heen en weer begon te zwiepen en over te hellen, dat de werkman zijn houvast verloor en van eene hoogte van ongeveer 20 meter naar beneden tuimelde. Onder het vallen had hij ech ter de zeldzame tegenwoordigheid van geest een der ijzeren klimtrappen te grijpen en vast te houden. Ongedeerd en bedaard bereikte hij toen den be- ganen grond. Een huisbezoeker van de commissie uit de burgerij tot steun van werk- loozen te Amsterdam trof in een gan getje in de Rozenstraat een heel treurig gezin aan. Een jonge, krachtige man, vrouw en 8 kinderen onder de 10 jaar zoo goed als naakt, slechts enkele lompen en bloote voetjes. Op een bout- vuur stond een pot met aardappel schillen en op den grond de overblijf selen van een katVanwege het comité is dadelijk hulp geboden, doch dit feit kan weder dienen als bewijs dat veel noodig is om de heerschende ellende te lenigen. Men meldt uit Den Haag: Met toestemming van de justitieele autoriteit heeft jhr. de Geer de cellu laire gevangenis te Scheveningen, waar hij gedetineerd is, voor een dag mogen verlaten, teneinde naar het sterfhuis van zijn echtgenoote te gaan, die eenige dagen geleden te Nijmegen overleden is. De veroordeelde werd door een rijks veldwachter naar Nijmegen getranspor teerd, vanwaar hij 's avonds, onder het zelfde geleide, in de straf-inrichting terugkeerde. Van de blazerschuit O.D.18, geladen met uien en bevaren door schipper W. van der Linden te Ouddorp, die Maandag is uitgevaren met bestemming naar Hoek van Holland, is tot heden niets bekend. Men verkeert in spanning. uit. Lissabon, dat daar uitgekomen is, dat zekere republikeinen en radicalen tegen den 31en dezer een opstand had den beraamd en daartoe van bommen en revolvers waren voorzien. Deregee- rit g had alle noodige maatregelen ge nomen. Een redacteur van de Slowo schrijft liet volgende over den toestand in Odessa: Ik was onlangs in de gelegenheid een gesprek te hebben met een inwoonster van Odessa, een in hare denkbeelden zeer gematigde dame, met een goeden blik op de zaken. Ze vertelde me om- stindig hetgeen ze in den laatsten tijd in Odessa gezien had. De veldtocht van het Verbond van het Russische volk tegen het onderwijs en tegen de gemeen telijke instellingen heeft tot het beoogde doel geleidoveral heerscht een jammer lijke toestand. Het Verbond streeft er stelselmatig naar alle posten te bezetten met reactionnairen en dat gelukt maar al te goed Odessa is in sociaal en po- itiek opzicht een geheel andere stad g» worden. De reactionnairen werken met een laaghartig spionnage-stelsel en ont zien geen enkel middel om hun doel te bereiken. Vredige burgers worden in de gevangenis geworpen en op alle mogelijke manieren vervolgd. Kortom, geheel Odes- sa komt langzamerhand in handen der zegepralende reactie. De New York Herald verneemt d.d. Zaterdag uit Sjanghai, dat de Japanners een spoorweg bouwen in de Sjentau- streek, waarover zij met de Chineezen in geschil liggen. Ook trekken zij daar troepen bijeen. Deze, op het oog ietwat onrustwekken de mededeeling, is mogelijk door den correspondent te Sjanghai, of anders door -de redactie te New York, wat op gesmukt; maar ook van elders komen berichten, die wijzen op het bestaan van spanning en onrust over hetgeen moge lijk staat te gebeuren tusschen China en Japan. De Neue Freie Presse ontving een telegram van den 25en uit Petersburg van den volgenden inhoud: „In wélingelichte kringen hier ter stede (Petersburg) wordt geloof geslagen aan de mogelijkheid eener verscherping van het Chineesch-Japansch conflict. Het gerucht gaat dat de Russische reserve officieren in Transbaikalië de aanzegging ontvingen, zich te Irkoetsk in gereed heid te houden. Een aantal reserve-of ficieren daar werd opgeroepen. De koop lieden te frkoetsk zijn ongerust. Er wordt beweerd, dat uit Zuid-Rusland twee le gerkorpsen naar Transbaikalië