nen met het leger, dat met de helft versterkt zou worden. Op voet van oor log zou het 750,000 man tellen. Dr. Lapponi, de den laatsten tijd dik wijls genoemden lijfarts van den Paus, is gisteren aan kanker in de lever over leden. Gisteren heeft te Madrid, in een mi nisterraad onder leiding van den koning, admiraal Matta meegedeeld wat hij met admiraal Touchard afgesproken had, voor 't geval er te Tandzjer troepen zou den landen. Ze zouden dan geen vlag voeren en zich door Marokkaansche politie laten begeleiden, om te toonen dat het eenige doel is de orde te be waren. Raisoeli heeft den vertegenwoordigers der vreemde mogendheden kennis ge geven, dat hij Europeanen toestaat bui ten Tandzjer land te koopen. Wordt de machtige heer bang? "I Mik IVicuwg. HEUSDEN, 8 Dec. De heer Schnetlage, klerk bij de Poste rijen alhier, wordt op 16 Januari a.s. op verzoek in gelijke betrekking overgeplaatst raar Rotterdam en zal alsdan op gelijken datum door den heer J. Boeren uit Rotter dam worden vervangen. Aan „de Telegraaf' ontleenen we het navolgende, aangevuld alwaar het Heusden betrof. Omtrent den heer F. J. Vlasblom, te Ginoeken, gep. kapitein van het Oost-In dische leger, die op 11 Dec. a.s. zijn hon derdsten verjaardag hoopt te vieren, verne men wij nog het volgende: De honderdjarige is op vrij jeugdigen leeftijd in den militairen dienst getreden als volontair bij de cavalerie. Bij het uitbreken der Belgische omwen teling was hij wachtmeester te Bergen (He negouwen) en werd daar met 't geheele gar nizoen onverwachts gevangen genomen. Na eenigen tijd wist hij te ontvluchten en zich overdag in de bosschen verschui lende, 's nachts noordwaarts loopende, het Hollandsche leger in Noord-Brabant weder te bereiken. Kort daarop werd hij officier bij den artillerie-trein en nam deel aan den tiendaagschen veldtocht. Na den terugtocht van hetj Hollandsche leger, tengevolge van de Fransche interven tie, hield men, met het oog op de even- tueele hervatting der vijandelijkheden een vrij groot obeervatiekorps in Noord-Brabant op de been, doch besteedde zuinigheids halve een groot gedeelte der paarden uit bij boeren, in verschillende provinciën, met recht tot gebruik bij den landbouw. In elk der betrokken provinciën werd een bereden officier gestationeerd, om toezicht te houden op het richtig gebruik der Rijks paarden. De luitenant Vlasdom kreeg die functie in de provincie Utrecht, met Zeist als standplaats. Dit duurde eenige jaren, die tot de aangenaamste van zijn leven behoorden. Na sluiting van den vrede met België werd het leger zeer verminderd. Vele offi cieren werden op non-activiteit gesteld, an deren zochten een uitweg naar Indië. Onder laatstbedoelden behoorde ook Vlasblom, die op 35-jarigen leeftijd, na reeds bijna 10 jaar officier te zijn geweest, weer als jongste 2e luitenant bij het Indisch leger inviel, thans bij de infanterie. In 1855 verkreeg hij zijn pensioen als kapitein. Na terugkeer in het vaderland, vestigde hij zich metterwoon te Heusden, alwaar zijn zoon Gustaaf de school van M. U. L. Onderwijs van den heer Scheffelaar Klots bezocht, op 16-jarigen leeftijd te Kampen dienst nam, om 4 jaar later in Indie tot 2e luitenant te worden aangesteld. Enkele jaren later overleed hij aldaar als le luite nant. Zijn volgende zoon Frans werd door wij len den heer D. Scholten gereed gemaakt voor de R. H. Burgerschool te Tilburg, alwaar hij steeds no. 1 was in elk studiejaar. Ook aan de Mil. Academie was hij altijd no. 1 en werd op 20-jarigen leeftijd benoemd tot 2e-luitenant der genie. Sints enkele ja ren woont hij als gepens. kolonel der genie te 's-Gravenhag;. Tijdens het verblijf van zijn zoon te Tilburg vestigde zich de heer Vlasblom met zijn gezin eveneens aldaar, woonde later te Princenhage en thans te Ginneken. Tot zijn 