UITSLAG stemming Prov. Staten. Te Parijs is een zekere Brown, ge naamd de koning der zakkenrollers, met een kornuit veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf. Brown is 62 jaar oud en heeft reeds 25 jaar in de ge vangenis gezeten. Hij heeft vonnissen te zijnen laste, geveld te Londen, New York, Chicago, Amsterdam en Manilla. Uit Baden-Baden wordt gemeld dat een bekende firma te Amsterdam en Antwerpen een staalblauwen diamant voor 3/,500 gulden aan den koning van Sin verkocht. De steen weegt 6 karaat. Maandag werd te Mexico een bericht ontvangen, dat de president van Gua temala, Cabrera, Zondag vermoord was. Er werden geen verdere bijzonderheden over gemeld. Bij een wolkbreuk te Gradyville (Kentucky) zijn Zaterdagochtend tien menschen omgekomen. Den vorigen avond om 10 uur begon bet te stort regenen. De groote Kreek veranderde in een bruisende «troom die na mid dernacht buiten zijne oevers trad en de meeste huizen van Gradyville weg speelde; 21 menschen worden vermist. In den staat Illinois heeft een wer velstorm gewoed. Te New Minden zijn dientengevolge vier menschen omge komen, in West York twee menschen, terwijl 30 gewond werden. Het proces-Keilecka, dat indertijd te Berlijn zooveel van zich deed spreken, schijnt opnieuw te zullen beginnen. Zooals men zich herinneren zal, werd gravin Keilecka op vijftigjarigen leef tijd moeder van een zoon, wiens ge boorte hear in het bezit stelde van een uitgebreid landgoed, dat, bij gemis aan mannelijke erfgenamen in andere han den zou zijn overgegaan. Er werden indertijd allerlei rare ge ruchten verspreid en op een goeden dag kwam de vrouw van een spoor wegambtenaar de justitie vertellen, dat zij het kind indertijd aan de gravin verkocht had, doch haar moederrechten thans wilde doen gelden. Bij de rechtszitting bleek het kind een frappante gelijkenis met de gravin te vertoonen, terwijl bovendien ver schillende personen konden getuigen bij de geboorte tegenwoordig geweest te zijn. Het kind werd de gravin, die zich in de algemeene sympathie mocht ver heugen, toegewezen. Thans heeft de vrouw, die zich voor de moeder uitgeeft, bij de civiele recht bank opnieuw een aanklacht ingediend, waarbij zij haar kind opeischt. De zaak wordt met gesloten deuren behandeld. Den 14den Juni e.k. is de uitspraak, welke met spanning tege moet gezien wordt. Uit St. Petersburg wordt gemeld, dat de Doema-commissie eenstemmig, be sloten heeft tot afschaffing van alle bij zondere joden wetten en tot volledige gelijkstelling van joden en niet-joden. Een telegram uit Guatemala, te Ham burg ontvangen, meldt, dat er op de hoogvlakte van Guatemala vier hevige aardbevingen hebben plaats gehad. De verbinding met de hoofdstad is ver broken. Men vermoedt, dat deze aard bevingen dezelfde zijn, die door de Duitsche Seismografische toestellen zijn aangegeven. Bernhard Bauer, de grootste diamant koopman van Australië en deelgenoot in het Londensche huis Bauer Brothers Shaumer, is Vrijdagmiddag op zijn kantoor te Melbourne, dat in een drukke wijk ligt, vermoord. Door wien weet