Eergisterenavond omtrent negen uur een aantal kiesrecht-vrouwen t. Londen weer toegang tot de voorhal van het Lagerhuis weten te verkrijgen. Zij kwamen een voor een binnen, en toen begon er een eensklaps een toe spraak te houden. Toen zij er uit ge zet werden, stormden andere ter hulp. Pe politie had de handen vol. Er zijn er elf in hechtenis genomen. Te Leipzig is gisteren een postbode op de trap van een huis door een onbeken den man met een hamer op het hoofd geslageu en van zijn tasch met 7000 tot feOOO mk. aan baar geld beroofd. De post bode moest wegens een schedelbreuk dadelijk geopereerd worden. Mpt het oog op de Kerstdagen was hetEngelsche pantserschip „Hindustan" te Portsmouth binnengeloopon. Een deel der bemanning was overdag met permissie aan wal geweest en keerde 's avonds in sloepen naar boord terug. Een stoomsloep sleepte de rij bootjes. Er hing zware mist, hetgeen oorzaak wr. dat een der booten, minstens veer- ti, nan dragend, bij het uitvaren van de haven tegen een golfbreker stootte en omsloeg. De andere booteD ver leenden natuurlijk onmiddellijk hulp en pikten alle in het rond drijvende kameraden op. Bij het appèl aan boord bleken echter nog negen man te ont breken. Of allen verdronken zijn kon nog niet worden uitgemaakt, wijl het mogelijk is, dat enkelen bij het naar boord terugkeeren, nog niet op de plaats van afvaart present waren. Inschrijving voor «le Natio nale llilitie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden brengen ter openbare kennis, dat de mannelijke ingezetenen, geboren in het jaar 1888 zich ter inschrijving voor de Na tionale Militie behooren aan te melden ter gemeente-secretarie, tusschen den len en 31en Januari 1907, met overlegging van een kosteloos verkrijgbaar uittreksel uit hunne geboorteakten, indien zij elders zijn geboren. Voor het doen van de aangifte ter in schrijving zal meer bepaald gelegenheid wor den gegeven op Donderdag den 3 Januari 1907, des voormiddags van 10 tot 12 uur. Men wordt dringend verzocht, zich zoo mogelijk op een der aangegeven uren voor het doen der aangifte ter Gemeentesecretarie te vervoegen. Heusden, 15 December 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. I lieuwii. HEUSDEN, 19 Dec. Bij de Maandag 1.1. gehouden herstem ming voor Notabel der Ned. Herv. Gem., werd gekozen de heer 11. van Herwaarden. WERKENDAM. Maandag 1.1. vergader de de hoepelmakersvereeniging „Samenwer king" ten herberge van D. L. van der Wiel. Aanwezig waren ruim 60 leden. De voorz. opende de vergadering met een woord van welkom aan allen, die tegenwoordig waren, verheugde zich, dat 't vuur, dat eenigen tijd geleden zoo flink gebrand had, nog niet was uitgebluscht, wat dan eigenlijk ook geen wonder was, want 't ging toch steeds weer om lotsverbetering te verkrij gen. Hij zeide verder, dat achtereenvolgens aan de orde zouden komen le notulen, 2e 't kiezen van 2 afgevaardigden voor de Bondsvergadering, waarvan één lid zou worden van 't Bondsbestuur (wie van de 2 het zou wezen, zou de Bondsvergadering zelf uitmaken) en 3o bespreking loonlijst, die bereids aan H.H. patroons was verzon der met verzoek, die met 1 Januari voor dit seizoen aan te nemen. Nadat de notu len gelezen waren en onveranderd goedge keurd, gaven 2 hoepelmakers zich nog a\s lid op en gaf hetlidN.BraunhetvolgeD.de ten beste Hoepelmakers uit alle hoepelmakerijen, Uit ieder dorp, uit ieder vlek, Die om een karig loon te garea, Met zwaren arbeid wordt gekneld, Leen ons gehoor en sluit U aanl Vereend kan 't spoedig beter g&an- Uit nood en leed ons zien verheven', Dat is het doel, waarnaar wij streven-- Dat vrede heerseh' en welstand bloei', Dat hoop en vreugd ons meer doorgloei', De hoepelmakerij is hoepelmakersleven, Yerbeet'ring is 't doel, waarnaar wij streven En is verhooging eenmaal daar, Dan is het doel