95e jaar onderhield hij zelf zijn tuin en maakte bijna dagelijks wandelin gen door de straten. Thans is hij afgeleefd en stokdoof; doch toen zijne herinnering het hem toeliet, mocht hij op een werkzaam leven, met een gelukkige ouden dag terug zien. De jubilaris is een der weinig overge bleven dragers van 't Metalen Kruis en is gerechtigd tot het dr .gen van het eere- teeken voor 2-5-jariger. officiersuknst. In verband met de vervulling der vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. J. Vlamings heeft het Bestuur van den Bond van Hengstenhouders in Noordbrabant de functies opnieuw onder de leden verdeeld. De samenstelling is thans als volgt J. Oerlemans te Drongelen, Voorzitter. E. Bens te Escharen, Onder-Voorzitter. J. G. Nollen te Zevenbergen, Secretaris. A. C. Mattheeussens te Ossendrecht, Penningm. W. van den Langenberg te Esch, lid. WERKENDAM. Morgen hoopt in de Ger. Kerk A, alhier, op te treden de Wei- Eer w. Heer Hulsteijn, predikant, te Lan- gerak. Woensdag 1.1. hadden de leerlingen uit de laagste 2 klassen der openbare lagere school A een prettigen morgen, want eenige kindervrienden hadden Sint Nicolaas er op attent gemaakt, dat ze de uitvoering van „Sneeuwwitje" niet hadden kunnen bij wonen, bij gebrek aan ruimte in de Nuts- zaal en de goede Sint, bewogen met het lot der kindertjes, die zooiets hadden moe ten missen, kwam met zijn knecht op be zoek en strooide pepernoten met milde hand en deelde verder sinterklaas, suikergoed enz. uit aan de kleinen, wier oogjes van vreugde en verbazing schitterden als vuur. De dames Maasdam, Klop en allen, die verder hunne medewerking verleenden, hadden eer van hun werk. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste acht dagen weder onbe vredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 13 zalmen, te Gorinchem z. en te Hardinxveld 2 z., op de Lek te Tienhoven 14 winterzalinen. Te Woudri chem werd 1500 pond houting gevangen. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zomerzalm fO.OO fO.OO, winterzalm fl.00f2.25, aal 20 24, paling 5055, snoek 2123, snoek baars 3638, zeelt 2528, baars 1618, bliek 1215 en voorn 68 ct., alles per half K.G.; houting 1217 ct. per half K.G. ZALTBOMMEL. Op de gehouden na jaarsveemarkt was slechts geringe aanvoer. Enkele stuks slachtvee, overigens kalveren, pinken en hokkelingen. Grootendeels toch is het vee reeds op stal gezet, en wordt dus niet meer ter markt gevoerd. De be stede prijzen komen overeen met de vorige week. Na Dinsdag a.s. kan zeer waarschijn lijk de veemarkt als afgeloopen worden be schouwd. iftinnenland. Blijkens een uit Ned.-Indië ontvan gen telegram stuitte een colonne bij den opmarsck naar Waiwikoe, op Timor, op een sterke vijandelijke versterking, die na hardnekkigen tegenstand geno men werd. De vijand liet 32 dooden achter, waar onder het hoofd van het verzet, 108 geweren, munitie en blanke wapenen. Gesneuveld zijn 3 en zwaar gewond 5 inlandsche mindere militairen, waar van er één later overleden is. Licht gewond werd een inlandsch minder militair, terwijl een officier on beduidend werd gewond door een lans worp. Opdat zoo spoedig mogelijk na aan neming van het ontwerp van de wet tot instelling van een fonds voor de spoedige afwerking van de stelling van Amsterdam die voltooiing met kracht zal kunnen worden voortgezet, is reeds thans een voorstel tot vaststelling van de eerste begrooting van het fonds en daarmee samenhangende wetsontwerpen ingediend. Het ligt in de bedoeling in 4 jaar alle werkzaamheden te doen uit voeren. Van de noodig geoordeelde be dragen is o.a. f 871,400 bestemd voor het verbeteren van het fort bij Abcoude en als eerste termijn voor het afwerken der forten aan de Drecht bij Uithoorn, Lagen-Amstel, in de Botshol en aan de Winkel; f285,400 voor schuilgebou- wen