MEl'WSBLAD MSB (I. Q. SCHOPMEIJEH, - PELTERIJ! Firma F. fl. Beckers, Opticiens, Bontwerker, 0RTH0PAEDISCHE APPARATEN. Kunstledematen, Bandages enz. WAjt gfij KOO? Een Meisje m 9 jaren prei De Chirurgische Instrumentenfabriek voorh. LOTE STöPLER, Uitgever L. J. VEERMAN te Heusden. TWEEDE BLAD No. 2583. ZATERDAG U NOV. 4906. Schapenmarkt A 455, Het repareeren, veranderen van modellen en van mot zuiveren wordt spoedig en billijk uitgevoerd. Kolberstraat A 276, 's-Hertogenboscii. L. I AKKER, Van Aikcmadeslraat H Rotterdam. BUITENLAND. De politie te Leeds heeft dezer dagen de hand gelegd op eene engeltjesmaak ster, zekere vrouw Miller, in wier tuin de overblijfelen van een groot aantal verbrande kinderlijkjes werden begraven gevonden. Een verloskundige en een mislukt student, die haar bij haar schan- delij ke prak tij ken terzij de hebben gestaan werden gearresteerd, maar de eerste werd weer in vrijheid gesteld en de andere heeft zich in de gevangenis met morp hine vergiftigd. Ook is te New-York zoo'n monster, zekere verloskundige Wilhelmina Eek- hardt, in hechtenis genomen. Zij zou 12 kindertjes hebben vermoord en de lijkjes in een kelder onder haar huis hebben begraven. De beide dochters van den verdachte hadden het eerst ruchtbaarheid gegeven aan het geval. De vroedvrouw stond reeds geruimen tijd onder scherp poli tietoezicht. Te Tiflis werd Woensdag een aanslag gepleegd op den gewezen gouverneur van Jelisawetpol, generaal Golostjapof. De generaal werd levensgevaarlijk ge wond; de dader is ontkomen. De Daily Mail verneemt uit Berlijn dat er tusschen Denemarken en Duitsch- land een geheim verdrag is gesloten, waarbij Denemarken op zich neemt, wan neer Duitschland in een oorlog gewik keld wordt, den Sond te sluiten, zoodat Kiel voor een aanval ter zee van de zijde van een Westersche mogendheid gevrij waard zou zijn. De Daily Telegraph verneemt uit Boekarest, dat van de 85 batterijen ge schut, die Servië bij Creusot besteld heeft, een deel voor Montenegro bestemd is. Naar 't verder heet, hebben die twee landen een jaar geleden een geheim ver drag gesloten, gericht tegen Turkije. De Tribune verneemt uit Cadiz De voortdurende beweging in de haven en de aankomst van troepen bewijst dat de Marokkaansche crisis veel ernstiger is geworden. Er zijn reeds een paar kruisers met 500 zeesoldaten naar Tand- zjer vertrokken en andere troepen ver trekken heden. De Tribune verneemt uit Moskou: Uit gezaghebbende bron verluidt dat op het oogenblik 300,000 politieke man nen in Rusland gevangen zitten of op weg naar Siberië zijn, terwijl daar van elders in het geheel reeds 200,000 bal lingen aangekomen zijn. De Times verneemt uit Peking, dat het besluit van den 20en October, waar bij het opiumgebruik in China wordt af geschaft, door den Keizer is bekrachtigd. Het keizerlijk besluit is buitengewoon gestreng. Alle terrein waarop de opi um-cultuur wordt ingevoerd, mag wor den verbeurd verklaard. Van alle ver bruikers van opium moet aanteekening worden gehouden, evenals van de hoe veelheid, die zij gebruiken. Het zal aan niemand vergund zijn, na afkon diging van de nieuwe bepalingen, met opiumschuiven te beginnen. Rechters, regeeringspersonen en studenten, die, na een bepaalden termijn, voortgaan met het gebruiken van opium, zullen worden ontslagen, in rang verlaagd, of de door hen behaalde graden zullen van onwaarde worden verklaard. Geen nieuwe opiumwinkels mogen worden geopend en indien de bestaande, officieel geregistreerde winkels niet jaarlijks 't bewijs leveren, dat hun ver- koopen verminderen, zullen zij kunnen worden geconfisqueerd. De Breeakker. „De boer van den Nieuwen Buiten denkt natuurlijk, dat hij den vogel afgeschoten heeft, nu hij den Breeakker gekocht heeft voor f 300", zei Kees Pieters tot zijn buurman, „Ja", was 't antwoord, 'tis ook wer kelijk een aardige lap grond, 2'/, H.A voor f 300, zoo krijgt men goedkoop een g r o o t e boerderij, maar wat komt er van daan „Dat is 't hem juist, als die Bree akker nog ergens goed voor was, dan zou Kees den grond voor die bagatel niet gekocht hebben, maar slechter land ligt er nu in