MA AGK WELLING. om de Engelsche vloot in de lucht te lat n springen is Dinsdag in het Ier- sch Kanaal drijvende gevonden zon der een man aan boord. Op korten afstand dreef de scheepshoot, maar geen man was ook daarin. Het bleek de Esmeralda, van Milford, te zijn. Een stoomboot sleepte het naar Holyhead. Men weet niet wat er van de beman ning geworden is. Het had twintig ton ontplofbare stoffen aan boord. Burgemeester en Wethouders van Heus- den brengen ter openbare kennis, dat op den 7 Maart 1907 is ingekomen een ver zoekschrift van Laurentia van Diessen, echt- genoote van Adrianus Stephanus Spieren- burgh, zonder beroep, wonende te Heusden, om vergunning tot den verkoop van ster ken drank in het klein in de navolgende looaliteitenhet beneden voor-locaal en het boven voor-locaal van het perceel, kadas traal bekend Gemeente Heusden, sectie A, no. 75. plaatselijk gemerkt wijk N 91 en gelegen aan de Vischmarkt aldaar, welke looaliteiten eene oppervlakte hebben van resp. 71 en 84 vierk. Meter. Binnen twee weken na dagteekening dezes kan een ieder tegen het verleenen van deze vergunning bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Heusden, 8 Maart 1907. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. ♦HEUSDEN, 9 Maart. De Rijks-Veld wacht van hier betrapte onder Drongelen enkele Woudrichemsche visschers, die op strooptocht waren. Bij het naderend onraad, sneden ze den zegen door en togen op de vlucht, de halve zegen in handen der politie achterlatende. Bij Koninkl. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Tiel, ter standplaats de gemeente Zaltbommel, de heer J. W. van Holten, candidaatnotaris te Eist. WERKENDAM. De bietenprijzen zijn dit jaar in den Biesbosch f 10.25 met f0.50 meer voor levering vóór 15 October. Voor binnen is de prijs f 10. Voor de Vrijzinnige kiesvereeniging hoopt 13 Maart a.s. op te treden de Wel Eerw. Heer H. Roodhuizen, predikant te Zalt-Bommel. Er zal gelegenheid zijn tot debat en voor andersdenkenden is het ook mogelijk den spreker te hooren, want zoo lang de ruimte in de zaal het toelaat zul len toegangskaarten worden verstrekt. Een week geleden kreeg het 12-jarig dochtertje van Jan van Elzelingen in een harer oogen een pijl, dien een kleine on voorzichtige daarin schoot. Op advies van een der geneesheeren, alhier, begaf men zich naar het oogenhuis te Rotterdam en bestaat er nog hoop het gezicht van het getroffen oog te behouden. Door den heer F. van Varik is be dankt voor zijne benoeming tot notabel der Ned. Herv. Kerk, alhier. De Biesbosch is niet gelukkig ge weest met de 2 kort op elkaar benoemde onderwijzeressen. Ze hebben in ziek zijn voor elkander niet ondergedaan en ook de tweede, mejuffrouw Groeneweg, heeft ontslag uit hare betrekking gevraagd. 't Verkeerd bezorgen van grond- bela-ting-papieren heeft deze week menigeen in de war gebracht. Als de ontvanger nader hand moet hooren, 'k heb geen aanslagbiljet ontvangen, dan behoeft hij niet verbaasd te kijken. De we'eerw. heer H. C. van den Brink, predikant te Rotterdam, heeft be dankt voor het beroep naar de Ger. kerk A te Werkendam. VEEN. Donderdag werd door de agenten der suikerfabrieken een begin gemaakt met het contracteeren. De prijs welke hiervoor besteed wordt is f10 per 1000 K.G. met f70 voorschot per H.A. Bij de Woensdag gehouden ver pachting van Bouwland, toebehoorende aan de diaconie armen waren de prijzen circa 20 pCt. minder