men nog niet. Er wordt een zak met diamanten ter waarde van 120,000 gul den vermist. Zaterdag verscheen naar het Pe- tersburgsch telegraafagentschap meldt op het politie bureau te Odessa een zekere Melnikof, die verklaarde dat hij door een bende van 7 personen, onder wie zich ook eenige vrouwen bevonden, met geweld naar een onderaardsch ge welf was gebracht. Men had hem daar ontkleed en gemarteld, om hem meede- deelingen af te persen over het ver bond van het Russische volk, waarvan Melnikof lid is. Men had hem met mes sen gestoken en het haar uitgerukt. Daarna had de bende hem veroordeeld tot den dood door de strop. Door hulp geroep tot eenige voorbijgangers slaagde hij er ten slotte in de bende tot de vlucht te noodzaken. De politie heeft zich naar de door Metnikof aangeduide plaats begeven en daar eenige personen in hechtenis ge nomen. Melnikof's lichaam is overdekt met wonden en de meeste er van zijn van zeer emstigen aard. Het onderzoek in zake het in de lucht gevlogen zeilschip op de kust van Tunis heeft aan 't licht gebracht dat de kapitein een Tripolitaan was, met name Mofta el Matari en dat de eigenaar ook een Tripolitaan was. De lading kwam uit Griekenland en be stond uit 700 vaten kruit en geweren. Toen de kapitein zag, dat hij omsin geld was, zeide hij, dat hij den brand in het kruit zou steken, maar de chef der douane geloofde dat niet. Daarom gaf deze zijn personeel bevel aan boord te gaan van het schip. Mof ka stak daarop den brand in het kruit en met een vreeselijken knal vloog het schip in de lucht, met verscheidene van de sloepen, die het omringden. Het aantal dooden wordt nog op 75 geschat. Men weet niet het juiste cijfer van de bemanning van het schip. Denke lijk bestond zij uit 10 koppen. Een ander bericht luidt: Het heet thans, dat de uit wapens en schietvoorraad bestaande lading van het op de kust van Tunis in de lucht gevlogen schip voor Marokko bestemd was en door de Sahara daarheen had moeten gebracht worden. Aan boord van het schip moet nog een tweede Europeaan opgemerkt zijn, die voor den vertegenwoordiger van de leveranciers der lading gehouden wordt. Deze zou den kapitein gedwon gen hebben den brand in het kruit te steken. Sommigen beweren, dat zij ook een officier van vreemde nationaliteit aan boord van het schip gezien hebben. Duikers zijn thans bezig met onder zoekingen naar de overblijfselen van het schip. Volgens berichten uit Turijn is in de Italiaansche provincie Novara de dijk van een groot besproeiingskanaal plotseling bezweken en al het land in den omtrek is thans overstroomd. Alle fabrieken, die hunne beweegkracht aen het water van het kanaal ontleenden, zijn stop gezet; men verwacht een lang- durigen stilstand van het werk. Tal van huizen zijn ordergeloopen. De schade is aanzienlijk; men schat ze op minstens twee millioen. Uit het Badensche Zwarte Woud komt weer bericht van sneeuwbuien. Voor enkele dagen werd te Lodz de sociaal-democraat Golinsky op den open baren weg met dolksteken vermoord. Als wraak hebben sociaal-democraten een aantal opgeschoten