UitToerinsr Fanfarecorps „Oefening en Uitspan*", Kapitein Köpenick komtI voet met haar te trouwen; en de plech tigheid werd voltrokken aan het ziek bed. Bij een poging vaD Bywaters, om uit de woning der Strothers te vluch ten, werd hij door de broers doodge schoten. De vermoorde was een bekend sportsman en de zaak heeft enorme op schudding gewekt. HEUSDEN, 22 Dec. Terwijl het vriest, dat het kraakt, komt iemand ons nog een bewijs toonen van den zachten nazomer en wel in den vorm van een nestje met vijf spreeuweitjes, geheel versch, pas onder een dak uitgehaald. Een weerprofeet zegt ons, dat we flinke vorst zullen krijgen. De wind is van het zuidoosten naar het noordoosten getrokken en dat geeft gewoonlijk harde vorst. De tijd zal leeren of hij gelijk heeft. Het jonge volkje zou het zeker gaarne zien. Al biedt de Maas nu voortaan geen terrein meer, de stadsgrachten kunnen nog p'aats geven voor een wedstrijd op schaatsen. A.s. Zondagmiddag, om 2 uur, hoopt alhier in de Ned. Herv. kerk op te treden de weleerw. heer J. P. Hage te Doeveren, 's Morgens, wegens ongesteldheid van eigen predikant, geen dienst. De Hervormde kerk alhier werd met een gift van een ingezetene van f 50 verblijd, eveneens het Protestantsch Ziekenhuis en de Diaconie ontving f 100.terwijl bo vendien de Prot. Bewaarschool en de Ned. Herv. Zondagschool elk eene gift van f25 ontvingen. Dat zal met Kerstdag dankbare gezichten ten gevolge hebben. Ook de Ge nootschappen, die het niet direct als feest gave ter uitdeeling beschouwen, zullen het bedrag zeker nuttig kunnen besteden. WERKENDAM. Door de stoombooten der Reederij Fop Smit Co. zal Dinsdag 25 Dec. en 1 Januari a.s. dienst gedaan worden als op Zondag. Den eersten Kerstdag hoopt in de Geref. Kerk A. alhier, op te treden de Wel Eerw. ZeerGel. Heer L. Lindeboom, hoog leeraar aan de Theol. School te Kampen. Gedurende de wintermaanden zal de secretarie vanaf 24 Dec. geopend zijn van 's morgens 9^1 uur en des namiddags van 24 uur. SLEEUWIJK. De heer P. Sterrenburg is benoemd tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk alhier. WOUDRICHEM. Voor de derde maal binnen eenige weken is thans een geval van typhus geconstateerd, Een patient is overleden. NIEUWENDIJK. De heer C. van Hel den, door de Geref. gemeente alhier geko zen tot diaken, heeft daarvoor bedankt. De heer Z. Groeneveld Wz. alhier, is benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter. De lotelingen Ant. Tolenaars en C. L. Roseboom zijn bij de keuring voor de Nat. Militie afgekeurd. G1ESSEN, 20 Dec. Gisteravond gaf de zangvereeniging „Utile Dulci", onder lei ding van den heer J. van Herwijnen, haar tweede jaarlijksche uitvoering. De zaal was zoodanig met belangstellenden gevuld, dat velen zich met een klein staanplaatsje moesten tevreden stellen. Om het geheele programma breedvoerig te beschrij ven, zou te veel plaatsruimte vergen. Nadat een hartelijk welkom door den heer Van Herwijnen was uitgesproken wer den de 13 nummers uitstekend ten gehoore gebracht. Inzonderheid verwierf veel bijval het „Loflied", waarvan de solo's vervuld werden door mejuffr. G. van Herwijnen (sopraan) en den heer J. van Herwijnen, viool. MejuflFr. Van Herwijnen gaf hierin wederom blijk van haar heldere sopraan- stem. Ook de heer Van Herwijnen, in aan merking genomen dat door hem nog zeer korten tijd