Volgens telegrafische berichten is Val paraiso (Chili) door een aardbeving ge teisterd; vele personen zijn gedood of gekwetst. Alle gebouwen zijn bescha digd; in alle wijken der stad zijn bran den uitgebroken. Te New-York zijn berichten binnen gekomen over de aardbeving te Valpa raiso en Mendoza (Argentinië). Volgens eenige tijdingen is die aardbeving zeer ernstig geweest en zou er een groot aantal menschenlevens verloren zijn gegaan. Volgens de laatste berichten echter worden deze mededeelingen niet bevestigd. Een particulier telegram aan de firma W. R. Grace en Co. te New-York, van Valparaiso over Lima ontvangen, meldt, dat de aardbeving te Valparaiso ernstig is geweest. De zaken staan daar geheel stilde gebouwen der maatschappij zijn ernstig beschadigd, maar de bewoners bleven ongedeerd. Paai'denfukkei'ii. De Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant Gezien art. 1 laatste zinsnede van het reglement tot het van provinciewege toe kenhen van premiën en bewaringsprij zen ter bevordering van de paardenfokkerij in Noord-Brabant van 20 November 1901 (pro vinciaalblad van 1902 no. 15.) Gehoord de provinciale keurings-com- missie voor de paardenfokkerij in Noord- Brabant Hebben besloten: Te bepalen als volgt: Art. 1. De som van f 3000.bedoeld in art. 1 laatste zinsnede van het bovenaangehaalde reglement, wordt, voor 1906 besteed tot het bij deze uitloven van elf bewarings prij zen voor merriën, van ten minste 3 en ten hoogste 6 jaar, te weten vijf prijzen, elk van f 300.en zes prijzen, elk van f 250.—. Art. 2. De uitloving, toekenning en uitbetaling der prijzen geschieden onder de volgende voorwaarden c. Zij moeten gedekt zijn of gedekt wor den door een premiehengst van gelijk ras, d. w. z. dat de merriën van warmbloed-ras moeten gedekt zijn of worden door premie- hengsten van warmbloed-ras en de merriën van koudbloed-ras door premiehengsten van koudbloed-ras. Wanneer, in bizondere gevallen, ter be oordeeling van de keuringscommissie, bui ten schuld van den eigenaar, aan voor melde voorwaarden niet in alle opzichten is kunnen worden voldaan, gaat de aan spraak op den toegekenden prijs niet ver loren. Met de meriën, die voor de hierbedoelde bewaringsprijzen in aanmerking komen, kan in verband met het vooraan gehaalde provin ciaal reglement, ook worden meegedongen naar de jaarlijks van wege de Provincie of het Rijk uit te loven premiën, bewarings- prijzen of aanhoudingsbiidragen. Art. 3. Voor de toekenning van de in art. 1 om schreven bewaringsprij zen wordt een cen trale provinciale premiekeuring gehouden te Zevenbergen op Donderdag 13 Septem ber 1906, des voormiddags te elf uren, ten overs taai! van het lid van Gedeputeerde Staten Mr. A. van Rijckevorsel. terwijl bij diens verhindering een ander lid van dat den. Art. 4. Bauer was een Beiersch onderofficier, j College als zijn plaatsvervanger zal optre- die aan den oorlog tegen Denemarken deelnam en zich later nog als uitvin der onderscheidde. Bauer ondernam met twee man den eersten proeftocht en voer een heel eind de haven uit. Twee maal liet hij de duikboot zinken en tweemaal kwam zij weer boven. De derde maal mislukte de proef. Het vaartuig zonk en lag 36 jaar op den bodem van de zee; in 1887 werd het bij het bag geren ontdekt en boven gebracht. Belanghebbenden, die hunne merriën naar de in art. 1 bedoelde prijzen wenschen U doen mededingen, behooren daarvan tijdig uiterlijk voor 25 Augustus e. k. bij dei Secretaris-Penningmeester der provinciale keurings-commissie, den heer C. J. J. Da niëls te 's Hertogenbosch, schriftelijk aan gifte te doen in onderstaanden vorm: Eigenaar van Naam. de merrie Woonplaats. Beschrijving der Merrie. Naam Kleur Kenteekenen Ouderdom Hoogte De Griffier, J. NIEUWENHUIJZEN, l.G. INaatselük Nieuws. HEUSDEN, 18 Aug. Tweemaal was ontdekt, dat des morgens eene kip (hen) uit het hok was gestolen nu werd er een slot op de deur gehangen en aangifte bij