tische Alliantie het volgende mede om trent de in Siedlce plaats gehad heb bende moorden Voor hen, die met de plaatselijke toe standen en het personeel der admini stratie vertrouwd zijn, is het aan geen twijfel onderhevig, of het „moord-pro- gram" was met bedachtzaamheid voor bereid. De „regisseur", een zekere overste Tychanowski, die in Siedlce zijn stand plaats heeft, is een berucht personage, een van de geestelijke aanvoerders der „Zwarte Honderd", samensteller vaneen zelfs door de regeering als te op ruiend geconfiskeerd vlugschrift te gen de Joden. De naar Siedlce opgecommandeerde troepen, die het door de lichtschuwe nevenregeering gewilde bloedbad zou den veroorzaken, waren dezelfde, die zich zoo berucht hebben gemaakt door hun woeste razernij in Bielostock. Men zag gedurende het vermoorden en plunderen der Joodsche bevolking officiereu op den publieken weg aan tafels zitten, die uit de huizen waren gesleept; de heeren zongen liedjes, onder het gebruik van cognac en brandewijn. Officieele berichten spraken van 142 dooden en 450 gewonden, en 20 geplun derde woonhuizen. Volgens particuliere berichten, dient men deze cijfers te ver viervoudigen. Men verkrijgt den indruk, dat een nieuwe reeks van Joden-vervolgingen nog pas begonnen is Het Petersburgsche telegraafagent- schap berichtIn plaats van Trepoff is generaal Dedjulin, tot dusverre be velhebber over het korps gendarmerie, tot paleis-commandant benoemd. Gisteren heeft te Hongkong een he vige typhoon gewoed, welke twee uur duurde en groote schade heeft veroor zaakt. Volgens ambtelijke schattingen is aan de haven een schade van meer dan 21/, millioen toegebracht, terwijl veel stoomschepen zijn gezonken en een groot aantal menschen het leven hebben ver loren. De laatste berichten melden De Engelsche rivierkanonneerbooten Rebin en Moorhen en de torpedojager Taku zijn beschadigd. De Engelsche kanonneerboot Phoenix en de Fransche torpedojager Francisque zijn vergaan. De Fransche torpedojager Fronde werd bij een aanvaring beschadigdtwintig personen werden gedood. Acht stoom- booten zijn vergaan, waarvan zes strand den. Ofschoon de barometer hedenmorgen laag stond, was toch uit niets op te maken dat er een orkaan in aantocht was. De arbeid ging als gebruikelijk zijn gang met de gewone voorzorgen toen plotseling een typhoon losbrak, sche pen en vaartuigen op land wierp, dok ken en kade bestrooide met wrakstuk ken, mailbooten, jonken, sampans en veerbooten in de straten opstapelde, de straatwegen overstroomde en met puin- hoopen versperde. Het grootste verlies aan menschenlevens leden de inboor lingen die nabij de rivier woonden dezen gingen in grooten getale in hunne boo ten, doch de storm deed honderden van die voortuigen zinken. Het is onmogelijk op het oogenblik het aantal dooden te schatten. De ambte naren van den Engelsche legeering zijn onmiddellijk begonnen met hulp te ver- leenen aan de dakloozen. iMiuilseliik lieiiws, HEUSDEN, 19 Sept. De vergadering van onderwijzers en on derwijzeressen in dit arrondissement zal dit jaar gehouden worden te Dussen in Bluipend, om die enkele regels van in lichting onder de deur van het politie bureau te schuiven, waar ze 's morgens dadelijk door de douanen gevonden zouden worden. Beschouwd in het heldere, koude licht van den morgen, nu ijverzucht en toorn verdwenen waren, scheen de daad buitengewoon laag. Hij streek met de hand over het gelaat met een gevoel van diepe schaamte. Volgens het gevoel van