en over deeoratiSn praten. Van j ost van Smyrnoff had hij -zich slecht* meester gemaakt om de vesting o\ er te toeven. Generaal Stoessel maakte Smyraoff voor leugenaar uit. De New York Herald publiceert een eenigszina verontrustend telegram, j.l. Zaterdag ontvangen uit Manilla. Naar luid van deze depeche is men in de hoofdstad der Filippijnen allesbehalve gerust over den loop, dien de gebeur tenissen in het Verre Oosten zullen kunnen nemen, nu te Tokio een nieuw, en waarschijnlijk oorlogszuchtiger ge stemd ministerie zal optreden. Verscheiden groote firma's te Manilla vreezen voor de mogelijkheid van het uitbreken van moeilijkheden, waarin de Filippijnen zouden kunnen worden be trokken. De waarschuwing, dat er wat op til zou kunnen zijn, is te Manilla ontvangen via Madrid. Ook in Washington en zelfs te Petersburg is men weer zenuwachtig. Te Washington schijnt op de een of andere wijze in regeerings- en diploma tieke kringen de opvatting te hebben postgevat, dat er van Fransche zijde geheimzinnige invloeden aan het werk zijn, om te stoken tusschen Japan en de Vereenigde Staten. Hoe deze opvat ting geloot kan verdienen, en wat Frank rijk zou kunnen winnen bij een grooten oorlog van derden in het Verre Oosten blijft een raadsel. Te Petersburg is men in sommige kringen al evenmin op zijn gemak. Het Nowoje Wremja verklaart te weten, dat de Russische regeering zich ernstig bezorgd maakt over den toestand in het Verre Oosten. Met ongerustheid wacht men aan de Newa op den te rugkeer van den voormaligen minister van financiën Sjipof, die door zijn re geering naar Japan en China is ge- stuurd om over die rijken een uitvoerig rapport op te stellen. Men vreest in Petersburg vooral voor onaangename verrassingen van den kant van China. De vaststelling der gedragslijn van de Rnssische regeering ten opzichte van Ver-Oostersche vraagstukken en de be noeming van een nieuwen Russischen gezant te Peking (Bakmetiëf wordt te ruggeroepen) wachten op het rapport van Sjipof. De Londensche Times verneemt uit Peking, dat de betrekkingen tusschen China en Japan om verscheiden rede nen minder gunstig zijn geworden. Het blad meldt ook, dat inzake de voorge nomen doortrekking van de lijn Peking- Siiiiniiitiug tot Takoemen, door de Ja pan-cue regeering op de meest besliste wijze is te kennen gegeven, dat zij de doortrekking dier lijn niet zal gedoogen, en pogingen om met het werk een aan vang te maken eenvoudig zal verhin deren. Iu audere buitenlandsche bladen wordt gezegd, dat men zich in Tokio voor- ïoopig nog volstrekt niet zoo kra 3 heeft uitgelaten, wijl men daar gelooft en hoopt, dat China zal inzien en toege ven, dat de aanleg van de ontworpen lijn Sinminting-Takoemen een schen ding zou zijn van de verplichtingen, door de Chineesche gevolmachtigden te Pe king in 1905 bij de onderhandelingen aldaar aangegaan. De politie te Rio de Janeiro is een anarchistische samenspanning op het spoor gekomen, die de vernieling van een deel van de Amerikaansche vloot beoogde. Het middelpunt van de samen zwering was Petropolis, te Sao Paulo en Minas Geraes had zij vertakkingen. Zekere Jean Fedher te Petropolis schijnt de hoofdman van de bende te zijn. Er moeten ook vreemde anarchisten toe behooren. In een ambtelijke mededeeling ver klaart de Braziliaansche regeering, dat zij voor de komst van de Amerikaan sche vloot te Rio uit Washington en Parijs berichten had gekregen, volgens hetwelk anarchisten van verschillenden, landaard iets tegen de vloot in het schild voerden. De politie heeft nu alle mogelijke voorzorgsmaatregelen laten nemen en eenige verdachten opgepakt. In de vereeniging van scheepsbouw kundige ingenieurs te Genua heeft Lorenzo Dadda zijne uitvinding toege licht, om de ijzeren platen van pant serschepen door een massa cement te vervangen. Dadda is in den oorlog tus schen Rusland en Japan geweest en vertelt, dat de