Aanbesteding. Biljartfabriek BILJARTS, P. P. A. VAN DE WIEL A Co.. A. P. C. Ro EUGENE DE JONG, Hinthamerstraat A 30, 's Bosch. Atelier voor Fotografie voorheen DE JONGH Co., Effecten en Wisselkantoor, behandelingen die zij volgde gaven slechts een geringe verbetering, die echter telkens voorbij ging met het ophouden der behandeling, maar haar oogen werden hoe langer hoe slechter. Mej. Van Namen heeft toen den goeden inval gehad het krachtigste middel te gen bloedarmoede, de Pink Pillen, te gaan gebruiken, en zij heeft snel een volkomene, blijvende genezing van hare bloedarmoede verkregen en hare oogen hebben al hunne gezichtssterkte her wonnen. De Pink Pillen zijn het machtigste middel tegen bloedarmoede bleekzucht, alle organisch verval. Zij zijn een krach tig versterkingsmiddel der zenuwen. Zij genezen de neurasthenie in al hare vormen en ook de maagkwalen en de rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland •n Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Burgerlijke Mi and. Heusden, van 1 tot 8 Jan. Geboren: Francisca Johanna, d. v. A. Foethuis en F. G. v. d. Aa: Adriaan, z. v. J. Poddewijn en A. StruijkGer- dina Maria, d. v. M. v. d. Pol en M. J. KrolHuberdina Jozina, d. v. C. Schreuders en W. Holster; Johanna, d. v. H. v. Balkom en M. Bruijstens. Overleden: H. v. Ooijen, wed. v. C. Smulders, 76 j.; M. J. Kramer, wed. v. G. Hofmeester, 70 j. Andel, over de maand Dec. Getrouwd: Aart Spiering, 24 j., te Almkerk en Betje Naaijen, 23 j. Geboren Eliza Arie, z. v. D. G. Mans en G. W. Fuijkschot; Huiberdina Clasina, d. v. D. H. de Graaf en W. Alders; Geertje, d. v. W. Pieterse en A. Naaijen. Heesbeen, over de maand Dec. Geboren: Maria, d. v. H. A. v. d. Kolk en H. Smits. Overleden: A. Nieuwkoop, wedn. v. F. W. van Wijk, 64 jMaria van der Kolk, 12 d. lflóO|i lanbesfedingen. Waterhoogte Maastricht (brug). 7 Jan. 2.24 M. boven 0. 8 2.09 IdveritMiliëii. IDen 15 Januari e.k. hopen onze geliefde Ouders, FREDERIK KRAMER CORNELIA VOS, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Bij ons vertrek naar China, doen wij nog op Vaderlaadschen bodem, de harte lijke groeten aan vrienden en bekenden en roepen allen een „tot weerziens" toe. A. VISSER. L. VAN ELZELINGEN. Bergen-op-Zoom, 5 Januari 1907. Door BURGEMEESTER en WETHOU DERS van Werkendam, zal op JLf> Ja nuari, des voormiddags elf uur worden aanbesteed A. Het bouwen van een lokaal aan de school in den Biesbosch. Aanwijzing op 16 Januari, des voormid dags 10 ure. Bestek met teekening te verkrijgen ad. f 1.op de Gemeente-Secretarie. B. Het levrren van school meubelen voor genoemd lokaal. Bestek en voorwaarden liggen ter lezing op de Gemeente-Secretarie. Inlichtingen te bekomen bij den Gemeen te-Architect, aldaar. machinist, die, met zooveel tegenwoor digheid van geest, in de onmiddellijke nabijheid van het ernstige gevaar, de rem met zooveel kracht had weten aan te zetten, dat de vaart van den trein tot pl.m. 25 K.M. op het oogenblik van de botsing beperkt bleef. Volgens het zeggen van den machinist had de trein op het moment, dat hij de goe derenwagens in het zicht kreeg, een vaart van meer dan 80 K.M. Had de man dus slechts een oogenblik zijD tegenwoordigheid van geest verloren, de ramp, die zich thans slechts tot. materieele schade beperkte, ware niet te overzien geweest en vele menschen- levens zouden te betreuren zijn. Alle achting dus voor den machinist, wiens naam, naar ik verneem, Henkers is. Voor zoover ik op het door toortsen verlichte terrein kon opmerken, waren, behalve de machine, een tweetal wa gens ontspoord, terwijl nog een derde aan den slootkant versplinterd lag. Nog verdient vermelding, dat onder de reizigers op den spoordijk een col lecte werd gehouden voor den machi nist, die daardoor nog eene zij het ook eene Kleine, geldelijke belooning ont ving voor zijn manmoedig optreden. Wij vertrouwen, dat