in oen nauwe straat te Teheran van het •l ik v:m een huis 2 hommen geworpen naar den Sjah, die naar Dosjantepeh reed, waar hij eenige dagen wilde door brengen. De eene bom sprong in de lucht, de andere kwam in de nabijheid van de automobiel van den Sjah op den grond en ontplofte daar; 3 voorrijders werden gedood, de chauffeur en een twintigtal anderen gewond. De Sjah zat niet in de automobiel, maar in het rij tuig, dat op eenigen afstand daarachter volgde. De Sjah steeg uit en begaf zich naar het dichtst bijzijnde huis, vanwaar hij ongedeerd het paleis bereikte. Een nauwkeurig onderzoek, ingesteld in het huis, van waaruit de bommen werden geworpen en in andere huizen, bleef zonder gevolg; er werd niets ver dachts gevonden. 8*KK.EN»1V lülia Stremming; in het verkeer. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordbrabant maakt bekend, dat bet verkeer over de rolbrug over de schut sluis Andel zal zijn gestremd van Maandag 9 Maart a.s. te 7 uur v.m. tot en met Woensdag d.a.v. of zooveel langer of korter als de voorgenome herstelling der brug zal vorderen of toelaten. 's- HertogenboBchden 28 Februari 1908. De Commissaris der Koningin voornoemd, A. van Voorst tot Voorst. t'lMMtNeliik llcowi». HBUSDEN, 29 Februari. Donderdagmorgen 10 uur, werden we verrast door twee voetreizigers, de heeren James William Duncan Kennedy en Cor nells van der Meij. De eerste is zilversmid, de andere monteur van centrale verwar ming. Ze vertelden ons, dat ze Maandag morgen 8 uur, Amsterdam door de Muider- poort hadden verlaten, om te wandelen door Abcoude, Loenen, Nieuwersluis, Breu- kelen, Maarssen, Utrecht, Jutphaas, Vrees wijk, Vianen, Hagesteijn, Culemborg, Buur- malsem, Geldermalsen, Waardenburg, Zp.lt- UTrttinei, Nederhemert, om Woensdagavond alhier te arriveeren. Ze hebben dus al een aardige afstand te voet afgelegd, onderweg den kost verdienende met den verkoop van briefkaarten. Ze stellen zich voor België, Frankrijk, Spanje, Portugal, Italië, Turkije, Oosten rijk, Hongarije en Duitschland door te wandelen, om dan na drie jaar weder Amsterdam te bereiken. Het waren opgewekte jongelui, die er gezond uitzagen en die, naar wij meenden, wel tevreden waren over het aanvankelijk succes. Ze waren voorzien van passen voor het buitenland, doch konden ons geen boek toon en, dat de datum aanduidt van elke plaats die bezocht is, voorzien van den stempel der gemeente. Ons dunkt dat had er ter controle bij behoord. We wenschen hen succes op de onderneming. In de gisteren gehouden openbare vergadering van den gemeenteraad, was in tie eerste plaats aan de orde een voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente- hegronting van 1907, zulks met het oog np de omstandigheid, dat verschillende posten, die bleken te laag geraamd te zijn, in meerdere of mindere mate moesten worden verhoogd. Het overschot op andere posten bleek ruim voldoende om de ver hoogingen te dekken. De raad hechtte hieraan zijne goedkeu ring. Voorts is behandeld een voorstel van B. en W. tot nadere regeling der jaarwedden van het onderwijzend personeel aan de openbare school, als een gevolg van de wij ziging der lager onderwijswet van 28 De cember 1907, (Stbld. no. 361), waarbij de minima dier jaarwedden is verhoogd. In verband daarmede kwam ter tafel een adres van den onderwijzer A. B. de Moor, strekkende om zijne jaarwedde te verhoogen, met het bedrag, dat de gemeente thans meer van het Rijk genieten zal. B. en W. stellen voor de jaarwedden te bejialen als volgt a. Voor het hoofd der school: beneden 5 dienstjaren f 1100van 5—10 dienstj. f 1150; van 1015 dienstj. f1200 van 1520 dienstj. f 1250, boven de 20 dienstj. f 1300. b. Voor mannelijke onderwijzers van bij stand beneden 5 dienstjaren f 570van 510 dienstj. f 620,van 