van de baai kon men door kijkers waar nemen hoe vrouwen en soldaten bij het geteisterde fort met hevige golven wor stelden, zonder dat men hun te hulp kon komen. Er zijn talrijke booten verongelukt en bijna honderd menschen omgekomen. Men meldt uit St. Petersburg aan de TempsIn de zes laatste dagen heeft de krijgsraad 25 personen doen terecht stellen. Dinsdag weigerde een peloton te schie ten op 19 ter dood veroordeelde ma trozen te Kroonstad; soldaten uit St. Petersburg zullen hen vervangen. Uit Leese wordt gemeld, dat daar een belangrijke fabriek van valsche biljetten van 100 fr. van de Nationale Grieksche Bank ontdekt werd. Bij den graveur Buia werden 1600 pakketten met biljetten van 100 fr. in beslag ge nomen en nog verscheiden anderen, die nog gedrukt moesten worden. Buia bekende, dat men hem die biljetten besteld had met de verzekering, dat zij als reclame-biljetten gebruikt moesten worden, maar het staat vast, dat, wanneer men Siechts 24 uur later de fabriek ontdekt had, al die biljetten 's nachts naar Griekenland verzonden zouden zijn. Buia werd met twee Grieken ge vangen genomen. De Koning van Annam moet in een bloeddorstige bui verscheidene zijner vrouwen hebben laten ter dood brengen en den president van den Koninklijken familieraad zelf met revolverschoten hebben gedood. Daarna heeft hij zich in zijne particuliere vertrekken opge sloten, waar hij weigert den Franschen vertegenwoordiger zoowelals zijne minis ters te ontvangen. Een paar Russen zetten elkaar na over den Atlantischen Oceaan. De gewezen Russische officier Gabriel Essippof is er vandoor met de vrouw van generaal Alexander Oechokof, wiens adjudant hij vroeger is geweest. Het paar was met de Savoie van de Transatlantique naar Amerika gevlucht, maar kreeg geen ver lof om te landen. Ze keerden daarom terug en voeren op den Oceaan den generaal voorbij natuurlijk onbewust die hen op de Kaiser Wilhelm op de hielen meende te zitten. In New York hoorde de generaal, dat de vluchtelingen geweigerd waren en daarop zette hij terstond op de Provence van de Trans atlantique de vervolging in de richting Havre voort. Te Petersburg loopen geruchten dat er te Kiëf een jodenmoord aan den gang is. BMaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 6 Oct. Alweder hebben we een treurig incident te vermelden. Een bejaarde dame, zenuw- lij deres, die alhier bij eene familie parti culiere verpleging genoot, begeeft zich, ter wijl de buisgenooten zich even van baar verwijderd hadden, naar het privaat. Plot seling wordt een geluid gehoord, waardoor zij hevig verschrikken en ijlings toesnellende ontdekken zij dat het geluid uit de privaat komt en tot hunne ontsteltenis, dat deze van binnen door het werveltje is afgesloten, benevens het privaatraampje dicht is. Met kracht wordt door hen de privaatdeur geforceerd en $e ongelukkige brandende gevonden. Alle pogingen werden door de in wonenden tot redding en blussching aan gewend, dat spoedig gelukte. De ijlings ingeroepen geneeskundige hulp heeft niet mogen baten, daar zij aan de gevolgen is overleden. In de privaat werd gevonden een doosje lucifers en daarbij een paar uitgebrande. Ook alhier is een plaatselijk comité gevormd ten doel hebbende het bijeen brengen van gelden voor het fonds tot stichting van eene R. C. Universiteit hier te lande. Dit comité is samengesteld uit de heeren