dan was er nog heel iets anders met haar gebeurd. S*laat«eMlh HieuH'N. HEUSDEN, 22 Aug. Donderdagavond stond het naburige Oud- hensden, zooals men zegt, op stelten. Een melkverkooper was door een huis vrouw het verwijt gemaakt, dat hij water onder de melk verkocht. Deze maakte zich daar over zoo driftig dat hij haar een schop toebracht, waardoor het kind haar uit de armen viel en eene algemeene zenuwach tige oploop plaats had, die eindigde met een gang naar de politie. Zoo ziet men, dat kleine oorzaken groote gevolgen kun nen hebben. Bij kon. besluit zijn benoemd in het dagelijksch bestuur van het waterschap Hei of Meerdijk en Polder van Drunentot voorzitter C. v. Huiten en tot lid A. Robben, beiden te Drunen. WERKENDAM. Morgen hoopt in de Geref. Kerk Werkendam A, alhier, op te treden de WelEerw. Zeer Gel. Heer Dr. S. O. Los, predikant te Hilversum. Woensdag 1.1. viel A. van Oversteeg, winkelier aan de Kievitswaard in den Bies- bosch, onder deze gemeente, en bezeerde zich daarbij zoodanig een der beenen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Door de vereeniging voor landver- betering, gevestigd te Werkendam, is aan besteed het bouwen van eene landbouw- schuur met woonkeet op den polder Kijf hoek. Ingeschreven werd door de heeren P. Verdoorn te Werkendam, f9166; N. W. Stal te Drimmelen, f 8998J. v. Loon Dz. te Werkendam, f 8786A. de Later te Nieu- wendijk, f 8349; C. Bakker te Werkendam, f 7839, aan wien het werk is gegund. ALMKERK, 24 Aug. PreekbeurtNed. Herv. Kerk, voormiddags Dr. Montjes, na middags geen dienst. Geref. Kerk, voorm. 9 en nam. 5.30 Ds. Bosch. SPRANG. In de Maandagavond alhier gehouden raadsvergadering is tot onderwij zer met verplichte hoofdakte aan de open bare lagere school benoemd de heer P. A. Michaël, tot dusver gewoon onderwijzer aan die school. Voorts is besloten in de daardoor ontstane vacature van gewoon onderwij zer te voorzien door benoeming van een tweede onderwij zeres. ZALT-BOMMEL. Naar we vernemen wor den door het bestuur dezer gemeente po gingen aangewend om te verkrijgen dat de trein voor 3e klas passagiers, die om 4.02 uur namiddag uit 's-Hertogenbosch ver trekt en niet verder passagiers medeneemt dan tot Waardenburg, dit voortaan doet tot Geldermalsen. Mede wordt getracht te be vorderen, dat de sneltrein van 3.53 uur namiddag uit 's-Hertogenbösch, die aan het het station alhier toch steeds moet stoppen om een uit de andere richting komenden trein te laten passeeren, gelegenheid geve voor in- en uitstappen. Vooral met het oog op de vele leerlin gen der Gem. Hoogere Burgerschool alhier uit Geldermalsen en andere Lingedorpen zoude de verlenging van eerstgemelden trein, hier bekend als „de schooltrein", zeer wen- schelijk zijn, terwijl het voor het reizend publiek een groote verbetering ware te ach ten wanneer de trein van 3.53 uur uit 's-Hertogenbosch alhier stilhield voor het in- èn uitlaten van reizigers. WAARDHUIZEN. In de Geref. Kerk hoopt a.8. Zondagnamiddag op te treden Ds. Osinga uit Werkendam. NIEUWKUIK. Dinsdag lietH. van Wijk zijn paard, gespannen voor een kar, even alleen staan vlak bij de wiel, die bij den doorbraak van 1880 81 hier ontstaan is. Het paard liep terug en geraakte te water. Paard en kar verdwenen onmiddellijk in de diepte. Het paard kwam nog even aan de opper vlakte maar was reeds dood. GENDEREN. Zeker tot blijdschap van zijn geheele gemeente kunnen wij mede- deelen, dat ds. J. van Haeringen alhier voor het op hem naar Oud-Loosd recht uit gebracht beroep heeft bedankt. Uit vertrouwde bron is ons medege deeld, dat binnen een paar maanden zal worden overgegaan tot den aanleg van de verbinding der telefoon tusschen Heusden en deze gemeente. WOUDRICHEM. Op de aardappel veiling besteedde men voor eigenheimers fl.70 a 1.80, blauwe f 2 2.10, zeeuwen f 1.90 k 2, witte kralen fl.oö 1.90 per Hl. van 70 kilo. De aanvoer was ditmaal flink en de handel zeer levendig. BRAKEL. De