zullen worden gezonden". Voorts on.ving de Neue Freie resse bericht uit Odessa dat de daar staande vierde brigade naar de Chineesche grens gaat. De Neue Freie Presse brengt een en ander in verband met de spoorwegmoei lijkheden in Mantsjoerjje. Eenige dagen geleden was bij Berlijn de houtvester Schwarzenstein uit een hinderlaag doodgeschoten. Het onder zoek naar den moordenaar heeft een zeer dramatischen keer genomen Schwarzenstein's eigen zoon, een jon gen van twee-en-twintig jaar, die een betrekking had bij een houthandelaar, is onder zware verdenking in hechtenis genomen. Hij heeft nog niet bekend, maar alles getuigt tegen hem. Het derde geweer van den houtvester was kort na den moord verdwenen, maar stond Vrijdag weer plotseling op zijn gewone plaats. Verder deed de jonge man tegenstrijdige mededeelingen over oen verstuiking van zijn enkel. Hij iag dikwijle met zijn vader overhoop, nadat hij met wissels geknoeid had. Het spoor van den moordenaar liep van de hinderlaag aan den rand van het bosch langs een voetpad naar de Müggelsee. De honden van de politie, die dat spoor volgden, kwamen ook aan een voor in een braak liggend veld, waar de moordenaar blijkbaar met zijn voet in gestruikeld was. Vandaar snuffelden zij voort tot zij voor het huis van den houtvester bleven staan. Een van de honden sprong daarna op den zoon van Schwarzenstein toe, die op eenigen afstand stond te kijken. De hond was niet van hem weg te krijgen. Schwarzenstein, die van den snuffelenden hond niets te vreezen had, werd zeer onrustig. Zaterdagmiddag bracht men hem naar de plaats van den moord. Hij beefde over het heele lichaam en riep luide: Help, help! Te Lyme Regis, in Dorset, staan aan de kust de rotsen te branden. Dikke wolken rook stijgen er uit op, en men ziet ook vuur. Door de sterke afwisse ling van koude en warmte is, zegt men, het ijzer-pyriet in de rots ontbrand. In het Port Arthur-proces heeft het getuigenis van kolonel Wersjinin veel opzien gebaard. Na de overgave had Wersjinin met groote moeite achttien wagens van de Jcpanners gekregen voor de vrouwen en kinderen der officieren. S'iösscl stond echter niet toe de wagens voor de vrouwen en de kinderen der officieren te gebruiken, maar nam ze voor zijn eigen bagage in beslag. -De Trouwen en kinderen der officieren 'moesten negentien werst te voet afleg gen. Inbrekers hebben uit de werkplaats van een graveur in West Norwood 3 mi niaturen gestolen, die aan de koningin van Engeland- behoorden. Zij waren op ivoor geschilderd en met goud omlijst en stelden drie van hare dochters voor. Men vreest dat het de dieven, die al lerlei andere dingen van waarde hebben meegenomen, alleen om het goud te doen is geweest en zij de miniaturen zelf vernield hebben. De heele Londen- sche politie is in de weer. Volgens een later bericht zijn de drie miniaturen te Brixton in Engeland teruggevonden. Een man bood ze in een kroeg aan den waard te koop. Hij kreeg er twee pond voor. Volgens het bericht is de verkeoper zoek. Volgens de Scheepvaart is er aan boord van de Moskwa, van de Russi sche vrijwilligers vloot, van Rotterdam naar New York, onderweg een vrouw overleden aan typhus, naar verklaring van den scheepsdokter, De gezondheids- beamblen te New York dachten echter, dat het wel iets ergers kon geweest zijn, en alle 485 reizigers moesten in quarantaine. Maandag is de derde en laatste ter mijn van de schatting, die Engeland Tibet na de expeditie van 1904 heeft opgelegd, te Calcutta betaald. Nu zullen we zien of Engeland het Tibetaansch grondgebied, dat 't alleen bezet zou houden, zoolang de schatting niet geheel betaald was, zal ontruimen. De Times deelt mede, dat de veel besproken Cullinan-diamant voor 12 maanden verzekerd is voor een bedrag van 250,000 pond sterling. Volgens bericht uit Tandzjer is sultan Abdel-Azis van plan naar Fes te