Een Dienstbode Slagers messen. lei. IG. Yaais, flierlp Lméoöw Merii-Ij. Notaris RIETRA, 1.\ESËTT~ PO.MREIi&f Dienstbode CREDIETEN nitjrave L. J. VEERMAN te Heusden, Vleeschlukwliiaes, verkoopen tafelwater;tevens heilzaam Schoolbibliotheken week, bij het opmaken van hout, aan een vinger. Spoedig begonnen hand en arm te zwellen en werd geneeskundige hulp ingeroepen, doch reeds te laat. Vrijdag bezweek de man aan bloedver giftiging. In verband met een door de Bossche justitie op 31 December en Zaterdag jl. te Gestel ingesteld onderzoek naar een veronderstelden kinderdoodslag is de twintigjarige dienstbode A. D. als daarvan verdacht naar 's-Hertogenbosch overgebracht. Zondagmiddag 3 uur trok het de aandacht der buren, dat op de tweede verdieping van pand 12 aan de Delft- schevaart te Rotterdam de bewoners niets van zich lieten hooren. Toen men zich toegang verschafte, bleek, dat de vrouw des huizes met haar beide dochtertjes van 8 en 10 jaar bewusteloos waren ten gevolge van gas- ontsnapping. Door spoedigen aanvoer van versche lucht slaagde men er echter in, z« weer tot bewustzijn te brengen. De kraan van het gaskomfoor bleek open te staan en tevens bevond zich een gat in den guttapercha slang. Gisterenmiddag is de heer Mutsaers, burgemeester der gemeente Tilburg overleden. De heer W. P. A. Mutsaers, geboren 3 Aug. 1833 te Tilburg, was sedert 18 '8 lid der Provinciale Staten, sinds 1874 ook van Gedeputeerde Staten der pro vincie Noord-Brabant. Na het overlijden van den heer mr. A. van Baar werd hij in het kiesdistrict Eindhoven tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal gekozen. Bij de daarop vol gende verkiezing werd zijn mandaat vernieuwd, terwijl hij bij de Kameront binding onder het ministerie-Tak werd herkozen te Eindhoven en herkozen te Waalwijk, voor welk laatste district hij opteerde, en dat zijn mandaat tel kens, het laatst in 1901, vernieuwde. In 1901 weid de heer Mutsaers tot burgemeester van Tilburg benoemd. De overledene was ridder in de orde van den Ned. Leeuw en in de Pius-orde. De firma Ter Horst Co. heeft een boekje uitgegeven, dat een overzicht bevat van de historie der werkstaking te Rijssen. Na de geschiedenis verteld te hebben zegt de firma aan het slot: „Men verwijt ons, dat wij de orga nisatie weigeren te erkennen, de hoofd besturen niet ter bespreking willen ontvangen, voor onze arbeiders niet toegankelijk zijn, maar men verzuimt mede te deelen, dat al onze arbeiders wel weten, ons te allen tijde te kunnen spreken, dat zelfs het stakingscomité ia medegedeeld, dat ons kantoor voo<- hen open stond. „Men heeft ons bemiddeling voor gesteld, maar vond het niet de moeite waard ook ons recht te doen wedervaren of eene poging te doen allereerst de feiten zuiver te stellen. „Grenzeloos" oppervlakkig durven mannen van naam en oordeel uitspreken, waaraan geen enkel deugdelijk onderzoek ten grond- slag ligt en heeft men den roekeloozen moed een poging te doen om een be drijf ten gronde richten, waaraan dui zenden hun bestaan hebben en wien men een toekomst van ellende bereidt." Aan de „Dordt. Ct." wordt uit Ro- sario geschreven: Een Hollandsch huis heeft voorge steld de binnenhaven van Valparaiso aan te leggen binnen den tijd van vier jaren, met inbegrip van een dijk