lezen brieven van Japansche immigra-aanstalten maakte, schoten de boeven tie*v?-nfcpn wekten in hooge mate de hem plotseling een kogel in het hoofd verontwaardiging op, omdat rij voor- en trachtten beslag te leggen op de stelden de blanke werklieden in een aanwezige waarden, mijn in Britsch-Columbia te vervangen Door het geluid van het schot was door Japansche arbeiders. dadelijk een aantal menschen op de _T -been, en de menschenjacht begon. Een Naar de Daily Mail uit Tandzjer ver- der roove„ s,.hoot ^ennan! zjjn revol. neemt, heeft de Engelscbe regeenng ver TerToIger9i Taü er Ra.sorh. eischen onaannemelgk ver- gewond werden. Ten slotte slaagde k' men er in hem te grijpen. De andere Maclean heeft weer een brief ver- dief werd onmiddelijk gepakt. Alle zonden waarin hg zegt dat Raisoeli hem waarden en het geld werden ongaschon- goed behandelt. Hij ia opgewekt, of- den teruggevonden, schoon het „heel saai en eentoonig ia, Volgens later bericht zijn de roovers den gnheelen dag in een kleine tentRassen. De kassier, op wien zij scho ts zitten, met de schildwacht als eenige ten, was op slag dood. Een van de aanspraak." Hij heeft nn echter een personen die zij op hun vlucht ver bezending boeken en kranten gekregen, wondden, ia doodelijk, een ander ge- die hem den tijd zullen helpen korten, vaailgk en twee anderen zijn licht ge- De bijzondere verslaggever te Casa blanca van de Temps, meldt dat de voornaamste moeilijkheden inde vredes onderhandelingen tusschen generaal Drude en de Marokkanen bestaan in hst feit, dat Drude eiacht (en ten rechte) gelijktijdige onderwerpen van de 12 stammen der Sjaoeia's. Verscheidene van deze stammen hebben nog weinig van de militaiie handelingen geleden, zoodat zij zich niet zullen onderwerpen alvorens, evenals de andere, uitgeput te zijn. Er loopt te Tandzjer een gerucht, dat Moelai Hafid, den nieuwen sultan, te Marakesj het huis van Hans Rich ter en den Eugelachen dokter Vernon, op het oogenblik te Tandzjer, in beslag genomen heeft, omdat zij trouw zijn gebleven sultan Abdoel Azis. Het is echter moeielijk vast te stellen of dit bericht juist is. De Japansche stoomboot „Taifoe-Ma ros," een schip van 2000 ton thuis be- boorende te Osaka en in dienst van den handel tusschen Japan en China, is op 3 mijlen van Chinkiang in brand geraakt. De lading is zwaar beschadigd en naar beweerd wordt, zij neen honderd tal leden der bemanning en passagiers daarbij omgekomen. In de Berlijnsche wijk Moabit heeft er vannacht een brand gewoe waarin twee vrovwen en een kind zijn omge komen. Zeventien menschen zijn gered door uit het raam in een brandzeil te springen. Zeven hunner zijn ernstig gebrand en verwond. Een vrouw viel Jo«r een zeil heen. O n zich te wreken op zijn vrouw, e hem heeft verlaten en, toen hy '•.t-lkens dreigend bij haar terugkwam, zelfs op hem heeft geschoten waar voor zij is vrggesproken heeft een groenteventcr te Parijs zgn twee jon gentjes, van negen en zeven jaar, ver- drouken. Hij was eerst nog eens lekker met hen gaan eten en heeft hen toen plotseling in het water geduwd. Zelf is hij daarna bij de politie gaan be kennen. De Duitsche kabelmaatschappij seint uit Sjanghai dat de opstand die van het geheime verbond in bet Zuidwes ten van Koeang-toeng is uitgegaan, zich tot het eltoos woelige Koeang-si uitbreidt. De stad Sjang-se (een grens- stad iti Koeang-si aan den grooten weg die van Lim-tsjou (Pak-hoi) naar het Westen voert) is aangevallen. De op standelingen krijgen versterking van koelies uit de provincies Hoe-pe en Hoe-nan en hebben repeteergeweren en patronen met rookloos kruit. Volgens een bericht uit M. zgn te Encarnacion een expres- en een goede rentrein op elkaar ingereden. Er zgn 