Uit een groot aantal ïersche steden krijgt de politie te Belfast telegrammen van politie, met de aansporing vol te houden en de belofte van steun. Het plan bestaat zegt het Han delsblad van Antwerpen om van Zeebrugge een stad te maken, een stad van 60,000 inwoners. Het Staatsblad heeft het meegedeeld. De straten zijn recht getrokken als in Amerika. Men zou twee kerken bouwen, een spoor- halle van 300 hectaren, een kurzaal, een gasthuis, scholen, een schouwburg. Allengskens rijst de stad uit den grond. Eene dubhelle stad: een badstad en een handelsstad. De eerste langs de kust. Er zijn reeds villa's uit den grond gerezen Andere znllen volgen. De Brugsche Bank heeft reeds een bijhuis gebouwd. De staat laat een gebouw van 100 meters lengte oprichten voor post-, en telegraaf-, zee- en toldienst, enz. De stad zat doorsneden worden door eene laan van 30 meters breed, toegang gevend tot de electrieke tram van Ileyst naar Blankenberg. Langs het kanaal van Brugge, bij de haven, bestaan reeds nieuwe fabrieken. Aan boord van het Fransche oplei dingsschip Couronne is er een ongeluk gebeurd. Door het springen van het sluitstuk van een kanon zijn er 3 mar gedood en 2 ernstig gewond. Aan het strand te Wyk op het Prui sische eiland Föhr is gevonden een pakje met banknoten ter waarde van 3 millioen mark, van de National Provincial Bank te Dover, hetwelk afkomstig moet zijn van het stoomschip Berlin, dat aan den Hoek-van-Holland vergaan is. i'liiHtveJiik Hieuwt. HEUSDEN, 3 Augustus. Daarna werd door B. en W. ter voor- lcopige vaststelling aan den raad aangebo den de gemeenterekening over 1906, slui tende in ontvangst met f 18133,55; in uit gaaf met f 16129,55; alzoo met een batig slot van f 2004, Gesteld in handen eener commissie van onderzoek, waartoe worden aangewezen de heeren Van Everdingen, Prins en Van He- mert. Voorts is aan de orde: 1. Benoeming van een klokkenist, waar toe met algemeene stemmen wordt benoemd de heer A. Alt te 's Gravenhage, onlangs aangewezen tot organist der Ned. Herv. kerk. 2. Voorstel van B. en W. tot vernieuwing van straten en aanleg van riolen in de Breestraat, Burgtstraat, Engstraat, Water poort, Gasthuisstraat, Putterstraat en Herpt- sche straat, een en ander begroot op f 3885. De gezondheidscommissie, wier advies omtrent dit voorstel is ingewonnen, geeft de wenschelijkheid te kennen, om, hoe nuttig de voorgestelde werken op zich zei ven ook zijn, eerst over te gaan tot ver nieuwing van het gedeelte spui van af de Ridderstraat tot de Wij ksche poort, waarin geen afvoer van de aanwezige groote hoe veelheid faecaliën mogelijk is, zoodat de omwonenden daarvan veel hinder onder vinden. De voorzitter merkt naar aanleiding van dit advies op, dat de voorgestelde nieuwe rioleering grootendeels in verband staan met vernieuwing van straten en daarom tegelijk daarmede moeten worden uitge voerd. Erkennende den slechten toestand van het gedeelte spui, zal zoo mogelijk het vol gende jaar de noodige verbetering worden aangebracht; thans laten de financiën dit niet toe. De heer Prins geeft B. en W. in over weging de Engstraat te beleggen met ko perslakeien in plaats van met scoriae bri- ches; de eerste zijn deugdelijker. Het voorstel van B en W. wordt daarop met algemeene stemmen aangenomen. 3. Voorstel van B. en W. om de ge- meentereiniging met ingang van 1 Januari a.s. bij wijze van proef in eigen beheer te nemen. B. en W. zijn van meening, dat door zoodanigen maatregel de openbare reinheid belangrijk zal worden bevorderd. Dat de gemeente daardoor met kosten zal worden bezwaard is niet waarschijnlijk; volgens eene door den gemeente-opzichter gemaakte berekening zou er zelfs voordeel in gelegen. Na eenige discussie wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen, en zijn B. en W. gemachtigd om de noodige voorzieningen te treffen, ten einde de be hoorlijke dienstregeling met ingang van 1 Jan. a.s. te verzekeren. Te dien einde wordt besloten de gemeentebegrooting aan te villen met een post van f450 voor aan schaffing van paard en materieel. 