meisje met doorsneden keel, rochelend. bezweken na korten tijd. Het vermoeden is, dat de jonge man zijn bruid vermooid heeft en daarna de hand aan zichzelf sloeg. Raisoeli schijnt met den dag in een ongunstiger toestand te geraken. Zijn getrouwen zijn, naar schatting, tot een honderdtal geslonken. Hij heeft een brief gezonden aan Mohammed-el-Tor- r^s. waarbij hij verzet aanteekent tegen zijn afzetting als gouverneur van de provincie Tandzjer. Veimoedelijk zal de minister van oorlog de volgende week tegen Raisoeli optrekken, als deze van plan en in staat mocht zijn zich te verledigen. Ook na.r Arzila zijn re- geeringstroepen gezonden om de stad in naam van den Sultan te bezetten. Te Tandzjer komen dag aan dag stamhoofden om hun trouw aan den Sultan te betuigen. De „Standard" verneemt uit Tandz jer dat Raisoeli, bemerkende dat de stam der Fahs neiging heeft de zijde des Sultans te kiezen, gedreigd heeft den oogst te vernielen, als de Fahs zich aan den nieuwen pasja van Tandzjer onde- yv r .en. De Times verneemt, dat ook <ie A ndzjera's zich zullen onderwerpen en zullen aanbieden, Raisoeli te ver meesteren in zijn stelling te Zinaat. De Italiaansche aëronauten, Usnelli en Crespi, die eenigen tijd geleden in een luchtballon over de Alpen zijn ge trokken en daarbij een hoogte van 6800 meter bereikten, hebben daarna pogingen gedaan om nog hooger te stijgen. In den 1400 kubieke meter grooten ballon Aviator stegen zij, met twee vrienden te Milaan op. Het ging goed, maar, toen een hoogte van 5000 meter bereikt was, bleek het gewicht van vier personen te zwaar voor deze proefneming. Men daalde en de beid© eerstgenoemde luchtreizigers stegen daarna opnieuw op zonder hunne vrien den. Het was bladstil zoodat de ballon bijna loodrecht naar boven ging. Binnen een uur was de 7000 meter bereikt. De temperatuur was daar zoo laag, dat de kwikthermometer bevroor en de wijn geestthermometer 40o Celcius aangaf. Ruim 50 minuten bleven de koene luchtreizigers op dezo hoogte waarne mingen doen. Daarna daalden ze en kwamen na 18 minuten op den vasten grond nabij Barreggis, van waaruit ze naar Milaan terugreisden. Woensdagavond te elf uur is te Ports mouth brand uitgebroken in de uitrus tingsmagazijnen, die, aangewakkerd door den krachtigen wind, al spoedig een verontrustend aanzien kreeg. De kamp uitrusting van een geheel legercops is vernield. De troepen werden opgeroe pen, terwijl ook afdeelingen matrozen werden gebruikt om het vuur te bestrij den, dat eerst Donderdagochtend te 3 uur was gebluscht. De schade wordt officieel geschat op 3 millioen gulden. Donderdag werd uit Petersburg ge meld Gedurende de godsdienstoefening in het Genootschap voor proefondervinde lijke Geneeskunde is er op Von der Launitz, den stadsprefekt, die op uit- noodiging van den prins van Olden burg de inwijding van het nieuwe ge bouw bijwoonde, een aanslag gepleegd. Een onbekende, die naast hem stond, schoot met een revolver op hem en trof een slagader. Spoedig daarna over leed do prefekt. Dinsdagavond om half zes ging te Ryde, in Engeland, een reddingsboot met negen man uit om een man te hel pen, die in een roeiboot de zee in ge dreven was. Nadat de mannen van de reddingsboot geruimen tijd in den storm wind en op de wilde baren, vruchteloos naar de roeiboot hadden uitgezien, keer den zij terug, tegen den storm in. Door een hevige windvlaag kantelde de red dingsboot en allen te water. De boot wepr