32 dooden en 33 gewonden. Te Redlands, in Californië, is gister- renavond om 5 uur 45 een hevige aard beving gevoeld. Schade is totnogtoe niet gemeld. Naar luid van een telegram uit Har- risburg, de hoofdstad van den staat Pennsylvanië, zijn er daar vyftien per sonen gevangen genomen onder beschul diging de staatskas voor negen millioen dollar opgelicht te hebben door ver- valsching van rekeningen voor bouw en inrichting van het nieuwe staats- kwetst. Uit Karlowitz (Moravië) wordt ge meld, dat de manoeuvres van het 13de corps verscheidene schoten met scherp zgn gelost. Een sergeant en een kor- koraal sneuvelden. De leider liet da- delijk het vuren staken en toen bleek dat de schoten afkomstig waren van het derde bataljon van de Esegger honveds. Verscheidene kogels waren langs het hoofd van de officieren ge vlogen. Aan de officieren van het ba taljon, dat voornamelyk uit Serviërs bestaat, werd opgedragen dadelgk een onderzoek in te stellen. Daar dit niets opleverde, werd het honved-bataljon door andere troepen omsingeld en wer den de manschappen door officieren van het 96ste regiment infanterie afgezocht. Men vond bij vier soldaten nog 14 scherpe patronen. Deze vier soldaten zijn opgesloten. Er is een streng onder zoek gelast. Met den invloed van de leiders der werkstaking te Antwerpen schijnt het grootendeels gedaan zijn. In plaats van een algemeene werkstaking, waartoe door hen werd aangespoord, lijkt het, alsof weldra eene algemeene hervatting van het werk in de haven te wachten is. Een groot aantal Antwerpenaars, naar het schijnt wel 2000, zijn weer aan het werk en ook het verkeer van vracht wagens wordt weer levendig. Zoowel de hout- als de graan- en kolensjouwers trekken weer aan den arbeid. Ook het aantal vreemde arbeiders neemt met den dag toemen scbat het reeds op d 8000, met inbegrip van de be manning der schepen, die voor los- singswerk is aangenomen, en de pa troonsbond heeft daarom bekend ge maakt dat het'geen vreemden meer kan aannemen, omdat er geen plaats is om hen te herbergen. Sedert een tiental dagen is te Napels het personeel der tramwegen en der straatreiniging in staking. De gemoe deren zijn zoo opgewonden, dat de re geering buitengewone maatregelen heeft noodig geacht. Het geheele legercorps der divisie Napels, versterkt nog met troepen van andere garnizoenen, zal in die stad worden gelegerd. Andere vak ken sluiten zich hij de staking aan. Ook in Apulië wordt de toestand verloren. De schade is zeei groot Men vreest dat er nog meer rampen zijn voorgevallen. Maandag en Dinsdag hebben stoom- vischsloepen te Ostende zeer groote hoe veelheden haring aangebracht, gevan gen in het Kanaal, waar men overgroote troepen ontmoet Dinsdagnamiddag wer den ongeveer 2000 manden verkocht, tegen gemiddeld fr. 2,40 de mand. De oude viaschers zeggen dat de aan wezigheid van den haring nabg deze streken een vroegeu en strengen winter voorspelt Te New-York steog een zekere juf frouw Myers, ten aanschonwe van een groote menigte, met een luchtschip omhoog; 300 meter boven den zeespie, gel ontplofte de ballon. De bestnnrde- res stortte naar beneden. Haar lijk werd geheel verbrijzeld teruggevonden. In een moleD nabij Ernstohfen in het Odenwald, is een gruwelijke moord gepleegd. Terwyl de molenaar Neuroth met zijn oudste dochter afwezig was, viel de knecht op het achtergebleven gezin aan. Den 8-jarigen zoon van Neu roth werden met een bijl de hersens ingeslagen en deze was terstond dood, de vrouw en de 13-jarige dochter* zoo zwaar gewond, dat ook haar leven in gevaar is. De moordenaar, die George Jozef Martin heet en 42 jaar oud is, stal daarna 900 mark in geld en wist te ontkomen. Het bekende Rijksraadslid, prins Ilja Tsjaftsjawatae, is op een rijtoer van Tifiis naar zijn landgoed Lagoeramo vermoord. De zeventigjarige prins reed met rijn vrouw in een equipage, toen plotseling eenige jonge mannen, als veldwachters verkleed, het rijtuig om singelden. Eerst doodden zij door een aantal revolverschoten den prins. Daarna schoten zij den koetsier dood en brach ten vervolgens de prinses door kolfsla gen ernstige verwondingen to3. Geroofd is er niets, zoodat men hier waarschijn- lijk te doen heeft met een politieken moord. Vtlnneiilnnd. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde gisteren Flores eischt veel van onze troepen wegens terrein-bezwaren. Talrijke eva cuaties hadden plaats. 31 Augustus werd opgerukt naar Keo en Rokka, 8 September naar Wolowio. Vooral aan de grens van het Rokka- gebied werd ernstige tegenstand onder vonden. Een poging tot overrompeling van den trein werd afgeslagen. 114 vijanden werden gedood, alsmede 15 paarden, 56 geweren buitgemaakt. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië bij het departement van koloniën ont vangen telegram, zijn bij een mislukten aanval op een vijandelijke stelling in Mamoedjoe (Celebes en onderhoorighe- den) (zie ons vorig no.) gesneuveld zeven een kistje is ontvreemd, inhoudende, behalve andere papieren van waarde, een bedrag van f800 aan bankpapier en een bewijs van inschrijving op de spaarbank, groot f 1000. Waarschgnlijk is de diefstal in den nacht van Zater dag op Zondag gepleegd. De politie heeft de zaak in handen. Uit Den Haag meldt men Het voorloopig onderzoek in de zaak betreffende den groentenlosser, die in de derde-klasse-wachtkamer van het Holl. Spoorstation alhier, door een los werkman aan het station zou zgn mis handeld en die later bleek overleden, heeft, naar men verneemt, geleid tot het op vrije voeten stellen van den verdachte. Te Amsterdam is gearresteerd een postbeambte, die zich een postwissel groot f 60 toeeigende en het bedrag daarvan incasseerde door op het stuk een valsche handteekening te plaatsen. Men meldt uit Haarlem Donderdagochtend 11 uur werd de nieuwe spoorbrug beproefd. Daarvoor reden vier locomotieven met tenders, ieder wegende 75,000 K.G., daarop, nadat eerst de meetwerktuigen onder aan de brug waren bevestigd. De doorbuiging was niet noemens waard. zoodat deze proef geslaagd was. Daarna werd met volle kracht over da brug gereden en ook daarbij was de doorbuiging niet boven hetgeen geoor loofd was. Ook dat deel van het nieuw a station is dus klaar, en de in gebruikneming wordt nu in de volgende week verwacht. Een winkelier in sigaren te Dordrecht verkocht aan een hem onbekenden Engelschman een kistje sigaren en had de onvoorzichtigheid daarvoor in beta ling aan te nemen een banknoot van 10 dollar van een Zuid-Amerikaansche republiek, waarvan hij den kooperf21 in Hollandsch geld terug gaf. Toen hij hedenvoormiddag dat bankbiljet by een bankier wilde inwisselen, kwam hg tot de onaangename gewaarwording dat het niet meer gangbaar en dus waardeloos was. on gewond zeven militairen beneden den rang van onderofficier, terwijl een dreigend; de boeren zijn in open ver- officier licht gewond werd; 4 gesneu- zet. Eene afdeeling troepen, die tegen de stakers te Cerignola was afgezonden, velden bleven in handen van den vijand. P Bij Kon. besl. van 18 dezer is benoemd word met een hagelbui van eteenen be- tot Jvooraitter van de Tweede Kamer groet, soodat de soldaten van hunne dm, Staten-Generaal, voor het tijdperk wapenen gebruik moesten maken. Ve e der teRenwoordiEe ZHting, jhr. mr. J. personen werden gewond. Te Santa R,;,ell lid van d?e Kame» Remo dreigen 4000 boeren de boerde- rijen te overrompelenreeds hebben Bij Kon. bcal. van 16 dezer is, met zij