een strijkinstrument wordt be speeld, gaf hierin blijk van een muzikaal oor en hart. Ook hetgeen ter afwisseling werd gegeven, viel goed in den smaak van het publiek. De heer Van Herwijnen schil derde ons treffend in „Huiselijk Geluk" 't verkeerde huiselijk geluk met een lastige schoonmoeder. Ons compliment aan den heer H. Kant en mejuffr. A. Westerlaken, die hun rol in een nachtelijk avontuur zoo smaakvol vervulden. Verder werden nog opgevoerd „Klaas pummel voor de keuring" en „Ketelmuziek", welke de lachspieren bij het publiek bij zonder deden werken. Een slotwoord van den heer Van H., waarin deze wees op het nuttige en aan gename van de zang en 't verschil in zingen, besloot deze gezellige avond. Wij hopen dat „Utile Dulci" op den in geslagen weg moge voortgaan en ons spoe dig weer zoo'n gezelligen avond verschaffe. DRONGELEN. Bij de Regeering schijnt het voornemen te bestaan bij de nieuwe grensregeling, tengevolge van de verlegging van den Maasmond, deze gemeente zelf standig te laten met bijvoeging van de Teerhuizen ten Noorden van de rivier, die thans tot Besoijen behooren. Wat met het dorp Doeveren zal gebeuren schijnt nog niet met zekerheid bekend te zijn, hoewel de ingezetenen verzocht hebben bij Dron- gelen te blijven. En wat zal er met het dorp Heesbeen gebeuren? EETHEN. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier zijn herl>enoemd: de heer M. Smits als ouderling; de heer Johs. Burghout als diaken. WAALWIJK. Bij raadsbesluit is hier een verandering gebracht in de regeling van de salarissen der onderwijzers gunstig voor dezen. Begin en eindsalaris zijn met f 250 verhoogd, voor onverplichte acten verkrijgt men f25 opslag; de huishuur is ve. u<jogd tot f100 BABILONIëNBROEK. De jager M. K. had op jacht zijnde, het ongeluk te vallen, zijn geweer ging af en trof den hond die dood neerviel, hijzelf en zijn polsdrager bleven ongedeerd. NEDERHEMERT. De ring van Chr. Jongelings-Vereenigingen „Heusden en AL t«na" aangesloten bij het Ned. Jongelings. Verbond, zal D. V. Dinsdag 25 December a.s. des middags te 2 ure vergaderen in het lokaal der Christelijke Jongelings-Ver- eening alhier. WIJK. Op Vrijdag 28 Dec. des avonds om half zeven hoopt het fanfarecorps alhier een uitvoering te geven. Zie achterstaande advertentie. RIJSWIJK. De kerkeraad der Nederl. Herv. Gem. alhier, heeft tot ouderling be noemd den heer C. Nieuwenhuizen en tot diaken den heer heer W. Bruins. Mede als gevolg van het gunstige najaarsweder is hier meer winterkoren te veld gebracht, dan in de laatste jaren het geval was. Tot heden heeft het nog niets geleden en het staat er dan ook prachtig bij. VEEN. De zangvereeniging „Excelsior", directeur de heer H. Verbeek, alhier, is voornemens om op 2en Kerstdag hare uit voering te geven. We twijfelen niet of „Ex celsior" zal een flink publiek trekken, daar zij gewoon is met een degelijk programma voor den dag te komen. Reclame maken is een eerste vereischte van den tegenwoordigen tijd; maar om doeltreffend de aandacht op zijn artikel te vestigen moet het grootsch en smaakvol zijn. Zoowel in advertenties in de dag- en weekbladen, als met de aankondiging op gebouwen weet de heer v. d. Bergh de aandacht direct op zijn artikel te vestigen. Nu weder maakte de Vitello-kalender, bestemd voor de verbruikers en te verkrij gen door bemiddeling van alle