zoekingen gedaan, alsook weerkundige waarnemingen. De motoren moeten goed werken. Ook de ballon verkeert in goeden toestand. Doch het schuitje zal gedurende den winter te Parijs opnieuw worden saam- gesteld. Tegen midden September keert Well- man naar Europa terug. Eenige man nen blijven te Spitsbergen achter. BMnatselfik \ieuus. ♦HEUSDEN, 1 Sept. Bij onderhandsche overeenkomst werd aangenomen het bouwen van een machine kamer, ketelhuis en economiser-gebouw aan de fabriek van de heeren Philips Co. te Eindhoven, voor f 9000 door den heer K. A. v. Rijswijk alhier. Voor rekening der gemeente heeft men wederom eene- drinkwaterpomp geslagen, ditmaal in de Schramstraat. Als bewijs, dat er wel niet veel pompen in onze stad goed water zullen geven, dient, dat toen men reeds tot op 40 M. diepte buizen in den grond had gedreven, het water nog niet aan alle eischen der hygiëne voldeed. Men is toen nog dieper moeten gaan. Het zelfde werd vroeger op andere plaatsen in de stad geconstateerd, waaruit mag worden afgeleid, dat de bovenstaande grondslagen niet geschikt zijn om daaruit het drinkwater te betrekken. 31 Aug. De Koninginnedag werd heden plechtig geopend door het luiden der klokken, om bij afwisseling gevolgd te wor den door nationale liederen van het carillon. Reeds vroegtijdig werd den volke bij bekkenslag verwittigd, dat des avonds een lichtstoet met muziek zou gehouden worden. Zoowel op de Vischmarkt als op de Bo termarkt waren zeer nette muziektenten opgericht, die met de vlaggen, die van alle gebouwen wapperden, een vroolijk geheel vormden. Tën 3 ure. had in de Hervormde kerk een orgelbespeling door den heer Van Heus- den plaats, met eene uitvoering door het dameskoor „Excelsior". Met het oog op den korten tijd van voorbereiding, slaagde dit orgelconcert naar wensch. Ten 5 ure maakte de fanfare der H. Fa milie eene muzikale wandeling door een gedeelte der stad, om vervolgens een concert te geven op de Botermarkt. Hierdoor werd de feestelijke stemming niet weinig ver hoogd vooral toen tegen het vallen van den avond het geheel met bengaals vuur werd verlicht. De fanfare „Oefening en Uitspanning" uit het naburige Wijk had inmiddels het feestterrein op de Vischmarkt bezet, alwaar de lichtstoet zich opstelde, die, met hon derden personen gevolgd, een wandeling door de stad maakte, om dan weder op de Vischmarkt met een concert te worden opgevolgd. De stemming onder het publiek was ge heel naar wensch en met den korten tijd van voorbereiding is op verschillend gebied alles bereikt, wat in zoo'n kort tijdsbestek kan bereikt worden. Een woord van lof komt toe aan allen, die tot het geheel hebben medegewerkt, zoowel met hun muzikaal talent als met hun doortastend handelen. Een volgend jaar hopen we, dat het jonge Heusden zich tijdig zal vereenigen, om weder een door- loopend feest te verkrijgen, dat gedurende den geheelen dag afwisseling schenkt aan oud en jong. De hulde, aan Hare Majesteit gebracht, was algemeen en wordt de openlijke wensch, zoo dikwijls geuit en zoo menigmaal her haald, in vervulling gebracht, dan is onze geliefde Vorstin nog een zeer lang leven toegedacht. ♦WERKENDAM. Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin is, naar we vernemen, aan P. H. Dekker, post bode alhier, de bronzen medaille toegekend. Woensdag a.s. zal bij D. L. van der Wiel als spreker optreden de heer J. L. v. d. Voorden van Rotterdam. Het onder werp van bespreking zal zijn: „het nut en de noodzakelijkheid van vakorganisatie" en betreft voornamelijk de hoepelmakers. Het een en ander gaat uit van het Centraal Bestuur van het Algem. Ned. Werklieden verbond en wordt aanbevolen doordehoe- pelmakersvereeniging te Giessendam. VEEN. Bij de verpachting van de toe- maat van „de Ravenswaard" alhier werden door de boeren Vrijdag nog al hooge prijzen besteed. 'Het schijnt dat het noodige hooi- gras, door hen gepacht, nog niet voldoende is. Het 3-jarig zoontje van den koop man N. had Donderdag het ongeluk al spelende van den zolder te vallen. Hoewel het knaapie zich aanmerkelijk bezeerd had, is het ongeval betrekkelijk goed afgeloopen. De koopman S., met zijn kar in een roeiboot bevindende, zag door den he- vigen wind eensklaps zijn kar uit de boot glijden en in de diepte der Maas verdwijnen.1 dacht zeker ze niet meer terug te zien, doch na een uur dreggen, werd zij weer aan den eigenaar terugbezorgd. MEEUWEN, 29 Aug. In de vergadering van den gemeenteraad gisteren gehouden werd met ingang van 1 Sept. eervol ont slag verleend aan mej. B. C. Becking als onderwijzeres aan de school te Meeuwen en in hare plaats benoemd mej. A. H. van Gelderen te Vught zijnde no. 1 van de voordracht. Die benoeming had plaats met algemeene stemmen. Verder werd besloten den 14 Sept. a. s. de aanbesteding te doen plaats hebben van 1 den bouw der nieuwe school aldaar. Mede werden voordrachten opgemaakt ter benoeming van vier leden in het col lege van zetters. Als zoodanig werden gekozen de navol gende heeren. o. In de vacature de Graaff, le cand. D. van Buuren, 2e cand. C de Joode. c. In de vacature wegens periodieke aftr. van den heer J. L. Sprong, no. 1 J. L. Sprong, no. 2 P. de Raad. d. In de vacature wegens idem van den heer C. Vos, no. 1 C. Vos, no. 2 G. Boom. WIJK, 28-Aug. Hedenavond, overkwam H. W. alhier bij het fietsen een ongeluk. Voor een meisje willende uitwijken, ge raakte hij met zijne fiets in een der diepe wagensporen, met 't gevolg dat hij te wa ter geraakte. Doch eer hij in 't water terecht kwam bonsde hij met zijn hoofd zoo erg tegei een boom, dat hij een bloedende hoofdwon de bekwam. Maandag had de timmerman P., di< hout uit zijn pakhuis naar de werkplaats wilde halen, het ongeluk dat een ladder, waarop hij stond, onderuitschoot, waardoor hij kwam te vallen. Inwendig zwaar ge kneusd werd hij naar zijn woning overge bracht. ZALTBOMMEL, 28 Aug. Een droevig ongeval had heden in 't gezin van den werk man G. op de Nonnenstraat alhier plaats Terwijl de moeder zich buitenshuis bevonc had het bijna 3-jarig zoontje een doosje lu cifers bemachtigd, waarmede het ging spe len. Het aansch rappen van lucifers had eer noodlottig gevolg. De kleertjes van der kleine vlogen in brand, zoodat hij hevige brandwonden aan het onderlijf bekwam Het kind is in 't gasthuis opgenomenvooi het leven wordt gevreesd. HERPT. Als een bewijs, dat hier nog beste paarden en vee wordt aangetroffen diene, dat de heer J. van Bokhoven deze week een veulen heeft verkocht voor de buitengewoon hooge som van f 300. Ge noemden heer verkocht ook nog twee kalf- vaarzen, respectievelijk voor f240 en f260. GENDEREN. In de Maandagavond ge houden vergadering van leden der coöpera tieve zuivelfabriek werd tot vast geëm- ploieerde benoemd den heer C. van Ivoick. tevens lid der coöperatie. De bouw dei fabriek is reeds zoo ver gevorderd, dat nog deze week het geheel onder de kap komt. ALMKERK. Een scherp contrast vall op te merken tusschen