. Bax, en sprak voorts met groote waardeering over het afgetreden lid, den heer J. Roomer. Hij gedenkt hem met die piëteit dien elk raads lid verdient en geloofde aan zijne goede meening: de gemeente met zijn raad en adviezen te hebben gediendwenschte hem nog een lang leven en betuigd zijnen dank voor 't goede dat hij' voor de gemeente gedaan heeft. Alsnu wordt door den heer J. Bax de vereischte eed afgelegd. De voorzitter zegt hieropik feliciteer u en dank u voor den eed, ge zult in dezelve een vingerwijzing hebben voor het belang der gemeente; ik hoop in u een waardig lid der gemeente raad te zullen vinden, en vertrouw, dat ge hiertoe uwe beste krachten zult wijden, zoo lang en zoo als God het wilt. De heer Bax betuigt hierop den voor zitter zijnen dank. Ter tafel komt nu de rooster van aftre ding der gemeenteraadsleden. In 1907 zul len aftreden de heeren D. Daim en J. Bax In 1909 de heeren A. J. de Jong de Bosson, P. J. Kole en C. A. Wierckx. In 1911 de heeren A. M. Schaap en P. Verhagen. Aangeboden wordt de gemeente-rekening over 1905. De voorzitter merkt hierbij op. dat door de te late ontvangst van de rekening van het Burg. Armbestuur, zij niet op de voorgeschrevene tijd, zijnde de 7e maand, is kunnen worden aangeboden. Door de heeren Daim en Wierckx zal de gemeente-rekening, als commissie van onderzoek, worden nagezien en in de eerst volgende vergadering rapport worden uit gebracht. De rekening sluit met een tekort van f 78.89J en zal 14 dagen voor een ieder ter inzage liggen. Hierna worden de notulen der vorige vergadering gelezen en zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. Niets meer te behandelen zijnde en nie mand het woord verlangende, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten en ging men over in geheime zitting, tei behandeling der vele ingekomen reclames Hoofd. Omslag. gsisiiMMtltiml. Naar het Vad. verneemt, worden de directe belastingen op de in dit jaar in te dienen begrooting ongeveer één millioen hooger geraamd dan op de vorige begrooting. De Staats Ct. bevat het Koninklijk Besluit tot instelling van een Staatscom missie, om na overweging, rapport uit te brengen over de vragenop welke wijze, zonder daarbij de belangen van 's Rijks schatkist uit het oog te ver liezen, de wetgeving op de registratie belasting en hypotheekrechten ware te herzienwelke veranderingen behoo- ren te worden gebracht in de wettelijke en administratieve bepalingen betref fende de eigendomsoverdracht van on roerende goederen en schepen, de ves tiging van rechten van hypotheek en scheepsverband, de hypothecaire en ka dastrale boekhouding en die derscheeps- bewijzen; op welke wijze, mede in ver band met den uitslag van het onder zoek der eerstgenoemde twee vragen, het dienstvak der registratie, waarin dat van het kadaster thans begrepen is, waar te reorganiseeren. Voorzitter dezer commissie is mr. O. Pijnacker Hordijk, oud-lid dér Eerste Kamer, te Haarlemsecretaris de heer J. A. F. Van Asperen surnumerair der registratie en domeinen, gedetacheerd aan het Departement van Financiën, te 's-Gravenhage. Blijkens mededeeling van den con sul-generaal der Nederlanden te Preto ria, is in „The Transvaal Governement Gazette van 29 Juli j.l. opgenomen eene kennisgeving, waarvan de vertaling luidt als volgt: „Vrije gift van 2.000.000 pond ster ling tot onderstand van personen van Britsche en vreemde nationaliteit, die vóór het uitbreken der vijandelijkhe den in 1899 gevestigd waren in Trans vaal en de Oranjerivierkolonie. Bij deze wordt ter algemeene kennis gebracht, dat de hieronder genoemde personen