in de stelling, f 131,600 voor het inrichten van een algemeen verdedi gingspark, groep-depóts en sector-par tijen f 174,000 voor verlichtingstoe stellen, draagbaar spoorwegmaterieel en versperringsmaterieel. Vermits de totale uitgaven voor het fonds voor 1907 op f 1,876,000 worden geraamd, waarvan f 850,000 te dekken uit de Oorlogsbe- grooting, wordt het voorschot geraamd op f 1 026,000. en pijpers kunnen worden opgeleid; achtereenvolgens de afdeelingen te Am sterdam en te Willemsoord op te hef fen, wanneer de vermindering van het korps zulks toelaat. De voorstellen tot lotsverbetering, zooals die in het verworpen ontwerp voorkwamen, wederom in de voor te stellen regeling over te nemen. In een onzer vorige nos. maakten wij in 't kort melding, dat binnenkort nieuwe postzegels ten voordeele van de bestrijding der tuberculose zouden ver krijgbaar worden gesteld. Ter verdui delijking geven we thans de kennisge ving van de Regeering hieronder weer „Staatsblad" no. 290 bevat het besluit van den 26 November 1906, tot het tijdelijk verkrijgbaar stellen van bijzon dere postzegels van 1, 3 en 5 cent, te gen betaling van respectievelijk 2, 6 en 10 cent. Het eenig artikel luidt: Gedurende het tijdvak van 21 Decem ber 1906 tot en met 3 Januari 1907, of zoeveel vroeger als de aan te maken hoeveelheid van na te noemen zegels zal zijn uitgeput, zullen aan het post kantoor en de bijkantoren der poste rijen te Amsterdam, voor het binnen- landsch verkeer, behalve de gewone postzegels, op verzoek van het publiek, verkrijgbaar zijn bijzondere postzegels van één, drie en vijf cent, tegen beta ling van respectievelijk twee, zes en tien cent, van welke prijzen de helft bestemd is om te worden uitgekeerd aan de Amsterdamsche Vereeniging tot bestrijding der-Ttlberculose, die de kos ten vallende op de vervaarding der be doelde zegels zal hebben te bestrijden. De bijzondere postzegels zijn geldig voor frankeering in het binnenlandsch verkeer tot en met 31 Januari daaraan volgende te middernacht, en worden met 1 Februari 1907 buiten gebruik ge steld. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaande ren: In de aangrenzende Belgische provin cie Oost-Vlaanderen neemt het mond en klauwzeer meer en meer toe en daardoor wordt, het gevaar van besmet ting van ons vee met den dag grooter. Reeds heeft de ziekte zich geopen baard te Selzaete, een dorp een kwartier van Sas van Gent gelegen. Onze land bouwers moeten dus voorzichtig zijn. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat de nieuwe arm van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Gent naar Terneuzen tusschen Driekwart en Sluiskil voor de scheep vaart is opengesteld. Uit Sneek wordt aan de L. Ct. ge meld Zooals men zich zal herinneren brak voor ruim twee maanden een staking uit aan de steenhouwerij van de firma G. en J. Gooi alhier. Dit conflict werd tot genoegen van patroons en werklie den opgelost. Ingevoerd werden de 10- urige arbeidsdag, afschaffing van stuk werk en loonsverhooging. Men kan zich de teleurstelling van het personeel voor stellen, nu de patroon, pas twee maan den na deze actie, dreigt een belangrijke loonsverlaging in te voeren. Vóór 14 dagen deelde deze reeds mede, dat de loonsverlaging noodzakelijk was, daar de vastgestelde loonsverhooging voor het bedrijf niet houdbaar bleek te zijn. Dinsdag werd door hem medegedeeld, dat de loonsverlaging, vermoedelijk 3 a 4 cent per uur, met 14 dagen in wer king zou treden en alle werklieden op 1 Februari a.s. als ontslagen zouden worden beschouwd. De minister van marine is voorne mens om, zoodra zijn begrooting zal zijn aangenomen, een afzonderlijk wets ontwerp in te dienen tot invoering van een gewijzigde regeling van het korps mariniers, op de volgende grondslagen geleidelijke opheffing van het korps