Handel in Steenkolen, Cokes, Antraciet en Turf. Anton van Dijk, beperken, waartegen de afgevaardigden wilde haar steun er wijselijk niet aangeven, zich natuurlijk verzetten. Dinsdagstel den zij den sjah een ultimatum, waar op hij vóór Zondag zal moeten ant woorden. De toestand kan kritiek wor den ikhutaeljik .Hieuw*. HEUSDEN, 2 Febr. Dat de Woudrichemsche visschers hun vak verstaan, zal wel aan geen twijfel on derhevig zijn. We zagen dat ook Dinsdag 1.1. Nauwelijks was de dooi ingetreden of ze maakten in de Bergsche Maas, gedeelte tramhaven, dat met ijs bezet was, een vaar geul in den vorm van een O, brachten daar de zegen in, trokken hem aan de andere zijde op en bemachtigden aldus onder het ijs groot en klein 75 snoeken, die zich daar hadden verscholen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Januari ingelegd f 16234.14 en terugbetaald t 16285.51£. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het-nummer 4125. De vorige week Donderdag had te Bereen-op-Zoom de jaarlij ksche openbare verknoping plaats van driejarige hengsten v -Rijkshengstveulendepót. De belang- >:t iliiur was minder groot dan andere jaren, zo<»dat slechts 6 exemplaren verkocht wer den en wel no. 2 „Immo" aan de Hengsten- Associatie te Houten, voor f 2410; no. 3 „Ito" aan den heer S. de Bie, landbouwer te Tiel, voor f 1010; no. 5 „Iwan" ex „Tableau" aan den heer W. van Asch, landbouwer te Rumpt, voor f 1800; no. 6 „Tbas" aan den heer M. A. de (leus, land bouwer te Gameren, voor f 1620; no. 8 „Ircarus" aan den heer W. Kakebeeke, landbouwer te Goes, voor f 2520no. 9 „Ivar" aan den heer A. Blom, landbouwer te Herwijnen, voor f 1210. No. 1 „Ibrahim" en no. 7 „Ibes" werden opgehoudenno. 4 „Infant" werd niet voor gebracht, terwijl no. 10 „Isaurus" nog uit de hand werd verkocht voor f 1200 aan den heer C. A. Heijboer, landbouwer te Colijnsplaat. In de Maandag gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Noord- Brabant is het ontwerp tot heffing van weggeld aangenomen met 52 tegen 6 st. Mej. Den Haan, gemeenteverloskundige alhier, ontving eene gelijke benoeming te Dieren, waaraan door haar echter geen ge volg wordt gegeven. Gedurende de maand Januari is alhier 28.6 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 16. WERKENDAM. Woensdag 6 Februari a.s., des nam. 7 uur, hoopt de landbouw- vereeniging „Werkendam en Omstreken" te vergaderen ten her berge van Wink alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Huishoudelijke zaken. 2. Lezing van den heer P. J. 't Hooft. Onderwerp: Onderlinge Veeverzekering. 3. Verloting onder de aanwezige leden van enkele aangekochte voorwerpen. 4. Rondvraag en sluiten. Zij, die gaarne den juisten tijd wil len weten, waarop het post- en telegraaf kantoor alhier open is, kunnen die vinden in achterstaande bekendmaking. Met genoegen melden we, dat de heer W. Ph. Groeneveld alhier Woensdag 1.1. met gunstig gevolg het candidaats- exameii in de rechten deed. Hedenavond te 7 uur zal in de Nutszaal eene vergadering gehouden wor den tot bespreking van coöperatieven aan koop van steenkolen. De arbeiders, zoo heet het, gaan een hond maken om coöperatief steenkolen te koopen en zullen dat doen door 's zomers te gaan sparen (natuurlijk eerst als ze hun oude schuld hebben afgedaan, zoowel bij bakker, kruidenier, huisbaas, steenkolen handelaar, dokter enz. enz.) en van die spaarduitjes dan de levering van steenkolen gaan aanbesteden, want