dan de vorige 5 jaren. WOUDRICHEM. Donderdagavond werd in het lokaal Bellevue een vergadering gehouden tot het benoemen van een feest commissie voor de a.s. De Ruiterfeesten. Medegedeeld werd, dat op last van Z. E. den Commissaris der Koningin, de burge meester een voorloopige commissie had gevormd, die de voorbereidende werk zaamheden, waarvan het bijeenbrengen der benoodigde gelden wel de voornaamste was, had verricht en nu Maandagavond was ontbonden, zoodat op deze vergadering een definitief bestuur of commissie zou benoemd moeten worden. Tot stemming overgaande werden ge kozen de heerenM. A. Baks, J. W. Bern hardt M. C. E. Bruins, W. A. A. Kalkman, J. A. F. Kannemans, A. M. Schaap en C. Wierckx, terwijl op verlangen van deze commissie tot dezelve nog toetraden de heeren H. Benjamins en M. de Joode. ANDEL. Heden wordt alhier een begin gemaakt met het contracteeren der suiker bieten. Door de verschillende agenten wordt 10 gulden per 1000 K.G. besteed. Maandag a.s., van 9 tot 10 uur, be staat in het gebouw der openbare school gelegenheid tot kostelooze inenting. Zondag 28 April hoopt de weleerw. heer Both, beroepen predikant bij de Geref. gein. alhier, zijn intrede te houden. BABILONIENBROEK. Ds. Lindenborn, die de vorige week uit ons midden vertrok, deed Zondag 1.1. zijn intrede in zijne pieuwe gemeente Angeren. Na des morgens beves tigd te zijn met een hartelijk woord, naar aanleiding van 2 Petr. 1 186 door zijnen vriend, ds. Van den Akker van Baambrugge, aanvaardde ds. Lindenborn de bediening des Woords, met eene rede naar aanleiding van Hand. 8 5, 6a en 8, waarin duidelijk uitkwam, welke prediking der gemeente gebracht zou worden. Daarop volgden de gebruikelijke toespraken tot personen en colleges, waarna de kinderen der Nederl. Herv. school hunnen nieuwen leeraar een welkomstlied toezongen. Beide malen vulde een talrijke schare het vriendelijke kerkgebouw. WAALWIJK. Donderdag werd alhier de Provinciale voorjaarskeuring van spring- stieren gehouden. Er werden er 20 aange boden, waarvan er 11 werden goedgekeurd. Bekroond werd met den eersten prijs van f 40 een blauwbonte van P. J. Smits te Waspik en met den 2en prijs van f30 een zwartbonte van de wed. C. de Wit te Capelle, terwijl als le reserve werd gesteld een zwartbonte van D. Vos te Sprang. Verder werden nog goedgekeurd een zwartbonte van H. de Bie te Sprang, een zwartbonte van B. Timmermans te Waal wij k, een zwartbonte van Chr. Pulles te Baardwijk, een zwartbonte van J. Timmermans te Ca pelle, een zwartbonte van Adr. Verhoeven te Capelle, een zwartbonte van J. Kamp te Waspik, een zwartbonte van J. Vissers te Baardwijk en een roodbonte van J. Bataille te Drunen. NIEUWENDIJK, 8 Maart. In vliegende vaart ging 't door het dorp. De auto leek veel op een olietank. Een lange grijze tuf tuf, bezet door een man, den chauffeur. Wat vloog dat voertuig. Een vaart van 50 K.M. en nog meer per uur. 