Keukenmeid, MAST C. BOUM VN, Houlverkooping. A. van Dijk Zn.. Heu den w Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. C. van der Ucnlen Zonen. Gelderse lie Creiliet-Vereeiiiii'ius Openbars Verkoomng it - HEUSDEN. Meiier wr Mep&e 's-BOSCH, Si-Jozefstraat Notark KERKHOVEN, jÊ0% Geregeld voorhanden: openbaar verpachten Prijs per heele flacon 50 cant halve flacon 25 eent publiek verkoopen: Marmer- en Steenhouwerij. I EUGENE DE JONG, Alles tegen zeer concurreerende prijzen. Belast zich met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparation, enz. op elk gebied. Grootste inrichting v. d. aard in Nederland Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. moeder, volgens de verklaring van buurvrouwen, het kind zoodanig met een stoffer had geslagen, dat de sporen nog lang daarna zichtbaar waren. (De zaak is mede reeds aangebracht bij den Voogdijraad, teneinde de ouders uit hun gezag over de kinderen te ontzetten.) Men meldt uit Stavenisse Eergisterenavond was de Gemeente veldwachter, tevens onbezoldigd rijks veldwachter J. Stoel met zijn collega J. Klippel op surveillance, toen hij onverwacht door een schot getroffen op den grond viel. Op zijn hulpge roep kwam K., die zich op eenigen afstand bevond toesnellen. S. was boven den enkel getroffen door een schot uit een zoogenaamd revolverkanon, dat daar was geplaatst tot het vangen van hazen en konijnen. Op het daartoe gespannen touw had S. getrapt en het schot was afgegaan. Op een kruiwagen werd S. door K. thuis gebracht. Het kanonnetje bevindt zich in het bezit der politie. Naar wij vernemen, zal de Bond van suikerfabrikanten in de provinciën Zuid- Holland en Zeeland (uitgezonderd Staats- Vlaanderen) met het contracteeren van beetwortelen beginnen op Maandag 2 Maart a.s. Uit de rivier de Maas onder Reuver is opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon, naar gissing 35 jaren oud. Daar het lijk gevonden werd met een zakdoek als prop in den mond en een er om heen gebonden, vermoedt men een misdaad en is het lijk door de justitie geschouwd. In de laatste dagen heeft de politie te Rotterdam verscheidene menschen aangehouden, vooral straatdieven. Het gevolg er van is, lat het huis van be waring aldaar op het oogenblik plaats te kort komt voor preventief gevange nen. Men meldt uit Almelo: Maandagmorgen is er op de Textiel fabriek voorheen H. B. Scholten, al hier, door het vaste personeel en een wever, die aan het werk is gebleven, een aanvang gemaakt met het afweven van de op de getouwen zittende stukken. Vier der vaste arbeiders, die daartegen bezwaar maakten, werden onmiddellijk ontslagen. Maandagmiddag om twaalf uur is het vaste personeel door een groote menigte uitgejouwd. Te Heithuijsen had Z. H. zijn spaar penningen, c.a. f 200, in den grond geborgen. In den nacht van Zondag op Maandag hebben gedienstige handen het opgegraven en meegenomen. Het „Hbld" geeft nog eenige bij zonderheden over den Cullinan-diamant. Het oorspronkelijk gewicht van den ruwen steen was 3027 karaat; wanneer hij afgeleverd zal worden verwacht men dat de geslepen steen ongeveer 2000 karaat zal wegen, êen juweelenkaraat 20,53 Ctgr. zijnde, dus nog geen half kilogram. Er zullen dan 58 facetten aan geslepen zijn, dat is het meest voorkomend getal voor geslepen dia manten. Hij vertegenwoordigt naar de intersieke waarde een bedrag van zes millioen gulden, doch om zijn zeld- zaamheidswaarde kan men hem gerust op twaalf millioen schatten. De vorm, dien de steen zal krijgen, wordt geheim gehouden, volgens voor schrift van den Koning van Engeland, die de eigenaar is van den Cullinan, en hem later een plaats zal inruimen bij zijn kroonjuweelen, waarbij er geen is, die hem in grootte, pracht of waar de in de verste verte nabij kan komen. Nu de voornaamste operatie het klo ven afgeloopen is, worden de verdere bewerkingen bestudeerd. Die zijn ech ter lang niet zoo belangrijk als de eerste. Daarna wordt de diamant, die dan reeds wat fatsoen zal hebben gekregen, aan den slijper ter hand gesteld. Deze moet natuurlijk ook een eerste vakman zijn. Tijdens het werk wordt hij opgesloten in het groote, helderverlichte, afzon