mariniers als afzonderlijk deel van de zeemacht, onder dien verstande, dat reëngagement van de in dienst zijnde onderofficieren en minderen blijft toe gelaten, en de aanneming afhankelijk wordt gesteld van het aantal matrozen dat wordt aangenomeneen en ander met het doel o n de benoodigde sterkte van het persor ael te behouden. De afdeeling te Rotterdam geleidelijk te hervormen in eene infanterieschool der Kon. Marine, waar tevens tamboers Men schrijft uit Tilburg: Dat goten en afvoerbuizen van ge bouwen ontvreemd worden is een alle- daagsch verschijnsel. De brutaliteit even wel, waarmede een paar personen uit Tilburg daarbij te werk zijn gegaan, mag zeker ongewoon heeten. Zij heb ben bij nacht met kar en paard een bezoek gebracht aan verschillende dor pen in den omtrek: Moergestel, Oister- wijk, Haren, Spoordonk en Oirschot, en daar op ongeveer 20 plaatsen goten en buizen van de woningen afgerukt on op den wagen geladen. Een groot gedeelte is door de mare chaussees bij een opkooper alhier in beslag genomen. Men is de daders op het spoor. Eenige dagen geleden kwam er een heer in het Amstel-Hotel te Amsterdam, die logies vroeg en een mooie kamer op de tweede verdieping uitkoos. Hij zeide Amerikaan te zijn, en liet het zich aan niets ontbreken. Plotseling is hij ver dwenen, niet enkel zonder de rekening j te betalen, doch zelfs met medeneming van het een en ander. Op de derde étage heeft een stadgenoot reeds een I paar jaar een vaste kamer en onze Ame- rikaan heeft, alvorens te vertrekken, een bezoek aan de derde étage gebracht, j kwam terecht in de kamer van den vas ten logé, trok er een nieuw kostuum aan dat hij er vond, liet er zijn oude plunje liggen en ging kalmpjes de deur uit. Tot dusverre wacht men tevergeefs op zijn terugkomst. De rechtbank te 's-Gravenhage ver- „„raeeMeDonde^gMBVandR.;htUi:: di^e terech^tond wegens koppelarij, door aan een tweetal gewezen Indische amb tenaren gelegenheid te geven tot het plegen van ontucht niet hare minder jarige dochter, tot drie jaren gevange nisstraf. In de „Ned. Jager" deelt een jacht opziener, die als militie-plichtige bij de landweer was ingelijfd, mede, dat hij bij die gelegenheid 5 landweermannen uit het dorp B. ontmoette, die zeer blij waren, dat zij hun geweren in handen kregen, want zeiden zij, nu kunnen wij ook gaan jageü, wij hebben al patro nen gekocht met hagel. Met die rijks geweren kan men heel goed wild schie ten, vooral op korte afstanden. Patro nen koopen wij in Antwerpen en, zoo vertelden zij verder, bij ons in B. zijn veel stroopers, die dikwijls vooral Zon dags met rijksgeweren erop uittrekken. Een reiziger in de electrische tram van den Haag naar Scheveningen werd in de tram onwel, en toen hij, te Sche veningen aangekomen, bij dr. Roest in de Prins Willemstraat was binnenge dragen bleek hij reeds te zijn overleden. De Tel. deelt mede, dat D., die on langs in verband met den moord, te Amersfoort gepleegd, werd gevangen ge nomen, Woensdag in vrijheid is gesteld. In de vergadering van de afdeeling 's-Hertogenbosch der „Noord-Brabant- sche Maatschappij van Landbouw", is mede met algen leene stemmen het be sluit genomen, om bij de Provinciale Staten van Noord-Brabant aan te drin gen, hunne goedkeuring te onthouden aan het ontwerp tot heffing van „Weg geld", door Ged. Staten bij dat college ingediend. In de buurtschap Stokkum (gem. Mar- kelo) is in den vroegen morgen het lijk gevonden van den jongen landbouwer M. uit die gemeente. Hij had den vo- rigen avond na afloop der jaarmarkt in het dorp Markelo zijn meisje naar huis gebracht en was op weg naar zijn woning te Herike. Omtrent de oorzaak van dezen plot- selingen dood kan nog niets naders ver meld worden. Een der lezers van het Hbl. schrijft Ieder heeft in zijn omgeving wel eens iemand, die