't Ging in 10 minuten van Sleeuwijk naar Keizersveer. Geen kleinigheid dusl Op den straatweg bevond zich den heer J. den Dekker uit Andel. Vlug nam hij zijn makken klepper bij den kop, want de auto naderde snel. Hrrrl voorbij was 't, als met bliksem snelheid, maar bijna even vlug zat paard en dogkar tegen een boom. Het paard, een zeer mak dier, bleef ongedeerd, maar de dogkar werd nogal beschadigd. Er is van deze dolleman8rit aangifte gedaan, zoodat er veel kans bestaat dat onze chauffeur rekenschap en schadevergoeding zal moeten geven. VERSLAG der Raadszitting van de ge meente Woudrichem, op Maandag 4 Maart 1907. Afwezig de h.h. Kole en Schaap. De voorzitter, de heer P. Verhagen, opent de vergadering en zegt, dat zij noodig is, naar aanleiding van een vroeger genomen raadsbesluit tegen prae-advies van B. en W. Het betreft het besluit, genomen bij de behandeling der begrooting, dat de verple- gingskosten voor de minderjarige E. Have- laar, dochter van P. M. Havelaar, rijksveld wachter te Werkendam, welk meisje als idiote verpleegd wordt in het gesticht 's Heerenloo te Ermelo, na 31 Dec. 1906 door de gemeente niet meer zouden betaald wor den. Bij de toen behandelde zaak luidde het uitdrukkelijk prae-advies van B. en W. de kosten voor de verpleging door onze gemeente zouden blijven worden gedragen, aangezien de ondervinding in zulke zaken geleerd had, dat de eenmaal aangegane ver- plegingskosten, door verhuizing van den vader, niet op andere gemeenten konden worden overgedragen. Tegen prae-advies van B. en W. is toen echter toch besloten de betaling niet meer te doen, en tot in hoog ste instantie af te wachten, of de gemeente Woudrichem verplicht kon worden tot be taling. De voorzitter doet nu voorlezing der ingekomen stukken in deze zaak: een schrij ven van het provinciaal bestuur, dat vraagt of de gemeente blijft weigeren, waarbij wer den overlegd de uitspraak van de Arron dissementsrechtbank te Zwolle, die ver klaart, dat het meisje niet uit het gesticht ontslagen mag worden, alsmede een mi- nisterieele boodschap van een vroeger der gelijk plaats gehad hebbend geval. De voorz. toont ook andere stukken, uit een door hem ter provinciale griffie inge steld onderzoek, alsook het advies van den Commissaris der Koningin te 's Hertogen bosch, die uitdrukkelijk verklaard heeft, dat de gemeente onmogelijk ontkomen kan aan de betaling der verplegingskosten. Bij de hierover gevoerde discussiën willen de heeren Daim en Wierckx het vroeger genomen besluit handhaven; de heer Bax zegt, dat de wet in deze zaak heeft voor zien en het prae-advies zal handhaven. Het prae-advies van B. en W. voor deze vergadering luidde om niet langer te blij ven weigeren, ook ter voorkoming van on- noodige moeite, maar te besluiten, dat de betaling weer door de gemeente zal ge schieden. In stemming gekomen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Daim voegt den voorz. eenige scherpe woorden toe en verwijt hem, dat .hij het vroeger genomen besluit opheft; ook de heer Wierckx ziet hierin een willekeu rige handeling en zal onderzoeken of het vroegere raadsbesluit zoo maar te niet ge daan kan worden. Hierop werd de vergadering gesloten. Itinnenland. Men meldt uit den Haag Men verwacht de bijeenroeping der Eerste Kamer reeds tegen de volgende week ter afdoening van de Credietwet voor Oorlog en de andere kleine ont werpen. Het Centrum noemt de berichten van D. en V. aan het Vad. over de samen stelling van een ministerie uit de rech terzijde, ten eenenmale fantastisch. Met „volkomen zekerheid" verneemt daarentegen het N. v. N., dat thans werkelijk mr. Th. Heemskerk bezig is met pogingen om te zien, of het l.em eventueel gelukken zal, et n Kabinet saam te stellen, 't zij geheel uit leden der rechterzijde, of uit leden der rech ter- en linkerzijde tezamen. Een wetsontwerp is ingediend tot verhooging van het Ille hoofdstuk (Bui- tenl. Zaken) met f 