jongens van 16 en 17 jaar, die zij voor de daders hiel den, gevat. Dezen werden later met doorschoten schedels gevonden met heb opschrift erbijVoor den moord op Golinsky. Dat de kapitein van Köpenick zich gedurende zijn gevangenschap in veler belangstelling mag verheugen, is reeds herhaaldelijk bericht. Van alle oorden worden hem lekkernijen toegezonden, waarvan hij echter, dank zij 't gevan genisreglement, niet genieten kan. Dezer dagen heeft een trouwlustige juffer hem laten weten, dat ze bereid is, met hem in 't huwelijksbootje te stappen, zoodra hij de vrijheid herkre gen heeft. In haar testament heeft ze f 63,000 voor hem vastgezet, in geval ze stierf. Dezer dagen kreeg de officier van justitie in allen ernst 't aanbod van een Amerikaansch impresario, om den operette-kapitein tegen een hooge waarborgsom in vrijheid te stellen, ten einde een half jaar lang met hem op tournée te gaan. Onnoodig te zeggen, dat de Duitsche justitie geen oor had voor dit voorstel en den Köpenicker schoenmaker kalmpjes zijn straf laat uitzitten. 1 )e correspondent van het „Hbld." te Batavia seint: „Lasinrang onderwor pen". De redactie teekent hierbij aan De jongste mailberichten maakten melding van een jacht, door kapitein Heyligers op Lasinrang en eenigen zij ner bendehoofden gemaakt. Tot nu toe onderwierpen zich eenigen dezer hoof den, doch bleef Lasinrang zelf zich schuil houden. Plaat «iel lik Nieuws. HEUSDEN, 12 Juni. Met het hospitaal- of kerkschip „de Hoop", dat zich voor enkele maanden aan de En- gelsche kusten zal ophouden, ter verpleging van ziek geworden schippers en visschers, is als geneeskundige mede vertrokken dr. van Woerkom, geboortig te Wijk bij Heusden. Een z.g. ruilenbuiter uit 's Bosch zette aan de herberg „de steenen brug" te Oudheusden zijn paard en kar aan de deur en ging inmiddels eene hartversterking nemen. Intusschen komt de stoomtram, doch de betrokken persoon bemerkt dat niet en laat zijn gespan op de rails. De gevolgen zijn een totaal stuk gereden kar en eene beschadigde locomotief en bovendien proces-verbaal ingevolge art. 30 van het Provinciaal Reglement. WERKENDAM. Zondag a.s. hoopt in de Ger. Kerk A op te treden de WelEerw. Heer Dorp, predikant te Andijk. Maandag 11. werden door de com missie van Floralia alhier niet minder dan 708 stekken uitgereikt. SLEEUWIJK. De raad dezer gemeente hoopt a.s. Zaterdag 15 Juni, v.m. te half elf, te vergaderen. Door het waterschapsbestuur „Oud Land van Altena" zal schouw worden ge1 voerd 28 Juni a.s., v.m. te 10 uur. NIEUWENDIJK. Tot tijdelijk onder wijzer aan de chr. school is benoemd de heer W. F. Verschoor te Ede (Geld.). SPRANG. Door de Geref. gemeente is tot predikant beroepen ds. J. H. Hout zagers te Kootwijk. AALST. Maandag werd onze gemeente vereerd met een bezoek van den heer Commissaris der Koningin van Gelderland. VEEN. De heer D. Duijzer te Gen- deren heeft ontslag aangevraagd als lid van het bestuur van den polder „Veen". ZUID-HOLLAND. Zoodat gekozen zijn Van Dobben de Bruin (a.-r. aftr.) en van Gils (r.