van Britsche en vreemde na tionaliteit, te wier behoeve schadever goedingen uit bovenvermelde „viije gift" werden geschonken, zich niet hebben aangemeld, ten einde het hun toegewezen bedrag in ontvangst te nemen. Besloten is de rekeningen uit hoofde van voormelde „vrije gift" onherroe pelijk den 31en December 1906 af te sluiten. Ter kennis der hieronder genoemde personen van Britsche en vreemde na tionaliteit wordt gebracht, dat zij zich vóór of op voornoemden 31 en Decem ber 1906 zullen hebben aan te melden voor de uitbetaling van het achter hunne namen vermelde bedrag. Voorts wordt nog ter kennis van be doelde personen gebracht, dat alle hier onder genoemde bedragen, welke den 31en December 1906 niet zijn opgevor derd en uitbetaald, verbeurd zijn en geene betalingen uit hoofde van schade vergoedingen uit voornoemde „vrije gift" zullen geschieden na meergemel- den datum van 31 December 1906". Belangstellenden vinden de lijst der namen in de Nederlandsche Staatscou rant No. 185. Blijkens mededeeling van het consnl- laat-generaal der Nederlanden te Pre toria moeten belanghebbenden het for mulier ter aanvrage van het voor toe lating in Transvaal of de Oranjerivier- kolonie vereischte permit persoonlijk in tegenwoordigheid van den permit- seeretaris invullen en onderteekenen. Bedoeld formulier wordt dus in het vervolg niet meer door het departement van Buitenlandsche Zaken verstrekt. Voor zooveel noodig worden belang hebbenden er aan herinnerd, dat per- mit-secretarissen zijn gevestigd te Kaap stad, Port-Elisabeth, East-London en Durbad, terwijl te Lourengo-Marques de Britsche consul is aangewezen voor de controle op de toelating van vreem delingen, die zich naar het gebied der vroegere republieken wenschen te be geven. In de Donderdag gehouden zitting van den gemeenteraad van Maastricht is besloten tot het sluiten eener over eenkomst met den minister van Bin nenlandsche Zaken betreffende de ver legging van den Jeker, in verband met den aanleg van een stoomtramweg naar Tongeren. Van goed ingelichte zijde verneemt de Zw. Ct., dat de weduwe van den door den bliksem gedooden landweer- plichtige uit Maasniel van den minis ter van oorlog de mededeeling ontving dat haar aanvraag om pensioen in be handeling genomen is. In afwachting van de pensioenregeling werd haar door Zijne Excellentie een voorloopige on dersteuning toegezonden. Naar de Tel. verneemt, zal de straf zaak tegen de ex-directeuren der Hol- landsche Hypotheekbank, de heeren Le Fèvre de Montiguy en De Geer, eerst in de maand November in be handeling komen. Dit uitstel is een gevolg van desbetreffend verzoek, door de verdediging van eerstgenoemden be klaagde t t den president der Recht bank gericht. Op last van dr. Den Houter, inspec teur der volksgezondheid, is de open bare school te Nieuwkoop gesloten, we gens het heerschen van roodvonk. Een geacht inwoner van Edam werd gisteren krankzinnig, mishandelde zijn ouders en een buurman, vluchtte op het dak zijner woning, en vandaar weer op dat van een buurman. De rijksveld wachter wist hem met een zacht lijntje van daar te verwijderen. Des middags is hij naar oen gesticht voor krankzin nigen gebracht. Hoewel de kwartjesvinders hoe langer hoe meer door de politie in het oog worden gehouden, blijkt de brutaliteit van deze heeren ook gaandeweg erger te worden. Dezer dagen werd een be kend Amsterdamsch clubje door de po litie te Sloterdijk verrast, terwijl zij bezig waren met geld op den openbaren weg te spelen. Toen van een dier „heeren" de kaar ten waarmede hij speelde in beslag wer den genomen, tartte een