Gewijde Muziek Voor het jaar 1908. ONMISBAAR!! ALMANAKKfil Biljartfabriek BILJARTS, Glashandel. w A. P. C. Roothaert, Spiegel en Ljjstenfabriek. op Woensdag 25 Dec. 1907 (le Kerstdag) Gerelde StoombootdieiHen Verkrijgbaar bij alle boekhan delaren alsook bij den Uitgever L. J. VEERMAN, Hensden. 6. J. METTR0P, UTBECHTSCHE DOKDBECHTSCHE EN HOTTEBDAUSCHE voor 1908 Stoomboot-Maatschappij Ze genazen er alle drie van. te Waterhoogte Maastricht (brug). 16 Dec. 2.86 M. boven 0. 17 2.48 de Uja*~gtrmciu (Het spreekwoord „zij dronken een glas, en lieten de zaak zooals zij was," is in zoo verre in deze van toepassing, dat het drin ken zich bepaalde tot wat water, en de heer Kalkman een mooi briefje krijgt van den raad, waarop hij ook nog f 1,60 kan halen, voor de door hem gemaakte onkosten.) Ten slotte komt in bespreking de ver nieuwing van straten, en wordt algemeen erkend, het gedeelte in de Kerkstraat niet aan het monster voldoet. Daar de Kerk straat de voornaamste straat is, is men een parig van meening die hobbelige steenen (de heer Baks noemt ze een bierglas met scherpe punten) door gladder soort te doen vervangen. Aangezien de gem. dit jaar een leening heeft aangegaan tot vernieuwing der stra ten, en er van dat geld nog een honderd gulden of wat over is, wordt besloten ook de Daaldersteeg te vernieuwen, en ook daar een betere rioleering aantebrengen. De geheele uitvoering van de straatver nieuwing-geschiedenis wordt ten slotte bij raadsbesluit in handen gesteld van B. en W. Hierna wordt de vergadering gesloten. PlaatNcliik ÏIIcuwn. HEUSDEN, 18 December. Van officieuse zijde vernemen we, hetgeen we vertrouwen dat weldra nader zal wor den bevestigd, dat de Rijksnormaalschool alhier met 1 Mei a. s. niet zal worden op geheven. We verheugen ons, met de vele belang hebbenden, in dit ministerieel besluit. Aan de N. V. Maatsch. voor Seheeps- en Machinebouw „Bergsche Maas" alhier, werd dezer dagen opgedragen de levering van een sleepboot van de volgende afme tingen lengte 18 M., breedte op grootspant 4£ M. en holte 2 M., voor rekening van den Heer P. W. K. van der Touw te Rotter dam. De stoommachine, die van het compound- systeem is, zal bij 9 atmospheer stoomspan- ning en 180 omwenteling per minuut, 120 Indicateur paardenkrachten kunnen ont wikkelen. De stoomtram uit Drunen, die ge woonlijk des avonds circa half tien arri veert, kwam heden eerst te ruim elf uur binnen; zoodat het te laat werd om de post, die daarmede vervoerd wordt, nog te bestellen. Grooter was echter de teleurstelling voor de passagiers die gedwongen werden zich bijna twee uur te Drunen op te houden. Naar we vernemen was te Loon op Zand een defect aan de locomotief ontstaan, waar door deze vertraging plaats greep. Zou het geen aanbeveling verdienen in een soortgelijk geval een extra tram te laten rijden? Bij kon. besluit is benoemd tot kan tonrechter te Schoonhoven mr. J. T. Sluis, thans griffier bij het kantongerecht te Mid delburg; tot kantonrechter te Gorinchem, mr. G. Blokhuis, thans griffier bij het kan tongerecht aldaar; tot griffier bij het kan tongerecht te Eindhoven, mr. G. M. H. Sassen, thans griffiier bij het kantongerecht te Waalwijk. SLEEUWIJK. Door Ds. Hulsteijn te Langerak is bedankt voor het beroep naar de Geref. kerk alhier. - Op Zaterdag 18 Januari 1908 van 912 uur v.m. zal voor jongelui gelegen heid bestaan zich ten gemeente-secretarie aan te melden voor de nationale militie. VEEN. Op Donderdag 26 Dec. a.s. 