van vier duizend meter. De kosten van dit werk bedragen negentien millioen pias ters (een piaster is ongeveer gelijkwaar dig met een Hollandschen gulden). De regeering van Chili heeft dit huis gevraagd om het gedetailleerde plan en het houden van besprekingen, teneinde het aanbod te kunnen onder zoeken. Te Appelscha kreeg een 16-jarig meisje door het schaatsenrijden een open wondje aan den hiel. Voet en been zwollen op, de geneesheer consta teerde bloedvergiftiging en na vreese- lijden is het meisje bezweken. Blijkens bericht aan de Grondw. is in de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Rucphen uit het voorgelezen procesverbaal van kasopname bij den than3 gevangen ge nomen gemeente-ontvanger gebleken, dat in de gemeentekas een tekort was van 1641 gulden 81 Vj cent. Tevens bleek dat de administratie slechts gedeeltelijk in orde was en dat het tekort zeer ge makkelijk aan te vullen is door de ge stelde borgen. Na deze mededeelingen werd de ontrouwe ontvanger met alge- meene stemmen uit zijne betrekking ontslagen. Te Kerkrade brak Donderdagmorgen in de „Domaniale Mijn" plotseling wa ter en drijfzand uit in de nabijheid van Rolduc en Beerenbosch. De nacht ploeg had vermoedelijk den zoogenaam- den „Feldbies" aangebord. De stroom was zoo sterk, als die der rivier de „Worm". Met alle krachtsinspanning gelukte het eenige dapperen mijnwer kers, die tot aan den hals in het water stonden het drijfzand enz. te keeren door drie dammen op te werpen. De scheuren aan het schoolgebouw in de kom van Kerkrade, waarschijn lijk ontstaan door de mijn, worden steeds grooter. Dezer dagen stortte een stuk van het plafond naar beneden. De heer H. L. te Beek kocht volgens de 's-Hb. Ct., de vorige week op eene publieke verkooping eene secretaire. Toen het meubelstuk thuis bezorgd was, werd het natuurlijk aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen. Men kan zich voorstellen, hoe de nieuwe eigenaar verrast was, toen hij een paar geheime laden ontdekte, en nog grooter was de verrassing, toen hij daarin pl. m. 900 gld. vond, benevens eenige papieren van waarde. Daar de bezitter het niet met zijn geweten kon overeen breDgen om het govondene te houden, toog hij naar de erfgenamen van den vorige eigenaar en deelde het geval mee. Door eene milde gift werd zijne eerlijkheid ruimschoots beloond. Ook blijkt nu, dat het meubel eene veel grootere waarde heeft dan de som, waarvoor het thans werd verkocht. Men schrijft uit Koewacht: De smokkelhandel in vee, die sinds eenigen tijd gestaakt scheen, begint thans weer te herleven. Eiken avond gaan van hier en uit de aangrenzende gemeenten St. Jansteen, Zuiddorpe en Overslag prachtige Hollandsche runde ren frauduleus over de grenzen. Met dat smokkelen is voorzeker een goede cent te verdienendoch de mannen staan toch aan groote verliezen bloot. Zoo gingen Donderdagnacht van hier een achttal koeien over de grens. Vier gingen in de voorhoede, vier op eenigen afstaud in de achterhoede. Plotseling werd de voorhoede overvallen door de douanen van Klein-Sinaij, de achterste door die van Koewacht. Een kort ge vecht ontstond. De smokkelaars konden allen over de Nederlandsche grens ont snappen, doch zij moesten twee vaarzen ter wrarde van 400 gulden in handen der