Stremmiiicyerter. KLIJN Ci8. 's-Bosch. Zoutevisch ijMloyeUoneni A. C van der Steenhovea, Heeren- en Ktnderkleeding, Dames-Stoffen en EHegoederen. O. BOUMAN, Biljartfabriek BILJARTS, Voordeelig Bouwen. Metsel-, Sier- en Profielsteen, Notaris KERKHOVEN te WerMai: 's-BOSCH, St.-Jozefstraat VJLAH. A. P. C. Roothaert, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. zijn gestremd Openbare Verkooping JEï. F*, cio Groot, Gorinchem. zette hij een pet op, die uit de para- pluie was te voorschijn gehaald. De angst van den vluchteling was zoo groot, dat hij, zooals Broek mede deelde, schreeuwde als een konijn dat in angst zit. De lieden in de omgeving, die van wat er gebeurde niets begrepen, lachten om den dwazen wedstrijd die er werd gehouden, maar toen vernomen werd wat er eigenlijk aan de band was, ging iedereen medehelpen, ook de school jeugd, helaas echter te laat, want W. had kans gezien in het dichte kreupel en akkermaalshout te ontkomen. De vriendin van W. heet Paula En gel. Zij is 30 Mei 1885 te Prinsburg geboren, was laatst kellnerin te Straats burg en is van daar met W. naar hier gereisd. Eerst woonden ze te Amster dam en pas sedert 1 Juli te Haarlem. Zij heeft verklaard niet beter te weten dan dat haar vriend een rijk man was, die ook een tweetal rijke vrienden had, waarmede hij grof dobbelde. Op de vriendin werd bevonden het te Leiden gestolen dameshorloge en op de kamer in de Groote Houtstraat het doosje met halve centen te Leiden ont vreemd, alsook een paar boekjes met postzegels die daar waren gestolen. W. heeft bekend ook voor 7 jaar hier in den omtrek te zijn geweest en toen vielen juist voor de brutale inbraken in den Aerdenhout. In den kraag van zijn overjas die geheel door de politie was gefouilleerd zat een ketting met een metalen plaatje. Daaronder moet beslist iets zijn verborgen geweest, hetzij geld, hetzij een vijl, want plaatje en ketting bij de voering daaronder zijn verdwenen. De jas heeft mijnheer in het arrestantenlokaal achtergelaten. De belangstelling in deze ontvluch ting is bijzonder groot. Juist toen zijn vlucht bemerkt werd, was uit Leiden, Rotterdam, Hoorn en Utrecht politie aangekomen om hem in verband met gepleegde diefstallen te bezichtigen. Te Rotterdam wordt hij verdacht de dader of een van de daders te zijn van den diefstal met braak ten kantore van de firma Burgerhout en Zoon, ma- chinefabiikanten, aan de Zalmstraat waar voor ongeveer f 20.000 aan effec ten zijn gestolen. Het onderzoek der politie aldaar deed in de nabijheid van voornoemd kan toor een breekijzer vinden, en al speu rende kreeg men de zekerheid, dat zekere J. Stubbe, te Amsterdam woon achtig, dit breekijzer besteld en later aan den inbreker geleverd heeft. Een inspecteur van Rotterdam arresteerde vervolgens te Amsterdam genoemden Stubbe en bracht hem mede naar Rot terdam. Door hem werd bij zijn ver hoor o.m. een signalement van den verdachten inbreker, wien hij het breek ijzer leverde, gegeven. Dit komt vol maakt overeen met de persoonsbeschrij ving van den Duitscher Rudolf Wal- ther, thans te Bloemendaal ontvlucht. Deze beruchte boef, die ook te Utrecht uit de gevangenis vluchtte, brak in die gemeente, binnen het uur na zijn ont snapping, op drie plaatsen in om zich van kleeding en geld te voorzien. Van de gestolen effecten van de heeren Burgerhout en Zoon is intus- schen nog geen stukje teruggevonden. Vermoed wordt dat de vluchteling pogingen in het werk zal stellen om Antwerpen te bereiken, waar zijn vrien den zitten. Vrijdagmorgen is het de politie ge lukt hem te Castricum, nadat hij bij een nieuwe inbraak gestoord was, te arresteeren. Waltlier was namelijk gevlucht in de