Japanners met uitnemend gevolg cement hebben gebruikt, om hun schanseu tegen het Russische granaat- vuur te beveiligen. Noch de omvang noch het gewicht zullen onder het aanbrengen van cement lijden. De pantsering zal echter veel goedkooper komen. De minister van marine heeft last gegeven, de uitvinding van Dadda te bestndeeren. Maandagavond 9 uur heeft in de buurt van Milaan een ernstig spoorwegonge luk plaats gehad. Een trein naar Rome on en naar Pavia liepen op elkaar, wü td u»r de locomotief en verscheidene lij oi rcn van den eersten trein omvie len en op de daarnaast liggende rails werden geworpen. Een trein van Ber gamo liep daarna op de omgevallen wagens. Er werden 7 personen gedood, terwijl een aantal gewonden van onder het puin werden weggehaald. Het comité te Moskou tot leniging van den hongersnood heeft van ver schillende kanten zeer treurige berich ten ontvangen. In het zuidwesten van Rusland kan twee derden van den oogst als verloren worden beschouwd. Hier en daar heeft men families aangetrof fen, die maanden achtereen uitsluitend van aardappelen hadden geleefd. Er is een samenzwering ontdekt on der de officieren van het garnizoen te Warschau. Vele officieren zijn in hech tenis genomen. Onder dezen bevinden zich vele dragers van oude familiena men. Door dit alles is de positie van gouverneur-generaal Skalon geschokt. Men noemt als opvolger generaal Ren- nenkampf. IMealweMjk lienwa. HEUSDEN, 22 Januari. Den 14en dezer is ten nadeele van J. van den Heuvel te Genderen gestolen een karvracht droog brandhout. De Rijkspolitie te Heusden heeft hiernaar een onderzoek ingesteld en bij twee in woners te Veen een dergelijke hoeveelheid hout gevonden, waarvan deze bezitters de herkomst niet konden bewijzen. Procesverbaal is hierover opgemaakt. WERKENDAM. Gister was het 25 jaar geleden, dat C. Visser Gz. bij den Heer H. G. Albers, alhier, in dienst trad; wel een bewijs, dat patroon en onderge schikten 't goed met elkaar kunnen vinden. Zaterdagavond vergaderde de Griend- werkersvereeniging „Onderling Belang", die 206 leden en 5 donateurs telt, in de nuts- zaal. Aanwezig waren 103 leden. Nadat de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, bleek uit het verslag van den penningm., dat ven 14 Oct. tot 18 Jan. was ontv. f 190.29 en uitgegeven f 136.52, zoodat in dien tijd was overgehouden f 53.77. In het afgeloopen jaar was ont vangen f523.73, uitgegeven f 271.24, zoodat het batig slot groot was f 252.49, waarvan f 240.in de spaarbank zijn gelegd. Het een en ander werd nagezien en in orde bevonden door de leden H. Paans, D. van Elzelingen en H. C. den Haan. Medegedeeld werd: lo. dat de Nederl. Griendwerkersbond „Door Eendracht ver bonden" gevestigd is te Werkendam en dat het Bestuur daarvan wordt gevormd door A. Paans Lz., alhier, le voorz.T. Smits, Giessendam, 2e voorz.; A. Schadde- lee, de Werken, le secr.A. C. Verheij, Ameide, 2e secr.; T. M. Paans, alhier, le pennigm.G. Baardman, Hardinxveld, 2e penningm. en H. Versluis, Ameide, com missaris. 2o. dat de werkstaking in de le week van October 1.1. is opgenomen in de statistiek van het Centraal bureau te 's-Gravenhage. 3o. dat door bemiddeling van 't Bestuur aan een arbeider, die door zijn patroon niet in de verzekering was gedaan, het verschuldigde toch was uitbetaald. 