derlijk gelegen vertrek op de tweede verdieping van den zijvleugel der fa briek, hij met drie assistenten en een der firmanten. Gedurende een geheel jaar dat is de tijd, dat de bewerking vermoedelijk zal duren zullen zijn werkuren van 's morgens zeven tot 's avonds negen zijn, zonder dat hij het vertrek mag verlaten, ook niet voor zijn maaltijden. De kamer grenst aan het kantoor van de firmanten, die er den sleutel van bewaren. Het slypen en polijsten zal op bi- zondere wijze geschieden, met gereed schappen, die afzonderlijk voor den Cullinan gemaakt zijn. De kloverstok lijkt wel den dikken bomstok voor een Turkschen trom, de slijpersschijf is een vierde grooter dan de gewone, en zal 2400 omwentelingen per minuut maken. Het boort is natuurlijk in veel grooter hoeveelheid noodig dan in gewone ge vallen. Over de kluis, waarin de diamant 's nachts bewaakt wordt, nog dit, dat het een van de geweldigste is, die er bestaat; de muren zijn meer dan een halven meter dik van cement en ijzer. Er zouden veertien dagen noodig zijn om er door te komen. En dan uog De kluisdeur kan slechts geopend wor den met een cijferslot, dat de chefs van de firma alleen kennen. Achter de zware deur is een hek van ijzeren sta ven. Pas als dit opengesloten is kan de inwendige ruimte electrisch verlicht worden. In de ruime kluis staat de groote brandkast, als mahoniehout ge schilderd; er zijn geen sloten aan te zien, doch achter een geheim schuif- paneel zijn er negen. Als de buiten deuren van de brandkast geopend zijn, moet nog een loketje opengesloten wor den, enwat er dan te zien komt, vindt men hierboven beschreven. Het gebouw wordt door eigen gewa pend personeel en politie dag en nacht bewaaktde kluis afzonderlijk door twee beambten, die 's nachts door een elec trisch controlestelsel elk half uur van hun tegenwoordigheid ter plaatse moe ten doen blijkenwijzen de controle- teekens slechts een seconde te laat, dan worden de bewakers ter verantwoording geroepen. Men meldt uit 's-Gravenhage Door bemiddeling van de arbeids beurs vertrokken een viertal gezinnen naar Heerlen. De mannen zijn daar geplaatst als mijnwerkers bij de staats mijn. Het heeft moeite gekost lief hebbers te vinden. Voor goede wo ningen, uitrusting enz. is gezord. Men wil aldus een proef nemen met het te werk stellen van Haagsche werkloozen in de staatsmijnen. Mocht blijken, dat hier menschen zijn te vin den, die voor dat werk geschikt zijn, zoo zou het wellicht een volgende maal minder moeilijk vallen gegadig- nen te vinden, dezen aan een goede broodwinning en de staatsmijnen aan arbeidskrachten geholpen zijn. Een vrouw uit Hillegom was Don derdag voor zaken naar Herzeele (Bel gië) gegaan. Daar zij 's avonds met den laatsten trein nog niet was geko men, gingen haar zonen op zoek, doch vonden haar niet. Haar lijk is Vrijdag morgen door voorbijgangers gevonden. Zij stak met het hoofd in de modder eener sloot. Daar het hoofd sporen van geweld droeg en zekere waarden die zij bij zich moest hebben, verdwenen wa ren, denkt men dat er een misdaad gepleegd is. Er heeft Donderdagmiddagte Alkmaar een droevig ongeluk plaats gehad. Ter wijl twee kleine meisjes uit het gezin W. in de Snaarmanslaan een oogenblik alleen waren, schijnt het oudste, een vierjarig kindje, de kachel te hebben geopend om er kolen in te werpen. Blijkbaar is de vlam uit de kachel ge slagen, althans de moeder, die zich op een plaatsje bevond, zag plotseling, dat de kleertjes van haar kind in brand stonden. Zij bluschte de vlammen met water. Een dokter, die gehaald werd, oordeelde opneming in het ziekenhuis noodzakelijk, het kind werd naar het stedelijk ziekenhuis gebracht, waar het aan de bekomen brandwonden is over leden. Men meldt uit Amsterdam: Naar wij met zekerheid vernemen is aan den heer A. W. F. Idenburg, met ingang van 20 Mei a.s. benoemd tot minister van Koloniën, tot dien datum verlof wegens gezondheidsredenen ver leend als Gouverneur van Suriname. Zondag wandelde op den Morschsin- gel te Leiden een meisje en ontmoette er haar vroegeren verloofde, die het engagement met haar verbroken had. Zij liep op hem toe en