winkeliers in dit artikel een prettigen indruk. De 12 blaadjes met sierlijke gravuren, behel zende voorstellingen uit de 18e eeuwland schappen en huisselijke tafereelen vormt een goed geheel en zal zeker met duizenden overal zijn weg vinden. Na toezegging door den minister van oorlog, dat hij alle gegevens ter juiste beoordeeling van de vermindering van het blijvend gedeelte tijdig zal verschaf fen, waardoor hij een gedeelte der rech terzijde bevredigde, werd de Oorlogs- begrootinghedennacht aangenomen, inet 60 tegen 38 stemmen. Uit Den Haag meldt men De Grondwetscommissie heeftgisteren hare laatste bijeenkomst gehad. Haar rapport is in handen van H. M. de Koningin. Men seint uit Amsterdam aan de Nijm. Ct. De werving voor het Koloniaal Werf depot zal in het vervolg plaats hebben te Nijmegen. De nieuw aangeworvenen blijven in afwachting van hun vertrek gevestigd te Harderwijk, tot welk doel een depot van geringen omvang aldaar zal blijven bestaan. Te Zutfen zullen blijven de onder voortdurende geneeskundige behande ling zijnde reconvalescenten der Kolo niale Reserve. Het overige gedeelte dier Reserve wordt een geheel en krijgt Nijmegen of Utrecht tot garnizoen. Men meldt uit 's-Hertogenbosch: Nadat bekend was geworden, dat bij de regeering het voornemen bestaat, de veld-artillerie, die hier garnizoen houdt, hier weg te nemen, bijaldien voor dat wapen geen vast excersitie-terrein zou worden aangewezen, heeft het gemeen tebestuur pogingen aangewend om voor dat doel de Helvoortsche heide te be stemmen, hetzij door die aan te koopen of te huren. Deze pogingen zijn echter mislukt. De Helvoortsche hoide is niet verkrijgbaar, zelfs niet in huur voor lan ger dan 30 jaren, en het dept. van oorlog verlangt huur voor 100 jaren. Men schrijft aan het Friesche Dagblad: Uit zeer goede bron vernemen wij, dat thans binnen zeer korten tijd de afge vaardigde voor 't district Ede, dr. M. A, Brant, zijn mandaat voor 't lidmaat schap der Tweede Kamer in handeu der kiezers zal stellen. In een der laatste nummers van de Stct. wordt aan den heer P. J. M. Col- son, geneesheer te Ginniken, verlof verleend tot het aannemen van de ver sierselen van ridder der Kon. mil. orde van de Heilige Maagd of der Ontvan genis van Vilea Vijosa. Had de regeering, zoo vraagt de Bred. Ct., na den heer Colson als kwak zalver te hebben gequalificeerd, zich eerst niet eens behooren te overtuigen of de requestrant werkelijk geneesheer is, dan wel of hij zich tooit met plui men, die hem niet toehooren Nu heeft zij deze onbehoorlijke aanmatiging bij Kon. Besl. gesanctioneerd. De inspecteur van de volksgezondheid, dr. Den Houter, heeft de Febris Typhoï- dea te Oud-Alblas epidemisch heer- schende verklaard. Donderdagmorgen zijn nabij Sas van Gent in het kanaal drijvende gevonden een dood paard en een rijtuig van den stalhouder Donze, van Terneuzen, en de pet van den koetsier. Naar het lijk van den 62-jarigen koetsier Joh. van de Wege wordt gedregd. Het vermoeden bestaat, dat hij door den dikken mist in het kanaal is gereden. De gewezen godsdienstonderwijzer v. d. W. te Wolvega, die een aanklacht tegen ds. V. aldaar indiende ter zake van beleediging, waarin de justitie te Heerenveen geen termen vond tot een gerechtelijke vervolging, heeft zich thans tot den minister van justitie gewend, met veezoek alsnog een vervolging