J. C. Wouters, Pastoor, voorzitter; M. C. v. d. Ven, secretaris; Z. Mosterdman, penningmeester; H. A. J. Verhoeven; L. G. C; Verhoeven; Ch. de Jongh; H. J. van Eggelen; J. van Dieten en L. de Moll. Eergisteren is door het Dagelij ksch bestuur van het waterschap „De Binnen Oude Maas" aanbesteed het uitdiepen enz. van de Binnen Oude Maasperceel 2, van af de Luttelherptsche brug te Herpt tot de brug te Oudheusden. Minste inschrijver was J. Ooijens te Elshout, voor f 1560. Gisterenmiddag zou alhier arriveeren een omnibus-auto, uitgaande van Woudri- chem, om een proefrit te houden over Almkerk, Dussen, Meeuwen, Eethen, Gen- deren, Heusden, Ammerzoden, Hedel en terug langs den Hoogen Maasdijk. Overal zag men groepjes van personen in afwachting om met het nieuwe vervoer middel kennis te maken; doch er kwam niets. Een bericht kwam later in dat de proef rit, om ons onbekende redenen, was uit gesteld. We hopen dat van uitstel in deze geen afstel zal komen. Een ieder zou gaarna zien, dat eene verbinding tusschen genoemde plaatsen werd tot stand gebracht, die niet alleen voor een ieder gemakkelijk maar voor landbouw en handel op den duur voor- deelig zou blijken te zijn. Donderdagavond is de Heusdensche Harmonie geconstitueerd en is een commis sie van Bijstand gekozen bestaande uit de volgende heeren: S. Verhagen, Zijnen de Gier, G. v. Everdingen, Dr. Alma, A. M. de Roon, Hilwig, De Moor en Luijt, en zal een bestuur worden samengesteld uit de werkende leden. In dezelfde vergadering werd met alge- meene stemmen tot beschermheer gekozen de heer A. de Jong Verhagen, die, naar wij vernemen, zich deze benoeming heeft laten welgevallen. Wij hopen, dat het pogen der jonge ver- eeniging met een goeden uitslag zal worden bekroond. Dit kan voorzeker, als de wer kende leden aaneen gesloten met lust zich blijven toeleggen om de moeielijkheden te overwinnen, die voor nieuwe beoefenaren niet gering moeten geacht worden. WERKENDAM. Donderdag 1.1. verga derde, ten herberge van J. B. Zwets, de Werkliedenvereeniging „Eendracht". Nadat de voorz. den opgekomenen het welkom had toegeroepen en zijn vreugde had uit gedrukt, dat, ondanks de vele werkzaam heden, toch nog zooveel leden kans hadden gezien de vergadering te bezoeken, mede gedeeld had, dat de laatste 3 maanden voor de vereeniging gunstig waren geweest, wat zou blijken uit het batig slot der rekening en verantwoording, die door den penning meester zou worden gedaan en vervolgens de namen van 6 nieuwe leden had opge noemd, werden door den secretaris de no tulen gelezen, die onveranderd werden goedgekeurd. Uit de rekening en verant woording van den penningmeester, die daarop volgde bleek, dat in de afgeloopen 3 maanden was ontvangen f 411.21 en uit gegeven f311.18, zoodat er een goed slot was groot f 100.03. Het kapitaal der vereeniging was groot f962.22, het reservefonds f973.74, terwijl 1 October bij den penningmeester in kas was f259.60. Door de leden J. Vink, A. de Vries en J. A. Visser, werd het een en ander nage zien en in orde bevonden. Het lid J. A. Visser, dankte den penningmeester, namens de leden, voor zijne goede boekhouding. Nadat de voorz. medegedeeld had, dat de bestuursleden J. Dekker, W. Kok en H. de Vries Januari a.s. als zoodanig moesten aftreden, werd de vergadering met een opwekkend woord door hem gesloten. WAALWIJK. Op de Donderdag ge houden jaarmarkt, de zoo wijd en zijd be roemde St. Bavo-markt werd wederom een groot aantal stuks hoornvee aangevoerd, die aan