100.000, strekkende tot ontvangst van de afgevaardigden tot de te 's-Gravenhage te houden twee de Vredesconferentie en van alle ver dere met die conferentie in verband staande uitgave. Hoewel omtrent het tijdstip harer bijeenkomst nog niets bepaald is zegt de Minister van Buitenl. Zaken bestaat er toch veel kans, dat de Twee de Vredesconferentie dezen zomer te 's-Gravenhage zal plaats vinden. Bij Kon. besl. van 9 Maart is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau, de matroos bij het loodswezen K. Ree, en is de gouden eere-medaille dier orde verleend aan den loodschipper 1ste klasse J. Berkhout, den zeeloods J. W. M. Liebregs, de loodskweekelingen 2de klasse H. van der Meulen en C. de Gor ter, de matrozen bij het loodswezen T. van Duyn, P. Jansen, J. B. Schoonbeek, P. Ruig, E. P. Bi aam, H. J. Sanders, J. J. de Geus, J. Steenhouwer Azn. en M. A. Regoort en den matroos-kok bij het loodswezen K. C. de Brouwer. Bij Kon. besl. van 6 dezer, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nas- sau, M. Sperling, schipper in dienst van de Bergingmaatschappij is toegekend de eere-medaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau in goud, aan C. Sperling; in zilver, aan L. Sperling en G. Moer kerk matrozen, mede in dienst van voornoemde maatschappij, en aan G. Koffeman, J. Woudestein en J. van Waar- denberg, matrozen van de sleepboot „Wodan" in goud, aan den zeeman H. van Mas- trigt; is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau (bij bevordering), G. Jan sen, schipper van de stoom-reddingsboot „President van Heel"; en is toegekend de eere-medaille, verbon den aan de orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan F. Seekles, A. Boon, P. de Zeeuw en P. Hoogenraad, matrozen, J. van Mastrigt, eerste-machinist, J. Boel, stoker, en B. F. Blokland, hulpstoker van voormelde reddingsboot. De correspondent van de Tel. te Ko- taradja seint: Luitenant Mann is nabij Beurenoen (Meureudoe?) in Pedië door een Atje ner vermoord. Bedoeld is waarschijnlijk de le luitenant der genie L. W. F. J. Mann, geboren in 1880. Naar het Dbl. v. N.-Brab. verneemt heeft H. M de Koningin, na telegra fisch ingewonnen informatie bij den burgemeester van 's-Princenhage, heden aan dezen een som van honderd gulden geschonken voor de door den hevigen brand aldaar getroffen gezinnen. H. M. de Koningin droeg voorts den burgemeester op de getroffen gezinnen Hoogstderzelver deelneming te.betuigen in de smartelijke ramp. Van Hr. Ms. pantserdekschip Gel derland is gisteren bij het proefstoomen ter rede van Texel een matroos, W. van den Koppel genaamd, overboord geraakt en verdronken. Zijn lijk werd nog niet gevonden. Van twee ernstige ongelukken maakt de 's-Hert. Ct. melding. Op den Erpschen dijk onder Vechel reden eergistereniniddag twee boeren karren achter elkaarde een was de stoomtram, die om ongeveer kwart voor vijven in den Bosch aankomt, reeds gepasseerd, toen het paard van den tweeden wagen schichtig werd. De boer boer begon toen te trekken en te slaan wat tot gevolg had dat de kar voor de machine van de stoomtram kwam, die echter onmiddellijk stopte. De wagen werd geheel verbrijzeld en de dienst meid van Van Z ~tphen, die reeds lang hare woning voorbij was en voor haar pleizier nog wat meereed, geraakte on der de tram, zoodat zij zwaar aan het hoofd en lichaam gewond was. De wielen waren echter niet over haar heengegaan, wat tevens