te gelasten. Uit Amsterdam werd Vrijdag geschre ven 't Was heden de eerste dag van den verkoop der nieuwe liefdadigheidspost zegels, de „tering-postzegels", zooals de spraakmakende gemeente ze al dadelijk heeft genoemd. Zooals voorzien kon worden en dan ook verwacht werd, was de aanvraag dezen eersten dag al aanstonds groot. Bij heele vellen werden de zegels ge kocht. Verzamelaars vooral waren er tuk op. Er waren koopers, die voor driehonderd gulden tegelijk kochten. Vanmorgen vroeg stonden er voor de twee afzonderlijke loketten, die uit sluitend voor den verkoop dezer zegels in do hal van het postkantoor zijn in gericht, twee lange rijen kooplustigen. Waren ze naar een van de kiosken ge gaan, dan waren ze dadelijk geholpen, maar nu moest men geduld oefenen eer men aan de beurt kwam, en dat duurde zoo den heelen dag. Aan de bijkantoren was 't minder druk, maar toch worden er daar in den loop van den dag nog heel wat ver kocht, evenals aan het consultatiebureau van de Amsterdamsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose, op de Vij zelgracht en aan de kiosken. Als de verkoop zoo doorgaat, zal er ougetwijfeld een flinke bate voor de teringlijders overschieten. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Het plan van de regeering om poli tie vaartuigen op de rivier de Waal te laten surveilleeren, heeft den soetelaars nog geen schrik aangejaagd, en wanneer de politiebooten in functie zijn, dan nog lachen onze soetelaars ermede zoo hebben zij zich althans uitgelaten. Hun idee is, dat de booten met de po- litiebemanning evenmin iets zullen uit oefenen als een klapperman op een dorp. Een dief, die inbreken wil, wacht tot de klapperman voorbij is; evenzoo zullen zij zoo redeneert de soetelaar hun slag slaan en wachten totdat de politie- boot gepasseerd is. Als blijken van hun onverschrokken heid, vernamen wij uit goede bron, dat de soetelaars te Zuilichem in den laatsten tijd buitengewoon groote hoeveelheden goederen van de Rijnschepen gekwan seld hebben. Gedurende de afgeloopen 14 dagen zelfs voor een waarde van niet minder dan drie duizend gulden aan granen. Deze partijen graan zijn aan de beurs te Rotterdam met een winst van f 600 aan een meelfabrikant te Tilburg ver kocht. Uit Amsterdam meldt men: Bij een goudsmid in de Kinkerstraat kocht gisteren een jongen van ongeveer 19 jaar, die voorgaf Willems te heeten en te wonen op de Nassaukade, een zil veren horloge, een gouden ketting en een gouden dasspeld. Wijl de kooper zeide geen geld bij zich te hebben, zond de winkelier zijn bediende mede naar het opgegeven adres. Daar gekomen kreeg men geen gehoor, waarom de koo per den bediende voorstelde met hem mee te gaau naar de Govert Flinck- straat, waar een vriend van hem zou wonen. In die straat gekomen maakte de persoon zich met de gekochte voor werpen plotseling uit de voeten. Men maakt zich te Harlingen, aldus schrijft de „L. Ct." ernstig ongerust over het lot van het Nederlandsche schip „Admiraal Tromp", kapitein Kui per, op reis van Rio Grande naar Pa ramaribo. Behalve de gezagvoerder zijn de stuur man en nog een paar opvarenden van Harlingen afkomstig. Het schip vertrok 10 Augustus en heeft derhalve thans 130 dagen reis over een traject, dat onder gunstige omstandigheden in 30 dagen kan wor den afgelegd. De „Admiraal Tromp" is een stalen