verscheidene pachters weggejaagd ingang van 1 October, benoemd tot en het vee het veld ingedreven. Te commandant van het veldleger de ad- Ruro kwam het tot een geduchte vecht-judant in buitengewonen dienst van partij tusschen stakers en arbeidswilli- Hare Majesteit de Kogingin, de luite- gen. De burgemeester, die de rust nant-genoraal A. Kool, chef van den dacht te herstellen, werd met steenen generalen staf, en zulks onder eervolle gegooid, zoodat hij moest vluchten in ontheffing uit zgne tegenwordige functie, j het raadhuis, dat ten slotte door troe- pen ontzet werd. Kort daarna trokken De Vereeniging tot behartiging der de rustverstoorders door de stad en stoomvaartbelangen in Nederland heeft wierpen overal de ruiten in. Ook te op haar verzoek aan den minister van Canos<>a moesten de troepen handelend waterstaat om maatregelen te nemen optreden; een staker werd door een verbetering van den Hollandschen bajonetstoot doodelijk gewond. IJssel, door verdieping en verbreeding 'van het vaarwater en verbetering van Thomson, de Fransche minister van de scherpe bochten in die rivier, ten marine, heeft last gegeven, het werk antwoord ontvangen, dat op de ontwerp- aan alle pantserschepen van de Mid- staatsbegrooting voor 1908 een bedrag - staf'j dellandsche-Zeevloot zooveel mogelijk is uitgetrokken om met de verbetering kapitaal. Een commissie van onder- te bespoedigen. De Patrie, Bouvet, Gau- van den Hollandschen IJssel een aan zoek heeft het bedrog uitgebracht. Men joiSj \'jctor Hugo en Suffren moeten Vang te maken, en dat met dit werk iu jkoek te dingen die niet geleverd waren, reeda in den loop van October zeilree zijn. volgende jaren zal worden voortgegaan. br cht voor het geleverde reusachtige J bedraden te veel in rekening enz. Onder De Eclair verzekert dat tusschen Men meldt aan de N. R. Ct.: de beschuldigden zijn de bouwmeester, Frankrijk en Spanje een ernstig ver- De in overweging zijnde voorstellen ettelijke leden van het Congres, staats- achil van meening over de bezetting tot uitvoering van werken ter opheffing ambtenaren en de voornaamste aan- van Tandzjer bestaat, aangezien Spanje van d© bezwaren, die de scheepvaart nemer. Tegen borgstelling van60,0j0 onvoorwaardelijk daar de eerste rol wil 0p de Waal bij lage waterstanden on- dollar ieder zgn de beklaagden vrij spelen en behouden. Dat zou de reden dervindt, houden o.a. in, een aanzien- gelaten. Zij zullen ook burgerlijk-rech- zijn, waarom het niet vlot met de uit- lijke versmalling van de normaalbreedte zending van politie naar Tandzjer en der rivier, die thans 310 meter bedraagt de andere havens. ©n die men zich voorstelt op 250 meter terlijk worden aangepakt. Op hot internationaal congres van i mijnwerkers te Salzburg is in beginsel Lowther Burbank, de Californische de volgende motie der Fransche gede- boomkweeker, heeft aan de Stanford ^jen meidt uit Den Haag: legeerden aangenomen: „De mijnwer- universiteit 73 soorten van appels aan- betrekking tot het geval, dat kers der verschillende landen moeten geboden die aan één boom waren ge- -n de wonjng van jbr. van Bent er naar streven een overeenkomst te groeid. Onder de verzameling zijn groote kem Vfln den g^rgh heeft voorgedaan treffn, om, zoo noodig, een interna- en kleine, zoete en zure van verschil- in v^band met de geheimzinnige ge- tin ate werkstaking af te kondigen." lende kleur. schiedenis van Otto Müller en de schil- •hjutreux hebben Woensdagmor- De evennachtsstorm, de hevigste dien deres H., worden, naar men verneemt, e i t«* ee lieden een brutale poging men in 40 jaren had beleefd, is volgens voorloopige informatiën door den rech- t«»l ro«»f gedaan. Zij kwamen kort na een telegram uit St. John's