liel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard. SINUSWIMN en CITROENEN W. A. VAN OER DONK, Jan Verhoeff, Ph MaTPiIRTH fi Cu.. Frankfort a|* Amerikaansclie psmaaiacMiies JNEELMEIJEK Co., Vloeibare Gom en Zegellab. H.H. Win keiiers Ontvangen Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 2625 Zaterdag 20 April. 19Q7. Hot! CENENTSTEENFA8RIEK, aan de Firma M. BEEN-BLITZ, Raamstraat 52, ROTTERDAM. Telephoon 8410. 'i MEUBELEN eigen werk, van prima droog bout vervaardigd, in gewoon en stijl. oo Arkelstraat 2021, GORINCHEM. Hoofdvertegenwoordiger voor Brennabor- en Osmond-Rijwielen, Uno VAN ALTEN/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Uit nadere berichten over de aard beving in Mexico blijkt, dat het ge- beele land hevig geteisterd is. Meer dan honderd plaatsen hebben te lijden gehad. Heele gedeelten van de spoor weglij n naar Vera Cruz werden ver nield. De laatste aardschokken hebben de verwoesting nog grooter gemaakt. Te Chilpancingo heeft het nieuwe stad huis, gebouwd ter vervanging van het vorige dat vier jaar geleden door een aardbeving in puin was geworpen, zwaar geleden. De gasthuizen en scholen zijn verwoest. Ook de gevangenis ligt in puin, de gevangenen zijn onder mili taire bewaking in de kazerne opgeslo ten. Er zijn te Chilpancingo 38 doo- den en 93 gewonden. In het geheel moeten twaalf steden en dorpen ver woest zijn. Te Chilapa zijn in een huis alleen 14 menschen gedood enz. In Mets maakt een tot dusver on bekend gebleven individu er een sport van, des avonds alleenloopende vrou wen of meisjes met een scherp voor werp, waarschijnlijk een hoedepen, ver wondingen in de zij toe te brengen. Tot dusver werden 23 gevallen bij de politie aangegeven. Het water staat in sommige deelen van Hongarije zoo hoog, dat bijv. het verkeer tusschen Tokei en Rakamaz alleen door middel van bootjesin stand is te houden. Tokai zelf staat aan het gevaar bloot, ook onder te loopen. In 't dorpje Crivina bij Boekarest loste een vrouw op haar kinderen, zes, vier en drie jaar oud, verscheiden re volverschoten. Toen ze niet dadelijk dood waren, verwondde ze hen boven dien met een scheermes, waarna ze zichzelf ook met een revolver verschei den wonden toebracht. De vrouw was teringlijdster en de wanhoop, dat haar kinderen de vreeselijke ziekte geërfd hadden, leidde haar tot de daad. Er komen uit Spanje berichten van aardbevingen en aardschokken, die ge voeld zijn in de provinciën Valencia en Murcia. In noordelijk Spanje heeft het ge weldig gestormd. Te Bilbao is de zeevaart gestaakt. Te Soldwackert, in Hongarije heeft zich j.l. Vrijdag een onderwijzer in de lagere school van kant gemaakt onder tragische omstandigheden. De man had een van zijn leerlingen een pak slaag gegeven. De knaap werd ziek en stierf kort daarna. Toen hij begraven werd en de kerkklok daarvoor geluid werd, werd de meester zoo droef gestemd, dat hij zich doodschoot. Volgens de in Boekarest verschijnen de Adverul worden in de Roemeensche districten, die in staat van beleg ver klaard zijn, uiterst gestrenge maatre gelen genomen tegen de boeren die zich aan moord of roof hebben schul dig gemaakt. Zoo waren in Viatnoe de boeren bij het naderen der soldaten in de bosschen gevlucht en hadden er 25 grijsaards achtergelaten die door den commandant van den troep meegeno men werden en als gijzelaars doodge schoten, o. w. de burgemeester, een man van 82 jaar. Diens kleinzoon, een jon gen van 14 jaar, was gedwongen de executie van zijn grootvader bij te wo nen. In Corcova schoot de met het on derzoek belaste officier den dorpspries ter en den burgemeester niettegen staande dezen alle schuld ontkenden eigenhandig dood. In Cimpalmare w®rden de aartspriester, diens secretaris en 50 boeren zonder vorm van proces neergeschoten. In alle districten van den opstand wordt op de gevluchte boeren jacht gemaakt en worden dezen neergelegd. Of deze Russische manieren nu de juiste zijn om de landbouwers, die naar aller getuigenis slecht behan deld en