4. Aan Th. van Hooff, pachter van een perceel weiland, waarvan de huur door de gemeente is verbroken met het oog op den verkoop aan de vennootschap „Bergsche Maas'' is restitutie van een deel der betaalde conditiegelden verleend tot een bedrag van f 9,20. 5. Nadat nog is besloten de begrooting aan te vullen met een post van f 100 voor den gedenksteen in de voormalige visch- bank en mededeeling is gedaan van enkele ingekomen stukken, die voor kennisgeving worden aangenomen, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Juli 1907 ingelegd f 1381.786| en terugbetaald f 7839.51^. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4279. De verjaardag van H. M. de Konin gin-Moeder werd gisteren met opgewektheid herdacht. Van bijna alle huizen wapperde de driekleur en 's avonds ten 6 ure maakte de Heusdensche Harmonie een muzikale wandeling door de stad. waarbij zij bij den burgemeester en vervolgens by den be schermheer enkele nummers ten beste gaf. Ook bij het Diaconessenhuis der Hervormde gemeente werd halt gehouden, aangezien H. M. de Koningin-Moeder beschermvrouwe is van het Diaconessenhuis te 's Gravenhage, waarvan het gasthuis alhier eene onder- afdeeling is. Toen de muziek de vischmarkt bereikt had, werd door den heer Van Adelberg een luchtballon in de nationale kleuren op gelaten, hetgeen bij het jonge volkje niet weinig de feestvreugde verhoogde. Zoowel op de Vischmarkt als op den hoek der Botermarkt werden enkele num mers ten beste gegeven; de Harmonie gei het bewijs, dat zij in de weinige maanden oefening zich bijzonder heeft weten te ont wikkelen. Alle eer komt daarvoor toe aan den directeur, die met groote voorliefde en bijzondere tact dit gezelschap weet te leiden. Gedurende de maand Juli is alhier 43.6 m.M. regen gevallen. Aantal neer- slagdagen bedraagt 13. WERKENDAM. Dinsdag 11. vergaderde de landbouwvereeniging „Werkendam en omstreken". Aanwezig waren 40 leden. Nadat de voorz. de verg. had geopend, werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Als nieuwe leden werden toegelaten de h.h. S. Lagrouw te de Werken, O. Spren- ger te Sleeuwijk en P. A. Schouten en C. Sprangers te Almkerk, waardoor het aantal leden is geklommen tot 175, terwijl er nog 2 eereleden zijn. Uit de rek. en verantw., die door de h.h. C. J. Visser, M. Drievoet en H. Groe ne veld werd nagezien en in orde bevonden, bleek, dat in 1906/7 ontvangen was f542.Cl en uitgegeven f 613.66, zoodat het nadeelig slot groot was f71.65. De baten der vereeniging bestaan uit een inleg op de spaarbank ad f 4.75 en uit een stier, gewaardeerd op f250, samen dus f254.75. De schulden der vereeniging bedragen aan rentelooze aandeelen stierenfonds f185, zoodat er aan bezit resteert f 69.75. In werkelijkheid heeft de vereeniging dus een tekort, groot f71.65 f 69.75 f 1.90. De begrooting over 1907 8 werd vervol gens in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f249.80, waarna de aftredende bestuurs leden M. J. Meyer, W. de Waard en B. Dekker tot bestuursleden werden verkozen. Nadat de secr. een overzicht der werk zaamheden over het afgeloopen vereenigings- jaar 1906/7 had gegeven en medegedeeld was, dat de veeverzekering 15 Aug. a.s. in werking zou treden en belanghebbenden den 10 dier maand in deoude school alhier hun premiën zouden kunnen betalen en hun polissen in ontvangst nemen, wer den de diverse