-k.). Zoodat gekozen zijn J. S. Korteweg en C. M. Loeff, beiden 1. aftr. Zoodat gekozen is L. A. Vreeburg (r.-k. aftr.). Zoodat herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Van Bil derbeek, Jongkindt, 1., Van Schelt, a.- r., en Stoop s.-d. Zoodat gekozen zijn C. Hoogendijk Azn. (a.-r. aftr.), A. van der Straaten (a.-r. aftr.), A. Vingerling (a.-r. aftr.). Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen Bol (1.), Gijselaar (c.-h.), De Vor, a.-r., De Vries Robbé, 1. Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen Dolk, Edersheim, Janse, Van Liefland, Patijn, Ruijsch, Talma, Ter Laan, Troelstra, Von Weiier. Zoodat gekozen zijn baron Van Heem stra (a.-r. aftr.) en Van der Meer (r.-k. aftr.) Zoodat gekozen zijn Brunt (c.-h.), Pera en Van Wijk (beiden a.-r.). Zoodat gekozen is H. de Wilde, aft. a.-r. Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen Diepenhorst, a.-r., Over water, 1., Verhoeveu. a.-r. en Vlielan der, 1. Zoodat gekozen is Plantenga, a.-r. Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen Jac. van Vessem (c.-h.) en H. Spiekman (s.-d.) Zoodat gekozen is dr. W. B. van Staveren en herstemming moet plaats hebben tusschen mr. S. J. L. van Aal ten Jr. (v.-d.) en C. van Dorp (lib.) Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen mr. M. J. C. M. Kolk man (r.-k.) en C. H. van Dam (lib.) Zoodat gekozen is P. van der Pols, a.-r. en herstemming moet plaats heb ben tusschen E. P. de Monchy Rzn., lib. en J. van Stolk Azn., lib. Zoodat her temming moet plaats heb ben tusschen jhr. mr. v. Asch v. Wijck, c.-h. en mr. A. R. Zimmerman, lib. Zoodat gekozen zijn L. Hoogerbrugge (c.-h.) en A. C. A. Nolet (r.-k.). Zoodat gekozen zijn jhr. mr. W.Th. Gevers Deynoot, a.-r. en W. Goedhart, a.-r. aftr. Zoodat gekozen zijn Hoogenboom (a.-r. aftr.) en IJzermans (r.-k. aftr.). Zoodat gekozen zijn Von Fisenne (r.- k. aftr.), Krap (a.-r. aftr.). Uit bovenstaande uitslagen blijkt, dat de kerkelijken in de Staten van Zuid-Holland nog meer versterkt zullen worden. Thans hebben er zitting, de gekozenen er bij gerekend 21 liberalen en 45 anti-liberalen. Er moeten 16 herstemmingen plaats hebben, loopende over 14 anti-liberalen, 16 liberalen en 2 sociaal-democraten. De stand van de Staten was vóór de verkiezing: 46 rechts en 36 links. DRENTHE. ZEELAND. Zoodat herstemming moet plaats heb ben tusschen Van Teylingen, 1. Polder dijk, 1. Dieleman, a.-r. Louwerse, a.-r. Van Voorthuysen, a.-r. Zoodat gekozen zijn P. J. Siegers a.-r. aftr., K. Houterman, a.-r. aftr., P. Merc kens, a.-r. aftr. Zoodat gekozen zijn Bolle, 1., Heijse 1. en Hocke Hoogenboom 1. Zoodat gekozen is de Casembroot, aftr, 1. Zoodat gekozen zijn A. S. J. Dekker, a.-r., D. Mulder, a.-r. aftr., M. Noor- dij ke, a.-r. aftr., J. Wondergem, a.-r. NOORD-BRABANT. Zoodat gekozen zijn Aarden, r.-k. aftr., Oomen r.-k. aftr., Schendel r.-k. aftr., Smits r.