overeind krijgen konden zij niet, zij hielden zich dus aan de kiel vast en lieten zich drijven. Zes uur moesten zij zoo doorbrengen tot zij te Southsea aan land waren. Twee man hadden in- tusschen, uitgeput en door de kou be vangen, de boot losgelaten en waren verdronken. Hot Hbld. van Antw. schrijft: Een inwoner van Verviers, die zich verheugde in eenen blinkenden kalen schedel, kwam op de dwaze gedachte, daar een bloemtuil op te laten tatou- eeren. Hij vertrouwde dit kunstwerk toe aan een Duitscher, die, meenende geestig te zijn, den man begiftigde, niet met bloe men, maar met een onzedig en tevens onuitwisbaar onderwerp. De getatoueerde ontdekte de „grap" toen het te laat was, zoodat bij nu verplioht is, zijn heel leven lang eene pruik te dragen. Hij deed eene klacht bij het parket, dat den „artist" deed aanhouden en hom zal vervolgen voor zedenschennis. üieuws. HEUSDEN, 5 Jan. Het Oude jaar nam den winter mede, want met het uur van scheiden trad de dooi in. Enkele punten, als de Oude Haven, bleven op het afnemende ijs onder de jeugd nog waaghalzen trekken; zoo ook een 13- jarig zoontje van Verhoeven uit Herpt, die daarbij kopje onder raakte. Een zijner con fraters, de jeugdige J. Kooth, die al meer malen bewijzen van onverschrokkenheid gaf bij redden van kinderen, kwam hem te hulp en, hoewel daarbij ook een nat pak oploopende, bracht hem aan wal. Aan de z.g. tramhaven, nabij de Wijk- sche poort, had men geen last van drijfijs. De Woudrichemsche visschers begrepen te recht, dat de visch zich daar zou schuil houden en nauwelijks was het ijs verdwe nen of ze wierpen de zegen en haalden overvloedig veel snoek en bliek in een enkele trek op. Alle stoombootdiensten zijn thans weder hersteld en alles marcheert weder op de oude wijze. Gedurende de maand December is alhier 81.8 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 16. Wij verwijzen naar nevenstaande ad vertentie omtrent de vergadering op Woens dag 16 Jauuari e.k, op „Concordia" ter bespreking van Protestantsche belangen. Als spreker zal optreden ds. M. Lindenborn te Babiloniënbroek. Met genoegen vernemen wij dat voor het examen van actuaris, gehouden op 27 en 28 December te Amsterdam voor de vereeniging van wiskundige adviseurs bij Nederlandsche Maatschappijen van levens verzekering. O.m. is geslaagd onze vroegere stadgenoote, mej. H. P. Wuijstet. Bij Koninkl. besluit is in elke ge meente een persoon aangewezen waaruit in voorkomende gevallen schatters kunnen worden benoemd van tuberculose, door het Rijk ter slachting overgenomen runderen. Voor onze streken werden aangewezen de volgende heeren A. Z. Snoek te Alm- kerk, G. Millenaar te Andel, J. de Kort te Baardwijk, W. F. Klerkx te Besoijen, M. J. Rijken Azn. te Capelle, J. A. v. d. Schans te Drongelen, F. van Huiten te Drunen, A. A. H. van Honsewijk te Dussen, P. H. de Bekker te Empel, G. Dirven te Geertruidenberg, G. Verhoeven te Giessen, G. Timmermans te Heusden, G. J. W. Branderhorst te Eethen, J. C. van Bokhoven te Herpt, J. van Engelen te Hedikhuizen, D. van Buuren te Meeuwen, J. Muskens Sr. te Elshout, D. Timmermans te Raamsdonk, C. H. Schaap te Rijswijk, H. Maijers te Sprang, A. P. de Bruijn te Vrijhoeven- Cappel, J. van Andel te Veen, J. Koppens te Vlijmen, D. van Loon te Waalwijk, J. van Helden te Wijk, J. Doedijns te Wer kendam, B. Dekker te Sleeuwijk, A. W. H. Smeur te Waspik en J. H. F. Bron te Woudrichem. WERKENDAM. Verleden