Bsksn dmk'm verkocht: zwarte Hokkelingvaars. Erfhuis. publiek verkoopen: ROOMBOTER bouwland! 1.07.70 Heet. Bouwland, 07450 Heet. Bouwland, Hooi«;ra§. Pertameiilpapier, KINDER MEEL DRACHEN-QUELLE Notaris KERKHOVEN, Bericht van Inzet. Notaris KIRKHOYEN, NATUUR BRONWATER Zuid-Hollandsche U iterwaar dsch publiek verkoopen De tweede snede HOOI GRAS van 4 perceelen, bij L. J. VEERMAN, Heusden. kwartiermeester van het stoomschip DobTogea. Hij was aan het hoofd ge wond en in een van zijn handen ge sneden. Al vechtende bracht de inspec teur, die nu ook niet over meer dan drie agenten kon beschikken om de Zandstraat niet geheel te ontblooten van politie, deze vreemdeling naar het politiebureau in de Pauwensteeg. Het regende steenen en stukken hout op de politie, die herhaaldelijk zich het Zandstraatpubliek met de sabel van het lijf moest houden. Gekomen voor het Zuid-Hollandsch Koffiehuis op de Korte Hoogstraat, nam het ruwe ge weld zoo meedoogenloos de overhand, dat men zich zelfs niet ontzag om een stoel, staande op den stoep van dat koffiehuis, weg te nemen en stuk te trappen, om met de stukken de politie te lijf te gaan. Mede werd gearresteerd C. L. v. D., wonende in de Vierwindenstraat no. 11, als verdacht van medeplichtigheid aan de vernieling en het verzet. Voorts vertoonden na afloop van het gevecht verschillende agenten van po litie sneden in hun uniform. Mede als een gevolg van deze ge weldenarijen zijn in het Ziekenhuis verbonden de 18-jarige L. v. D., wonende in de Zandstraat, die een kogel in zijn rechterbeen kreeg en de koopman B. v. B. van den Schiedamschendijk, die aan hoofd en hand verwond werd. Maandagnacht is wederom de Zand straat de plaats geweest waar hevig is gevochten tusschen politie en publiek, niettegenstaande de politie daar, in ver band met het voorgevallene in den voorafgeganen nacht, met drie agenten versterkt was. Nu had men het gemunt op het bierhuis van den Griek John Jannes, Zandstraat no. 45. Ook hier begon het relletje met het inwerpen van een spiegelruit. De politie dreef de menigte met de sabels uiteen. Bij de toen gevolgde arrestie van A. L. K. W., die zich door trappen en bijten hevig verzette, drong het publiek op en volgde de politie al steenen gooiende, waardoor in het Warenhuis eveneens een ruit werd ingeworpen en de heer J. H., reiziger, wonende op de Nieuwe- haven, die de politie hulp verleende, aan het hoofd werd verwond. Herhaal delijk is daarop door de politie met de sabels gechargeerd. Sedert langen tijd waren schippers op het Kempenkanaal en op de Zuid- Willemsvaart tot de ontdekking geko men van talrijke diefstallen uit het ruim hunner schepen. Eene zeer nauw keurige bewaking heeft zoo al niet de geheelo bende, dan toch eenige leden en de bewijzen van hun bestaan doen ontdekken. Men bevond zich inderdaad, tegenover een sterk georganiseerde bende schuimers. De gestolen buit be droeg honderdtallen zakken, voorname lijk graan, mais, meel enz. Deze diefstallen hebben plaats gehad bij het laden of ontladen der schepen. De helers zijn ontdekt te Venlo, waar men heeft gevonden, groote stapels granen en een groot aantal ledige zak ken, welke den naam der bestolen firma's droegen. Er is bewezen, dat in de omstreken van Maastricht geheele ladingen wer den ontvreemd. Dank zij deze ontdek kingen en de gevangenneming van verscheidene medeplichtigen zal de jus