bark, groot 397 ton en behoort aan den heer J. Nienhuys te Amsterdam. Nabij Oudeschild, op Tessel, is eer- gistermorgen een lijk aangespoeld. Op het buis zitten gouden knoopen. De correspondent van de Tel. te Maastricht schrijft Verleden jaar werden alhier in de zoogenaamde „molentjes" 5 gezinnen op straat gezet, ten gevolge van onbe woonbaarverklaring. Na geruimen tijd dakloos te zijn geweest, hebben ten slotte allen een onderkomen gevonden. Een der 5 gezinnen bekwam onder dak in een huis in de Stokstraat, dat f 2.40 huur per week deed. Natuurlijk kon dat gezin dit geld niet opbrengen, maarhet burgerlijk armbestuur betaalde van de f2.40 f 1,40. Het scheen evenwel dat dit gezin lang niet boos was op de woningwet'. Althans de man werkte niet meer, had „vrienden" en „vriendinnetjes" en, wanneer het slui tingsuur daar was en men wilde nog een borrel hebben, dan kwam men te recht bij dit gezin, het was toch geen publiek „café" terwijl eenige zijner kinderen door den verkoop van lucifers nog zorgden dat het huisgezin geen gebrek leed aan „nuttigheid". Evenwel aan al die vroolijkheid, goedkoop wo nen, lustig, onbezorgd leven is thans een einde gekomen. Het armbestuur kwam een en ander ter oore en oor deelde dat de f 1.40 wel beter besteed kon worden. En daar de bewoner maar niet meer dan f 1 wilde betalen, en ook het huis niet verlaten, is hij met zijn gezin heden op straat gezet. Thans kampeeren man, vrouw en 5 kinderen enz. in de open lucht; zij koken hun pot op straat, slapen op straat enz. Men is benieuwd hoe het met dit gezin af loopt. Weinigen zijn genegen een an dere woning te geven en het armbe stuur trekt er zich niets meer van aan. Uit Maastricht meldt men nader aan de Tel.: Door de politie is het huisraad van het „uitgezetten" gezin in de Stokstraat alhier opgeborgen. Man en vrouw kun nen voorloopig onderkomen vinden op het politiebureau, terwijl 4 van de 5 kinderen door een particulier in huis zijn genomen. Het jongste kind evenwel is bij de moeder en zal waarschijnlijk ook wel met de moeder op het politie bureau voorloopig onderdak vinden. De firma van der Eist en Matthes, te Amsterdam, heeft Woensdag aan den minister van waterstaat en aan den commissaris der Koningin in Gelder land het volgende telegram verzonden „Aan ons motorschip Ammcn werd heden het varen op het Apeldoorn-Die- rensche kanaal verboden wegens het vriezend weder. Protesteeren met kracht tegen dergelijk ongemotiveerd belem meren van scheepvaart en industrie." De Stand, geeft een tegenspraak van het bericht in het N. v. d. D., als zou te Nij kerker veen een nieuwe secte zijn ontstaan, welker leden gedoopt worden met kokend water. Het geval zal wel zijn, aldus wordt aan de Stand, geschreven, dat de in het bericht bedoelde veekoopman door een onvoorzichtige met een ketel heet water is overgoten, niet om te doopen maar om te ontnuchteren (van drank). Van godsdienstige secte is geen rprake. De gewezen dienaar van politie M. H. P., te Erica, wegens verduistering van door hem geïnde plaatselijke be lasting door de rechtbank te Assen en het gerechtshof te Leeuwarden tot 5 maanden gevangenisstraf veroordeeld, is naar Amerika uitgeweken. De landbouwer J. S die op 11 Nov. te Ruingen door eenige jongelieden ernstig mishandeld werd, is naar de Limb. Koerier meldt, thans aan de ge volgen van deze mishandeling