richting Castricum. Aan de Duin- derbuurt heeft hij zich toegang ver schaft tot een schuur, tijdelijk bewoond door den spoorwegarbeider Teunis Mas tenbroek. De vrouw ontwaakte door eenig gestommel, en het zolderluik uitziend, ontdekte zij Walther, die, na een 5-tal eieren en wat melk gebruikt te hebben, bezig was de linnenkast te forceeren. Zich ontdekt ziende vluchtte hij, maar werd nagezet door de spoor wegarbeiders Munster en Schermer, die hem dra in handen hadden, en over leverden aan den burgemeester te Cas tricum, die oogenblikkelijk zorgde dat de politie van Haarlem en Bloemen daal ter plaatse kwam. Deze arriveerde daarop per auto en herkende Walther natuurlijk dadelijk. Als persoon maakt de inbreker geen ongunstigen indruk. Gekleed als strand heer, zal niemand in hem een zoo ge vaarlijk heer herkennen. Hij was vol komen kalm, ofschoon men ontdekken kon dat met kracht onderdrukt werd, hetgeen binnen in hem bruischt. In zijn bezit werd nog bevonden een ijze ren pen, waarmede hij zich waarschijn lijk tot de schuur toegang heeft ver schaft. Per auto is Walther eerst naar Bloe mendaal gebracht en nu zit hij te Haarlem. Een uit Utrecht overgekomen veld wachter heeft in hem herkend den vóór vier jaar daar ontvluchten Richter. Donderdagnacht is ook nog ingebro ken in de Jlollandsche melksuikerfa- briek te Uitgeest. Verschillende bureau's zyn geforceerd en opengebroken, maar er wordt niets vermist. Niet onmoge lijk zou zijn, dat deze inbraak den be- ruchten Walther niet vreemd zal wezen waar deze fabriek aan de spoorlijn Uit geestCastricum ligt. Omtrent de herkomst van den lucht ballon, den 25 Juni gevonden te Beets (bij Beetsterzwaag) is thans zekerheid verkregen. Men meldt thans daarom trent het volgende Van de Union Aeronautique, te Saint- Denis, is het bericht ontvangen dat de vermiste personen zijn de heer Bulc- kaen, te Saint-Denis (Seine), eigenaar van den ballon en de heer Cannay, te Saint-Ouen (Seine), die hem vergezelde. De ballon is opgestegen den 24 Juni 's avonds om zeven uur op de Place Jeair Bart, te Duinkerken. Sedert is iu de woonplaats niet naders vernomen omtrent het lot van de luchtschippers, die vermoedelijk in zee zijn omgeko men. Voor zoover bekend, is de ballon het laatst gezien bij Uitwellingerga. De ballon is gevonden op korten af stand van de school te Beets en moet omstreeks 's nachts daar zijn neerge komen. Omstreeks dien tijd hoorden de huisgenooten van het hoofd der school eenig geraas; den volgenden morgen bleek het veroorzaakt te zijn doordat de luchtballon in aanraking was ge weest met het dak van de school, waar van de sporen duidelijk zichtbaar wa ren. In den mand van den ballon zijn, gelijk reeds gemeld, gevonden gedeel ten van een vergulde en van een zil veren horlogekettingoverigens was de mand geheel ledig. Het signalement van de vermiste personen luidt als volgt: Alphonse Balckaenoud 32 jaarlang 1.65 M.aankomende kneveldroeg blauwe jas met vergulde knoopen, even eens vergulde knoopen aan de vier zakkenop de linkermouw een ballon met twee nationale vlaggetjes met goud draad geborduurdceintuur van caout chouc met nikkelen gespen; zwarte broekwitte schoenen en witte pet waaraan leeren en gouden keelband zilveren horlogehad voorts bij zich papieren van de Ecole d'Aerostation en papieren ten name van Charles Mi- chot, 44 reu des Entrepots, St. Ouen. Cannay 42 jaar oud; lang 1.87 M. grijzend haar; droeg blauw costuum, op de schouders goud galon en aan den halskraag 2 vergulde balonnetjes; droeg voorts bij zich identiteitsbewijs en papieren ten name van Paul Pitault, 29 rue Pasteur, St. Ouen (Seine). Uit Den Haag meldt men: Reeds korten tijd na het