,r et Land van Hensden en Altena. de Langstraat en de fioinmeierwaard A. G van der Steenhoven, Heeren- enKinderkleeding, Dames-Stoffen en Ellegoederen. Te Hoop: MEUBELEN H. HUUSMANS Gz. Cltafipeliei'ie Modern Faitaslshoeden Firma Jan W. Lippits. Fotografische Kunstinrichting. bij A. BENJAMINS, Iflloudrirtiem, 3 Scheepsafbmak, KOOPT UWE Pierre I VeijnenHoffotograaf, Specialiteit Artistieke Verqrooting UitgeverL. J. V EERMAN, Heusden. No. 2355. Zaterdag 3 Augustus. 1907. keurig wielrijder wil niet anders berijden dan RIJWIELEN uit het Magazijn van PIi. v. tl Uk te flensden. Zij zijn de lichtsloopendste en sierlijkste Rijwie len en verkrijgbaar van de goedkoopste tot de fijnste kwaliteiten. Ark eist raat D 23 en 2^i, Goriiichem. I Rehfus CoRose Co., Battersbij, etc. S 's-Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van VAN ALTE^ VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 7l/t c^- Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. Wij hebben reeds het bericht uit Tandzjer meegedeeld, dat de bevelheb ber van de mehalla de troepenbeweging heeft gestaakt. Hij hoopte, dat de Kmas zoo onder den indruk zijn gekomen van de verliezen die zij geleden hebben, dat zij bereid zullen zijn Mac Lean te bevrijden. Hiermede in verband staat waar schijnlijk het volgende bericht uit Tandzjer: De Engelsche gezant heeft een brief van Mac Lean ontvangen, meldende, dat Raisoeli hem met den dood bedreigt, indien Mohammed el Terros niet aan de Sjerifiaansche troe pen bevel zendt, het grondgebied der Kmas te ontruimen. De correspondent van de Daily Mail te Alcazar in Marokko, seint dat daar het leger van den sultan, dat Mac Lean moet bevrijden, aangekomen is. Het zijn komedietroepen, zegt hij zes- of zevenhonderd halfgewapende en half- geoefende mannen onder aanvoering van El Merani, met slechts een mitrail leuse en een oud model veldstuk. Mid delerwijl is Fes, naar 't heet, van troepen ontbloot, hetgeen den troonpretendent El Roghi er toe gebracht heeft, de hem toegedane stammen te verwittigen dat zij moeten klaar staan, hem te ont vangen, want dat hij onverwijld den sultan te Fes wil aanvallen. De correspondent te Alcazar (Marok ko) van de Londensche Daily Mail, seint, dat Raisoeli in groote woede is ontstoken, toen hij er kennis van kreeg, dat pogingen zouden worden gedaan om Mac Lean te ontzetten. Hij dreigde Mac Lean op staanden voet te zullen doodschieten, tenzij deze terstond een brief schreef aan den Britschen gezant om dezen de tot ontzet gestuurde troe pen te doen terugroepen. Mac Lean weigerde; hij zeide: „je kunt met me doen wat je wilt; je kunt me desnoods dooden, maar je zult geen cent losgeld ontvangen". De Mooren, die Mac Lean bewaken, behandelen hem uiterst grof. Naar het heet is Raisoeli voornemens, Mac Lean over te brengen naar Boe- hai-jan, een vrijwel ongenaakbare sterk te in het gebergte. Ook is het mogelijk, dat Raisoeli Mac Lean met zich mee zal voeren naar den troonpretendent, en zich bij dezen zal aansluiten ter beoorloging van den sultan. Uit Tandzjer werd Woensdag gemeld Volgens uit Casablanca ontvangen verontrustende berichten, hebben de inboorlingen zich gisterenmorgen mees ter gemaakt van de stad, den heiligen oorlog afgekondigd en de Europeanen vermoord. Gedood werden 5 Franschen, 2 Italianen en 1 Spanjaard. De inboor lingen plunderden de winkels. Ver scheidene Europeanen konden ontvluch ten, door de soldaten, die de haven en de poorten bewaakten, om te koopen. Een groot aantal inboorlingen, die onder voorwendsel van graan te ver- koopen, zich des middags aan de haven verzamelden, mishandelden en doodden de inboorlingen, die daar de wacht hadden. De Europeesche werklieden, die gewapend naar buiten kwamen loopen, werden besprongen en afge maakt. De Israëlieten sloteD hun win kels en wisten een Duitsch schip