verslagen van de commis- siën der landbouwvereeniging voorgelezen en bleek, dat de animo tot den coöpera tieven aankoop van de benoodigdheden steeds grooter werd, doch ook, dat de on kosten percentsgewijze voor de groote af nemers te groot werden, waarom aan het bestuur werd opgedragen, zoo mogelijk middelen te beramen om deze zaak naar aller genoegen te regelen. Ook over 't houden van een stier werd van gedachten gewisseld, doch bij stemming uitgemaakt, dat die voorloopig nog zou blijven, waarna 8 aandeelen in het stieren fonds werden uitgeloot. De gelukkigen waren de h.h. baron Mulert (no. 26), J« Doedijns (no. 40), J. Kerkhoven (nos. 65 en 63), H. C. Snethlage (no. 1), H. G. Albers (no. 61), van Hemert (no. 37) en F. M. Kooyman (no. 78). Wegens het te kort in kas, zullen de verschuldigde be dragen eerst 1 Februari 1908 kunnen wor den uitgekeerd. Hierna las de secretaris iets uit een circu laire over vee- en paardenbrood voor on deelde mede, dat Ken tie, te Woudricheri, gaarne de noodige inlichtingen in de:e verstrekte, waar de heer 't Hooft, veearts te Almkerk, de landbouwers er op attent maakte, hoe noodig het was, bij twijfel aan mond- en klauwzeer onder hun vee, direct dat vee kosteloos, door bemiddelir.g van den Burgemeester te laten onderzoeken, daar hij bij opzettelijk verzuim van aan gifte, zoo dit door hem werd ontdekt, direct op ambtseed verbaal zou moeten opmaken, en de nalatige zwaar, bijna zeker met ge vangenisstraf zou worden gestraft. De voorz. bracht den spreker namens de verg. dank voor de waarschuwing. Ten slotte uitte de heer Baelde den wensch eene weegbrug of fairbank aan te schaffen, den heer M. v. d. Stelt de kunstmest in zakken van kleiner formaat te ontvangen, terwijl de heer Snoek de kunstmest gaarne tot aan de Kil gebracht zag. Nadat het Bestuur beloofd had het een en ander in overweging te nemen, sloot de voorz. de vergadering. We vernemen, dat ruim 200 perso nen zich opgegeven hebben om aan de gasfabriek aan te sluiten. Morgen hoopt in de Ger. Kerk A op te treden de WelEerw. Heer Roorda, predikant te Oude Pekela. SLEEUWIJK. Zondag a. s. zal D. V. in de Geref. kerk alhier gepredikt worden door onzen vroegeren Leeraar, de WelEerw. heer Ds. O. Los, Em.-pred. te Hilversum. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand Juli 1907 ingelegd f 6903.40 en terugbetaald f 5200.99. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2021. DUSSEN. De aanbesteding van de ver laging der sluis, beneden de demping van de „Gantel", over eene lengte van onge veer 100 M., heeft Woensdag j.l. plaats gehad. Er waren 12 biljetten ingeleverd^ waarvan het laagste stond op f 5884, 1oe- behoorende aan de kinderen Van de Pluim Lz. alhier, aan wie het werk gegund is. Van den landbouwer A. van Tilborg brak dezer dagen eene beste kalfvaars een poot, terwijl het dier geblinddoekt over eene sloot sprong. Het beest moest dade lijk geslacht worden. WOUDRICHEM. Naar men schrijft, wa ren de uitkomsten der zalmvisscherijen op de Waal, de Merwede en de Lek in de laatste 8 dagen zeer bevredigend, ofschoon op verscheidene visscherijen o.a. te Zalt- Bommel en te Brakel, wegens den hoogen waterstand niet kon gevischt worden. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden 69 zalmen gevangen, bij Gorinchem 81, te Hardinxveld 120 en te Ammerstol 37 stuks, waaronder 9 St. Jacobjes. Boven dien bemachtigden de visschers 4 steuren, die van f 86 tot f 176 per stuk opbrachten* De besomming aan andere rivier- en pol- dervisch was eveneens vrij loonend. Zalm is thans vrij laag in prijs, en deed f 0.851.25, St. Jacobjes f 1.05f 1.10 aal 2530, paling 5055, snoek 2224, snoek baars 3740, zeelt 2830, baars 1720, bliek 1215, voorn 610 cent, alles per half K.G. In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van commissarissen der „Handels- en Land- bouwbank" werd door de directie verslag uitgebracht over het eerste halfjaar van haar bedrijf. Uit dit verslag bleek o. m. dat het toe gestane crediet bedroeg aan het einde der maand Januari f 1100, Februari f 3800, Maart f 10650, April f 31450, Mei f78650, Juni f 80725. Dit cijfer steeg in den loop der maand Juli reeds tot f 98915. Het aantal credietnemers bedroeg aan het einde der maand Januari 2, Februari 6, Maart 10, Hpril 18, Mei 37 en Juni 45. De bank had in deposito aan het einde der maand Januari f 12325, Februari f 19.460, Maart f 28.510, April f50.952,25, Mei f 71.275 en Juni f 88.275,95. In den loop der maand Juli steeg dit cijfer tot f 107.245,95. Van 149 personen werden gelden depo sito ontvangen. De Bank bad verder in Rekening-Cou rant onder hare berusting aan het einde der maand Januari f 6924,94, Februari f 17.697,64i, Maart f 11.281,27, April f 18.357,47, Mei f27.523,26, Juni f21.071,35. De stortingen op het kapitaal bedragen aan het einde der maand Januari f 41000 Februari f 41.600, Maart f 43.800, April f49.900, Mei f52.600, Juni f 53.000. Van de Derde Serie van Aandeelen wer den reeds 143 stuks uitgegeven. Op 13 aan deelen moet de storting nog plaats hebben. Met voldoening kan met het oog op de bovenstaande gegevens worden geconsta teerd dat de Bank reeds groot vertrouwen geniet en hare positie nu reeds meer dan voldoende gevestigd is. Bi tiiienlnnd. Uit Den Haag meldt men Naar men verneemt, heeft H. M. de Koningin goedgevonden, dat de minis ter van marine, de heer Cohen Stuart, na aftreden, in zijn rang van kapitein ter zee in liet officierencorps zal terug- keeren. Met ingang van 5 dezer is de vice- admiraal J. Wentholt, directeur en marine-commandant te Willemsoord, tevens commandant van de stelling Den Helder, benoemd tot Minister van Marine. De benoemde is in 1851 te Stad- Almelo geboren en telt dus bij ziju optreden 56 jaren. Den len September 1866 trad bij in den zeedienst als adel borst 3e kl. bij het Kon. Instituut voor de Marine en werd adelborst le klasse 1 September 1869. Daarna maakte hij promotie tot luitenant ter zee 2e klasse in 1873, tot idem le klasse in 1883, tot kapitein-luitenant ter zee in 1894, tot kapitein ter zee in 1897, tot schout bij-nacht in 1903 en tot vice-admiraa.1 op 1 December 1905. Als zeeofficier beeft de heer Went holt afwisselend op tal van bodems in Nederland en in Indië gediend. Zijne studiën en zijne officiersloopbaan be wogen zich bij voorkeur op het gebied van het torpedowezen. Met de fabricage van de nikkelen stuiverstukken is thans aan 's Rijks Munt een begin gemaakt. Woensdagavond is te Gronsveld (L.), in den stal van den landbouwer Hou- ben, het lijk gevonden van een tien jarig meisje, dat daar als pleegkind woonde. De schedel was verbrijzeld. In den stal lag een geweer, waaruit het schot schijnt te zijn gelost. Men staat hier voor een raadsel. Het parket van Maastricht heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld. Mare chaussees bewaken het lijkje. Het Nbl. v. N. meldt: Naar wij vernemen, heeft de Neder- landsche Llyod, maatschappij voor ver zekering tegen inbraak, aan de firma Goudsmit te 's Gravenhage, bij wie eenige weken geleden werd ingebroken, en een groot bedrag aan goud en zil ver werd gestolen, per exploit doen weten, dat zij geen uitbetaling zal doen, alvorens het onderzoek der justitie is afgeloopen. Dit is geschied, omdat niet dc minste sporen van inbraak gevon den zijn en alleen uit de boeken valt aan te wijzen, dat een deel van den inventaris wordt vermist. De Neder- landsche Lloyd wordt in dezen