uitbreken van den jongsten brand in de cavalerie- kazerne alhier werd vermoed, dat hier, zoowel als bij den brand van eenige maanden tevoren, gedacht moest wor den aan kwaadwilligheid. Een ijverig en streng onderzoek werd ingesteld, doch leidde tot geen resul taat, totdat de politie op het denkbeeld kwam, een ambtenaar, werkzaam bij de Haagsche recherche, in een huzaren- pakje te steken en, hem door latende gaan voor een nieuwe recruut in aan raking te brengen met de verdachten, miliciens, die, naar men vermoedt, ver stoord waren over de intrekking van den maatregel betreffende het blijvend gedeelte. Hij meldde zich daartoe een 10-tal dagen geleden aan, aan de poort van de Alexanderskazerne, waar hij het ver langen te kennen gaf, als vrijwilliger bij het regiment te worden ingelijfd en werd daarop als huzaar-recruut aan genomen. Spoedig werd hij gekeurd, in uniform gestoken en deed alle dien sten, die door recruten worden verricht, kreeg rijles enz. Zijn papieren, die op een gefingeerden naam gesteld waren, bleven echter nog al lang uit, zoodat het teekenen voor het dienstverband nog niet geschied was, toen hij eer- gisterenmorgen plotseling uit de ka zerne was verdwenen. Den volgenden dag rukte het eska dron, waarbij de verdwenen recruut diende, uit en hield op zijn tocht stil vóór het politiebureau aan de Laan van Meerdervoort, waar werd afgestegen en enkelen werden binnengeroepen. Tot hun groote verbazing ontpopte zich daar de verdwenen recruut in den inspecteur bij de Haagsche recherche H. Misset, die hen aan een langdurig verhoor on derwierp. Naar aanleiding van dit verhoor moe ten enkele der verdachten gearresteerd zijn en zich op het oogenblik in het arrestanten-lokaal van de Alexander- kazerne bevinden. Het moet echter in de kazerne be kend zijn geweest, dat zich onder de huzaren een ambtenaar van de recher che bevond, daar een wachtmeester, die eenigen tijd bij het Haagsche politie corps diende, doch weder bij zijn regi ment was teruggekeerd, den politieman huzaar herkende. te Heiligerl.se de gevraagde loonsver- hooging heeft geweigerd. De laatste dagen was het in de Rot- terdamsche havens volmaakt, rustig Op een achttal graanbooten werken de boot werkers van de twee strijdende partijen samen, terwijl tevens de beide elevators druk werk hadden. Door de politie is thans gearresteerd een 24-jarige graanweger, een der hoofd daders van den verradelij ken overval van het stoomschip „Hillhouse" op Vrij dagmiddag j.l. in de Rijnhaven. Het is bij herhaling gezien dat deze persoon heeft geslagen met een leeren riem voor zien van looden knoopen, waarmede dan ook minstens een 4-tal ernstige ver wondingen zijn veroorzaakt. Op last der justitie is hij, beschuldigd van openlijke geweldpleging te zamen en in vereeni- ging, gistermiddag in het huis van be waring opgesloten. Ter voorkoming van samenscholingen als de laatste dagen plaats hadden in de omgeving van het Beursplein te Rotterdam bij het verlaten van het beursgebouw van patroons in het haven bedrijf, patrouilleeren peletons huzaren op het Beursplein eD in de zijstraten, om de verzamelde menigte te versprei den. Te Kassei speelden eenige kinderen op het terrein van een leemgroeve „holbewonertje". Plotseling stortte het gegraven hol in en de kinderen werden begraven. Twee jongens kwamen om het leven, de vier anderen konden gered worden. Terwijl eenige maaiers aan de grens der Vughtsche heide bij Cromvoirt met hunne zeisen het gras afmaaiden, stoot ten ze op een geheel in ontbinding zijnd lijk van een onbekend mans persoon. Of hier moord of zelfmoord in 't spel is, moet nog uitgemaakt worden. Zaterdagavond hielp de ongeveer 30- jarige