de politie gedaan. Vijf nach ten bewaakten de marechaussees bedoeld hok, om den dief op heeterdaad te betrap pen. Den laatsten nacht, 't was zeer docker, hoorden zij geweld aan de deur van 't hok dat zich bleef herhalen. De politiemannen die op hun post stonden, dachten bij zich zelf, ditmaal ontsnapt gij ons niet. Terwij zij zeer voorzichtig op de kousen het hok naderden, om den dief te kunnen grijpen kwamen zij tot de ontdekking dat het een hond was. Teleurstelling 1 WERKENDAM. Woensdag viel T. van Driel alhier, terwijl hij aan het peren pluk ken was bij Pruissen, aan den Dewerken- schendijk, uit den boom en bezeerde zich zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en hij eenige dagen het bed zal moeten houden. Door den rentmeester van het kroon domein is Woensdag 1.1. aanbesteed: Het maken van eenige ouderhoudswerken aan de verschillende gebouwen van het kroon domein, alsmede het bouwen van een volks keet op de Koningin Sophia-Hoeve en hei afbreken van de bestaande met het bou wen eener nieuwe arbeiderswoning op de Koning Willem III-hoeve". Ingeschreven werd als volgt: F. Kramer en F. van Varik, Werkendam f 2682. P. Verdoorn, 2750. N. W. Stal, Drimmelen 3454. C. H. v. d. Heuvel, Werkendam 3460. J. v. Loon C.Dzn., 3475. C. Kieboom, 3498. C. Bakker, 3640. Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. Gistermorgen zou de ongeveer 80- jarige beurtschipper Zwets, door de sluis aan de Nieuwe haven een boot schutten. Het zwaard der boot stootte tegen de sluis en door den schok verloor Zwets, die op den kop stond, zijn evenwicht, viel over boord, ging geheel onder, doch kon, weder boven komende de boot grijpen en met behulp van anderen er weder inkomen. We hopen, dat de schrik, dien hij tegelijk met het natte pak bekwam, niet langdurig zal zijn. In de gisteravond gehouden Raads vergadering werd de rekening der gemeente over 1905, na eenige opmerkingen van de H.H. K. de Boon en C. J. Visser, die ze, als daartoe door den Raad benoemde com missie had nagezien, goedgekeurd. De ont vangsten hadden bedragen f 26960.37$ en de uitgaven f 26015.31, terwijl ook de re kening van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd in ontvangst op f 1656.08$ en in uitgaaf op f 1655.83$. Verder werd omtrent een adres van H. Paans tot bouwen, met 't oog op art. 8 der Woningverordening, goedgunstig be schikt; door den heer C. A. Koonings op 't wilde fietsrijden gewezen en ook nog iri geheime zitting een reclame inzake Hoof- delijken Omslag behandeld. VEEN. De landbouwer B. had zijne koeien naar eene andere graasplaats ge bracht. Verwonderd keek hij 's morgens op, toen een dezer dieren weer naar haar vroe gere weide was teruggekeerd, waarvoor minstens 2 uur noodig was om deze te bereiken. Zij scheen met hare nieuwe stand plaats niet tevreden te zijn. ALMKERK. In de Geref. kerk alhier zal a.s. Zondag optreden de heer Meijer cand. a. d. Theologische school te Kampen. WIJK. De heer Tj. Jonker, directeur van het fanfarecorps alhier, is ook als zoo danig benoemd aan het fanfarecorps te Brakel Daar zich in deze streek de zoo ge vreesde varkens- of vlekziekte begint te vertoonen, hebben eenige ingezetenen hun varkens hiertegen laten inenten. Bij de op Woensdag gehouden ver kiezing van een lid voor den gemeenteraad is bij enkele candidaatstelling gekozen ver klaard de heer P. Lakerveld te Aalburg, ter vervulling der vacature van wijlen den heer G. van Wijk. ZALTBOMMEL. De handel in Geldersche kralen aan de diverse beurzen valt niet zoozeer te roemen, terwijl de prijzen welke besteed worden ook niet meevallen. De prijs is thans fl.75 per H.L. Over het ge heel valt de quantiteit en ook dequaliteit zeer mee. Van ziekte is weinig of niets te bespeuren. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen zeer bevredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 108 zalmen, te Gorinchem 53 z. en te Hardinxveld 38 z., op de Lek te Ammerstol 78 z. Er werd slechts één steur gevangen, die f 89 opbracht. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 1.10f 1.50, aal 2025, paling 4555, snoek 2325, snoekbaars 3638, zeelt 2628, baars 1518, bliek 1215 en voorn 68 ct., alles per half K.G. HERPT, 16 Aug. Tot poldermeester van „de Binnenpolder van 't eiland Nederhe- mert" is door stemgerechtigden gekozen de heer Mart. Buijs alhier. De gevallen regen der laatste dagen heeft een weldadigen invloed uitgeoefend op de veldvruchten en niet 't minst op de graslanden, die door de langdurige droogte reeds bruin en dor werden. De oogst is in voHen gang en veel is reeds binnengehaald kunnen worden. OUDHEUSDEN. Geruimen tijd heeft de politie reeds geloerd op den bekenden strooper v. O., zonder hem echter te kun nen betrappen. Eindelijk is het den onbe- zoldigden Rijksveldwachter L. v. d. Steen hoven mogen gelukken hem te bekeuren. Deze had zich Maandag in den vroegen morgen verdekt opgesteld in een boom, boven eenige fuiken, die in het oude Maasje stonden. Eindelijk daar komt de delinquent opdagen, eerst zorgvuldig het terrein ver kennende, echter zonder den politieagent in den boom te bemerken. Nu fluks de fuiken gelicht en de visch uit hun nauwe gevangenis bevrijdt. Terwijl hij met de zevende fuik bezig is, komt v. d. V. uit den boom, wenscht hem goeden morgen en maakt procesverbaal tegen hem op, daar loochenen niet meer mogelijk was. GENDEREN, 17 Aug. Tot heden had den de twee uit onze gemeente vermelde gevallen van febris typhoïdea een gunstig verloop. Blijkens aangifte ter secretarie is nu ecbter weder een geval van dyphteritis geconstateerd. Voor de betrekking van hoofd der school alhier hebben zich drie sollicitanten aangemeld; de derde echter eerst nadat door het gemeentebestuur eene herhaalde oproeping was gedaan. LAND VAN ALTENA. Ten bewijze hoe treurig 't hier gesteld is in sommige boom gaarden met de fruit-opbrengst kan dienen, dat een boomgaard, die verleden jaar f 400 opbracht, nu geschat wordt op 3 4 mud terwijl men de opbrengst hier in deze streek op pl.m. f 10.000 minder schat dan verle den jaar. Deze week is hier, tijdens het zwaar onweder, veel regen gevallen, waarvan de weiden flink opknapten, doch de te velde staande haver is door den sterken wind tegen den grond geslagen, waardoor dit gewas zeer moeilijk te maaien valt. Het gewas levert overigens een mooi beschot. Itinnenlnnd. Men meldt uit Den Haag: Naar wij vernemen, zal de Staatscom missie voor den landbouw in den loop van deze maand een vergadering hou den. In die vergadering zal onder meer aan de orde komen de vaststelling der vragenlijsten, welke als leiddraad zullen dienen voor het onderzoek naar den toestand der landbouwarbeiders en waarvoor de ontwerpen reeds eenigen tijd bij de leden der commissie in studie zijn. De minister van waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de kleine schutsluis van het kanaal door Zuid-Beveland te Wemeldinge, in verband met uit te voeren werkzaam heden, te beginnen met middernacht tusschen 19 en 20 Augustus 1906, tot nadere aankondiging, vermoedelijk ge durende ongeveer 110 dagen, voor de scheepvaart gesloten zal zijn. Jhr. van Foreest, afgevaardigde der Tweede Kamer voor 't district Alkmaar, bracht eergisteren, vergezeld van enkele andere heeren, een bezoek aan Texel, in verband met het plan om een ka naal te graven door 't eiland. Dit plan, naar een ontwerp van den heer Coninck Westenberg voorbereid, zou den in-en uitvoer van allerlei artikelen naar en van de haven zeer vergemakkelijken en groote besparing van kosten ten gevolge hebben. De heer A. Hartog Sr., eiviel-inge- nieur te Valkenburg, is door een Hol- landseh-Duitsch consortium aangesteld als directeur ingenieur voor het verrich ten van boringen naar zink en andere delfstoffen in Zuid-Limburg, waarvoor reeds de concessiën zijn aangevraagd. De bewoners van Urk zijn eindelijk, althans voorloopig, uit