de steenkolenhan delaars nemen hier te veel winst, ze ver dienen te veel (dat een arbeider daar tegen kan zijn, laat staan, dat het waar is, kun nen we maar niet goed begrijpen. Tot ge ruststelling van hen, die denken dat 't waar is, zij gemeld, dat de in bond ge kochte en contant betaalde steenkolen te Boven-Hardinxveld f 1,kosten franco aan huis en de eveneens coöperatief aan geschafte steenkolen te Meerkerk f 0.92 contant uit schip zelf gehaald. Hier wer den ze in 't begin van den winter geleverd door de handelaren Èl f 0.95 uit 't schip franco thuis en zijn later gekomen op fl. uit 't schip franco thuis, 't Is dus warempel zulk een schreeuwend verschil, dat we geen enkelen steenkolenhandelaar alhier meer behoeven aan te kijken). Ze willen ook geen geld betalen voor de drinkers onder hen, die geen steenkolen willen be talen en als de arbeiders onmachtig zijn, dan moeten ze maar geholpen worden. Ze willen elkanders lasten niet dragen. (Wie dan moet helpen weten we niet.) Hebben ze dan een partij steenkolen besteed, dan krijgt ieder daarvan naarmate hij 's zomers heeft ingebracht, dus geld gespaard voor 5 mud, 5 mud. (De meerdere mudden, die ze te kort zullen komen, moeten ze maar eldera halen zeker? Bij den gewonen steen kolenhandelaar, die de eer heeft gehad mede te mogen inschrijven, zullen ze toch niets meer kunnen poffen, want poffen raakt dan uit de mode, 't is dan alles Jantje contantje.) In vreê, we zien er voor den arbeider, in zijn eerste stadium van opkomst, weinig heil in. 't Is alleen goed voor hen, die steeds contant kunnen betalen, zooals men- schen met vaste tractementen (zijn dat wel altijd de beste betalers?) en anderen, die er slechts van kunnen profiteeren, want hun geld gaat steeds door of 't waait, re gent, vloeit of vriest en die er zich dan o..k niets van behoeven aan te trekken of o handelaar zinkt of drijft. Van den kolenhandel alleen bestaat hier niemand, elke handelaar heeft er nog eene andere zaak bij of beurt nog wat op de eene of andere wijze, van eigendom. De werkliedenvereeniging „Eendracht" want waar moet het heen als men ook op dergelijke manier kruidenierswaren, brood, spek, kleeren enz. gaat besteden. Heeft de vereeniging echter een middel gevonden om ook te poffen, dan is 't wat anders, maar daarvoor zal ze wel bedanken. Mej. C. H. Hansen, onderwijzeres aan de bijzondere school alhier, is in gelijke betrekking benoemd te Andel. Morgen hoopt in de Ger. kerk A alhier op te treden de weleerw. heer H. A. yan Andel, predikant te Zuidland. Door de werkgevers in de bouw bedrijven, onlangs vergaderd zijnde, ten einde over de door de werklieden in de verschillende bedrijven, als metselen, tim meren en schilderen, gestelde eischen te oordeelen, is na langdurige discussie, in afwijking van het geëischt loon, dat 18 cent per uur zou moeten wezen, besloten het uurloon voor de knechts te brengen op 17 cent, te beginnen met den 1 April a.s. Verschillende andere eischen werden van de hand gewezen. Gistermiddag had de weduwe J. de Gelderkuyk het ongeluk door de gladheid te vallen, en haar linkerarm te breken. ANDEL. De alhier bestaande Jonge- lingsvereeniging „Vreest God, eert den Ko ning", is voornemens Woensdagavond 6 Fe bruari haar Jaarfeest te vieren. De Wel Eerw. heer Ds. L&nting, vroeger predikant bij de Geref. Gem. alhier, zal dien avond voor de vereeniging «preken. De vrouw van A. K. alhier, had het ongeluk door de