uitgezogen worden, in het rechte spoor terug te brengen, is te betwijfelen. Ook zonder het bericht van den Ad verul is het begrijpelijk dat er een pa niek onder de schuldigen is uitgebroken en dat zij, wier geweten niet zuiver is, zich in de bosschen schuil houden zoo lang de door de oorlogswet ontkende „Terreur" niet weer is bedaard. Te Asjabad, in het Transkaspische gebied van Rusland is Woensdagmid dag een tamelijk sterke aardbeving ge voeld. Het dorpje Nasserina is door een groote lawine overvallen, die verscheiden inwoners gedood heeft. Een oppervlakte van 80,000 M2. is in het dal onder wa ter gezet. Aan een honderdtal inwoners gelukte het bijtijds zich te redden. Volgens een telegram uit New-York heeft er Donderdag een hevige uitbars ting van den Guyehue plaats gehad, gepaard gaande met bliksemschichten en aarbeving. De gloeiende lava die uit den krater stroomt, heeft over een groote uitgestrektheid de wouden in den om trek in brand gezet. De Temps verneemt uit Tandzjer het volgende in zake overeenkom sten, die het magzen met Duitsche firma's is aangegaan. Torres, de ver tegenwoordiger der Marokkaansche re geering te Tandzjer, onderhandelde met het huis Renschenhans over de uitvoering van rioolwerken en den aan leg van een weg te Tandzjer, naar het heet voor 900,000 mark. Het diploma tieke korps wilde, dat dat werk, over eenkomstig de acte van Algeciras, aan besteed werd. Maar de Dui sche gezant weigerde. De kosten van de havenwer ken te Larrasj, aan het Duitsche huis Hassner gegund, zijn reeds tot 5 mil- lioen mark gestegen, d. i. veel meer dan de begrooting; daardoor is de ver houding tusschen de werken, aan Fran- schen en Duitschers gegund, krachtens de overeenkomst in 1905 tus chen Frankrijk en Duitschland gesloten, met 50 pet. verbroken. Verder is er het hardnekkige gerucht, dat Duitschers met het magzen onderhandelen over den aanleg van een havendam in Tand- zj er. Volgens den correspondent van de Times te Tandzjer zullen verscheiden gezanten daar tegen de overeenkomst in zake den aanleg van riolen en een weg te Tandzjer protesteeren en aan besteding eischen. Volgens een LafFan-bericht uit Mexi co, zijn er 600 menschen bij de aard beving omgekomen, en nog heeft men geen bericht uit het heele land. Volgens bericht uit Lodz, heeft de overheid op het kerkhof een bewaar plaats van geweren, revolvers en schiet voorraad ontdekt. Bij de poging tot inbeslagneming ontstond een verwoed gevecht met de arbeiders die de be waarplaats verdedigden. Uit de kustprovincies van de Oost zee komen berichten, dat op verscheiden plaatsen de spoorwegen zijn opgebroken. De militaire wachten aan de spoorwegen zijn versterkt. Een afdeeling van 178 man soldaten met 8 snelvuurkanonnen is onderweg om de lijnen te herstellen. De militaire overheid in Rusland heeft buitengewone maatregelen geno men, om den dienst van de spoorwegen te verzekeren. Aan het station te Pen za staat een trein met 8 snelvuurkanon nen klaar. Van de 25 waggons zijn er 13 geladen met materieel, om den spoor weg te herstellen, de andere dienen voor het vervoer van 6 officieren en 178 sol daten. Het telegraafkantoor aan het station is door een militaire wacht be zet. Op andere belangrijke kruispunten zullen meer van die treinen klaar wor den gemaakt. Ook zullen de militaire wachten, overal waar men dit noodig acht, versterkt worden. In een gisteren te Hamburg gehou den druk bezochte vergadering van boot werkers is de door de vertegenwoordigers van de patroons- en de werkliedenver- eenigen in het havenbedrijf opgestelde sshikking aangenomen. De werklieden besloten, Maandag weer aan het werk te gaan. In de Silezische textiel-nijverheid dreigt een ernstige loonstrijd. Te Lan- genbielau hebben eei 150 tal georga niseerde werklieden var de garenver- verij-Liehr het werk neergelegd en de werkgevt rs die aangesloten zi n ineen fabrikantenbond, hebben nu besloten allen in den Duitschen textiel-werk - liedenbond georganiseerden tegen 4 Mei a.s. gedaan te geven als de