titie zonder twijfel de namen der ge heele bende, die zoowel in Holland als in België leden telt, kennen. Uit Haarlem wordt geschreven Zondagmiddag hebben de auto's al hier weer heel wat ongelukken veroor zaakt. Bij Groot Bendveld, is de 17-jarige J. R. uit Zaandam die zijn fiets zat te re- pareeren aan den kant van den weg, voor de oogen van zijn vader en broeder overreden en op slag gedood. Eenige minuten later had er een tweede ongeval plaats, vlak voor de woning van den heer Ten Houten de Lange. Daar werd een 4J-jarige wielrijder, die naar Haarlem ging, door een ach terop komende auto gegrepen, omver en overreden, zoodat hem het bloed uit mond, ooren en oogen kwam. Het publiek wilde de autorijders te lijf en was daarvan slechts met veel moeite terug te houden. Het dwong den eige naar, die alleen genegen was van Zand- voort een dokter te halen, den overre- dene in zijn auto naar het Diaconessen- huis te Haarlem te brengen. Bij Halfweg is een jongmensch bij toeval den dood ontkomen, doch zijn rijwiel werd door eeD voorbijrennende auto totaal vernield. Men meldt uit Roermond: De bewoners van het naburige Grat- hem werden Zaterdagmiddagopgeschrikt door het schudden hunner woningen, waarin kasten en stoelen omver gewor pen werden. Dit ging vergezeld van een onderaardsch gerommel, dat aan eene lichte aardbevig deed denken. Men vluchtte de straat op. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Men meldt uit Hillegom Zondagmiddag kwamen een drietal meisjes in een banketbakkerswinkel te Bennebroek voor een paar centen koek jes koopen voor een man, die in 't bosch van 't Huis te Bennebroek op hen wacht te. De juffrouw, die de zaak niet ver trouwde, gaf het gevraagde, maar stuur de de kinderen naar huis met de bood schap: „Zeg aan je moeder, dat je koekjes gehaald hebt voor een man in 't bosch. De kinderen gingen naar huis maar moeder niet thuisvindende, ver telden ze het aan eene buurvrouw en voegden er bij, dat haar broertje bij den man was achtergebleven. Uit ver dere uitlatingen van de kinderen be greep de vrouw, dat de zaak niet deug de, snelde het bosch in, vond spoedig den man en ontrukte hem het kind. Spoedig werden verschillende perso nen gewaarschuwd en nu begon een ware drijfjacht, echter zonder resultaat. De man was verdwenen. Op de door de vrouw aangeduide plaats vond men een partijtje uien onder liet hout ver borgen, die de vorige week door een bollenkweeker vermist werden. Later in den namiddag werd een per soon aangehouden, in wien men den dader meende te hebben, maar bij con frontatie met de vrouw bleek dat de verkeerde persoon was gearresteerd. Wij namen in ons no. van Zaterdag een bericht over uit de „N. R. Ct.", afkomstig uit Tiel en inhoudende, dat de majoorcommandant G. door het paard Fortuna doodelijk gewond was. Dit bericht, zegt de „N. R. Ct." in haar Zondagochtendblad, was ons uit Tiel geseind en was per telefoon uit Varik daarheen gezonden. Het was on- dergeteekend met de aanvangsletter van den naam van een onzer correspondenten te Tiel. Het is ons gebleken, dat het bericht niet van een onzer correspondenten te Tiel afkomstig en een laffe mystificatie is. Vrijdagavond stonden een heer en dame uit Amsterdam op den steiger van de salonboot, te Zaandam, te wach ten op de boot. Hun aandacht werd ge trokken door het bordje: „Zakkenrol lers bezig. Past op uw horloges