4o. dat door 't Bestuur besloten is de leden, die in dienst moeten, gedurende den diensttijd vrij te stellen van het betalen der contributie, zonder dat ze ophouden lid te zijn en 5o. dat, volgens besluit van 10 Januari j.l., de Koninklijke goedkeuring op de sta tuten is verkregen. Vervolgens werden tot Bestuursleden herkozen de aftredenden, zijnde: A. Paans Pz., J. van Oorschot en C. Schaddelee, waarna met 82 van de 95 uitgebrachte stemmen besloten werd de benoeming van 5 afgevaardigden voor de eerstvolgende bondsvergadering over te laten aan het Bestuur. DE WERKEN. Heden namiddag schrikte 't paard van den Bakker J. v. d. S., met 't gevolg, dat paard en kar te water ge raakten, vlak bij een heul. De kar was stuk en de schade aan 't brood is nog al van be teekenis. VEEN. Loop der bevolking over 1907 Geboren werden 17 mannen en 19 vrouwen er vestigden zich 7 mannen en 22 vrouwen er vertrokken 15 mannen en 30 vrouwen en overleden 11 mannen en 11 vrouwen op 1 Januari 1908 bestond de bevolking uit 467 mannen en 474 vrouwen dus 941 personen. Door Burgemeester en Wethouders is aan den Heer P. Zonneveld eervol ont slag verleend als brandspuitmeester. De 11-jarige zoon van G. V. ver maakte zich met schaatsenrijden. Op 't onverwachts evenwel werd hij door een paar rijders zoodanig tegen den grond ge reden, dat hij bewusteloos weid opgenomen en was de hulp van den dokter tengevolge dien val noodzakelijk. POEDEROIJEN. Als no. 1 op de voor dracht ter benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school alhier, dorp Aalst, is geplaatst de heer H. Rensink te Veenhuizen. ZUILICHEM. Naar we vernemen heeft de verhuring van zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk alhier gehouden op Donderdag middag j.l. de som van ruim 445 gulden opgebracht. Verleden jaar bedroeg ze 279 gulden en toen noemde men haar al hoog. NIEUWENDIJK, 21 Jan. Heden nacht zijn bij den watermolenaar J. van Wijk, 20 kippen gestolen, de politie doet onderzoek. ANDEL. De heer Versteeg, directeur der Zangvereeniging „Crecendo" alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" te Genderen. De 17-jarige Dirk v. d. Berg, stoker op de hier liggende sleepboot ,,'s Hertogen bosch II", had Zaterdag het ongeluk zich met het uithalen van den rooster aan de hand te verwonden. Reeds denzelfden avond zwol hand en arm zoodanig op, dat de dokter geraadpleegd werd, welke in hevige mate bloedvergiftiging constateerde. Naar we vernemen is thans het gevaar voor verdere uitbreiding geweken. WIJK. Bij het openmaken van ver schillende aardappelkuilen, kwamen de eigenaars tot minder aangename ontdekking dat langs noord- en oostelijke zijde der kuilen, vrij wat aardappelen waren bevroren. Vrijdagavond j.l. is alhier eene Zang vereeniging opgericht, onder den naam van „Crescendo", met aanvankelijk 36 leden. Tot directeur werd benoemd de heer G. Zoon uit Aalburg. Bij den landbouwer B. doet zich een geval van diphterytus voor. RIJSWIJK. Woensdag 15 Januari is hier in drie atdeelingen een wedstrijd op schaatsen gehouden. Afdeeling 1jongens beneden 14 jaar. Afd. 2: jongens van 14 tot en met 16 jaar. Afd. 3: paren. Prijs- winners in de eerste afdeeling waren: T. Lievaart le pr„ H. v. d. Wetering 2e pr., A. Schaap 3e pr., T. Zwakhals 4e pr., P. v. Vucht 5e pr. In de tweede afdeeling: A. Niemann le pr., A. v, Vucht 2e pr., G. Kant 3e pr. In de derde afdeeling: P. v. d. Meijden en J Lievaart le pr., Jac. Nieuwen- huizen en J. v. Zon 2e pr., W. de Ruiter en Jac. Smidt 3e pr. Hoewel het in vele opzichten een aannemelijk beroep was, dat de kerkeraad der Herv. Gemeente te St. Annaland op onzen predikant, den heer Benders uit bracht, heefi deze toch besloten, voor het beroep te bedanken. Dit besluit is hier algemeen met voldoening vernomen, en geen wonder: de heer Benders heeft gedu rende de 9 jaar, dat hij hier werkzaam was, getoond, de rechte man op de rechte plaats te zijn. Altijd even eenvoudig en minzaam, wordt hij door nagenoeg ieder, ook door hen, die niet tot zijne kerk be hooren, geacht en bemind. Mede door voort durend huisbezoek heeft hij de belangstel ling in godsdienstoefeningen en catechetisch onderwijs, die voor zijne komst zeer gering was, zooveel verbeterd, dat zij thans in vergelijking met omliggende gemeenten bevredigeud kan genoemd worden. Moge Z.Eerw. nog lange jaren de belan gen van het Godsrijk in 't algemeen en die der Ned. Herv. Kerk van Giessen en Rijs wijk in 't bijzonder