eer vèn den bergbewoner kon men niets lagers en verachtelijkere doen dan een kameraad verraden aan de douanen. Het zou nog beter zijn, als hij een dief en een vagebond was. Geen wonder dat Ephraim Hurd zijn gezicht wel had willen verbergen voor het reine licht, dat hem scheen te be schuldigen! Geen wonder dat hij steunde van ziele8mart! Hij had de achting voor zichzelf verloren, alle recht verbeurd op het vertrouwen zijner makkers. Hij hief zijne oogen op en liet den blik weiden over al de schoonheid van bergen en wouden en stroomen om hem heen. Hoe zou het zijn dit alles te moeten ver laten voor het politiebureau en de gevan genis? Er de heete dagen en onrustige nachten te moeten doorbrengen? En hoe gering scheen op dit oogenblik de aanlei ding! Hij sprong in den zadel en reed den weg naar het dorp op. De Hudgins woonden op dien weg en toen hij hun huis naderde, hoorde Ephraim Armandy een oud lied zingen met een hooge, heldere stem, nu en dan eensklaps ophoudend om „Holaof „Vooruit!" te roepen tegen den os, dien zij voor den ploeg dreef. Den vorigen avond had zij gedanst, onvermoeid en bevallig, de schoonste van de partijheden ploegde zij het korenveld haars vaders op bloote voeten en gekleed in een verkleurde, eigen gewe ven japon, zingend om de vreugde van het bestaan. Zij had een grooten zonnehoed op het hotel Heessels op Donderdag 27 Sep tember a.s. naar het volgend programma 1. Huishoudelijke zaken. a. Wijziging van het Reglement. b. Rekening en verantwoording van den penningmeester. 2. Punten van behandeling. o. Behandeling der dieren door den heer L Ver doorn. b. Het onderwijs in het schrijven door den heer W. Klaver. c. Het sparen op de school door der. heer J. van der Sluijs. Punt a en c naar aanleiding van een schrijven van Z.Exc. den Min. v. B. Z. 3. Rondvragen, sluiten. In de algemeene vergadering van ge meente-belangen, op Zaterdag 1.1. te Amster dam gehouden, onder eere-voorzitterschap van den burgemeester van Amsterdam, kwam o. m. het navolgende aan de orde, dat wij letterlijk overnemen, uit het verslag van het Nieuws van den Dag: Alsnu was aan de orde het voorstel van het bestuur tot het benoemen van een drietal eere-leden. Als zoodanig werden voorgedragen de heeren Mr. W. F. van Leeuwen, burgemees ter van Amsterdam, Jhr. Mi. Ch. J. M. Ruysch de Beerenbrouck, Commissaris de/ Koningin in Limburg, en H. J. van Eggelen, gemeente-secretaris te Heusden, afgetreder eerste secretaris van den Bond, die zich allen op verschillende wijzen verdienstelijk voor den Bond hebben gemaakt. De voorzitter stelde 't eerst aan de orde de benoeming van den heer Van Eggelen, die ter vergadering aanwezig was. Met eer storm van toejuichingen betuigde de ver gadering hiermede hare instemming. De aanwezigen rezen als één man van hunne zetels als een bewijs van eerbiedige hulde aan den oud-secretaris. Deze betuigde voor deze hulde zijn diepgevoelden dank en gaf de verzekering, dat, al noopten per soonlijke aangelegenheden hem tot aftreder als bestuurslid, hij toch Bondsman blij ver. zou in hart en nieren. Ook de benoeming van de beide andere voorgestelden werd met warme geestdrift door de vergadering begroet. Op de Bergsche Maas, zuidelijk var den stroombreker, liggen twee baggerma chines, om de ondiepten in de vaart al daar weg te nemen, waarna het verkreger zand op drie plaatsen gestort wordt, alwaa. in den afgeloopen winter, ook nabij der teen des dijks, groote diepten waren ont staan. Ten westen