gladheid te vallen en den arm te breken. De in de Herv. Kerk gehouden col lecte, ten behoeve van noodlijdende kerken, heeft opgebracht eene som van f 5.40. ALMKERK. De hier bestaande Jonge- dochtersvereen. „Het Mosterdzaadje" vierde haar gewone Jaarfeest. Uit het verslag der secretaresse bleek, dat de vereen, maar 10 leden telt, maar toch flink heeft gewerkt, want niet minder dan ö0 kleedingstukken werden vervaardigd om den armen der ge meente uit te reiken. Door 34 personen wordt de vereen, geldelijk gesteund. Het feest werd op gebruikelijke wijze ge vierd, waaraan de leden der jongelingsver- een. het hunne bijdroegen. Groeie cn bloeie dit „Mosterdzaadje" tot een boom, onder welks schaduw steeds meer armen zich kunnen verlustigen. NIEUWENDIJK, 1 Febr. De heer H. A. van den Hoven van Genderen, onder wijzer a. d. bijz. school alhier, is behalve te Breda ook benoemd te Velp. Er zijn veel vacatures bij 't bijz. onder wijs, pl.m. wel 150. Gisteravond trad hier in het Insti tuut lokaal op ds. Vonkenberg uit Baren- drecht, om voor de Jongelingsvereen. „De Zaaier" een rede te houden. De vereen, heeft mét dezen gevierden rede naar eer ingeoogst. De zaal was stampvol en het woord van ds. V. werd met de meest onverdeelden aandacht gevolgd. Spreker be handelde „Efraïmshelden" meesterlijk in verband met den tegenwoordigen tijd, wij zende op het feit, welke plaats de jongeling op het wereldtooneel behoort in te nemen om een nuttig lid voor Kerk, staat en maat schappij te kunnen zijn, ten zegen voor zich zelf en in den breeden levenskring. 't Was een schoone lezing geïllustreerd met pakkende voorbeelden uit het practi- sche leven, zoodat ieder genoot en hoogst te vreden huiswaarts keerde. DUSSEN. Door stemgerechtigde inge landen van den polder „Zuidenveld" is tot lid van het bestuur gekozen de heer E* Wijtvliet, om te voorzien in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. Hagoort. De heer C. van de Wiel, onderwijzer aan de O. L. S. wij k B dezer gemeente, is in gelijke betrekking benoemd te Orthen (gemeente 's-Hertogenbosch). Tot notabel der Hervormde Ge meente alhier is gekozen de heer A. Zijl mans en zijn herkozen als kerkvoogd en notabel respectievelijk de heeren J. Roubos en Z. Hagoort. 1 Febr. Hedenmorgen streek op het onverwacht een groote sperwer neder op eenige ongelukkigen, door de kou half verkleumden en door de sneeuw uitge hongerde spreeuwen en wiat er een van te bemachtigen. Twee kraaien die dat zagen storten zonder zich te bedenken op den roofvogel neder en na een kort doch zeer verwoed gevecht, waarbij de sperwer luide smartkreten uitte, moest hij vluchten, terwijl het spreeuwtje dat blijkbaar nog ongedeerd was in den meesten haast zijn heil zocht in de vlucht. Voorzeker een leerrijke les voor velen veel hooger staande wezens. DRONGELEN. De pont over de Bergsche Maas is Dinsdag 1.1. weder in werking ge bracht en het verkeer is thans weder, als voor het ijs, hersteld. GAMEREN. Donderdag 1.1. werd op de jaarlijksche openbare verkooping van drie jarige hengsten van 's Rijkshengstveulen- depot te Bergen-op-Zoom door den heer M. A. de Geus alhier aangekocht een rood- schimmel, Belgisch ras, genaamd Ibas, hoog 1.60 M., geboren 13 Mei 1904, vader Leon d'Ormeignies, moeder Cothe, Stb. nr. 43739, eigenaar de heer I. B. Carron te Ath (He negouwen) voor de som van f 1620. ZUILICHEM. Toen Dinsdag j.l. G. J. v. Lopik van Bommel huiswaarts reed met zijn