en por- temonnaies", en bijna tegelijkertijd, dat de dame den heer op dit bordje wees en hem raadde voorzichtig te zijn in het gedrang, mistte zij haar taschje, dat zij al dien tijd in de hand had gehad en waarin, behalve een bankbiljet van f 40, zich ook bevonden twee doosjes, tezamen inhoudende 165 ruwe diaman ten. Bij de politie werd aangifte gedaan, doch de dame wist niet op te geven of het taschje haar ontrold was een ruk had zij niet gevoeld dan wel of zij het verloren had of ergens had laten liggen. Het taschje is echter niet als gevon den aangegeven. Men meldt uit Breda aan de N. Ct. Te Ginneken, bij Breda, stond een begrafenisstoet voor het kerkhof, dat zoo klein is, dat er geen rijtuigen op kunnen rijden. Toen de lijkkist uit den wagen was genomen en op de baar ge zet en de volgkoetsen zouden voorrij den, kwam een afdeeling van de veld artillerie en reed dwars tusschen de wachtende rijtuigen door, zoodat eenige zelfs ijlings achteruit moesten rijden. De veldwachter poogde den comman dant der afdeeling te overreden te wach ten of een anderen weg te kiezen, maar deze stoorde zich niet daaraan. De fa milieleden van den overledene moesten nu wachteu tot alle stukken geschut waren voorbijgereden. De korporaal der vesting-artillerie uit Naarden, die de vorige week bij het lossen van het morgenschot in het kamp van Laren, door het te laat af gaan van het schot zijn beide oogen verbrandde, is thans, naar het Vad. meldt, aan de gevolgen der verwonding overleden. Bij het verrichten van graafwerk op een terrein aan de Dijkstraat in Den Helder, waar een nieuw huis wordt ge bouwd, is in den grond onder den kei- j der van het geamoveerde huis een be- j langrijke verzameling oud zilvergeld gevonden. De munten, ongeer 500 in] getal, dateeren uit de 17de en de 18de eeuw. De nieuwste zijn van 1794. Er zijn er van zeer verschillende waarde, van het driegpldenstuk af tot de halve schelling toe. Ze waren verzameld in een ijzeren kistje, dat, door roest ver gaan, bij het omspitten van den grond werd stukgestoken. Naar alle waarschijnlijkheid is liet; geld in den z. g. Franschen tijd, in het begin der vorige eeuw, in den kelder begraven geworden en later, door welke oorzaak dan ook, niet weder voor den dag gehaald. Het lag vlak bij den kel deringang, onder een tegel, waar nie mand het zou hebben vermoed. De politie te 's-Gravenhage is tot de ontdekking gekomen, dat in de villa Anna in het Prinsenvinkenpark aldaar, waarvan de bewoner, de heer G. T. Reeser, met zijne familie op reis is en in Duitschland vertoeft, inbraak is ge- j pleegd. Dat moet zijn geschied na den 22en Augustus, want na dien datum is een courant in het huis achtergelaten door de inbrekers, die, te oordeelen naar de beslapen bedden, een of meer nachten in de villa hebben doorgebracht. Den toegang tot het huis hebben zij zich weten te verschaffen door het rooster van een kelderraam weg te nemen en de afsluiting van dat raam te forceeren. In de verschillende kamers is door de misdadigers op schandelijke wijze huisgehouden. Een schrijfbureau en ver schillende kasten waren stukgebroken en beschadigdook verscheidene deu ren in het huis, en uit de porcelein- kast waren fraaie stukken porcelein en kristal verbrijzeld en het zilver, waar mede ze gemonteerd waren, er af ge broken. Ook tafelzilver is gestolen. Het geen overigens wordt vermist, zal