uren in den omtrek niet, daar wil zelfs het onkruid niet groeien. „Laat hem voor mijn part maar be gaan, hoor, hij zal zijn geld best kwijt raken met al zijn vreemde manieren. En hij schijnt er goed bij te zitten". „Dat is maar goed, dan komt zijn geld onder de menschen". Nu, de boeren uit den omtrek lieten hun nieuwen buurman begaan. Wel haalden ze vaak de schouders op, als ze zijn manier van bewerken en be mesten zagen, maar dat hij met al zijn vreemd doen toch goede vruchten won, ja, dat moesten ze erkennen. Doch zie, daar verschijnt op een morgen in den herfst een knecht van den Nieuwen Buiten met het tweespan op den Bree akker, stelde de ploeg zoo diep hij kon, en de baas kwam nog met de onder- grondsploeg achterop. Reeds was op het veld 1000 K.G. Kaïniet en 1000 K.G. slakkenmeel gestrooid per H.A. en zoo werd nu alles flink diep ge ploegd, terwijl de ondergrondsploeg de onderste laag ook flink loswoelde. Stal mest, was er ook wel wat gebruikt, maar die was er op den Nieuwen Bui ten niet te veel en daarom was de boer er zuinig mee. Toen de grond goed bewerkt was, werd op den Breeakker rogge gezaaid en daarbij nog 50 K.G. Chilisalpeter gestrooid per H.A. De buren schudden natuurlijk het hoofd om al die dwaasheid. Maar zie, voor den winter stond de rogge op den Breeakker zoo goed als ergens in den omtrek. En toen in 't voorjaar de eerste warmachtige dagen in 't land kwamen, strooide de boer per H.A. nog 250 K.G. Chilisalpeter en egde tevens per H.A. 10 K.G. klaverzaad lichtjes onder. Zoo iets hadden de andere boeren nog nooit gezien. Maar de rogge groeide goed en leverde een goed beschot, en de Slaver ontwikkelde zich in de stoppels nog tamelijk wel en zou aardig wat vee voeder opleveren. Maar ja wel, op een goeden morgen werd de ploeg er in gezet en de heele, waardevolle zode omgescheurd. Nee hoor, dat was de dwaasheid nu toch te ver voeren! En zoo bleef de Breeakker den heelen winter door liggen. In het voorjaar werd hij bemest per H.A. met 400 K.G. superphosphaat en 400 K.G. patent kali en toen werd hij bepoot met aard appels. Zoodra die zich even boven den grond vertoonden, werd er overbemest per H.A. met 150 K.G. Chilisalpeter, en de oogst was zoo in 't oog vallend ruim, dat de boeren uit den omtrek nu den Breeakker op minstens f 1000 gingen schatten. Ze begonnen minder om de vreemde kuren te lachen, en loeren zoo zachtjes aan practisch het gebruik van kunstmest ook. Al weer eene genezing door de l*ink Dillen. Wanneer men de waarde wil weten der Pink Pillen, behoeft men niet ver te zoe ken. Er is altijd iemand in de buurt aan wien de Pink Pillen zijne gezondheid heb ben weer gegeven. Dicht bij ons, rue Fon- taine-au-Roi no. 5, in het 9e arrondisse ment, woont de heer Viel, wiens dochtertje door de Pink Pillen genezen is. Dezer da gen schreef de heer Viel daarover het volgende Veroorlof aan een gelukkig ouderpaar u hunne gelukwenschen voor uwe wonder dadige Pink Pillen aan te bieden. Wij waren ten einde raad over de slechte gezondheid van ons dochtertje van 9 jarenhare zwakte en hare bleekheid veroorzaakten ons het grootste verdriet en wij waren wanhopig, doordat de geneesmiddelen die bij andere kinderen slagen, op haar zonder uitwer king bleven. Een schoonzuster van mij had de Pink Pillen gebruikt en zich daarbij wel bevonden. Toen zij ons zoo ongerust zag over de gezondheid van ons dochtertje, haalde zij ons over de Pink Pillen te pro- beeren, in een gift zooals die door kinderen moet genomen worden. De Pink Pilllen hebben aan ons dochtertje onmiddellijk goed gedaan. Zij heeft dadelijk hare frissche kleur herkregen, haar eetlust is heel goed geworden en zij is veel beter gian slapen. Weldra gevoelde het kind zich sterk en vroolijk en ging weer met genoegen naar school. Wij zijn nog eenigen tijd voortge gaan haar de Pink Pillen te doen gebrui ken en onze lieveling is nu volmaakt ge zond." De Pink Pillen zijn een bijzonder goed geneesmiddel voor kinderen, meisjes en jongens. In de groote steden, in de sterk bevolkte buurten vooral, kwijnen zij, het ontbreekt hen aan lucht, hunne eetlust ver mindert, zij worden bleek en zwak, doen bij de minste tocht verkoudheden op, deze verkoudheden worden door zorgeloosheid chronische keelontsteking en het kind is dan geheel en al vatbaar voor tuberculose, waarvan overal de besmetting zoo veelvul dig dreigt. De Pink Pillen bestrijden krachtig die toenemende verzwakking der kinderen. Zij helpen hen gemakkelijk door den groei heen, geven hen rijk en zniver bloed en een frissche kleur. Zij ontwikkelen de eetlust, bevorderen de spijsvertering en de opname van het voedsel. Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, zenuwlijden, rheumatiek, St.-Vitus-dans. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. BINNENLAND. Van het rapport betreffende het on derzoek naar den toestand der Beurs te Amsterdam, is het tweede deel ver schenen. Waargenomen werd, dat de geheele Oostzijde van den middelbouw een nei ging heeft om met de beide, dit deel flankeerende torens Oostwaarts te hellen. De fundeeriugen heeft in verband met belastingen, welke daarop drukken het voorwerp van nog nadere onder zoekingen uitgemaakt. Daarbij is op nieuw gebleken, dat, hoewel het uitge voerde heiplan nagenoeg overeenkomt met het geprojecteerde, er toch enkele palen niet zijn geslagen, waarvoor geen verklaarbare reden is op te geven. Wel is waar zijn daardoor geen hiaten in de beheining ontstaan, doordat de naast- bijstaande palen alle iets zijn verplaatst, maar de Commissie kan zich het weg laten van palen niet verklaren, omdat volgens haar opvatting de paalbelastin- gen, zooals die door haar zijn berekend, niet zoo onbeduidend zijn en de ver kregen stuiten der palen niet zoo gun stig waren, dat men kan zeggen, dat er tusschen beide cijfers volkomen har monie bestaat. Aangezien een algemeene versterking der fundeering is uitgesloten, dient men zich te bepalen tot het voor zoo veel noodig versterken van de fundeering onder de buitenmuren. Het nut van een dergelijken maat regel wordt door de Commissie een stemmig erkend, ofschoon eveneens erkend wordt, dat men in opvatting kan verschillen, omtrent de vraag, op welke wijze het nuttig effect wordt ver kregen. Daarom wenscht de Commissie aan het reeds in het le deel gedaan voorstel tot het versterken der fundee ring van de Oostelijke middeltorens toe te voegen, dat het wenschelijk is. die versterking over de geheele lengte van den middelbouw te doen uitvoeren Het zal echter noodig zijn, dit en het overige heiwerk dat voor den nieuwen schoorsteen incluis, niet uit te voeren, alvorens alle reeds besproken en nog nader aan te geven voorzieningen en wellicht ook nog tijdelijke veranderingen zijn aangebracht. Aan het einde van de haar opge dragen taak zegt de Commissie, dat het uitvoeren harer plannen systema tisch en met de uiterste zorg zal moeten geschieden. Vrij belangrijke uitgaven zullen er mee gemoeid zijn, die naar het oordeel der Commissie niet anders dan zeer benaderend, globaal begroot kunnen worden. Te Akkerwoude had het zoontje van een arbeider eenig werkt te verrichten op den droogzoldor eener eichoreidro- gerij aldaar. Hij is zeer opgewekt aan zijn werk gegaan en eenigen tijd later vond de vader hem hangende aan een koord. Het was te laat; de levensgees ten waren geweken. Men denkt dat de knaap al spelende zich heeft verhangen. Dezer dagen ontving Gezina KI., een oude alleenwonende, arme vrouw te Fijverdal, eene tweetal brieven, ver meldende, dat haar dochter bij het Le ger des Heils te Rotterdam was over leden, met uitnooding de begrafenis bij te wonen. Zij vervoegde zich bij den burgemees ter van haar woonplaats, die, de zaak niet vertrouwende, een onderzoek in stelde te Rotterdam, met het resultaat, dat alles een verzinsel bleek. De schrijver of schrijfster dezer brie ven is nog niet bekend. Een jachtopziener te Schoorl (N.