Biljartfabriek BILJARTS, 4. I m WIT. r Breimachines voorheen A.LEWENSTEIN, lie Gorincliemsclie Orgelhandel 11.H. Koffiehuishouders lüb li lib HlBiljard fabrikant, Botersloot 45, Hotel liet Alkllli. Spiegel- en Lijstenfabriek. A. JP. C. Ro Naaimachinenhandet, Hoek Bree- en ILngstraat, Heusden. Veenendaalsch Magazijn Firma Wed. J. Borzo Zonen Uitgever L. J. VEER WAN le fleusden. TWEEDE BLAD No. 2357. ZVTERDAG 25 AUG. 4906. s Reparatiën en levering van ORG™" Van der Wer ffst raat 49, Rotterdam Speciaal adres voer Kerkorgels. Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij Desverkiezende betaling op termijn. Vuchterstraat H 22, 's-BOSCH. Ph. VAN WIJK, Boomstraat B 653, Gorinchem; Fireaa O. Sf -A- EST Sai DE3 ÏST, Jan Geertzen voorheen JATJ DE LE^UW. Ruime gelegenheid tot het plaatsen van - AUTOMOBIELEN en RIJWIELEN. - 's-Hertogenbosch, Ververstraat A 354. tlitgebreide OriciBlia^ncIeL BUITENLAND. Volgens het PetersburgscheTelegraaf- agentschap zou met toestemming van den gouverneur-generaal in alle kran ten te Riga een oproeping aan de bur gers der stad verschijnen, waarin dezen worden opgewekt tot het schenken van geld voor een fonds voor den aankoop van pantsers voor de politie, welke te genwoordig aan groote gevaren bloot staat. Daar de Kroon op 't oogenblik niet genoeg middelen bezit om het noo- dige aantal pantsers te koopen is het de plicht der samenleving om krachtens den regel „één voor allen en allen voor één" en in het belang der openbare veiligheid de overheid tegemoet te ko men en niet te dulden, dat de terror het werk der politie verlamt. De Vossische Ztg. verneemt uit War schau dat de politieagenten aldaar in menigte hun post verlaten. Op een en kelen dag zijn 17 verzoeken om ontslag ingekomen. Er is veel vraag voor den post van politieagent in Rusland, maar hoe langer hoe minder aanbod. De mannen van het schrikbewind bereiken door hun moordaanslagen op de politie maar al te goed hun doel en krijgen aan den anderen kant steeds meer vrij heid tot het begaan van hun wandaden. De regeering denkt er klaarblijkelijk niet aan, de moordenaars van den ge vallen Doema-afgevaardigde Herzenstein op te sporen. En dit, omdat de moord, evenals de jodenmoorden, uitgevoerd is in den dienst van de politiek. Daar zijn nog meerdere dusdanige sluipmoor den te wachten. Herzenstein, uiterst gematigd, doch zeer tehuis in de agrarische toestanden en kwesties, werd terwille van die we tenschap gevaarlijk geoordeeld. Van twee verschillende, beide zeer betrouwbare zijden, is den correspondent van de „Neue Freie Presse" te Peters burg medegedeeld, welke plannen in de kringen van de reactionnairen voorop staan. Een lijst is opgemaakt van o.ud- Doema-leden, wien eveneens het lot van Herzenstein wacht. Volgens den eenen zegsman, telt ze elf personen, volgens den ander dertien namen, waar van er elf gelijkluidend zijn met de namen van eerstgenoemde lijst. De drukkersgezel Saweliëf, oud-lid van de Doema, kreeg veertien dagen geleden te Moskou een telegram van eenige mede-afgevaardigden, waarin men hem verzocht naar een partij vergadering te Petersburg over te komen. Hij ver trok onmiddellijk, maar is sedert spoor loos verdwenen. Zijn vrienden en bloed verwanten hebben alle mogelijke po gingen gedaan om hem te ontdekken, vreezen thans echter dat het telegram valsch onderteekend was en dat Saweliëf vermoord is. De officieele Russische statistiek over de politieke misdaden van verleden