van den stoombreker wordt echter niets ondernomen, zoodat di'. driehoekig eilandje weldra met den vaster, wal één geheel zal uitmaken. WERKENDAM. Zondag a.s. hoopt in de Geret. Kerk A, alhier, op te treden de WelEerw. HeerScheele, predikant te Veere. Zondag a.s. hoopt in de Ned. Herv. Kerk, alhier, op te treden de Heer Spille- naar, oud-zendeling der Egyptische Zending. ALMKERK, 18 Sept. Voor de Vereeni- ging tot stichting eener Chr. school alhier is heden door den architect M. van Gooi uit Woudrichem aanbesteed het bouwer eener school met onderwijzerswoning. Er werden 21 biljetten ingeleverd. Hoogste inschrijver was J. van Loon te Werken dam, voor f12197.en minste inschrijver L. G. Kooiman alhier, voor f 10700. aan wien 't werk is gegund. NIEUWENDIJK, 18 Sept. Bij den bouw der nieuwe schuur op den polder Kijfhoek had een timmermansknecht, woonachtig te Hardinxveld. het ongeluk zich in een knie te hakken. Men legde een voorloopig Ver band en dacht, dat het wel zou schikken. Toen men evenwel later nog eens onder zocht hoe 't met de wond stond, kwam men tot de ontdekking, dat het been nog ver bazend bloedde, en moest de knecht ten spoedigste worden vervoerd om geneeskun dige hulp te verkrijgen. GAMEREN. In plaats van den heer G. J. de jong is bij de Herv. Gem. tot Kerk voogd (pres.) gekozen de heer M. P. de Jongh, wegens vertrek van eerstgenoemde naar een andere gemeente. BOMMELERWAARD. Het aardappel- rooien begint op 't einde te loopen; begun stigd door prachtig zomerwêer, zijn ze als appelen binnengekomen. De prijs, eeniger- mate stijgende, is nog maar laag, f 2 per H.L. Daar het beschot toch niet ruim is, wordt naar hoogere prijs verlangd, wat ver moedelijk wel verwezenlijkt zal worden; er bestaat nogal kooplust, doch weinig toe- en grove wollen handschoenen bedekten hare handen, sterke, lenige handen, die de boomen van den ploeg vastgrepen als die van een man. Zij kwam juist aan het eind van den akker, toen Ephraim naderde, en keek hem aan met een blos en een glim lach. „Goeden morgen Eph'um!" riep zij op verzoenenden toon. „Je ziet er uit, alsof je den heelen nacht uit waart geweest." „Dat ben ik ook." „Hemelwaarom In de branderij „Neen." Zij keek aandachtig naar zijn treurig, ontdaan gelaat. Toen zette zij haren hoed af en wuifde er mede om zich te bekoelen. „Ben je boos op me, Eph'um?" „Neen, nu niet meer, Armindy!" „Hoe komt het dan, dat je er zoo vreemd uitziet „Gisteravond was ik boos." Zij zag hem aan en een glimlach school in de hoeken van haren mond. Hij zag het, maar het deed geen toorn bij hem oprijzen. „Goeden dag, Armindy," zeide hij zacht. „Ik bedoelde niets kwaads gisterenavond, Eph'um," zei zij schielijk, zelve ernstig ge worden door den ernst van zijne stem en manieren. „Ik weet wel hoe het kwam." „Neen, dat geloof ik niet. Ik Maar hij reed weg, terwijl de woorden, w: aarmede zij zich verdedigen wilde, onuit- ge sproken op hare lippen bleven. Zij keek hem achterna en zette langzaam huren hoed weêr op. Toen bracht zij den os in een anderen voor, maar stapte zwijgend achter den ploeg aan. Zij zong dien morgen niet taeer. (Slot volgt.) genegenheid. Handel in hooi nogal druk, veel is reeds verkocht tegen f 12 per 500 K.G. Eveneens door prachtig weder begun stigd is de haver, welke dit jaar buitenge woon goed was, kostelijk binnengekomen. DUSSEN. Op Donderdag 27 Sept. a.s., des voormiddags ten elf ure precies, zal er eene vergadering gehouden worden in het hotel „de Zwaan" alhier, van alle openbare en bijzondere onderwijzers in het arron dissement Heusden. Het programma luidt 1. Huishoudelijke zaken. a. Wijziging van het reglement. b. Rekening en verantwoording van den penningm eester. 