Hel Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Tweede Blad. 3F 's-Bosch-Heusden-Wijk KOOPT UWE MEUBELEN M VEUilOEFF, Botterdam. ff. A. y. i. Rijtuigschilder, Gorinchem, -o- Kalkhaven. KINDER MEEL. H. HUIJBMANS Gz. Brennabor- en Osmond-Aty wielen. Uitgever: L. JL VEERMAN, Heusden. Staten-V erkiezingen. Arkelstraat D 23 en 24, Goriiichem. Sint Janstraat 325. Goudschesingel 54. Telefoonnummer 3967. Filiaal Oudendijk 126, hoek Roozenburgstr. 1-3. Teiefoonn. 3966. Het meest gesorteerde en vertrouwbaarst adres voor RIJWIELEN en MOTOREN. Speciale inrichtingen voor Reparation, Nikkelen, Emailleeren, enz. Keus voor iedereen. Levering aan solide personen op gemakkelijke conditiën. LUXEWAGENS. KINDERWAGENS. SPORTWAGENS. - Het beste adres voor het opknappen van oude en nieuwe Rijtuigen; zoowel Zadelmakers, als Rijtuigmakerswerk. UNQ VAM ALT£^S VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f l.OO, franco per post zonder prijs verbooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. No. 2G45. Zaterdag 29 Juni. 1907. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7l/3 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Uit Londen wordt gemeld: Woens dag in den vroegen morgen werd in Holyhead een krachtige aardbeving waargenomen, die 10 minuten duurde en groote ontsteltenis teweegbracht. Eergisteren is in een der New York- sche voorsteden een huurkazerne inge stort. Zeven van de bewoners kwamen daarbij om het leven. De Inn, een rivier in Oostenrijk-Honga- rije is op verschillende plaatsen buiten haar oevers getreden. Het verkeer is op vele punten onderbroken. De stad Schwaz staat gedeeltelijk onder water. Volgens een bericht uit Chittagong in Bengalen is een Engelsch inspecteur van politie in den trein vermoord. Volgens een bericht van de Echo de Paris uit Kopenhagen, is prins Adal bert van Pruisen, de derde zoon van keizer Wilhelm, verloofd met prinses Thyra, dochter van den koning van Denemarken. Volgens consulaire berichten uit Je men, is de toestand daar zeer hachelijk de opstand heeft zich nog verder uit gebreid en de Turksche troepen ver- keeren in gevaar. Men vreest, dat, wan neer de Turksche regeering niet spoedig meer versterkingen zendt, Jemen voor de Turken verloren zal zijn. Het te Sofia verschijnende Russisch gezinde blad Deni beweert uit onver dachte bron te weten, dat vorst Ferdi- nant zich op den 15en Augustus, bij gelegenheid van zijn 20-jarig regeerings- jubileum, tot Koning zal laten uitroepen\ Aan de Duitsche kust hebben de telkens terugkeerende halve orkanen uit het Westen in deze maand heel wat scheepsrampen veroorzaakt. Juni is anders een van de veiligste maanden voor de zeevaart. Nu zijn er, volgens bericht uit Kiel, omtrent St. Jan een aantal schepen vergaan en eiken dag komt er tijding van een nieuwe ramp in de Oostzee. Op de Westkust van Bornholm is de driemaster Jacobe und Marie gebleven, in het Kattegat de schoener Romanus, de kapitein van het stoomschip Ficaria heeft een wrak onderste boven zien drijven enz. De werven te Kiel, waar jachten gekalefa terd worden, hebben volop werk. De Matin verneemt uit Lissabon, dat het in den laatstgehouden ministerraad is gekomen tot beleedigingen tusschen den minister-president en den minister van oorlog. Er is sprake van de vorming van een kabinet, waarin het militaire element de leiding heeft. De Standard verneemt uit Madrid Er komen allerlei vreemde berichten uit Portugal, o. a. dat koning Carlos van plan is afstand te doen van den troon ten beboeve van den hertog van Oporto. Deze geruchten schijnen ten deele afkomstig uit Bajadoz, waarheen vele Portugeesche journalisten gevlucht zijn, om inhechtenisneming te vermijden. Het strafproces, dat dezer dagen te Parijs gevoerd is tegen onderteekenaars van een antimilitaristisch aanplakbiljet, is geëindigd met vrijspraak van alle 12 beschuldigden. In de rechtzaal klonk een luide juich toon, toen de beslissing van de jury bekend werd* Het is wie zou het hier te lande willen gelooven de laatste dagen in New-York zóó warm geweest, dat de leden der jury, in een zaak, die werd behan deld voor het New- Yorksche Hoog gerechtshof, hun jas