ferme prijzen vlug werden opgekocht, meestal voor buitenlandsche rekening. Men constateert algemeen, dat de Waalwijksche markten den laatsten tijd zeer in bedrijvig heid zijn toegenomen. BIESBOSCH. Als een edele daad zij vermeld dat door de Maatschappij tot land- verbetering, gevestigd te Werkendam, aan het werkvolk, dat bij den brand op den polder Kijfhoek veel van hun gereedschap, beddegoed en kleeren verloor, volledige schadevergoeding is ter hand gesteld, ter wijl hun nieuw gereedschap werd gegeven. VEEN. Terwijl de koopman M. zich te 's-Bosch even in een café ophield, liet hij zijne fiets buiten staan; verwonderd keek hij evenwel op toen hij buiten kwam, dat zijn Rijwiel spoorloos verdwenen was. Tot heden mocht het de politie niet gelukken den dader op te sporen. Voor de vaceerende betrekking van Secretaris-Penningmeester van den polder Veen hebben zich aangemeld 5 sollicitanten. Een tweetal kalkoenen, toebehoo- rende aan den heer J„ werden deze week vermist. Vermoed wordt dat ze gestolen zijn. HERPT. Bij J. Fitters alhier is aan een jong boompje een peer gegroeid, van de soort „Buré Clargau", die ruim 4 ons weegt. VLIJMEN. Als zeer curieus, en misschien het eenigste geval in ons land, kan gemeld worden, dat in onze naburige gemeente H. een raadslid meer dan 12 jaar zitting heeft, die sedert dien tijd zoodanig werke lijk blind is, dat hij op en af het raadhuis steeds gearmd moet geleid worden. De kiezers dier gemeente hebben echter zijn mandaat telkens hernieuwd, overtuigd als zij zijn dat hij weliswaar ongelukkig blind is naar het lichaam maar niet naar den geest, aangezien hij zijn plaats in den raad waardig en voorbeeldig weet te be- kleeden. ALMKERK. De gewone groote najaars paardenmarkt was ook ditmaal druk be zocht; er waren 650 paarden aan de lijn. Men besteedde voor anderhalfjarige paarden f 180 f 270, enkele werden voor f 300 verkocht. Veulens f 70 k f 80. De handel was, ondanks de groote vraag, niet erg levendig; het niet tegenwoordig zijn van vele buitenlandsche kooplieden was mede hiervan de oorzaak. Puik soort werd evenwel zeer prijzig ver handeld. De handel in aardappelen is hier in deze streek gedurende de laatste dagen zeer levendig. Met bestemming naar Utrecht en Rotterdam werden scheepsladingen ver zonden tegen den prijs van f 2 tot f 2.30 per H.L. Naar hooi en stroo is veel vraag met stugge prijzen. NIEUWENDIJK. Bij de Gebr. Lagrouw is voor een voehengstveulen van circa 5 maanden tevergeefs f 200 geboden. In de Bakkerskil is een schip, toe- behoorende aan P. Grootenboer uit Almkerk, geladen met steen, gezonken. De kinderen werden 's nachts op hun bed water gewaar, schreeuwden hun ouders wakker, waarna het gezin in allerijl den wal nog heeft bereikt. De heer A. B. Aderaa, onderwijzer aan de Chr. school alhier, is als zoodanig benoemd te Ruinerwold. LAND VAN ALTEN ADe vraag naar paarden is de laatste dagen groot. Deze week werden alleen door den heer H. Wychers, paardenhandelaar te Lochem door tusschenkomst van den heer And". Middelkoop te Nieuwendijk achttien anderhalf-jarige paarden opgekocht tegen hooge prijzen. WAARDHUIZEN. In de Geref. kerk zal a.s. Zondagmiddag optnsden ds. W. Bosch uit Almkerk. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Dinsdag 27 Oc tober 1906. Afwezig de heer Daim. De voorz. opent de vergadering, waarna door den secretaris de notulen worden ge lezen, welke onveranderd worden goedge keurd. Ingekomen stukken: Van den Schuttersraad van het 8e bat. rustende Schutterij in N.