nu en verleden jaar Nu is in de polders alles droog met half ledige slooten en toen alles modder en velt polders en akkers herschapen in één water poel. Het hooi wordt nu prachtig binnen gehaald, de graanoogst levert op 't moment een groote drukte en heeft een prachtig verloop, terwijl het vooruitzicht voor aard appelen en bieten veel belovend is, en in 1905 alles, alles slecht. Voorzeker een scherp contrast. Preekbeurt Ned. Herv. kerk voor middag 9 uur ds. MontijnGeref. kerk voor middag 9 uur leeskerk, namiddag 2 uur ds. Haspels uit Hardinxveld. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen zeer bevredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 57 zalmen, te Gorinchem 17 z. en te Hardinxveld 103 z., op de Lek te Ammerstol 98 z. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 1.15f 1.60, aal 2025, paling 4555, snoek 2225. snoekbaars 3438, zeelt 2628, baars 1518, bliek 1214 en voorn 68 ct., alles per half K.G. ♦UITWIJK. In de Herv. Kerk alhier zal a.s. Zondagnamiddag optreden ds. Mon tijn uit Almkerk. DUSSEN. In de Ned. Herv. kerk zal a.s. Zondagmiddag 2 uur optreden ds Lindebom van Babiloniënbroek. NIEU WENDIJK. De stoomzuivelfabriek „Nieuwendijk" zal a.s. Maandag worden geopend. Onze geachte dorpsgenoot, de heer J. Visser, machinist aan het stoomgemaal alhier, heeft van H. M. de Koningin de zilveren medaille ontvangen, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. GORINCHEM. Woensdagmiddag hac1 op de rivier voor onze stad weder e en treurig ongeluk plaats. Door het losschieten van een stalen sleeptros werd'namelijk een dekknecht van het waterstaatsbootje Jai Blanken zoodanig aan het been getroffen dat hij in deerniswaardigen toestand wert opgenomen. Het been was zoo zwaar ver minkt, dat de inmiddels ontboden genees heer direct overbrenging naar het gasthuis alhier gelastte. De uitslag van de gisteren alhier ge houden ringrijderij voor paren in tweewielige rijtuigen, bespannen met één paard, is' als volgtlste prijs H. de Jong, Kedichem 2de A. de Groot, Gorinchem3e M. Voor- spuy, Groot Ammers4e. Th. Ceelen, Arkel. Die van het concours hippique is: le afd. Eenspannen (van paarden die ingespannen nooit in een concours eer. eersten prijs gewonnen hebben)le prijs M. P. de Jong, Gameren; 2e. J. R. v. Vul pen, Drumpt; 3e. C. den Hartog, Slinge- land 4e. C. v. d. Beek, Genderen5. Gebrs. Lagrouw, De Werke. 2e afd., stamboekmerriën. le pr. J. A. Sterk, Nieuwland; 2e. A. Kooij, Kedichem 3e. C. van IJzeren, Arkel. 3e afd., pony's, le pr. J. H. Kramer, Almelo 2e. J. v. d. Lee, Utrecht3e. mevr. Versteeg-v. Enst, Zaltbommel4e. A. .J .L Visser v. IJzendoorn, Gorinchem. 4e afd., eenspannen (van paarden toebe- hoorende aan particulieren, handelaars, land bouwers enz.) le pr. M. C. Harff, Rotter dam; 2e J. Harff, Utrecht; 3e Niet toegekend. 5e afd., tweespannen (van paarden als in de 4e afd.) le prijs Heuff Cellen donk, Kerk-Avezaath2e. M. C. Harff, Rotterdam 3e pr. niet toegekend. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Woensdag 27 Augustus 1906. De Voorzitter opent de vergadering en spreekt de hoop uit dat de te nemen be sluiten tot nut van de gemeente mogen zijn, dat ieder der leden van den Raad met overtuiging de belangen der gemeente zwaar mogen wegen en ernst de zaken mogen behandelen, opdat Gods zegen op mogen rusten. Door den Secretaris worden de notulen gelezen der vorige vergadering en door den raad goedgekeurd. I Ingekomen van Ged. Staten i Goedkeuring raadsbesluit tot finantieele vergoeding aan militaire gebouwen. De Voorzitter deelt mede dat de op Za terdag 25 Augustus uitgeschreven vergade ring van den gemeenteraad door onvoltal ligheid niet is kunnen doorgaan. Hij leest voor een schrijven van het lid de Bosson, die kennis gaf verhinderd te zijn de ver gadering bij te wonen, tevens berichtende, dat hij vernomen had, dat de heeren Schaap, Wiercx en Kole niet ter vergadering zou den komen. De Voorzitter spreekt zijn spijt uit, over het niet doorgaan van die ver gadering en verzoekt de heeren er wel nota van te nemen dat het uur op Zaterdag avond door hem niet zoo maar willekeurig is genomen, maar met het oog op een spoedvereischende afdoening van onderwer pen noodzakelijk was. Ter tafel kwam een lijst van te innen en oninbare posten, van hoofdelijken om slag en hondenbelasting over 1905. De raad gaf zijne goedkeuring daaraan en stelde ze tot afdoening in handen van B. en W. Ter vaststelling der gemeente-rekening werd door de commissie bij monde van den heer Wierekx rapport uitgebracht, die geen fouten ontdekt hebbende deze conform ver klaarde. De Voorzitter zegt de commissie dank voor haar omvangrijk werk. De ontvangsten hadden bedragen f 15848.56. De uitgaven - 15927.45j. Nadeelig saldo f78.89£. De rekening wordt hierop door den raad goedgekeurd. Opgemaakt wordt een voordracht voor twee aftredende leden van het college van zetters; voor het aftredende lid A. J. de Jong de Bosson worden gesteld de heeren A. J. de Jong de Bosson en H. M. Kentie, voor het aftredende lid A. C. Wierekx worden gesteld de heeren C. A. Wierekx en D. Daim. Als nu wordt door den Voorzitter inge leid de bespreking van de verzekering van den gemeentetoren, zeggende dat de toren een zeer lastig gebouw is te verzekeren. Als monumentaal gebouw zoude de verze kering zeer hoog moeten zijn, als ver brand baar gedeelte, zou uitteraard de verzekerings som betrekkelijk laag kunnen zijn. B. en W. kunnen echter in dezen geen voorstel dóen, en zal dus de onderlinge bespreking de al of niet wenschelijkheid moeten uit spreken. De heer Wierekx vindt, waar alle ge meentegebouwen verzekerd zijn, ook de toren als zoodanig, daar van niet uitge sloten behoort te wezen. Wij zijn, zegt hij, zedelijk verplicht het te doen, alleen voor de groote waarde zou ik terug deinzen. De Voorzitter deelt mede er bereids een onderzoek door den gem.-architect, is inge steld bij verschillende verzekering-maat schappijen, alsook bij andere gemeenten, aangaande torenverzekering, doch dat on derzoek is nog niet geëindigd, althans de uitslag er van is nog niet ontvangen. De raad besloot hierop definitief dat de verzekering wenschelijk is. De heer Wierekx verkreeg alsnu het woord, die als lid van het Burgerlijk Arm bestuur, de klacht ter tafel brengt dat de secr.-penningmeester van dat college bij al zijn werk, dat door hem zonder eenige vergoeding wordt waargenomen, nog te zor gen heeft voor voorschot uit eigen kas. Hij vindt dat te veel van den secr.