overle den. De 50-jarige man was gehuwd en vader van 5 minderjarige kinderen. IMGEZOiDEH. Wat is het toch tegenwoordig een getob met het gas. Als men het 's avonds ten circa 4 uur wil aansteken, krijgt men een gefluit als van een vertrekkenden stoomboot. Dan moet de lucht er eerst uit, die door den meter ontsnapt en ons op rekening komt van verbruikte gag. Eindelijk is de lucht uitgeblazen en nu kan men het ont steken, dat met een knal gepaard gaat, waarbij meermalen het kousje van den brander springt en ineen valt. Moet dat nu zoo blijven? Ik wilde die vraag gaan stellen aan den vertegenwoordiger der gasfabriek en begaf mij daarheen, doch vond alles gesloten. Niet van zins om onverrichter zake terug te keeren, zocht ik en vond een kettingje met een slot, doch het slot was vergeten af te sluiten. Ik kwam dus binnen, liep de geheele fabriek door, zag op het kantoor een gashaardje branden, riep en riep nog eens, maar er was niemand te zien, de fa briek was onbeheerd. Mag dit wel zoo en is de onderneming daar mede verantwoord? Ik richt mij tot U, M. d. R., niet zoozeer omdat U hierin verandering zult brengen, dan wel om er de aandacht van het alge meen op te vestigen. Na al dat gepruttel wil ik ook eerlijk bekennen, dat, als eenmaal het gas brandt, het nog zoo slecht niet is. Het is geheel reukeloos; doch wat meer drukking zou wel gewenscht zijn. Werd ik nu nog van de dure en onaan gename fluitlucht verlost, zonder ontplof fing en kousbreuk en krijg ik zekerheid dat er geen ongelukken kunnen gebeuren als de geheele fabriek onbeheerd is, dan ben ik al weder tevreden. De Jongedochters-vereeniging „Dient den Heere" hield Donderdag 20 December haar jaarlijksche uitdeeling. Door de milde bijdragen van onze stad- genooten en enkelen, die vroeger alhier woonden, werden wij in staat gesteld aan 17 huisgezinnen hec navolgende uit te deelen 6 lakens, 12 sloopen, 9 manshemden, 6 vrouwenhemden, 6 kinderhemden, 17 paar zwarte kousen, 2 paar blauwe manskousen, 1 paar kindersokjes, 3 boezeroens, 3 mans broeken, 1 jongens-tricot-broekje, 2 vrou wenrokken, 4 kinderrokjes, 6 vrouwen- schorten, 2 blauwe schorten, 4 kinder- schorten, 2 paar wantjes, 4 jurken, 12 dassen, ijsmuts, 2 doekjes. Te zamen 105 stuks, benevens onder scheidene kruidenierswaren. Vriendelijk zegt de Vereeniging dank aan hen, die baar door hunne geldelijke steun in staat stelden dit werk te verrich ten en hoopt dat zij het volgend jaar wederom in de gelegenheid gesteld zal wor den, dit werk voort te zetten. Itureerl(|ke Mtand. Drongelen, over de maand Nov. Geboren: Neeltje, d. v. Jan van der Steld en Anna van Strien. 4 j- Werkendam, van 14 tot 21 Dec. Getrouwd: Cornells Hendrik Bies heuvel 21 j., metCatrina Schoon 21 j. Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 20 Dec. 0.55 M. boven 0. 21 0.49 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 19 Dec. 1.88 M. 71.75 M. -+- N.A.P. 20 1.76 '1.63 21 1.63 1.52 Adiertenfiëii. Eerste Nederl. Onderl. Paarden- en Veeverz.