Newfound- ter-commissaris ingewonnen. iit-t openen van een bijbank aldaar aan land) Woensdag losgebroken. Elf schepen tu vroegen den kassier om bankpapier zgn op verschillende punten gestrand De landbouwer G. Janmaat, te Reeu- te wisselen. Terwgl de kaasier daartoe en vele zijn met hun volle lading visch wijk, ontdekte dezer dagen dat bij hem Men meldt nit Leiden: Woensdagmorgen zag een melkventer in een zijlaantje van het zoogenaamde Zwarte wegje, buiten de Koepoort onder Zoeterwoude, twee personen liggen, een mans- en vrouwspersoon. De zaak kwam hem verdacht voor en hg waarschuwde de politie. Toen men op onderzoek uit ging, bleek, dat het meisje, een dienst bode van prof. Kan alhier, was dood geschoten. Ook de jonge man, oen ge huwd huisschilder, S. genaamd, was door een schot getroffen. Hij leefde echter nog. Nader meldt men hierover: A. S., een 22-jarige huisschilder, ge huwd en vader van 3 kinderen, had verboden betrekkingen aangeknoopt met de 20-jarige E. A. die hij had lee- ren kennen terwijl hij schilderwerk verrichtte ten huize van prof. Kan, waar het meisje als dagmeisje in dienst was. Deze betrekkingen hadden reeds een jaar geduurd en er begon iets van uit te lekken. Bovendien schenen er omstandigheden te zijn, die de ontdek king meer algemeen zou maken. Daarover liep de man te mijmeren en het plan scheen bij hem te rijpen, het meisje en zich zelf van het leven te berooven. Hg kocht een revolver klein kaliber, laadde deze met zes scherpe patronen, en na ziju vrouw te hebben wijsgemaakt, dat hij naar een vergade ring moest, haalde hij het meisje en ging er mede in het donkere laantje wandelen, waarna het drama plaats had. Het meisje lag, toen de politie ter plaatse kwam, uitgestrekt in het gras met een bloedende wonde aan de lin kerslaap, waar de hersene uitpuilden. De man had zich in den mond ge schoten. De kogel zat hem nog in het gehemelte, De man was zeer /ersuft, en kon niet op zijn beenen staan, wat misschien het feit verklaart, dat hij den geheelen nacht bij het lijk is gebleven. Op den man werd de revolver ge vonden, waarop nog een kogel zat en vijf leege hulzen. Hij y.egt maar één kogel op het meisje te hebben afge schoten, en niet te weten, wat er met de aDdere is gebeurd. Dit is echter niet waarschijnlijk, daar de wonde aan de slaap doet vermoeden, dat meer schoten het slachtoffer getroffen hebben. De plek daidt ook nog een worsteling aan. Het meisje wist, volgens S-, niets van zijn voornemen af. Het lyk is ter schouwing naar het Akademisch Ziekenhuis vervoerd, waar in ook de dader op raad van doctoren ter verpleging werd opgenomen. Naar de N. R. Ct. verneemt, beeft het geneeskundig onderzoek echter aan het licht gebracht, dat het vermoorde meisje niet in een toestand van zwan gerschap verkeerde, zooals werd ver moed. De moordenaar 6. heeft, nadat door middel van X-stralen de aawezigheid van den kogel in hoofd was waargeno men, reeds een schedeloperatie onder gaan. De kogel is echter nog niet ver wijderd kunnen worden. Woensdag heeft hij ook een bezoek inogen ontvangen van zgn familieleden, onder wie zijn vrouw. Zijn toestand blijft nog al tgd ernstig. Het geld, waarvoor S. de revolver heeft gekocht had hg geleend van zijn baas. „Arme, arme kleinen," schrijft de O. Haarl. Ct. boven het volgend stukje: Drie kleine kleuters spelen bij een bank. Aardige kleintjes, maar verwaar loosd toch en poovertjes gekleed. Eén meisje is het, arm klein stumpertje van een jaar of drie en twee kleine kereltjes van wat ouder, een jaar of vijf zes. Opeens vraagt anstig het meisje: „Waar is moeder, moeder w*g? Waar is ze?" „Hou je maar stil, strakkies komt ze wel, en dan brengt ze lekkers voor zassie mee en een boterham," sust