tilbury, schrok de hit en maakte een zijwaartsche sprong, waardoor hit en til bury van den hoogen dijk geraakten. De tilbury was erg gehavend, doch de inzit tende personen, drie in getal, kwamen er, evenals de hit, tamelijk goed af. VEEN. Vanwege het ijs kon de Rijks veerpont deze vi eek nog niet in gebruik gesteld worden. De overtocht geschiedt dan ook alleen en met groote moeite met de roeiboot. ZALTBOMMEL. N&uwelijas is het ijs uit de rivier of terstond werd weder de pont aan de reep verbonden, zoodat de overtocht weder op de gewone wijze kan geschieden. WIJK. Als een bewijs hoe doordrin gend de laatste vorst geweest is, kan dienen, dat bij verschillende landbouwers grootere of kleinere hoeveelheden aardappelen be vroren zijn, bij sommigen zelfs in kelders, waarin het sedert menschenheugenis niet gevroren had. Naar wij vernemen, zal nu binnen kort de aanbesteding der nieuw te bouwen openbare lagere school alhier plaats hebben. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Jan. 1907 ingelegd f 635^.23 en terugbetaald f 7669.19. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 1979. Hinneiiland. De uitslag der stemming voor een lid der Tweede Kamer in liet district Ede is als volgt Aantal kiezers 6785. Aantal uitge brachte geldige stemmen 4725. Volstrek te meerderheid 2363. Gekozen JhrS. van Citters (antir.) met 3164 stemmen. Mr. P. Tideman (vrij-lib.) had 1338, mr. M. Mendels (soc.-dem.) 223 stemmen. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië bij de regeering ontvangen telegram is het opstootje in de afdeeling Berbek, op Java, geëindigd. De hoofdaanlegger is met veertien zijner volgelingen, na sommatie, neder- gelegd de overigen zijn deels gevangen, deels voortvluchtig. De troepen zijn naar Soerabaja terug. Vermoord zijn ook de wedono van Ngandjoek, twee politieoppassers en een desahoofd; gewond zijn vier inlandsche ambtenaren. De assistent-resident C. C. M. Henny, is niet gevaarlijk gewond, zijn toestand is zeer bevredigend. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde gisteren: Hedennacht heeft de patrouille-Pi- mentel een rotsvesting bij Kalosi (Ce lebes) vermeesterd, waarbij 19 vijanden gedood en on verzij ds geen verliezen geleden werden. Het eenig kind van Poeang Tikoe is in de Toradja-landen opgelicht en wordt te Ranté Pao aangehouden. Naar aan de Arnb. Ct. uit den Haag wordt medegedeeld, zouden de belas- tingontwerpen van den minister de Meester in de afdeelingen dor Tweede Kamer over 't geheel ongunstig zijn ontvangen en niet slechts van leden, behoorende tot de coalitiepartijen der rechterzijde, maar ook van vrij-liberale zijde scherpe bestrijding hebben gevon den. Volgens de Hamb. Börsenhalle is Prins Hendrik der Nederlanden door den Duitschen Keizer benoemd tot eere- ridder van de Johanniterorde. Aan de Tweede Kamer is een adres gezonden door het hoofdbestuur der N ederlandsche Onder wij zers-Pro pagan- da-Club (voor Drankbestrijding) naar aanleiding van het voorstel tot ver hooging van den accijns op het gedis tilleerd. In dat adres zegt adressant, dat, zooals de ervaring hier en elders leert, de accijns verhooging weinig of geen invloed heeft op het drankge bruik, dat de gewone uitgaven aan drank, bij aanneming van bovenge noemd voorstel, derhalve met eenige millioenen worden verhoogd, dat deze millioenen, aan de gezinnen onttrokken voor een, op zijn gunstigt uitgedrukt, nutteloos vocht, noodzakelijk de