Bet Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommeierwaard. Hooiland. ROM HIJ N« Gorinehem, Rijwielen, Motorrijwielen, AatomoMelen STAALINDUSTRIE Voor Zangverenigingen. flËUBËLEA en Beddenmakerij. W. A. VAN OER DONK, 9f ij taligs clii lel er, Gorinehem, -o- Kalkhaven Koopt Uwe ONDERGOEDEREN bjj Ontvangen Arkelstraat 20—21, GORINCHEM. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 203Q. Zaterdag 8 Juni. SWETSPLAAT. GORINCHEM. L. J. VEERMAN, Botermarkt 0 69 en 70, Heusden. MEUBELEN eigen werk, van prima droog hout vervaardigd, in gewoon en stijl. oo Het beste adres voor het opknappen van oude en nieuwe Rijtuigen; zoowel Zadelmakers, als Rijtuigmakers werk. Hoofdvertegenwoordiger voor Brennabor- en Osmond-Rijwielen, Um van alten/ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1907. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77g ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Op het observatorium te Munchen is in den laatsten tijd een sterke toeneming van het aantal aardbevingen waargeno men. De aardbevingen hebben, naar gissing, alle in Azië plaats. Er loopen geruchten over een nieuwe militaire samenzwering, die in Servië ontdekt zou zijn en waarin verscheidene officieren zouden betrokken zijn. Volgens een telegram uit Tandzjer is de Engelsche consul White benoemd tot vertegenwoordiger van het consulai re korps voor het toezicht op de douane. Naar 't heet, zijn de onderhandelingen met Raisoeli afgebroken, omdat diens eischen te hoog werden geacht. Hij zou niet alleen zijn in beslaggenomen eigen dommen terughebben, maar ook in zijn gouverneurschap hersteld worden. De seismograaf van prof. Belar te Laibach heeft een geweldig® storing in de aardkorst aangeteekendze duurde ruim twee uur Belar gelooft, dat dat op een hevige aardbeving in het Noor den van Zuid-Amerika, vermoedelijk Ecuador luidt, en wel Dinsdagavond. Het stadje Stolbzi in het Russische gouvernement Minsk is door een brand geheel verwoest. Vijfhonderd huizeD zijn in de asch gelegd. De toestand der inwoners is treurig. Er komen uit verschillende plaatsten van Rusland berichten van een ernstige revolutionnaire beweging onder de fa brieksarbeiders. In het regiment garde-huzaren te Tsarskoje Selo is eergisterenavond een ernstige muiterij uitgebroken. De koning van Zweden, die om ge zondheidsredenen de regeering aan den kroonprins had overgedragen, heeft tijdelijk, naar het heet de teugelen van het bewind weer in handen geno men. van Zarsis omgekomen. De luchtdruk was op een afstand van 100 kilometer voelbaar. De Temps zegt dat de smokkelhandel op dit deel der kust sinds lang op groote schaal wordt gedreven en dat tot dus ver het toezicht onvoldoende is geweest. De laatste berichten luiden, dat er reeds 49 dooden gevonden zijn. Het aantal gewonden bedraagt 20. Het ge- heele aantal dooden zou 75 bedragen. Men zegt, dat zich een Europeaan aan boord bevond, die de ware gezagvoerder zou geweest zijn. Uit hevige gewoed richtte, in den zoover levens Bombay wordt gemeld, dat een cycloon in de stad Karatsji heeft en groote verwoestingen aan- Verscheiden stoomschepen zijn nacht op de kust geworpen. Voor bekend zijn er geen menschen- te betreuren. Omtrent de samenzwering tegen den Tsaar wordt nader medegedeeld, dat de samenzweerders van de diensten van een jong meisje hebben gebruik gemaakt om den bewusten onderofficier van de lijfwacht voor hun plannen te winnen. Het meisje beloofde met hem te trou wen voor haar uitzet stelden de samen zweerders IOvjO roebel beschikbaar. Daar tegenover verklaarde de onderofficier zich bereid twee bommen in het paleis te smokkelen. Door gewetenswroeging geplaagd, gaf hij de zaak echter aan. De Tsaar liet den man bij zich verschij nen en hem, als belooning voor zijn trouw het dubbele van de beloofde som uitbetalen. Een bericht uit Smyrna meldt de gevangenneming van drie leden der ben de van den roover Andreas, die baron van Heemstra ontvoerde. De gevangenneming van Andreas ge schiedde na een hardnekkig gevecht met de gendarmes, in den loop waar van Andreas ernstig gewond werd. Uit Hongkong wordt gemold, dat de opstandelingen bij Lientsjoe in ver scheidene botsingen de keizerlijke troe pen hebben verslagen, zij maakten wa pens en schietvoorraad buit. 1 )e overheid van Kanton weet niet meer wat te doen. Te Barcelona steeg dezer dagen een luchtballon op. Een werkman raakte in de touwen verward en ging mee omhoog. De vier luchtreizigers in het schuitje deden alle moeite om den man binnen boord te halen, maar vergeefs. Eindelijk viel de ongelukkige. De bal lon was toen op een hoogte van ruim 600 M. Het lijk was een misvormde klomp. ADVERTENTIEN. Notaris KERKHOVEN, te Werkendamzal Donderdag 13 •luni 1907, nam. 3 uur precies, in het café WINK, aldaar publiek verhuren: 252 hectaren HOOILAND, om over het seizoen 