gesteund door de Haagsche justitie. I)e directie van de verzekeringsmaat schappij de Nederlandsche Lloyd ver zoekt de N. R. Ct. mede te deelen, dat dit bericht geheel uit de lucht is gegrepen. Men schrijft ons uit Maastricht aan de N. R. Ct.: Naar wij vernemen, wordt een on derzoek ingesteld naar de handelingen van den burgemeester-secretaris eener Zuid-Limburgsche gemeente, die zijn jaarlijksche staten zoo wist in te rich ten, dat aangenomen moest worden, dat sedert de volkstelling in 1900 het zielental zijner gemeente met 282 inwo ners was vermeerderd, terwijl dit in werkelijkheid met 25 was verminderd. Op die wijze zou het rijk, dat jaarlijks een subsidie van f 1.33 per inwoner uitkeerde, een aardig sommetje teveel betaald hebben. Ook in de Vijfheerenlanden heeft het mond- en klauwzeer zijn intrede gedaan en wel onder een koppel vee op een uiterwaard onder de gemeente Lexmond. Men meldt uit Middelburg: Naar het huis van bewaring alhier zijn overgebracht een 20-jarige land bouwersknecht en een landbouwer, uit Oost- en West-Souburg, verdacht van opzettelijke brandstichting. De knecht heeft een volledige bekentenis afgelegd. Men meldt uit Krimpen a. d. IJsel, dd. 1 Augustus: De burgemeester, de heer B. Koker Jr., heeft heden weer pogingen in het werk gesteld om de stakende werklieden van de firma C. van der Giessen en hun patroons tot elkander te brengen. Thans met goed gevolg. Op voorstel van den burgemeester kwamen heden op het kantoor van de firma C. v. d. Giessen het bestuur van de afdeeling Krimpen a. IJsel van den Metaalwer- kersbond, de secretaris van het hoofd bestuur, enkele werklieden, die geen lid van den bond zijn, en de burge meester om met de patroons te spreken. De uitslag is, dat de firma C. van der Giessen en Zonen het uurloon met een cent verhoogd heeft, toezegging heeft gedaan, het beheer van het ziekenfonds te zullen stellen onder bestuur van de werklieden, het uurwerkgeld op het kantoor uit te betalen, het zoogenaamde bijgaan uit te betalen, en met 1 Januari in overleg met de werklieden het uur loon weer te verhoogen. De stakers hebben met deze voorwaarden genoegen genomen zoodat de staking opgeheven is. Men meldt uit Tiel: Een bekend importeur van dood vee, dat vermoedelijk bestemd is voor ds worstfabricage, vervoerde Dinsdag een dood kalf en een dood vet varken van zeer verdachte kwaliteit. Tot in beslag neming heeft de politie geen recht. De bij politieverordening verplichte aangifte tot keuring van het vleesch bleef achterwege, en nu is deswege proces-verbaal tegen P. C. opgemaakt. Omstreeks half tien Woensdagavond kreeg de sigarenwinkelier H. O. H. H., wonende in het Jaffa te Rotterdam, twist met zijn vrouw. Die twist was oorzaak, dat eenig publiek voor den winkel te hoop liep. Om schrik aan te jagen loste H. toen vier revolver schoten, wat het rumoer nog vermeer derde en eenige agenten van politie en huzaren uit de tijdelijke cavalerie- kazerne nabij de Vlietlaan deed toe- loopen. Toen die ter plaatse kwamen, was de sigarenwinkelier, die als een woest en sterk man bekend staat, zijn winkel binnengeloopen; hij had de deur gesloten en het licht uitgedraaid. Omdat men vreesde, dat hij in zijn drift zijn vrouw ergerlijk zou mishan delen, werd met vereende krachten de deur ingeloopen, H werd gearresteerd en uit zijn huis gehaald. Hij verzette zich hevig tegen de politie en de hu zaren met groote moeite kreeg men den woest geworden man ten laatste binnen de cavaleriekazerne, waar men hem moest binden. Daarna werd hij per handwagen naar het politiebureau in de Meermansstraat gebracht. Tijdens de worsteling werd een wachtmeester van de huzaren aan een hand verwond. Een revolver met vijf afgeschoten