bereikt en zijn wij klaar; Dus sluit U aan! dus sluit U aan! Dan kan het spoedig beter gaan. Nadat B. A. van den Tjeuvel eenige in lichtingen had gevraagd, omtrent den ouden, bond en de verhoudi*ag tot de patroons en. die ttadi verkregen, werden bij meerderheid yap stemmen t»Vt afgevaardigden voor de Bondsyergaderi'og, die 24 December te Gies- aendam, in 'net gebouw „Samenwerking"" $al worder, gehouden, benoemd de leden, j. H. Vi'nk en C. J. Visser Gz. Kittebrand fl.70 4 ling, haringb. f 2.80 karbpnd - 2.4 karband kf 2.60 zWare karband - 2.10 9 voeten - 3.25> haringband - 2.30 10 - 3.80 lange haringb. - 2.50 10 zware - 4.40 zware - 2.50 11 - 4.40 gew. tonhout -2.60 12 -5.20 lang gew. tonh. - 2.80 13 - 6. zwaar tonhout - 2.80 14 -7. 4 ling. - 3.25 Alle soorten witte hoepels 20 cent meer. Houtlossen 15 cent per uur. Nadat verschillende personen nog naar aanleiding van 't bovenstaande hunne ge- daohtea hadden geuit, werd o. a. ook ge sproken over een korteren arbeidsdag en j deed het lid C. J. Visser uitkomen, dat hij, die zijn vak toch ook verstond, geen 140 bos kon krommaken, zooals zeker iemand, die een baas aanhaalde als voor beeld om toch maar aan te toonen, dat er met hoepelmaken zooveel te verdienen is, want 100 bos is genoeg voor een gewoon men8ch, teiwijl hij niet van plan was, zooals bedoelde hoepmaker deed, van 's morgens 3 uur tot 's avonds 9 uur te werken (dat de man zoolang werkte, zei de baas er niet bij, doch was hem bij onderzoek gebleken). Van 's morgens 5 tot 's avonds 7 uur moest, in de hoop dat het Rijk ook voor de hoepelmakers den arbeidsduur zou bepalen, voorloopig lang genoeg werken genoemd worden, wat het meerendeel der vergadering beaamde, 't Lid B. A. van den Heuvel, die een jaar of zes op Rijkswerken was geweest, beviel den 11-urigen werkdag met behoorlijke rusttijden goed en hoopte dat het Rijk dien ook voor de hoepelmakers zal voorschrijven. Nadat de voorzitter even eens hierover zijn gevoelen nog had mede gedeeld, hetwelk geheel met dat van de vorige sprekers strookte, bracht hij allen dank voor hun opkomst, hoopte dat de vereeniging tot nut mocht strekken van alle hoepelmakers, wekte ieder op de tragen aan te sporen lid te worden en sloot de vergadering. Vrijdag 1.1. vergaderden de leden van het Oudeliedenfonds der Ned. Herv. kerk alhier in de nieuwe consistorie. Uit de rekening bleek, dat behalve eenige klee deren en enkele giften aan geld, nog waren uitgedeeld in het afgeloopen jaar 156 H.L. aardappelen en 48 H.L. steenkolen. Op voorstel van den heer P. H. van Baas- bank werd besloten, daar art. 7 van het reglement zulks toelaat, niet, zooals in een ander art. van het reglement staat, twee derde van de contributie enz. uit te zetten, doch slechts een vijfde. (Nu zullen zij, die in het vele uitzetten bezwaar hadden en daarin reden hadden gevonden de koorden hunner beurzen vast toe te rijgen, kunnen toonen, dat het vele uitzetten werkelijk een geldige reden is geweest, om deze nut tige instelling hun steun té onthouden of te ontnemen, door thans als lid toe te treden). Nadat de rekening door de heeren A. G. van Duist en P. van Driel was nagezien en in accoord bevonden, werd tot bestuurs lid herkozen de weleerw. heer G. J. v. d. Pol. Door den weleerw. heer Elshoven, predikant te Breukelen, is bedankt voor het beroep naar de Ger. kerk A alhier. Zondag a.s. hoopt in de Ger. kerk A alhier op te treden de weleerw. heer Gom- mer, predikant te Aalten. NIEUWENDIJK. Het fanfarecorps „Cres cendo" hoopt op deD tweeden Kerstdag in het instituut-lokaal een concert te geven. Bij verkiezing voor den kerkeraad alhier, is gekozen tot ouderling de diaken A. v. Noorloos, herkozen als zoodanig W. v. Helden en C. van der Stelt, gekozen tot diaken C. van Helden en herkozen H. de Ruiter. In de gehouden vergadering van