1015dienstj.f675, van 1520 dienstj. f 750,boven de 20 diensti. f 825. c. V oor onder wij zeressen beneden 5 dienst- jareU f 550,van 510 dienstj. f 600, en verder als sub. 6. Het voorstel van B. en W. werd met algemeene stemmen aangenomen. Aan den gemeente-opzichter is, met het oog op de uitvoering van vele buitenge wone werken in 1907, eene gratificatie ver leend van f 100. Naar aanleiding eener door den Minister van Binnenlandsche Zaken geopperde be denking tegen de ter goedkeuring inge zonden verordeningen, regelende de heffing van hondenbelasting, wordt besloten het thans in de invorderings-verordening voor komende verbod tot het laten losloopen van waak- en werkhonden, in de algemeene politie-verordening over te brengen. Op een verzoek van J. A. van Bavel, tot het niet meer beplanten van den berm van den weg voor zijn huis te Oudheus- den, wordt afwijzend besohikt. In overeenstemming met het advies der gezondheids-commissie is op voorstel van B. en W. besloten, tot onbewoonbaar ver klaring van twee woningen in het Rik ker st raat ja, wijk N. nos. 34 en 35, in eigendom tofbehoorende aan G. Schermers, te Dussen. E'-n adres van L. Merks, waarbij ver- i-wht wordt herstelling van den trap tegen den wal bij zijne woning, is in handen gesteld van B. en W., die reeds de noodige maatregelen hadden genomen ter verbete ring. Aan C. J. H. Sprengers, is eene strook grond langs zijn tuin in gebruik afgestaan, tegen eene j aarlij ksche vergoeding van f 20. Nadat nog mededeeling is gedaan van het jaarverslag der commissie tot wering van schoolverzuim en eenige andere stuk ken van eenvoudigen aard, die alle voor kennisgeving werden aangenomen, is de vergadering door den Voorzitter gesloten. Eene onteigende koe, die met den tram alhier aangevoerd werd, om naar Rotterdam te worden geëxpedieerd, kon de reis niet verder maken, omdat ze in middels den laatsten snik had gegeven. Nadat ze eerst met petroleum begoten en voor het gebruik onschadelijk was ge maakt, is ze onder politie-toezicht begraven. De Nat. Chr. Geh. Onth. Vereenig. alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat op Dinsdag a.s., des avonds ten half acht, op de zaal „Concordia", een gezellige bij eenkomst zal gehouden worden, opgeluis terd door lichtbeelden, voordrachten, enz. WERKENDAM. Woensdag 1.1. verga derde de landbouwvereeniging „Werken dam en Omstreken", in de nutszaal, alhier. Er waren ruim 125 leden bijeen. Nadat de voorz. de vergadering geopend had, werden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd, waarna een 7-tal nieuwe leden in de vereeniging werden opgenomen. De hoofdschotel bestond voor deze verg. in een bespreking der Tiendwet, door den heer L, van Everdingen alhier, die een historisch overzicht den ruim 100-jarigen strijd over het tiendrecht schetste, er op wees, dat het tiendrecht vele malen winst voor de tiendheffers verschafte, waar alleen de tiendplichtigen de oorzaak van die winst waien, wisselbouw door het tiendrecht werd tegen gehouden en ten slotte de huurders ook de dupe waren geworden, wanneer zij tiendplichtig land huurden, daar het ver schil in huurprijs tusschen tientplichtig en niet tiendplichtig land zoo gering was, dat men het nauwelijks kon bespeuren. Z.Ed. de tiendwet van 1907 basprekende wees er op, dat het zaak was, eventueel verschil over schatting enz., niet zoo vei te laten komen, dat het gerechtshof er in gemoeid zou worden, want dan waren de kosten voor den verliezer, zoo niet geheel, dan toch ten deele en werd tegelijk beslissing geno men voor een geheel blok, zoodat zoowel tiendheffer als tiendplichtige voorzichtig moesten zijn. Z.Ed. raadde aan van de ge legenheid gebruik te maken, nog dit jaar van den tiendheffer het recht af te koopen, dan was men zijn eigen baas, kon men zelf