de spoorweg-maat schappij den man ook zijn deel zal doen geworden. Eere wien eere toekomt. De Kamper Ct. geeft de volgende beschrijving van de moeilijke dagen die zijn doorgebracht aan boord der postboot, die op Nieuwjaarsdag vergeefs probeerde door het ijs van Enkhuizen naar Urk te komen: „Toen de postboot met d« post en veertien passagiers, waaronder een dame, voor Urk aan boord Enkhuizen verla ten had de zee was voor laatstge noemde plaats op dat oogenblik open kwam men op nog aanmerkelijken af stand van het eiland voor een aaneen gesloten ijsveld, waar geen doorkomen aan bleek. Kapitein de Groot gaf toen bevel noordwaarts te stoomen, in de hoop daar open water te vinden om van die zijde het eiland te naderen. Deze hoop bleek echter ijdel en zoo besloot men des avonds ten anker te gaan en den volgenden ochtend af te wachten. In dien nacht echter schoof het ijs onmerkboar om de boot heen en sloot zich vervolgens tot zoo'n vasten gordel aaneen, dat er aan geen ontkomen meer te denken viel. Toch zat men niet stil, maar werkte zonder ophouden, al was het met weinig succes, aan de bevrij ding, tot als blijde verlosser de Ren- gers opdaagde. Het was tijd, want het water was tot den laatsten druppel ver bruikt (men had reeds koffie gezet van zeewater en gebruikte het brouwsel daar na metkarnemelk) en ook de eet waren raakten zoo leelijk op een end, dat de visschers-passagiers reeds een pak kaarsen naar binnen gewerkt had den. De proviand toch, zeer voldoende voor de bemanning alleen, was geheel ontoereikend ook de gezonde magen der veertien passagiers te vullen, Toen de Rengers 't eerst bij de Ha- velaar kwam, werd dan ook onmiddel lijk per vlet mondvoorraad overgebracht, omdat men vreesde dat er gebrek aan levensmiddelen zou heersebtn. Bij 't bevrijdingswerk knapte een bui tengewoon zware stalen tros, maar later ging het voorspoediger. Omstreeks drie uur 's nachts kwamen redder en ge redde veilig voor den ijszoom van Urk ten anker, ten aanschouwe van de ge heel© eilandbevolking, die vol onrust en hartelijke deelneming opgebleven was en onophoudelijk vuren aanstak om de opvarenden als bakens te dienen. Een groot aantal teertonnen en allerlei zaken moesten daarvoor in vlammen opgaan. De burgemeester en mevr. Van Sucbtelen van de Haare waren in per soon tot drie uur op de pier aanwezig Nadat de passagiers aan wal waren ge zet, vertrokken beide booten weer, de Havelaar naar Enkhuizen, de Rengers naar Kampen. Men meldt uit Amsterdam aan de N. R. Ct.: Wij vernemen, dat in antwoord op de bezwaren door de besturen van som mige plaatselijke vereenigingen in den lande geopperd, het bestuur der Am- sterdamsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose met algemeene stemmen besloten heeft de netto-opbrengst van den openbaren verkoop der weldadig heidszegels, voor zoover deze vanwege de Amsterdamsche vereeniging ge schiedt in pïaatsen waar een vereeniging tot bestrijding der tuberculose werkzaam is, aan de kas der vereeniging daar te plaatse af te staan. De verkoop zal echter blijven doorgaan. Men meldt uit Amsterdam: Het vonnis in de strafzaak-le Fèvre de Montigny en De Geer, werd door de vierde kamer der rechtbank alhier Zaterdag gewezen. Niet minder dan 17 zittingsdagen werden gewijd aan het getuigenverhoor, benevens het requisi toir en de pleidooien den 23en October 1906 wevd met de openbare behandeling van dit strafproces een aanvang ge maakt, en Zaterdag 22 December 11. werd de datum der uitspraak vastge steld. Er werden in het geheel 73 ge tuigen gehoord, onder wie twee de charge, nl. één voor beklaagde J. J. Ie Fèvre de Montigny en één voor be klaagde jhr. Th. A. C. de Geer. Zooals men zich zal herinneren wa ren aan den ei rsten beklaagden 44 strafbare feiten ten laste gelegd, waar van drie feiten van valschheid in ge schrifte of uitlokking daartoe en de overige alle