-Brabant, de be grooting van kosten, waarop deze gemeente voorkomt met een bedrag van f 6. Van den heer S. van Batavia een verz >ek om ontslag als onderwijzer aan school 1, wegens benoeming te Hardinxveld. Het eervol ontslag wordt tegen 1 Dec. verleend. Verzoek van het bestuur van Het Land van Altena, Bond van Ned. Onderwijzers in N.-B., tot wijziging der bepaling betref fende het niet toelaten van schoolkinderen wegens het niet betalen der schoolgelden. B. en W. adviseeren, door den bij zonde ren toestand der gem., hierin geen wijzi gingen te brengen, waartoe wordt besloten. Van eenige bewoners van den Oudendijk een verzoek tot verbetering der vaargeul in het Oudendijksche Gat. Breedvoerig werd over dit verzoek ge sproken, eenerzijds over het eigendomsrecht van het Gat, anderzijds over de verzanding, welke een gevolg bleek van de sluiting der Maas. In de eerste plaats bleek het water schap Oudland van Altena volgens een overeenkomst gehouden te zijn de vaargeul in orde te houden, en wordt dan ook be sloten, dat de raad het waterschap zal ver zoeken in deze het verzoek van adressanten ter wille te zijn. Sprekende over de ver zanding door de verlegging der Maas ont staan, kwam ten tweede de toestand van aanlegplaats voor onze gemeente ter sprake, die dringende verbetering behoeft. Algemeen is men van oordeel, dat het zeer wenschelijk zou zijn, bij het ministerie van waterstaat den onhoudbaren toestand der rivier voor onze gemeente bekend te maken en een verzoek in te dienen tot verbetering der aanlegplaats en van het vaarwater. De raad stelde deze verzoeken in handen van B. en W. ter uitvoering. Vastgesteld wordt het suppletoir kohier hondenbelasting ad f 19. Alsnu komt in bespreking de overeen komst der gemeente met het rijk ten aan zien van het vischwater te Heusden. Zooals bekend is, moet de gemeente voor dat water f 400 pachtsom betalen nu heeft de uitkomst geleerd, dat dit bedrag veel te hoog is. Nog geen vierde gedeelte heeft het voor de gemeente opgebracht, waarom de raad meende, dat in de overeenkomst een veel gunstiger bepaling moet verkregen worden, wilde die som geen financieele strop worden. Besloten wordt bij den betrokken minis ter pogingen aan te wenden om voor de gemeente en de visschers een voordeeliger overeenkomst gesloten te krijgen en de uit voering aan B. en W. op te dragen. Niets meer te behandelen zijnde, krijgt bij de gebruikelijke rondvraag de heer Bax het woord, die wijst op de reeds vroeger genoemde Egyptische duisternis der Nieuw- stad en plaatsing verzoekt vameen lantaarn om meer dan een reden is licht in die duisternis gewenscht. De voorz. wijst er op, dat de Nieuwstad particulier eigendom is en de gemeente hier niet kan ingrijpen; de gevolgen daarvan zouden niet te voorzien Jjn. De eigenaar kan eer> lantaarn in de kom der Nieuwstad plaatsen, doch de voorz. wil met den gem.