uittrokken en in hemdsmouwen hun plichten waarna men. Zooals wij in ons vorig no. berichtten, ja den 18den dezer de „Santiago," van Cairol naar Valparaiso, in volle zee door storm overvallen en vergaan. Nadere berichten hierover luiden Toen het vaartuig de eerstgenoemde haven verliet, waren de machines defect daarom ook, was Valparaiso het doel der reis, en niet Ancud. Het schip stond onder het bevel van den Engelschen gezagvoerder kapitein Whiteway. Aan boord bevonden zich, behalve de kapitein, 10 Engelschen, verder een bemanning van 79 Chilenen en een passagier, ook een Chileen. Toen de storm het schip deed zinken, werd een boot uitgezet, waarin de kapitein en 19 man een plaats kregen. Andere booten schijnen niet te zijn uitgezet. Met de Santiago zijn dus een 70 personen de diepte ingegaan. Het bootje met de 20 overlevend en bereikte, na verscheiden dage zwalkens, de kust, doch werd op een klip te pletter geslagen. De vierde officier, de Chileen Galera, is de eenige, die er het leven afbracht. De reeders hebben een schip gezon den naar de plaats van het onheil, om te zoeken naar mogelijk toch nog uit gezette booten met schipbreukelingen. Volgens het nieuwe Spaansche vloot- plan, waarvoor de kredieten voor ma rine verhoogd worden, zullen 9 pantser schepen, tezamen van 50,000 ton inhoud en 00 tot 70 torpedobooten worden ge bouwd. Welkvoedsel voor KinderertenZiekert GELDERLAND. (1- De herstemmingen in de Geldersche Statendistricten zijn voor de vrijzinnige partijen niet onfortuinlijk verloopen. Behalve in Arnhem waar naast den aftredenden liberaal de aftredende con servatief, die tot de rechterzijde wordt gerekend, werd herkozen zijn alle vrijzinnige candidaten gekozen. Voorst bezorgde aan de vrijzinnige partijen bij de winst van verleden week nog een tweede overwinning. Het af tredend anti-revolutionair lid werd door een liberaal vervangen. In Aalten was bij de eerste stemming één zetel door hun verloren, toen in een tusschen- tijdsche liberale vacature een antirevo- nair werd verkozen. Thans is voor het antirevolutionair lid, dat aftreedt wijl zijn gewone zittingstijd is verstreken, een liberaal in de plaats gekomen. Te Zutphen zijn tegenover de ker kelijke candidaten de twee vrijzinnigen verkozen. Alles bijeengenomen gaan de vrij zinnige partijen in de Staten van Gel derland één zetel meer bezetten, dan voorheen. BINNENLAND. Te Rotterdam heeft zich Donderdag een ontzettend familiedrama afgespeeld. De bierhuishouder N. K. woont in pand no. 5 aan de Noord-Molendwars straat aldaar. In het benedenhuis is zijn café de Zwaan gevestigd en het bovenhuis wordt door hem en zijn ge zin, bestaande uit vrouw en drie kin deren, bewoond. Het jongste kind, een knaap van 11 jaar, naar zijn vader ge- heeten, is in hooge mate zenuwlijder en aan beide beenen verlamd. Een meisje van 12 jaar gaat op school, ter wijl het oudste kind in betrekking is. De kastelein is een man, die met finan- cieele moeilijkheden te kampen heeft, zich dit zeer aantrekt en daardoor zwaar moedig is geworden, tengevolge waarvan hij reeds meermalen gedreigd heeft zich van het leven te berooven. Nadat het dochtertje naar school was gegaan, verliet ook K.'s vrouw om ruim tien uren de echtelijke woning om een boodschap te doen, zoodat K. met zijn gebrekkig kind alleen thuis bleef. Om 12 uur kwam het dochtertje uit school thuis en even daarna de moeder. Zij gingen het café binnen, maar troffen daar niemand aan. Dit trof de moeder, die, voor zij met het meisje aardappelen zou gaan schillen, even zou kijken waar haar man was. Zij vond hem boven in een hoek van de keukenkamer op den grond liggen te midden van een groote plas bloed, bewusteloos en zwaar aan den hals verwond. Naast hein op den vloer lag een bebloed scheermes en op de tafel het étui ervan. Naast dat étui een prentbriefkaart waarop K. met enkele woorden afscheid van zijn vrouw en kinderen nam. Van haar gebrekkig zoontje niets bemerkende, doorzocht de hevig ver schrikte vrouw verder haar bovenwoning en vond het kind in zijn bedje liggende met afgesneden hals. Vrouw K.'s eerste werk was naar den nabijgelegen politiepost te snellen en daar haar bevinding