hun benarden toestand verlost. Na negen dagen van geneeskundige hulp verstoken te zijn geweest door het onverwachts terug roepen van den officier van gezondheid, den heer Smits, is gisteren de arts dr. i Van Staveren van Nijkerk overgeko- i men, die al meermalen tijdelijk werk zaam op het eiland, met groote bereid willigheid de praktijk tot het einde dezer maand zal waarnemen. Voor de vacante plaats hebben zich intusschen nu ook enkele sollicitanten aangemeld. Door de ontstentenis van een dokter drong zich in de laatste dagen een andere kwestie meer en meer op den voorgrond. Bijna een halve eeuw heeft de 85-jarige vroedvrouw hare functie met loffelijken ijver vervuld, maar de behoefte aan een jongere kracht liet zich vooral nu gevoelen. Een aantal gehuwde vrouwen richtten een adres aan het gemeentebestuur met vriende lijk verzoek, een nieuwe vroedvrouw te benoemen met érkenning der vele en gewichtige diensten der tegenwoor dige. De raad besliste in den geest van adressanten. Een oproeping zal eerlang gedaan worden tegen een verhoogde jaarwedde van f 500 en aan de oude vroedvrouw wordt eervol ontslag ver leend met uitzicht op pensioen. Men schrijft uit Maastricht aan Het Volk: Dinsdag liet eene vrouw dejenever- flesch onder het bereik van haar 4-ja- rig zoontje, terwijl zij boodschappen ging doen. Toen zij terugkeerde lag het kind bewusteloos op den grond. Het had zooveel jenever gedronken, dat het eenige uren later dood was. Uit Hoek van Holland meldt men Van Duitsche zijde werd naar hier bericht, dat een persoon met één arm het voornemen had zich te Hoek van Holland te verdrinken en dat die man genaamd was C. M. Nu in het horloge, dat op het Noor- derhoofd is gevonden, denzelfden naam is ontdekt, is bijna wel als zeker aan te nemen dat C. M. uitvoering aan zijn voornemen heeft gegeven. Uit Rilland Bath schrijft men Woensdagochtend is het gedeelte van den len Bathpolder, waarin de rij woon huizen staat, droog gekomen. Mot be hulp van ruim 400 polderwerkers is de laatste hand geslagen aan het dichten van 2 gaten. Dit deel heeft ruim 5 maanden bij ieder tij onder water ge staan. De polders zijn nu weer watervrij. Woensdagmiddag kwart na vijven streek een windhoos, in de richting Z,W. N.O. bijna over de geheele lengte van het strand voor de badplaats te Zandvoort. Spelende kinderen, strand- bezoekers in stoelen, een drietal bad koetsen werden omgeworpen en een paar tentjes uit elkaar geslagen. Geluk kig kreeg niemand ernstig letsel. Men meldt uit Enschedé: Wegens diefstal van vele gouden lijfsieraden, ten nadeele van landbouwer M., te Usselo gepleegd, arresteerde de Enschedésche politie eergisteren zekeren Sch., een berucht sujet. De man wilde in de cel door ophanging aan zijn hemd zich van het leven berooven, doch door den cipier, die dit gewaar werd, werd hij afgenomen en bijgebracht. Te Meijel werd Dinsdag tijdens een onweder een inwoner, die aan de deur stond, door den bliksem getroffen en gedood. Ook geraakte de woning in brand. In den nacht van Donderdag op Vrij dag, ongeveer half vier sloeg te Haar lem de bliksem in de villa Bijou in den Aerdenhout van den aannemer van den Hooge, te Amsterdam. Daar de gemeente Bloemendaal als eenig bluschmiddel daar slechts een minimax heeft, brand de alles totaal uit. De villa is verzekerd voor f i0,i<00. i Bij Spaarndam sloegen telegraaflijnen stukop den wagenweg bij Haarlem werd een boom gespleten. Te Amsterdam trof de bliksem den Enkhuizer Zaadwinkel, Marnixstraat, over de Elandstraat. Het torentje, dat zich op het huis bevindt, werd niet belangrijk beschadigd. Het uurwerk bleef stilstaan op 3 uur 5 minuten. Te 3 uur sloeg de bliksem in een schuur en bijstaanden hooiberg toebe- hoorende aan den landbouwer Porten gen te Weesp. Dadelijk stond alles in lichterlaaie. Toen te ruim 4 uur een brandspuit aanrukte, was de schuur al verdwenen. Alles was verzekerd. Omstreeks dienzelfden tijd sloeg de