- opzichter gaan zien en spreken, om een lantaarn meer in de nabijheid te plaatsen. Hierna wordt de vergadering gesloten en gaat men over in geheime zitting. ■Binnenland. De corresp. van de N. R. Ct. te Ba tavia seinde Donderdag omtrent de krijgsverrichtingen op Bali Liefrinck regelde de bestuurszaken op eene vergadering der poenggawa's van Tabanan. Hij is daarna vertrokken naar Gian- jar tot regeling der zaken in Bangli en Kloengkoeng. Onze hooftmacht volgt spoedig. Het land is volkomen rustig. De Red. teekent hierbij aan: De heer Liefrinck is als regeerings- commissaris toegevoegd aan de expe ditionaire troepenmacht. Onze troepen zijn dus zonder slag of stoot Tabanan binnengerukt en al da delijk kon worden overgegaan tot re geling van het bestuur. Wat Tabanan en Badoeng betreft is alzoo het succes volkomen. Gianjar is de hoofdplaats van het gelijknamige leenroerige rijkje. Van die plaats uit is zooveel Bangli als Kloeng koeng langs een vrij goeden weg te be reiken. Uit de mededeeling dat de hoofdmacht spoedig volgt valt op te maken, dat ook Bangli en Kloengkoeng zoo noodig met krachtige hand tot rede gebracht zullen worden. De regeeringscommis- saris kan hierbij vooruitgaan, omdat hij op bevriend terrein blijft. Waar schijnlijk zal die hooge ambtenaar van Gianjar uit aan de vorsten van Bangli en Kloengkoeng een ultinatum doen toekomen. Bij verwerping van de daarin gestelde eischen kan de hoofdmacht dan onmiddellijk ingrijpen. Er wordt hier gesproken van de hoofd macht, omdat, naar voor de hand ligt, èn Dénpasier èn Tabanan wel door een vrij sterke afdeeling zullen bezet ge houden worden. Men zal zich herinneren, dat vooral Bangli zeer brutaal is opgetreden en dat, naar vermoed wordt, Kloengkoeng de hand heeft gehad in de op Bali voorgevallen gebeurtenissen. Wij jui chen het dan ook toe, dat men de ge* legenheid niet voorbijgaat om ook Bangli en Kloenkoeng aan ons onmid dellijk gezag te onderwerpen. De hoofdplaats Kloenkoeng is van de ankerplaats Koesamble uit door de marine goed onder vuur te nemen. De afstand van Tabanan naar Gian jar is ongeveer 25 K.M. Door den Minister van Marine wordt een aanvullend crediet op de begrooting voor 1906 gevraagd van f437.000 voor den aankoop van de onderzeesche boot door de Maatschappij „De Schelde" te leveren, tot de aanschaffing waarvan de Kamers reeds in 1904 besloten. Voor de boot zelf wordt f 430,000, uitgetrokken, terwijl de Minister rekent f 7000 noodig to hebben voor onderricht aan de bemanning. Deze zal geheel uit vrijwilligers moeten bestaan (ongeveer 8 personen) die een vaste toelage zul len genieten, tusschen f200 per jaar en f 5 per maand, en per uur, dat onder water wordt doorgebracht, f 5 tot fl, welke bedragen gedurende den oefentijd veel hooger zijn. Naar het Vad. verneemt, zal de Staats commissie voor de gemeentefinanciën in haar eindrapport o.a. adviseeren, de geheele grondbelasting aan de gemeen ten af te staan. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft Woensdagmiddag een audiëntie verleend aan de heeren Schenkman en Gabiel resp. voorzitter en secretaris van den Christelijken Arbeidsraad, die in opdracht der groote vergadering van vertegenwoordigers van Chr. Werklieden-organisaties op den 17en September te 's-Gravenhage ge houden, aan den minister de door die vergadering aangenomen motie ter ver krijging eener wettelijke regeling der invaliditeits- en ouderdomsverzekering wenschten aan te bieden. De minister, de motie en hare toe lichting door den voorzitter van den Chr. Arbeidsraad besprekend, gaf te kennen dat hij ijverig doende is een oudersdomsverzekering tot stand te brengen, die tegemoet zal komen aan veler kenbaar gemaakton wensch; dat de middelen ter voorziening in de kos ten der verzekering mede zijn aange vraagd in de belastingwetsontwerpen dezer dagen aan de Tweede Kamer toegezonden en dat het wetsontwerp voor de