de Chr. schoolvereen. is tot bestuurslid geko zen A. Vermeulen, herkozen J. Monshou- wer. HERPT. Als een bewijs, dat de paarden tegenwoordig duur zijn, maar meer nog, dat voor fijne kwaliteiten veel geld wordt gegeven, diene, dat de landbouwer Jac. Buijs alhier aan J. v. S. te Baardwijk een paardje verkocht van slechts li jaar voor de hooge sons van f 3b0.De kooper heeft het weesr verkocht te Tilburg voor f 500.Zeker zeldzaam ANDEL. Tot gemeenteveldwachter al hier is benoemd de heer A. van der Moo- ren, thans in gelijke betrekking te Nieuw- poort. In 3. achtereenvolgende nachten werd hier door konijnendieven hun slag gesla gen. Bij een drietal verschillende personen werden genoemde beesten gestolen. WIJK. Werd in het vorig nummer ge meld dat tal van kinderen, vanwege de mazelen verhindert waren de school te be zoeken, thans doet zich een geval met doo- delijken afloop voor. ALMKERK. De hier bestaande Zang- vereeniging „Excelsior" zal op tweeden Kerstdag 's avonds in de openbare school a. d. Voorsteeg eene uitvoering geven. MEEUWEN. De Fanfare „Kunst en Vriendschap" alhier hoopt op 24 Dec. a.s. een uitvoering te geven in de zaal van den heer D. Smits, met medewerking van den heer Miltenburg, karakter-humorist. V it i f m n 1 h n d Onder het opschrift Hofleveranciers schrijft de Telegraaf: Kaar aanleiding van gebleken mis bruiken, welke hebben plaatsgevonden bij het doen van aanvragen om ver gunning te verkrijgen tct het voeren van het Koninklijk wapen met den titel van hofleverancier, of van het praedicaat „Koninklijke", tegen welke misbruiken bij herhaling doch te ver geefs werd gewaarschuwd, is thans be paald dat dergelijke aanvragen niet meer zullen worden in behandeling genomen dus ook niet meer zullen worden beantwoord. Bedoelde aanvragen behooren der halve achterwege te worden gelaten, hebbende Hare Majesteit de Koningin zich voorbehouden om bovengemelde onderscheidingen uitsluitend aan die personen of firma's te verleenen, welke hei Hoogst Derzelve zal kunnen be hagen daarmee zonder voorafgegane aanvrage hunnerzijds te willen begif tigen. Zondag werd uit IJ muiden geschre ven, dat twee stoomtrawlers het Duitsche schoolschip „Fürst Bülow" met averij Zaterdag aldaar hadden binnengesleept. Dat schip, vun Nantes in ballast naar Emden bestemd, is een stalen bark schip van 3217 kub. meter bruto-in- houd, dat ruim een jaar geleden uit Duitschland vertrok met o.a. een 24-tal jongens aan boord (onder wie er zijn uit Duitschland's eerste familiën), met het doel om praktisch met de navigatie kennis te maken en zich voor de zee vaartkunde te bekwamen. Het schip, speciaal als schoolschip ingericht, heeft zich op de reis rond Kaap Hoorn naar Zuid-West-Amerika en terug uitstekend gehouden maar in de Noordzee is het zeer gehavend. In de stormen, die de vorige week zoo geweldig op de Noordzee huis hiel den, verloor de „Fürst Bülow" ten noor den van Terschelling de strengen. Later gingen vele zeilen verloren, vervolgens braken de raa's en verder rondhout, zoodat het schip als een geplukte kip ronddreef, toen de trawlers het Don derdagmorgen aantroffen. Ze namen het op sleep en slaagden er onder zeer moeilijke omstandigheden ten slotte in het Zaterdag te IJmuiden binnen te brengen, nadat vele malen de sleep trossen waren gebroken en in den nacht van Vrijdag op Zaterdag het restant der takelage bij de zware stormvlagen naar beneden kwam en alles aan dek ram poneerde. Het geheel geeft een interessante ruïne te zien. Een wonder mag het heeten, dat het neerploffende rondhout en tuig niemand verwond heeft, te meer daar het tijdens duisternis geschiedde. Alles aan dek is vernield of beschadigd. Het ligt alles dooreen in de grilligste verwarring. Stukken hout van 20 tot 30 centimeter dik zijn gebroken alsof 't lucifers waren. Twee reddingsbooten