op dezelfde wijze blijven dienen. De vorige week had de vrouw van den timmerman K. het ongeluk in eene naald te trappen. Het gekwetste lichaams deel deed spoedig zooveel pijn, dat de hulp van den geneesheer, die bloedvergiftiging constateerde, moest worden ingeroepen. Na een paar noodzakelijke operaties, zal de zaak nu vermoedelijk wel een gunstig vedoop hebben. Ofschoon de strenge koude hier en daar kleine hoeveelheden fruit en aard appels die in huis geborgen waren bescha digd heeft, blijkt het gelukkig dat de ingekuilde voorraad aardappelen niet ge leden heeft. üMtinenlnnd. In politieke kringen te 's-Gravenhage loopt het gerucht, dat de rechterzijde gereed is gekomen met de vorming van een ministerie, maar dat met het pu- bliceeren van het officieele benoemings- bericht zal worden gewacht tot na aan neming van de begrooting door de Eerste Kamer. Het „Vad." maakt melding van twee besluiten van de directie der Rijksver- zekeringbank, welke het uitmuntend prijst, vooral omdat zij gaan in de goede richting der decentralisatie. Tot nu toe kwamen al de rapporten der controleerend geneeskundigen op de Medische afdeeling, waar zij werden nagekeken en dienden tot het uitbren gen van een advies aan het bestuur omtrent het te nemen besluit. Deze geheele schakel is nu verdwenen. De rapporten der medische ambtenaren dienen nu direct als basis van het be stuursbesluit. De tweede gewichtige maatregel brengt de correspondentie der behandelde ge neeskundigen, die tot nu toe via het bestuur moest gaan, regelrecht naar de controleerende geneeskundigen. Beide maatregelen zullen groote ver eenvoudiging en bespoediging in het nemen van beslissingen brengen waar voor het bestuur de grootste lof toe komt. Wel is de taak en de verantwoorde lijkheid der controleerend-geneeskundi gen door deze besluiten bijzonder ver zwaard, maar in deze beslissing ligt tevens het vertrouwen van het bestuur, dat de tegenwoordige medische amb tenaren die uitbreiding van ambtsbe voegdheid ten volle waardig zijn. Men meldt uit Delft: Onze stad is eergisteravond te onge veer 9 uur in rep en roer geweest. Op dat uur kwam een inwoner aan het politiebureau mededeelen, dat hij ge loofde, dat er brand was in de spits van den mooien Nieuwe Kerktoren. De politie keek eens even in de aange geven richting en toen zij wolken rook zag warrelen om de torenspits, stond het voor haar vast, dat het daar boven niet pluis was. Met de ervaring van vroeger (de spits brandde immers reeds eenmaal af) werd de burgemeester ge telefoneerd; de opperbrandmeester ge waarschuwd, de klokopwinder ontboden, lantaarns in gereedheid gebracht en verder al datgene, wat men meende noodig te hebben bij den brand. De Markt stond inmiddels zwart van men- schen. Eindelijk klauterde er een naar boven en deze ontwaardde, datde opkomende mist zich om de torenspits als een draaikolk bewoog. De maan had schik in het geval 1 Te Haarlem is, naar de O. H. O. meldt, een 29-jarige zwerver, schoor steenveger van beroep, die zich in de roef van een zandschuit te slapen had gelegd met wat brandende kolen om zich te verwarmen, door den kolendamp bewusteloos geworden en bovendien aan beenen op onderlijf hevig gebrand. Zijn toestand is zorgelijk. Bij den arbeider Z. te Renkum is Maandag uit den kelder een kistje, in houdend f 102, gestolen. Nog des avonds stelde de politie een onderzoek in en wel te Wageningen, waar een zwager van den bestolene woont. Door deD commissaris van politie aldaar werd deze verdachte gearresteerd en voorloo- pig in hechtenis gesteld. Zaterdagnamiddag, omstreeks 1 uur, keerde de heer C., stoker-machinist op de staatsmijn Wilhelmina", welke voor zaken te Heerlen was geweest, huiswaarts en werd in 't Caumerveld, ongeveer 50 M. voor de bewoonde omgeving, door een viertal Duitschers aangesproken, met „Heb je geld bij je C. antwoordde hierop „nog geen vijf mark". Een