liet Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommeierwaard. livpfrte Blad. Naaimachines. Breimachines. A. SENS Zoon, Heusden. I ui-, gewone Stookkachels eis Haarden, I Een ongeMwfl KOETSIER IMaaimachinenhandel voorheen A. LEWENSTM, Veenend'lalsch Magazijn Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2581. Zaterdag 17 November. Om er goed uit te zien. EEN RECEPT: Vuchterstraat H 22, 's-8ÜSCH Heerenhoeden, Petten, Barets en Ijsmutsen. •li i% iilbi 1 ÜÜS Terstond gevraagd Firma O. JATNTSBNT. VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, ranco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1906. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7ys ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. Volgens een bericht uit Pretoria heeft Botha de regeering zijn diensten tegen Ferreira aangeboden. De Transvaalsche regeering heeft Bot ha geantwoord, dat zij zijn aanbod waar deert en zijn brief aan de rijksregeering zal doorzenden. De Daily Mail verneemt uit Prieska, dat Ferreira, naar ginds verluidde, Grik- wastad ten W. van Kimberley had be zet. Ferreira's volgelingen bestaan groo- tendeels uit vroegere Nationale Verken ners. Offieel wordt uit Kaapstad bericht dat drie van Ferreira's volgelingen, waar onder Ferreira's broeder en een inlansch spion, zijn gevangen genomen. Uit Londen wordt d d. 16 dezer ge meld: Te Aldershot wordt een sterke afdeeling van de genie gereed gehouden om onverwijld naar Zuid-Afrika inge scheept te worden. Het is niet bekend, of deze maatregel in verband staat met den inval van Ferreira in de Kaapko lonie. De San Francisco Daily Chronicle be weert, dat van de gelden, bijeengebracht tot ondersteuning van de slachtoffers van de aardbevingen brand te San Fran cisco, een bedrag van over het milioen dollars is „verdwenen." Naar wordt te verstaan gegeven, moe ten onregelmatigheden hebben plaats gevonden bij de verzending per post. President Rooseveld heeft zich de zaak persoonlijk aangetrokkener is dan ook een gestreng onderzoek ingesteld. De groote metaalfabrieken en kanon- gieterij Daranovsky te St. Petersburg zijn ten deele in de asch gelegd. De schade wordt op een millioen roebel geschat. Er zijn 300,000 granaten ver nield. BINNENLAND. Op het Singel bij de Raamsteeg te Amsterdam staat een huis, waarin een handel in olie en veevoeder gedreven werd. Op de glazen was de naam van den handelaar geschilderd„W. Wagen hof, in olie en veevoeder". De hande laar stond in de buurt niet slecht be kend en de zaak scheen vrij goed op te nemen. Alleen viel 't sommigen op, dat deze Amsterdammer niet bijzonder spraakzaam was en als hij sprak, dat deed met een ietwat vreemd accent, maar zijn olie en zijn veevoeder waren goed, dus werd daarop niet bijzonder gelet. Sinds Dinsdagavond staat deze wo ning ledig, want de politie heeft den bewoner in hechtenis genomen, omdat haar was gebleken, dat hij te Amster dam verblijf hield onder een valschen naam en zijn vaderland, Duitschland, indertijd ontvlucht was, omdat bij zich daar schuldig had gemaakt aan verdui stering. Deze quasi-Amsterdammer met zijn Nederlandsch klinkende naam is na melijk de burgemeester van de ge meente Eiche, bij Berlijn die er van door is gegaan met de gemeentekas, welke 14,000 Mark bevatte. De edelachtbare arrestant heet Otto Rümenapp. Dezer dagen had te Cuyk een onge val plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Terwijl de zoon van de wed. Ph. aldaar trachtte een scherpe patroon, welke op een flobertgeweer zat, maar die niet goed wilde afgaan, door het slaan met een steen te doen ontploffen, ging deze plotseling af, waardoor zijn broeder, die in zijn na bijheid stond, den kogel in het been kreeg, waardoor een ernstige wonde werd veroorzaakt, zoodat direct genees kundige hulp moest worden ontboden. Alweer een les voor velen, om met het behandelen van schietwerktuigen voorzichtig te zijn. Men meldt uit den Haag: Naar aanleiding van een