's avonds half zeven hoopt het Fanfarecorps „Wilhelmina" eene uitvoering te geven in het schoollokaal alhier. Het programma met een groote verscheidenheid van num mers, ook voordrachten, belooft een gezel- ligen avond. AMMERZODE. In den nacht van Don derdag op Vrijdag is alhier inbraak ge pleegd in de koekfabriek des heeren J. G. Aben, en bij den koopman H. Pasnagel, die er naast woont. Bij den heer A. is de winkellade opengebroken en geledigd en zeer waarschijnlijk is daar ook eene hoe veelheid koek meegenomen. Bij den koop man P. is een raam opengebroken en is winkelwaar ontvreemd. NIEUWENDIJK. In de jongst gehou den vergadering der Chr. schoolvereeniging werden als bestuursleden herkozen N. van Andel en Joh. van Breugel. J.l. zondag heeft er in de Geref. kerk verkiezing plaats gehad wegens perio dieke aftreding. De aftredende ouderlingen >P. Walraven en J. Branderhorst en de diakenen L. Branderhorst en M. de Hoog werden allen herkozen. ANDEL. Onze geachte dorpsgenoot de Heer A. den Dekker Dz. promoveerde heden aan de Rijks-Universiteit tot Doctor in de Rechten. ALMKERK. Het hier bestaand mannen koor „Exelsior" is omgezet in gemengd koor en telt ruim 30 leden. Directeur is de Heer H. Schouten. van L Verschoor te Almkerk; de zwart bonte, oud 18 mnd. van Johs. Werther te Almkerkde roodbonte, oud 15 mnd. van A. de Jong te Almkerk; de zwartbonte, oud 10 mnd. van P. van Kuijk te Almkerk. SPRANG. De heer P. van Toorn, cand. theol. te Overschie, heeft de beroeping tot predikant bij de Nederd. Herv. kerk al hier aangenomen. ANDEL. Toen een paar jagers uit deze Gemeente, Zaterdag op de jacht waren, werd door D., een der stokkendragers, het geweer van B. (een der jagers) genomen, om daarmee een bewijs van zijn schiet- kunst te leveren. Her gevolg was, dat de kogel rakelings langs den machinist van het stoomgemaal vloog, gelukkig echter zonder hem te treffen. Naar we vernemen zal dat muisje voor D. wel een staartje krijgen. Rechtzaken. kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafzaken dd. 12 Dec. '07 Openbare dronkenschap: P. v. A. te Almkerk 3 w.; G. W. v. d. P. te Das sen en M. v. d. B. te Heusden, ieder f 4 subs. 3 d., H. D. te Dussen en F. C. Z. te Werkendam f 12 subs. 3 d.; L. V. te Heusden 12 d.; G. D. zwer vend 3 dagen. Overtr. leerplichtwet: G. v. K. te Wijk f 3 subs. 3d.; P. S. te Almkerk f 2 subs. 2 dagen. Overtr. motorwet: H. v. A. te Wou- drichem f 10 subs. 5 d.; C. B. te Almkerk f 5 subs. 5 d.W. A. B. te Sleeuwijk f 20 subs. 20 dagen. Overtr. prov. reglement: J. G. D. te Heusden f 1 subs. 1 d.; C. v. T. te Aalburg en L v. V. te Wijk, ieder f 4 subs. 4 dagen. Overtr. verord. Dussen: Tb. v. D en J. A. F. v. d. P., beiden te Dussen, ieder f 3 subs. 1 d.P. S. te Dussen f 0.50 subs. 1 dag. Overtr. verord. WerkendamP. H. te Werkendam f 15 subs. 5 dagen. Overtr. stieren-reglement: J. O. d. R. te Dussen f 4 subs 4 dagen. Overtr. vischdelict: A. d. L. te Wer kendam f 5 subs. 3 d J. M. te Heusden 2 maal f 12 subs. 2 maal 4 dagen. In staat van dronkenschap eens an ders veiligheid bedreigenL. d W. te Dussen 5 d.G. v. O. te Dussen f 15 subs. 5 d.H. v. B. te de Werken f20 subs. 5 dagen. Straatschenderij: J. B. te Dussen f 10 subs. 3 dagen. StrooperijA. v. W. te Sleeuwijk f 10 subs. 10 d.M. d. W. te Aalburg f 1 subs. 2 weken tuchtschool. Burengerucht verwekkenF, v. B. te Heusden f 3 subs 2 w. tuchtschool A. W. en C. d. L. beiden te Heusden, ieder f 5 subs. 3 dagen. Vee laten loopen in een