der aanranders vergde van hem twintig mark. Toen C. hierop niet inging, ont ving hij eensklaps een messteek, welke gelukkig geen levensgevaarlijke verwon ding veroorzaakte. In de worsteling, welke toen met drie hunner volgde, een persocn stond op den uitkijk heeft C. zijn aanranders genoegzaam werk gegeven. Het gelukte C. zijn mes uit den zak te krijgen, waarmede hij zijne aanranders flink bewerkt heeft. Eén der brutale kerels werd aan den pols verwond. Een tweetal bekwam met het mes een slag in den schouder. Doch C. is eveneens met gescheurde kleeren en bebloed aangezicht thuis gearriveerd. Men meldt uit 's-Gravenhage: In den laatsten tijd kwam het her haalde malen voor dat uit verzegelde wagons, staande op terreinen van de spoorwegstations alhier, groote partijen koperdraad, bestemd voor de Rijkste legraaf, werden ontvreemd. Zoo o. a. laatstelijk aaD het Holl. spoorwegstation een groote partij, ter waarde van f 500. De recherche heeft ditmaal den dader gepakt en het gestolene in beslag ge nomen. Een der Twentsche correspondenten van „het Volk" schrijft Sedert eenige maanden is te Borne gevestigd een dokter, vroeger officier van gezondheid in Nederlandsch-Indië, die geheel Twente in beweging brengt door zijn wonderbaarlijke genezingen. Patiënten, die onder behandeling zijn geweest zelfs van bekwame professoren en die tevergeefs genezing hebben ge zocht, vinden bij hem haat. Er gaat dan ook geen morgen voorbij, of het kleine dorpje Borne, in Overijsel's ach terhoek, trekt vele vreemdelingen tot zich. Zaterdagmorgen is te Utrecht prof. dr. H. Snellen Sr. na een langdurige ongesteldheid, die zijn gestel ernstig ondermijnde, heengegaan. Als oog-specialiteit heeft prof- Snel len zich g.oote vermaardheid verwor ven en zijn wetenschappelijken naam wijd en zijd bevestigd. Een longontsteking wierp hem on langs op het ziekbed, dat thans zijn 'oodsbed is geworden. Men meldt aan de „Tel.": In de binnenlanden van Drente is het nog verre van rustig. Te Ruiner- dijk is weer een laaghartig stuk afge speeld. Twee dochters en een zoon van Kuik, uit Oldenhove, ontmoetten op een eenzamen weg vier personen, die het drietal Kuik aanvielen en op af schuwelijke wijze mishandelden. De zoon werd in het hoofd geschoten, de beide zusters vreeselijk gesneden en toegeta keld. Zij moesten zich des nachts nog door een geneesheer laten verbinden. Hier heeft niets minder dan een moord aanslag plaats gehad. Harm, Hendrikje en Jan de Wit, op weg naar Smilde, werd nabij Dwingeloo een schot grove ganzenhagel nagezon den. Harm werd dwars door de hand en Hendrikje boven door een been ge schoten. Zij keerden nu naar Ruiner- wold terug en lieten zich te Havelte verbinden. De plaats waar het gebeurde, dicht by Dieverbrug, is zoo verdacht De machinist H. W. F. Möhlmann en de machinist-leerling S. Groot, bei den wonende te Amsterdam, reden Za terdagavond omstreeks 6 uur met een goederentrein, voor den Haag bestemd, uit het station D. P. te Rotterdam. Na met den goederentrein den over weg aan den Beukelsdijk gepasseerd te zijn en even voorbij seinhuis BB in de richting Schiedam gekomen, is de trein, na door veilig signaal gereden te zyn, vermoedelijk tengevolge ver keerden wisselstand, hetgeen machinist Möhlmann door den zwaren mist niet heeft kunnen zien, met vaart, nadat hij op verkeerd en doodloopend spoor ge komen was, tegen een stootblok opge- loopen. De hevige schok deed de machine ontsporen, de tender kwam recht tegen de locomotief op te staan, de daarop volgende bagagewagen sloeg totaal aan splinters en een paar volgende wagens kregen eveneens schade, de buffers dron gen door de wagens. Terwijl dit gebeurde sloeg Möhlmann van de locomotief en werd aan een hand en het linkerbeen niet zwaar verwond. Minder gelukkig was de leerling-machi nist S. Groot, die ook op de machine stond. Hij werd halverwege bedolven onder de