week verga derde de afdeeling „Werkendam" van Schut- tevaêr, ten herberge van D. L. van der Wiel. Na de opening door den voorzitter, die daarbij mededeelde, dat het ledental 60 was gebleven, doch 1 lid, schipper R. Ruytenberg, door dan dood aan de vereeni ging was ontvallen (en nu ook dit jaar reeds één schipper, J. C. Zwets, die, even 39 jaar zijnde, een vrouw en 11 kinderen achterlaat), waarvoor echter de zoon in de plaats is gekomen, maande hij de aanwezi gen, nog geen lid zijnde, aan alsnog toe te treden, waarna H. Verdoorn, C. J. van Ber- chum, M. A. van Berchum, Joh. Groeneveld en P. Bos zich als lid opgaven en de ver eeniging dus thans 64 leden telt. De notu len werden na lezing onveranderd goedge keurd en de heer v. Everdingen gaf daarna een uitvoerig verslag van het verhandelde op de Algemeene Vergadering te Kampen, waarschuwde er voor al te veei te vragen en steeds het oog te houden op het alge meene, daar de Staat zich niet kan ophou den met plaatselijke aangelegenheden. Uit de rekening en verantwoording, die nu volgde, bleek, dat met het saldo yan het vorig jaar ontvangen was f 78.595 en uitgegeven f 76.13, zoodat het batig slot groot was f 2.416. Het een en ander werd nage zien door de leden G. Versluis en J. Verheij en door hen in orde bevonden. Hierna werd, behoudens een kleine wij ziging, het door het Bestuur voorgestelde huishoudelijk reglement goedgekeurd en de rooster van aftreding van 't Bestuur bij loting vastgesteld als volgt: 1907 C. Klop, 1908 C. C. Zwets en J. de Klerk, 1909 B. Visser en H. de Weerd. Bij stemming werd alsnu met 26 van de 29 uitgebrachte stem men tot bestuurslid herkozen, schipper C. Klop. Vervolgens werd bij groote meerderheid van stemmen besloten nog eens aan te drin gen op verbreeding en uitdieping der Nieuwe haven, wijl de ruimte gering en het ver lengen van de kop moeilijker is geworden uit de haven te komen en bij ruw weer de schepen, in afwachting van betere gelegen heid, vaak te groot in aantal zijn voor de bergruimte. Gewezen werd verder op de wenschelijk- heid, dat de schippers moesten aanteekenen wat, waardoor, door wien, wanneer, in te genwoordigheid van enz. hun overkomen was, wat veranderd of verbeterd moest wor den, opdat zij bij eventueele klachten de voorbeelden met dag en datum maar voor het grijpen zouden hebben, om daardoor meer klem aan hun verzoeken bij te zetten. Besloten werd verder bij den Bond van Suikerfabrieken aan te kloppen, ten einde te Stellendam een betere regeling in de lossing en lading der schepen aldaar te ver krijgen. Vervolgens werd de wensch geuit nog eens te trachten bij de Koningshaven te Rotterdam, wat meer en verder sleeping te verkrijgen en te herhalen het verzoek om den zandrug bij het Oude Hoofd op te ruimen. Schipper G. Versluis wenschte aan te dringen op vluggere en langere inklaring te Sas van Gent en ter onderscheiding van gewone en spoortijd 1 en 2 roode lichten op de voetbruggen te Vlissingen en te Mid delburg. Schipper C. de Haan uitte den wensch te trachten aan 't Oude Hoofd een paar meerpalen te mogen plaatsen. Op den wensch om te trachten te verkrijgen, dat het niet noodig was in de Nieuwe Haven licht te branden, kreeg schipper J. A. de Waal tegenkanting, want dat vonden de meeste leden het best maar niet te vragen, doch men zou zien of daarop niet iets ge vonden zou kunnen worden. Schipper J. M. Verheij yond het noodig en de meeste leden met