stelde hem voor het feit óf zich met haar te verzoenen óf aan te zien dat zij zich voor zijn oogen verdronk. De jonge man aarzelde een oogenblik, doch weigerde daarna, waarop, de daad bij het woord voegend, het meisje in den Singel sprong. De politie kwam spoedig opdagen en haalde het onbezonnen meisje op het droge, waarna zij per rijtuig naar huis werd gebracht. Biirxerllilie Ktaiid. Heusden van 11 tot 18 Feb. Gkborkn: Antonia Wilhelmina, d. v. D. Kamerman en J. M. Valk. Overleden: Hendr. Chr. Ferdinand M«rkx, 5 jaar. Mark tbr richten. ot heden kondt gij wan hopen aan u.we gene zing, maaglijdersde lezing van het volgende zal u van uw wanhoop en van uw kwaal ge nezen. Gij Jcrijgt er toch de aanduiding in van het beste middel dat gij kunV nemen om op nieuw een goede spijs vertering en een vol komen opname van uw voedsel te verkrijgen. De Pink Pillen her stellen de slechte ma gen. Zij verteren niet het voedsel in plaats dat de maag dit doet, wat een slechte wijze van handelen zou zijn, maar zij geven aan de maag /de kracht zelf de ver- teringsarbeid te verrichten. De maag werkt om de spijzen fijn te maken, te mengen en te verteren, zij moet de maagsappen afscheiden en eeri soort van brouwing van het voedsel bewerkstelligen. Wij bemer ken dat niet, in aar het is zoo. Indien de maag verzwakt/is, doet zij natuurlijk niets of bijna niets/van dat alles. Dan blijft het voedsel in de magg zonder verteerd te worden. En zoodra het dan tot ontleding is gekomen, kunnen wij het niet langer verdragen én braken wij het uit. De hemel kent het lijden daar door veroorzaakt. De Pink Pillen geven veerkracht aan de maag en versterken haar. Zij hebben Mej. Van Wijk, Herlaarstraat 11, Rotterdam, genezen die ons schrijft: „Sedert langen tijd leed ik aanhoudend aan de maag. Ik had voor en na mijne maaltijden ontzettend hevige krampen, bij na altijd door brakingen gevolgd. Daar de middelen die ik gebruikt had, mij niet hadden kunnen genezen, heb ik de Pink Pillen genomen die eene verrassende en snel/afdoende uitwerking hebben gehad." De Pink Pillen genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwak te, /rheumatiek, scheele hoofdpijn. rijs f 1.75 de doos, f 9.perödoozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot- rdam, hoofddepóthouder voor Nederland én Apotheken. France toezending tegen postwissel. Welk voed se! voor Kinderen enZiek Waterhoogte Maastricht (brug.) 17 Febr. 0.70 M. boven 0. 18 1.30 IdverlenÜêu. De Heer en Mejujfrouw MENDEL KROONSTUIVER, o^ven kennis van de geboorte van hun Zöon ADRIANÜS CORNELIS. MevrouwDE GIJSELAAR te Gorcum, verlangt met r Mei, eene bekwame P. G., die goed kan werken. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, zal ten overstaan van Notaris ZIJNEN DE GIER te Heusden, op Woensdai 4 Maart 1©©8, des namiddags om/S uur, in het Koffiehuis „Concordia" van K. van den Berg, te Heusden, zonder onraad en bij enkelen afslag, in het Om te beweideiyin 1908, de Uiterwaarden aan de Noord zijde van den Nieuwen Maas mond, genaamd de Herptsche Waard onder Herpt en he* Hoornwerk onder Nederhemert, in 4cht Kavels. De afheining geschiedt van Staatswege. Betaaldag 1 Mei 1909. Boekjes a 10 cent verkrijgbaar bij voor noemden Ontvanger, K. van den Berg te Heusden, den Waardsman te Drongelen en /door tusschenkomst van iederen Ont vanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de ontvanger te Wer kendam. lang, schoon en zwear in verschillende kavels, te Werkendam Te SEEEFWIJR, aan het veer, op Donderdag; SO Februari 4©©8. des vóórmiddags 4© uur precies, en te WERKENDAM, aan den Boom, op Donderdag; SO Febru ari 4008, des namiddags 8 uur precies. Eenigst afdoend middel voor den hardnekkigsten hoest en verkoudheid. Bijzonder aan te bevelen voor Borst-, Long- en Asthmalijders, Croup en Kinkhoest. Alleen verkoop voor Heusd' O en Omstreken: Notaris DE VOCHT te Waalwijk zal ten verzoeke van den heer J. TIMMERMANS Wzn. te Waalwijk (op Vastenavond) Maandag; 8 Maart 1908 v.m. ÏO uur precies, Een groote partij mooie TIM VER SPARREN, OPLEGGERS; HE1NSPAR- REN en KNUISTEN J*enevens eenige koopen BRANDHOUT en verder ge rief. Voorts zyjréar