fiijsffijtele ffaari. jljaaimachines. Breimachines. Hotel bet V\hl!lt. LH. Koffiehuishouders! Voordeelig Bouwen. NIetsel-, ^iier- en Profielsteen, Marmer- en Steenhouwerij verpachten aaimachinenhandel voorheen A.LEWENSTEIN, Jan Geertsen voorheen JAtT DE LEEUW. 8. K<*K. 31. van Bokhoven Zonen, Specialiteit in fijne Marmer- en Hardsteenwerken. Uilgever L. J. VEERMAN le Hensden. TWEEDE BLAD !ïo 2558. ZATERDAG AUG. 1906. Boft CEMENTSTEEHFABRIEK, PnU.cn, Kolken, Rioolbuizen. Vuchierstraat H 11, Sint Jansstraat JEE 126, Van Ploeg Ziekenoppasser, Koper en Vernikkelde Winkel-Etalages Gorincheni. BUITENLAND. De correspondent van de N. R. Ct. te Berlijn schrijft: Een zeer merkwaardige geschiedenis doet hier, van Londen uit, de ronde. Ik geef haar natuurlijk met alle voor zichtigheid weer, zonder voor de waar heid ervan te durven instaan. Maar het is op zichzelf belangwekkend dat zoo iets in het algemeen kan verteld worden. In het kort komt het verhaal hierop neer: Grooto Engelsche bankiers zouden met Fransche die bij de Rus sische leeningen betrokken zijn, over legd hebben of zelfs overeengekomen zijn of het nuttig en hoe het moge lijk zou zijn, een soort van herverze kering van hunne geldelijke belangen bij erkende leiders van de Russische omwentelingsbeweging aan te gaan Daarbij zou de vraag overwogen zijn, of men niet de noodige fondsen „voor het slagen van de omwenteling te hun ner beschikking zou stellen. De voor naamste voorwaarden die aan de leiders van de omwenteling gesteld zouden worden, zijn deze: dat zij zich ver binden dat geen Doema of geen revolu- tionnaire regeeiing in Rusland de door de tegenwoordige Russische regeering opgenomen leeningen en andere schul den zal verloochenen, maar die onder alle omstandigheden zal erkennen. Na tuurlijk zouden onderhandelingen met de hoofden van de omwenteling slechts door bemiddeling van zulke vertrouwde menschen en zoo voorzichtig en hei melijk gevoerd worden, dat de betrek kingen tusschen hen en de belangheb bende groote financiers nooit verweten of bewezen zouden kunnen worden op dat de tsaristische regeering zich niet zou kunnen beklagen. Men beweert verder dat nu reeds ondersteuningen uit Londen van wien de onlusten in Finland en Zuid-Rusland mogelijk hebben gemaakt. Terloops wordt verteld dat Lord Roth schild en zijne groep die totnogtoe bij *alle vroegere gebeurtenissen in Rus land zeer terughoudend zijn geweest, na de ontbinding van de Doema en de onlangs weer dreigende jodenver volgingen hun terughouding hebben laten varen en te Petersburg vertoo- gen hebben laten houden. Misschien zijn de bovenvermelde geruchten dan op deze wijze ontstaan dat deze loyale ver- toogen van de verschrokken financiers de kleine ware kern zijn geweest waar op het fantastische verhaal betreffende de bedreiging om de omwenteling met geld te steunen is opgebouwd. Zulk een dubbelhartig spel als een geldelijke on dersteuning van de oproerlingen tegen de oude regeering zou trouwens zeer ver metel en gewaagd zijn, ook omdat nog niet is gebleken dat de omwentelings beweging een krachtige centrale en goed werkende leiding bezit, waarmee op de bovenvermelde wijze onderhandelt kunnen worden. De opstanden zijn, voorzoover men tot dusver kan zien, over een groot ge bied verspreid en meer op zich zelf staande beroeringen van verschillende organisaties, die onder den algemeenen druk toevallig samenwerken, maar zon der dat enkele weinige hoofden en han den een revolutionnaire leiding aange ven. Wanneer de internationale groote bankiers de erkenning van den schul denlast van de tsaristische regeering bij een nieuwe regeering en een nieuwe Doema