landbouwer G. v. Dalen, welke in het begin dezer week met zijn wagen het door ons vermeldde ongeluk overkwam, is aan de gevolgen daarvan over leden. POUDEROYEN. Sedert eenige dagen heerscht alhier in lichten graad een ziekte, meestal bij kinderen voorkomende, de zoo genaamde dikoor. HAARSTEEG. Omtrent de alhier op 11 en 12 September te houden vee-, land- en tuinbouwtentoonstelling kan nog gemeld worden, dat den eersten dag in den voor middag de keuring der inzendingen, die werkelijk belangrijk beloven te worden, zal plaats hebben. Om 1 uur wordt de ten toonstelling officieel geopend en geeft de harmonie „St. Cecilia" van Haarsteeg, als ook 's avonds, een concert. Woensdag geven genoemde harmonie en die van de sigaren fabriek van den heer G. Aarts uitBergeijk elk een concert. De jury, die de inzendingen vee zal be- oordeelen, is samengesteld uit de heeren: P. de Bekker, EmpelJ. C. van Bokhoven, Herpt en D. van Grevenbroek, Oudheusden en de jury voor de afdeeling tuin-en land bouw bestaat uit de heerenMichiel de Vaan alhierH. Verhoeven, Luttelherpt en F. Mommersteeg, alhier. NIEUWENDIJK. De hooihandel is ge durende de laatste dagen hier in deze streek nogal levendig. Tegen den prijs van f 12 f 12.25 werden eenige partijen verkocht. Wat ten vorige jare als proef geschiedde is nu op groote schaal gebeurd, namelijk de invoer hier in deze streek van hooi ui Over-Flakkee, 't welk franco' wal kost f9.2. per 500 K.G. MEEUWEN. Op de voordracht voo onderwijzers aan de school alhier komei voor de dames: A. H. van Gelderen to Vucht, A. J. M. de Korver te Dordt en J. G. Schaap te Gorcum. Deze laatste heef zich evenwel weder teruggetrokken. NEDERHEMERT. Woensdag 5 Sep tember a.s. hopen de echtelieden Johannes Vos en Adriana Vernooi hun 60 jarig hu welijksfeest te vieren. Beide oudjes zijn nog zeer kras. De man ziet men dagelijks aan 't werk en de vrouw is hem daarbij behulpzaam. Verleden week waren beiden aan 't aardappelsrooien en toen Vos klaagde over vermoeidheid kreeg hij tot antwoord „Ik weet nie waor zunne jonge mins van wit", Hij is 83 en zij 87 jaar. We hopen dat het hun dien dag nie aan belangstelling moge ontbreken. De fan fare alhier zal hun eene serenade brengen. Vtinnenland. Men meldt aan de N. R. Ct.: Willende tegemoetkomen aan de door de Kamer van Koophandel en de fir ma Wanbersie te Rotterdam ingebrachte bezwaren, heeft de minister van finan ciën, bij wijze van voorloopigen maat regel, bepaald, dat gedurende de maan den October, 19u6 tot en met Maar 1907, de klaring van schepen te Lobith zoo het vanwege de duisternis maar eenigzins mogelijk is, óók zal geschie den 45 minuten vóór zonsop- en 45 minuten na zonsondergang. In verban c hiermee zijn reeds nu de drie ambtena ren der belastingen aangewezen, die ter versterking van het personeel al daar, te zijner tijd zullen worden over geplaatst. Naar men verneemt, ligt het tevens in het voornemen van den minister om weldra, op duidelijk zichtbare wij ze, aan den oever van den Rijn bor den waarop de woorden: Rijks-rechten, te doen plaatsen, ter bepaling van het begin en het einde der strook, binnen welke de schepen, ter in-of uitklaring op de rivier ankeren mogen. Wel werd al reeds de breedte dier strook door middel van tonnen afgebakend, doch haar juiste lengte is tot nu toe nog niet officieel vastgesteld. Blijkens mededeelingen der consula ten-generaal te Kaapstad en te Preto ria kunnen belanghebbenden het voor toelating in Transvaal of de Oranje- Rivier kolonie vereischte permit per soonlijk aanvragen bij de permit-secre- tarissen in de verschillende havenplaat sen van Britsch-Zuid-Afrika en is het inroepen der tusschenkomst van voor noemde consulaten-generaal ter beko ming van voormeld permit in het ver volg dus niet meer nóodig. Bovenbedoelde permit-secretarissen zijn gevestigd te Kaapstad, Port-Elisa- beth, East-Londen en Durban, terwijl te Lourenco-Marques de Britsche