bliksem in drie boerderijen te Haar lemmermeer. Bijzonderheden daarom trent ontbreken nog. Vrijdagmiddag is te Tilburg de schuur met den geheelen oogst van den land bouwer L. in de Berkdijk door het in slaan van den bliksem afgebrand. Men schrijft uit Breda aan de Tel.: Te Velzen tobt men sinds jaar en dag met een brug en een pont, zonder nog tot een dragelijk resultaat te zijn gekomen. Hier, in Breda, hadden we iets der gelijks, maar hoeveel eenvoudiger en schranderder heeft men hier de moei lijkheid opgelost. Er was door een particulier een brug geslagen over de Mark. Toen de cement ijzeren brug gereed was, bleek tot ver bazing van den Raad en het Dagelij ksch Bestuur, dat de brug niet gelegd was op de plaats, die op de ingediende teekening was aangegeven en ook, dat ze 52 c M. te laag was. Over de eerste afwijking is rpen het nog niet eens, maar de tweede zal op een door B. en W. aangegeven ver nuftige wijze worden weggenomen. Het Dagelij ksch bestuur van Breda heeft nl. in een prae-advies den be- wonderenswaardigen raad gegeven, om, als de brug te laag was de vaart te laten uitdiepen. Men schrijft aan Het Velk: Door de miliciens der vesting-artillerie in garnizoen te Naarden, werd Dinsdag het brood geweigerd, omdat het niet j te eten was. Na onderzoek werd gelast ander brood te bakken, doch ook ten tweede male kon de garnizoensbakkerij geen goed brood leveren en werd het door allen slechts doorgebroken, even beroken en teruggebracht. Toen werd aan allen een klein wit broodje ver strekt, wat naar later beweerd werd, niet voldoende was voor de voeding. De 8ste kompagnie, liggende in de ka zerne Oranje, heeft om deze reden reeds 's morgens gedurende eenigen tijd den dienst geweigerd. Naar aanleiding van dit bericht meldt het Hbld. dat het van een zestal mili ciens te Naarden een schrijven heeft ontvangen, waarin over de hoedanigheid van het brood wordt geklaagd en over het niet luisteren naar de grieven die erover ter kennis van de officieren zou den zijn gebracht. Verder schrijven de miliciens aan het Hbld o. a. Den volgenden morgen dachten wij, dat het brood beter zou zijn, maar het was hetzelfde. Het geheele garnizoen, infanterie zoowel als artillerie, heeft dan ook geen brood gegeten. We be klaagden ons wederom bij de officieren, doch toen daaraan geen gehoor werd gegeven en wij gecommandeerd werden voor dienst, woigerden wij allen dienst te doen met een leege maag. „Het is de gewoonte, dat we 's mor gens na de reveille een broodje krijgen van ongeveer 6 ons en bij het koffie drinken nog '3 deel daarvan. Nu werd dit laatste, wat toch hetzelfde brood was als het eerste, door den officier van gezondheid afgekeurd en kregen wij ter vergoeding daarvan 2 ons witte brood, zegge 3 centen brood. Daar moesten wij den geheelen dag van leven, wijl wij eerst om 5 uur middageten kregen, waarvan ouder gewoonte, weer niet genoeg was. Zulke voeding ontvangt het garnizoen te Naarden." De president van politie te Hannover heeft een sociaal-democraat, die Neder landsch onderdaan is 's mans naam wordt niet genoemd en al sedert jaren te Hannover woonde, kort nadat hij zich bij de sociaal-democratische organisatie aldaar had aangesloten, over de grens gezet. Toen hij zich over de uitzetting beklaagde, kreeg hij ten ant woord „U bent sociaal-democraat; so ciaal-democraten hebben wij hier al ge noeg, gaat u du? maar kalm naar Ne derland!" Tegelijk werd hem medege deeld, dat de zaak nog eens onderzocht zou worden. Maar het is bij de uitzet ting gebleven. De Tagl. Rundschau, een anti-socia listisch hlad, teekent bij dit bericht aan Wij weten niet, of zijne sociaal democratische gezindheid de eenige reden voor de uitzetting is geweest. Is dit zoo, dan zouden wij den maatregel als een politieke fout beschouwen. Juist omdat wij zoo vele eigen sociaal-demo craten hebben, komt het er op een meer of minder waarlijk niet aan. In Neder land zetten zulke verbanningen