door omkooperij op groote schaal om het kortweg zoo te noemen willen doorzetten, dan hebben zij daar mee nog den tijd tot een dergelijke re volutionnaire regeering met de daarbij behoorende Doema er is, en dat kan nog een heelen tijd aanloopen. Dit nu schijnt nog te gevaarlijk en te weinig doelmatig. Met dat al zijn die geruch ten, gelijk gezegd, op zichzelf zeer be langwekkend, al doet men het best ze voorloopig als opzettelijke verzinsels te beschouwen. Bij Metz zijn twee vreemdelingen, verdacht van spionnage, in hechtenis genomen en te Ars-sur-Moselle opge borgen. Men vond ze in de buurt van 't fort „Kroonprinz", waar belegerings oefeningen werden gehouden. De een is kapitein te Nancy, de an dere't zijn broedersis studentin de medicijnen te Lyon. Te Washington is een officieel be richt ontvangen dat vijf Japanners, die naar het schijnt wederrechtelijk ge- vischt hebben bij de Aleuten, door Ame rikanen zijn doodgeslagen. Later wer den nog 12 Japanners wegens gelijk misdrijf door een Amerikaanschen tol- kotter gevangen genomen De Ameri- kaansche regeering heeft van een en ander mededeeling gedaan aan den Japanschen gezant en haar leedwezen betuigd over de strenge behandeling der overtreders. Men verwacht, dat de lading van de Sirio gedeeltelijk zal kunnen worden geborgen, als het maar mooi weer blijft. Het achterschip ligt geheel onder wa ter, maar het voorschip steekt nog bo ven water uit. Had de kapitein en het scheepsvolk de tegenwoordigheid van geest bewaard, dan had er, achterna beschouwd, niemand behoeven te ver drinken. Het ambtelijk onderzoek moet zeer bezwarend voor den kapitein en de scheepsofficieren uitpakken. Geheel in strijd met vroegere berich ten meldt de kapitein van de Boeda, een Hongaarsche schip, dat bij de ramp tegenwoordig is geweest en nu te Ge nua is aangekomen, dat de landver huizers zich betrekkelijk kalm bielden op het achterschip van de Sirio. Dat er gevochten zou zijn om de booten ontkent de kapitein van de Boeda. Vol gens dezen berichtgever zou de alge meen gesmaalde kapitein van de Sirio het zinkende schip niet hebben willen verlaten. Men moest hem ten slotte met geweld meenemen. Een duiker is in de Sirio geweest. Hij heeft wel 70 lijken gevonden, reeds in toestand van ontbinding. Naar luid van de laatste berichten, moet het geheele aantal geredden van de Sirio 522 zijn. Er worden 270 men schen vermist. De hitte is de laatste dagen in Ame rika bijna ondragelijk geworden. Dins dagmiddag was het 98 graden in de schaduw. Er kwamen dien dag 30 sterf gevallen voor. De politie heeft de be volking vergunning gegeven, om in bad pakjes in de parken te slapen. In den omtrek van New-York loopt alles in badcostuum. In deze eenvoudige, maar praktische dracht brengt men elkander bezoeken. Kinderen mogen vrijelijk in alle vijvers en fonteinen baden. Te Washington en Philadelphia wees de thermometer 103 graden aan. Te Brooklyn alleen heeft de politie de lijken van 52 paarden en 210 kat ten en honden die op straat dood wa ren gebleven, weg moeten halen. De brandweer bespuit daarom nu alle paar den en honden op straat. De gezondheidscommissie heeft 150JbO quarts melk laten vernietigen, die door de warmte bedorven was. Er is nu ge brek aan melk in de stad, en vooral flessehekinderen lijden onder dien toe stand. Een later bericht meldt: Gisteren heeft eindelijk de regen, waar New-York naar smachte, gestroomd, 't Heeft er gegoten. Heele wijken zijn onder water gezet. Putten liepen over. Een tnnnel van den ondergrondschen spoorweg liep onder, den trein dwin gend te stoppen. Ofschoon door 't een en ander groo te schade is aangericht, voelt New-York