hem, dat op een schip van 200 last steeds een man aan 't roer (op dek was niet voldoende) moest staan, in 't be zit der Rijnpapieren. Dezelfde wenschte ook vlugger bediening aan de schutsluis te fort St. Andries. Nadat G. Versluis de wenschelijkheid had geuit in de gelegenheid gesteld te worden water uit de waterleiding te mogen halen, werd gezegd, dat daartegen wel geen be zwaar zou zijn als hij maar betaalde. De contributie hierna geïnd zijnde, wer den de leden L. van Everdingen en H. de Weerd niet groote meerderheid van stem men gekozen tot afgevaardigden voor de algemeene vergadering, die nu te Sommels- dijk zal worden gehouden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. de vergadering. Het is van te algemeene bekendheid om er op te wijzen dat ons dorp's winters geïsoleerd ligt, door dat wij als Fop ons in den steek laat, gefopt zijn, doch dat de veerdienst van Gorinchem op Sleeuwijk zelfs niet voor de post te spreken is ge weest en wij hier geen krant, geen brief, geen kaartje ontvingen, dat lijkt wel wat vreemd voor dezen tijd, vooral daar parti culieren met een schroefbootje wel over- konden. Zou de stad Gorinchem zoo wei nig van het Land van Altena profiteeren, dat ze niet eens een postboot een of twee maal per dag zou hebben kunnen laten varen Zondag a.s. hoopt in de Ger. kerk A alhier op te treden de weleerw. heer Diemer, predikant te Roodeschool. Donderdagavond ontstond in de openbare lagere school alhier brand, waar schijnlijk door het omvallen van eene pe troleumlamp. De gemeenteveldwachter S. van de Ruit bespeurde het, terwijl hij in de oude school was en hij en een onder officier, die aldaar de voorbereidende mili taire oefeningen leidde, mochten er in sla gen, na de niet brandende banken van de reeds vuur gevat hebbende verwijderd te bebben, den brand, die reeds een drietal banken had aangetast, te blusschen. Hedenavond te 7 uur zal op de Gemeente-secretarie gelegenheid zijn zich aan te geven voor de Nationale Militie. Dit jaar moeten alle mannelijke ingezetenen zich aangeven, die in 1888 zijn geboren. De bevolking dezer gemeente be droeg op 31 December 19051698 m., 1625 vr., 3323 z. In 1906 vermeerderd doorgeboorten met 58 m., 69 vr., 127 z.; vestiging met 88 m., 88 vr., 176 z.; in 't geheel dus met 146 m., 157 vr., 303 z. Verminderd doorsterfgevallen met 29 m., 28 vr., 57 z.; vertrek met 85 m., 72 vr., 157 z.; in 't geheel dus met 114 m., 100 vr., 214 z. De bevolking bedroeg aldus op 31 De cember 1906: 1738 m., 1682 vr., 3412 z. Gesloten huwelijken 16. SLEEUWIJK. Aan het hulppostkantoor alhier, werd in de vorige maand in de rijkspostspaarbank ingelegd: f 412.64 door 34 inleggers. ALMKERK. Donderdagavond vierde de Chr. Jongedochtersvereeniging van de Ned. Herv. Gem. „Arbeid Adelt" in de consis torie haar 2e jaarfeest. Al telt deze vereeniging slechts 14 leden, gezegd moet worden dat ze flink werkt. Er lagen niet minder dan 125 stuks klee- dingstukken gereed om onder de behoefti- gen der gemeente te worden verdeeld. Wer den vorige jaren 34 gezinnen verblijd, nu zal dit aantal nog grooter zijn. De presidente, mej. B. Kazander, is de rechte persoon om de vereeniging te leiden. Het woord van dank haar en de vereeni ging door ds. Montijn toegesproken, was dan ook wel verdiend. Het feest zelf werd gezellig gevierd. Aan samenspraken en zangstukjes door de leden der vereeniging ontbrak het niet. De avond vloog om. Na een toespraak