gaan er heeft hij groote sommen gelds vooruit gezonden om zijn weg te banen. Men zegl, dat Abdel-Azis zijn broeder Moelai Mohamed, dien hij veertien jaar als een gevangene beeft behandeld, de vrijheid hergeven en hem tot bevelheb ber van zijn troepen te Rabat benoemd heeft. Verder heet 't, dat de Franscben Aga- dir, de haven in bet Zuiden van Ma rokko, willen bezetten. De Duitsche justitie zal binnenkort met een internationaal bedrieger afre kenen. Het is zekere Walz, uit Neuren- burg, die sedert jaren, van Nederland en Frankrijk uit, een uitgebreiden handel dreef in balletjes, die vorens zijn be weren ammoniak bevatten en die men in de peer van een petroleumlamp moest doen, om het licht te verbeteren. Deze ammoniakballetjes werden met veel ophef in Duitsche kranten aanbevolen. Walz stelde ook vele agenten aan, die in den beginne overstelpt werden met bestel lingen, welke in werkelijkheid van Walz zelf afkomstig waren. De schijnbes<el- lingen moesten dienen, om diemenscben te verleiden groote voorraden van bet waardelooze bocht op te doen. Wantde „ammoniakballetjes" waren in werkelijk heid naftaline-balletjes. Walz heeft hon derdduizenden met zij n geknoei verdiend, maar niet ongestoord van de vruchten van zijn bedrog kunnen genieten. Hij is in handen van de politie en zal eer lang een rondrt is door Duitschland moe ten doen, om van verschillende recht banken loon naar werken te ont zangen. Bij een slede wedstrijd te Gex bij Ge- nève zijn er gisteren ernstige ongeluk ken gebeurd. Eerst was het een toeschou wer, die om een weddenschap de baan overstak juist toen er een slede, met een groote vaart de holling afkwam. Hem werden beide beenen gebroken. Een vol gende slede vloog, om een paar toeschou wers, die in de baan stonden, te ont wijken, tegen een telegraafpaal op. De inzittenden kregen zware kneuzingen, één een schedelbreuk, en een andere een dijbeen gebroken enz. In het geheel zijn er 13 menschen gewond, 7 ernstig. De reactionaire partij te Tabriz in Pevzië heeft een oproep aan alle partijen gericht, om de onderlinge twisten te laten rusten en samen naar de grenzen te trekken tegen den buitenlaudschen vijand, die reeds een niet gering deel van de provincie Aserbeidschau heeft bezet. De oproep heeft echter geen ge hoor gevonden, want Zondagmiddag be gon een beschieting van de stadswijk Daratschi, welke tot den avond duurde. In deze wijk wonen de steeds grooteren aanhang krijgende leiders der reactio nairen. IMaaiselHk ilicuwii. HEUSDEN, 28 Januari. In den avond van 25 dezer werden hier ter stede bij drie verschillende eigenaren looden pijpen gestolen, die later bij een inwoner alhier zijn verkocht. De Rijkspolitie alhier heeft den dader opgespoord en bet gestolene teruggevonden. De dader is een oud bekende. Tot ons en veler genoegen kunnen we mededeelen, dat sinds gisteren, Dinsdag^ alle stoombooten weder den dienst hebben hervat. Naar Gorinchem, Rotterdam, 's Her togenbosch en Amsterdam zagen we reeds booten op- en afkomen. NIEUWKUIK. Den 23en dezer hebben zich zes personen uit Nieuwkerk schuldig gemaakt aan het visschen zonder vergun ning, in de gracht van het klooster „Onzenoord". Door de Rijkspolitie uit Heusden is pro ces-verbaal opgemaakt. GIESSEN. Het aantal leden van de alhier bestaande zangvereeniging „Utile- Dulci" is gister met 8 vermeerderd, en bestaat nu alzoo uit 23 mannelijke en 9 vrouwelijke leden, wel een bewijs dat er in deze kleine gemeente veel ambitie voor zang is. Gister ontstond alhier bij van E. een begin van brand tegen een hooischelf, welke nog bijtijds met eenige emmers water ge- bluscht werd. Naar men verneemt was de brand ontstaan door het spelen met luci fers van eenige kinderen. ANDEL. Zondag 2 Febr. zal den WelEerw. Heer Ds. van der Put, predikant bij de Herv. Gem. Alhier eene predikbeurt te Rotterdam waarnemen, en zal alsdan hier voor de Gemeente optreden: Ds. Dekker, uit Gameren. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadszitting van Woudrichem van Vrijdag 24 Januari. Afwezig de heeren de Bosson en Daim. Voorz. de heer P. Verhagen, Burgemeester. De voorzitter opent de vergadering (de eerste in dit jaar) en spreekt de hoop uit dat de beraadslagingen mogen strekken in het belang der gemeente, dat de financieele toestand in dit jaar voor de gemeente gun stiger mogo zijn, wenscht de raadsleden gezondheid en hoopt op een eensgezindheid om de belangen der gemeente te kunnen behartigen. Hierna worden door den secretaris, de heer J. L. G. Kingmans, voorgelezen de notulen der vergadering van 31 Dec. j.l. welke onder dankbetuiging aan den op steller worden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Van zijne Excellentie den Commissaris der Koningin, een bericht, dat met 1 Jan. 1.1. is herbenoemd tot lid der Gezondheids commissie de heer H. J. van Engelen te Heusden. Van den heer Eerstaanwezend Ingenieur te Gorinchem, een schrijven dat de Minister van Oorlog afwijzend beschikt op het aan bod van den gemeenteraad om voor een bedrag a f 25 zonder meer, het water uit de Rijkspomp, staande in het kogelpark, voor de ingezetenen beschikbaar testellen. De voorzitter stelt voor het schrijven voor kennisgeving aun te nemen, waartoe besloten wordt. Van Ged. Staten eene kennisgeving dat de goedkeuring der begrooting over 1908 door hun is verdaagd en B. en W. ge machtigd tot een uitgave tot op de helft der begrooting, benevens een nota van aanmerking op deze begrooting. De nota van aanmerkingen betreft de ontvangsten cn uitgaven der visscherij, waarom Ged. Staten bezwaar hebben een hoogere subsidie voor het onderwijs toe te staan, daar de uitgaven voor de visscherij door de inkomsten niet of onvoldoende gedekt worden. De voorzitter geeft nu te kennen, dat B. en W. eene conferentie hebben gehou den met het bestuur der visscherij-veree- niging, ter bespreking van het bezwaar der Ged. Staten, om, indien dit mogelijk is, een hooger percentage door de visschers aan de gemeente van de visscherij te doen opbrengen. Het resultaat dezer bespreking, waarvan notulen worden voorgelezen, hebben niet het gewenschte gevolg gehaden is door het bestuur der visscherij-vereeniging verklaard, geen hooger percentage uit de opbrengst der visscherij te kunnen aanvaarden. De heer Wierikx is van meening, dat van het vischwater te Heusden een hooger percentage zoude kunnen vastgesteld worden. De heer Kole is hier ook wel voor, maar wil dit alleen zien toegepast op de kleine visscherij. De visschers hebben nog al wat water gepacht, en wanneer 10 pCt. van de groote visscherij te Heusden betaald moest worden, zoude men het dan direct in den steek laten. Na over deze zaak nog wat gesproken te hebben wordt besloten met de visschers eene overeenkomst te treften, waarbij zal worden bepaald, dat voortaan van de kleine visscherij te Heusden 15 pCt. in plaats van 10 pCt. geheven zal worden. Aan Ged. Staten zullen deze plannen worden kenbaar gemaakt. De heer Wierckx deelt aan den voor zitter mede, dat het Burgelijk Armbestuur geen reglement noch rooster van aftreding bezit en verzoekt B. en W. in deze leemte te willen voorzienhetgeen door den voor zitter beloofd wordt. Benoemd werden tot leden van het stem bureau de heeren Schaap en Wierckx, en tot hunne plaatsvervangers de heeren Baks en Daim. Besloten wordt een bedrag van f 5. uit te trek te voor gemaakte kosten door de onderofficieren, belast met het geven van voorbereidend militair onderricht. De agenda afgehandeld zijnde, bespreekt den heer Kole het schrijven van den Eerst aanwezend Ingenieur en ziet er gevaar in, dat schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De beleefdheid vordert het te be antwoorden hij zou gaarne een nader voor stel willen