uit gaven voor voeding, kleeding, woning, in één woord de uitgaven voor de gezinsver .orging zullen verminderen. Adressant is van oordeel dat het on verbiddelijke gevolg van een en ander zijn zal, het scheppen van ongunstiger omstandigheden voor de kinderen en dat dientengevolge de resultaten van onderwijs en opvoeding zullen ver minderen, tot schade voor de geheele maatschappij, waarom hij de Kamer dringend verzoekt, het voorstel tot verhooging van den accijns op het ge distilleerd te verwerpen. Te Boschkapelle (Zeeland) sloeg Dins dagavond circa half zes, bij een plot seling hevig onweder, de bliksem in het woonhuis van P. V. De voor- en zij gevel sloegen geheel uit elkaar; stuk ken steen werden in 't rond geslingerd terwijl een raam een paar meters ver neerplofte. Alle pannen werden afge rukt en het houtwerk uiteengetrokken, het huisraad dooreen geworpen en even als de keldervoorraad grootendeels stuk geslagen. Man, vrouw en de twee kin deren bleven zoo goed als ongedeerd, doch waren geheel zwart, evenals hun ne kleeren, die gedeeltelijk in flarden waren gescheurd. In een schuur ouder 't zelfde dak werd geheel geen schade aangericht en daarboven bleef ook het dak ongeschonken. Er werd geen brand veroorzaakt. Omtrent den moord te Mill schrijft de 's-H. Crt.: Een afschuwelijk drama is hier in den nacht van Maandag op Dinsdag afgespeeld. De veldwachter Maas bege leidde Maandagavond omstreeks 8 uren een ruziemaker huiswaarts, om twist en krakeel te voorkomen en is niet meer teruggekeerd. Toen hij om twee uur 's nachts nog niet thuis was, werd zijn vrouw ongerust en wekte een buur- Men ging uit op onderzoek en man. vond op de grens der kom, op den weg waarlangs Maas moest gepasseerd zijn, zijn pet en een eind verder zijn mantel en eenige bloedsporen. Eindelijk ont dekte men in de beek zijn lijk: de on gelukkige man was dus vermoord. De aanblik van het ontzielde lichaam is afgrijselijk; het hoofd vertoont tal van gapende wonden, alsof men den trou wen ambtenaar met bijlslagen aange zicht en schedel heeft trachten te ver brijzelen. Wel hebben een drietal per sonen op de plaats des onheils, nog op Maandagavond, gekerm gehoord, maar in de ondersteiliug, dat er maar een dronkaard lag (het was markt geweest) zijn zij doorgeloopen. De man, zekere P. V., met wien de vermoorde het dorp heeft verlaten, en die ongunstig bekend staat, is reeds in verzekerde bewaring genomen, en het algemeen vermoeden is, dat er verschil lende personen ejn rol gespeeld heb ben, te meer, dewijl de wakkere politie man, zich door zijn kloek optreden reeds lang de ongenade op den hals gehaald had van een bendo gomeene sujetten, die tegenwoordig schrik en angst onder de rustige ingezetenen ver spreiden. Moge het de justitie geluk ken, de daders van het gruwelstuk in banden te krijgen! De verslagene, die gevallen is al* offer van zijn plicht, was de vader van verscheidene nog jeugdige kinderen. Later wordt nog geschreven Niettegenstaande de verdachte J. V. verschillende krabben over het gezicht heeft, die duiden op een worsteling, en zijne kousen nat waren en de in drukken der voetstappen nabij de plaats der misdaad met die van zijn schoeisel overeenstemmen, blijft hij, naar men zegt, ook na confrontatie met het lijk, alle schuld ontkennen. Men vermoedt dat de dader, na zijn slachtoffer op onmenschelijke wijze te hebben afge maakt, hem in de Beek heeft gedragen de verslagene schijnt een