consul i3 aangewezen voor de contröle op de toelating van vreemdelingen, die zich naar het gebied der vroegere republie ken wenschen te begeven. Formulieren ter aanvrage van per- mitten aan genoemde secretarissen zijn te verkrijgen op het Departement van Buitenlandsche Zaken, te 's-Gravenhage. Naar aanleiding van een bericht van Onze West omtrent het vinden van diamanten in Suriname, maakt de di rectie der Guyana Goud Planeer Mij. bekend, dat er inderdaad op haar ter rein vier steentjes zijn gevonden welke bij onderzoek bleken „zuivere diaman ten" te zijn. Omtrent de belangrijkheid van de hiervoren bedoelde vondst is zegt de directie echter voorshands nog weinig meer te zeggen, dan dat er naar aanleiding van dien alle reden toe be staat om een meer nauwkeurig onder zoek naar de aanwezigheid van edel gesteenten op het concessie-terrein der Maatschappij te doen instellen. Instruc ties dienaangaanden zijn aan den ver tegenwoordiger der Mij. in de West verstrekt geworden. Men meldt uit Den Haag: Onmiddellijk na het bekend worden van de aardbeving in Chili, heeft het departement van buitenlandsche zaken hier te lande, gelijk steeds, inlichtingen gevraagd omtrent het lot van landge- nooten daar te lande. Uit een gisteravond uit Valparaiso van Hr. Ms. consul-generaal aldaar, den heer Grisar, ontvangen telegram blijkt, dat bij de ramp onze consulaire vertegenwoordiger zelf ongedeerd ge bleven isdat gered zijn de aldaar ver blijf houdende Nederlanders van Hoof en Coops; dat omtrent andere landge- nooten nader bericht te wachten is; dat de heer Mulder van de Graaf zich tijdens de aardbeving waarschijnlijk te Santiago bevond en dat de archieven van het consulaat verbrand zijn, waar uit is af te leiden, dat ook het consu laatsgebouw zelf door den brand is aangetast. Het Haagsche correspondentiebureau meldt: Omtrent de steenkolen vondst in Noordbrabant, zijn nog de volgende bizonderheden bekend geworden. Gelijk reeds gemeld, is dezer dagen de hoop, welke de ingenieur-directeur der rijksopsporing van delfstoffen in zijn onlangs gepubliceerd jaarverslag uitsprak, werkelijkheid geworden en is bij de staatsboring te Helenaveen de eerste steenkolenlaag doorboord. De kolenformatie werd plm. 894 M. onder zeepeil aangetroffenin het begin was het gesteente door de nabijheid eener scheur sterk gestoord en bevatte het verschillende dunne verdrukte en ver gruisde kolenlaagjes. Nadat de scheur zelf doorboord was, werd op 987 M. diepte een goede laag van 60 cM. dikte gevonden. De boring zal nu, in de hoop nog meerdere lagen te treffen, tot circa 1100 M. diepte worden voort gezet. Onmiddellijk daarna worden zoo spoedig mogelijk op eenige kilometers afstand twee nieuwe boringen aangezet. Dezo steenkolenvondst zoo diep in het land en op zoo grooten afstand van eenig tot nu toe bekend kolenveld wordt eene gebeurtenis van het hoog ste gewicht geacht, feitelijk gelijk te stellen met de ontdekking van een geheel nieuw kolenveld, waarvan de grenzen eerst langzamerhand bekend zullen worden en dat wellicht eenmaal de thans zoo onherbergzame veen- en heidegronden in die streken een ge heel ander aanzien zal geven. Men ge looft niet dat diepten als deze te groot zijn voor exploitatie. Hiervoor komt het alleen aan op den rijkdom van het veld en op de mogelijkheid om de kolenlagen met schachten te bereiken. Dit laatste wordt zeer bezwaarlijk wan neer de op de vaste rotsgrond liggende aardlagen uit drijfzand bestaan. Zijn zulke waterhoudende zandlagen meer dan 500 M. dik, dan is die mogelijk heid vooreerst wel uitgesloten te achten. Is het drijfzand minder dik, dan kan men schachten maken met behulp der zoogenaamde benriesmethode, die dan echter zéér duur worden. Bestaan de deklagen echter uit water- vrije klei- of mergellagen, dan is schacht bouw tot 1000 en meer meters diepte volstrekt niet bezwaarlijk en zulks is juist te Helenaveen het geval gebleken waterhoudend