-H.) bemerkte Dinsdagmorgen een zeldzaam grooten vogel. Het bleek een adelaar te zijn, die in deze streken verdwaald was. Wijl de jachtopziener ongewapend was, kon hij het roofdier niet onscha delijk maken. Toen in den namiddag het vijftienjarig dochtertje van den heer B-, te Koedijk, uit Alkmaar huis waarts keerde, zag zij den adelaar achter zich aankomen, het dier kwam steeds dichterbij, en zij begon hevig verschrikt om hulp te roepen. Het krijschende beest kwam zoo dicht bij haar, dat zij zich met een taschje, dat zij bij zich droeg, tegen zijn aanvallen moest ver dedigen. Eenig brood was uit het taschje geslingerd, en toen nu een paar landlieden, die in de nabijheid werk zaam waren, den adelaar met stokken verjoegen, maakte hij zich van het brood meester en verslond dit op het land. Toen het meisje haar weg ongeveer tien minuten vervolgd had, bedreigde de vogel haar opnieuw. Op haar angst geschreeuw kwam een werkman toe snellen, waarop het dier de vlucht nam. Gelukkig heeft het arme kind geen lichamelijk letsel gekregen, doch haar zenuwgestel was zoo geschokt, dat ge neeskundige hulp moest worden inge roepen. De koetsier van den heer P., te Rij- senburg, kreeg woorden met zijn mees ter. In zijn opgewondenheid wilde hij zijn patroon te lijf. De heer P. vluchtte naar boven en sloot zich op in zijne kamer, waar zich ook zijn echtgenoote bevond. De koetsier begon nu in zijn woede de kamerdeur te rammeien. De echte lieden werden zóó bevreesd, dat zij in hun angst van het balkon naar bene den sprongen. De heer P. brak daarbij een sleutel been en zijn bovenarm. Mevrouw P. moet inwendig ernstig gekneusd zijn. De heer Mann, hoofdopzichter der Hondsbossche zeewering, zal te Tessel op 1 December a.s. een lezing houden inzake plannen tot het aanleggen van een kanaal als verkeersweg door het eiland. Ook de Kamerleden jhr. P. van Fo- reest en Z. van den Bergh en eenige leden van de Kamer van Koophandel te Alkmaar hopen bij deze vergadering tegenwoordig te zijn. A D VERTENTIEN. mm Specialiteit in: Bouwartikelen, Landbouwmachines. Alle soorten Touwwerk, Pik, Teer, Carboleum, Blackwarnis, Machineolie, Wagensmeer. Olie en loog per gewicht, om zeep te maken. De beste en zuiverste van al de bestaande zeepsoorten. Het oudst en meest -ö y>s gesorteerd Magazijn van Ijzerwaren, Huishou delijke en aanverwante arti kelen. Alle soorten Kachels, Fornui zen en Petroleumkachels, vanaf f 6.50. Grootste voorraadnieuwste modellen II 'I' It BOHT, levert op voorschrift van H. VI. HFHH'I Haar voor te spreken eiken Woensdag van l'l tot S uur hij dc Wij verhalen hieronder voor hen, die aan benauwd heid lijden, een voorbeeld van den heer Gerrit Kam steeg te Werkendam, die door het gebruik der Abdij siroop, Klooster Sancta Paulo, volkomen genezen is. Ik ondergeteekende, zoo schrijft hij, had gedurende eenigen tijd overal pijn. Wanneer ik naar de fabriek moest kon ik niet loopen van de kolossale benauwd heden; op iederen 50 pas De heer GERRIT KAMSTEEG, afstand moest ik rusten om naar een portret. 0p adem te komen. Mijn borst was vermoeid en ik was onbegrijpelijk verzwakt. Sedert ik de be handeling met de Ahdjjsiroop gevolgd heb, die ik gekocht heb bij C. P. CORNET, Werkendam, zijn mijne krachten weer teruggekomen en ben thans totaal genezen. Ik wandel nu iederen dag zonder te rusten naar de fabriek. U moogt dit in alle Nederlandsche bladen bekend maken. T TTtrn AT) f Gij dezelfde soort ABDIJSIROOP bekomt, die de heer GERRIT U u 1 U1 KAMSTEEG gebruikt heeft, deze alleen geneest en is ken baar aan een rooden hand om de flesch, waarop de handteekening van den Generaal-AgentF. I. Akker. Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak en geneest nooit! AbdijsiroopKlooster Sancta Paulo is een gezegend middel voor jong en oud, zij is altijd onschadelijk, zij versterkt de luchtpijpen en longen en geneest onvoorwaardelijk den hard- nekkigsten Hoest, de hevigste Verkoudheid, Asthma, Keelpijn, Heeschheid, Kink- en Slijmhoest, Bronchitis, Influenza en alle Borst- en Longaandoe ningen. Pr(js per flacon ff,fen t 3,.ïO. Centraal-Depót: Verkrijgbaar bfl H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, DussenJ. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, WerkendamG. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk. Eergisteren kon men in het PETIT-JOUR NAL van Parijs hei volgende lezen: Jonge Juffrouw Viel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5