ambtenaren laten. De overige zes gingen dienzelfden nacht eene andere plaats over de grens en bereikten de plaats harer bestemming. Eén uit velen. Door de politie te Amersfoort is Zondagnacht tegen een hek hangende gevonden een 27-jarige man, die dermate overspannen was, dat hij niet kon opgeven hoe hij heette en waar hij thuis hoorde. Na in het politiebureau liefderijk te zijn veipleegd en verwarmd, kwam hij in zoover bij, dat hij Leiden als woonplaats aanwees. Na informatie in de Sleutelstad werd zijn identiteit vast gesteld en het bleek nu, dat hij daar het laatst had gewerkt en, naar werk zoekend, tot Amersfoort was geloopen, den nacht doorbrengend onder den blooten hemel. Koude en uitputting hadden hem zoo bevangen, dat hij een half etmaal noodig had, om tot bezinning te komen. Hij werd naar zijn verwanten terug geleid. Uit Brouwershaven meldt men Volgens rapport van de kustwacht van Westschouwen is het Engelsche tweemaststoomschip Eatscheap, kapitein Gilson, geladen met steenkolen van New castle naar Terneuzen bestemd, aan den buitenkant van Nieuwezand, vlak bij Lotte, gestrand. Het stoomschip werpt van de lading om met hoog water vlot te komen. As sistentie wordt nog niet verlangd. Red- dingbooten van Burghsluis en Brouwers haven blijven bij het schip. De Limb. Koer. schrijft: De gemeenteraad van Vaals heeft een besluit genomen, dat partij trekt van de slechte toestanden die op het oogenblik heerschen. Besloten werd nl. een belasting te heffen op de hasard- gelegenheden. En wel eene van f3 per speelhol en per dag, wat over de 8 ha- sardgelegenheden een jaarlijksch somme tje van een kleine f 9000 maakt, 't Is met dat al te hoopen, dat de gemeente geen gelegenheid zal krijgen een heel jaar nog van dat soort duiten te zullen kunnen profiteeren. Inmiddels kan men gerust aanremen dat de f 3 gaarne door de speelholen dagelijks zullen betaald worden. Al waren het er 30, er zou nog wel een zoet winstje overblijven. Men schrijft aan de Arnh. Ct. uit Dinxperlo Raakt men hier zoo langzamerhand aan baldadigheden gewoon, wat thans bedreven is, spant toch de kroon. Een der pas aangebrachte geschilderde ra men, door den pastoor aan de katholieke kerk geschonken, werd in een der laatste nachten stuk geschoten. De kogel lag nog in de kerk. De pastoor heeft een belooning van 100 mark uitgeloofd om den dader te ontdekken. Een met twee paarden bespannen pe- troleumwagen van de Rotterdamsche Petroleum-Mij. is gisterenmorgen bij het afrijden van de Bartholemeusbrug op den hoek van den Pelmolenweg, te Utrecht, door de gladheid omver ge vallen. Koetsier, wagenjongen en paar den maakten de tuimeling mede. De koetsier bizeerde zich niet. Minder goed kwam de wagenjongen er echter af. Hij werd in een grooten boog door de lucht geslingerd en bezeerde zich zóó ernstig aan armen en beenen, dat opname in het ziekenhuis noodzakelijk was. De paarden stonden, na het ontwarren der tuigen, ongedeerd weer op. Inmiddels waren door den schok de afsluitingen van den omgekeerd lig- genden wagen opengegaan en ruischte de blanke petroleum in breede stroomen over de straat. De petroleumzondvloed was niet te stelpen en de geheele voor raad ging nagenoeg verloren. Alle zich in de Dabijheid bevindende riolen liepen vol. Wel trachtte