verduisteringen. De tweede beklaagde had zich te verantwoorden gehad voor 23 strafbare feiten, nl. twee feiten van valscheid in geschrifte, één oplichting en do rest verduisteringen. Het nadeel, dat de Nederlandsche Maat schappij van Z 'kerheidsstelling voor Ambtenaren en Beambten door de mal versaties van haar gewezen directeur le Fèvre de Montigny heeft geleden, beloopt f 1,880,309,22, terwijl de schade, aan de Hollandsche Hypotheekbank berokkend waarvan beide beklaagden di recteur zijn geweest, ongeveer f2,320,000 bedraagt. De verduisteringen ten nadeele der Maatschappij hadden bestaan in toe- ëigening van kasgelden en van afge loste beleeningen, alsmede van uitver koop van obligaties als anderzins bin nenkomende gelden, verduisteringen van effecten en coupons, zoogenaamde opnemingen van gelden op eigen naam en op naam van derden, zonder dat onderpanden daarvoor werden gegeven. En de malversaties bij de Hypotheek bank gepleegd, hadden ten opzichte der verduisteringen, in hoofdzaak de zelfde handelingen omvat; daar waren pandbrieven verduisterd ten bedrage van meer dan anderhalf millioen gulden, en aan prolongatie-posten waren tonnen gouds weggemaakt. Slechts één feit was aan beide beklaag den ten laste gelegd, n.l. dat zij tezamen en in vereeniging met elkander een bedrag van f 183,000 aan kasgelden der Bank zich hadden toegeëigend. De belangstelling van balie, publiek en pers was grooter dan ooit; reeds lang vóór 11 uur stonden nieuwsgierigen voor de deuren te wachten, welke toe gang geven tot de strafzaal, zoowel dames als heeren. En in de Lange Leid- schedwarsstraat stond het zwart van de menschen, wachtende op de opening der buitendeur. Terstond na de oproeping der zaak deelde de president mr. Meinesz, mede, dat, met aftrek van 6 maanden preven tieve hechtenis voor ieder, le Févre de Montigny werd veroordeeld tot vier jaar en 6 maanden gevangenisstraf en De Geer tot vier jaar gevangenisstraf. De eerste beklaagde, die zeer bleek zag bleef na het vernemen der hem opgelegde straf uiterst kalm, hij scheen te vreden De Geer daarentegen mtroerde heftig, weende, en zat eenige oogenblikken voorover met het hoofd in de handen. Een heerenhuis te Nijmegen staat ledig. De familie, die het bewoonde, is naar elders vertrokken. Vrijdag bemerkte een der buren, dat de tusschenmuur, die zijn woning van het belendende pand scheidt, doornat werd. Spoedig een onderzoek ingesteld het bleek, dat het in het leege huis stort regende. De vertrokken bewoner had vergeten de hoofdkraan der waterlei ding af te sluiten, en de op de vorst gevolgde dooi had zijn werk gedaan: de leiding was op verschillende plaat sen gescheurd, en het water spoot rus teloos naar binnen. Tot over de enkels door het water plassend, zocht de buur, geholpen door een dito, naar de hoofdkraan. Onvind baar! In kastjes, achter muurverstekken, onvindbaar! Waar een gat bereikbaar was, werd de looden buis dichtgeklopt, maar nog steeds regende het uit de plafonds, en zweetten de muren nattig heid. Na een groot half uur vergeefs zoeken snelde een der helpers naar het kantoor der waterleiding. D&ar waar de deskun digen tronen, zou men de hoofdkraan wel weten te vinden In korte woorden werd liet geval uiteengezet, en de be lofte werd grifweg gedaan, dat dien zelfden middag 't was 2 ure een man zou gezonden worden. Inmiddels stroomde het huis van water. Vestibule, keuken, voorkamer begonnen op een aquarium te lijken. Om 3 uur geen waterleidingman Om 4 uur geen waterleidingman Toen hebben geburen en vrienden, gelukkig, iemand weten te vinden, die aan den bouw van het huis was werk zaam geweest en de (ondergrondsche) plaats van de hoofdkraan wist aan te duiden. Daarom was de zondvloed spoe dig gestopt, en werden de wateren uit- gehoosd. Om 5 ure geen waterleidingman Om 6 ureid Enz. Van een afgezant der gemeente-wa terleiding was Zaterdagmiddag 