-penningm. gevergd, daar dit een rente-schade van eenige beteekenis wordt, en hij hoopt, dat voortaan de raad den goeden weg moge inslaan, om over de subsidie voor het Burgerl. Armbestuur op tijd de beschikking te geven. De voorzitter herinnert den heer Wierekx dat deze zaak niet bij den raad behoort, maar door het College van het Burgerlijk Armbestuur verzoeken dienaangaande bij B. en W. dienen te worden ingediend, waarop dan zeker zal gelet worden, en hij verzoekt dan ook tevens dat het Burgerlij k Armbestuur voortaan op tijd hunne begroo ting bij de gemeente zal indienen. Hierna werd de vergadering gesloten. Iin de Langestraat te Hilversum aange troffen een schamel gekleede vrouw, welke in kennelijke staat van openbare dronkenschap verkeerde. Naar het po- 1 litiebureau vervoerd, bleek het eene landloopster te zijn, herkomstig uit Overijsel. Zij was nog in bet bezit van jeen groote flesch met brandspiritus. Toen de vrouw tegen den avond weder in vrijheid was gesteld, zocht ze haar arbeidsveld weder op, in casu den om- i trek van den Kerkbrink, waar ze des morgens had loopen bedelen. Ze trachtte toen het medelijden op te wekken door de mededeeling, dat ze eene arme vrouw was, die hard haar best moest doen voor haar brood. Hiiineiiliiiid. Blijkens een van den civielen en mi litairen gouverneur van Atjeh en on- derhoorigheden ontvangen telegram, heeft iu het landschap Sawang (onder- afdeeling Lho' Seumawè) een klewang- aanval op eene patrouille plaats gehad, waarbij zijn gesneuveld 3 inlandsche militairen, en gewond een Europeesch en 2 inlandsche militairen, allen bene den den rang van officier. Blijkens een van den gouverneur van Nederl.-Indië ontvangen telegram, het welk zich aansluit bij het bericht in de Staatscourant van 29 Aug. no. 201, heeft ook het zelfbestuur van het Ba- lisch landschap Tabanan een weigerend antwoord gezonden op de in de maand Juli jl. aan den zelfbestuurder gestelde eischen. Nu Tabanan ook kleur bekend heeft zal de expeditie wel spoedig Java ver laten. Uit Leeuwarden wordt gemeld Woens dagavond is hier het bericht ontvan gen dat H. M. de Koningin 15 Septem ber het standbeeld van graaf Willem van Nassau zal komen onthullen. Te Winschoten had Woensdagavond een gasfitter de onvoorzichtigheid met een licht in het cafe van den heer Bel- linga een defect in de leiding te zoeken. Een hevige gasontploffing volgde, waar door de spiegelruiten in gruis vlogen en de deur uit de gelagkamer werd geslingerd. Persoonlijke ongelukken ble- i ven gelukkig achterwege. Te Kessel is Woensdagmorgen de dochter van den landbouwer van Dijk, bij het koemeiken zoodanig door een spoedig daarna is overleden. Men meldt uit Den Haag: G. V., de derde verdachte van den (doodslag in de van Ostadestraat, dié j zich Woensdag bij zijn overbrenging van Rotterdam naar hier uiterlijk kalm (gedroeg, was tijdens de confrontatie met het lijk van den verslagene in het ziekenhuis zeer ontsteld. Bij het zien van het lijk deinsde hij terug. Van het ziekenhuis af werd V. per rijtuig naar de plaats in de v. Ostade straat gebracht, waar Maandagavond het drama werd afgespeeld. Daar be kende hij den commissaris van politie, het mes, waarmede de wonden zijn toegebracht, in een put te hebben ge worpen. En inderdaad is dan ook het mes uit dien put gehaald. Bij het doen van zijn aanwijzingen liet de commis saris V. in het rijtuig zitten, om hem zoodoende beter tegen de woede van het publiek te beschermen, dat zich in de v. Ostadestraat had opgehoopt. Verschillende personen wisten, ondanks de talrijke aanwezige politiemacht, toch Jnog het rijtuig te naderen en voegden V. bedreigingen toe. De orde werd ech ter, ook later, bij de overbrenging naar j het huis van bewaring, niet verstoord, j V. was vroeger marinier en verleden i jaar gehuwd met een weduwe met twee 1 kinderen. Hij had te Rotterdam, waar hij gearresteerd werd, zijn bruinkleurige