verzekering, zoo spoedig de wiskunstige gegevens, daarvoor benoo- digd, zullen verkregen zijn, bij de wet gevende macht zal worden ingediend. Naar aanleiding van een vraag omtrent het samengaan van de invaliditeits- en ouderdomsverzekering, kon de minister in verband met het stadium waarin het wetsontwerp verkeert, geen nadere inlichtingen geven. Men zal zich herinneren dat de 87- jarige P. D., te Haarlemmermeer, werd vervolgd, omdat hij daar een hond levend had begraven en dit had herhaald, eeni ge malen achtereen, toen het dier weer uit de kuil kroop. Bovendien had hij het dier met een Spaansch riet gestoken, toen het in den grond zat. De Haarlemsche rechtbank veroor deelde hem thans tot 4 maanden. Het O. M. bij de rechtbank te Maas tricht heeft tegen den onderwijzer J., te Caberg, beschuldigd van onzedelijke handelingen met minderjarigen bedre ven, 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Aan de Tfigl. Rundschau wordt ge seind dat de Nederlandsche politie in Venlo en Weert een uit tien personen bestaande internationale bende van han delaars in „blanke slavinnen" in hech tenis heeft genomen, die sedert vijf jaren een drukken handel dreef op westelijk Europa in meisjes uit oostelijk Europa. Te Nijmegen werd een Duitscher aangehouden, verdacht van diefstal van twee paarden, te Wijchen gepleegd. Daarheen overgebracht, bekende hij. Gisteravond is hij er uit de goed ge sloten arrestantenkamer ontsnapt en daar er niets verbroken bleek, vermoedt men dat hij bij zijn vlucht geholpen is Bij het onweer, 't welk gisterenmiddag boven een gedeelte van ons land woedde werd op het terrein van de firma Land man te Schiedam de 19-jarige Rosman door den bliksem getroffen. Het gelukte een dokter de levens geesten van den bewustelooze weer op te wekken. Op den Schalkwijkerweg bij Haarlem werd de 22-jarige ongehuwde werkman E. door den bliksem getroffen. Hij was dadelijk dood. Uit Sas van Gent wordt gemeld Tengevolge van het inslaan van den bliksem is een schuur van Bockstael afgebrand. Niets was verzekerd. In de tramhalte te Rhoon is het tele foontoestel doör den bliksem uit elkaar geslagen. Donderdagavond heeft in de Rolder straat te Assen, een ernstige vechtpartij plaats gehad. Marten W., die beschon ken thuis kwam, maakte ruzie met zijn vrouw. Zijn zoon Klaas mengde zich in deze kwestie en trok partij voor zyne De jongen liep naar de marechaus seeskazerne, waar een aood verband ge legd werd, waarna hij zich onder be handeling van een geneesheer heeft gesteld. Van het geval is proces-verbaal opgemaakt. Men meldt uit Steenbergen: Na een kortstondige ziekte was alhier overleden de slager Th. De man was ziek thuis gebracht en niet meer bij kennis gekomen. Er werd vermoed, dat hij was mishandeld en deze geruchten kwamen ook de politie ter oore. Vrijdag is zekere B. gearresteerd. De justitie uit Breda is hier geweest. Op de kermis te Stadskanaal is de pas gepensionneerde postbode van Mus- selkanaal, J. Rinsema, geboren te Win schoten, in den drank gestikt. Zijne vrouw had hem onlangs verlaten. Geluk kig krijgt deze nu dus pensioen. Een soldaat der koloniale reserve te Nijmegen, die onlangs de vrijheid nam eenige rantsoenen spek, welke naar zijn oordeel ondeugdelijk waren, aan den minister van koloniën op te zenden, is gestraft geworden met veertien nachten politiekamer. Men meldt uit Amsterdam Vrijdag is het nieuwe (Noordelijk) deel van het westelijk viaduct