EIKEN SCHAAR HOUT, TAKKEN, en SN0EILING zoomede/een groote partij droge EIKEN/ MUSTER0. Alles gelegen onder Loonopzand aan den MeUtdijk en Achterste Hoeven. Hinthamerstraat A 30, - 's-BOSCH. - 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijks geopend. Specialiteit in: Platina Portretten. Artistieke afwerking. Goedkoopste prijzen. Op alle plaatsen aan huis te ont bieden tegen de billij kste prijzen. Best adres voor 'Girafmonumenten en Schoorsteenmantels. Specialiteit in fijne Marmer en Hardsteenwerken. BOTERMARKT i lOS, Magazijn en Kantoor Botermarkt O 69, O 69a, Voor Huismoeders het adres van Borstelwerk en Schoonmaakartikelen. Voor Landbouwers het adres voor Spaden, Zeisen, Uarels, Kijven, Schoppen enz. Voor Weehouders het adres voor Touwwerk, Hciningdriiad, Vlechtwe-k,Puntdiaad. Voor Huiseigenaren het adres voor Verfwaren, Behanseipapier, Asphalt, euz. Voor AWederverkoopers het adres voor Kramcrfjen in giroote sorteering. Voor Ambachtslieden het adres voor Gereedschappen en alle soorten Uier- waren. Voor Jagers het adres voor Geweren en Ammunutie. Voor Wisschers het adres voor Garens, Katoen en Caoutchouc. N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Machinebouw, J5 HLÏÏUSDEN (N.U.) Tel. iDterc. Nr. 1 Tel. adres, Bergmaas. Geregelde Stoombootdien ten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerhrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d, Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Wlaardlngen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Hrusdkn. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. BNiot. Album en PrUacouraiit »s> aanvrage franco. WAAL WIJ K, Oroote Straat, no. 284. kapitaal94 millioen sulden. Reservefondsenf 888438.3Z1. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in depót en in rekening-courant met rente-vergoeding. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons ea losbare stukken. Levert chèques, wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. S. SADÊE, Commissionnair in effecten. V W ERKEN BAH. De wetting der boter ie dete week Of de markt 65 ets., in de winkels dus 7 et-, per half kilo. Eieren f 0.80 de 26 stuks. QORINCHEM, 17 iebr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 155 runderen, 12 nuchtere halveren, 44 vette varkens 67 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 190 270, kalfvaarzen f 140 a 210 guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 180 a 220, twee-en-een-halfjarige ossen f 000 a 000. anderhalf jarige 00 a 000 pinken f 00 a 000 graskalaeren f 00 a 00 nuchtere f 8 a 18, schapen f a lammeren f a biggen f 8 a Ï5 per stuk. Vette varkens 19 a 24'/2 vent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8.'5 a 9.00, roode dito 8.00 a 8.25 witte dito fi 10 a 8.30 inl. rogge f 7.40 a 7.50, buitenl. dito f 7.35 7.60, gerst f 4.80 k 5.rÖ, haver f 3.75 a 3.85. duivenboonen 7 50 a 7.60 blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 5.60 a 5 70 alles per heet. Boter 75 a 7 71 ƒ2 et. per half kilo. Eieren f 0.90 a 1.00 per 26. Kippen f 0.70 a 1.00 per stuk. ROTTERDAM, 17 18 Febr. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 963 vette runderen, 976 magere dito 396 vette en graskalveren566 nuchtere kalveren, 173 schapen of lammeren, 1150 varkens, 122 biggen. De prijzen waren a>s volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw 58 cent, kalveren le kw. 110, 2ekw. 7b cl. schapen le kw 56, 2e kw. 46 ct. vette varkens 49 a 45 ct licht soort 43 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 12, «17 idem voor de slacht f 5 00 a 9.00 Biggen f 1.00 a 1 40 per week. ROTTERDAM 17 Febr. Tarwe puike jarig'per 80 kilo, f a - per 100 kilo f 10.75 a 8.75 nienw f a Rogge f 6.15 6.6» per heet. Oerst f 0 00 a 0 00 Chevalier f 0 00 a 00 00 Haver f 7 50 a 7 75, per 100 kilo Bruine boonen f 11 75 a 8 00. witte f 9.00 a 1 00, Erwten 9 50 a 9 00 Zeeuwsche eieren f 4 80 a 5.00, Overmaassche dito f 5 00 a 5 20 ver 100 Appel, bij Nijkerk, 15 Febr. 1908. VAN DOOR I VAN Let s.r.p. op adres: Hinthamerstraat A 30. Teekeningen op aanvrage gratis.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3