week vermeldt 72 politieke moorden op ambtelijke personenzwaar verwond zijn 41 ambtenaren. Er zijn gevonden 120 bommen; ontdekt 12 geheime druk kerijen; beroofd 13 staatsslijterijen en 18 staatskassen, waarbij 22 employés gedood en gewond werden. Om poli tieke redenen werden 276 personen in hechtenis genomen. Een geheimzinnig, romantisch ver haal seint Dalziel uit Petersburg, Zondag zouden er in de tuinen van Peterhof twee lijken gevonden zijn. Het eene was dat van een goed gekleed jong meisje, waarop men een visitiekaartje vond met den naam Annie Rybakof" en op den achterkant de woorden: „Ik geef mijn leven voor de vrijheid van mijn vaderland." Op het tweede lijk dat van een student vond men een bevel van het Revolutionaire comité om generaal Trepof te vermoorden en een revolver voor zeven patronen, van welke er drie waren afgevuurd. Wat er feitelijk gebeurd is, wordt blijkbaar geheim gehouden. Alleen weet men, dat generaal Trepoff ongesteld is. Volgens gerucht zou er een poging zijn gedaan om hem te vergiftigen, in ver band waarmee zijn kok en drie bedien den moeten zijn gevangen genomen. Aan de Amerikaansche beurzen wor den weer geruchten rondgestrooid over een op handen zijnd verbod van graan- Hitvoer uit Rusland. Naar aanleiding daarvan verklaart Von Müller, de agent van het Keizerlijk Russische ministerie van financiën te Berlijn, zeer beslist, dat al deze geruchten van allen grond ontbloot zijn. Een allerbrutaalst stuk is Woensdag te Moskou uitgehaald. Daar stormden plotseling een tiental lieden een café concert binnen en roofden ten aan- schouwe van de bezoekers, het dienst personeel en de verschrikte muzikanten een duizend roebels uit de kas, waai- mee zij er ongehinderd van door kon den gaan. Bovendien hebben gewapende jonge lieden eergisteren te Moskou 14.000 roebel geroofd uit de kas aan het goe derenstation van den Kazanschen spoor weg. Te Smjela bij Kief hebben met re volvers toegeruste personen den stati onschef overvallen en 1700 roebel ge roofd. De chef en een reiziger werden gewond. En zoo gaat het nu maar dag in dag uit! Op Cuba is een formeele burgeroor log uitgebroken. De rebellen, onder aanvoering van generaal Bandera, heb ben de regeerings troepen, onder ge neraal Munez, verslagen. Zij maakten 8 gevangenen. Een officier werd gedood en verscheidene soldaten werden ge wond. De regeering geeft toe, dat de toestand critiek is. De eerste schermutseling had plaats op de plantage Santa Lucia, die aan een Amerikaan behoort. Amerikaansche planters, die uitgestrekte eigendommen in de buurt van Havanna bezitten, hebben de vlucht genomen. De opstandelingen rukten 1500 man sterk op Pinar del Rio op, waar zich slechts 300 man regeeringstroepen be vinden. De opstandelingen deelen pro clamaties uit, waar bij zij de soldaten aansporen tot den val der regeering mee te werken. De opstand schijnt voornamelijk gericht te zijn tegen de Amerikanen. Uit Zabtrz in het Opper-Silezische mijndistrict, worden aardschokken ge meld, die zoo hevig waren, dat de be woners uit de sterk schommelende hui zen vluchtten. Het is nog niet bekend, of die aardschokken te wijten zijn aan plaatselijke verzakkingen in de mijnen of aan een aardbeving. Er dreigt weer hongersnood in het westen van Ierland. De aardappeloogst staat op ïnislukken. De meeldauw, een verderfelijke ziekte, heeft de planten aangetast. Te Monteleone in Calabrië zijn Woens dagnacht twee aardschokken gevoeld. Het