zijner helpers, bekend als „de Amerikaan", de politie hem zijne kaarten af te nemen, als hij die op den openbaren weg wierp en hij daarbij de omstanders tot spel uit- noodigde. De politie gaf te kennen daartoe onverwijld te zullen overgaan, indien de Amerikaan zijn voornemen uitvoerde. De man dreef de brutaliteit zoo ver, dat hij terstond zijn woorden in daden omzette, wat gevolg had dat ook tegen hem proces-verbaal werd op gemaakt en ook zijne kaarten in be- beslag werden genomen. Daarop droop het zestal, gezeten op twee motor- en vier gewone rijwielen, naar Amsterdam af. Donderdag werd te Utrecht eenedruk bezochte vergadering van den Neder- landschen Grossiersbond gehouden. Na langdurige besprekingen werd met commissarissen van het Syndicaat van zeepzieders eene overeenkomst ge troffen, waardoor de strijd tusschen beide lichamen eindigt en als gevolg daarvan de nieuwe zeepfabriek ten behoeve van den Grossiersbond niet zal worden ge bouwd. Men meldt uit Winschoten: Tegen H., alias dr. Ingenez, alhier, den uitvinder van het probate middel voor teringlijders, is heden proces-ver- baal opgemaakt. Door de HaarlemAlkmaar, die te 8.55 van Haarlem vertrekt, is tusschen Schoten en Santpoort een 40-jarige, doofstomme vrouw, die de rails wilde oversteken, gegrepen, 70 meter meege sleurd en totaal vermorseld. den verwonden soldaat werden aanstonds met het gebeurde in kennis gesteld. De regiments commandant heeft een onder zoek ingesteld. Het staat echter vast, dat bij het voorgevallene opzet niet in het spel is. Reeds thans ontvingen wij een pros- pectQs van de nationale en internatio nale tentoonstelling, die in September 1907 te 's-Gravenhage gehouden zal worden. Deze tentoonstelling zal de volgende rubrieke omvatten: Rundvee, zuivel, paarden, klein vee (varkens, schapen en geiten), pluimvee en tamme konijnen, bijenteelt, landbouwproducten, heide- ontginning, boschcultuur, grondverbe tering en zoetwatervisscherij, staatszorg voor den landbouw, nieuwste vindin gen op het gebied der landbouwwerk- tuigkunde, hoefbeslag; en gelijk vallen met het 3e internationaal zuivelcongres. Men meldt uit Eindhoven Met het oog op de voorspelling, dat op 15 Augustus e.k. vreeselijke dingen zullen plaats hebben of te wel de wereld zal vergaan, hebben eenige ingezetenen van Geldrop reeds getracht hun huis raad en kleederen aan den man te brengen, in de overtuiging, die na ge- melden datum niet meer noodig te hebben. Door een noodlottig toeval is Vrijdag ochtend in de Oranje-kazerne in den Haag, een grenadier door een schot uit een geweer ernstig, doch niet levens gevaarlijk, aan het gelaat verwond. Aangezien zich juist een officier van gezondheid in de kazerne bevond, kon aan den verwonde onmiddellijk genees kundige hulp worden verleend, waarna hij naar het militair hospitaal werd vervoerd. De familiebetrekkingen van Het veertienjarig knaapje uit Am sterdam, dat te Zandvoort in aanraking kwam met een electrischen kabel, is niet overleden. Wel zijn hand en arm verkoold en zullen die moeten geam puteerd worden, maar men heeft hoop op herstel. Woensdagavond 7 uur, kwam een moeder, die te Haarlem in de Cornelis- steeg haar kindje van 2 jaar in een sportkar onbeheerd had laten staan, tot de ontdekking dat het kind weg was. Wanhopig liep de moeder rond, om ten minste van het gebeurde ken- j nis te geven aan de politie. I Dat onze Posterijen soms vreemde l bestellingen hebben uit te voeren kan, volgeDS de Tijd, blijken uit het feit, dat aan het adres van den heer Rem- brandt van Rijn, Rembrandtplein te Amsterdam werden geadresseerd een