aanvragen. De analyse van de monsters water uit de pompen dezer gemeente besprekende, kan de heer Kole zich met de uitdrukking „geen te strenge eischen" niet vereenigen; het water is goed of niet goed, en versoekt den Voorzitter om een afschrift der anaiyse, wat hem wordt toegestaan. De heer Kole zegt plan te hebben, het water voor eigen rekening eens scheikundig te laten onderzoeken. De Voorzitter, den heer Kole van repliek dienende, zegt, dat het aanbod van den raad betreffende de pomp in het Kogelpark, is geweigerd en een nadere overeenkomst door de buitensporige eischen van den Eerstaanwezend Ingenieur is afgewezen. De analyse besprekende erkent de voor- zittter een verschillende opvatting, doch zegt gedekt te zijn zelfs door de gezond heidscommissie. Hierna wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Stitmnetilnud. Men schrijft uit Amsterdam: Wij stelden Zaterdagmorgen, aan den kabinetsformateur, mr. Th. Heemskerk de vraag, of iu zijn terugkeer naar de hoofdstad, tot voorloopige hervatting van zijn werkzaamheden als wethouder van financiën, eene aanduiding mag gezien worden dat de ministerieele crisis haar einde is genaderd of weldra nadert. Het antwoord van mr. Heemskerk luid de ontkennend. Er valt op eene spoe dige oplossing niet te rekenen. De tus- schentijdsche overkomst houdt verband met de noodzakelijke afdoening van allerlei gemeentezaken, waarvan de be handeling geen langer uitstel lijden kon. Men meldt uit Vlissingen: De redders van de schipbreukelingen van den op 14 December op de Ras sen onder Westkapelle gestrande En- gelschen schoener Doris zijn reeds op verschillende wijzen gehuldigd. Echter ging deze huldiging tot nog toe uit sluitend van particuliere zijde uit. Za terdagmiddag echter droeg deze een meer officieel karakter, daar thans de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot red ding van schipbreukelingen de redders zoowel de bemanning der reddings boot Koning Willem III als de familie Schroevers een blijk van hoogach ting wenschte aan te bieden. Om 2 uur waren hiervoor op de so- citeit van het Nederlandsch loodwezen de redders en verschillende autoriteiten en genoodigden bijeen en werd hun onder hartelijke toespraken een blijvend aandenken aangeboden. Schipper Schroevers (van de botter De Vijf Gebroeders) en schipper Jilleba (van de reddingsboot Koning Willem III) ontvingen een zilveren medalje van H. M. de Koning-Moeder en de groote zilveren medalje van de Redding-Maat schappij, terwijl al de overige redders de kleine zilveren medalje van de Red- dings-Maatschappij werd toegekendbij alle medaljes was een getuigschrift ge voegd. Zaterdag werd door den Burgemees ter ten stadhuize aan den jongen Jacob van de Ketterij en zijn moeder mee gedeeld, dat het Z. K. H. Prins Hen drik der Nederlanden heeft behaagd, als blijk van Hoogstdeszelfs waardee ring voor het aandeel, dat hij heeft genomen in de dappere en mensch- lievende daad der redding, f 50 te voe gen bij het bedrag, dat namens de hul digingscommissie op een postspaarbank- boekje voor hem is ingeschreven en waarover hij op dezelfde wijze zal kun nen beschikken als over het bedoelde bedrag der huldigingscommissie. Tevens is bij Kon. Besluit van 24 dezer als blijk van goedkeuring en tevredenheid de gouden eeiepenning voor menschlisvend hulpbetoon en een loffelijk getuigschrift toegekend aan Jacob Schroevers, schipper, F. H. Jilleba, schipper van de reddingboot Willem III, beiden te Vlissingen; en de zilveren eerepenning en een loffelijk getuigschrift aan Job Schoevers, G. Schroevers, J. Schoevers Jr., K. Schoevers, L. Schroe vers, J. van de Kettery, allen werkzaam te Vlissingen; I. Kamermans, L. Jil leba, J. Jobse, W. Burgers, D. J. Balje, en C. F. de Smit, allen behoorende tot de bemanning van de reddingboot Willem III te Vlissingen, wegens de door hen, hierboveu