gingen aan splin ters overboord. Als om strijd hebben de leerlingen zich in benarde omstandigheden buiten gewoon geweerd. Wij hoorden den ka pitein en de officieren dan ook den grootsten lof over hen uiten. Als katten in 't want, springend van de eene plaats naar de andere, om zich voor vallende brokken te vrij waren, of stukken gebroken tuig, die gevaar opleverden, te kappen of te ber gen, zijn zij onafgebroken in de weer geweest. De IJmuider trawlerlui hebben hun zeemanschap getoond in deze zaak, waarvoor hun wel een goede belooning zal worden toegekend zij hebben ech ter door een deurwaarder voor de door hen gepresteerde diensten aan de „Fürst Bülow", op dat schip een beslag leggen tot een bedrag van vijftig duizend gul den, hetwelk evenwel later weer is op geheven, aangezien er voor het hulp- loon borg is gesteld. Men meldt aan de L. Ct. uit Sneek, d.d. 17 December: Door den brigadier der rijksveld- wacht alhier en den gemeente-veld wachter van Scharnegoutum is eergis teren in een weiland te Vijfhuis onder Wolsum, op aanwijzing eener onge huwde moeder, aldaar, een kinderlijkje opgegraven van het mannelijk geslacht. Zij bekende ongeveer 14 dagen geleden het lijkje daar begraven te hebben en beweert, dat het kind niet hesft geleefd. Het was gewikkeld in een doek en zat in een cartonnen doos. Door de politie is het lijkje in beslag genomen. In tegenwoordigheid en op last van den officier van justitie en den rech- ter-commissaris bij de rechtbank te Leeuwarden had heden in het rechts- gebouw alhier de gerechtelijke sectie van het lijkje plaats door twee genees kundigen. Te Westerlee (gemeente Scheemda) hebben kwaadwilligen den dijk van het waterschap De Westerleesche Lagemee- den doorgestoken. Öe landerijen, door den molen van dien polder bemalen, staan onder water. de overledene het hoogleeraarsambt gedurende 15 jaar onderbroken door zijn optreden als hoofdingenieur van den geographischen dienst in Neder- landsch-Indië. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw. In 1898 werd hij wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd opgevolgd door den hoogleeraar dr. A. A. Nijland. Prof. Oudemans was ruim 40 jaar lid der Koninklijke Academie van We tenschappen. Het bericht van de O. Haarl. Ct., overgenomen in ons vorig no., dat de portier van het Rembrandt Theater te Amsterdam, in een vlaag van opge wondenheid zijn vrouw den hals heeft afgesneden, berust, naar het Hbl. mede deelt, op een jammerlijke vergissing. Men heeft hier niet met moord, maar met oen treurig geval van zelfmoord in waanzin te doen, dat plaats had terwijl de portier niet van het Rem brandt Theater maar van den Rem brandt kelder in functie was. De ongelukkige vrouw had in één jaar tijds 4 van haar 5 kinderen verloren. Uit Tilburg meldt men: Terzelfder plaats Groot Oerle waar enkele weken geleden de dood slag op v. d. V. heeft plaats gehad, is Zondagavond ongeveer acht uur weder om oen gruwelijke mishandeling ge schied. Onmiddellijk nadat de politie van de verwonding was in kennis ge steld, begaf zij zich naar de aangewezen plaats en vond daar C. P., die niet in staat was eenig aanwijzing te doen; slechts de naam van zijn aanvaller, W., kon hij nog stamelen. Op een kruiwa gen werd de verwonde naar het poli tiebureau vervoerd, waar een geneesheer vaststelde, dat hem 4 steken op het hoofd en in den rug waren toegebracht, waarvan één de longen ernstig had ge kwetst. De verwonde, wiens toestand levensgevaarlijk is, werd daarna per brancard naar het gasthuis gebracht. De dader J. W. is door de politie gearresteerd. Hij is dezelfde, die getuige was van den bovenvermelden doodslag. Te Utrecht is Vrijdagnacht in den ouderdom van 78 jaar overleden de oud-hoogleeraar in de sterrekunde aan de Utrechtsche hoogeschool dr. J. A. C. Oudemana. Gedurende tal van jaren bekleedde Uit Zalt-Bommel wordt aan de 's-H. Ct. geschreven Donderdagavond werd tegen half- twaalf aan de r.