pantoffels zwart gemaakt. Vrijdag is het lijk van den verslagene naar de woning in de van Bassenstraat overge- bracht, en van daar uit begraven. Men meldt uit den Haag: I In verband met het feit door den jeugdigen bediende van een bankiers- I kantoor dezer dagen gepleegd (het zich onder valsche voorgevens doen terug- i geven van een aangeteekenden brief I met f 3000 aan het postkantoor) heeft een huiszoeking plaats gehad in een lunchroom op bet Plein aldaar, tenge- 1 volge waarvan de aldaar wonende v. j R. is gearresteerd. Omtrent deze arrestatie wordt verno men, dat de bediende bij de politie had verklaard de f 3000 zelf niet te hebben gehouden, maar dit geld te hebben af gegeven aan voornoemden v. R., met wien hij voornemens zou zijn geweest te Brussel een zaak te beginnen. v. R. ontkende echter het geld vau den jongen te hebben gekregen. In- tusschen bleek dat hij in een magazijn een betaling had gedaan met een bank biljet van f 300; het nummer van welk gingen, vonden zij in eene weide een man bewusteloos liggen. Bij nader on derzoek bleek deze man te zijn zekere B. (Baltus) uit Spaubeek, oud 28 jaar, die den avond te voren door een aan tal personen zoodanig werd toegetakeld dat hij bewusteloos bleef liggen en van den weg in de weide dooi de belhamels werd neergelegd. Woensdagmorgen door de kinderen gevonden, werd hij op een hondenkar geladen en daarop naar huis getransporteerd, doch voor zijn ouder lijk huis bereikt werd, was hij reeds overleden. Hij was de hersenpan ver brijzeld en had meerdere wonden. Een drietal personen zijn in deze zaak reeds aangehouden, dach men zegt, dat wel een tiental in deze vechtpartij betrok ken zijn. Voor ruim vier jaar werden er in den vijver in het Wilhelminapark te Grouw een paar honderd karpers geplant. Deze vijver staat door buizen, waarvoor aan de uitmonding dicht gaas is ge spannen, in verbinding met ander wa ter, zoodat de visch niet ontsnappen kan. Bij 't visschen met netten dacht men in dien vijver dan ook een flin- ken hoop karper te vangen, ze had ruim tijd om te groeien gehad. Men ving er geen enkelen en nooit was een gestorven karper in den vijver opge merkt. Waar de karpers gebleven zijn is een raadsel. Men schrijft uit Schouwen (Zeeland) De teelt van bloembollen heeft in onze duingronden een verbazende vlucht genomen. De laatst gehouden verkoop heeft goede resultaten opgeleverd en niet te verwonderen is het alzoo, dat thans in dat werk een buitengewone drukte heerscht. Duizenden bollen, narcissen en tulpen worden thans verpakt in kisten, waar van sommige bijna 100 KG. wegen, naar Engeland en Amerika verzonden. De volgende maand begint men met het uitplanten voor den nieuwen oogst en het is te voorzien, dat men nog meer grond voor deze cultuur in ge bruik zal nemen. Toen in het voorjaar de overstroom- mingen in Zeeland op tal van plaatsen zulke verwoestingen aan de zeewerin gen hadden aangebracht, werd melding gemaakt van de resultaten te Schouwen verkregen waar het eerst was toegepast het verdedigen der duinen met gewa pend beton. In het weekblad "De Ingenieur,, komt thans een zeer interessant artikel voor over het verdedigen van de duinen met gewapend beton. Op tal van plaat sen ziet men thans reeds het nieuwe systeem toepassen. Te Vlissingen o. a. wordt voor het "Grand Hotel,, van we- ge de gemeente een uitgestrekte glooi ing aangelegd van gewapend beton. De verschillen in prijs tusschen de bazaltglooiingen en die volgens het