zich dankbaar; de thermometer is eeni- ge graden gedaald. De krijgsraad, door den tsaar aan gewezen om de muitelingen van het fort van Sveaborg te vonnissen, ziet zich tegenover een ontzaglijke taak ge plaatst. Het totaal aantal der beschuldigden bedraagt 700 artilleristen, c.00 infante risten en een honderdtal matrozen. Wat de burgerlijke beschuldigden betreft, liet is nog niet uitgemaakt of zij zullen verschijnen voor een Rus sisch of een Finsch gerechtshof. Het proces zal, naar men gelooft, aanleiding geven tot nieuwe incidenten en de meest uitgestrekte voorzorgs maatregelen zijn genomen met het oog op het handhaven der orde. Te Salisbury in Noord-Carolina heeft een menigte de gevangenis opengebro ken en zes negers gelyncht. De politie- gaf een salvo af en verwondde eenigen ider lynchers. In Odessa is het op 't oogenblik het slimst gesteld. Terwijl uit Peters burg elders kalmeerend berichten ko men, schijnt de toestand in Odessa te verergeren. Twee gewapende lieden vielen een troepje Joden aan op de openbare stra ten en wondden hen met messteken. Het plubliek trok partij voor de laat sten. Een der aanvallers werd naar ver wijdering van zijn valschen baard als een politie-agent herkend. De bevolking is opgewonden; er is een beweging merkbaar naar de alge- meene staking. Eenige garnizoensregimenten gedra gen zich eveneens onrustig. Niettegen staande strenge maatregelen der regee ring wordt het Doeina-manifest van Viborg algemeen verspreid. De telegrammen uit de verschillende deelen van Rusland bevatten de een tonige geschiedenis van steeds meer opstand en muiterij en moorden en bommen. Agrarische onlusten duiken aan alle kanten op. De boeren steken de prin- Skj ta;.*:~2> De Koniukl, v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM, vervaardigen als Specialiteiten alle werken in {gewapend en gewone BETOl, als: VLOEREN, GEWELVEN. DAKEN, FUNDAMENTEN, selijke landhuizen in brand en voeren bet vee weg. In Samara, Poltawa en Theodosia zijn honderden vuurwapens, die heimelijk waren ingevoerd, in beslag genomen. De laatste lijst van mooixlaanslagen bevat den moord op den garde com mandant van Pyatigersk, door een offi cier, die krankzinnig was geworden. De directeur van de gevangenis van Brest- Listock is door een geweerschot om het leven gebracht. Te Warschau hadden weer botsingen plaats tusschen socialisten en patriotten. Verscheidene gewonden. Het aantal arrestaties is niet om bij te houden. Te Petersburg alleen wer den Woensdag 150 personen in hech- j tenis genomen. In het dorp Tsjemerniki, gouverne ment Lublin, hebben de boeren vier socialisten vermoord, die gekomen wa ren met het voornemen de boeren tegen de landbezitters op te hitsen. De Tokiosche correspondent van de Daily Mail heeft een redacteur van de Kokoemin uitgevraagd, die van een reis naar China terugkwam. Hij liet zich zeer somber uit. De beweging te gen de vreemdelingen nam overal krachtig toe, bovenal te Peking, dat het middelpunt van de beweging is. De ondankbare Chineezen, zuchtte de Japansche journalist, zonderen ook de Japanners niet uit in hun haat tegen de vreemdelingen. De groote Marabout van de Sahara, de bekende sjeik Sidi Mohammed Ma- el-Ayni, bevindt zich op het oogenblik te Fez om den steun van de Maghzen te winnen bij den tegenstand, dien hij in Chingeti, op de grens van Senegam- bië, tegen het vooruitdringen der Fran- schen voorbereidt. Hij was de sjeik, die indertijd de ter j bezetting van Taganet uitgezonden j expeditie tegenhield en den aanvoerder daarvan vermoordde. Zijn verblijf in Marokko benut hij met het inkoopen van geweren. Hij is met groot gevolg gekomen, maar om opzien