men nog zooveel mo gelijk van het kostbare vocht te red- dén door het in emmers op te vangen, maar veel baatte dit niet. Ook werden de riolen zoo goed en zoo kwaad mo gelijk leeggeschept. Dit alles kon ech ter niet beletten, dat bijna 2000 liter petroleum naar de haaien ging. De toegestroomde achterbuurtjes riepen ach en wee en beweerden als om strijd dat 't „zonde en schande" was. Velen hunner waren eveneens mot emmers gewapend en de rest laat zich wel be grijpen Twee knaapjes te Arnhem van on geveer 10 jaar kregen in het speeluur van de o. 1. s. no. 13 twist en dreigden elkander met de klomp. Een onderwijzer wilde de jongens scheiden en geraakte in drift toen één hunner tegenstand bood. Hij gaf den jongen een slag op het achterhoofd, waardoor deze bewusteloos in elkander zakte. Het kind werd weer bij kennis gebracht, doch des middags was de toe stand zoo ernstig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De vader heeft bij de politie een aanklacht ingediend. Men had het mij wel gezegd. De Pink Pillen hebben mij genezen. Mejuffrouw Johanna de Graaf, oud 20 jaren, met wie wij in briefwisseling zijn, woont te Gorinchem, Kortendijk No. 100. Zij leed sedert langen tijd aan bloedarmoede. W ij geven hier hare photographie, gemaakt na hare genezing door de Pink Pillen. Mej. JOHANNA DE GRAAF. (Portret Goethals). Zij schreef ons: „De Pink Pillen zijn een opperbest geneesmiddel. Men had mij wel gezegd dat zij mij genezen zouden en zij hebben mij genezen, spoediger dan wij dachten. ïk had andere geneesmiddelen beproefd zonder baat te vinden. De Pink Pillen hebben mij een gezond uiterlijk weer gegeven. Van af den aanvang der be handeling voelde ik mijn eetlust terugko men. De eetlust heeft mijne krachten doen herleven, en eenmaal in het bezit daarvan zijn al mijne kwalen verminderd en daarna geheel verdwenen. Ik heb geene steken in de zijde, geen duizelingen meer. Ik slaap goed en mijn maag is veel beter." De Pink Pillen zijn een ernstig genees middel, zij komen stipt hare beloften na, daarom worden zij ook door allen aanbevo len die er gebruik van hebben gemaakt. De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, want zij verrijken en zuiveren het bloed. Zij versterken het zenuwstelsel en geven uitmuntende resultaten tegen ze nuwziekte, zenuwverzwakking en onregel matigheden bij vrouwen. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 7 Februari 1907. Openbare dronkenschap: B. K. te Dussen en J. S. te Woudrichem, ieder 12 d. hecht; G. D. zwervend, f 15 subs. 3 d.; E. K. te Woudrichem, f 10 subs. 3 d.; N. K. te id., f 12 subs. 3 d.; A. K. te id., 3 d. hecht. Zich te laat in een herberg ophouden E. A., M. V., G. B. K., G. T., M. v. d. H. en D. M. V. te Veen, ieder f 3 subs. 1 d.; J. V. te id f 1 subs, een week tuchtschool. O vei treding vischdelict: L. D. te Baardwijk, f 1 subs. 1 d.; A. J. v. d B. te Baardwijk, P. J. v. O. en J. II. B. te Heusden, ieder f 3 subs. 2 d. Burengerucht verwekkenR. B. en M. B. te Woudrichem, ieder f 12 subs. 3 d.; B B. te Werkendam, f i0 subs. 3 d. T. G. d. H. te Werkendam, in het openbaar de orde verstoren, 12 d. hecht. Overtreding motor*et: C. B. te Wijk, f 1 subs. 1 week tuchtschoolP. S. te Iïerpt, f 3 subs. 2 d.; A. P. L. v. D. te Besoijen, f 2 subs. 2 d. P. v. B. te Woudrichem, overtr. ver- ord. Woudrichem, f i.0 subs. 2 d. StraatschenderijG. v. R. te Veen, f 6 subs. 3 d.; A. B. V. te Aalburg, f 2 subs. 2 d. L. Ch. H., zwervend, overtr. verord. Dewerken, vrijgesproken. Aanbestedingen. iflooti lanliCNfcditiscii. llarlt 1 licriclitcn. te Thissen, zal te Eet heil bij GER. DE JONG, op Din«(lnsen 19 Febr. en 3 Haart 1907, telkens voorm. 