tuin: G. K. te de Werken f 1 subs. 1 dag. Trekdier onbeheerd laten staan: G. d. II. te de Werken, vrijgesproken. Uitspraak van Strafzaken dd. 13 Dec. '07 Overtr. der wet op het mond- en klauwzeer: J. v. B. te de Werken f30 subs. 30 d., met verbeurd verklaring der zes koeien bevel tot uitlevering of betaling van 6 maal f 150 ten behoeve van rijksschatkist, bij niet uitlevering of betaling te vervangen door 10 dagen hechtenis voor elke waarde. Openbare dronkenschap: A. H. te Woudrichem en C. d. K. te Almkerk, ieder f 6 subs. 3 d.J. v. d. B. te Heusden 14 d.N. v. O. te Heusden 12 d.A. B. te Heusden 3 d R. P. zwervend f 15 subs. 3 d.; D. O., zwer vend f 5 subs. 3 d.; W. v. W. en J. B. beiden te Dussen, ieder f 10 subs. 3 d.A. S. te de Werken f 12 subs. 3 dagen. Overtr. rij wiel wet: L. M. K. te Alm kerk f 3 subs. 3 dagen. Overtr. stieren-reglement: H. S. te Almkerk f 8 subs. 4 d.Ch. V. te Kaatsheuvel f 3 subs. 3 dagen. Overt, veldpolitie: J, V. te Ooster hout 2 maal f 5 subs. 2 maal 5 d.A. v. T. te Meeuwen f 8 subs. 4 dagen. Overtr. prov. reglement: G. V. te Drongelen f 5 subs. 5 dagen. Overtr. herberg reglement: J. P. S. te Eethen f 20 subs. 4 «lagen. Overtr. jachtdelict: C. M. v. d. A. te Elshout 2 maal f 8 subs. 2 maal 4 d, B. v. B. te de Werken 2 maal f 12 subs. 2 maal 4 dagen. Ie p. P" n J. d. V. ,al en de B. Adverteiitlën. lijk dier niet terughouden H. IC. te Andel f 5 subs. 3 dagen. Overtr. veldpolitie: A. v. T. te Meeu wen, vrijgesproken. B*«rscrlifke Stand. Heusden, van 10 tot 17 Dec. Geboren: Jan Hendrik, z. v. P. Ver- heij en M. VerhoevenAndries, z. v. G. J. Baaijens en M. P. Schouten. Overleden: G. W. Agterdenbosch, 4 mnd. De dagelijksche Marteling 0e verschrikkelijke scheele hoodpijn. Stel u voor dat de mannen even dikwijl scheele hoofdpijn had den als de vrou wen! De wereld zou op zijn kop staan, alle open bare en bijzon dere takken van dienst, de Beurs, de Kamer zouden verward zijn, de handel de indus trie zouden in jammer zitten. De een voudige waarneming van het feit dat de mannen zelden aan schele hoofdpijn lijden, terwijl de vrouwen het zoo dikwijls hebben, moet doen gelooven dat dit ligt aan de teerheid van het gestel en vooral aan de zeer bijzondere functies van het vrouwelijk geslacht. Indien de regelmaat dier functies de minste afwijking ondervindt, ondervin den de vrouwen dadelijk scheele hoofdpijn, Eijnen in den rug, overmatige zenuwachtig- eid, slaaploosheid. Tegen de scheele hoofd pijn staat niets met de Pink Pillen gelijk. Zij slagen daar waar alle bestrijdingsmid delen zich onmachtig hebben getoond uw pijn te verzachten. Zij wijzigen in der daad den algemeenen toestand. Zij ver rijken en zuiveren het bloed, versterken alle organen en regelen de functies. Geene afwijkingen meer, een volkomen regelmaat, en dus geen scheele hoofdpijn meer. De Pink Pillen genezen de scheele hoofdpijn bij mannen omdat zij de beste versterker van de maag zijn, en de scheele hoofdpijn bij de mannen komt bijna altijd voort uit slechte spijsvertering. De Pink Pillen hersteller van het bloed, versterker van de zenuwen, zijn onover troffen tegen bloedarmoedebleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, zenuw zwakte, maagkwalen, uitputting, iheuma- tiek, zenuwpijnen, heupjicht, onregelma tigheden. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. llarklberlehteii. UITVOERING des avonds ten 61 uur in de NED. HERV. KERK te CE ND ER EN, met welwillende medewerking van Mej. T. Lingmont uit Utrecht {Solo). Het Dameszangkoor „Excelsior" te Heus den en de WelEd. Heer A. Alt, Organist te Heusden. De opbrengst is voor het ORGELFONDS. Pregi/amma's tevens bewijzen van toegang ad. 15 cents. van Hensden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. f Goederen voor Delft, Vlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. ZAKBOEKJE voor alle standen waarin op (latum volgens oflicieele opgave voorkomen markten en kermis sen in Noordbrabant en voornaamste plaat sen in Nederland. In linnen omslag, tasch en potloodsluiting formaat 21 bij 9 cM. drie dagen per bladzijde prijs f0.75 twee -0.80 éen -1. In leergebonden respectievelijk f 1.25 11.40 f 1.75. Agenda 31 bij 16 één dag per blad f 1.50 id. met vloei doorschoten - 2.50 Agenda 39 bij 16 drie dagen p. blad -0.60 id. met vloei doorschoten-0.90 Ituvard-Agenda 44 bij 28 cM. elke week eene bladzijde, met vloei doorschoten, in portefeuille voor sous-main en Maande- lijksche Bureau Scheurkalender fl.75. Firma Wed. J Borzo Zonen, Specialiteit in het encadreeren van Gravures en Photographiën. Uitgebreide L. J. VEERMAN te HEUSOEN lAederverkoopcri genieten rabat. Vereenigde Heusdensche Winterdienstregeling 1 OCT. 15 1KI. B«§ch-Heusden-Gorlnclieni- Dordrecht-Rotterdam. Heusdeii-Oorlnehent. flaandag. Van Heusden ra. 4.vm. 6.30 nm. 1.van Gorinchem vm. 11.— nm. 1.nm. 3.45, nm. 5. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45; van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, nm.5.uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari NIET plaats hebben. Bosch-Gorinehem. (1 November1 April.) Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.va» Heusden nm. 2.uur. Overige werkdagen behalve Woensdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm 8. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch nm. 1.van Heus den nm. 2.15 f uur. EXTRA VEKDIENSTt Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. f Deze dienst gaat van Bosch slechts tot Andel. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Ileusdeu-Rotterdam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. Op Kerstdagen en Nieuwjaarsdag GEEN DIENST. AGENT te HeusdenG. Malingré. Directeur: L. DE REER, Onrirvbetn IS DAT Etli fiötü M<Ml? Mej. D. BLOMMERS—Bügenhove te Zevenbergen verklaart het volgende Tot 3maal toe heeft de Kloosfcr- balsem, Klooster Sancta Paulo bij ons genezing in het ge zin teweeggebracht. Mijn man had rheumatiek in z|jii schouderblad die hem zoo hinderde, dat hij hijgend en piepend adem haalde; hij werd op merkzaam gemaakt op de goede wer king der Kloosterhalsem, Klooster Mancta l*aulo en genas van dit heilzame middel in 14 dagen tijd door het gebruik van 2 potjes, die hij haalde bij H. MEIJER te Zevenbergen. Hf) ii zoon had zich ver tild door het dragen van suikerzak- ken, wegende 400 Kilo. Hij stond daardoor veel pijn uit en binnen en kele dagen was de pijn verdwenen. Een andere zoon van mij sneed zich met een zeis tot aan het been toe in zijn drie vingers; onk deze wendde den Kloostcrhal- seitl aan en na 2 dagen waren de wonden geheeld en was de pijn ver dwenen. Mej. D. BLOMMERS heeft ons ver zocht hare verklaringen te publicee- ren uit dankbaarheid voor de goede en heilzame werking van den l41oos- I er balsem, Klooster Mtnie- ta H'aulo. De Kioowtc r ba I<*e klooster Maneta geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snij wonden, rheumatiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematenverstuikingen, lenden pijn, pijn in den rug, spierverrekkin- gen, winterhanden en voeten. Verkrijgbaar bij de meeste Drogisten en verder bij H van Reuwijk, Heusden J. Vos, Veen; G. Versfelt, Wijk; J. J Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel; C. P. Cornet, Werkendam en B. R<im<*yn, NieuwendijicWed. A. van Drunen, Alm kerk; B. T. Schouten, Aalburg; G. Wil helm, Woudrichem en B. de GraafT, Gen- deren. TILBURG. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste constructie. Reparatiën en levering van JHallenXaken, Queuën enz. spoedig en tot de minste prijzen. Vraag tekeningen en pri/topgaaf. De PINK PILLEN genezen haar, wanneer alle andere middelen hebben gefaald. i Bovenstaande diensten allen Directie W. i Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, I 's-Bosch. i Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. W ERKEN B AMDe zetting der boter it d*te to eek op de markt 571/2 ets., in de winkelt dus biljet per half kilo. Ei ren f 1.45 de 26 stuks. SLEED WIJK. De retting der boter bedraagt 65 eti. per half mlo en die der eieren f 1.7'1 de 26 stuks. OORINCHEM. 16 Dee. Op de veemarkt waren aan gevoerd 178 runderen 10 nuchtere kalveren, 11 vtete varkens, 190 biggen. schapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 180 a 260, kalfvaarzen f 140 a 200 guiste vaarzen f 100 a 140, melkk-eitn f 160 220, twee en een-halfjarige ossen f 000 a 000 anderhalf jarige f 90 a 120 pinken f 60 a 90 graskalveren f 25 a 50 nuchtere f a 16. schapen f a lammeren f a biggen 6 a 11 per stuk. Vette varkens 19 a 22 cent per half kilo. Op d graanmarkt besteedde men voorrittarwe f 9 85 a 10 00 roode dito 9 30 a 9.50 witte dito f 9 75 a 9.85 int rogge f 7.30 a 7.45 buitenl dito f 7.25 a 7.50 gerst f 4.90 5.00 haver f 3.70 a 3.80 duivenboonen f 7 70 a 7.80 blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 5.00 a 5.15. alles per heet Boter 60 a 65 et. per ha'f ki'o Eieren f 1.70 a 1.80 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTER O A Vf, 16—17 Dee. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 900 vette runderen, 1155 magere dito, 482 vette en graskalveren, 174 nuchtere kalveren, 2187 schapen of lammeren, 1012 varkens. 193 biggen. De prijzen werea's volgt: runderen le kwaliteit 80, 2e kw 76 eent, kalveren le kw 100, 2e kw. 85 et. schapen le kw. 50, 2e kw. 44 et vette varkens 49 a 44 et. licht soort 42 a 40 et per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12. a 18 idem voor de slacht f 6 00 a 100 Biggen f 0.90 a 130 per week. ROTTERDAM 16 Dee. Tarwe puike jarige per 80 kilo f a - per 100 kilo f 9.00 a 10.00 nienw f a Rogge f 6.50 7. er heet. Qerst f 0 00 a 0 00 Chevalier 9 50 a 10 Haver f 7 25 a 7 75, per 100 kilo. Bruine boonen f 10 75 a 11 50, witte 8 50 a 1 00, Erwten 8 50 a 9 75. Zeeuwsche eieren 6 60 a 6 80, Overmaassche dito f 6 80 a 7 00 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 44/8 en 38/16 ton en 288 stuiken van een half kilo Trijs le kwali- teit f 58. 2e kw. f 54, Ze kw f 50. Ter half kilo 77 7, a 80 eent. VUERT0GENB0SCH, Ververstraat A 354. VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL VAN Zondag. Geen dienst. Prijs per pot 35 et., 75 et., f 1.20 en f2.50. T FT1 IIP I Alleen de eehte Klooster- llM Ui balsem geneest, deze is ken baar aan een rooden band om den pot, waarop de hand teek ening L. 1. AKKER. Rotterdam, voorkomt, alle andere is namaak.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1907 | | pagina 3