-k. aftr. Itlnnenland. In den nacht van Zaterdag op Zon dag geraakte onder Westkapelle een berucht persoon, op heeterdaad betrapt op diefstal van kippen, in gevecht met een marechaussee, dien hij zijn karabijn wist te ontnemen. De marechaussee gaf daarop last aan den hem vergezel lenden gemeente-veldwachter om te schieten, waarop deze laatste den aan rander in den buik schoot. De toestand van den getroffene is van dien aard, dat hij Daar Middelburg werd vervoerd, waar hij in het Verpleeghuis is opge nomen en reeds een operatie heeft ondergaan. Te Dinxperlo was, naar men meldt, Zondagmiddag de arbeider Wissink bezig met een revolver te spelen, zon der te weten dat deze geladen was. Het wapen ging af en drong den man een kogel in de buik. Ernstig gekwetst werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Te Weesp zijn, volgens „Het Volk", van den rijksontvanger f 10.000 zoek. In verband hiermee is zekere W. L. in voorarrest gezet. Met een extra-trein van Nieuweschans naar Leeuwarden zijn Maandagochtend meer dan 700 grasmaaiers en hooiers uit de provincie Groningen naar 1'Vies- land gebracht. Per dag kan f2f2.50 met den vollen kost worden verdiend. Men meldt uit Leiden Maandagmiddag had in de Vrouwen- steeg op een vuurwerkmakerswerkplaats van den heer K. een ernstige ontplof fing plaats, die in de buurt een grooten schrik veroorzaakte. De ramen op de tweede verdieping werden verbrijzeld en de pannen van het dak zijn er uit en afgeslagen. Het mag een wonder heeten, dat er geen persoonlijke onge lukken zijn gebeurd. De oorzaak is vooralsnog onbekend. Men meldt uit 's-Gravenhage De afdeeling 's-Gravenhage-Scheve- ningen van de Christen-democratische partij is door het partijbestuur geroy eerd, wegens het steunen der candida- tuur-Talma in strijd met het besluit van het partijbestuur. Zaterdagavond stak de Italiaan Do- minico Panisi, een 45-jarig reizend koop man, wonende aan de Kruiskade te Rotterdam, van af het trottoir den Cool- singel over in de richting van de Raam- brug. H'": deed dit juist toen de auto van den heer de G. kwam aangereden, waarin diens chauffeur A. B. was geze ten. Deze remde dadelijk doch kon niet voorkomen dat de Italiaan met de auto in aanraking kwam en achterover sloeg. Bewusteloos bleef hij liggen. Men droeg hem in het gebouw Tivoli binnen, doch een ter hulp geroepen geneesheer kon slechts den dood constateerenPanisi kreeg door den smak, dien hij met zijn hoofd tegen de straatsteenen maakte, een schedelbreuk. Zijn lijk is naar het doodenhuis op de algemeene begraaf plaats overgebracht. Hij laat een gezin na. Op de werf „'t Kromhout", firma D. Goedkoop Jr. te Amsterdam is de kiel gelegd van de eerste motorreddingboot, welke hier te lande gebouwd zal worden. Het vaartuig is 11.50 M. lang, 2.50 M. breed en 1.35 M. hol, terwijl het een diepgang van 0.7 M. heeft. Een vier- cylindermotor van 50 P.K. zal deze boot een snelheid van ongeveer 9 zeemijlen per uur geven. Zij is onzinkbaar door groote luchtkisten en zelfloopend. De Noord- en Zuid-Hollandsche Redding- Maatschappij, die dit vaartuig bestelde, zal deze boot te Scheveningen statio neeren. Maandagavond is te Rotterdam een buitengewone huishoudelijke vergade ring gehouden van de afdeeling Rot terdam van den Algemeenen Neder- landschen Zeemansbond. In deze vergadering hebben de voor- Alpheri. Aantal kiezers 7686; uit gebrachte stemmen 6356; Van Dobben de Bruijn (a.