prentbriefkaart en een visitekaartje met „hartelijke groeten" afgezonden door eenige kunstvrienden, benevens een reclamebiljet van Victoria-water, waarop eenige huidewoorden van feest- vierders. De brievenbesteller heeft deze eigen- aardige huldebetuigingen aan den bosch wachter van het Rembrandtplantsoen gegeven, die ze op zijn beurt gedepo- i neerd heeft aan het voetstuk van het standbeeld. i Op de achterzijde van de enveloppe met het kaartje is geschreven„Op het 1 Rembrandtplein is geen Heer van de- 1 zen naam bekend, wel een standbeeld, echter geen bus en geeft geen gehoor (dus onbestelbaar)". Men schrijft aan de P. Dr. Ct.: Met zekerheid kunnen wij mededee- len, dat thans door twee combinaties van personen pogingen gedaan worden om het bekende Bijbelsche Museum van wijlen ds. Schouten te koopen. Het is echter zeer de vraag of dit vermaarde museum voor ons land be houden zal blijven. De moeder te Harkema-Opeinde (Fr.), van wie drie kinderen verbrandden, is door dit vreeselijk ongeval in haar geestvermogens gekrenkt. Te Amsterdam is aangehouden een goudsmid, die aan het plaatsbureau van 't station Weesperpoort een vermoede lijk valsch tienguldenstuk in betaling gaf. Hij was nog in het bezit van moer dergelijke goudstukken. Bij nader onderzoek bleek, naar het N. v. d. D. meldt, dat de inbeslagge- nomen geldstukken niet valsch, maar langs chemischen weg gesnoeid waren. De aangehoudene, zekere H., goud smid te Kuik, in Noord-Braband, is, op grond van art. 210 Wetboek van Strafrecht, ter beschikking van de jus titie gesteld. Men schrijft uit Winschoten: Woensdagavond ruim 10 uur werden te Blij ham, een uur gaans van hier, twee personen, uit Schildwolde geko men, aangehouden en mishandeld. Een hunner, nl Joh. Benninga, een stel- makersknecht, kreeg een steek in de rugzijde, zoodat hij Woensdag naar hier werd gebracht en per eersten trein naar Groningen vervoerd, omdat men voor zijn leven vreest. Ook de dader, een bakkersknecht, is reeds binnenge bracht. Het Handelsbl. van Antwerpen ver neemt uit Leuven Jules Cherpion, de Luiksche student, die door het assisenhof tot levenslange dwangarbeid veroordeeld werd, zou naar het schijnt, in de gevangenis van Leu ven volledige bekentenissen gedaan hebben. Men zal zich herinneren dat Cherpion de droevige held was van een liefdesdrama. Hij werd veroordeeld om dat hij in een vijver bij Nijmegen, in den Heksendans, zijn minnares ver dronken had. De veroordeelde heeft zich geschikt in zijn lot en gedraagt zich voorbeeldig in de gevangenis van Leuven. „Land en Volk" deelt mede dat de binnenhaven te Sclieveningen aan de gemeente nog een millioen zal moeten kosten behoudens eventueele tegen vallers. Van begin December tot einde Fe bruari zal in de garnizoenen 's-Graven hage, Assen, 's- Hertogenbosch, Bergen- op-Zoom, Leiden, Amersfoort, Breda, Amsterdam, Arnhem en Haarlem aan de miliciens der lichting 1906, die zulks verlangen en hiervoor in de termen vallen, landbouwonderwijs worden ge geven. Gedurende een kort, doch hevig on- weder, dat Woensdagnacht boven Har-.