der presidente zong de feestschaar nog ,,'k Wil u o God mijn dank betalen" en keerde men wel voldaan huis waarts. Groeie en bloeie deze vereeniging tot welzijn der armen. Het Kerstfeest der leerlingen van de Ned. Herv. Gem. gevierd in de kerk was ditmaal zeer druk bezocht. Er was veel pu bliek. De kerstboom was prachtig. De klein tjes hebben genoten en kregen allen een mooi cadeau mee naar huis. NIEUWENDIJK. Niet alleen de heer heer A. de Bok, maar ook W. Monshouwer heeft voor de benoeming tot diaken der Geref. Kerk alhier bedankt. AALBURG. Woensdagmorgen werd ze kere v. d. S., gepensioneerd militair uit Oost-Indië, dood in een schuurtje gevonden. De drank, waaraan hij niet vreemd was, schijnt hiervan de oorzaak te zijn. DRONGELEN. De weduwe Ph. Uitho ven had het ongeluk door de gladheid te vallen en den pols te breken, zoodat op 't oogenblik alhier drie vrouwen met een ge broken arm loopen. Was het verkeer met de pont aan 't Drongelsche veer de laatste dagen ge stremd, sinds Donderdag vaart de stoom- pont weer geregeld. Wegens het heerschen der mazelen is de vacantie met een week verlengd moe ten worden. In de laagste klassen waren van de 36 leerlingen er slechts 8 aanwezig. UITWIJK, 4 Jan. De Ned. Herv. Gem. moest met teleurstelling vernemen, dat haar leeraar, ds. J. Keiler, zijn beroep naar Bles- kensgraaf heeft aangenomen. WIJK. Vrijdagavond 28 Dec. gaf het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" al hier hare aangekondigde uitvoering voor een flink bezette zaal. De muziek was, zooal8 wij van deze vereeniging gewoon zijn; zij liet niets te wenschen over. Ook de voor drachten vielen zeer in den smaak. Vooral Gevlucht uit Veenhuizen en de rol van Jakob Boter in een zenuwachtig mensch yvekten vooral de lachlust op. We wenschen de vereeniging van harte geluk met haar behaalde succes en hopen op een spoedig wederzien. Door het Ministerie van Landbouw is benoemd tot Schatter van tuberculoos vee de heer J. van Helden Wz., alhier. GIESSEN. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Gem. is alhier gekozen de heer G. Verhoeven en tot Diaken de lieer G. Wes- terlaken; beiden hebben deze benoeming aangenomen. IfcinnenlHnd. Men meldt uit Den Haag: De 's-Gravenhaagsche Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose heeft tot haar Amsterdainsche zustervereeni- ging een schrijven gericht, waarin ge protesteerd werd tegen den verkoop van de bekende weldadigheidspostzegels (die alleen den Amsterdamschen long lijders ten goede komen) ook in Den Haag, waardoor de Haagsche vereeni ging, die thans juist veel geld noodig heeft voor de inrichting der lighallen en dus de grootste moeite doet om gif ten in te zamelen, zich benadeeld acht. Zij verzoekt de Amsterdamsche Ver eeniging tot bestrijding van tuberculose dan ook dezen verkoop te doen staken en zond een afschrift van den protest brief aan den president van het cen traal comité, waaraan naar men thins weet oorspronkelijk het recht van uitgifte over het heele land was geschonken, doch dat er in toestemde, dat de Amsterdamsche vereeniging dit recht tijdelijk voor den verkoop alleen te Amsterdam werd gegeven. We vernemen, dat ook van uit Rot terdam, alwaar eveneens de postzegels ten bate der Amst. vereeniging worden verkocht, een dergelijk protest is ver zonden. Uit Osch wordt d.d. 3 Jan. gemeld: Het nieuwe jaar is weder met een ernstige vechtpartij begonnen. Bij een dronkemanspartij in