bewijst, dat de machinist zeer vlug moet ge stopt hebben. Met groote moeite, door 't optillen van de machine, kon men het onge lukkige meisje bevrijden. Zij werd naar het tramstation op den Heuvel gebracht waar geestelijke eu geneeskundige hulp verleend werd. Daarna werd zij naar 't Liefdehuis te Vechel overgebracht, waar zij ten ongeveer 5 uur overleed. Te Princenhage reed de 32-jarige slagersknecht B. Renard, wonende te Breda, met zijn fiets naar Etten en Leur en trachtte de juist in die rich ting rijdende stoomtram bij te houden. Ter hoogte van „de Vaartkant" reed R. plotseling in de naast den weg lig gende sloot, brak zijn hals en was bin nen weinige oogenblikken een lijk. Hij laat eene vrouw eq 5 jeugdige kinderen na. Men meldt uit Heerenveen: Deskundigen hebben de tramlijn on derzocht op de plaats waar bij Beetster- zwaag de noodlottige ontsporing plaats had. De lijn werd daar in goeden orde bevonden. De toestand van den werkmeester Noorda blijft nog steeds ernstighij lijdt veel pijn en heeft koorts. De schilder Wesseling gaat vooruit; er be staat hoop, dat hij herstellen zal. Donderdagmiddag is in een alcoof op de derde verdieping van pand no. 46 op het Burgemeester Iloffmanplein te Rotterdam dood liggende gevonden, met een eveneens doode hond naast zich, de 51-jarige C. D., rouw van W. van B. De vrouw, die alleen thuis was, is waarschijnlijk tengevolge van inademen van gas, dat ontsnapte doordat een slang van een gascomfoor is afgegleden, be wusteloos geworden en overleden. Een zich anders altijd netjes gedra gend koetspaard sloeg Donderdagavond te Utrecht op hol en heeft zijn slipper tje met een vreeselijken dood moeten bekoopen. Het was gespannen voor een vigelan- te, waarmede op het Wilhelminapark een familie Daar huis werd gebracht. Nauwelijks waren de inzittenden uit gestapt en had da koetsier het portier dichtgeklapt, of daar kreeg het den schrik te pakken en ging aan den haal. In dolle vaart rende het met het rijtuig achter zich aan den Nicolaasweg af. Toen de brug, die toegang geeft tot den Abstederdijk, bereikt was, kon het even wel de scherpe bocht niet nemen en vloog tegen een ijzeren hek aan. Niet wetende wat te doen, trachtte het daarop er overheen te springen, met het gevolg echter, dat het met het onderlijf iD de scherpe punten bleef hangen. Het ramp zalige dier stootte eenige smartelijke kreten uit, doch kon zich niet loswerken. Voor de toegeloopen nieuwsgierigen was het een akelig schouwspel. De in gewanden puilden uit het lichaam. Men wist niet beter te doen dan den vier voeter ter plaatse zoo spoedig mogelij i uit zijn onuitstaanbaar lijden te ver lossen. Uit Vaals wordt aan de L. K. o. a. gemeld Of de clubs het Casino en de Derby club (de croupiers der Vereeniging heb ben verblijfsvergunning tot Mei) de uitdrijving harer Belgische croupiers door telegrafische ontbieding van Am- sterdamsche plaatsvervangers zullen be antwoorden, is nog niet besloten. In al len geval houden beide laatstgenoemde clubs 't optreden van burgemeester Qua- decker voor een overtreding der be staande nationale verdragen. Men heeft telegrafisch bij het ministerie van bui- tenlandsche zaken te Brussel tusschen- komst verzocht tegen de uitzetting uit Nederland. Als bijzonderheid kan vermeld wor den, dal de loteling S. Bannink uit Raalte, ingedeeld bij 't garnizoen te Deventer, twee duimen heeft aan de rechterhand, hetgeen voor de