zand is zoo goed als niet aangetroffen, zijnde dit reeds een bui tengewoon gunstige omstandigheid. Of de kolenafzetting een voldoend aantal bereikbare lagen zal bevatten, om een winstgevenden mijnbouw mogelijk te maken, is na één enkele boring onmo gelijk te zeggen: daartoe moet het ge heele bied eerst door een aantal borin gen onderzocht zijn. Bij deze volgende boringen is het alleszins te verwachten, dat sommige daarvan de steenkolen minder diep zullen aantreffen dan thans is geschied, terwijl nog verderop de kool vermoe delijk weder aanmerkelijk dieper zal komen te hggen. In de tegenwoordige omstandigheden zullen echter ook zulke dieper gelegen velden nog afgeboord moeten worden, al zou het al niet mo gelijk zijn deze onmiddellijk in exploi tatie te brengen. Dat zeer diepe boringen ook parti culiere ondernemers niet meer afschrik ken, blijkt vooral in Duitschland daar worden boringen verricht, die eerst bij 13001400 M. diepte steenkolen be reiken. Zulke diepten zijn nu zeer zeker in de tegenwoordige omstandigheden te groot. Mijnbouw is technisch op diep ten van 1500 1700 M. geenszins on mogelijk; er bestaan reeds dergelijke mijnen (kopermijnen in N.-Amerika), maar men zoude niet kunnen concur- reeren met bestaande ondiepe kolenmij nen. Wanneer van deze laatste echter over 2030 jaxen een aanmerkelijk aan tal uitgeput zal zijn, verandert alles en zullen die diepgelegen kolen zeer ze ker met vrucht aan den dag gebracht kunnen worden. Daarom wordt het wen- schelijk geacht, zich reeds thans van het bezit van zulke diep gelegen kolen- afzettingen te verzekeren. Er is echter alle kans, dat in het nieuw-ontdekte kolenveld overeen groot gebied de kolen minder diep zullen liggen (b.v. tusschen 700 en 1000 M.) en derhalve, zoo de kwaliteit goed is, terstond exploitabel zullen zijn. Op het Martinikerkhof te Groningen zat Donderdagavond een man, die half verhongerd scheen. Naast hem op de bank lag een stuk wittebrood, waarvan hij volgens zijn verklaring niet kon eten, omdat het niet door zijn keel wilde. Hij had in geen vijf dagen ge geten en steeds onder den blooten geslapen. Een groot glas melk dat men liem bracht, ledigde hij in twee teugen. Later heeft hij zich aan het politiebureau vervoegd. Hij was de 42-jarige V., vroe ger wonende aan het Damsterdiep. Naar het huis van bewaring te Arn hem is overgebracht zekere Th. J. A., arbeider te Gendringen, die verdacht wordt H. M. de Koningin op ergerlijke wijze te hebben beleedigd. Te Deurne is het paard van den landbouwer .J. Jansen door bijen, die thans in grooten getale in de Peel rondzwermen, doodgestoken. De kop en de nek van het dier waren geweldig opgezwollen. Donderdagmiddag wandelde een ver pleger met een verpleegde uit 't krank zinnigengesticht „Oud-Rosenburg" te Loosduinen langs den weg, in de na bijheid van Geversoord. Toen de stoom tram kwam aanrijden verdween de krankzinnige eensklaps van de zijde van zijn verpleger en wierp zich voor de locomotief. Doordat de tram daar ter plaatse moest stoppen, was de vaart niet groot meer en kon de trein plot seling tot stilstand worden gebracht, zoodat de ongelukkige er vrij goed afkwam en slechts een hevige bloeden de wonde aan het hoofd bekwam. Per rijtuig werd de verwonde naar het ge sticht teruggebracht. Door den stoomtrawler Simon (Hoek van Holland 2) schipper A. van Strien, werd gisterennacht bij het Haaksvuur- schip de Heldersche visschbotter van schipper Okke Wakker overstoomd, waardoor deze onmiddellijk zonk. De schipper alleen werd gered. Twee man verdronken. Dat het Friesche fokvee in het bui tenland bekend en gezocht is, kan blij ken uit het feit dat Dinsdag de boer derijen van de familie Wassenaar onder Leeuwarden en Jelsum bezocht werden door een viertal heeren uit Oostenrijk- Hongarije, die verscheidene pracht exemplaren aankochten ter verbetering van den veestapel daar te lande. Een opzichter der biesvelden te Kam pen, tevens