de Heide" werden zekere Maas met een vlijmscherp mes twee levensgevaarlijke wonden over de borst toegebracht. Gisteren is hij per draagbaar naar het gasthuis ver voerd. De vermoedelijke dader is zekere v. d. V., bijgenaamd „Lombok", een on gunstig bekend staand persoon. Onder de gemeente Berchem in de Berchemsche heide is ook weer duchtig het mes gehanteerd. Zekere M. v. Or- souw is zoodanig met het mes toege takeld, dat hij per brancard naar het ziekenhuis te Osch is moeten worden vervoerd. De dader zekere S. uit Berchem heeft de vlucht genomen. De correspondent van het Hbl. op Terschelling schrijft: Het water heeft vooral doorsneeuw- dooi op de duinen een ongekende hoog te bereikt. De hoofdverkeerweg is, zelfs voor voertuigen nagenoeg ontoe gankelijk. Op sommige plaatsen staat er meer dan een meter water op. Het is een onhoudbare toestand. Moge de commissie voor het tot stand komen van een grindweg slagen in hare plan nen. Meer dan ooit wordt daaraan be hoefte gevoeld. De snelle dooi der laatste dagen heeft te Hengelo de Berflobeek zoodanig doen wassen, dat verscheidene tuinen en wei den blank staan. Aan den Emmaweg moesten sommige bewoners waterkee- ringen voor hun deuren metselen, om het water uit hun huizen te houden. Te Groningen is in een woning in de Jacobstraat in de voorkamer het halve plafond naar beneden gekomen. Gelukkig was er, meldt het N. v. h. D., niemand thuis, maar de meubeltjes wa ren, begrijpelijkerwijze, deerlijk geha vend. Onder Noordbroek (Gr.) is aan den straatweg het lijk gevonden van den 52-jarigen arbeider J. L., die volgens den geneeskundige in de jenever was gestikt. De reserveboot Baron Reugers be vrijdde Donderdagnacht de postboot Mi nister Havelaar, welke in het ijs was vastgeraaktzonder onheilen zijn beide vaartuigen met de oude post te Urk aangekomen. Een paar maanden geleden werd te Sittard zekere W. Vermeijlen dooreen hondje gebeten, welk diertje later we gens verschijnselen van dolheid is moe ten worden afgemaakt. De indertijd ge- betene gevoelde zich dezer dagen niet wel, bleef te bed liggen en weldra ver toonde zich een verschrikkelijke razernij. Onder ondulbare pijnen is de nog niet 40-jarige man spoedig bezweken. Uit Duider schreef men Maandag aan de Zw. Ot. Een treurig ongeluk had hier heden morgen plaats. De slachter A. Haarman op Èngelboer alhier begaf zich heden morgen op weg om een varken te s.ach ten. Tengevolge der gladheid viel hij op den Noordmors, met net ongelukkig gevolg dat het vlijmscherpe slachters mes hem in de zijde drong en door den val in dat lichaamsdeel brak. Don derdag is de man in het ziekenhuis te Almelo overleden. De ongelukkige laat vrouw met vijf jeugdige kinderen na. Men schrijft aan het N. v. d. D.: Bij het verrichten van werkzaamhe den in zijn watermolen brak onlangs de molenaar P. Nat, te Driehuizen (N.-H.), een arm, terwijl hij bovendien verscheidene verwondingen opliep. Thans is zijn overbuurman J. Mole naar hetzelfde overkomen, terwijl hij bezig was machinedeelen te smeren in een molen van den Eilandspolder, welke gedurende het afgeloopen jaar buiten dienst was geweest. Eigenaardig is het dat in deze ge vallen de Rijks-Verzekeringsbank geene uitkeering krachtens de Ongevallenwet geeft. Wel betalen de waterschappen voor de molens de verschuldigde premie, maar alleen ten behoeve van den eigen lijken bewoner, vaak een bejaard man, soms zelfs eene vrouw. Een zoon, schoon zoon