keurings commissie geen reden tot afkeuring was. Indertijd werd door de werklieden van de Centr. Werkpl. der H. IJ. S. M. te Haarlem, welke na de staking van 1903 opnieuw door de maatschappij aange nomen zijn, het verzoek gericht tot de directie, het aantal dienstjaren terug te erlangen, welke zij door de staking had den verloren. Thans is, volgens de O. H. C door de groepsvertegenwoordiging antwoord van de directie ontvangen, waarin wordt me degedeeld, dat de directie bij voorkomen de gevallen van ontslag door invalidi teit of ouderdom, toch rekening zal houden bij toekenning van onderstand, voor hen, wier gedrag onbesproken is, met het aantal dienstjaren vóór de sta king. Zaterdagavond maakte men aan de arbeiders en arbeidsters op de stroo- hulzen- en papierfabriek te Helmond bekend, dat zij zich binnen veertien dagen hadden te voorzien van ander werk, daar de fabriek zal gesloten wor den. Als men nagaat, dat op deze fa briek ruim 300 personen werken, dat er hier verscoillende huisgezinnen zijn die drie en vier dochters op de fabriek hebben, die wekelijks ongeveer f 20 thuis brengen, kan men zich voorstel len, hoe onaangenaam deze tijding was, te meer daar de meisjes, ruim 200 in getal, geen ander werk kunnen ver richten. De werkwillige N. (de vader van den jongen, die onlangs te Rijssen meteen pistool op straat schoot), is door vier personeu met steenen geworpen en ern stig aan het hoofd gekwetst, zoodat ge neeskundige hulp werd ingeroepen. Hij moest ondersteund worden toen hij van den dokter naar huis terugging. De ge kwetste greep een persoon van de vier vast, maar deze wist zich weer los te rukken. De politie doet ondetzoek. Een later bericht meldt: Omtrent de ergerlijke mishandeling, kan nog worden gemeld, dat N. zijn neusbeen verbrijzeld is en hij boven dien aan zijn mond is gekwetst. Des nachts omstreoks 12 uur is de verdachte S., in diens woning, in tegenwoordig heid van den burgemeester (S. weigerde eerst open te doen), gevangen genomen. Hij is onder politiegeleide ge\ankelijk naar Almelo overgebracht. Nog is zekere J. in verzekerde bewaring gesteld. Het aantal werkwilligen is thans 377. De rechtbank te Breda veroordeelde O. V., die zijn vader mishandelde, ten gevolge waarvan deze overleed, tot 2 iaar gevangenisstraf, zonder aftrek van preventieve hechtenis. De eisch was 3 jaren. Hij die een goede maag heeft, denkt er nooit aan. Hij eet wat hem behaagt en vindt al wat hij eet goed. Hij die een slechte maag heeft, denkt er altijd aan. Hij eet zelden wat hij lust, en hij lust zel den wat hij eet. Zijn maag hindert hem vóór, gedurende en na zijn maaltijden. Het is een kwelling. Indien de kwelling der slechte spijsvertering niet bestond, zouden wij het geluk van goed onze spijzen te ver teren niet op prijs schatten. Dat geluk, zijne spijzen te verteren, kan men terug vinden wanneer men het verloren heeft. De Pink Pillen zijn er voor het u terug te geven. De Pink Pillen hebben het geluk eener goede spijsvertering weergegeven aan Mej. Léonie Van Acker, kleedermaakster te Gent, Oostackerstraat no. 96. Zij schrijft ons: Mej. Léonie van Acker. „Ik heb veel aan maagpijnen geleden. Ik kon bijna niet meer eten, want mijn spijsvertering was telkens langen smartelijk. Daar ik mij uiterst slecht voedde, was ik zeer zwak geworden en was het mij onmo gelijk te werken. Men had mij verschillende geneeswijzen voorgeschreven, maar die kon den