Hel Land van Heusden en Allena. de Langstraat en de Boraraelerwaard. Biljartfabriek BILJARTS, Fint a F. H. Beckers. Opticiens, VAM KII OI, Rotterdam. luwde Blad 4. P. C. Ro De Chirurgische Instrumentenfabriek voorh. LOTH STöPLER, QRTHQPAEDISCHsi APPARATEN, Kunstledematen, Bandages enz. en Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 25S9. Zaterdag IS December. Kolberstraat A 276, 's-Hertogeivboscii. Botersloot 121. Nieuwe Markt 19. HET LAWS van alten/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 19Q6. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/,, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. I EEN VERSTERKINGSMIDDEL VOOR BEJAARDE LIEDEN. Voeg jaren aan uw leven toe. Breng leven aan uwe jaren bij. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van Ballen, Xaken, Qneuèn, enz. spoedig en tot de minste prijzen. UT R EO HT, levert op voorschrift van H. H. 1IEOICI Daar voor te spreken eiken Woensdag van 19 tol 3 uur b|i «Ie ijn Solide KACHELS, HAARDEN, FORNUIZEN, MANGELS, Vee-voederketels, Wasch- en Wringmachines. vanaf f 3«.-. KNOOP DAT IN UW 00R! AbdijsiroopKlooster Sancta Paulo Prijs per flacon f J,f'i,en f 3,50. L. i. AkkkB, Yait Alkeutadeslraat i 1 Koitmlam. f» -4^ BEkUlVDHA kl\<;. Wet op het Nederlanderschap en het Ingezetenschap. De Burgemeester der gemeente Heusden, vestigt de aandacht der ingezetenen op den inhoud der artikelen 6, 7* sub 5o, 8, 9 en 10, en de overgangsbepaling der bovenge noemde wet van 12 December 1892 (Staats blad no 268), luidende als volgt-: Art. 6. Het wettig of gewettigd kind van een als Nederlander genaturaliseerden va der, vóór diens naturalisatie geboren, ge lijk mede het door zijn als Nederlander genaturaliseerden vader erkend natuurlijk kind, vóór diens naturalisatie geboren, woidtals mede-genaturaliseerd beschouwd, en behoudt den staat van Nederlander tot dat het, meerderjarig geworden in den zin der Nederlandsche wet, mits binnen het jaar daarna, aan den burgemeester of het hoofd van het plaatselijk testuur zijner laatste woonplaats in het Rijk of zijne ko loniën of Nederlandsche consulairen amb tenaar in het land, waar het woont, zijn wil te kennen geeft om in de naturalisatie niet langer te zijn begrepen. Hetzelfde geldt ten aanzien van het wettig of gewettigd kind, indien de moeder, we duwe geworden, genaturaliseerd is, en ten aanzien van het natuurlijk kind, alléén door zijne moeder erkend en vóór hare naturalisatie geboren. Art. 7. Nederlanderschap wordt verloren lo. enz. 5o. door, behalve ter zake van 's lands dienst, woonplaats te hebben buiten het Rijk en zijne koloniën of bezittingen in andere werelddeelen gedurende tien achter eenvolgende jaren, tenzij de afwezige .vóór het verstrijken van dien termijn aan den burgemeester of het hoofd van het plaat selijk bestuur zijner laatste woonplaats in het Rijk of zijne koloniën of bezittingen in andere werelddeelen of aan den Neder- landechen gezant of een Nederlandschen consulairen ambtenaar in het land, waar hij woont, kennis geve, dat hij Nederlaoder wenscht te blijven. Van den dag waarop die kennisgeving ontvangen is, begint de tienjarige termijn opnieuw te loopen. Ten opzichte van minderjarigen begint de tienjarige termijn te loopen met den dag hunner meerderjarigheid in den zin der Nederlandsche wet. Art. 8. De vrouw, die door of ten ge volge van haar huwelijk den staat van Ne derlander verloren heeft, bekomt dien door ontbinding van het huwelijk terug, mits zij binnen het jaar daarna haren wil om dien terug te bekomen aaD den burgemees ter of het hoofd van het plaatselijk bestuur harer woonplaats in het Rijk of zijne kolo niën of bezittingen