Een/DAGMEISJE, 83 KANADA-BOOMEN A. van Dijk&Zn„ tieii d ia, GROOTE UITVERKOOP WILLEM VAN OOItDT, OPRITVlWINa Pierre WHoffoto^raaf, Notaris BE VOCHT te Waalwijk, Spiegel en Ljjstenfabriek. Glashandel. Zeer lap doei vaste prijzen. I, If. G Vaags, Concurrentie onmogelijk. 's-BOSCI, St-Mstraat Plu IIJK, Gorii Eologralisclie Rnnstinrichliug. Specialiteit Artistieke Vergrootinr/eH. Se menschen te Schiedam wifea wat goed is j FAHINE LACTËE NESTLË Firma Wed- J Bnrzo Zonen, G. J. METTR0P, f Vereenigde Heusdensche Stoomboot-Maatschappij VULKACHELS KACHELPLATEN, NIEUWSTE PETROLEUMLAHPEH GANGLANTARENS, K0FFIE- MANGELS en WASCHMACHINES. LANDBOUWWERKTUIGEN en BAKOVENS. Alles tegen zeer concurreerendo prijzen. Wegens "V met 13 °|io JLsloütting" in het Magazijn van Galanterieën bij Hoogstraat, GORINCHEM. Mariner- en Steenhouwerij. UXT-Tlx. Beelimans West wagenstraat C 42, Gorinchem. Gedurende de maanden Januari en Februari honden wj van alle voorradige RijwielenUurwerkenNaaima chine1 s en Orgelsom plaats le maken voor de nieuwe Artikelen. Gedurende deze twee maanden wordt een korting toegestaan van Doet Uw voordeel en koopt alle bovengenoemde poeieren hij 's-Hertogenbosch, Kerkstraat A 113. BILLIJKE PRIJZEN. PRIMA AFWERKING. Magazijn van Barak- en Kegelvlotsysteem Looping the Loop. vast te stellen in hoeverre men hier met voorgewende dan wel met werkelijke krankzinnigheid had te doen, zijn thans druk bezig zich van die opdracht te kwijten, al kan het nog geruimen tijd duren voor hun rapport bij de justitie wordt ingediend. Intusschen vernemen wij, dat de opinie, die aanvankelijk naar simulatie van den verdachte overhelde, zich sedert wel eenigszins heeft gewij zigd, al valt met zekerheid natuurlijk niets te zeggen alvorens de doktoren hun onderzoek hebben voltooid. Er zijn toch feiten die wijzen op werkelijk be staande verstandsverbijstering. Van Vaalen kreeg onlangs bijv. be zoek van zijn vader en zuster, die in de gelegenheid werden gesteld om rustig en ongestoord met hem te pratende vader hoopte eenigen invloed ten goede op zijn zoon te kunneu uitoefenen en verzocht hem met dat doel te mogen opzoeken. Van Vaalen bleek beiden, vader noch zuster, te herkennen en het onderhoud had dan ook niet het minste resultaat. Een kort gespi ek viel met den verdach te niet te voeren, zoodat het bezoek geenerlei uitwerking had. Het spreekt vanzelf, dat deze plotse ling opgekomen omstandigheid, die een medisch onderzoek van langeren duur noodzakelijk maakte, de afloop van de instructie in deze zaak zeer vertraagt. Men schrijft uit Den Haag o.m. aan het Volk: Ook niet-Hagenaars zullen bij een bezoek aan de hofstad wel eens getrof fen zijn door het beeld van afzichte lijke ellende, dat een tweetal straat- figuren, die, steeds in eikaars gezelschap de deernis wekten van een ieder, die hen zag, oplevert. Zij dragen een bordje voor de borst met het opschrift: gedenkt den vermikten werkman en de blinde vrouw. Eenige dagen geleden viel het hun buren op, dat het krot op de Amu- nitiehaven, waarin zij leefden, gesloten bleef. Op herhaald kloppen deed de blinde open, jammerend: „Hij is dood! Hij is dood!" Een door de politie gezonden arts constateerde, dat de man overleden was door gebrek aan voedsel en aan behoor lijke verzorging. Het lijk lag in een bedstede, op enkele vodden bedde- goed ontbrak, was al lang verkocht. Óm het leven te rekken waren de vo rige week de weinige meubelen nog overgedaan aan een uitdrager voor vier gulden 50 cent. De politie zorgde verder, dat het lijk werd begraven en dat de blinde vrouw een onderdak kreeg. De Shipping Gazette geeft een ver haal van een 12-jarigen Russischen jongen, die