mij alleen maar wat verlichting bezor gen zoo lang ik ze nam. Hield ik er mee op, dan kwamen de maagpijnen even erg als te voren terug. En daarbij had ik mijne krachten niet terug gekregen. Toen heb ik den goeden inval gehad de Pink Pillen te nemen die hier veel menschen genezen hebben. De Pink Pillen hebben mij lang zaam de eetlust en een betere spijsvertering weergegeven. Mijn brakingen hebben opge houden. Ik heb mijne krachten en een ge zond uiterlijk herkregen en ik bevind mij heel wel sedert ik met de 1 ehandeling heb opgehouden". Het is van groot belang de echte Pink Pillen te nemen. Zij worden niet per dozijn noch per honderd verkocht, maar in toe- gelakte doozen die op rose papier de blauw- gedrukte letters dragen „Pilules Pink pöur personnes pMes." Zij zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeen» zwakte, rheumatiek. Prijs fl.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. It^rserilike Stand. Nederhemert, over de maand Febr. Veen, over de maand Febr. Hark (berichten. Geboren: Cornelis, z. v. K. Bouwman en A. W. G. van den OeverGijsbertje, d. v. D. Teeuw en E. H. Verheij Jetje, d. v. A. de Koning en M. van Aalst. Overleden Elizabeth Johanna v. Leeu wen, 12 j.; Bastiaan de Putter, 21 m. Geboren: Pieter Lucas, z. v. Jan van Brakel en Boudewina ,Verbeek Gerrit Jan, z. v. Nelis Schreuders en Cornelia Vos. 8 Maart. Prov. bestaar van Overijsel, het maken eener regelmatige bedding op het gedeelte van de Buurserbeek, van den Markveldschen watermolen tot den Haaksberg- achen watermolen, met bijbehoorende werken. Raming f 86.650. Minste inschrijver T. H. Swets te Harainiveld en A. Smits te Den Bosch, voor f 38.998. HEUSDEN9 Maart. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.07 tot ƒ115. Keren van 4 tot 4'/j ct. Granen Tarwe t 7.20 a ƒ7. Rogge f 5.40 af 5.80, Gerst f 5 6< a f 6. 0, Haver 3.70 a 4.4*5, Kool- zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken f f D USSEN. 7 Maart. De prijs der boter was heden van f 1.10 a f 1 41. Aanvoer 188 K.G. Zetting t 1.82. Eieren f 0.90 de 26 stukt. LAND VAN ALTENA. 8 Maart. Aardappelen. Vroege f -. Blauwe f i.50 a f 1.60; Zeeuwen, f ).#0 k f 1 70, Jammen f k f Hooi \e qval. f 1 k f 14.2e qual. voor de pers) f 0 12,Klaverhooi 12.a f 15. -, Wit stroo f a f -Geel dito f 9 «ƒ12 Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 38 k 40 ets. zwaardere 4(k,« 42 ctBoter f 1.29 tl 1.80 per K.G. Keren f .90 k f n 95 per 26. MADE DRIMMELEN Ter veemarkt waren aangevoerd 350 stuks hoornvee, schapen en 98 biggen Men besteedde voor vetvee 63 a 6p K.G. Kalf- koeien f 20i) a f 275 Muntigen f 100 135. Kalf- vaarzen f 125 a f 200. Hokkelingen f 49 a f 95, Schapen a Biggen 9 af 13,50. H t.SOOIJEN, 5 Maart. De prijs d»r Boter was vtu f 1.9 0 tot f\ 41 per Kile. Aanoevoerd 829 Kilo's. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwef 6.9" aƒ7.75, Haverf 3.25 «ƒ4,10. Garst f 4.50 a 4.8 per H.L-, Boter 0.55 ƒ0.65 per half K.G. Eieren f .85 af .- per 26 stuks Biggen f 6,50 12.- Konijnen f 1 .65 af 1.40, Kippen f -. per stuk WAALWIJK. 8 MaartMen besteedde voor: Kalfkoeien golden f 70 a f 225. dito, Vaarzen f 60 a 210, Weibeesten f k Aangevoerd weilammeren van f af-,Jonge varkens aange voerd 90 stuks van f7.18.00. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1163 K.G. van f 1 16 af 1.86, Sieren f 8.— 4 per 10 0 stuks.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2