2. Punten van behandeling: a. Behandeling der dieren, door den heer L. Verdoorn. b. Het onderwijs in het schrijven, door den heer W. Klaver. c. Het sparen op de school, door den heer J. van der Sluijs. (Punt a en c naar aanleiding van een schrijven van Z. Exc. den Minister van Binnenl. Zaken.) 3. Rondvragen, sluiten. Ongeveer twee maanden heeft hier onder de kinderen een kwaadaardige hoest, de kinkhoest, geheerscht; een drietal jonge kinderen is reeds tengevolge van dien hoest overleden. Het is te hopen, dat de ziekte spoedig tot 8taan mag komen. Met het rooien van aardappelen is men hier druk bezig. Het beschot valt over 't algemeen niet mee, doch de kwaliteit is uitstekend. De handel is levendigopkoopers beste den voor zeeuwen f 2.10 k i 2.25 per mud, voor eigenheimers f 1.80 a f 2. ZALTBOMMEL. Het lage water is voor de scheepvaart een groote last en van veel nadeel, daar menig schip averij bekomt. Zaterdagmiddag was de sleepboot „Viat Voluntas II" met een convooi van 3 schepen voor de stad. In 't noordelijk gedeelte van het vaarwater schouwt de „Confianza" van schipper Poltz, die met een last hout ge laden is. Het vaartuig komt dwars in de rivier, de houtlast valt over en het schip zinkt in kilometerraai 76, en zit nu gedeel telijk in 't vaarwater. De opvarenden, vooral de schippersvrouw, konden zich met moeite redden. Een tweede ongeval gebeurde met een der schepen, gesleept door de „Combinatie". Dit vaartuig stiet op de fundeering van een der peilers van de spoorbrug, werd lek en zonk bij kilometerraai 78 A. De steen kolen, waarmede dit schip is geladen, wor den nu overgelost. Voor de haven ligt reeds eenige dagen een met steenkolen geladen vaartuig, dat wegens ondiepte niet kan binnengebracht worden. Men zal het vaartuig nu lichten. Het vaarwater in de rivier is hier 2.30 M„ te Leeuwen 1.90 M. Tal van sleepconvooien wachten op een geregelde doorvaart. Het schip, dat, geladen met maïs, voor eenige dagen in de Kloosterwiel zonk, is thans geheel overgeladen. Het wrak is door den Waterstaat aangeslagen. Op het aandringen van den heer A. van Schijndel is de termijn van ontruiming op 6 maanden gesteld. BESOIJEN. Voor eenige dagen werd het 4-jarig zoontje van Q. alhier door een wesp gestoken boven in het hoofd. Hierdoor ontstond een verzwering der hersenen, waar aan het kind onder hevig lijden is bezweken. Over den veehandel in de afgeloopen week in Gelderland wordt geschreven: j Terwijl de aanvoer op de verschillende jaar- en weekmarkten alleszins voldoende was te noemen, was er eenige achteiuit gang merkbaar in de prijzen van het vette vee. Dit belette echter niet dat er menig stuk vet vee verhandeld werd. i Ook wat melkvee betreft was de handel levendig; in de prijzen daarvan was geen i merkbare verandering waar te nemen. Bel gische en Brabantsche kooplieden kochten menig exemplaar op, dat naar het Zuiden verzonden werd. j In de prijzen der varkens kwam geen veranderingde handel in alle soorten was zeer levendig en voortdurend nog blijft de varkensteelt een rijke bron van inkomsten voor hen die zich daarop toeleggen. De handel in paarden was vlug; naar goede qualiteiten is veel vraag en de prijs is hoog. Voor belangrijke paardenmarkten is de tijd echter nog niet gekomen. In vette kalveren is vlugge handel; ook met de schapen gaat het goed. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 69 üt 70 ct„ 2de kwaliteit 60 62 ct. per K.G., melkkoeien f 140 f 210. neurende f 130 k f 230, guste f 140 £t f180, pinken f 55 k f 110, kalveren f 14 f 34, vette 60 a 62 ct„ vette varkens voor in- landsch gebruik 58 a 59 ct., voor Engeland 55 56 ct. per K.G., biggen f6 a f 11, drachtige zeugen f 50 f 68, drachtige gelten f 45 a f 60, schottelingen f 20 f 30, schapen f 15 a f 25, luxe-paarden, f 500 a f 600, werkpaarden 1ste kwaliteit f 320 k I :f 420, 2e kwaliteit f 120 a f 250, twee-en- een-halfjarige f 200 f275, anderhalf jarige i f 150 f 200 per stuk. ttin (ienlH»d. In de Dinsdag gehouden zitting van de vereenigde Kamers tot opening van de gewone zitting der Staten-Generaal, hield H.M. de Koningin de volgende rede Mijne Heeren, Het is Mij aangenaam Uwe zitting wederom in persoon te openen. De toestand van liet land en van de koloniën is in menig opzicht zeer be vredigend. De betrekkingen van Nederland met de buitenlandsche Mogendheden zijn van den meest vriendschappelijken aard. De hevige watervloeden op 12 Maart j.l. hebben in de provinciën Zeeland en Friesland veel schade veroorzaakt. De hulpvaardigheid van Mijn volk ver loochende zich ook ditmaal niet. De uitkomsten van den landbouw mogen voldoende, die der veehouderij zelfs gunstig genoemd worden. Die van den tuinbouw zijn voor sommige ge wassen naar wensch, voor andere hier en daar minder voordeelig. De ontwikkeling van handel en nij verheid geeft over het algemeen reden tot tevredenheid. De scheepvaartbewe ging in de Nederlandsche havens blijft krachtig toenemen. In de uitkomsten van het scheepvaartbedrijf valt eenige verbetering waar te nemen. De regeling van den toestand in de zelfbasturende landschappen op Celebes stelt nog hooge eischen aan het beleid en de volharding van de burgerlijke en militaire overheid in dat gewest. De weigering der bestuurders van Badoeng en Tabanan om aan de hun gestelde gematigde eischen te voldoen, heeft een gewapend optreden tegen deze landschappen overmijdelijk gemaakt. Land- en zeemacht in moederland en koloniën gaan voort zich met toewij ding te kwijten van hare taakijver en plichtsbetrachting der burgerlijke lands dienaren blijven te roemen. De ten vorigen jare op het gebied van het rechtswezen aangekondigde wetsvoorstellen zijn in bewerking. Met name kan van de ontwerpen tot wijzi ging en aanvulling van het algemeene deel van het Wetboek van strafrecht en tot herziening van de wetgeving be treffende de naamlooze vennootschap pen de indiening eerlang worden tege moet gezien. Wijders zullen U voorstellen worden aangeboden tot wijziging der wet op het recht van vereeniging en vergade ring; tot het brengen van de noodige veranderingen in verschillende wetboe ken in verband met de invoering der aanhangige nadere regeling van het bewijs in burgerlijke zaken en tot snel lere afdoening en vereenvoudigde be rechting van strafzaken, waarvan de kantonrechter kennis neemt. In de woningwet zijn eenige wijzi gingen wenschelijk gebleken, tot het aanbrengen waarvan U een voorstel zal worden gedaan. Een wettelijke regeling ten aanzien der banken van leening is in voorbe reiding. Van de voorstellen tot duurzame versterking der opbrengst van 's rijks middelen zijn ter indiening gereed die ter samensmelting van de vermogens- en de bedrijfsbelasting tot ééne heffing onder den naam van