Het Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelertvaard. 1II Dijk k Zn., Botermarkt B108, Hl*l J!armer- en Steenhouwerij Karpetten en Vloerzeilen, Rijwielhandel, O ©OC>©©©©ÜC©e©CC©C©3d Magazijnen en Kantoor BOTERMARKT 0 69, 0 69a. v? Specialiteit in fijne Marnier- en Hardsteen werken. 9 cent per el. H. J. VAN VRIESLAND Brillant, Repareeren spoedig ea trllijk. w M. van Bokhoven Zonen, OOQOQOOOOQOOOOOOQQQ De Zuid-N ederlandsche q Vuchterstraat O 6, 's-BOSCH. q Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2023. Zaterdag 13 April. 1907. Alles tegen zeer eoneurreerende prijzen. «Pt o< •\ve X 13- Blijft met eoneurreerende prijzen zich O aanbevelen; bezichtigt steeds onze étalage. LAND VAN ALTEN/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Ad verten tien van 16 regels 50 ct. Elke rege. meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag, avond ingewacht. BUITENLAND. De Tribune verneemt uit Johannes burg: De Randmagnaten zijn overeen gekomen, dat, wanneer het Transvaal- sche parlement in Juni weer bijeenkomt, hunne afgevaardigden zullen voorstellen, om een wijziging in de grondwet te brengen, ten einde de hernieuwing van de koeliecontracten en den weder aan voer van Chineesche koelies mogelijk te maken. Wanneer vele van de tegen woordig in Transvaal werkende koelies terug willen, hetgeen men verwacht indien de Transvaalsche regeering de wijziging in de grondwet bestrijdt, zul len de Randmagnaten een crisis in het mijnbedrijf veroorzaken, door de mijnen algemeen te sluiten. Zij verwachten dan dat de Transvaalsche regeering eieren voor haar geld zal kiezen. De Rand- heeren zullen de Engelsche regeering negeeren. Tegelijkertijd zullen de mijn eigenaars meedoen aan de Chamber- lainistische propaganda te Londen. In een Engelsch armhuis heeft men een oud man de deur gewezen, omdat hij er aanhoudend flauwe ec ongepaste grappen uithaalde, die hem ook met strenge straffen niet af te leeren waren. Eens toen hij zich weer onbehoorlijk had gedragen, sloot men hem tot straf in de lijkenkamer op, waar iuist een lijk in de kist lag. (Wonderlijke straf! in het voorbijgaan.) De malloot baalde liet lijk uit de kist en zette 't tegen den muur aanzelf ging hij in de kist liggen. Toen een dienstbode met eten voor den gestrafte kwam zag ze met schrik de gedaante tegen den muur, en toen klonk er met holle stem uit de kist: Als die niet eten wil, ik wel Toen de armmeester hem met den rechter dreigde, zei de oude dwaas: In de gevangenis of ergens anders, 't is me om 't even. Bij Chapleau in Ontario is een trein van de Canadian Pacific ontspoord. Vijf wagens vielen van een dijk en raakten in brand. Vijftien menschen zijn verbrand. De Times verneemt uit Tandjer, dat de Fransche gezant daar van den sul tan van Marokko een antwoord op de eischen der Fransche regeering heeft ontvangen. De brief is in vage bewoor dingen vervat en schijnt, volgens de Times, alleen bestemd om tijd te winnen. Aan het gezantschap vond men den brief volkomen onvoldoende. Een telegram aan de Petit Journal uit Warschau maakt melding van ge vechten die Woensdag geleverd zijn tusschen socialisten en nationalisten. Er zijn 120 menschen gedood en ver scheiden honderden gewond. Twee hui zen zijn door bommen vernield. De arbeiders, werkzaam aan het Pa namakanaal, hebben zich met een ver zoek om loonsverhooging gewend tot minister Taft. Het New Yorksche Evening Journal beweert, dat, mochten de eischen niet worden ingewilligd, een uittocht in 't groot der werklieden het gevolg zal wezen. Het zelfde blad verhaalt leelij ke din gen van den gezondheidstoestand op de landengte. De hospitalen moeten over vol zijn. Van de achttien vrouwen, die in den Finschen Landdag gekozen zijn, behooren er negen tot de sociaal-democratische partij. Een van die negen is journaliste, een ander onderwijzeres, een derde fa- briekarbeidster. Zes gekozenen behooren tot de oud-Finsche partij, onder wie een onderwijzeres, een herbergierster en de vrouw van een predikant. De drie anderen zijn onderwijzeressen. Reuter seint uit Lodz dat de mannen van het schrikbewind en bandieten daar ongestoord huishouden. Woensdag zijn weer acht arbeiders en twee soldaten vermoord en nog vele anderen gewond. Er heerscht een paniek en de toestand is in een woord ernstig. Bij oekas van den keizer van Rusland