sinds 16 Juni 1906 niet minder dan 7 malen als blinde passa gier de reis naar Amerika gemaakt heeft. Hij is geboortig van Pensjoenka en wil, volgens zijn verhaal zijn fortuin in de nieuwe wereld maken, omdat zijn ouders zoo arm zijn, dat hij het er niet uithouden kon en wegliep. De laatste reis maakte hij met de Arconia. Toen het schip twee dagen van Rotterdam vertrokken wat, kwam hij uit de kolenbunkers te voorschijn om voedsel te zoeken. Hij vertelde den kapitein wijselijk niet zijn geheele ge schiedenis, want anders had hij moeten bekennen, dat hij te voren al eens met de Arconia had gereisd. Hij mocht in de keuken werken en zoo zijn over tocht verdienen. Verder maakte hij een reis met de Moskwa, twee met de Li- tuania en voorts met andere schepen, telkens van Rotterdam uit, waarna hij te New-York terrggezonden, weder aan land werd gezet. Zelf3 werd te Rotter dam scherp op hem toegezien, maar telkens wist hij de waakzaamheid te verschalken en aan boord te komen. Ditmaal heeft de jeugdige avonturier zijn. doel bereikt, want het Israëlitisch liefdadigheidsgenootschap te New-York heeft zich zijn lot aangetrokken en hij mag nu in de Vereenigde Staten blijven. Maandagavond werden te Vlissingen de dapperen gehuldigd, die de schip breukelingen van den Engelschen drie mastschoener Doris", op den Ram onder Westkapelle gestrand, hebben gered. Om half acht had de plechtigheid plaats in de sociëteit var» het Neder- landsch loodwezen, voor zoover betreft de bemanning van de reddingsboot „Koning Willem III". Vele belangstel lenden waren daarbij aanwezig. De voorzitter van het comité, de heer H. C. Beijerman, bracht dank aan de bemanning der reddingsboot, zijnde do schipper F. H. Jilleba, en de roeiers J. Kamermans, L. Jilleba, J. Jobse, W. Burgers, J. de Buck, D. J. Baljé en C. F. de Smit, voor hun heldenwerk. Vervolgens overhandigde hij allen een oorkonde in lijst, benevens ieder een enveloppe, inhoudende f 50. Schipper Jilleba bedankte namens de bemanning van de reddingsboot, voor dit huldeblijk. Hierop begaf het comité zich naar de groote zaal van het hotel „Cosmo- paltain" aan den oprit, waar de familie Schroevers gehuldigd werd. Ook hier voerde de heer H. C. Beijerman het woord en reikte aan schipper Jacob Schroevers, zijn vijf zoons en zijn klein zoon ieder eenzelfde oorkonde uit, ver gezeld van een enveloppe, inhoudende f 100. Er waren ook verschillende giften ingekomen, welke uitsluitend voor de familie Schroevers bestemd zijn. Boven dien kon de heer Beijerman nog mede- deelen, dat de kleine Jacob, behalve deze f 100 nog op zijn spaarbankboekje f 93.88V2 zal ontvangen door de kin deren van alle Vlissingsche scholen voor hem bijeengebracht. Verder heeft Jacob reeds f 102 op een spaarbank boekje gekregen als opbrengst vaneen door de Vlissingsche Turnvereeniging te zijnen voordeele gegeven soirée. De toestand op de groote rivieren was gisteren blijkens het officieel rivierbe- richt in de „St.-Ct." „Keulen, drijfijs. Lobith, vol drijf- ijs. Nijmegen, idem. St. Andries, drijfijs over drie-vierde der rivierbreedte. Arnhem, ijs vast. Vreeswijk, idem. Westi rvoort, idem. Kampen, idem. Maastricht (brug), drijfijs over drie vijfde der rivierbreedte. Venlo, idem o /er vijf-zesde idem. Grave, vol drijf ijs. Gorinchem, vol drijfijs. Schoon hoven, ijs vast. Krimpen, vol drijfijs. Dordrecht, ijs vast. Moerdijk, drijfijs over vier-vijfde der rivierbreedte. Hellevoetsluis, vol drijfijs. Brui- nisse, drijfijs over een-vijfde der rivier breedte. Hoek van Holland idem over een-tweede idem." Rechtzaken. Gisteren stond voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch terecht