11 ure precies, voor de echtelieden VAN VUU- RENKoolen, publiek WOONHUIS met puiken Grond, Boom gaard en Tuin te Eethen, in het dorp naast de Hervormde Kerk, A 230, 231 en 344, groot 23.07 aren. Betaling 5 April 1907. Aanvaarding: huis 1 Mei, de rest 15 Maart 1907. De GOEDEREN van wijlen Aart Nieuwkoop te Eethen zijn ingezet en verhoogd als: Koop 1 f 900. Koop 2 1000. TOESLAG 31 Februari I909, nam. 3 ure precies, bij A. NIEUWENHUI- ZEN te Fetlien. Zoo even verscheen: Burgerlijke Ambtenaren Weduwen en Weezen, m li, REUVËCAIIP, fi*r|jft: 35 Cent. Te bekomen bij iederen boekhandelaar en tegen postwissel bij den Uitgever B. D. K. BVSÉ, te Hardinxveld. Waterhoogte Maastricht (brug) 11 Febr. 0.15 M. beneden 0. 12 0.08 A <1 verten tiëa. Te GORINCHEM vraagt een alleen wonende Dame tegen 1 Mei of eerder een nette als iiicicl-alleeil, goed kunnende wer ken en koken. Wasch buitenshuis. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Br. franco letter R, bureau van dit blad. gevraagd, niet beneden 20 jaar, bij A. DE ROON, Caféhouder, Boven-Har- dinxveld. op pers. of zakelijke zekerheid en verze kering beschikbaar boven f 200.tegen 6 pCt. 'sjaars. Aanvr. met opgaaf van be drag en geboortedatum Crediet- en Assurantiekantoor, Bij niet levering geen kosten. VOOR LEVER-EN MAAGZIEKTEN NATUUR BRONWATER [KOST PER^LITËRFLESCHI5CENT] WerkrijaJiaar te Heusden bfi ADR. SPIERENBURGH. worden er aan herinnerd dat de Stamperius-Bihliotheek, thans bestaat uit 89 deeltjes, elk op zich zelf co j pleet. De prijs per deeltje met 2 of 3 plaatjes is: ingenaaid met linnen rug en geïll. om slag f O.ttO, gebonden in sierlijk stem- pelbandje f O.NO. Dit jaar verscheen hiervan: Jail van €*aleii. Een historisch ver haal door J. G. KRAMER. Kart Wei pol. door WILLEM VAN LEEUWEN. Tohbers, door A. RENGERSEN. In Owrl»£Sti$<l, Een dorpsvertelling door J. STAMPERIUS. pSP Als voor het oogenblik van groote beteekenis, wordt de aandacht gevestigd op het herhaaldelijk herdrukte deeltje Wat een jongen worden kan. Schetsen uit het leven van MTCHIEL ADRIAANSZ. DE RUYTER, door F. H. VAN LEENT. Voor de Slacht nSteek- f O Merk J. R. Dodze (Sheffield). H <3 AANZETSTALEN. vanaf f 3,35. PLATEN, .MESSEN en diverse onder- deelen. WORSTHOORNS, enz. IJZERHANDEL, WAALWIJK, bij de Haven. verzekert uitsluitend personen, werkzaam in den Landbouw of aanverwante bedrijven tegen de geldelijke gevolgen van Ongevallen. Vertegenwoordigers gevraagd met relatiën onder werkgevers in bovenbedoelde bedrijven. Zicb te wenden tot de Directie te Zwolle. 1S Febr. Het dijksbeetuur van het waterschap der Vijf deelen Zeedijken Baitendjjks te Harlinzen, lo. de «ewone werken aan de zeeweringen van het waterschap, dienstjaar 19 7, in 4 perc., waarvan no. 2 bestaat in het vernienwen van krninkist. het verzetten van de steenen voeting en het aanleggen van basaltbekleeding, over eene lengte van 118 Al, bij paal 37. 