is bepaald, dat de nagelaten betrekkin gen van personen, die bij de onderdruk king van een opstand gevallen of door revolutionairen vermoord zijn, pensioen zullen krijgen als waren zij de nagela ten betrekkingen van in den slag geval len soldaten. De Kwakers hadden een der hunnen naar Rusland gezonden om verslag te doen van den hongersnood. Den 3en dezer schreef hij uit Samara, dat er daar in de provincie 750,000 gebrek lijden. De helft krijgt juist zooveel te eten dat zij niet dood gaan. En met 1 Mei zal de onderstand ophouden als men niet meer geld zendt. De schrijver schat het aantal menschen, die in Rusland gebrek lijden, op twintig millioen. De Finnen hebben f 100,000 voorde hongerlijders gezonden. Aan de filiaal-afdeeling te Chicago van de Amerikaansche schatkist, werd 26 Februari 1.1. een brutale diefstal gepleegd. Op spoorlooze wijze verdween een som van 173.000 dollar aan bank biljetten. Eerst werden de daders ge zocht onder de employés, maar nu is aan het licht gekomen, dat een negerin, die in het gebouw werkzaam was als schoonmaakster, de biljetten had weg genomen, en dat nog wel in een ver trek, waar de beambten allen aanwezig en rustig aan het werk waren. De Russische regeering heeft bericht ontvangen, dat China bij de Haagsche conferentie een eisch tot schadevergoe ding zal indienen voor 't verwoesten van Chineesche eigendommen in Mand- sjoerije. 't Benrag is reusachtig groot. Rusland echter weigert ook maar één kopeke te betalen. Ook uit Servië komen berichten over ernstige overstroomingen. Op verschil lende plaatsen zijn genietroepen met vlotten geconsigneerd om de bevolking in geval van nood, bij te staan. Woensdagavond tusschen 8 en 9 uur heeft de 19-jarige weikman Emil Busse een moordaanslag gepleegd op den 60- jarigen Deenschen houtkoopman Her mann Tidemand, in diens woning in de Königgratzerstraat te Berlijn. Een poging tot afpersing ging er aan vooraf. Busse overhandigde den koop man een brief, waarin hem gezegd werd, dat hij den brenger 500 mark te geven haddeed hij dat niet, dan was zijn doodvonnis geteekend. „Het comité van het zwarte masker," stond onder den brief, en terwijl Tidemand den brief las, had de brenger van den brief zich een zwart masker voorgedaan. De koop man vroeg hem, of hij gek was, waar op de jonge kerel riep: Handen om hoog En meteen haalde hij een revol ver uit den zak en loste daarmee drie schoten, die den doopman licht aan borst en armen verwondden. Tidemand snelde naar het raam, rukte het open en riep om hulp. Beneden voor de deur stond een droschke. waarin een jonge man zat. Deze maakte, na eerst het toesnellende publiek toegeroepen te hebben, dat de man boven gak ge worden was, zich uit de voeten. Inmid-j dels was er tusschen den bejaarden koopman en Busse een worsteling ont staan, waarin laatstgenoemde door het afgaan van de revolver vrij ernstig aan een pols werd gewond. Toen kwamen er spoedig politie-agenten boven, die den jongen kerel inrekenden, 's Na middags bleek hij met afpersersbedoe lingen aan vier villa's te Wannsel aan gebeld te hebben, maar daar was hij niet binnengelaten. De vrouw komt er in de spreekwoor den der verschillende volken niet al te goed af, zooals uit het volgende lijstje moge blijken: De Spanjaard zegt: „De vrouw, en de muilezel gehoorzamen beter, wanneer men ze streelt, dan wanneer men ze dwingen wil. De tranen der vrouw zijn \eel waard en kosten weinig. De vos is slim, maar een vrouw, die be mint, is nog slimmer." De Arabiier behandelt zyn vrouw zeer vanuit de hoogte, daar hij haar als een minderwaardige beschouwt: „Deschoon heid des mans bestaat in zijn geest, de geest der vrouw is in haar schoonheid. Vraag je vrouw steeds om raad en doe dan wat je wilt." De Indiër zegt:„Een coquette vrouw is als de schaduwvolg haar, dan ont vlucht zij u, vlucht voor haar, dan zal ze u volgen." De Chinees zegt: „De tong van de vrouw is haar degen en zij laat dezen nooit roestig worden. Do geest der vrouw is van kwikzilver en baar hart van was." Op de vraag, wat is een vrouw ant woordt een Turk„Een gevangene" de Albanees: „Een slavin"; de Serviër: „een dienares" de Bulgaar „Een met gezellin" en de Griek zegt„een koningin." Zeer verrassend is het, dat zelfs de als galant bekend staande Franschen in hun spreekwoorden de vrouw niet met handschoentjes aanpakken „Vrou wen en dwazen vergeven nooit. De vrouw lacht, wanneer ze wil en weent wanneer ze wil. Wat de duivel niet kan, doet de vrouw. Wie zijn vrouw slaat, is als hij, die een zak meel slaat, het goede vliegt weg, het slechte blijft. - De goede vrouwen liggen allen op het kerkhof." Men ziet dat het oordeel van alle volken over de vrouw ongeveer het zelfde is en dat dit niet zeer vleiend is. Tot geruststelling onzer lezeressen moeten we echter aan deze lijst de mededeeling toevoegen, dat al de boven staande spreekwoordendoor mannen gemaakt zijn. Voor HUISMOEDERS het adres van borstelwerk en Schoonmaakartikelen. Voor LANDROUWERS het adres voor Spaden, Zeisen, («aeels, Rijrcn, Schoppen enz. Voor VEEHOUDERS het adres voor Touwwerk, Heiningdraad, Ylcehtwc-k, Puntdraad. Voor HUISEIGENAREN het adres voor Verfwaren, Behansclpapier, Asphalt, enz. Voor WEDERVERKOOPERS het adres voor Kramerijen in groote sorteering. Voor AMBACHTSLIEDEN het adres voor Gereedschappen en alle soorten Ijzerwaren. Voor JAGERS het adres voor Geweren en Ammunutie. Voor VISSCHERS het adres voor Garens, Katoen en Caoutchouc. Specialiteit in: Bouwarti kelen, Landbouwmachines. Alle soorten Touwwerk, Pik, Teer, Carboleum, Blackwarnis, Machineolie, Wagensmeer. Olie en loog per gewicht, om zeep te maken de beste en zuiverste van al de bestaande zeepioorten, bij vijf pond gratis klaar gemaakt. Het oudst en O gesorteerd Magazijn van: lJ^eruarcn, IIui<»Iioii«l4'l{ike Melkvoedsel voor KindererienZieken.J ALan beüted i n sen. voorheen J. BOLSIUS, Beste adres voor: GRAFMONUMENTEN, SCHOORSTEENMANTELS enz. Nog voorhanden een een partij IIIIVI 3*181 EN HiOOItHTEEN31,%VrEEtt, in verschillende' modellen en afmetingen, die tegen elk aannemelijk bod worden opgeruimd. ADVERTENTIEN. I Een aankomende Smidsknecht, 16 jaar, 3 jaar bij het vak zoekt plaat sing. Hoog loon geen vereischte. Liefst in een zaak, waar veel te leeren is. Br. fr. lett. M. Uitgever van dit blad te Heusden. miTElLllIDJESKom onze goedkoope prijzen zien, en gij zult verbaasd staan over onze lage noteering. Groote witte LIJFJES vanaf 31 ct. G0RDIJNENG0ED VU el breed, vanaf 13 ct. GORDIJNENKANT 3 cent per el. LINNENGOEDEREN spot goedkoop. tegen eoneurreerende prjjzen. Aanbevelend, Naast den beer STUFKENS, Langcmiyk, kOltl\CIIl lI. de vierjarige donkere voshengst, genaamd volbloed Belgisch ras, eiken Dinsdag en Vrijdag van 's morgens 6 uur tot 's avonds 6 uur bij AREND VERSCHOOR te Alm- kerk en de overige dagen bij ANTONIE VAN DRUNEN, polder Kal ver waard, te Werkendam. Dekgeld 8 gulden bij de eerste dekking te voldoen. A. \JkM DBUVEÜ Verhoren voor Dames en Heeren Rijwielen. Steeds voor- O handen Onderdeelen voor Motors en Antomobielen. O I1EIJWSBIAD en «anverwnnle Artikelen. Alle soorten Fornuizen, Veevoederketels, Wasch- ketels met Fornuisjes en Wringmachines. Voorradig een goedkoope partij Ileindraad. 17 April. Prov. best. van Noordbrabant, het ver nieuwen Tan de biide schutkolkmnren met hnnne paal- fundeeringen van alnis no. 11 der Znid-Willemavaart. Raming f 25000. 17 April. Min. van Waterataat, lo. het maken van oevervoorzieningen lang* de Bergtche Maas. Raming f 88170. ?o. De uitvoering van baggerwerk in de haven voor rijkivatrtuigen te Hoek van Holland, van het kanaal door het benedeneind van Rozenburg en aan den rechteroever van het Scheur vóór den havenmond te Maassluis. Raming f O.40 per kub. M. 18 April. Prov. best. van Noordholland, lo. het leveren en aanbrengen van eene inrichting tot electrische ver lichting van het Noordzeekanaal. Raming f 155.000. 24 April. Min. van Waterstaat, lo. het verhoogen en verzwaren van kaden langs het noordelijk deel der Melk- haven in de gemeente Raamsdonk. Raming 8050. 2o. het opruimen en in voorraad brengen van •teen van onde werken langs de Boven Merwede. Ra ming f 2000. Ro. het nitvoeren van baggerwerk in het Noord Pampna nabij de haven van Goedereede en eventneel in het Aardappelgat. Raming f 61000. 25 April. Prov. best. van Noordholland, het verrich ten van baggerwerk in ds Rijkszeehaven het Nieuwediep. 25 April. Prov. best. van Overysel. het maken van rijswerken en het verrichtes van baggerwerk in het Zwarte Water. Raming 2000. Prachtige SPORTHEMDEN f i.— Blauw KEPERBROEKEN en DUIJSCHE HEMDEN voor polderlui.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5