vaderlijk het ondste ventje. „Ja, boterham, Jan honger I" en de oogjes van de kleuter schitteren en vroo- lijk lachend spelen ze bij de bank, z"saie met aardig blond krullekopje, kraaiend van pret. Maar het eene ventje wordt stiller, het wordt al wat donker, en anstig kijkt hij links en rechts, maar hij ziet z'n moeder niet. „Moeder," begint nu huilend het meis je, „zussie bang!" „Stil, zussie, moe heeft gezegd, dat we hier moesten blijven. Ze komt zoo hoor!" En dicht kruipen ze bij elkaar op de bank zoo wachtend tot in de verte komt een vrouw, lange, slordige vrouw met kapotte kleederen en brutaal gezicht en eenigzins waggelden gang. „Wel, verdikkie, daar zitten ze nog, die beesten, vort, naar huis, ben jullie gek, om zoo laat nog op straat te slen teren, vort, naar huis, ik zal jullie wel, allo! Is me dat een manierI Wacht maar!" En woest wordt zussie meegesleept, en de broertjes komen gedwee achteraan tranen in de oogen uit is hnn droom, van lekkernij en lekkere boter ham De Nieuwe Limb. Koer. meldt: Gistermorgen om vijf uur bemerkte de herbergier M. aan den overweg by de mijn Oranje-Nassau, te Heerlen, dat het kruisbeeld, bij zijn huis ge plaatst, verdwenen was. Een kwartier later meldde de nacht waker F., van de Oranje-Nassau I, dat 't afgerukte kruis op den sintelberg van de mijn lag. F. toog aanstonds naar de politie, om deze met de hei ligschennis in kennis te stellen. De inspecteur begaf zich naar de plaats der misdaad. Onderweg kwam de opzichter II. hem tegemoet, en deelde mede, dat op den sintelberg (kreienberg) een lijk gevon den was in de nabijheid van 't kruis beeld. Toen de inspecteur van politie ter plaatse verscheen, was het lijk op last van de mijnoverheid uit de smeulende sintels verwijderd en in een gebouw ven de mijn neergelegd. De inspecteur herkende den doode al9 zekeren Gerard Joosten, van Blerick afkomstig, die hier als mijnwerker sedert een jaar ongeveer zijn brood verdiende. Reeds een week ongeveer was hij zonder werk. Uit een nader onderzoek bleek, dat J. zeer waarschijnlijk betrokken is ge weest bij de omverhaling van het kruis. Uit het onderzoek door de politie geopend is reeds gebleken, dat J. eer gisteravond de café's alhier afgeloopen heeft in gezelschap van een ander per soon, die een dikken stok in de hand hield en onbekend was, doch waarvan 't signalement reeds is vastgesteld. Om drie uur ongeveer heeft de echt- genoote van den aan den overweg bij de mijn wonende M. eenig gerucht gehoord. Doch daar zulks meermalen voorkomt, had zij niet de minste ach terdocht. Denkelijk werd toen de schan delijke daad gepleegd. Nadat de boos doeners het ijzeren kruisbeeld van zijn steenen voetstnk gerukt hadden, iets waaraan zeker meerdere personen werk zaam geweest zijn, hebben zij 't als spotternij willen planten op den sintel- hoop van de mijn, waar 't gisterenmor gen teruggevonden werd. Doch 't kruisbeeld is omgevallen en in de gloeiende sintels terechtgekomen. Denkelijk is J. door den rook be dwelmd geworden, gevallen en gestikt. Misbruik van sterken drank ken daar toe meegeholpen hebben. Omtrent den diefstal van tafelzilver na afloop van het diner te Middelburg, door de Staten van Zeeland aan de Koningin en den Prins aangeboden, meldt de M. Ct. Toen het diner was afgeloopen, de gasten zich verwijderd hadden en ook de bedienden een oogenblik afwezig waren, zijn eenige leden van het mu ziekkorps, die op de tribune hadden gespeeld, de eetzaal binnen gegaan en hebben zich, ongevraagd, jongeweigerd, te goed gedaan aan de gerechten, die op de tafel waren achtergebleven. De wijn, die was overgebleven, werd zoo veel mogelijk uitgedronken en al

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 2