- lingen woedde, werd het tjalkschip Vertrouwen, schipper F._ Bekkering, lig gende in de Noorierhaven, door den bliksem getroffen. Een blok werd vernield en het voor dek opgelicht, terwijl de opvarenden met den schrik vrijkwamen. In het naburige Midlum werd een woonhuis getroffen, de schoorsteen werd vernield en eenige tegels zijn van den muur afgeslagen. Donderdagmiddag sloeg tijdens een hevig onweer, dat vergezeld ging van hagelslag, de bliksem in 't café van de familie Bruizer te Drieborg (Dr.), waarbij alleen een schoorsteen vernield werd. Bij Kollum werd de kapitale boerderij van S. Hoekstra door den bliksem ge troffen. Alles brandde af. Het gebouw was laag verzekerd. Te Buinen (Dr.) is dienmiddag de bliksem ingeslagen in het huis van den bakker en winkelier L. Nanning. Het geheele perceel is afgebrand, een paard in den stal werd door den bliksem straal gedood, een zieke jongeling werd met moeite uit het brandend perceel gered. Omstreeks één uur is de bliksem ge slagen in do woning van den land bouwer Poppinga te Surhuisterveen (Fr.). In een oogenblik stond alles in lichte laaie. Er was nog net tijd om zes var kens in veiligheid te brengen. Gelukkig dat al 't andere vee in de wei was. Tijdens dezelfde bui werd een vrouw, die zich op een kwartier afstand van de hoeve van P. bevond, getroffen. Ze bleef ongeveei een half uur bewusteloos. Uiirserlifke Staml. Heusden, van 2 tot 9 Aug. Geboren: Alexander Wilhelm, z. v. Kr. van den Berg en E. van Grieken. Overleden: Petrus Antonius Kroot, 16 j.; Geertruida Lamberdina Itz, 78 j. Werkendam, van 3 tot 10 Aug. Ondertrouwd: Arie Frans van der Steenhoven, 22 j. met Christina de Waal, 25 j Geboren: Aria, d. v. A. Rijkers en M. Konings; Adriana Cornelia, d. v. C. P. Paans en A. Visser; Elisabeth Neeltje, d. v. A. Klootwijk en E. Klop. Overleden: Dirk de Waal, 15 m.; Jacob Schreuders, echtgen. van Anna Schreuders, 40 j. Veen, over de maand Juli. Getrouwd: Johannes MarinusSchreu ders, 23 j. en Maria Herrewijn, 26 j Cornelis van Vuren, 31 j. en Johanna Vos, 26 j Zweerus Corstiaan Vos, 27 j. en Maaike van Wijk, 24 j. Geboren: Cornelis, z. v. W. Sonne- veld en A. E. van Wijk; Teuntje en Sijke, dochters van M. v. d. Velden en E. Bouman; Gijsbert, z. v. Tjerk Jon ker en G. v. Ballegooijen. Overleden: Areke Vos, wed. van Adrianus Roeland. Dewerken en Sleeuwijk, van 31 Juli tot 7 Aug. Ondertrouwd: Cornelis Gerrit Otte- vanger, 25 j. met Jenneke Helena Ver hagen, 20 jDirk Andries Groene veld, 25 j. met Teuntje Konings, 19 j. Overleden: Cornelis Ippel, 63 j., echtgenoot van Gerdina Verhagen. tfloogi Aanbestedingen. IMartilbcrlcllK'"* 8 Aug. Prov. bestaar van Zeeland, de levering en het storten van steen voor den Oosterbavendam en het westelijk hoofd van de Westerhaven te Vlissingen. Ra ming f 2S.000. Minste inschrijver J. Jansen, Terneuzen, voor f 29.750. 9 Aag. Prov. bestaur van Noordholland, lo. het ver diepen van het Noordzeekanaal tusschen zijkaaaal B en de westzijde van de bocht bjj Buitenhuizen en tnsichen zijkanaal C en de in aanbanw zijnde nieuwe spoorwegbrug. Kaming f 197-000. Minste inschrijver M. J. van Hattam te Beverwijk, voor f 163.500. ?o. Het verruimen en verdiepen van het Noordzee kanaal en het maken van boordvoorzieniugen tusschen da Hembrng en de grens van het vaarwater van de ge meente Amsterdam. Raming f 277.000. Minste inschrijver G A. van Hattum te Sliedrecht, voor f 234.950. 3o. Het maken en leveren van betonblokken voor de golfbrekers van de havenhoofden te IJ maiden. Ra ming f 8 00. Minste inschrijver A. Volker P. A. Bos te Gorin chem. voor f 7300. HEUSDEN, 11 Aug. Op de boter mijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.46 tot f i f-8. Eieren van 4 tot o et. Granen Tarwe t 7. 0 af 7."0, Rogge f 5.0. «ƒ5.50, Gerst f 4 8*. af 5 30 Haver f 3.70 af 4.7", Kool zaad f—,Raapkoeken f af Lijnkoeken f LAND VAN ALTENA10 Aug. Aardappelen. Vroeae f i.80 f Blauwe f Zeeuwen, f-.- a f Jammen f hf Hooi \e qual. f 10 k j 12.00 2e gual fvoor de perO fik 10,00 Klavsrhooi f 11.— i f 13 CO Wit rtroo f - i f Geel ilto }-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2