in andere werelddeelen of aan den Nederlandschen gezant of een Nederlandschen consulairen ambtenaar in het land, waar zij woont, te kennen geeft. Art. 9. De vrouw, die door of ten ge volge van haar huwelijk den staat van Nederlander bekomen heeft, behoudt dien na de ontbinding des huwelijks, tenzij zij binnen het jaar daarna haren wil om dien niet langer te behouden, aan den burge meester of het hoofd van het plaatselijk bestuur harer laatste woonplaats in het Rijk of zijne koloniën of bezittingen in andere werelddeelen of aan den Nederland schen consulairen ambtenaar in het land, waar zij woont te kennen geeft. Art. 10. Het wettig, gewettigd of erkend natuurlijk kind van. een Nederlander, ge boren vóór dat deze in een ander land werd genaturaliseerd, ten gevolge waarvan het kind mede den staat van Nederlander verloor, bekomt dien terug, mits het, meer derjarig geworden in den jdn der Neder landsche wet, binnen het jaar daarna zijn wil om dien terug te bekomen aan den burgemeester of het hoofd van het plaat selijk bestuur zijner woonplaats in het Rijk of zijne koloniën of bezittingen in andere werelddeelen of aan den Nederlandschen gezant of een Nederlandschen consulairen ambtenaar in het land, waar het woont, te te kenneD geeft. Hetzelfde geldt ten aanzien van het wet tig of gewettigd kind, indien de moeder, weduwe geworden, in een ander land was genaturaliseerd en ten aanzien van het na tuurlijk kind, alléén door zijne moeder, die in een ander land werd genaturaliseerd, erkend. Overgangsbepaling. Met uitzondering van hen, die in Neder- landsch-Indië ingevolge de wet van 2 Sep tember 1854 (Staatsblad no. 129) als inlanders en met dezen gelijkgestelden worden be schouwd, zijn zij die op het tijdstip, waarop deze wet in werking treedt, den staat van Nederlander bezitten, Nederlanders in den zin van deze wet, totdat zij het Nederlan derschap volgens deze wet verliezen. Voor hen die op dat tijdstip hunne woonplaats hebben buiten het Rijk en zijn koloniën of bezitten in andere werelddeelen, begint de termijn van tien jaren bedoeld in arti kel 7, sub 5, van genoemd tijdstip af te loopen. Hij, die op het tijdstip, waarop deze wet in werking treedt, in het Rijk uit aldaar niet gevestigde ouders geboren en geen 24 jaar oud is, verkrijgt den staat van Neder lander door eene kennisgeving van zijn voornemen om in het Rijk te blijven wonen, te doen aan den burgemeester zijner woon plaats binnen het jaar na dat tijdstip, of, indien hij nog minderjarig is in den zin der Nederlandsche wet, binnen het jaar na zijne meerderjarigheid. Ten aanzien van de vreemdelingen, die op het tijdstip, waarop deze wet in werking treedt, voldaan hebben aan art. 8 van het Burgerlijk Wetboek, blijft wat de toepas sing betreft van het Burgerlijk recht en van artikel 19 der wet van 13 Augustus 1849 (Staatsblad no. 89), gewijzigd bij de wet van 6 April 1875 (Staatsblad no. 66), de gelijkstelling met Nederlanders gehand haafd, zoolang zij hunne woonplaats in het Rijk behouden. Gedaan te Heusden, den 13 December 1906. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Donderdag 12 December 1906. Afwezig de heeren A. J. de Jong de Bosson en J. Bax. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter worden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van den heer J. Bax het bericht, dat hij verhinderd is de raadsvergadering bij te wonen. Van den directeur van het gesticht 's Heerenloo, inrichting voor idioote en ach terlijke kinderen te Ermelo, een schrijven, de gemeente zich niet kan ontslaan harer opgenomen verplichting tot betaling der kosten van de verpleging van het dochtertje van P. W. Wavelaar te Werkendam. De heer Wierckx betoogt op grond van gevallen van loting, waar de vader woont moet de zoon loten, dat waar Havelaar thans te Werkendam woont, die gemeente voor de betaling der verplegingskosten aan sprakelijk is en wil in elk geval de be slissing van den Minister in deze afwachten. De heer Kole is het met den heer Wierckx volkomen eens en wil de kosten alleen dan betalen wanneer de Minister de gemeente hiertoe zal dwingen, waarin hij dan meer recht zal zien op subsidie voor de gemeente. De voorzitter merkt op dat andere ge meenten in deze gevallen voor de betaling aansprakelijk bleven, en gelooft de uit lokking eener hoogere beslissing niet het gewenschte gevolg zal hebben, ook op grond van art. 29 der Krankzinnigenwet. Tot stemming overgaande wordt besloten het besluit der vorige vergadering te hand haven en de verplegingskosten na 31 Dec. 1906 niet meer te betalen. Van Ged. Staten goedkeuring rekening 1905. Van de Gezondheidscommissie te Heus den, dat tot lid van genoemd college is benoemd de heer J. W. Bernhardt. Van Ged. Staten goedkeuring aanvullings kohier en aankoop huldeblijk volgens be sluit in de vorige vergadering. Besloten wordt aan den heer L. W. Va- rossieau een gratificatie te verleenen groot f 50 voor buitengewone diensten verricht gedurende het incompleet der ondei wijzers. Van Gedep. Staten een nota van aanmer kingen gevallen op de begrooting 1907 en stellen o.m. voor den Hoofd. Omslag der gemeente te brengen van f 2350.op f 2500.— B. en W. stellen voor, om een blijk te geven van den goeden wil van den raad en de gemeente eer te overschatten dan te onderschatten, de verhooging van den om slag aan te nemen, waartoe besloten wordt. Gekozen werden tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim de heer C. A. Wierckx, J. L. G. Kingmans, L. W. Va- rossieau, M. van Dordt en H. C. Dekker. Bij de gebruikelijke rondvraag vroeg de heer Wierckx, of er nog niets bekend was van de pachtovereenkomst van het visch- water te Heusden, waarop de voorz. ant woordde, dat hij, indien er iets bekend was, het den raad bereids al zou hebben medegedeeld. 18 Dec. Min. Tan Waterstaat, lo. het onderhoud der werken van de Ber^ache Maas, het Heusdensch kanaal, de afiluitingiwcrken bij Andel, den Amer en het beneden gedeelte van de Donge, gedurende 1907. Raming f 35.000. 2o. Het onderhonden van de werken op den IJssel ged. 1907, 1908 en 1909. Raming per j ar le perceel f 19.3 0, 2e pere. f 7400, 3e perc. f 22.000. 3o. Het maken van den onderbouw van een atnw in de Vecht, beneden Hardenberg. Raming f 24 8 O. 19 Dec. Prov. bestuur van Drenthe, het driejarig onderhond van de Drentsche hoofd- en Beilervaarteo. Raming f 12.000 per jaar. 19 Dec. Prov. beatnnr van Zeeland, het uitvoeren van baggerwerk in de buitenhavens van het kanaal door Zuid-Beveland, te Hansweert en Wemeldinge, ged. 1907 tot en met 1911. Raming f 7'400 per jaar. 20 Dec. Prov. bestnnr van Noordholland, lo. het 3-jarig onderhond van de Zeehaven te Nienwediep. Raming f 28.' 00 per jaar. 2o. Het 3-jarig onderhoud der havenwerken op Urk. Raming f 10.300 per jaar. 3o. Het uitvoeren van b ggerwerk in zjjkanaal C ^naar Spaarndam) van het Noordzeekanaal. Raming f 10' 0 4o. Het onderhond van de werken van het Amstel Drechtkanaal, van den Omval bij Amsterdam, tot onge veer 160 M. bezuiden do Nieuwe Amstelsluis, onder L°imuiden. Raming f 15.000. 22 Dec. De dir. der registratie en domeinen in de sociëteit St. Joria te Middelburg, het legge van een zeedijk ter lengte van oDgeveer 4736 M., ter bediiking van een gedeelte der buitengronden in het Slaak, onder St. Philipsland en Steenbergen, benevens het bouwen van een uitwateringssluis enz. 24 Dec. Prov. bestuur van Limburg, lo. het onder houd van de werken op de Maas tnsschen Mook en Meeuwen, in 5 perc. Raming reap, f 11800, f 8870, f 7480, f 5200, f 7210. 