broodjager, Woensdagavond bij duisternis in die velden op jacht zijnde en eenig geritsel hoorende, meende dat dit door een vischotter werd veroorzaakt. Hij trok zijn geweer af, waarna het bleek, dat hij zich deer lijk vergist had, want niet een otter, doch een visscherman, zekere H. Nijen- huis was de getroffene. Deze, die zich voor het verrichten eener natuurlijke behoefte uit zijn punter had begeven, bleek door de hagelkorrels ernstig aan zijn beenen en handen te zijn verwond, zoodat hij per boerenwagen naar zijn woning in de stad moest worden ver voerd, waar direct de hulp van een geneesheer werd ingeroepen. Uit Halfweg meldt men: Nader blijkt, dat de kas van den waarnemenden brievengaarder H., al hier, ook lang niet in orde is; een voorloopig tekort van minstens f2000 moet geconstateerd zijn, doch men vreest dat dit cijfer hooger zal worden, daar inschrijvingen in de spaarbank b.v. niet direct kunnen gecontroleerd worden. H. is voortvluchtig; de justi tie heeft nu de zaak in handen. In het Vondelpark te Amsterdam blijkt het de laatste dagen niet pluis te zijn. Het zeventienjarige meisje E. werd gistermorgen door een heer tenmin ste iemand die als heer gekleed was aangevallen en ruw bejegend. De man kneep o. a. het meisje bijna de keel dicht. Het moedige kind verweerde zich dapper en slaagde er toch in, luid om hulp te roepen, waarop de aanran der 't op een loopen zette. J.l. Maandag werd in het park de zeventienjarige K. G. W., juist op 't oogenblik dat hij zich naar een urinoir begaf, aangerand door drie mannen. Een van hen vroeg den jongen om geld. Toen deze zeide, dat hij niets van waar de bij zich had, grepen ze hem beet en roofden uit zijn jaszak een portefeuille, waarmede de drie boeven het hazen pad kozen. De portefeuille bevatte echter niets dan papieren. Donderdagmiddag is op den Biltschen Straatweg, te Utrecht, dicht bij het fort De Bilt, een wielrijdster, mej. v. d. H., terwijl zij naast de tram rijdende, voor een hittewagen wilde uitwijken, onder den volgwagen der tram geraakt, waardoor zij onmiddellijk gedood werd. De uitslag van de internationale wor stelwedstrijd, te Rotterdam gehouden, is als volgt: Van den Berg moest met Randolfi worstelen om den eersten prijs, waarbij Van den Berg won na 2±V» minuut. Dumas stelde zich tevreden met den vierden prijs. Hierdoor moest Randolfi met Sauier kampen om den tweeden prijs, welke na 24 minuten ten gunste van Randolfi werd beslist. De totaal-uitslag is dus, dat Van den Berg den eersten prijs heeft. Randolfi den tweeden, Saurer den derden en Du mas den vierden. Woensdag is te Aalten door het O. M. bij de rechtbank te Zutphen een onderzoek ingesteld naar eene zekere ongehuwde H. aldaar, die vermoedelijk ongeveer een maand geleden is beval len, zonder geneeskundige hulp en waar van geen aangifte is geschied. Ook een paar personen zijn nog in verhoor genomen. De verdachte werd dienzelfden dag naar Zutphen overgebracht. In ons vorig no. stond vermeld, dat de heer J. C. N., commies der poste rijen en telepraphie te Helmond, die nog zeer onlangs van ])Iunspeet naar Helmond was overgeplaatst, Zaterdag avond spoorloos verdwenen was. De heer J. C. N. verzoekt thans mede te deelen, dat van spoorlooze verdwij ning geen sprake is, daar hij zoowel den directeur-generaal te 's-Gravenhage als den directeur van het kantoor te Helmond met het doel van zijn reis in kennis heeft gesteld. Thans verzoekt de officier van justi tie te Zwolle, in het Algemeen Politie blad, aanhouding en opzending van Ja cobus Cornelis Nieuwenhuijs, 34 jaren, commies der posterijen te Helmond, thans voortvluchtig, verdacht van ver duistering van f 6000, door hem onlangs gepleegd tijdens zijne waarneming van het post- en telegraafkantoor te Nun- speet. Den 20en Augustus schijnt hij te Eindhoven en te Boxtel te hebben ver toefd. Een bekend stadgenoot, wonende aan het Spaarne te Haarlem, kwam 's nachts, kwartier