-Mij., Gevestigd ie '«-€* ra veil huge. Aan bovengenoemde Mij. en haren Agent, den Heer K. v. d. BERG, Heusden, mijn welgemeenden dank voor de roijale ver goeding van mijn gestorven koe. C. v. d. KOLK. Doeveren, 12 December 1906. AA'or<lt gevraagd tegen goe d,, nader overeen te komen loon een met voldoende kennis van landbouw en veeteelt en van goede getuigen voorzien. In diensttreding half Maart e.k. Men adresseere zich onder letter A, bureau Nieuwe Meerbode, Aalsmeer. ie WIJK, bij Heusden, in het nieuwe Schoolgebouw, op VRIJDAG 28 DECEMBER a.s, des avonds te half zeven. Entree: SÏ5 cent. HET BESTUUR. TWEEDE kERITDAk, HECSDEH. F. WAN DELFT, Café ..Cnter de Einden". "in»» t<ielUk UK, Van den BergEs Vitello-Kalender 1907. fltinneuland. M. d. R.l Een Gasverbruiker te Reusden. Namens de Jongedochters-Vereeniging, De Presidente, G. F. GEZELLE MEERBURG. Heusden, 20 Dec. 1906. Overleden: Johan van de Nieuwe- giessen, 7 w.; Adriaan Marius Burghout, Geboren: Johanna Adriana d. v. J. de Heer en J. v. d. Werken. Overleden: Jacoba Maria Agatha Dekker, 55 j.Gijsbert van Loon 3 j. 19 Dec. Prov. b:*taar van Drenthe, het driejarig onderhond van de Drentache hoofd- en Beilervaarten. Raming f 13/ 00 per jaar. Minate inschrijver E. Ubeli te Assen, voor f 11.093 per jaar. 19 Dec. Prov. bestunr van Zeeland, het uitvoeren van baggerwerk in de buitenhavens van het kanaal door Zaid-Beveland, te Hansweert en Wemeldinge, ged. 1907 tot en met 1911. Kaming f 7 >00 per jaar. Minste inschrijver L. van de Velde te Dordrecht, voor f 6626 per jaar. 20 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, lo. het 8-jarig onderhoud van de Zeehaven te Nienwediep. Raming f 28. 0'» per jaar. Minste inschrijver Boon te Den Helder, voor f25.480 por jaar. 2o. Hat 3-jarig onderhond der havenwerken op Urk. Raming f 10.800 per jaar. Minste inschrijver Tennapel te Urk, voor f 987 per jaar. 3o. Het nit voeren van b ggerwerk in zij kanaal C U>aar Spaarndam) van het Noordzeekanaal. Raming f LOftO Minste inschrijver L. Volker te Sliedrecht, voor f7700. 4o. Het onderhond van de werken van het Amstel Drechtkanaal, van den Omval by Amsterdam, tot onge veer 160 M. bezuiden do Nieuwe Amttelsluis, onder L-imuiden. Raming f 15.000, Minste inschrijver Pennings te Sloten, voor f 1 'L900. HEUSDEN, 22 Dec. Op de bot er mij te varen heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.20 tot f 1.80. Keren pan 7Vs tot ct. Granen. Tarwe t 7.00 «ƒ7.50, Rogge f 5.50 af 6.00, Gerst f 4.80 a f 5.80. Haver f 3.a f 4.30, Kool- taad fRaapkoeken f af Lijnkoeken f a f LAND FAN ALTENA, 21 Dec. Aardappelen. Vroege f -. f - Blauwe f 1.6 it f 1.70; Zeeuwen, f 1.70 d f 1.8 Jammen f af.. Hooi I e qual. f 11 ct f 1- 2 e qual. voor de pers) f 9 a 1 ,00, Klaverhooi f 11.a f 3.00, Wit stroo f h f Geel dito 10 A 13 Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 40 A 42 ets. zwaardere 44 a 46 ct', Boter f 1.30 A 1.45 per K.G. Keren f 1.80 A f 1 60 per 26. D USSKN. 20 Dec. De prijs der boter was heden vait ƒ0.87 a f 1.44. Aanvoer 159AT.Ö. Zetting t 1.88. Keren f 1.60 de 26 stuks. H h.st >()IJEN. 18 Dec. De prijs der Boter teas van f 1.'23 tot r\ 38 per Kili. Aangevoerd 419 Kilo's. WAALWIJK, 21 Dec. Men besteedde voor: KsUfkoeien golden 150 a f 221. dito. Vaarzen f if>5 a 19% Weibeesten f A Aangevoerd weilammeren van/ a ƒ-,Jonge varkens aange voerd stuks van ƒ7. 5 af 13.50. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht '018 K.G. van f 1 ,5 af 1.84, Keren 5 1 0 af 7 0 per to stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 7' ct*. per hsdf kilo en die der eieren f 1.6'de 2 6 stuks. te geren door het

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2