eerst zijn na te gaan, wanneer de familie uit het buitenland zal zijn teruggekeerd. De heer Reeser was tegen diefstal en inbraak verzekerd. De Tilburgsche kermis heeft dit jaar wederom een slachtoffer geëischt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de werkman J. v. D., vroegei agent van politie aldaar, voor zijne woning in de Stevenzandsche straat door L. een 22-jarig jongeling met een re volverschot in het achterhoofd getroffen. Nadat een docter geneeskundige hulp had verleend, werd de getroffene naar het gasthuis vervoerd, waar hij Maan dagmorgen overleed, nalatende een we duwe met zes kinderen. Aanleiding tot deze misdaad gaf het feit, dat eenige weken geleden een broer van den dader in dronken toe stand door zijn vader en v. Dijk naar zijn woning was gebracht. De dronkaard, zich door dit hulpbetoon van v. D. ge krenkt gevoelende, geraakte met dezen in twist, waarbij hij eenige klappen opliep. Om zijn broer te wreken, kwam Leyten Zaterdagavond hij de woning van v. D., waar toen het bekende drama is afgespeeld. De dader, die wegens wangedrag uit den militairen dienst ontslagen en den laatsten tijd in Duitschland werkzaam was, is voortvluchtig. Volgens een nader bericht is L. uit België teruggekeerd en door de politie gevangen gezet. Men meldt aan de N. R. Ct.: De directeur der gasfabriek te Joure wordt in de raadsvergadering dikwijls scherp ^ecritiseerd bij monde van den heer K., vroeger mede-eigenaar der gasfabriek. De directeur solliciteert nu voor eene dergelijke betrekking te Vlaar- dingen en bij den burgemeester dier gemeente was nu een anoniem schrij ven ingekomen, waar niet veel goeds van dien sollicitant werd gezegd. De burgemeester zond dit schrijven aan den burgemeester van Joure, die het in de raadsvergadering voorlas. Alge- meene afkeuring onder de raadsleden en ruim f 300 werd door hen bijeen gebracht om den schrijver op te sporen. Deze heeft zich nu zelf aangemeld. Het is de broeder van het raadslid K. Wij vernemen, dat de justitie zich deze zaak heeft aangetrokken. Naar aan de Tel. wordt bericht, is thans ook de echtgenoote van den land bouwer H., te Grauwdijk, gemeente Ten Boer, aan de gevolgen van de bekende vergiftiging overleden. W elk voedsel voor KindererienZieken. ■Burgerlijke Stand. Andel, over de maand Aug. Getrouwd: Cornelia Rosa, jm., 43 j. en Pietje Crielaard, jd., 34 j. Geboren: Johannes z. v. Antonie Naaijen en Geeltje Zwerver; Peter, z. v. Peter de Feijter en Maria van Andel. Overleden: Jasper Arnoldus Smits, 19 j.; Leske van Helden, 81 j., wed. v. Jacob de Kloe; Hendrika van Genderen, 29 j., echtg. v. B. Sluijmers. Heusden, van 28 Aug. tot 4 Sept. Ondertrouwd J. F. M. Schreuder, jm.,'28j. en J. M. H. A. van Kimme- nade, jd., 29 j. Die het meeste kan kan ook het minste Men kan zeldzaam een toestand van ver zwakking aanwijzen grooter dan die welke sommige vrouwen tengevolge harer beval ling ondervinden. Haar leven hangt slechts aan een draad, en er blijft haar niets dan een ademtocht over. Dan is een middel van onvergelijkelijke uitwerking noodig om de natuur te helpen overwinnen. Er is een middel, welbekend bij de vroedvrouwen, dat in dergelijke omstandigheden altijd het bewijs van zijne buitengewone uitwerking geeft, dat zijn de Pink Pillen. Zie eens hier hoe zij bij mevrouw Antoinette Lippers, huishoudster, Struifsteeg no. 11 te Gent, een