echter kwaad bloed, en wij zien geen reden, waarom wij onze neven die toch al wantrouwig genoeg jegens ons zijn, noodeloos zouden prikkelen. De inbrekers zijn te Amsterdam weer geducht in de weer. Eergisterennacht zijn ze aan het werk geweest in het pand van de firma J. B. Delius Co., glashandelaren, Gelderschekade 20.24. Nadat de straatlantaarn was uitge draaid, heeft men een zijdeur, waarvan eerst het slot was bewerkt, ingedrukt. Eenmaal binnen zijnde, hebben de inbrekers hun krachten op de brand kast beproefd. Verschillende gaten wer den geboord, maar tevergeefs. Het pant ser en de sloten hielden stand, want uit het feit, dat zelfs niet het geringste voorwerp is achtergelaten, mag worden geconcludeerd, dat het den „heeren" niet aan den noodigen tijd heeft ont broken. Hadden zij geweten, welk een schat hier voor hen verloren ging, wie weet, of dan niet het onmogelijke ware be proefd. In de brandkast lag namelijk voor f 150X00, dus anderhalve ton, aan effecten geborgen, naast een paar dui zend gulden aan geld. Een buit, voor inbrekers, om van te watertanden. Toen de pogingen, om de brandkast te forceeren, geen resultaat hadden, zijn alle lokaliteiten doorsnuffeld. Niets werd medegenomen, wijl daar niets van hun gading te vinden was. Van de daders tot nu toe geen spoor. De politie heeft de overtuiging, dat deze brutale inbraak het werk is ge weest van minstens twee personen. En, afgaande op de deskundige wijze van boren, moeten het „vaklui" zijn geweest. Het perceel is 's nachts geheel on bewoond. De inbraak moet na midder nacht zijn gepleegd en werd eerst 's morgens door het personeel geconsta teerd. Uit Zandvoort meldt men d.d. 16 dezer De jongen, die zich onlangs, door in een paal der electrische geleiding te klimmen, zoodanig bezeerde, dat men voor zijn leven vreesde, is gisteravond om 7 uur geheel onverwachts gestor ven. De geneesheeren constateerden her senvliesontsteking vandaar deze diep treurige wending. Men schrijft uit Urk aan de Tel: Van de visschers, welke dienst geno men hebben by de Emder Fissoherei- a. De mededingende merriën moeten van 't oogenblik der bekroning, gedurende vier achtereenvolgende jaren, onafgebroken in Noord-Brabant verblijven en voor de fok kerij gebezigd worden. b. Zij moeten zijn ingeschreven in het Nederlandsch Paardenstamboek, of althans ter inschrijving aangeboden. d. Zij moeten jaarlijks bij de gewone provinciale voorjaarskeuringen, alzoo voor 't eerst in 1907 drachtig of met het veulen op de keuringsplaats van het district waarin de eigenaar woont worden voorgebracht. De eigenaar moet dan tevens een schriftelijk bewijs vertoonen, dat aan de voorwaarden sub b en c is voldaan. e. Wordt bij de voorjaarskeuring in 1907 de merrie, overeenkomstig de voorschriften, drachtig of met het veulen voorgebracht, dan ontvangt de eigenaar, waar een prijs van f «00,is toegekend, daarvoor het eer ste jaar f 100,en wanneer verder blijkt, dat de voorschriften naar behooren zijn opgevolgd, het tweede jaar f 50,het derde jaar f 75,en het vierde jaar f75, en waar 't een prijs van f 250,geldt, het eerste jaar f 10J,en de drie volgende jaren telkens f 50, g. Voor de eigenaars van de merriën, die bij de in 1906 gehouden provinciale voor jaarskeuringen voor een bewaringsprijs in aanmerking zijn gekomen, gaat de aan spraak op dien prijs verloren, wanneer die zelfde merriën bij de in art. 3 van dit be sluit bedoelde September-keuring bekroond worden. h. Met de bij de premiekeuringen op 11 September 1902 te 's Hertogenbosch, op 25 Augustus 1903 te Waalwijk, op 7 Sep tember 1904 te Oosterhout en op 6 Sep tember 1905 te 's Hertogenbosch met een bewaringsprijs bekroonde merriën mag naar de krachtens dit besluit uitgeloofde prijzen niet worden meegedongen. tj warmbloed koudbloed 's-Hertogenbosch, 7 Augustus 1906. De Gedeputeerde Staten voornoemd Dr. VAN DER STEEN, l.V.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2