inkomstenbelasting, ter verhooging van het zegelrecht op effecten en tot het treffen van den in breng in naamlooze vennootschappen met een evenredig registratierecht. De overige ontwerpen, waaronder tot wij ziging der wet op het recht van successie en van overgang bij overlijden, tot heffing van een debietrecht op tabak en tot technische herziening van het tarief van invoerrechten zullen volgen. Voorts bereiken U Wetsontwerpen tot verlaging van den accijns op de suiker en tot verhooging van dien op het ge distilleerd. In den loop van dit zittingsjaar zullen aan Uw oordeel worden onderworpen ontwerpen tot nadere wijziging der mi- litiewet, tot aanvulling en wijziging van eenige bepalingen der landweerwet en lot instelling van een fonds ter spoedige afwerking van de stelling van Amsterdam. Het groote nationale belang van af sluiting en gedeeltelijke drooglegging van de Zuiderzee besef Ik ten volle. Ernstig wordt overwogen, of dit werk, wellicht aanvankelijk beperkt tot het maken van een enkelen polder zonder voorafgaande afsluiting, reeds in de naaste toekomst ware aan te vatten. Ontwerpen van de toegezegde rege lingen der ziekte- en ouderdomsver- zekering, eerstgenoemde in verband met wijziging der ongevallenwet, als mede voorstellen ter uitbreiding van de ongevallenverzekering tot zeelieden op koopvaardijschepen en ter voor koming, zooveel doenlijk, van scheeps rampen, zullen U achtereenvolgens be reiken. Wettelijke bepalingen betreffende den arbeidsduur en den nachtarbeid van volwassen mannen in bepaalde bedrijven worden voorbereid. De voorschriften, bij of krachtens de arbeids- en veiligheidswetten vastge steld, zullen aan herziening worden onderworpen. De krachtige pogingen om het even wicht tusschen de inkomsten en uit gaven van Nederlandsch-Indië te her stellen zijn niet zonder vrucht gebleven. Niettemin zal verdere verruiming van inkomsten noodig zijn om aan klim mende behoeften, die niet onbevredigd mogen worden gelaten, het hoofd te kunnen bieden. Het voorstel, strekkende om aan Nederlandsch-Indië op financiëel ge bied grootere zelfstandigheid te ver- leenen, zal weldra worden ingediend. Uw hoogst gewichtige arbeid zij, on der Gods zegen, bevorderlijk aan de belangen des volks. Ik verklaar de gewone zitting van de Staten-Generaal te zijn geopend. De Dresdener Neueste Nachrichten meldt, dat koningin Wilhelmina den 24en dezer daar met gevolg verwacht wordt, om zich onder de behandeling te stellen van den vrouwenarts geheim raad Leopold. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Zondag over de expe ditie op Cali: Poenggawa Pabean Sanoer kwam in onderwerping en leverde geweren in. In de omliggende dessa's werden be wegingen van den vijand waargenomen. Een lansaanval op het bivak werd door vuur afgeslagen. Daarop werd een co lonne uitgezonden om den omtrek van vijanden te zuiveren. Van deze colonne werden drie gewonden binnengebracht. De Red. teekent hierbij aan: Een poenggawa is een districts- of volkshoofd. De thans in onderwerping gekomen Poenggawa Pabean Sanoer is, naar wij meenen, niet het hoofd van Sanoer, daar deze Ida Bagoes heet. Wij gelooven, dat Poenggawa Pabean Sanoer een ondergeschikt hoofd is; of dus de onderwerping van veel nut zal zijn moet nog blijken. Bedoelt de man het werkelijk eerlijk, dan is die onderwer ping van waarde, omdat wij dan al da delijk een hoofd hebben, dat ons de noodige inlichtingen kan verschaffen. Is de bedoeling van den poenggawa om dubbel spel te spelen, dan heeft de vij and daarentegen iemand, die onze be wegingen kan raden. De expeditie-com mandant zal daar echter wel rekening mede houden. Evenals in Atjeh, paft men nu ook op Bali het stelsel toe, om zich niet te bepalen tot het afslaan van een aan val, maar daarna den vijand te verdrij ven en hem zoo mogelijk nog een ge voelige les te geven. Vandaar het uit zenden van een colonne. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram, zijn op Bali bij een gevecht in den omtrek van het bivak te Sanoer (Badoeng) gewond drie Europeesche militairen, en is bij het lossen van goederen één Europeesch militair gewond; allen beneden den rang van officier. Een uit Nederl.-Indië ontvangen te legram meldt dat ook het aan het zelf bestuur van het Balische landschap Tabanan gesteld ultimatum is afgewe zen. Blijkens een bij do regeering uit Ne derlandsch-Indië ontvangen telegram betreffende de militaire actie op het eiland Bali, is de vijand na geringen tegenstand uit het kampongcomplex zuidwest van Denpasar verdreven, 33 dooden met hunne wapens in onze han den latende. De bevolking der kam pongs onderwierp zich en leverde hare vuurwapens in. De gezondheidstoestand der troepen is goed. De red. van de N. R. Ct schrijft hierbij Dit regeeringsbericht bevat zeer goed nieuws. Het kampongcomplex Z.W. van Dénpasar bestaat uit de kampongs Tegal, Moenangmaning, Tenten, Boeangan, en Abeantimboel. Wij schijnen er ditmaal zonder verliezen te zijn afgekomen, zoo dat wij vermoeden, dat de artillerie hier het meeste werk zal hebben ge daan. Bij een poging tot omsingeling van de versterkte kampong Talang noord waarts van Rappang (Masenrempoeloe) op Celebes, op 16 dezer, is onder zwaar vuur gesneuveld de aanvoerende luite nant, een inlandsch fuselier en een mindere zwaar en 3 licht gewond. Prof. mr. W. van der Vlugt te Leiden heeft om gezondsheidsredenenzijn man daat als lid der Tweede Kamer voor het district Leiden in handen der kie zers gesteld. In de Zaterdag onder leiding van den minister van justitie gehouden con ferentie inzake de misbruiken (scheeps- diefstallen) op de rivieren de Rijn, Maas en Waal, liepen de besprekingen over den omvang van het kwaad en de mogelijkheid der daartegen te tref fen maatregelen. Uit vertrouwbare bron kan worden medegedeeld, dat het aan vankelijk voorkomt, dat met die con ferentie het doel bereikt is, het we1 k de minister zich daarmede voor oogen heeft gesteld, alhoewel reeds veel van het besprokene bij den minister zelf een punt van overweging had uitge maakt. Vermoedelijk naar aanleiding van deze diefstallen zijn door den minister van justitie aan enkele belasting-kom miezen te Gorinchem aanstellingen als onbezoldigd rijksveldwachter uitgereikt. In zake het verzoek van de veree niging Schuttevaer om verruiming van de voorhaven van het Merwedekanaal te Vreeswijk, werd van den minister van waterstaat de mededeeling ontvan gen, dat, met het oog op de omvang rijke en kostbare werken aan deze ver ruiming verbonden, en de omstandig heid dat door de openstelling van de tweede sluis te Utrecht en de afschaf fing van de tollen over Gouda, de be zwaren van bedoelde haven zullen ver minderen, geen termen zijn gevonden om aan het verzoek te voldoen. Men meldt uit Vaassen: H. M. de Koningin heeft voorpl.m. i WAALWIJK. In de jongste vergadering van den gemeenteraad werden niet minder dan 17 woningen voor onbewoonbaar ver klaard.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2