eind weegs met den stroom te zijn meegevoerd, althans men vond zijn lijk eenige me ters verder aan den kant. hij toen reeds bij een horlogemaker verkocht. Natuurlijk is procesverbaal tegen hem opgemaakt. Bij een Zondagavond te Bergum plaats gevonden vechtpartij is de 21-jarige schipper H. Z. aldaar ernstig aan den arm en in de zijde verwond, zoodat heelkundige hulp onmiddellijk noodza kelijk werd geacht. De getroffene is na hevige pijnen aan de bekomen messte ken overleden. De dader H. B. is door de rijkveld- wacht uit Bergum ter beschikking ge steld van den officier van justitie en na verhoor voor den rechter-commissaris overgebracht naar het huis van bewa ring te Leeuwarden. Tegen F. Bland van den Berg, ge wezen directeur van de Zuid-Holland- sehe Hypotheekbank te Rotterdam, werd gisteren, door de rechtbank aldaar, 4 jaar gevangenisstraf geëischt. Burgei'Hike itand. Onlangs vertelde de Nieuwe Courant het volgende historische grapje: Aan de leestafel in een café zitten eenige heeren. Op de tafel ligt een doosje lucifers. Een van de heeren neemt het tus- schen de vingers en zit er mee te spelen. Met belangstelling blijft plots zijn blik op het doosje gericht. Zich tot een naast hem zittenden bekende wendende: „Hé, Made in Hol land. In mijn tijd was daar (spr. dacht blijkbaar aan het Brabantsch dorpje Made) nog geen lucifersfabriek Zoo zie je, kleine plaatsjes gaan vooruit". Thans zendt een pijpenfabrikant in Gouda de N. R. Ct. als merkwaardig heid een briefkaart uit Düsseldorf toe, waarop zijn firmanaam staat met het adres: „Made in Holland", zooals er in de pijpen voor het buitenland ge drukt wordt. Deze briefkaart was twee dagen onderweg geweest: eerst afge stempeld in Made, toen in Maren aan de Maas, toen in Maren, provincie Utrecht. Maar plotseling is blijkbaar een van de postambtenaren een licht opgegaan en hij zond de briefkaart door naar Gouda, waar de pijpenbestel- ling aan haar adres kwam. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroordeelde W. S., vroeger onderwijzer te Nunspeet, met bevestiging van het vonnis der rechtbank te Zwolle, wegens het plegen van onzedelijke handelingen met minderjarige kinderen, tot twee jaren gevangenisstraf met ontzegging van het recht om onderwijs te geven voor den tijd van zes jaar. Mjn meldt uit Zoeterwoudo: Dinsdagnacht zijn bij den eenzaam wonenden landbouwer H., onder deze gemeente, twee vermomde mannen bin nengedrongen. Zij grepen ham onmid dellijk aan, zoodat hij geen gebruik kon maken van den revolver die geladen op de beddeplank lag. Er had nu een wor steling plaats, waarbij het den twee mannen niet gelukte den pootigen boer te overmannen. Na een worsteling van veertig minuten gaven zij het op, nadat hun f 10 was beloofd. H. woont geheel alleen, zoodat nie mand hem kon bijstaan. Hij meent in de mannen een paar landloopers, die nog al eens op het erf kwamen bedelen, herkend te hebben. Men schrijft aan de Tel.: Maandag kreeg een weduwe, wonende onder Barneveld, bezoek van iemand uit Apeldoorn, die, naar hij zeide, antieke kasten wilde koopen. Daar de weduwe juist een zeer prachtig exemplaar had, wenschte hij dit zoowel van buiten als van binnen eens flink to onderzoeken. Zelfs de kleinste laadjes werden even opengetrokken, om te zien of alles wel solide was. Hoewel de kast hem goed aanstond, werd de koop toch niet ge sloten. Even late1* bemerkte de eigenares, dat haar fraaie zilveren beugel