te vermijden, beeft hij dat in kleine groepjes verdeeld over de kust plaatsen van Marokko, met de opdracht wapens en ammunitie te koopen. Volgens een Engelsch blad is Woens dag een politieagent, die bij Belfast in zee baadde, op 150 M. uit de kust aangevallen door een groote bruinvisch. Door hevig te trappen joeg de man het ondier ten slotte op de vlucht, maar liet had hem al drie beten in de bee- nen toegebracht. Het verslag van de Engelsche com missie van onderzoek naar het geknoei met de legorvoorraden in Zuid-Afrika is verschenen. Ingevolge een zorgvul dige berekening stelt de commissie het onvermijdelijke verlies tengevolge van manco's, bedorven of anderzins te loor gegane voorraden op 752,657. pond sterling. Als men dit verlies buiten re kening laat, blijft er gedurende de 22 maanden volgende op de sluiting van den vrede nog een verliespost welke te vermijden ware geweest en welken de commissie schat op tusschen drie kwart en een en een kwart milioen pond sterling. De officieren van de Intendance krij gen heel wat te hooren over hun wan beheer, onverschilligheid en gebrek aan handelsgeest. Maar bijna allen worden vrijgepleit van bedrieglijke praktijken. Aan den anderen kant hebben leve ranciers dikwijls onderofficieren „ge stopt". ADVERTENTIEN. Notaris LODDER te Andel, zal op 19 Augus tus 1906, des namiddags 5 uur, in de Herberg van Gebr. NIEUWENHUIZEN, te R(jsw|jk, in het openbaar De T0EMAAT van de Rijswijksche Waard, gelegen onder Rijswijk. iÜNOVERTKEEBAAK Desverkiezende betaling op termijn. Café Restaurant- - - - Uitspanning. Ruime gelegenheid tot het plaatsen van - AUTOMOBIELEN en RIJWIELEN. - *«=ï-" VANAF HET STATION KOMENDE OVER DE BRUG It K C II 'W J. GIEKKTZEN. Oppert 138, BtOITIIS I» VI. Fabriek en Magazijn van alle soorten voor alle vakken. Gas- en Electrlsclie Ornamenten. Groote keuze in Steeds groote voorraad ter directe levering van iedere Winkel-Etalage. Oppert 138, Itotterdaui. Bekroond op diverse Tentoonstellingen met de Gouden Medaille. Reusachtige groote voorraad eikenhauten Spiegel buffetten met rijk ge- heeldhouwde Toonbanken, bijna voor niets. Nieuwe ijzersterke Stnelen van f 1,65 per stoel, van onder met schroe ven verbonden, kosten bij anderen voor een koopje f 1,90. Ook nieuwe ijzersterke Stoelen voor f 1,25, f 1,65, f 1,75 f 2,enz. Ook eenige gebruikte Inventarissen zullen door mij voor elk aannemelijk bod worden van de hand gedaan. Achtend, c iiilj ard fabrikant Botersloot 45, Hotterdnm. De Kalkzandsteenfabriek Loevestein te Vuren a.|i Waal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. I^evert tot zeer concurreeren«le prjjzen in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hard met tiiefaleo klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere HOUWWEU 14EN, ook WtTlilUlKlthl^'. Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur voorheen J. B0LSIUS, Beste adres voor: GRAFMONUMENTEN, SCHOORSTEENMANTELS enz. Nog voorhanden een een partij VIItU tv IIKli M'IIIMHlKTEE.'ViVl.tVl'lJLS, in verschillende modellen en afmetingen, die tegen efk aannemelijk bod worden opgeruimd. HATERREniGHGS- en DVFIJZERDGSDRICHTDiGKA Grootste voorraden ei- en cirkelvorm voor Duikers. Voor den Heer ARIE NAAIJEN te Andel Aanbevelend Hoe<lcn-Staii<Iau"ds, Kant-Standaards, Schamannen, Vleeschetalages, enz. Deze aanbieding zal af kan nimmer arertratfen warden. BILLARUS met tocbehaaren f 275 Contant. Ook in huur en op afbeta ling (meer dan 100 stuks in huur f 1.50 per week). Eiken Leestafels 175, 70 en f 10 bladdikte naar verkiezing en Ealétafels 85, 55 en - 5 geheel van Eikenhout.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5