zoon van P., te Kerk-Driel, een oppassende j ongen, de steun zij ner ouders, aan het vervoeren van kramen en tenten, die voor de aldaar Maandag te houden kermis waren bestemd, met het onge lukkige gevolg dat hij tusschen twee wagens beklemd raakte en op de plaats dood bleef. Biirserlüke Stand. Werkendam, van 5 tot 12 Juli. Aanliestodin^en. Itloop ianbe«(pdingcn. Marktberichten. Men meldt uit Scheemda aan de Pr. Gr. Ct. Woensdagmorgen hebben 60 arbei ders, wijkgravers van het waterschap Concordia te Eexta, den arbeid neer gelegd, daar de aannemer D. de Jong Waterhoogte Maastricht (brug) 11 Juli 0.35 M. beneden 0. 12 0.24 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 10 Juli 1.23 M 0.63 M. a N.A.P. 11 1.18 0.62 12 1.08 0.58 Advertentie». Ondergeteekende houdt zich jbeleefd aan bevolen tot geven van Piano-, Orgel- en Vioolles. Tevens voor het Dirigeeren van Zangge zelschappen, Harmonie- en Fanfarecorpsen. Aanbevelend, J. O. v. Organist Evangelisch Luthersche Gemeente. Directeur „Heusdensch Harmonie" Koninklijk Goedgekeurd 20 April 1907, Staatscourant Nr. 77. vanaf 4» Juli 's middags 43 uur a.s. tot en met 44 Augustus 's namiddags 4L uur d.a.v., gedurende welken tijd gemeld verkeer zal kunnen geschieden langs den Postweg. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. L. G. KINGMANS. P. VERHAGEN. KERKSTRAAT, (tegenover Post- en Telegraafkantoor.) Telegramadres Klijncie. Telefoonnummer 395. - Incasseering en disconteering van WISSELS. - Aan en verkoop van EFFECTEN, COUPONS, Vreemd GELD. - Opening van REKENINGCOURANT, CRE- DIETEN, DEPOSITO'S. Heden verkrijgbaar bij Wijksche poort HEUSDEN, GEEN Leng of IJslandsche maar PUIKE Nienwe Hollandsche a 35 cent per pond. Verder alle soorten JAMS per heele pot 35 en per halve pot 44£ ct. Verder beveel ik mij beleefd aan met het leveren van alle soorten Koloniale W aren tegen de meest concurreerende prijzen. Vraag ook steeds mijne prima Koflie- en Theesoorten. Heden ontvangen Nienwe Hollandsche Haring. Te KOOP aangeboden 3 Heet goed te veld staand vlas. Te bevragen bij P. NIEUWKOOP, 000ST 1907 Donderdag 35 Juli 10O4, des voormiddags 44 uur precies, in het voor malige RECHTHUIS te Emmikhoven. Donderdag 35 Juli 4004, des namiddags 3 uur precies, in het café WINK te Werkendam. Arjjdag 36 Juli 4903, des voor middags 40 uur, in het café WILHELM te Woudrichem. Zaterdag 3? Juli 4904, des voormiddags ftO uur, in het café VAN GOOL te Almkerk. Zaterdag 34 Juli 4909, des namiddags 4 uur, in het café DE LORM te Giessen. Bij biljet omschreven. Inlichtingen bij genoemden Notaris Kerk hoven en bij de blokers. Marmer- en Steenhouwerij. Best adres voor Grafmonumenten en Schoorsteenmantels. Specialiteit in fijne Marmcr- en Hardsteenwerkeii. Oudheusdensehe Poort, HEUSDEN, Mr. KLEERMAKER. Eenigst adres vonr Steeds voorhanden Limonade-Siroopen Frambozen - Citroen - Sinaasappel, Ananas - Groseille. Grenadine, Frambozenkwast, Citroen kwast, Kersenlikeur, Frambozen- likeur, Bessenwijn en Bessensap. Eerste kwaliteit. HEUSDEN. TILDU8K;. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste oonstruotie. Reparatiën en levering van JBallen, laken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. De Kalkzandsteenfabriek Loevestein te Vuren ajj. faal. Jaarlijksche productie 12,000,000 steenen. Levert tot zeer concurreerende pr{J%eit in verscheidenheid van kleuren en prachtige kloeken vorm, zeer hard met metalen klank. Uitmuntend geschikt en ZEER VOORDEELIG voor alle grootere en kleinere BOU Wl* EltKEN, ook WATEHWERKEN. Prijzen en monsters aanvragen bij den Directeur persj f 9 a 10,— Klaverhooi f 11.