genoemde redding. Vrijdagmiddag omstreeks half vier bemerkte men, dat de telefoonpaal aan den Zeedijk te Hilversum door het trekken der zwaar met rijp belaste dra den onrustbarend begon te hellen. Om hem weer recht te krijgen, moest de werkman W. Levendag naar boven om aan de top een draad te bevestigen, die in tegenovergestelde richting aan den grond werd vastgemaakt. Boven bij de draden gekomen en bezig zijnde met het lastige werk, knapten plotse ling onder een heidensch lawaai alle draden in de richting Heerenstraat af, waardoor de telephoonpaal zoodanig De gemeenteraad van Baflo heeft voor eenige dagen een perceel bouwland aan gekocht, groot pl. m. 1.37 H.A. Het zal in een aantal akkers verdeeld en tegen den kostenden prijs aan ingezetenen verhuurd worden. Het doel daarvan is de gezinshoofden op een goedkoope wijze aan tuingrond te helpen. Er is veel be hoefte aan akkerland, zooals blijkt uit de hooge huurprijzen, die bij publieke f verhuringen besteed worden. Naar het hulpziekenhuis op Hoogë^ noord te Rotterdam is een derde pok lijder vervoerd. Het is een matroos van het Engelsche stoomschip Robert Adamson, uit Potti in'de Zwarte Zee, derwaarts gekomen. Aan het station Zoetermeer-Zegwaart is gisteren de dienstbode van den sta tionchef bij het overloopen der spoorlijn door den sneltrein van 7 uur uit Gouda overreden. Verschrikkelijk verminkt werd zij levenloos opgenomen. De rijp, die de vorige week, als trouwe gezel vau den mist, al wat hem hou vast gaf, met prachtig wit afzette, is door het gestadig aangroeien voor de telefoon en telegraafdraden een last geworden, zoo ondragelijk, dat tallooze lijnen het op hebben gegeven en ge knakt afhangen. Ook veel telefoonpalen zijn door de vracht als riet afgeknapt. Vooral Vrijdag en Zaterdag waren de storingen door geheel ons land ont zettend. Rotterdam was zoo goed als van alle telofonische en telegrafische gemeen schap met binnen- en buitenland ver stoken. Een warboel, ale toen in ons telegrafische verkeer heerschte, is nog niet beleefd. De nuchtere officieele boodschap luid O deRotterdam heeft geheele storing met jj België,Duitschland, Engeland en Frank rijk. Amsterdam heeft geheele storing met België en Duitschland, terwijl Londen van Amsterdam uit slechts op één draad bereikbaar is. Er waren nog enkele plaatsen, die een enkelen lijn vrij hadden. Men noemde o.a. Gouda. Maar het fluks daarheen geleide ver keer overstelpte zulke kleine kantoren en deed ze onder de opgegeven taak spoedig capituleeren. Met het buitengemeentelijke telefo nische verkeer wae het al niet beter. Des ochtends aangevraagde dringende gesprekken met Amsterdam waren pas des avonds om acht uur aan de beurt. Rotterdam was naar buiten toe bijna telegrafisch en telefonisch doofstom. De schade, welke door het breken van palen en lijnen in ons land geleden wordt, is onberekenbaar. In de regeeringsantwoorden op het Voorloopig Verslag der Eeiste Kamer omtrent de Staatsbegrooting voor 1908 zegt de Minister van Justitie, de Rijks- veldwacht besprekende, dat voor de surveillance op den Biesbosch en de daarmede in verband staande w.ateren A een proef zal worden genomen met het huren van een kleine stoomboot of een motorvaartui gj e. Men meldt uit Steenbergen Gieterennacht is hier een brutale in braak gepleegd. In de Olmendreef bij den landbouwer Franken zijn dieven langs het dak door wegschuiven van pannen binnengekomen, schoven toen Naar verschillende bladen vernemen, zal het komende ministerie vermoede lijk samengesteld zijn als volgt: Jhr. S. van Citters, Financiën. Mr. Th. Heemskerk, Binnenl. Zaken. Jhr. mr. H. W. van Asch van Wijck, Buitenlandsche Zaken. A. G. Ellis, Marine. Mr. J. A. Loeff, Justitie. A. W. F. Idenburg, Koloniën. A. S. Talma, Arbeid. W. D. H. baron Van Asbeck, Oorlog.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2