te bereiken. De secretaris van het Spaan- sche consulaat is ook vertrokken. De kapitein van het schip verklaart, dat de pasja geheel en al verantwoordelijk voor het gebeurde is. Toen de Fransche consul (te Casa blanca) op de hoogte was gekomen van wat er was voorgevallen, begaf hij zich naar den pasja en vroeg hem om sol daten voor het halen der lijken. De pasja antwoordde, dat hij geen patro nen had, maar de consul drong aan en daarop gaf de pasja een geleide mede aan dokter Merle en verscheiden Fran schen, die de stad uitliepen. Toen de Franschen zes lijken op een hoop von den liggen, konden ze hun verontwaar diging niet inhouden. De soldaten dreigden hen toen met de wapenen en de Franschen gingen op de vlucht, achtervolgd door de menigte. Zij kon den binnenvluchten bij den Consul, die alle Franschen liet samenkomen in het consulaat en aan Merle verzocht, naar Tandzjer te gaan om dringend toezen ding te vragen van den kruiser Galilée. Merle ging aan boord van een Duitsch schip. Aan boord won Merlo verdere inlichtingen in. Hij vernam dat er 8 personen gedood zijn, waaronder 5 Fran schen. De slachtoffers zijn verminkt. De Galilée is Woensdagavond om zeven uur vertrokken. Volgens een bericht uit Parijs is te Toulon het bevel gekomen om zoo spoe dig mogelijk eenige transportschepen uit te rusten voor het overbrengen naar Marokko van 2500 man met de noodige paarden. Ook Spaansche en Italiaansche krui sers zijn naar Marokko gezonden om zich met de daar reeds aanwezige oor logsbodems te vereenigen. Naar uit Tandzjer aan de Vossische Zeitung wordt geseind, is de moord partij in Casablanca hieraan te wijten, dat vijandige stammen opgehitst waren door het verhaal, dat men van plan was een spoorweg tusschen Casablanca en Rabat aan te leggen. In verband met de ontevredenheid onder de politiebeambten te Belfast, die zich beklagen over de buitengewone diensten, welke zij moeten verrichten wegens de staking in het havenbedrijf, is er een afdeeling soldaten met Maxim- kanonnen naar Belfast gedetacheerd om het garnizoen te versterken. Men ver wacht dat er binnenkort nog een ba taljon voetvolk en een regiment ruiterij zullen aankomen. De politie in andere deelen van Ierland geeft ook teekenen van ontevredenheid. Te Preston in Engeland heeft eer gisteren de rechter de Great Eastern Spoorweg-Maatschappij, eigenaresse van do Berlin, veroordeeld tot 8800 pond sterling schadevergoeding aan de familie van G. A. Burley, medebestuurder van de wolfabriek Henderson and Keith te Londen, die bij het vergaan van het schip het leven heeft verloren. De maatschappij kwam tegen den eisch niet in verzet. De rechter herinnerde échter, dat de maatschappij, volgens de wet, in het geheel slechts ten hoogste 25,000 pond schadevergoeding hoeft te betalen. De eischen bedragen nu reeds 150,000 pond. De verdeeling moeten de eischers maar onder elkaar uitvechten. De Matin geeft het volgende verhaal, dat het uit Straatsburg verneemt. Een paar Franschen uit Meurthe et-Mosselle kwamen onlangs in een auto in het Duitsche rijksland. Aan den voet van den Mont Donon hield een Duitsch tolbeambte hen aan. Toen zij de noo dige papieren niet bleken te hebben, verzocht hij het gezelschap hem naar den politiepost te vergezellen. Zij stem den toe en noodigden hem uit, met hen er heen te rijden. Nauwelijks was de beambte in de auto of in razende vaart tuften de Franschen naar de grens terug. De beambte die in uniform was en vreesde op Fransch gebied gevan gen genomen te worden, deed wanho pige pogingen om den bestuurder van de auto te bewegen hem er uit te laten. Voort ging het tot een paar honderd meter over de grens. De Duitsche tol beambte sprong uit de auto, zoodra deze stilstond en holde, zoo hard hij kon, naar het Duitsche gebied terug. Volgens een bericht uit Seoel is het