mede te deelen. Zeer spoedig was de politie ter plaatse, waar de ter hulp geroepen geneesheer reeds den dood van het kind gecon stateerd en de levensgevaarlijke wonden van den vader voorloopig^ verbonden had. De man is naar het ziekenhuis vervoerd. Het lijk van het zoontje wordt ter gerechtelijke schouwing mede naar die inrichting gebracht. Vermoedt wordt dat K., zijn finan- cieelen ondergang tegemoet ziende, en geen zin hebbende zijn beroep van schoenmaker, dat hij vroeger uitoefende, weer op te vatten zoo heeft hij zich tenminste wel eens uitgelaten in een zwaarmoedige bui zichzelf en zijn ge brekkig kind van het leven heeft willen berooven, om dat kind, wanneer soms het gezin tot volslagen armoede ver viel, voor verdere ellende in de toekomst te behoeden. Hoewel zijn toestand zorgwekkend is, is herstel niet geheel uitgesloten. tanliestetliiigen. Afloop Aanbestedingen. ADVERTENTIEN. Het BESTUUR der afd. NOORD-BRABANT maakt bekend, dat de Iteiiringcn voor 't Stamboek dit jaar o. a. zullen gehou den worden Te Heusden, op 16 J u 1 i, v.m. 10 uur, bij het „Wapen van Amsterdam". Te Almkerk, op 16 Juli, n.m. 2Va uur, bij de wed. J. HE1JKOOP. Namens het Bestuur, B. SNOEK, Voorzitter. ZOMERDIENST. Hagelfiks Itelinlve «les ZOÜIIIf.K. Vertrek va» 's-Bosch vm. 9.30 nm. 4.uur. Te Wijk Vertrek van TT ijk vm. 6.nm. 12;30 uur. 6.30 1.- Te 's-Bosch 8.2.30 Op Bossche marktdagen van HEUSDEN v.m. c'.a. 5.van 's-BOSCH nam. 12.30. Retourkaarten, afgegeven op het traject WijkHeusden's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. in de Magazijnen van G0E»k001> en iOLIËUË. - Voor de qualiteit mijner meubelen in mijn werkplaats ver vaardigd wordt voor krimpen van 't hout en bersten van 't schil derwerk of politoer ingestaan. Nog voor zeer lage prijzen te koop: acht stuks in goeden staat zijnde MOTOREN, zooals: Minerva, Peageot, B. S. A., Alricht, Dion Bouton, F. N., alsook tweedehands Automobielen, 4 cilinder en 2 cilinder. Goriiichem, ARKELSTRAAT 20—21. lllllWSItMI -■OfjggliiylWtW111 II Arhem. Gekozen Van Pallandt aftr.) en Scheidius (aftr. cons.) Zutphen. Gekozen mr. Van Nagell (1.) eo mr. Van Voorthuysen (v.-d.) Voorst. Gekozen E. D. van Lennep (1.) Aalten. Gekozen Manschot en Slich- ger (beiden 1.) 4 Juli. Pror. bestuur ran Noordholland, de verzwa ring van din buitensduinregel benoorden de Pettemer zeewering. Raming f 4500. 8 Juli. De Holt. IJ. S. M. te Amsterdam, het maken van perron, dienstgebouw, privaatgebonw en che^awoning met. bekomende werken op de halte Schiedamsche Dijk, van den spoorweg Schiedam —Hoek van Holland. Ra ming f 28801. 10 Juli. Min. van Waterstaat, de verbetering van den IJssel door krib- en baggerwerken, bij Bingerdan. Raming f 5270. 11 Juli. Prov. bestuur v8u Zeeland, het verhoogen van den havendijk te Hansweert. Raming t 400°. 11 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, het maken van eene oeverbekleeding op Vlieland. Raming f3000. 15 Juli. Prov. bestuur van Zuidholland, het uitdie pen van den Holl. IJssel, onder Moordrecht en Gou derak. Raming f 2450. 15 Juli. Prov. best. van Limburg, het maken van boordvoorzieningen langs de Zuid Willemsvaart in de gemeenten Weert en Nederweert. Raming f 18000. 18 Juli. Prov. best. van Zeeland, lo. het leverenen storten van steen voor het westelijk hoofd van de Wes ter- of Koopmanshaven te Vlissingen. Rammg f 1500 2o. Het herstellen van het Walenhoofd en het maken van twejB aanlegtrappen voor loodssloepen aan het Wes telijk hoofd der Koopmanshaven te Vlissingen. Raming f 5050. 26 Juni. Min. van Waterstaat, le, het maken van werken tot verbetering van de M aas, onder de gemeente Appeltern. Raming f 11.000. Minste inschr. T. van Haaften te Zaltbommel, f 11,888. 2e. De uitvoering van krib- en baggerwerk nabij Woudrichem. Raming f 30.000. Minste inschr. H. van Anrooy, te Nieuwaal f 28.476. Te laat ontvangen voor H vorig nummer. MET DE Hensden 11.5.30 11.30 6 Heusden Jnjormatién te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der SCHUIJT le Heusden bij den Agent J. A. BOEREN, Engstraat, Heusden. Fijne Afwerking. Stalen Veeren. J. MORANG,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5