-k. pastorie een brief uit de bus gehaald, waarvan de inhoud verre van aangenaam was. Er werd nl. in bericht, dat een daklooze onder komen verzocht en in afwachting zich voorloopig maar in het patronaat had neergelegd. De beide bedienden, die reeds ter rusle waren gegaan, werden opgeklopt en nu toog men de straat op en daar bleek, dat in het belendende gebouw werkelijk het licht was ontstoken. 't Is begrijpelijk, dat met zekeren angst het gebouw werd genaderd, doch toen het op binnentreden aankwam, werd 't toch beter geoordeeld, hulp van politie in te roepen immers men kon niet weten met wat voor onverlaat men te doen kon hebben. Daar verschijnen weldra twee politie-agenten en als man nen van bet vak stappen zij onbe schroomd het gebouw binnen. „Daar ligt ie", klinkt het eensklaps en met een flinken greep wordt de brutale indringer in den nek gegrepen en nu vertoont zich voor hun oogen een flinke haas. 't Is te begrijpen, dat zoo'n daklooze een goed plaatsje werd ingeruimd. Men schrijft aan de VI. Ct. uit Ter Neuzen: Zekere P. H., geboortig van Oostburg, die vroeger als tamboer te Vlissingen bij het leger diende, maar later over- teekende bij het Indische leger, meldde zich Zaterdag bij de politie alhier aan. Hij was 25 April 1896 met een ander militair op de Westkust van Sumatra gedeserteerd, van Riouw, en wist Sin gapore te bereiken, eu vandaar met een stoomschip in Duitschland te komen. Hij vertoefde sedert meerendeels in Bel gië, doch het verlangen naar den vader- landschen grond werd hem zóó sterk, dat hij zich aanmeldde om zijne reke ning te vereffenen en hier weer als vrij man te kunnen komen. Hij zal ter be schikking der militaire autoriteiten wor den gesteld. Men schrijft uit Katwijk a. Z. aan het L. Dbl. Do sterfte onder de kinderen is hier de laatste weken ontzettend. Wij ver namen dat niet minder dan 57 kinderen in zeer korten tijd zijn overleden, ter wijl nog een 400-tal ziek moeten liggen. De bewaarschool is moeten gesloten wor den. Ook op de andere scholen zijn vele ledige plaatsen. Er doen zich ontzetten de tooneelen voor. Een vader, die naar het kerkhof was om een zijner kinderen te begraven, vindt bij zijn thuiskomst een tweede kind overleden. In een huis gezin liggen drie kinderen ziek op een oogenblik, dat nog een kleintje ter we reld komt. Gelukkig kan men op eenige voor uitgang wijzen. Laten we hopen, dat met gunstiger weer onze gemeente weer van deze ramp wordt verlost. De 49-jarige landbouwer A. v. K- te Neerbosch, die gistermorgen ten kan tore van den burgelijkenstand te Nij megen aangifte deed ven het overlijden van twee zijner kinderen (tweelingen, 16 dagen oud) en ook de varkensmarkt daar moet hebben bezocht, is niet thuis gekomen. Men vermoedt dat hij ver dronken is. Gisterenmorgen is op de succursale der firma José Tinchant, sigarenfabri kanten te Eindhoven, een werkstaking uitgebroken, omvattende 70 man daar op is de gansche fabriek, waarop on geveer 150 mannen werkzaam zijn, stop gezet. De stakers eischen hooger loon. Alles is rustig. Een frappant staaltje, en toch niet zoo gek als 't wel klinkt, kwam heden ons ter oore, schrijft de Tel. De Am- sterdamsche bank van leening doet met succes dienst als afzetgebied voor nieuwe rijwielen. Zekere heer W. A., van de Cein tuurbaan, is de ingenieuze Amsterdam mer, die op de volgende manier een broodje een belegd broodje ook verdient. Hij koopt en gros op de goed koopste wijze onderdeelen van rijwielen °P, en weet daarvan op knappe ma nier karretjes te fabriceeren. Nu en dan verhuist een van de fonkelnieuwe, goed uitziende fietsen naar een der stadsbanken van leening, welke er f 40 op geven. De „en gros"' handelaar ver dient er ruim een tientje