nieuw bewijs van die onvergelijkelijke uitwerking hebben gegeven. Mej. A. Lippers. (Photo Jacobs et Cie.) „Tengevolge van een zeer pijnlijke be valling, waarbij bloedverlies mij geheel uitgeput had, was ik tot een hoogst be- klagenswaardigen gezondheidstoestand ver vallen. Het scheen mij alsof ik geen druppel bloed meer in de aderen had en ik was zoo zwak dat ik mij nauwelijks bewegen kon. Daar verschillende wijzen van behan delen mij mijne krachten niet konden terug geven, raadde men mij de Pink Pillen te gebruiken. Ik stel er prijs op U dank te zeggen voor hetgeen de Pink Pillen voor mij hebben gedaan. Uit eigen ondervinding heb ik kunnen waarnemen dat de wonder baarlijke genezingen, toegeschreven aan de Pink Pillen, die in de bladen worden mee gedeeld, wel degelijk waar zijn, daar ik zelve het geluk heb gehad een wonder baarlijke genezing te ondervinden. De Pink Pillen hebben mij volkomen hersteld". Men zal gemakkelijk begrijpen, dat, zoo de Pink Pillen dergelijke ernstige gevallen van uitputting kunnen genezen, bloedar moede van minderen graad en bleekzucht bij jonge meisjes, geen weerstand kunnen bieden aan de behandeling der Pink Pillen. Men moet ze ook nemen bij snelverloo- pende ziekten als de koorts. Zij geven kracht, en zijn eveneens zeer goed tegen maagziekte en rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, t 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HEESBEEN e. a. doen te weten, dat op Xaterdag den 8 Septem ber a.s. des v.m. ten 11 uur, ter secre- tarie der gemeente in het openbaar om contant geld zal worden eene gevondene en, na herhaalde oproeping, i niet opgeëischte D. F. BRUNE. De Wethouder, HET AANGENAAM EN OPWEKKEND] TAFELWATERJEVENS HEIIZAAM) VOOR LEVER-EN MAAGZIEKTEN [KOST PER XLITERFLESCH15CËÜT Verkrijgbaar te Heusden !»U ADR. SPIERENBURGH. te Werkendam, zal Honderdag 13 September 1906, voormiddags 10 uur te beginnen, ten sterfhuize van den heer BAREND DE JONG, aan den Kornschen Dijk, onder Almkerk, a contant, Meubelen, Huisraad, Melk- en Landbouwgereedschappen en het geen verder zal worden aangebo den. Marktberichten. Van bestedingen. Waterhoogte Maastrich t (brug). 3 Sept. 0.58 M. beneden 0. 4 0.58 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 1 Sept. 0.81 M 0.30 M. -f N.A.P. 2 0.88 0.31 3 0.91 0.34 4 0.97 0.43 Vd verten tlën. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. onder Rijks-Contrdle. Prijs bij zendingen van 4 K.G. f 1.57i per K.G., franco. Roomboterfabriek MIJNLIEFF Co., Nieuwerkerk a. d. IJsel. Breeder bij verspreide biljetten omschre ven, welke gratis ten kantore van den No taris verkrijgbaar zijn. Het Winkelhuis met Erf of Plaats, Schuurtje en 3 Woningen te Wer kendam, van de Wed. en Erven Chr. VER- HEIJ Jr. is ingezet en gehoogd tot 1* 3SOO. FINALÈ VERKOOPINGop Honder dag September 190J, nam. 8 uur precies, in het Café D. L. VAN DER WIEL, a./d. Bosdijk, te Dewerken, door Notaris KERHOVEN te Werkendam. Notaris KERKHOVEN, te Werkendamzal Xaterdag 8 Sep tember 1906, des namiddags 9 uur precies, in het Café WILHELM, te AA OII- dricliem, publiek verhuren voor 9 jaren, f. Voor Mevr. de Wed. Hanegraaff van der Col ff-Van Lith: genaamd „Bekaf, aan de Zandsteeg, onder AAoudriclicill, in 5 gedeelten. genaamd de „Vijfhont", in den Ruigenhoek, onder ■tij»*vijk. te Werkendam, zal A'rjjdag 9 Sep tember 1906, des voormiddags 11 