1907 één of tweemaal te hooien, onder Dussen, Dewerken, Werkendam en Made c. a. op den Hoogenpolder, Borcha- renpolder, Wilhelminapolder, Dooijemans- waard, Galeij waard, Bloemplaat of de Dood, Kraaijenest, Kop van de Oude Wiel, Kleine Kraaijenest en Buiten waardje, in perceelen als 8 dagen vóór en op den dag der verhu ring zullen zijn afgebakend. Breeder omschreven bij biljet en inlich tingen te bekomen ten kantore van den Notaris. oudste en meest bekend adres voor en be n o o «1 i g «I hede Reparatie-Inrichting voor elk Fabrikaat. Vertegenwoordiger der Rsileigh, Rover, Osmond, Wan derer, Burgers, Brcn abor, Aeolus en Jlonarch Rijwielen. Ruim 80 Rijwielen van verschillend fabrikaat voor radig in prijzen van f 55, 65, 75, 85 tot f 200. Oude Rijwielen worden ingeruild. Dames en Heeren- Rijwielen zijn tot oefening kosteloos verkrijgbaar. Emailleeren, vernikkelen en verhuren van Rijwielen. Groote voorraad Persan-, Bakker-, Dunlop-, Conti nental, Bates- en Excelsior-banden. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, Langendijk, zal Vi'iidat; 141 Juni 1901, nam. 3 uur, in het café SPRENGER, te Sleeuwijk, publiek verknopen: De le snede Hooigras, op de Swets- plaat, aan de rivier de Merwede, tegen over de pastorie van Sleeuwijk, onder Gorinehem en Hardinxveld, groot onge veer 13 hectaren, in 5 perceelen, begin nende bij de oostelijke punt, als van ouds. ZEER V00RDEELIGE AANBIEDINGEN in T ricot Q o c3 o Woensdag is aan de kust van Tunis een tot nog toe onbekend zeilschip, geladen met schietvoorraad, bestemd voor smokkelaars, in de lucht gevlogen. Een ingesteld onderzoek heeft aan getoond, dat de gezagvoerder van het zeilschip, zich ingesloten ziende door Turksche vaartuigen, de lont in het kruit gestoken heeft. Het grootste ge- deelto der Turksche vaartuigen werd vernield, zoodat vermoedelijk 60 a 70 personen hierbij den dood vonden. Uit Tunis wordt hiervan nader ge- j meld Een flink zeilschip, waarschijnlijk een Grieksch, naderde Woensdag de kust van Tunis in de buurt van Biban, op eenige kilometers van de grens van Tripolis. Het schip wierp weldra hel ankeruiten loste zijn lading, bestaande uit kruit en oorlogswapenen, alles con trabande. De commandant van het ge bied van Zarsis bemerkte het zeilschip en liet 's nachts het verdachte vaar tuig "door 24 sloepen, bemand met 90 inlanders, omsingelen. De kapitein van het zeilschip begreep, dat hij niet kon ontkomen. Bij het krieken van den dageraad had een verschrikkelijke ont ploffing plaats. Het omsingelde vaar tuig was in de lucht gevlogen, met verscheidene van de sloepen, die het omringden. De knal werd tot op verren afstand gehoord. De zee is bedekt met wrakhout. Men weet thans, dat het 500 vaten kruit bevatte en een groote hoe veelheid wapens, bestemd voor een Tri- politaanschen smokkelaar, die de oase van Zoeara bewoont. Men denkt dat de gezagvoerder van het geheimzinnige schip zijn wanhopig besluit genomen heeft, om de nationa liteit van het vaartuig, dat onder zijn bevelen stond, verborgen te houden. Volgens een nader bericht aan de Temps xijn bij de ontploffing ook de matrozen van de Fransche wachtpost LUXE- EN HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN. Byouteriën, Lederwaren, Pendules (3 jaar garantie), REGULATEURS, KLOKJES, Petroleumlampen. nl. Lijfjes 30 ct., Borstrokjes van af 10 ct., Boezeroens 70 ct., Groote Vrouwenkousen 60 ct., Brievenspelden 2 voor 1 ct., Kinderkousen van af 30 ct., Groote Vrouwenbroeken 65 ct., Prachtige Sporthemden f 1.—, Beddebond a 25 ct. per el, Schortebonten a 20. Door de stijging der Matten zullen alle concurrenten de prijzen der matten moeten verhoogen. Door onze groote voorraad kunnen wij dezelve nog voor oude prijs leveren. Biezenmatten a 9 ct. per el, de rol f 1.85. Blokjes 15 ct. per el, de rol f 3.50. Komt spoedig uwe inkoopen doen voor de schoonmaak. Groote sorteering in VITRAGES. 't Beste adres voor: 'oncours-PrUzeu Kunstbloemen en Planten. - Japansche Artikelen. Religieuse Beelden en Stolpen. Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, lj2 Huneu, f 1.85 ingebonden, leer met vergulden titel f 110 een prachtige party dubbel gezuiverde kleine geeft hiermede kennis van de OVTVAÜti^T van de Nieuwe Mo dellen 1909. Uitsluitend Detailhandel tegen de meest concurreerende handelaarsprijzen. Reusachtige sorteeriug eu onovertrefbare kwaliteiten. HOOFDKANTOORFILIAAL: •—-Uk Goudsche Singel 52, 1® huis vanaf hoek Roozenburgerstraat 13 de St. Janstr. Tel. 3967. Telefoon 3966. Soliede personen kunnen op geui»kuelijke voor waarden betalen onder strikte geheimhouding. iieiwiiuh H. I VAN VRIESLAND Voor den Heer A. Verschoor van Sleeuwijk: Lepels, Vorken, Messen, Zeepen en Parfumeriën. Laagste pnjzen. 5 pCt. korting voor contant. J. MORANG, Jan Verhoeff,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5