steenkolen die uit den recht over eind staanden tender vielen en kon niet weg komen. Terwijl hij zich in dien toestand bevond en tevergeefs om hulp schreeuwde, sprong het peilglas en de heete stoom die ontsnapte brandde hem vreeselijk, vooral aan het rechterbeen, de lendenen en den buik. Toch behield hij zijn bewustzijn, en toen er hulp kwam en men hem ontgraven had uit de steen kolen die hem opgesloten hielden, is hij spoedig naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is niet zonder gevaar. Ook werd aan het hoofd verwond de remmer J. Beumer, terwijl de remmer Schouten en de los-reinmer Kromer on beduidende kwetsuren kregen. Zij waren in den versplinterden wagen achter den tender en kwamen er bijzonder geluk kig af. Door dil déraillement was de weg naar Gouda over de ceintuurbaan versperd. Zaterdagmorgen is tijdens een dikken mist de Harwichboot Vienna, toen zij den Nieuwen Waterweg wilde invaren, ten Zuiden van de Zuiderpier op de Maasvlakte aan den grond gevaren. De N. R. Ct. verneemt hierover o. a. het volgende: De nachtbooten uit Engeland van de Harwichlijn komen vrij geregeld 's morgens te vijf uur in den Hoek binnen. Zaterdagochtend echter passeerde wel de boot van de Batavierlijn, wel de vleeschboot, die anders meestal volgen, maar de Vienna bleef uit. De Vienna zal in den mist zoekende geweest zijn, en toen vastgeloopen op de Maasvlakte, 300 meter bewesten den Zuiderpier. Het was toen bijna laag water, er stond niet meer dan 14 voet. Zee en weer waren uiterst kalm, wind Westelijk. Vermoedelijk is de Vienna te onge veer half zes daar gaan zitten. Het heeft geen noodseinen afgegeven. Maar toevallig waren twee loodsknecht jes op de Zuiderpier om het gas op te nemen. Zij kwamen te 10.30 met het bericht van wat er te doen was. Inmiddels kwam de Yarmouth binnen. Zij koerde direct terug om assistentie. De sleepboot Gouwsee, van de firma Smit, en de stoomreddingboot gingen ook uit om te helpen. Zij zagen, dat de Vienna reeds met eigen sloepen de passagiers op de Yarmouth overbracht, dat met de kalme zee zonder gevaar ging- Daarna nam de reddingboot dit werk over. Toen alle passagiers op de Yarmouth waren, kwam de Vienna zonder eenige hulp door het wassende water vlot. Dit was 's middags half één. Van den wal af kon men de Vienna maar een korten tijd zien zitten. Zij zat met den kop naar zee, langs de pier. Zij stoomde het eerst binnen. Tien mi nuten later volgde de Yarmouth met de passagiers. Er zijn geen stukken gemaakt. D® opvarenden zijn omstreeks één uur per extra-trein naar Rotterdam gebracht. Men herinnert zich het langdurige proces over het kind Vermij, dat in het Buitengasthuis te Amsterdam ver wisseld zou zijn geworden, hetgeen, zooals ten slotte in hoogste instantie werd uitgemaakt, onwaar is gebleken. Wij deelden reeds mede, dat inmid dels de echtelieden Vermij overleden zijn en een achtenswaardige familie uit de Jan Luykenstraat te Amsterdam het kind tot ziGh genomen had. Deze heeft thans, volgens het N. v. d. D., aan de Koningin toestemming verzocht om het kind ook haren geslachtsnaam te mo gen geven. Vermeldenswaardig is dat dit echt paar, dat tien jaren kinderloos geble ven is en om die reden het kindje als het zijne aannam, eenigen tijd daarna verblijd werd met de geboorte van een eigen dochtertje. Het blijkt aan het N. v. d. D. nader, dat Berjé, de jonge man die Woensdag ochtend in den circus Schumann te Amsterdam door een der olifanten zoo deerlijk werd toegetakeld, niet voor de eerste maal in circussen was werkzaam geweest, evenmin voor de eerste maal met olifanten had omgegaan. Hij was o. a. geruimen tijd verbonden aan den „Novello Troup", om de olifanten te ver zorgen. Het ongeluk moet hem dan ook zijn overkomen, door een kwaad aardige bui van den grooten olifant, die zóó nydig was, dat op het angst-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2