2o. Het maken van pl.m. 132 M. steenglooiing, benevens het verzwaren van den aardendgk boven die steenglooiing bij paal 52. 15 Febr. Het bestunr van den polder Ond-Noord- beveland te Colijnsplaat, lo. het verhoogen van den zee dijk van genoemden polder. 2o. Het maken van een gemetselden keermnor- pinanten-pijler en dorpels met hardsteenen sponningstijlen, het leveren van eikenhouten schotbalken enz., aan den zeedijk van den Ond Noord-Bevelandpolder, tusschen dijkpalen 42—44. 6 Maart. Min; van Waterstaat, het aanleggen van een afwateringskanaal met eenige kgknmende werken, vanaf de Zestig-Elsche brug in den Staatsspoorweg 's-Hertogenbosch Boxtel, onder de gem. 's Hertogen bosch, tot aan de uitwateringssluis met bijbehoorende werken onder de gem. Waalwijk, behoorende tot de wer ken tot verlegging van de uitmonding der rivier de Maas. Raming f 85 0. 7 Febr. De dir. der marine te Hellevoetsluis, het naar aanwijzing uitbaggeren van ongeveer 1800' kub. Meter grond uit de Marinehaven buiten de zeedoksluis en on geveer 30 kub. M. grond op aan te wijzen ulaatsen. Minste inschrijver J. C. de Groot te Giessend^m voor f 4725. WERKEN DAM. De xetting der boter ie d-te toeek op de markt 7" ets., in de winkels dus 75 ct per kalf kilo. Eieren f 1.20 de 26 stuks. ALM KERK. De xetting der boter is dexe week op de markt f 0.7 in de winkels dus f 0.75 per h. kilo Eieren f 0.95 per 26 stuks SLEEUWIJK. De xetting der boter bedraagt 7' ets per half kilo en die der eieren f .25 de 26 stuks. Ofi 'i H hV 11 Ecbr. Of - -m.rirt aang-noer -■ 164 u e-e- en 5 nuchtere kalxeren waarvan de prtts.n <rtt:-n air 7,'rttr* kal/koeten f 190 e 300 kaJ'-f-er-v f 56 210 melkkoeien 180 220, tu.ee en-halfjarige ossen f - f ander half-ianct' f 90 120 juistf -Hmv 100 a 130. pinken f 60 a 90 gr al kalmere* f 30 a 50 nuchtere kaïneren f 12 a 18 schapen f tl f -,lammeren a per rtnh Boter 0.72 a 0.75 per half kilo. teren f 1,15 f 1.20 per 26 stuks, kippen f 0.80 a 1 00 oer stuk. aangevoerd 6 peite varkens, reen 22 3 tent e- Of kilr. 65 bipver f 8 12 - 'tol. Op de graanmarkt besteedde men voor: Ristar- - f 8.1 a S.'iQ Roode dito f 7.35 a 7.50, Witte «ito f 7.60 k 7 70 Inl. rogge f 5.15 a 5 25, bnitenl. du 5.10 5.20, Gerst f 4.75 k 4.8'haver 3 60 a 3.70, dnivenboonen f 7.40 k 7.50 blanwe erwten f kmais 75 pd. 4.75, èi 4.85, alles naar kwalitvt en per hectoliter verhandeld. ItOHERDAM 11 12 Feb Op de remarkt ware eden aangevoerd 845 vette e deren, .510 magere dit 376 vette en graj<calw*n. 470 nuchter* 'ralve-ev 117 oshipen of lammeren, 901 varkens. 67 bsggm, 2 bok' v' geiten, 18 paarden. 1 veulens, eze's. De vryten waren als volgt runderen Xe eual 76 sent Se eual. 52 eentkalveren 1- nat. 115 ten Se ffual. 8 vent schapen le gual. 66 cent. ie gssal 50 ct.; varkens 45 U 47 et., licht soort 42 44 sliet per kilo. Zeevwteh' eieren f 5.30 <4 5.50 Overmaasschf Hst- 5 60 h f 5 80 de 100 stekt Op de botermarkt werden aangevoerd 30'8 err 25'~f ton, en 252 stukken k 4 kilo prut 1» um f 63 ttn! 60 nrrl 58 er bolt lilf 80 VAN DE en van hun DOOR A dj.-Comm. 2e kl. Prov. Griffie van Friesland, Heerengracht 7 Amsterdam. J Cd O O ft) In ruime sorteering voorhanden. LAAGSTE PRIJZEN. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3