schijnt nu toch ernst te worden met de Chineeschc grondwet. De Kei zerin-Weduwe is, naar Reuter uit Pe king seint, van plan een vergadering van hooge ambtenaren, o. a. eenige onderkoningen, bijeen te roepen om over de invoering van een grondwet te raad plegen. De afgezanten die on langs uit Europa teruggekeerd zijn, be velen een geleidelijken overgang tot het grondwettige stelsel aan, over een tijdsverloop van tien of vijftien jaren waarin het volk dan behoorlijk onder wijs zou moeten ontvangen, om voor het nieuwe stelsel rijp te worden. Aan de Londensche Tribune wordt uit New York gemeld, dat de Chileeu- sche millionair Edwards bijna veertig milliocn pesos bij de aardbeving ver loren heeft. Bijna alle rijke families te Valparaiso zouden hun fortuinen ver loren hebben. Er zijn in de baai van Valparaiso kleine eilandjes uit zee ver rezen en de kustlijn heeft verandering ondergaan. In een gesprek over de aardbeving heeft C. Willard Hayes, de leider van den geologischen dienst in de V. S., gezegd, dat het Westelijk halfrond een een „ruggegraatsaandoening" had. Hij zeide dat het Rotsgebergte en de keten der Andes tot de nieuwste bergen in de wereld behoorden en dit hij bang was voor nieuwe beroeringen in totnog toe verschoonde landen als Peru en Mexico. De te Buenos-Aires verschijnende Na- cion verneemt uit La Paz (Bolivia) dat ten gevolge van brand en aardbeving zijn omgekomen: te Valparaiso 2000 menschen, te Limache 190, teQuillota 40 (dus niet ongeveer 10,000te Con- challo 35, te Pestrarca 11, te La Pla- zella 9 en te Callera 6. President Rierco en de minister van binnenlandsche zaken hebben zich naar Valparaiso begeven, om het oog te hou den op de hulpverschaffing enz. De President heeft last gegeven, barakken met zinken daken voor de onbehuis- den op te richten. Uit Santiago wordt d.d. 23 dezer ge meld Een tamelijk sterke schok is van avond gevoeld. Berichten uit Valparaiso bevestigen de ernstigste indrukken. Er zijn krach tige maatregelen genomen om orde te houden. Er zijn op zijn minst 150 men schen doodgeschoten. Men is nog bezig met het zoeken naar lijken; 1500 lij ken zijn van overheidswege begraven. Het is bijna zeker dat er een ziekte zal uitbreken. De toestand van de huizen te San tiago wordt wegens het aanhouden der schokken slechter bij het uur. Den 22en Januari verging bij Kaap Beale op Vancouverseiland het stoom schip Valencia, waarbij ruim honderd menschen omkwamen. In een grot, niet ver van de plek, waar het schip onderging, heeft men nu een reddings boot van dat schip gevonden en acht geraamten. De grot is een ware val, want eens er in kan men er, tenzij bij zeer kalm weer, niet meer uit. Om alle uitspattingen te voorkomen, die het gevolg zouden kunnen zijn van de afkondiging der algemeene werk staking, heeft het burgerlijke bestuur te Bilbao zijn gezag in handen gesteld van het militaire bestuur en is de staat van beleg afgekondigd. De op windig is zeer hevig en de vreem delingen, daar gekomen om de feesten ter eere van koning Alfons mede te vieren, verlaten overhaast de stad. Hef tig opgewonden stakers doorkruisen de straten, benevens patrouilles en deta chementen, die de groote openbare ge bouwen en strategische punten gaan bezetten. De laatste berichten zeggen, dat de algemeene werkstaking is begonnen. De stakers werpen barricades op. De hos pitalen zijn reeds vol gewonden. De bevolking vlucht overhaast en de treinen, die Bilbao verlaten, zitten prop vol. ADVERTENTIEN. Alom verkrijgbaar. ap azi gq ~ö3 <rr> t=s 15 cent per Liter. TILRVRt;. Levert met sucoes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Ballen, Xaken, Queutn enz. spoedig en tot de minste prijzen. echte Amerikaansche, in grooten getale voorhanden bij De toon der Packard's trekt ieders bewon dering. Hoort de liefelijke Harp enden heerlijken Pijptoon. Bosch-Heusden-Horiiichem- Dordr echt-Rotterdam. Heusden-Gorinehem. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45; van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45 6.30 uur. Boscli-Uiorinchem. Naar 's-Bosch. laandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Naar Gorinchem. laandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Heusden-Rotterdam. Van Hensden s Maandag en Dinsdag 's aachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. Directeur: L. DE BEEK, Gorinchem# Opgericht 1884. Groot Magazijn van UURWERKJE!* en 1JWIELEM. Stcparafici «richting. Langdurige garantie. VAN HollandscheDuitsche en Engelsche Garens RandSajettenKramerijen enz. Sponsen. SEeemlecr. Dweilen. Lucifers. Borstelwerk. Poetsextract. Tollet zee pen. Schrijf behoeften. - Opgericht 1860. Hessen. Scharen. Lepels. Vorken. Speciaal adres voor Wederverkoopers. Reusachtige groote voorraad eikenhouten Spiegelbulfetten met rijk ge- heeldhouwde Toonbanken, bijna voor niets. Nieuwe ijzersterke Stoelen van f 1,65 per stoel, van onder met schroe ven verbonden, kosten bij anderen voor een koopje f 1,90. Ook nieuwe ijzersterke Stoelen voor f 1,25. f 1,65, f 1,75 f 2,enz. Ook eenige gebruikte Inventarissen zullen door mij voor elk aannemelijk bod worden van de hand gedaan. Achtend, Café Restaurant. - - - - Uitspanning. 'S-B VANAF HET STATION KOMENDE OVER DE BRUG RECIITM. J G 2E2 fcu JtU T Z K 3i. O. J. 1ILTTROE», Specialiteit in f)et encadreeren van Xxravures en Pf}oto<jrapJ)iin. CD —S GO GO CD Vraag teekeningen en prijsopgaaf. Prijzen vanaf f 45, f 60, f 80, f 100, f 110, f 125 en hooger. Gratis boek, waaruit men direkt 4-stem- mig kan spelen. Zomerdienstregeling 15 HEI1 OCT. Zondag. Van Heusden vm. 7.45, nm. 2.30; van Gorinchem vm. 9.30, nm. 6.30. laandag. Van Heusden vm. 4.6.30, n.m. 1.van Gorinchem v.m. 11. nm. 1.3.45, 6.30. Dinsdag, Donderdag en Vrydag. Van Gorin chem vm. 6.van Heusden vm. 8. Zaterdag. Van Gorinchem vm. 6.nm. 3.30; van Heusden vm. 8.nm. 5.15. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch nm. 12. van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VEEDIENST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. AGENT te Heusden: G. lalingré. ONOVERTREFBAAR Houdt steeds in voorraad groote keuze le klas Amerikaansche ORGELS, waar onder de wereldberoemde ES TE IJ en PACHARD OR-GELS met de beroemde l Hjpdiaposon en Angelicaharpin pnjzen van f 30, 45, 65, 100, 135, 150, 170, 190, 220, 250, 275, 290, 400, 450 en hooger. Een ieder, die bij mij een Orgel koopt, krijgt drie maanden gmlls onderricht. Ondergeteekende houdt zich tevens beleefd aanbevolen voor het repa cercn en stemmen van Piano's en Orgels. Levert ook op termijnbetaling. Aanbevelend, Deze aanbieding zal of kan nimmer overtroffen worden. B1LLARDS met toebehooren f 275 Contant. Ook in huur en op afbeta ling (meer dan 100 stuks in huur f 1.50 per week). Eiken Leestafels 175, 70 en f 10 bladdikte naar verkiezing en Catétafels 85, 55 en - 5 geheel van Eikenhout. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5