2o. Het 3-jarig onderhoud van de Zuid-Willems vaart, het voedingskanaal, de Noordervaart en het afwa teringskanaal naar de Maai, in 8 perc. Raming per jaar f 11.400, f 10.860, f 4500. 27 Dec. Prov. bestnnr van Noordholland, het 3-jarig onderhond van de visschershaven te IJmuiden. Raming f 11000 per jaar. Waak er voor niet oud te worden bewaar al uwe krachten. Wanneer de menschelijke machine begint te slijten komt de ouderdom snel en men vermindert. Het bloed wordt arm en waterachtig, de stofwisseling gaat langzamer en de zenuwkrachten ver zwakken, wat een en ander duidelijk toont dat zekere noodzakelijke levens elementen ontbreken. Een der eerste verschijnselen is een volhardende koude der handen en der voeten. De maag, de ingewanden, de blaas geven tee kenen van zwakte, en schijnen dik wijls gedeeltelijk verlamd. De zwak heid neemt toe en de hulpmiddelen der levenskracht zijn zoo gering, dat gij begint in te zien dat uwe gezond heid wel degelijk ondermijnd is. De Pink Pillen zullen uw bloed weer rijk maken en al uwe organen op nieuw kracht schenken. Zij zullen de orga nen in gang zetten die niet meer werkten. Zoo voegen zij jaren aan uw leven toe en brengen leven aan uwe laatste jaren bij. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. Vraag tekeningen, en prijsopgaaf. GOEDKOOPSTE VAN Zeer solide Hoort en luistert naar den raad uwer vrienden, zij meenen het goed met u. Leest met aandacht hetgeen zij u te vertellen hebben, het volgt hieronder: De heer Jacob Gosman Jr., Van Spijk- straat 11, Amsterdam, leed tengevolge van Influenza aan een verschrikkelijken hoest, waar hij niet kon afkomen. Eetlust had hij niet. Nadat hij 3 flacons Abdijsi roop gebruikt heeft, die hij haalde bij A. Lucassen, Pinsengracht 246, is hij geheel genezen. o De heer G. J. Offerman, Lange Leidsche Dwarsstraat 52, Amsterdam, leed geruimen tijd aan benauwdheden- Hoesten deed hij veel. Na het gebruik van de Abdijsiroop, Klooster Saneta Paulo, is hij geheel hersteld. o Het is de heer G. Foorens, Nipponstraat 31, Leiden, die een jaar lang aan een liardiiekkigeii hoest heeft geleden en door eenige fleschjes Abdijsiroop geheel van zijn hoest bevrijd is. o De machinist D. van der Wel te Spijkenisse, leed aan een hardnek- kigen hoest, waar hij niet kon afkomen. Hij transpireerde des nachts. Hij is door het gebruik van 2 flacons Abdijsiroop genezen. o De heer A. v. d. Bogaard te Volkel, schrijft ons dat hij twee maanden lang een hevige hoest gehad heeft, die hem zeer veel pijn veroor zaakte. Hij is door een flesch Abdijsiroop genezen. o De heer A. H. BUNING, die het beroep van schilder uitoefent, woont Hamerstraat 28, Den Haag. Deze heer had tengevolge van een gevatte koude een hoest bekomen, waarvan hij dag en nacht last bad. De ademhaling was beklemd, 's nachts transpireerde hij. Slapen deed hij weinig; hoe hij zich ook keerde of wendde, moest hij hoesten. Hij kocht een flacon Abdijsiroop bij den Drogist DE WAAL, Herderinnestraat, en is door enkele lepels door dit middel genezen. voorkomt de tenng, geneest bronchitis, verouderde en verwaarloosde ver koudheden, asthma, keelpijpontstekingpleuris, keelziekten, kinkhoest, longontstekingbloedbrakingen en bloedspuwingen en alle borst- en longaandoeningen. Centraal-Depót: Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Druuen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, WerkendamG. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5