-- i ƒ12.00, Wit stroo f i f Geel dito k f Vttrkens tot een gewiekt van 75 K.G. 40 <1 42 ets. ncaardere 42 k 48 etBoter f 1.10 4 1.20 per K.G. Keren f 0.85 k 1 00 per 26. ZALTBOifMEL Op de gehouden weekmarkt toerden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.1b a ƒ8,60, Haver f 4.20 «ƒ4,60. Garst f 5.25 af i.60 per HJ0.; Boter ƒ0.72'/! 1"-8° hal; K.G. Keren .00 a f 1.— per 26 stuks Biggen f 6,00 a f 12.5 Konijnen f r.85 af 0.60, Kippen ƒ0.50 a f 0.75 per tink Ondertrouwd: Teunis Cornelis Bak huizen, 38 j., met MariaPieternella de Visser, 28 j. Geboren: Gerrit, z. v. O. M. Ver- heij en A. A. v. den HeuvelJannigje Johanna, d. v. A. Schaddelee en M. J. de Joode. Overdeden: Wouter Paans, 39 j. 15 Juli. Prov. bestuar van Zaidholland, het uitdie pen van den Holl. IJasel, onder Moordrecht en Gou derak. Raming f 2150. 15 Jnli. Prov. best. van Limburg, het maken van boordvoorzieningen lang» de Zuid Willemsvaart in de gemeenten Weert en Nederweert. Raming f 180 0. 18 Juli. Prov. beat. van Zeeland, lo. het leveren en «torten van steen voor het westelijk hoofd van de Wes ter- of Koopmanshaven te Vliasingen. Raming f 1500 2o. Het herstellen van het Walenhoofd en het maken van twee aanlegtrappen voor loodssloepen aan het Wes telijk hoofd der Koopmanshaven te Vliasingen Raming f 5050. 24 Jnli. Min. van Waterstaat, het herstellen en ver sterken van de oevervoorziening van den Lagen Hof of Brabander langs de Nienwe Merwede. Raming f 6200. 24 Juli. Prov. bestuur vau Zeeland, het herstellen en het verwisselen van de ijzaren deuren der groote sluizen van het kanaal door Walcheren. Raming f 85.000. 25 Juli. Prov. bestuur van Noordholland, het maken van eene oevervoorziening en het herstellen van het jaagpad langs den groot«n Rijksweg van Amsterdam tot de grensscheiding der prov. Utrecht en Noordholland onder Laren, aan de N.-zijde van de Weesper trekvaart (Keulsche vaart). Raming f 4000. 26 Juli. Prov. bestuur van Friesland, het verdiepen van de vaanrenl door het Brakzand, bezuiden het eiland Schiermonnikoog, ten behoeve van het veer Schiermon- nikoog-vasten wal in de provincie Friesland. Raming f 6550. 1 Aug Prov. beatuur van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noord- hollar.dsch Kanaal. Raming f 10.000. Woensdag werd te Assen herbesteed de verbetering der Drentsche Hoofd vaart tusschen de Veenboopsbrng in ie gemeente Smilde en de Venealnis in de ge meente Dwingeloo met bijbehoorende werken. Raming 52,80^. Laagste inschrijver J. Prins van Wijngaar den, te Sliedrecbt, voor 57.974. HEUS BEN, 13 Juli. Op de bo termijn waren heden aangevoerd kilo. Be prijs varieerde van f 1.18 tot f 1.27. Keren van 4 tot 4l/« et. Granen. Tarwe 18.00 «ƒ10.00, Rogge 7.00 «ƒ7.50, Gerst f«ƒ-.—, Haver f 4.60 a f 5.00, Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken af Bf.SOOIJEN, 9 Juli. Be prijs der Boter was van f 1.26 tot f\ 83 prr Kil*. Aangevoerd 734 Kilo's. Eieren f 0.95 de 26 stuks. BUSSEN. 11 Juli. Be prijs der boter was heden vat* f 0.94 af 1 22. Aanvoer 197 K.G. Zetting t 1.14. lieren f 90.0 de 28 \tuks. GENBERENStaat der uitbetaling van 24 Juni tot 6 Jnli der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4.05, laagste f 2.85 per 10u Liter. LANB VAN ALTENA, 12 Juli. Aardappelen. Vroegs ƒ4. 5.—; Blauwe f -.a f -.Zeeuwen, f -.a f Jammen f a f Hooi 1# fual. f 11 fttal. (voor ds BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Woudrichem brengen ter algemeene kennis, dat het verkeer over de bruggen buiten de voormalige Loevensteinsche poort, wegens herstelling, zal Woudrichem, 10 Juli 1907. Drongelen. van door dgj Teekeningen op aanvrage Minzaam aanbevelend, Vraag teekeningen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3