besluit, waarbij de afdanking der Kore- aansche troepen wordt bevolen, Woens dag uitgevaardigd. en gewond zijn in het gevecht, dat door de ontwapening van het Koreaan- sche leger ontstond. De Japanners leden weinig verliezen. Tijdens een huiszoeking te Sewasto- pol ontplofte met groote kracht een bom. Een inspecteur van politie en drie agenten werden gedood, een gen darme en de huiseigenaar gewond. BINNENLAND. Uit Rotterdam wordt geschreven In den nacht van 1 >insdag op Woens dag meldde zich op het politiebureau in de Pauwensteeg alhier de landbou wer C. L., uit Hoeven, bij Breda, ken nis gevende, dat hij beroofd was van zijn portefeuille met f 520 aan bank papier. Waar en hoe, wist hij niet te zeggenalleen twee koetsiers, die hem reden, verdacht hij er van. Terstond trok een inspecteur er op uit om de straatroovers op te sporen. Alras kwam hij te weten, dat de be roofde landbouwer in de Zandstraat in het rijtuig gestapt was, met het voor nemen, zich wat rond te laten rijden; hij verkeerde onder den invloed van gebruikte spiritualiën. Al speurende vernam de inspecteur nu ook spoedig, wie hem gereden hadden, en hij kon weldra als verdachten aanhouden den 19-jarigen koetsier C. J. M. R., wonende in de Aert van Nesstraat, die in den stal van zijn baas in de Broodgang in het stroo lag te slapen, en den 21-jarigen koetsier C. J. J., wonende in de School straat. Deze lag reeds te bed in de ouderlijke woning, maar in een zak van zijn broek, die nfiast zijn bed hiug, werd een portemonnaie gevonden, die het vermiste bedrag in bankpapier be vatte. Beiden zijn opgesloten, want ge bleken is nader, dat zij den landbouwer O. L., die in het rijtuig in slaap ge vallen was, op den Westzeedijk, nabij het Park, hebben uitgeschud. Toen de beroofde eenigen tijd later wakker werd en zijn geld miste, hebben zij hem met geweld uit het rijtuig verwijderd en zijn weggereden. Na verhoor zijn de beide koetsiers naar het huis van bewaring overgebracht. Donderdagmiddag heeft op de Noord- pier te IJmuiden een ernstig ongeluk plaats gehad. Een aantal leerlingen van het Aloïsiusgesticht in de Elandsstraat 147 te Amsterdam, wandelde daar onder geleide van een paar geestelij ken, toen onverwachts een groote golf hen over rompelde, waardoor vier jongens in zee gesleurd werden en verdronken, terwijl verschillende gekwetst werden en in dokters handen zijn. De namen der slachtoffers zijn Paul Blij lever, C. Koe- lemey, J. Middens en W. Norbert. De lijken der slachtoffers zijn nog niet aangespoeld. ADVERTENTIEN. Oudheusdensche Poort, HEUSDEN, Mr. KLEERMAKER. Eenigst adres voor bestaande uit: Een bij het departement van buiten- £i^en PlankOü, (ÜtO PalOll, Grenen-, Thomas Sammons, den consul-generaal te Seoel, ontvangen telegram meldt,! VOOr brUggGD, SCuOGllIïg OU V0r- dat er Donderdag 40 Koreanen gedood dOrO afrasteringen. Goedhoope prijzen. Degelijke garantie. in de Dagazijnen van Voor de quaiiteit mijner meubelen in mijn werkplaats ver vaardigd wordt voor krimpen van 't bout en bersten van 't. schil derwerk of politoer ingestaan. glintbaiin i'Mtr, C 13, Bericht de ontvangst der nieuwste modellen van de bekende fabrikanten Aanbevelend, a x Specialiteit in: Bouwartikelen, Landbouwmachines. Alle soorten Touwwerk, Pik, Teer, Carboleum Blackwaruis, Machineolie, Wagensmeer. Olie en loog per gewicht, om zeep te maken de beste en zuiverste van al de bestaande vV ,e O klaar gemaakt o- S rVe' C>x Het oudst en meest gesorteerd Magazijn van: soorten Fornuizen, Veevoederketels, Wasch- J^etels met Fornuisjes, Wasch- en Wringmachines. een groote partij 'Ja: -2;* ei' 'V 'V*? GOEDkOOP en SOL1E11E. X zeepsoorten, bij vijf pond gratis Ijzerwaren, Hiii»lio:ulel(jUe en aanverwante Artikelen. Alle 1 ooi radig een goedkoope partij Heindraad. O

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 5