aan en de bank schijnt er bij haar druk bezochte publieke verkoopingen, als „détaillist" goed af te komen. In het tegenoverge stelde geval immers, zou ze de beleen som verminderen. De fietsen moeten den prijs van minstens f 40 dan ook zeer goed waard zijn. Onze „fabrikant" maakt alleen een handig gebruik van den lombard als afzetgebied. Omtrent de werkstaking te Rijssen werd gisteren gemeld: De hedenmorgen tusschen de firma Ter Horst en Co. en het stakingsco mité gehouden conferentie heeft geen resultaat opgeleverd. De patroons hand haven het door hen ingenomen stand punt. De collecte te Rijssen voor de stakers gehouden heeft opgebracht f 116.49. De hoofdbesturen van de textielar beidersbonden Unitas en De Eendracht hebben aan de plaatselijke organisaties, bestuurdersbonden, arbeidssecretariaten van alle richtingen in Nederland, een circulaire gericht, waarin wordt opge wekt tot het oprichten van comité's voor steun aan de stakers te Rijssen. Er is, aldus wordt in de circulaire gezegd, wekelijks f 3000 noodig voor ondersteuning. Uit Amsterdam meldt men: Zondagavond heeft een man in be schonken toestand en in tegenwoordig heid van zijn 7-jarig kind, zijn vrouw, na haar met een knipmes eenige won den te hebben toegebracht, door de ruiten van het venster der 1ste ver dieping op straat geworpen. De vrouw is met gebroken been naar het gasthuis, de man naar het politie bureau gebracht. Het echtpaar had on- eenigheid gekregen, omdat de man, die in Duitschland werkzaam was geweest geen geld voor de huishouding zou hebben overgehouden. Naar de L. Ct. verneemt, is het ver zoek om gratie voor den rroegeren godsdienstonderwijzer Van der W., te Wolvega, door H. M. de Koningin afge- gewezen. Toen Zaterdag de stoomtrawler Clara Nicol, dir. C. Planteydt, te IJmuiden voor de pieren was, sloeg de matroos E. Z. door een stortzee over boord. Een volgende stortzee sloeg hem echter weer op het dek van den trawler terug en aan dit toeval dankte den man het be houd van zijn leven. Zaterdagavond heeft te Arnhem een brutale straatroof plaats gehad. Een Duitscher werd door drie personen, met wie hij was uitgeweest, naar den Bou levard getroond, waar men hem tegen den grond sloeg, het schreeuwen belette en beroofde van zijn geld. Door de be schrijving, die hij later aan de politie gaf, gelukte het deze weldra drie ver dachte individuen aan te houden, die bekenden de schuldigen te zijn. Men meldt aan Het Vad. In den Oosthoek van de binnenha- venkom te Scheveningen zijn over ze kere lengte scheuren in den kaaimuur en verzakkingen aan de loskade waar te nemen, waarschijnlijk ontstaan ten gevolge van hooge deining, die eenige dagen bij het stormweer in de haven heeft gestaan, welke gebreken spoedige voorziening zullen eischen. Burtcerliike Stand. Heusden, van li tot 18 Dec. Geboren: Jannetta Johanna, d. v. G. v. Everdingen en A. Termeulen Johanna Magdalena Maria, d. v. Ch. Merkx en J. M. Verhoeven. Overledem: Jan Blom, echtg. v. F. v. d. Horst, 73 j. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 13 December 1906. Openbare dronkenschapM. v. K. te Almkerk en J. V. te Veen, elk f 15 subs. 3 d.; A. J. S. te Eethen, 10 d. h.; J. B. te Amsterdam en J. L. K. te Woudrichem, elk f 10 subs. 3 d.; S. S., zwervend en J. B. te Meeuwen, elk f 5 subs. 3 d.; A. v. T. te Dussen, 3X^5 subs. 3 X 3 d. Overtr. prov. reglement: A. S. te Rijswijk, f2 subs. 2 d.; H. C. te Dussen, 8 X f 0.50 subs. 8 X 1 G- d" B- te Sleeuwijk en Ch. D. v. d. S. te Wer kendam, elk f 3 subs. 1 d. P. J. v. B. te Dewerken, scheeps- vaartregl., f 10 subs. 10 d. Overtr. verord. Werkendam P. C. K. en F. D., zwervend, elk f 5 subs. 5 d. G. G. te Well, visschen zonder acte of vergunning, 2 X fl subs. 2 X 1 d- Overtr. rijwielregl.: C. O. te Peursum

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2