of knecht is meestal inwonend, en deze verricht öf het moeilijke werk öf al het werk. Feitelijk wordt dus premie betaald voor iemand, die weinig of zelfs in het geheel geen kans heeft een ongeluk te krijgen, terwijl degeen, die aan gevaren is blootgesteld, niet verzekerd is. Omtrent den te Wervershoof op den kastelein Berkhout gepleegden moord, bericht het N v. d. D., dat de ver moedelijke dader, de 21-jarige Enter- zwam, eene volledige bekentenis heeft afgelegd. Dat niet aan een ongeluk, maar aan moord moest gedacht worden, bleek reeds terstond uit de ligging van het lijk, welke bovendien aantoonde, dat het misdrijf niet op die plek zelve kon gepleegd zijn, wijl geen enkel spoor aanwezig was en bovendien iemand niet zoodanig kon neervallen als het lijk lag uitgestrekt. De dader, die reeds ge- ruimen tijd als kostganger in het gezin was opgenomen, stond op gespannen voet met den man, wegens vermeen de ongeoorloofde verstandhouding met diens vrouw. Hij heeft des avonds J. B. in diens woning overvallen en hem met 'een spade den schedel gekloofd. Deze spade is vervolgens door hem schoongemaakt en, zooals gebruikelijk is, opnieuw met vet ingesmeerd. Daarop heeft hij, na het hoofd van het slachtoffer in een zak gewikkeld te hebben (teneinde geen sporen achter te laten), het lijk naar buiten vervoerd, ter plaatse waar het is gevonden, na het blijkbaar nog eerst een jas te hebben aangetrokken. Men leidt dit hieruit af, omdat op die jas geen bloedsporen aanwezig schenen te zijn, hetgeen wel het geval was met de overige kleedingstukken. De pet van den verslagene, welke op enkele schreden afstand van het lijk werd ge vonden, was ook blijkbaar daarheen geworden. Volgens geruchten schijnt de vrouw /an den verslagene den zak, welke om het hoofd gewikkeld geweest is, op ver zoek van den dader te hebben verbrand. De kleeren, welke de dader zelf tijdens den moord droeg, zijn later weer ge vonden. De dader is thans overgebracht naar de strafgevangenis te Alkmaar. De deelneming in het dorp is groot, daar de verslagene als een oppassend man bekend stond en vader van S kinderen was. Men meldt aan de N. R. Ct. Op de grens van Dinxperlo en Aal ten is nu al bijna zes weken een gezin van 8 personen uit Vierlingsbeek in de open lucht gekampeerd. Tusschen eenige planken en wat stroo moeten de ongelukkigen zich schuil houden, ten einde van het barre weer niet te veel te lijden. De kinderen bedelen het noo- dige voedsel bijeen, dat in gebogen hou ding wordt gebruikt. Reeds een paar weken heeft men in de gemeente Vlaardingen een werksta king van de bemanningen van stoom- loggers, welke van belang is door het ongewoon groot aantal van die schepen, die nu in de haven aldaar liggen. Het betreft een loonquaestie. De reeders wil len hetzelfde loon uitbetalen van het vorige jaar, nl. 1"8 pet. van de besom ming boven een bepaald bedrag gaande,, terwijl de zeelieden ook moeten bijdragen voor aas en ijs. De bemanningen wil len alleen varen volgens het tarief van vorige jaren, nl. een vast weekloon van f 6 per week en 1 pet. van de besom ming zonder bij te dragen in de kosten van aas en ijs. Het is te hopen, dat men spoedig tot een vergelijk komt, want de beste tijd gaat voorbij en de nadeelen zullen zich spoedig doen ge voelen. Van een poging tot bemidde ling hoort men niets. Men meldt uit Haarlem Vrijdagmiddag om vier uur wilde

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2