tasch met geld verdwenen was. Aanstonds werd aangifte bij de politie gedaan, die er in slagen mocht, den „koopman" aan te houden. Het gestolen voorwerp had Werkendam, van 25 Jan. tot 1 Febr. Dewerken en Sleeuwijk, van 15 tot 22 Januari. Rcchlzaki n. Zitting van Donderdag 31 Januari 1907. Uitspraken in zake het O. M. tegen: A. S. te Rijswijk, overtr. prov. regl., appèl kantong. Heusden, appellant niet ontvankelijk verklaard in zijn hooger beroep; M. B. te Heusden huisvrede breuk, f 20 of 40 d. h. B. v. N. te De Werken, wederspannig- heid f 5 of 10 d. h. liU'li 4 Waterhoogte Maastricht (brug). 31 Jan. 0.53 M. boven 0. 1 Febr. 0.61 Waterhoogte Heusden. Hoog Water 29 Jan. 1.78 M. 30 1.99 31 1.97 1 Febr. 1.60 Laag Water. 0.00 M. -f N.A.P. 000 0.00 0.00 tdverfentiën. De Ondergeteekende bericht, dat hij vanaf 1 Februari den handel in genoemde artikelen zal Voortzetten in de berg plaats, voorheen van wijlen de heer 1*. »E WIET. Hij beveelt zich bij een ieder beleefdelijk aan en levert thans: prima STEENKOLEN 90 ct. en NOOTJESKOLEN f L- Hoek PotterstraatPelsterstraat, HEUSDEN, Ondertrouwd: Gijsbert Kornet, 27 j., met Maria Bastiaanze, 22 j. Geboren: Andries, z. v. A. A. Hei- stek en H. J. PottersPaulus Abraham, z. v. J. van Zorge en J. C. Gaakeer Anna, d. v. A. Kieboom en A. Visser Jules Joseph Ghislain, z. v. J. J. G. Fauville en C. M. GivronJan, z. v. J. van Oorschot en H. Teuling. Overleden: Johanna Maria Rij kens, 4 w.Nijs Aanen, 18 d. Ondertrouwd: Johannes Lambert, 29 j. met Catharina Mathilda Johanna Lem, 22 j. Getrouwd George Frans van 't Sant, 49 j., wedn. van Johanna van Eeten met Maria de Hoog, 40 j. Geboren: Dora, d. v. J. Kooijmans en D. Visser; Maarten, z. v. W. Blijen- berg en B. van der Wiel; Cornells, z. v. B. G. Damen en B. van der Schuit. Arrondissements-Rechibank te 's-Bosch. HEUSDEN6 Febr. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.20 tot f 1.25. Eieren van 01/, tot - ct. Granen Tarwe t 7.00 a ƒ7.50, Rogge f 5.0 1 a f 5.50, Gerst f 5 5 50 Haver f 8.30 «ƒ4. O, Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken f a f 1ESOOfJKV 29 Jan. De prijs der Boter was v n f 1 ?4 2*1 36 er H'if.« AanaToerd 403 Kilo's DUSSEN. 31 Jan. De prijs der boter was heden van f 1.22 af 1 33. Aanvoer 116 TT. (7. Zetting t 1.3'j. Eieren f 1.00 de 26 stuks. LAND VAN ALTENA. 1 Febr. Aardappelen. Vroege f -. f Blauwe f 1.50 a, 1.60; Zeeuwen, f 1.61 h f 17°, Jammen f h f Hooi ie qual. f 11 h f 13.50 2e qual. (voor de persj fè a l",00, Klaterhooi f 12.a f 15.00, Wit stroo f - cl f Geel dito 9 k f 12. Varkens tot een gewicht van 75 K.Q. 40 i 42 ets. zwaardere 42 a 44 etBoter f 1.30 k 1.40 per K.G. Ei-ren f i f 1 80 per 26. GENDEREN Staat der tb staling van 7 tot 19 Jan der Coö. Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier-. Hoogste prijs f >.9 laagste f 5. 5 per l Liter. WAALWIJK, F br. Men besteedde voor: Kalfkoeien golden f 80 af 220. dito, Vaarten 18 2 >5, Weibeesten f a Aangevoerd weilammeren van f a f Jonge varkens aange voerd stuks van f .00 9.50. Ter botermarkt f geslagen en verkocht 713 K.G. van f I 24 1.34. Meren f 4 0 a f 5 50 per 10 'stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 3.5' a ƒ7. '5, Haver f 3.80 a f 3,31, Garst f 4.25 f 4.5 per H.LBoter f 0.70 ƒ0.81 per half K.G. Eieren a f .15 per 26 stuks Biggen f 7,00 a f 12.00, Konijnen f .Th a f 1.40, Kippen f a f per stuk

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2