van een vier-, vijf honderd gulden per jaar moetende leven, zich zelden of nooit een versnapering kan verschaffen. In deze dagen van verrassingen zond een mijner dames kennissen aan zoo iemand 'n weduwe is het, zonder kinderen een bus ca- cau-poeder. Den dag daarop ontving zij het volgende briefje, dat ik woor delijk kopieer: „M. Dat u mij een bus cacao-poeder zendt, vind ik heel lief! Maar daar behooren melk en suiker bij, want ik houd niet van waterchocolade". (Volgt de onderteekening). Het was eigenlijk ook niet meer dan behoorlijk geweest, als de dame in quaestie bij de cacao een bus geconden seerde melk gevoegd had en een kilo suiker met een chocoladeketel en een paar koppen, terwijl het misschien ook wel op haar weg lag een paar maal daags ten huize van de begiftigde voor deze een kopje chocolade te gaan ge reedmaken Woensdagavond omstreeks zes uur ontlastte zich boven de gemeente Cuyk een kort maar hevig onweer, waarbij de bliksem sloeg in een landbouwers woning, toebehoorende aan J. Derks en gelegen onder het dorp Middelaar. In een oogenblik stond het geheele ge bouw in lichte laaie, zoodat de brand weer niets ter blussching kon uit richten. Het geheele gebouw en de voorraad hooi en stroo, alsmede alle landbouw gereedschappen en een groot gedeelte van den inboedel werden een prooi van het vuur. Slechts met moeite kon men het vee uit het brandende gebouw redden. Huis en inboedel waren verzekerd. de indriugers aan, zich te goed doende aan een pan met gebraden spek en brood. Ze werden gepakt en naar het hoofd bureau van politie gebracht. Itnrserlijko Stand. Werkendam, van 30 Nov. tot 7 Dec. Dewerken en Sleeuwijk van 27 Nov. tot 4 Dec. Nederhemert, over de maand Nov. Veen, over de maand Nov. Rechtzaken. Men meldt uit Bergen (N.-H.) Woensdagavond om half zeven uur ontstond tijdens een zware donder- en hagelbui tusschen Schoorl en Bergen brand, doordat de bliksem in een wind watermolen, staande in den Aagdorper polder, sloeg. De molen brandde tot den grond toe af. Men meldt uit Tilburg aan de 's H.b. Ct.: Dinsdagnacht omstreeks één uur, ver voegden zich drie personen: C. de R., A. H. en L. P. aar. de woning van vrouw S., in de Prinses Sophiastraat alhier en verzochten te worden binnengelaten. Vrouw S., die met haar kinderen reeds te bed lag, weigerde, waarop de drie mannen de deur intrapten en al- zoo binnendrongen. Bevreesd voor hun ne bedreigingen, vluchtte de vrouw met hare kinderen naar een der buren. De politie werd met het gebeurde in ken nis gesteld, waarop zich eenige agenten naar de woning begaven. De politie trof Zitting van Donderdag 6 Dcember 1906. Uitspraken in zake het O. M. tegen: E. K., te Poederoijen, diefstal, veroordeeld tot 14 d. gev.M. v. V., te Veen, beleediging, f8 of 16 d. h.G. V., te Heesbeen, ontd. prov. paard, bel., f5 of 10 d. h. Aanbcstedin^eii. Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 6 Dec. 1.64 M. boven 0. Een honderdjarig oud-officier. Ondertrouwd Cornelis Hendrik Bies heuvel, 21 j. met Catriena Schoon, 21 j. Geboren Geertruida Jozina, d. v. A. J. Zwets en C. GroeneveldJannigje, d. v D. A. Groeneveld en T. KoningsAgatha Cornelia, d. v. A. Visser en A. C. van Zanten. Overleden: Sijke Roza, 15 m. Ondertrouwd: J. Klop met A. Pellikaan. Geboren Jaantje, d. v. C. A. den Hol lander en M. J. Huisman; Pieternella Jo- sina, d. v. J. C. van Pelt en J. P. van VuurenBastiaan, z. v. C. Hoeke en A. Wijnands; Maria, d. v. H. v. d. Stelt en A. P. van der Toorn. Overleden Maria Elshout, 55 j., echtg. van T. G. Kint. Geboren Adriana, d. v. M. v. Heems kerk en J. BruijgomHendrik Johannes, z. v. W. de Gaaij en J. A. v. d. Kolk. Overleden Willem Schreuders, 83 j.; Dirk Bouman, 7 j. Geboren Matthijs, z. v. C. G. Timmer mans en G. Vos. Getrouwd: Adrianus van Ballegooijen en Jenneke de RuiterDirk Roeland en Jacoba Willemina van VeenMarius Jan Kwetters en Johanna Verbeek. Arrondissements-Rechtbank tes-Bosch 1" Dee. Prov. bestuur van Zuidholland, het maken van ebdeuren in de hoofden van de Oude Merwede- schutsluu te Gorinchem. Raming f 66 500. 