advertentie in de Haagsche Courant van Dinsdag, dat er bekwame metselaars, opper- en timmerlieden werden gevraagd, die zich moesten aanmelden aan het adres Prins Hendrikstraat 14, alwaar mevr. de wed. P. C. Diecke woont, hadden zich gelijk in dezen tijd van werkeloosheid alles zins begrijpelijk is, nog dien avond de werkzoekenden bij honderden naar het vermelde adres gespoed een toe vloed die Woensdagochtend tot duizend tallen was gestegen. Niet alleen de bewoonster des hui zes, doch ot)k de vakarbeiders kwamen terstond tot de ontdekking, dat zij het slachtoffer waren van een laffen grap penmaker Ten huize van de dame voornoemd stond de bel niet stil, zoodat laat in den avond de hulp der politie moest worden ingeroepen om de gegadigden te beduiden, dat een zoutelooze grap penmaker hun parten had gespeeld. Woensdagavond was de toeloop naar het huis nog grooter en waren er wel 5000 menschen in den omtrek bijeen, zoodat een talrijke politiedetachement genoodzaakt was een ordedienst in te stellen. Naar men wil, was die groote me nigte te saamgeloopen op het gerucht dat het in de advertentie genoemde huis de woonplaats was van een ver tegenwoordiger van werkgevers in Lei den en Duitschland, die op deze wijze werkvolk Ier vervanging van de sta kende gezellen trachtte te werven, een volksgerucht waarvan de ongegrondheid ook dadelijk bleek. Volgens een later bericht is de in zender van de bewuste advertentie, een jong bouwkundig teekenaar, in den Haag, O]) staanden voet door zijn pa troon ontslagen. Donderdagochtend is bij het werk- loozen-comité namens den inzender van de valsche advertentie verontschuldi ging aangeboden voor hetgeen hij had bedreven, met betuiging van spijt daar over. Daarbij werd f 10 gevoegd voor de werkeloozenkas als vergoeding voor de moeite door het gebeurde veroorzaakt. De dader had uit plaagzucht jegens een zijner kameraden de advertentie geplaatst. Men meldt uit Den Haag: De „deiningscommissie" door de ge meente ingesteld om de middelen tot verbetering der Scheveningsche haven te onderzoeken met het doel daaruit de voor de vaartuigen hinderlijke schom meling weg te nemen, is met haar rap port gereed. Dit zou cor.cludeeren tot het maken van een tweede binnenhaven naast en ter uitbreiding van de be staande. Men meldt uit Heerenveen, naar aan leiding van het bericht van de arres tatie van H., verdacht van brandstich ting in zijn boerderij te Harich, dat er bij de justitie, die een onderzoek ter plaatse instelde, niets van een arresta tie bekend is. Te Goes zijn menschen ongesteld ge worden tengevolge van het eten van mosselen. Een hunner heeft zich zelfs tot den geneesheer moeten wenden. De mosselen waren door een zandschipper verkocht en afkomstig van de slikken bij Bergen-op-Zoom. Uit Tiel meldt men De politie blijft een waakzaam oog op de worstfabriek houden. De namen der meeste afnemers zijn haar bekend en telegrafisch is de politie in de plaat sen, waar deze wonen, op de hoogte gesteld. Van het onderzoek der in be slag genomen wor3t is nog niets be kend. Bij het visiteeren van een personen trein te Kaldenkerken werd door de rijksambtenaar aan het grensstation te Kaldenkirchen in een abort een hoe veelheid van pl. m. 30 K.G. spek ge vonden, vermoedelijk uit Venlo afkom stig. Het spek werd natuurlijk in be slag genomen, doch degene, die het daar zoo mooi had opgeborgen, scheen lont te hebben geroken en liet zich niet vangen. Het opgraven van het lijk, Zaterdag op het R. K. kerkhof te Zuylen bij Breda (zie ons vorig no.) is, naar men thans meldt, geschied op last van den procureur-generaal bij het gerechtshof te 's-Hertogenbosch. Naar het N. v. h. N. meldt, worden er pogingen aangewend, om den book makers den toegang tot alle banen in ons land to ontzeggen. De beweging gaat uit van de Algemeene Harddra- verij-vereeniging te Bussum, die reeds besloten heeft, geen bookmakere meer op haar baan toe te laten. Het gebruik der Pink Pillen. Mejuffrouw