uur, in de herberg van de kinderen SPRONK, te Woudrichem, Seizoen 190B, De tweede snede Hooigras van de uiterwaarden „het Klein Gors,", het „Groot Gors" en „de Groesplaat", on der Woudrichem en Sleeuwijk, in perceelen als van ouds. De Burgemeester W. M. BRANDERHORST. WERKENDAM. De getting der boter is dete week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 ct per half kilo. Eieren f 1.10 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.721/2 in de winkels dus f 0.1 iy2 per h. kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 75 ets. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 stuks. OORINcEEM. 8 Sept. Op de veemarkt waren he- d n aangevoerd Wil runderen, waarvan de prikten ware a's volgt Zware kal/koeien f 180 «281 kaltvmarzm f 140 a 210, melkkoeien f 160 a 220, tuee-en-hatfjarige ossen f of ander halfjarige f 90 120, gutste vaarten f 100 a 140, pinken f 60 a 90. graskalvrev f 80 50 nuchtere kalveren f 8 a 20 schapen f -.A -,lammeren k per tink. Boter f 0.72 a 0.75 per half kilo. eieren f 1.15 1.20 per 86 stuks, kippen f 0.75 a 1 00 per stuk. Aangevoerd 12 vette varkens, ran 28 16 tent pat half kilo. 8f 2 Konen f 8.— '12ver stuk Op de graanmarkt besteedde men voor: Rit tante 8.10 k 8.20. Roode dito f 7.30 k 7.40, Witte dito 7.50 k 7 60 Inl. rogge 5.00 5 5.10, bnitenl. dito 4.90 k 5.00, Gerat 4.6 k 4.70, haver 8 65 8.70, dnivenboonen f 7.50 7.60 blanwe erwten f a mais 75 pd. f 4,60, a 4.75, alles naar kwalitei' en per hectoliter verhandeld. ROUERDAM, 3 4 Sept. Op de veemarkt wartn heien aangevoerd 852 vette runderen, 1180 magere dit 465 vette en graskalveren, 106 nuchtere kalveren, 1894 1 ehapen of lammeren, 450 varkens, 281 biggen, - boks s geiten, 44 paarden, veulens, ezel. De prijzen waren als volgt s runderen 1/ qual, 78 sent 2e qual. 52 tent, ie qual. 48 tent; kalveren 1> qual 100 tent, ie qual. 76 i 80 eent; schapen 1< qual. 60 eent, ie qual. 40 cent, allee per kilovarken. 46 k 52 eent, lieht soort 46 k 44 eent, allee per kilo Zeeuwsehe eieren f 4.60 k 4.80 Overmaaseehe dito f 4.80 k f 5.00 de 100 stuks- Op de botermarkt werden aangevoerd 66/8 en 356 ton, en 298 stukken k k. kilo prijs \e qual. f 58 8* oual. f 54 8« qual. 60. ver halt kilo 75 80 ets. 17 Sept. Prov. bestuur van Limburg, het uitvoeren van baggerwerk in de rivier de Maas onder Roermond, Maasnie], enz. Raming f 17.280. 18 Sept. De Mij. tot Expl. van S S. te Utrecht, het leggen van het tweede spoor, nabij Herfte en Meppel, het uitbreiden en wijzigen van de emplacementen te Zwolle, Herfte, Meppel enz. Raming f 180.00<\ 20 Sept. Prov. bestuur van Noordholland, h*t aan leggen van eene rioleering langs de Zuidwestzijde der visschershaven te IJmuiden. Raming f 15.r09. 26 Sept. Prov. bestaar van Zeeland, het vervangen van een gedeelte vaa de beschoeiing langs de znidzjjde van het marinedok en de marinehaven te Vlissingen door een bekleedingsmunr. Raming f 45.000. 5 Sept. Min. vaa Waterstaat, het uitvoeren van bag gerwerk in het Zniderdiep, nabij 3e haven van Goede reede. Raming f 20,0' 0. Minste inschr. de Maatschappij tot aannemen van wer ken te Rotterdam, voor f 24.600. Voor de Hoog WelOeb. Heeren Jonkh. B. en H. de Jong van Beek en Donk: Voor den heer H. A. HANEDOES, Voor den heer A. NAAIJEN Aan en op het Kraai veld, onder Woudri chem en Sleeuwijk,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3