in ge bruik genomen. Ten gevolge daarvan is het treinverkeer den geheelen dag, aanmerkelijk vertraagd. Voorde inter nationale treinen werd in de allereerste plaats gezorgd; ze vertrokken en arri veerden zooveel mogelijk op den juis- ten tijd, maar onder de treinen van het gewone verkeer waren er, die zelf een uur vertraging hadden. De reden is natuurlijk te zoeken in het gebruik der nieuwe wissels, nieuwe signaallichten, enz. Men meldt aan het Vad. dat het tekort in de kas van den verdwenen brieven gaarder te Houtrijk en Polanen f3500 bedroeg. Dit is niet door een borgstel ling gedekt. Vermoedelijk is de man naar Amerika gegaan. ■Burgerlijke §tand. Werkendam van 28 Sept. tot 5 Oct. Getrouwd: Jacobus van den Heuvel, 24 j., en Anna Vink, 20 j. Geboren: Jenneke Adriana d. v. C. A. Kieboom en A. KapelTeuntje Adri ana, d. v. G. van der Vliet en V. A. Damen; Hermanus, z. v. W. de Vries en P. van den Oven. Overleden: Neeltje Heiltje Rijkers, 18 m. Veen, over de maand Sept. Geboren: Bastiaan, z. v. M. Vos en B. Vos; Gijsbert, z. v. M. Dekkers en J. v. Wijnen. Overleden Janske van Gammeren, 68 j., echtg. v. L. SavertBastiaan Wil lem van Andel, 6 j.Willemina Kamer man, 70 j., echtg. v. G. VerbeekGer- rit Blankers j.m., 33 j. llarktherichlen. Waterhoogte Maastrich t (brug). 4 Oct. 0.55 M. beneden 0. 5 0.49 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 3 Oct. 1.10 M 0.58 M. N.A.P. 4 1.02 0.39 5 0.74 0.24 Ndvertentiën. Cieti'ouud W. C. WILDERVANCK C. H. A. DE JONG VERHAGEN. Velp, 3 Oct. 1906. Heusden, De Heer en Mevrouw WILDERVANCK de Jong Verhagen bedanken, mede namens wederzij dsche familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ontvangen. j moeder. De vader werd daarop zoo woe dend, dat hij een mes greep en zijn zoon daarmee eene vrij ernstige wonde van ongeveer 7 c.M. lengte in den bo venarm toebracht. HEUSDEN, 6 Oct. Op ie totermij» waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.86 tot f 1.5 Eieren van 5'/j tot 61/2 et. Granen. Tarwe t 7.60 a f 7.90, Rogge f 5.80 a f 6.30, Gerst f 4.80 a f 5 ,80, Haver f 8.70 a f 4.70, Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken f a f LAND VAN ASTEN A5 Oct. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f9,00 a f 2.20; Zeeuwen, f 2.10 af 2.80, Jammen f af,. Hooi le qual. f 11 h 13.^0 2e qual. (voor de pers) f 9 a 1 ,50, Klaverhooi f 11.h f 13.50, Wit stroo f f Geel dito 10 a f 12. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 42 èt 43 ets. zwaardere 46 a 47 ct., Boter f 1.45 k 1.55 per K.G, Meren f 1.20 h ƒ13 per 26. D USSEN. 4 Oct. De prijs der boter was heden van f 1.32 af 1 56. Aanvoer 139 K.G. Zetting 1.48. Eieren f 1.20 de 26 ituks. h t-SOOlJ h V. 2 Oct. De prijs der Boter was t> 123 tot 33 pt Kil- 1"no-o-n^r't 511 Kilo's. WAALWIJK, 4 Oct. Men besteedde voor Kalfkoeien golden f 190 a f 215. dito, Vaarzen f 150 a 23 Weibeesten f a Aangevoerd weilammeren vanf af.— Jonge varkens aange voerd 265 stuks van f 6.75 a f 12.) 0. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 803 K G. van f 1.35 a f 1.41, Meren f 5 00 a f 6 0 per 100 stuks. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.6') a f 7,90, Haver f 3.50 a f 3,8 Garst f 4.80 a ƒ5.20 per H.L-, Boter f 0.75 a f 0.8') per half K.G. Meren f 1.40 a f 1.45 per 26 stuks Biggen f 6, 0 a f 10.00, Konijnen f 0.40 a f 1.40, Kippen f 0.40 a f 1.00 per stuk en

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2