over twaalven, thuis en trachtte de huisdeur met den sleutel te openen. Tevergeefs. De knippen waren er van binnen opgeschoven. Hij belde, geen gehoor, belde nog maals. Alles in huis bleef stil. Hij be greep, dat zijn zoon en eenige huis genoot, een gezond jongmensch, den vasten slaap des rechtvaardigen sliep en belde weer, zonder baat, ging voort met bellen, totdat de klingel uit de bel viel en daarmee het heele alarm signaal waardeloos was geworden. Op de eerste verdieping stond het raam van zijn slaapkamer wijd open en wenkte hem, tergend naar 't hem toescheen, ter zoete rust. „Een ladder! Mijn koninkrijk voor een ladder!" zou hij geroepen hebben, wanneer hij een koninkrijk te vergeven had gehad. Waar op dit uur een ladder te vinden? De buren sliepen. Daar schoot hem te binnen, dat de Sociëteit Vereeniging nog open moest zijn. Daarheen richtte hij dus zijn ontstemde schreden. In de sociëteit vond hij vier of vijf kennissen, die met zijn lot begaan waren, zoo zelfs, dat een hunner hem logies in zijn huis aanbood. Hij wei gerde, wou in zijn eigen huis, vroeg of er een ladder was in de sociëteit. En gelukkig, in haar inventaris was een ladder present en geen kleintje, een, waar een man of wat een goede vracht aan hadden. De vrienden gingen dus mee, mits gaders een bediende van de Sociëteit. Het sprookje van de zeven Zwaben aan één speer vond hier zijn tegen hanger in de zeven man aan één ladder. Behouden kwam de stoet voor het ge grendelde huis aan, de ladder werd tegen 't raam gezet, de heer des hui zes, vlug als een hert, klauterde er tegen op, zijn slaapkamer binnen, schoof toen de noodlottige knippen van zijn huisdeur om de ladder in de gang te zetten, dankte de vrienden voor de ver leende hulp en ging toen ter welver diende nachtrust. De zoons des huizes werd van al dit gebeuren niets gewaar voor den vol genden morgen. Maar het mooie van het geval is dit, dat midden in Haar lem, 's nachts om één uur, zeven man met een groote ladder over straat kun nen gaan, en een van het gezelschap een raam op de eerste verdieping kan binnenkomen, zonder dat zij één politie agent ontmoeten, die hun vraagt, wat ze wel uitvoeren Men meldt uit Delfzijl aan het Nieuws blad van het Noorden: Met don trein die hier Dinsdagmid dag om 3 uur aankwam, arriveerden een 2-tal 15-jarige knapen, afkomstig uit Leeuwarden, die het voornemen hadden opgevat van hier uit naar Duitschland uit te wijken. Na eenigen tijd langs de haven te hebben gewandeld, huurden zij eene roeiboot om naar hun zeggen wat te gaan spelevaren. Inmiddels echter was de burgemees ter telegrafisch gewaarschuwd, met ver zoek de jongens te doen aanhouden en overbrengen. De politie kwam dan ook nog juist bijtijds om de vluchtelingen in te rekenen. Op 't gemeentehuis ge komen bleken het echte avonturiers te zijn. Zij voerden met zich mede 2 dekens, 2 revolvers met patronen, 2 zware messen, 2 pond zout, lucifers, eenige woordenboeken, 2 ijzeren staken om vleesch te roosteren en hengel snoeren voor de vischvangst. Zij wilden met de boot den overkant trachten te bereiken en zich dan in het Teutoburgerwoud eenigen tijd ver bergen, waar zij dan van het wild, dat zij met hunne revolvers zouden schie ten dachten te leven. Vandaar zou dan de reis door Duitsch land en Italië naar Afrika gaan en hoopten zij vervolgens Transvaal te bereiken, waar zij hun fortuin wensch- ten te maken. Een groote teleurstelling voor de jongens, nu weer naar 't ouderlijke huis te worden getransporteerd. De ouders zijn nette burgerlieden. Het N. v. d. D. meldt uit Amster dam omtrent een moordaanslag op de houdster van het volkskoffiehuis De Goede Verwachting op de Schippers- gracht, juffr. M. G. Groote, het volgende: De juffrouw, wier man op zee vaart kreeg in den laatsten tijd geregeld be zoek van een hofmeester van het stoom schip Vuloan. De Janmaat maakte haar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2