stakende werklieden der firma Liehr vóór Vrij dagavond a.s. niet meer aan 't werk zijn. Komt 't tot een dergelijke uitsluiting dan zouden er 23 firma's met ongeveer 12,000 werklieden bij betrokken zijn. ADVERTENTIEN. De Koaiakl v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM. vervaardigen als Specialiteiten alle werken in gewapeod en gewone ltiri OV als: VLOEREN, GEWELVEN, DAKEN, FUNDAMENTEN, Putlpn, Kolken, Rioolbuizen. Uit Boeka wordt gemeld, dat de stad in een onhoudbaren toestand van on rust verkeert. De zeescheepvaart onder vindt belangrijke vertraging, doordat elk binnenkomend en uitgaand stoom schip door oorlogsschepen moot worden begeleid. Uit Chili wordt bericht dat de vul kaan Puyfuye nog steeds in volle wer king is. De aangerichte schade is ont zettend. Uit Sydney werd gisteren geseind, dat de vulkaan Ruapehu lievig werkt. De krater spuwt overvloedig lava uit en slingert groote stukken i.teen hoog in de lucht. De bewoners in den om trek zijn met achterlating van have en goed gevlucht. Gisterenmorgen te 10.15 en te 1.40 werden op de sterrenwacht te Potsdam twee hevige aardbevingen aangeteekend op een afstand \an naar berekening, 10,000 K.M. Milaan is Woensdag in beroering ge bracht door een waanzinnige vrouw. De mooie markiezin Atala Ramblet Massaglia sloot zich op in haar huis, trok haar mooiste kleeren aan en stak de meubels in brand. Toen de brand weer kwam werd die met revolverscho ten ontvangen. Stelselmatig werd de burcht nu belegerd, maar pas nadat de ongelukkige markiezin al haar patro nen verschoteD had, gelukte het de brandweer, in huis door te dringen. De brand was spoedig gebluscht. De brandweermannen troffen in het huis nog een anderen waanzinnige aan, een neefje van de markiezin, dat even plot seling van streek was goraakt. Het ongelukkige tweetal is naar een gesticht gebracht. In Petersburg zijn op groote schaal huiszoekingen gehouden die hebben ge leid tot de ontdekking van een revo lutionaire vereeniging onder de mili tairen. Dertig personen werden in hech tenis genomen, waaronder verscheiden hooggeplaatsten. De bedoelde vereeni ging houdt er geheime drukkerijen op na, waar oproerige bladen en kennis gevingen gedrukt worden, die men dan onder de soldaten verspreidt. Een groot aantal agenten van de geheime politie is naar verschillende centrale punten van Rusland gezonden, waar comité's dier militaire vereeniging aan het werk zijn. Vraagt Prijscourant van een prachtige partij dubbel gezuiverde kleine I LUXE- EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Byouteriën, Lederwaren, Pendules (3 jaar garantie), REGULATEURS, KLOKJES, Petroleumlampen. 't Beste adres voor: Concours-Prijzen Kunstbloemen en Planten. - Japansche Artikelen. Religieuse Reelden en Stolpen. geeft hiermede kennis van de O^Tf AHGST van de üienwe II»»- dt'lleu ÏWOÏ. Uitsluitend Detailhandel tegen de meest concurreerende handelaarsprijzen. Reusachtige sorteering en onovertrefbare kwaliteiten. HOOFDKANTOOR: FILIAAL: St. Jttnstr. 3-5, annex «„demliik ljU, Reparatie-Inrichting Goudsche Singel 52, le huis vanaf hoek Roozenburgerstraat 1—3 de St. Janstr. Tel. 3967. Telefoon 3966. Soliede personen kunnen op gemakkelijke voor waarden betalen onder strikte geheimhouding. FABRIEKEN VAN LANDBOUWWERKTUIGEN. Leveren met het meeste succes - „N0X0N". - Muntea uit door Kort maaien. Gemakkelijke bediening. Eenvoudige constructie. GOEDE VERTEGENWOOR DIGERS GEVRAAGD. -N. 1 'mt ,*v; #1 A' \fL! .^SÊ Koninklijke Nederlandsche Kabinet Inkt-Fabriek Schrijf- Copieer- Gekleurde- en Stempel- Inkten. ÏO maal bekroond. Onze Fabrikaten zijn bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar en eene uitgebreide collectie is voorradig in den Boekhandel van L i. VEERMAN te Neusden. iiimui WATERREIMGPiGS- en 6>TIJZERI>GSI>RICHTPiGEY Gr«otste voorraden ei- en cirkelvorm voor Duikers. 1^ LepelsVorken, Messen, Zeepen en Parfumeriën. Laagste prijzen. 5 pCt. korting voor contant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5