hul zen, in het bezit van den sigaren winkelier 11. gevonden, is hem afge nomen. W oensdagmorgen vond een schipper aan den aanlegsteiger bij de Westor- bouwing onder Oosterbeek eentaschje, alleen inhoudende een brief, gericht aan de politie. Naar wij vernemen, was dit een schrijven van een man en eene vrouw, die daarin verklaarden zich van het leven te hebben beroofd door zich in den Rijn te verdrinken. Een onder zoek wordt ingesteld. Volgens een later bericht is thans gebleken dat sinds Maandagmorgen uit Amsterdam werkelijk de 39-jarige R. en de 22-jarige M. R. vermist worden. Beiden geen familie van elkaar ston den volgens de door hun wederzij dsche familie toegezonden brieven sinds lan gen tijd in liefdesbetrekking tot elkaar en aangezien hot huwelijk niet tot stand kan komen, daar de man reeds gehuwd is, moeten zij het besluit ge nomen hebben zich te zamen te ver drinken. De betrokkenen waren bij een firma te Amsterdam werkzaam en zijn aldaar met elkaar zoodoende in kennis gekomen. De lijken zijn nog niet gevonden en aangezien de man met zijn geheele inkomen er vandoor is gegaan is de mogelij sheid niet uitgesloten, dat bei don nog in levon en naar het buiten land gevlucht zijn. Uit Rijswijk meldt men aan de Resb. Terwijl de bouwman P. van Leeuwen Woensdagmiddag zat te melken, sloeg onverwachts een hevige bliksemstraal neer, die zijn klomp verbrijzelde, een klein gaatje in zijn kous brandde en een vlek op zijn been veroorzaakte. Overigens had de man geen letsel. Kort bij hem werd een varken gedood en twee koeien bewusteleos geslagen. Nok sloeg de bliksem in de huize De Burght en vernielde daar en op nog enkele plaatsen in het dorp de electrische en telephoongeleidingen. Te Hillegom en omstreken woedde omstreeks 6 uur ook een hevig onweer. Bij den heer Van Till, in de Wil- helminalaan, heeft de bliksem danig huisgehouden. Inde huiskamer is alles door elkander geslagen en wat het ergste was: de heer Van Till zelf ge troffen door een electrische vonk. Ge lukkig werd hij slechts voor een oogen- blik bedwelmd. Niet een enkele kamer was gespaard gebleven. Overal waren groote gaten in de plafonds en muren te zien. De ramen in de huiskamer waren volko men uit hun verband geslagen en in alle kamers het huisraad deerlijk toe getakeld. Een begin van brand ontstond nog in de slaapkamer, waar het bedde- goed door het hemelvuur werd aange tast. Dank zij spoedig toegeschoten hulp werd uitbreiding van vlammen voor komen. 's Heeren Van Till's huishoudster, bewusteloos geworden, verkeerde des avonds in een toestand, welke veel zorg vereischte. De schade wordt door ver zekering gedekt. De gedeserteerde huzaren zijn niet gestraft en uit hun arrest ontslagen. Zij mogen, evenals de andere huzaren, weer vrij uitgaan. Gunsten, als avond permissie, worden hun voorshands niet verleend. De korporaals, die gedeser teerd zijn, worden nog in arrest ge houden. In den nacht van Woensdag op Don derdag had weder een brutale insluiping plaats in de Zwanenburgerstraat 26 te Arasterdam alwaar gevestigd is de uit geverszaak en drukkerij van de firma P. Proops, Gebr. Levisson. De familie had zich op den gewonen tijd ter ruste begeven, 's Morgens vroeg omstreeks 6 uur werd juffrouw Levisson wakker en opgestaan bemerkte zij, dat de huisboel in wanorde was. Weldra kwam zij tot de onaangename ontdek king, dat er in dien nacht ongewenscht bezoek geweest was. De dief of dieven hadden zich toe gang verschaft door de voordeur. Eerst hebben zjj uit het buffet 12 zilveren Vervolg van het verslag der raadsvergade ring van 29 Juli j.l. Halfjaarlijksch Verslas; van de „Handels- en Landbouwbank" te Vorinchein.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2