M. v. U., oud 37 jaar, stoker, geboren te Nistelrode, wonende te Oss, thans gedetineerd, die in den avond van 15 Dec. jl. Francis- cus Vos met een metgroven hagel scherp geladen geweer heeft doodgeschoten. Het O. M., eischte tegen beklaagde schuldigverklaring aan opzettelijken doods'ag en zijne veroordeeling tot eene gevangenisstraf van twaalf jaar, onder aftrek der voorloopige hechtenis. Voor de arrond. rechtbank te Almelo is gisteren behandeld de aanklacht we gens mishandeling, den dood tenge volge hebbende, tegen den 33-jarigen fabrieksarbeider J. H. V., te Enschedé, die op 28 October ten huize van zijn moeder een der inwonende kostgangers met een broodmes doodstak. Het O M. vroeg veroordeeling van beklaagde tot 10 jaar gevangenisstraf. Mejuffrouw J. M. Beukers, Lange Haven no. 12, dicht bij de brug waar de tram overgaat, heeft zich heel goed/ weten te genezen van hare maagkwaaL' Zij heeft daartoe genomen wat het beste is om zich er van te verlossen, en zij is daarmee uit stekend geslaagd. „Mijne gezondheid, schrijft zij, was veel verminderd en ik was erg aan hevige maag pijnen gaan lijden, waarbij benauwdheden kwamen. Bovendien was ik verzwakt en had geheel en al mijn eetlust verloren. Door het lezen van de talrijke getuigschriften van genezing wist ik heel goed dat de PINK PILLEN uitmuntend voor de maag en de bloedarmoede zijn. Ik heb ze ge nomen en zij hebben mij volkomen ge nezen." De Pink Pillen zijn het krachtigste genees middel dat te verkrijgen is. Door de ziekten der maag te genezen voorkomen zij rheu- matiek, zenuwpijnen, leverziekten. De Pink Pillen zuiveren en verrijken het bloed en zijD aan te bevelen voor vrouwen en mannen van allen leeftijd. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per ödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Niettegenstaande de levensmiddelen, óók melk algemeen duurder geworden zijn, blijft de prijs voor de (Kindermeel) onveranderd. Dit uitste kend kindervoedsel kost per bus 85 ets. llarli tbcrlchten. Waterhoogte Maastric h t (brug). 13 Jan. 0.12 M. boven 0. 14 0.10 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Jan. 1.34 M. 1.02 M. 4- N.A.P. 12 1.35 1.12 13 1.36 1.19 14 1.40 1.21 Idverlenliën. TERSTOND GEVRAAGD: Concordip<$/'Heusden. zal ten verzoeke van de pieeren TIMMER MANS q.q. te Waalwijk; op Maandag; SO Januari 1008, 's morgens ten ÏO ure, ten Koffienuize van J. H. Pruis te Herpt publiek verkoopen in 17 koopen, staande op Bern onder de gemeente Herpt. Betalimf der kooppenningen, mits soliede borgstellmg 1 October 1908. VHERT0GENR0SCH, Ververstraat A 354. Specialiteit in het encadreeren van Gravures en, Photographiën. Uitgebreide Winterdienstregeling i OCT. 15 MEI. Oosch-Heusden-dorinehem- liordrecht-Rotterdam. Heusden-Ui or in ehem. Zondag. Geen dienst. Maandag. Van Heusden vm. 4.vm. 6.30 nm. 1.van Gorinchem vm. 11.nm. 1.nm. 3.45, nm. 5. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45; van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, nm.5.uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februari NIET plaats hebben. Rosch-Crorinehem. (1 November1 April.) Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Overige werkdagen behalve Woensdag van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm 8. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch nm. 1.van Heus den nm. 2.15 f uur. EXTRA VEEDIENST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. f Deze dienst gaat van Bosch slechts tot Andel. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. AGENT te HeusdenG. Maltngré. Directeur: L. DE BEER. Gorinchem. in alle prijzen en soorten. geheel metaal, met ijzeren lijsten en ko peren hoeken. ONBREEKBAAR NIEUW. met Gloeilichtbranders. van f2 tot f22. Groote sorteering. eD Presenteerbladen. Warm waterstoven. WAAI.WIJK BOTERMARKT M t08, Magazijn en Kantoor Botermarkt O 69,0 o9a, Voor Huismoeders het adres van üorstelwerk en (schoonmaakartikelen. Voor Landbouwers het adres voor Spaden, Zeisen, Gareis, Rijren, Schoppen «nr. Voor Veehouders het adres voor Touwwerk, Heiningdraad, Vlechtwe-k, Puntdiaad. Voor Huiseigenaren het adres voor Verfwaren, itehanselpapier, Asphalt, enz. Voor Wederverkoopcrs het adres voor Kramerijen in groote sorteering. Voor Ambachtslieden het adies voor Gereedschappen en alle soorten IJioi- waren. Voor Jagers het adres voor Geweren en Ammunutie. Voor Visschers het adres voor Garens, Katoen en Caoutchouc. vanaf 1 Januari tegen de bestaande vaste prijzen jEls. Ulflf Salon Ameublement, bestaande uit Buffet, Salontafel en 0 Bekleede Rugstoelen, trijp na keuze voor* i' 130 Hetzelfde in Moten gepolitoerd f ÏOO. Eigen fabrikaat. o— Levering franco huis. ÏO PROCEMT. MO PROCEiT. Best adres voor en O rafmonumenten vu rfh Schoorsteenmantels. S Specialiteit in fijne Marmer- en Hardsteenwerken. ifiSF" Teekeningen op aanvrage Gerpgjlde Stoombootdipn-ten van Hensden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem,1 Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uitnoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Tlaardingeii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten I in te winnen bij den Heer D. VAK WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten «ajn vrij van veergeld. tO PROCENT. to I' R O E INI T. Bil|artfabrikan(, Karrenstraat R 358, 's-IIOSCH. U j J -j Q o me^ nieuwste Levert de nieuwste snelloopende OUJ dl Ub constructie Banden. Alle RiljartbenoodigdhedenBallen, Queuën, Pommeranzen enz. tnz. Reparatiën spoedig en billijk. Vraagt teekeningen en pry zen. Gezicht 0|> ue Liinyfe Hhvcii cd het Huis waar Mej. BEUKERS woont. W ERKEN BA blBe zetting der boter it deze week op de markt 7" ets., in de toinkelt dut 75 et', per half kilo. Eieren f 1.50 de 26 stuks. SLEEUWIJK. Be setting der boter bedraagt 75 ott per half Silo en die der eieren f 1.2" de 26 stuks. GORINCHEM, 13 Jan. Op de veemarkt waren aan- gevoerd 74 runderen, 3 nuchtere kalveren, 2 vette varkens, 13 biggen, schapen en lammeren Be pry ten waren alt volgtsware kalf koeien f 200 a 290, kalfvaarzen f 150 a 210, guiste vaarzen f 100 a 130, melkkoeien f 180 a 220, twee en-een-half jarige ossen f 000 a 000, anderhalf jarige 90 a 120 pinken f 60 a 100. graskalveren f 30 a 50, nuchtere f 12 a 18, schapen f a lammeren f a -biggen f 7 a 12 per stuk. Vette varkens 23 a 24 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9.80 a 9 90, roode dito 9 00 a 9.25 witte dito ƒ9,10 a 9.20 int. rogge f 7.20 a 7.30 buitenl dito f 7.30 7.45 gerst f 5.10 5.20 haver f 3.80 a 3 90 duivenboonen f 7 60 a 7.70, blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 5.15. a 525, alles per heet. Boter 78 a 83 ct. per half Wo Eieren f 1.50 a 1.60 per 26. Kippen f 0.90 a 1.10 per stuk. ROTTERAM 13 14 Jan. Op de veemarkt waren heden aang voerd 914 vette runderen, 989 magere dito 302 vette en graskalveren, 50 nuchtere kalveren, 1185 schapen of lammeren 1098 varkens, 30 biggen. Be prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 76 2e kw. 56 cent, kalveren le kw. 110, 2ekw. 85 ct. schapen le kw 56, 2e kw. 46 ct. vette varkens 49 a 46 ct. licht soort 43 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 10, a 17 idem voor de slacht f 6 00 a 9 00 Biggen f 1 00 a 1 30 per week. IIIMI I MUI mm B mem zzsêêsw

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3