nieuwe systeem, moeten enorm zijn. De glooiingen worden koudweg op het zand aangelegd en toegang van het water onder de glooiing is absoluut onmogelijk. Het gewapend beton schijnt meer en meer alle bouwwerken te gaan be- heerschen. Uit Oud-Beijerland meldt men: Heden ovorleed de oudste inwoner onzer gemeente, de heer Nikolaas de Voogd van der Straaten, bijna 103 jaar oud. Tot vóór enkele weken deed deze krasse grijsaard nog alles zelf en had alle hoop zijn verjaardag in October te kunnen vieren. Bnrserltike Stand. Men meldt uit Tiel: Ter gelegenheid van den Koningin- nedag was er heden een spiegelgevecht bankbiljet overeenkwam met dat van 1 der troepen, waarbij de majoor-comman- een der in den aangeteekenden brief dant G. door het paard Fortuna doo- aanwezig geweest zijnde bankbiljetten, delijk verwond werd. Daarop gewezen, verklaarde v. R. al- leen dit biljet van f300 van den jongen j te hebben gekregenwaartegenover de bediende blijft volhouden hem het gan- Heu«den, van 21 tot 28 Aug. sche bedrag te hebben afgedragen. In- middels zijn de overige bankbiljetten Geboren: Adriaua AUegonda, d. v. nog niet gevonden. G. Hoks en J. Cosijn; Allegonda Adri- Men schrijft uit Helenaveen, dd. 29 AugustusWerkendam, van 24 tot 31 Aug. Tot nu toe werden hier, met kleine Getrouwd: C. van den Berg, 27 j., tusschenruimten, gevonden drie lagen jiru en J. S. van Driel, 25 j jd. steenkool, één van ruim 60, twee van Ondertrouwd: W. J. Vos, 24j.,jm. ruim t0 c.M. eu o. Wieringa, 24 j., jd. I Men gaat nu nog 75 M. doorboren.! Geboren: Teunis, z. v. M. A. van Voor eene eventueele exploitatie is het Berchum en H. Ritmeester. van belang, dat er geen drijfzand is gevonden, wat het maken van een De werken en Sleeuwijk, van 21 schacht zeer zal vergemakkelijken. Heden vond men voor het eerst water, tot 28 Aug. Geboren: Gerrit, z. v. C. A. den Dek- Het „Bat. Nbld" van 1 Aug. schrijft: Toen in Nederland het wetsontwerp tot ofschaffing der staatsloterij werd in gediend, dat is nu een jaar of drie geleden deelden wij mede, dat men te Buitenzorg juist druk aan den gang was om die loterij voor Indië pasklaar te maken, En gisteren vernam het „N. v. d. D." van Ned. Indie, dat Indie tegen het einde van dit jaar, of anders in 1907, de staatsloterij krijgt. dat bij onderzoek een hoog zoutgehalte ker en L. M. Versteeg; Elizabeth Jo- bleek te bezitten. hanne, d. v. L. de Rooij en J. van Maas- Het plan is twee nieuwe boortorens tricht. op te richten, een bij het station Hele-1 Harkt berichten. naveen, de tweede bij Helden, i In on3 vorig no. maakten wij in een bericht uit Sittard melding dat tenge- 1 /S! volge van dronkenschap in t naburige tot f i.«o. Eieren va» c/j tot 5 et. Munstergeleen een groote vechtpartij - had plaats gehad, waarbij zekere 8. doode- ÜSLSTf lijk verwond werd. Een tweede dramaaf ook tengevolge vail dronkenschap, heeft SLEEUWIJK. Be tetting der boter bedraagt 7-ï ets. .zich afgespeeld in 't naburige gehucht\perT^™0'n.rtïT'%r. 'Y fe 26 ,tuY' Tr i l 1 a rn i i j LANB VAN ALTÉNA81 Aug. AardappelenVroege Veerbeek onder Geleen. Toen de kin- f__ d BUuv>e h zeemJn, Dinsdagmorgen werd door de politie deren aldaar Woensdagmorgen ter school 2.0 5 k a.so, Jammen f kf b. In de vacature de Rooy, le cand. Abr. Straver, 2e Adr. Straver Wz. koe met de horens gestoken, dat zij i ana, d. v. A. Bruijstens en G. van Dal. Granen. Tarwe t 7.^0 a ƒ7.90, Rogge 5.20 «ƒ5.60.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2