12 Dee. Min. van Waterstaat, lo. het verhoogen en verzwaren van kaden langs de Donge en een gedeelte van de Melkhaven, in de gemeente Raamidonk. Raming f 16.850. 2o. Het maken van een doorlaatbrng tusschen Hardenberg en Ane bij Anevelde. Raming f 3750. 19 Dec. Min. van Waterstaat, lo. het onderhoud der werken van de Bergsche Maas, het Heuidensch kanaal, de afaluitingswerken bij Andel, den Amer en het beneden gedeelte van de Donge, gedurende 19 >7. Raming f 35.000. ?o. Het onderhonden van de werken op den IJssel, ged. 1907, 1908 en 1909. Raming per J ar le perceei f 19.3 0, 2e pere. f 740O, 3e perc. f 21.000. 8o. Het maken van den onderbouw van een stuw in de Vecht, beneden Hardenberg. Raming f 24.8 0. 19 Dec. Prov. b'.stuur van Drenthe, het driejarig onderhond van de Drentsche hoofd- en Beilervaarten. Raming f 12.000 per jaar. 19 Dec Prov. heitour van Zeeland, het uitvoeren van baggerwerk in de buitenhavens van het kanaal door Zaid-Beveland, te Hanaweert en Wemeldinge, ged. 1907 tot en met 19.1. Raming f 7 >00 per jaar. 20 Dee. Prov. beatuur van Noordholland, lo. het 3-jarig onderhoud van de Zeehaven te Nieuwediep. Raming f 28. 00 per jaar. 2o. Het 3-jarig onderhoud der havenwerken op Urk. Raming f 10.80o per jaar. 3o. Het uitvoeren van b ggerwerk in zijkanaal C (naar Spaarndam) van het Noordzeekananl. Raming f loco 14 Dec. Prov. beatnnr van Limburg, lo. het onder houd van de werken op de Maaa tuaachen Mook en Meeuwen, in 5 pere. Raming reap, f 11800, f 8370, f 7480, f 52'0, f 7210. 2o. Het 3-jarig onderhoud van de Zuid-Willema- vaart, het voedingakanaal, de Noordervaart en het afwa teringskanaal naar de Maas, in 3 perc. Raming per jaar f 11.400, f 10.860, f 4500. 27 Deo. Prov. bestuur van Noordholland, het 3-jarig onderhond van de visschershaven te IJmniden. Raming f 1 000 per jaar. 4 Dec. Prov. b stuur van Gelderland, het vierjarig onderhond van het Apeldoornsch kanaal, gedurende 190"*1910. Raming f 14.700 per jaar. Minste inschrijver G. Holl te Zutphen, voor f 14.96'1. HEUSDEN, 8 Dee. Op de botermijwaren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.13 tot f 1 27. Keren van 8 tot - et. Granen Tarwe t 7.00 a ƒ7.50. Rogge f 5.60 6.10, Gerst f 4.80 a f 5.30. Haver ƒ3.- af 4.''0, Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken f af LAND KAN ALTLNA7 Dee. Aardappelen. Vroege f f Blauwe f 1.50 a f 1.70; Zeeuwen, f 1.60 d 1.8 Jammen f if. Hooi 1< qual. f 10 d 12.50 2e qual. 'voor de pers) f 9 dl .00, Klaverhooi f 11.— d 12.-, Wit stroo f if Geel dito 9 d 12. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 40 d 42 ets, zwaardere 46 d 48 etBoter f 1.25 d 1.45 per K.G. Eieren f 1.50 d 1 7° per 26. DUSSEN. 6 Lee. De prijs der boter was heden van f 0.98 af 1 30. Aanvoer 141 K.G. Zetting t 1,18. lieren f 1.40 de 26 atukt. hsnoiJkN, 4 Dec. De prijs der Boter wat v f 1.07 tot f~\ 20 per Vil». Aanoertnerd 588 Kilo's ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe7.0'i af 8,75, Haverf 3.2"' aƒ3,75. Garst f 4.— a 4.6n per H.L.-, Boter f 0.60 a f 0.70 per half E.G. Eieren 1.45 af 1.86 per 26 stuks Biggen f 6,00 9.50, Konijnen f 0.50 a f 1.80, Kippen f 0.50 a f 0.80 per stuk. WAALWIJK, 6 Dec. Men besteedde voor Kalfkoeien golden f 160 af 250. dito, Vaarten 155 a 23'', Weibeesten i - Aangevoerd weilammeren vanf - a ƒ-.Jonge varkens aange veerd 88 stuks van f 6.25 a f 12. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht K 39 K G. van f 1 16 a f I. Keren f 5 0 3 7 50 per stuks. 7 1.63

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2