-r.) 4722, Ebbinge (1.) 1747, Van Gils (r.-k.) 4264, Visser (1.) 1648. BHelle. Aantal kiezers 4380C. J. Colder, a.-r. 757, J. S. Korteweg, 1. aftr. 1886, C. M. Loeff, 1. aftr. 1756, J. H. Schaper, s.-d. 459, P. J. Troel stra, s.-d. 618. Delft. Aantal kiezers 5378; uitge brachte stemmen 4403; Dr. S. Hooge- werf (1.) 1347, K. ter Laan (s.-d.) 589, L. A. Vreeburg (r.-k. aftr.) 2467. Dordrecht. Aantal kiezers 6256. Uit gebrachte stemmen 5102, van onwaar de 68; W. H. van Bilderbeek, 2067, N. P. Jongkindt 2136, Z. van Schelt 2434, dr. Th. Stoop 592 en J. A. Berg- meijer 463. Gouda. Aantal kiezers 11,602; M. Boogaerdt Bzn. (v.-d.) 4088, mr. D. N. Brouwer (1.) 4002, C. Hoogendijk Az. (a.-r. aftr.) 5610, K. ter Laan (s.-d.) 647, J. H. A. Schaper (s.-d.) 638, K. Schou ten Hoogendijk (1.) 3943, A. van der Straaten (a.-r. aftr.) 5330, mr. P. J. Troelstra (s.-d.) 774, A. Vingerling (a.r. aftr.) 5611. Gorinchem. Aantal kiezers 6473mr. V. G. A. L. Bol (aftr. 1.) 3000, jhr. mr. W. G. de Gijselaar (c.h. aftr.) 2972, L. M. Hermans (s.-d.) 141, H. Spiekman (s.-d.) 134, G. de Vor, c.-h. 2844, W. de Vries Robbé (1.) 2841. Den Haag. Aantal kiezers 30648 uitgebrachte geldige stemmen 20,300 Van den Bergh (n.-h.) 1291, Dolk, 1. aftr. 10,095, Edersheim, 1. aftr. 9440, Janse, 1. aftr. 9092, Van Liefland, r.-k. 7795, Lisman, n.-h. 1364, Patijn, 1. aftr. 9215, Ruijsch, 1. aftr. 8912, Talma. a.-r. 8111, Teixeira de Mattros, n.-h. 1032, Ter Laan, s.-d. 2908, Troelstra, s.-d. 2651, Von Weiier, c.-h. 7625. Leiderdorp. Aantal kiezers 8768; uit gebrachte geldige stemmen 7060; ba ron Van Heemstra (a.-r. aftr.) 5664, Van der Meer (r.-k. aftr.) 5013, Vemede (1.) 1700. Leiden. Aantal kiezers 6418uitge brachte geldige stemmen 5553; mr. J. Brunt (e.-h.) 2842, Van Dissel (aftr. 1.) 2320, Van Eek (s.-d.) 282, mr. S. J. Fockema Andreee (1.) 2319, Korevar (1.) 2305, Marks (s.-d.) 281, Pera (aftr. a.-r.) 2885, Spiekman (s.-d.) 267, Van Wijk (aftr. a.-r.) 2840. Middelharnis Aantal kiezers 4523, uitgebrachte stemmen 3671H. de Wilde, aftr. a.-r. 2336,, W. J. C. van Santen, 1. 1385 stemmen. Oud-Beijerland. Aantal kiezers 5377, uitgebracht 5104; Bergmeijer, s.-d. 144, Diepenhorst, a.-r. 2358, Overwater, 1. 2415, Schaper, s.-d. 129, Verhoeven, a.-r. aftr. 2501, Vlielander, 1. 2369. Ridderkerk, uitgezonderd Hoogvliet met 131 kiezers. Aantal kiezers 5438, uitgebrachte stemmen 4742; Hermans, s.-d. 127, Pas, 1. 1781, Plantenga, a.-r. 2696, D. Raadt a.-r. aftr. 75. Rotterdam. District I. Aantal kiezers 8609; uitgebracht 6930 stemmen; van onwaarde 38; dr. J. H. Jennes (lib.) 1560, H. Spiekman (s.-d.) 2045, Jac. van Vessem (c.-h.) 3287. District II. Aantal kiezers 9128uit gebracht 7336 stemmen van onwaarde 77; mr. S. J. L. van Aalten Jr. (v.-d.) 2549, C. van Dorp (lib.) 2417, P. J. Helsdingen (s.-d.) 78J, H. Spiekman (s.-d.) 1189, dr. W. B. van Staveren (a.