Lydie Fantouillier, die te Limoges woont, Avenue Garibaldi no. 45, was er in-en-in slecht gaan uitzien. De Pink Pillen hebben dat kwaad volkomen verholpen. „Op den leeftijd van 12 jaren, schrijft zij, ben ik ziek geworden. Ik begon met mijn eetlust te verliezen en allerlei ongesteldheden te ondervinden als schele hoofdpijn en duizelingen. Die ongesteld heden herhaalden zich al meer en meer. Mijn eetlust werd hoe langer hoe grilliger en ik kreeg zulke maagpijnen, dat ik on mogelijk mijn voedsel kon verteren, zelfs niet het lichtste. Toen ben ik zoo zwak geworden dat het mij ondoenlijk was een trap op te klimmen zonder dikwijls te moeten ophouden. Ik was er erg bleek en had nergens lust in. Iedere afleiding viel mij zwaar. Des nachts sliep ik weinig en die weinige slaap werd door schrikbeelden bedorven. Des morgens bij het opstaan was ik als verkleumd. Men zeide mij dat ik Desverkiezende betaling op termijn. iü Berichten de ontvangst eener groote Collectie artikelen voor het Winter seizoen, als ruime sorteering De nieuwste Dames- en Hinderhoeden en Kinderkapjes. Prachtige Doeken en Rokken, Handschoenen, Heerendassen, Casiniers, Wollen en Zijden Kraag beschermers. Grootste sorteering Dames-, Heeren- en Kinder- l*araphiies. Will 14111*14* vanaf f 25.met kast en 5 jaar garantie. In 't bijzonder vestigen wij ook uwe aandacht op een groote Collectie *talen, waarin te vinden zijn zoowel het goedkoopste als de betere kwaliteiten. Deze Stalen zijn van dezelfde huizen als vroeger geleverd werden door de firma's H. J. v. Eggelen en Mejuffrouw Van Grondelle. Alles tegen de sterkst concurreerende prijzen. Aanbevelend, *14** ZOO*. Mej. LYDIE FANTOUILLIER. (Photographie Moderne, Limoges). door bleekzucht was aangetast. Ik heb al lerlei geneesmiddelen gebruikt zonder ver betering te ondervinden en dit heeft mij er toe gebracht de Pink Pillen te nemen, die een vriendin, welke zij genezen hadden, mij aanraadde. Dank zij de behandeling met de Pink Pillen begon ik spoedig veel beter te worden en deze beterschap nam toe bij een voortgezette behandeling. De Pink Pille i hebben mij een volkomene gezondheid doen weervinden. Ik ben op nieuw krachtig, zie er goed uit en heb een frissche kleur". De schoonheid is een gave der natuur die men moet weten te bewaren. Het is een soort van schoonheid er goed uit te zien, dat is de schoonheid der gezondheid. Men moet zorgen er goed uit te zien. De bloedarmoede en de bleekzucht maken dat jonge meisjes er slecht gaan uitzien, maar de Pink Pillen zijn er voor om dat kwaad te verhelpen en haar te genezen. De behandeling met de Pink Pillen is bijzonder gunstig voor vrouwen en jonge meisjes. De Pink Pillen geven een rijk en zuiver bloed. Dat bloed verspreidt zich door alle aderen en draagt de kracht naar alle organen. Allo organen worden opgewekt en doen hun werkde eetlust komt terug, een gezonde kleur verschijnt weer, de maag verteert goed het voedsel, het zenuwstelsel krijgt nieuwe krachten. De Pink Pillen ge nezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpijn, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, i 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Westwagenstraat C 54, G0RINCHEM. RUIDE kEIIZE 1*: eenvoudige en rfjke modellen, van Jan Gashaarden l*etroIeumkaehels, Tegelplaten, Vuurseheriiien enz. enz. VAN Hollandse/ie, Duitsche en Engelsche Garens HandSajettenKramerijen enz. ADVERTENTIEN. Kennis van landbouw strekt tot aanbeveling. Adres: Weduwe WINK, Stalhouderij, W erkendam. Sponsen. fi<enilccr. D nellen. Lucifers. ISorstelwerk. Boelicitracl. Toiletzeepen. *chri|f behoeften. Ib'Nicn. *e3»arei». Lepels. Vorken. *peciaal adres voor W eder%< rkoopers. BUITENLAND. Hoogst belangrijk boor vrouwen en meisjes. Men leest in „Femina" Groote keuze in Engelsche Heeren- en Dames-Petten. Jaarsma, E. M. Jaarsma, Junker Ruh en anderen. CONCURREERENDE PRIJZEN. Opgericht 1860.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5