2 ure nog niets bespeurd. Als 't aan dezer zoete zorgeloosheid gelegen had, zouden thans wellicht de belendende benedenhuizen aan de straat blank hebben gestaan, en het perceel zou voor vele honderden guldens schade hebben geleden. nummer der Limb. Koerier ontleend: Te Weiten was men na afloop eener muziekuitvoering op de kermis in het café R., waar het erg vol met menschen was, op eens aan het vechten op de gang. Een zekere Sch., van Weiten, kreeg een klap op zijn hoofd, zoodanig, dat hij wusteloos neerzond, terwijl een ander ook een flinken por opliep. Een der aangevallenen is in het hospitaal opgenomen, en zijn toestand is gevaar lijk. De daders zijn gearresteerd. Uit Kerkrade RoldueVoorzien van trom, fluit en harmonika, trok j.l. Zon dag met groot misbaar een club Haan- en Pieteradenaars uit de gemeente Kerk rade naar het door de Eijgelshovensche fietsclub aangekondigde bal in de zaal der heeren B. Ewalds-Koonen alhier. Het kon niet uitblijven of al spoedig kwam het tot gisting onder den brood dronken troep. Met behulp van eenige vredelievende personen werd gepoogd hen aan de deur te zetten, wat na veel moeite gelukte. Toen moesten het de ruiten misgelden en al spoedig hoorde men het gerinkel der scherven, verge zeld van het noodige spektakel en een viertal revolverschoten. Dit bleek ge noeg te zijn voor de balpartij en men trok af, de marseillaise zingende, naar het eenzaam gelegen café H. Hier worden de baldadigheden voort gezet, die hun bij Edwalds werden be let. Geen ruit bleef in de ramen, geen glas op het rek. Tafels en stoelen wer den verbrijzeld, reclameplaten van den wand gerukt. De lamp werd van het plafond geworpende vloer begon te branden. Een kostganger die den waard ter hulp snelde, liep een gevaarlijke wonde op, waarvoor geneeskundige hulp is ingeroepen. De onderkaak is ver brijzeld. Een kruiwagen steenen zijn in beslag genomen. Het geheel gaf een aanblik van een tooneel als weleer door de Noormannen werd aangericht. Uit GeleenGisteren kwamen een paar gebroeders uit de omgeving hier een bezoek brengen met niet al te chris telijke gevoelens. Dit soort van lieden vindt zijn grootste vermaak in ruzie zoeken. En van daar dat men weldra handgemeen werd, zoodat de dokter er bij te pas kwam. Te Soheulder deden bij een kloppartij op de pachterswoning der erven P. spade, dorschvlegel en riek als wapens dienst. De huisvrouw werd vrij hevig aan het hoofd verwond, terwijl zekere P. mede een hoofdwonde van beteeke- nis opdeed. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel brengt ter kennis van belang hebbenden, dat op Vrijdag 25 Januari 1907, te elf en een half uur vm., van Rijkswege omstreeks tien hengsten van 's Rijks hengst veulendepot te Bergen-op-Zoom in het open baar alsdaar als geschikt voor dekhengst verkocht zullen worden. Behoudens onvoor ziene omstandigheden, zullen de dieren te bezichtigen zijn op Vrijdag 11 Januari en Donderdag 24 Januari 1907, telkenmale te 12 uren. Voor nadere bijzonderheden zie Staats courant no. 6. Een vreemdsoortig gevolg van bloedarmoede. Er bestaan talrijk vele bloedarmoe dige menschen en de wijzen waarop de bloedarmoede zich voordoet zijn even talrijk en verschillend als er bloed- armoedigen bestaan. Wij willen daar mee zeggen dat twee personen die aan bloedarmoede lijden wel dezelfde alge meene verschijnselen kunnen vertoonen, en toch ieder bijzondere verschijnselen hebben. Dat komt doordat er op de wereld geen twee lichaamsgestellen zijn die volkomen dezelfden zijn. Wij zul len u een geval aanwijzen waarin de bloedarmoede vergezeld is van een zeer ernstig en geheel en al bijzonder ver schijnsel. Mej. M. van Namen, geb. De Klerk, Korte Kade 16 te Rotterdam, leed aan den ergsten graad van bloedarmoede. Mej. M. VAN NAMEN. (Portret Ravesteijn). Zij ondervond alle gewone verschijn selen van bloedarmoedezwakte, schele hoofdpijnen, gebrek aan eetlust, voort durende benauwdheid, koude handen en voeten, melankolie, moeilijke spijs vertering, en daarbij wat alle lijders aan bloedarmoede gemeen hebben, zij begon langzaam aan slecht te zien. Alle Marktliericbleii. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van JHallenhaken, Queuin enz. spoedig en tot de minste prijzen. Schapenmarkt B 32.6 's-BOSCH. TELEE0ÖN 1N1ERC. 315. Tele gram-Adres: VANDEWIEL, EFFECTEN, 's-ROSCI. Belast zich met In- en Verkoop van Effecten. Vreemde mnnt en Coupons. Incasseert Wissels op Binnen- en Buitenland Neemt gelden a deposito, geeft en neemt gelden op prolongatie. Houden eiken Zaterdag van 10 tot 12 uur zitting in het Hotel HET WAPEN VAN AMSTERDAM te HEUSDEN. 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijksch geopend. Artistieke afwerking. Goedkoopste prffzen. Let s.v.pl. op adres: HINTHAMERSTRAAT A 30. "Op alle plaatsen aan Jjuis te ontbieden tec/en de bdlijkste prijzen. 7 Jan. Prov. beituur Tan Zuidholland, !o. het onder houden ran de werken behoorende tot het jaagpad lang» den Rijn, gedurende de jaren 1907, 1908 en 1909. Raming f 35.400. Minste inschrijver E. J. Brugge man, te Oudihoorn, voor f 32.890. 2o. Het onderhouden van de brng over de Oude Maas te Barendrecht, met de toegangswegen bd kunst werken gedurende de jaren 19' 7 en 1908 Ramingf 67 0. Msnste inschrijver J. Parel, te Sliedrecht, voor f6473 3o, Het tweejarig onderhoud van den havendam van Ooltgensplaat Raming f 750. Minste inschrijver T. Bede te Sliedrecht, voor f 1775. 8 Jan. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen te Utrecht, het maken van den gedeeltelijken onderbouw eener draaibrug, een remmingwerk met steun- jukken en huisje «n bijkomende werken in het bed der omgelegde Gouwe, nabij Gouda. Laagste inschrijver C. de Groot Arn. te Gorinchem, voor f 257.500 en zonder remmingwerk en keeten, voor f 198.000. 8.15 4 8.25. Roods dito f 7.45 k 7.55, Witts dito f 7.80 4 7 70 1*1. rogge f 5.15 5 25, buitsnl, di o 5.10 4 5.20, Gsrst 4.75 k 4.85, hsvsr 8 60 3.70, dnivenboonsn f 7.50 4 7.60 blauwe srwtu* f i maii 75 pd. 4.80, k 4.90, alles naar kwaliteit s* psr heetolitsr varhandald. ROJ 7hRDAM7—8 Jan. Of dt veemarkt woren -u iongevoerd 1921 vette -under en, 518 nag-rt dit 866 —tte -ft gr248 mekt— air -« 655 -apen of lammeren, 161 treem, 111 iu. -<* 11 -j - f otiitn, paarden vmlent, o. t Op pryzen mar— alt volgt runa-rm Ir uoj 80 ient Se tual. 56 ctnlkalveren l. vat. 110 tent, te fual. 84 vent ithapen le fual. 64 tent. te tual, 40 et.; varkent 40 d 49 et., lit kt toort 44 k 46 Ui-t per kilo. Zeeuietehe eieren f 1.20 a 7.40 Overmaatttkt dito f 7 60 d 7 80 de 100 ttukt- Of de kot—markt toerden aangevoerd 48'8 en 41O 6 on. en 254 ftukken h. -iïo vri-t l» f 68 e -.e! «0 --1 58 7 80 Hunne dankbare Kinderen. Werkendam, 9 Jan. 1907. De volgende bloemlezing is aan één WERKENDAM. De getting der koter ie d-te week op de markt 6 ett., in de winkelt dut 65 ets. per half kilo. Eieren f 1.30 de 26 ttukt. ALMKERK. De zetting der koter it deze week op de markt f 0.65 in de winkelt dut f 0.7 per h. kilo. Meren ƒ1.80 per 26 ttukt. OORINlREM, 1 Ja». Op 4e v-emarH v-r'-n - •n aangtvo—d 88 runderen en 13 nuzhtere kalveren, vaarvan de prijzen wat r alt —lots Zware kalf koeien f 180 a 800 kalt-*— f 1 50 210, melkkoeien f 175 -t 210 tute-en-kalfjarige otten f e f anderhalf jarig- f 90 110 gruttt. -aart-et t 110 a 140, pinken f 60 a 100 gratkaln— f 85 60 nuthtere kalveren f 12 a 22 tohapt» k f -,lammeren i ver .tu Boter f 0.65 a 0.70 per half kilo -v— f 1 35 f 1.45 per 26 ttukt kippen f 0.60 a 0 80 ttuk Aangevoerd 5 v-tt- varkentsan 21 23 tent r.ei \alt kilo 180 kipnen f 6.— 12.— ver ttuk Op de graanmarkt beiteedae men voor: RUtarn» Vraag Uekeningen en prijsopgaaf. VAM Speciatiteit in: Platina Portretten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3