-r.) 3679. DistHct III. Aantal kiezers 5191uit gebracht 3888 stemmenvan onwaarde 32; C. H. van Dam (lib.) 1729, H. H. van Kol (s.-d.) 332, mr. M. J. C. M. Kolkman (r.-k.) 1795. District IV. Aantal kiezers 9724uit gebracht 7230 stemmen; van onwaarde 67N. van Hinte (s.-d.) 647, E. P. de Monchy Rzn, (lib.) 2582, P. van der Pols (a.-r.) 3696, H. Spiekman, s.-d. 1123, J. van Stolk Azn., lib. 2403. District V. Aantal kiezers 6443; uit gebracht 4549 stemmenvan onwaarde 28; jhr. mr. C. G. van Asch van Wijck, c.-h. 2137, K. ter Laan, s.-d. 615, mr. A. R. Zimmerman, lib. 1769. Schiedam. Aantal kiezers 4700. Uit gebrachte stemmen 4288; J. Bos (1.) 1359, L. Hoogerbrugge (c.-h. aftr.) 2256, dr. J. van Leeuwen (s.-d.) 480, A. C. A. Nolot (r.-k.) 2138, mr. P. J. Troelstra (s.-d.) 434, H. J. Versteeg (1. aftr) 1576. Sliedrecht. Aantal kiezers 7872. Ge vers Deynoot, a.-r. 3872, Goedhart, a.- r. aftr. 3965, Hermans, s.-d. 227, Loop- uit, 1. 2457, Schaper, s.-d. 225, Zaaijer, 1. 2439. Vlaardingen. Aantal kiezers 10,773; uiigebrachte stemmen 8134; A. Hoo- genboom (a.-r. aftr.) 5575, A. Hoogen dijk (1.) 2248, P. M. van Nierop (1.) 1918, J. H. A. Schaper (s.-d.) 370, P. J. Troel stra (s.-d.) 412, A. H. D. M. J. IJzer- mans (r.-k. aftr.) 5290. Zoetermeer. Aantal kiezers 6415; uit gebrachte stemmen 5328; Van Doorn (1.) 2063, Von Fisenne (r.-k. aftr.) 3130, Krap (a.-r. aftr.) 3251, Lans (1.) 1862. Hoogeveen. Alle liberalen aftredende herkozen. Middelburg. Aantal kiezers 4916uit gebrachte stemmen 4320; Van Teylin- gen, 1. aftr. 2128, Sprenger, 1. 1955, Polderdijk 1. 1791, mr. Dieleman, a.-r. aftr. 2090, Louwerse, a.-r. 2050, Van Voorthuysen, a.-r. 2071, mr. Sannes, s.-d. 275, Ossewaarde s.-d. 175, Onder- dijk s.-d. 232. \lissingen. Aantal kiezers 4404; uit gebrachte stemmen 3617; K. Houter man, a.-r. aftr. 1914, C. A. Kalbfleisch, 1. 1267, T. H. de Meester, 1. 1189, P. Merckens, a.-r. aftr. 2026, J. Ossewaarde, s.-d. 200, J. A. Pieterse van Wijk, s.-d. 161, J. van Raalte, 1. 1270, G. W. San- nes, s.-d. 256, P. J. Siegers, a.-r. aftr. 2H9. Zierikzee. Aantal kiezers 4132; M. Bolle, 1. 2275, J. H. C. Heijse, 1. 2215, G. J. Hocke Hoogenboom, 1. 2177, mr. D. Engelberts, a.-r. 987, jhr. J. C. F. Hoeufft, c.-h. 929, A. Timmerman Cz., a.-r. 911. Tholen. Aantal kiezers 2587uitge bracht 2177 stemmen; jhr. mr. E. A. O. de Casembroot 1246, mr. de Wilde 931. Goes. Aantal kiezers 8217; uitge brachte stemmen 7122; A. S. J. Dek ker, a.-r. 3843, IV. Kakebeeke, 1. 3198, D. Mulder, a.-r. aftr. 4058, M. Noor- dij ke, a.-r. aftr. 3935, J. Ossewaarde, s.-d. 271, I. D. Fransen van de Putte, 1. 2859, G. W. Sannes, s.-d. 183, P. Tazelaar, 1. 2501, C van der Weel, s.-1. 172, J. Welleman, 1. 2658, J. Wonder- gem, a.-r. 3739, J. Pieterse van Wijck, s.-d. 130. Breda. Gekozen van Dam en Gerrits, beiden aftr. en Spitzen, allen r.-k. Zevenbergen. Aantal kiezers 8614uit gebrachte stemmen 3720, Oosterhout nog onbekend; Aarden, r.-k. aftr. 2871, Oomen, r.-k. 2622, Schendel r.-k. aftr. 2923, Simonis r.-k. aftr. 2498, Smits r.-k. aftr. 2606.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2