zijn zaak berechten en behoefde men niet af te wachten, wat men zou goed vin den omtrent zijne belangen te beschikken. Polderbesturen, landbouwvereenigingen en particulieren raadde hij aan, de hand aan de ploeg te slaan en vanaf heden zoo vlug mogelijk aan het werk te gaan om te doen wat er nog te doen is, daar 1908 daarvoor alleen nog de gelegenheid aanbiedt. Op een paar vragen van eenigen, die iets niet goed hadden begrepen of nog nadere inlichtin gen verlangden werd door Z.Ed. tot vol komen voldoening geantwoord en was de dank dien de voorz. hem bracht namens de gansche vergadering welverdiend. Eenige bestuursleden der vereeniging hadden, naar zij bij monde van den heer Pellikaan mede deelden, eene conferentie gehad met het gemeentebestuur van Werkendam, over het instellen van veemarkten, doch met geen bemoedigend resultaat, want het gemeente bestuur dacht, dat ze geen levensvatbaar heid zouden hebben, en de gemeente geen uitgaven daarvoor zou kunnen doen, zoo dat de vereeniging zelve het benoodigde geld zou moeten verschaffen. De voorz. dankte den spreker voor 't medegedeelde, vond met 't oog op de kas der vereeni ging, dat het niet erg bemoedigend was, doch hoopte op den Raad. De heer van der Sluis, deelde mede, dat een landbouw- cursus of winterschool zou gehouden wor den voor personen boven de 15 jaar, (mins tens 10), die zich dan voor 1 April a s., bij hem moesten opgeven, als de gemeente b.v. voor een vrij verwarmd en verlicht lokaal zou willen zorgen, benevens zoo mogelijk voor eene toelage tot dekking der kosten, terwijl spreker niet twijfelde of Rijk en Provincie zouden dan eveneens wel eene bijdrage schenken. Ieder, ook al was men geen lid der ver eeniging, zou van 't onderwijs kunnen profi toeren, tegen eene kleine tegemoetko ming in de kosten. Wat de gemeente be trof, had hij goeden moed in deze zaak volledigen steun te ontvangen, daar die voor landbouwonderwijs nog wel gelden disponibel had en verwachtte ook van de leden blijken van belangstelling. De uitslag der verloting, die hierna volg de, was als volgt No. 1. een barometer, W. Snoekno. 2. een half mud, J. C. Frederiksno. 3. een familieschaal, J. Stamno. 4. een wekker, P, Baggermanno. 5. een halfstam appel boom, P. Kolffno. 6. een dito pereboom, J. v. Arkel Az.no. 7. een leiboom (peren), G. Millenaar; no. 8. een boter- en kaas- thermometer, D. C. Hakkers no. 9 een fram- bozenstruik, M. v. d. Steenhoven no. 10. een bos zwarte bessen, A. Donker; no. 11.een bos roode bessen, J. Dibbits en no. 12. een bos witte bessen, D. van Arkel. WAALWIJK. De Kamer van koop handel en Fabrieken te Waalwijk, heeft in aansluiting met de Kamer te Leiden, zich gewend tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal, inzake Wettelijke regeling ter bekoming van eenheid van tijd, en tot het Departement van Waterstaat ten op zichte van het verhoogd tarief van bestel en vrachtgoederen, bij de Staats-Spoorwe- gen en Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij, in den geest zooals de Zuster-Kamerste Deventer, Meppel, Hengelo, en andere lichamen, zich ook reeds hebben verklaard. OUD-HEUSDEN. Door het personeel van den heer L. Verhoeven te Heusden, is in een der wielen van het Oudheus- densch veld een snoek gevangen van 16 pond. Dat is nog eens een kerel! GENDEREN. Tot hoofd der bijzondere school alhier is benoemd de heer den Broe der, thans onderwijzer te Scheveningen. Zeer waarschijnlijk gaat ook de heer J. Voorsluis, onderwijzer aan de bijzondere school, ons verlaten wegens benoeming aan eene school te 's Gravendeel. HEESBEEN, c. a. Voor de militie, om in Maart a.s. afgeleverd te worden, is uit deze gemeente slechts 1 loteling, C. Arendse, opgeroepen. VLIJMEN. Dinsdag had alhier een treu rig ongeluk plaats. Bij de kinderen P. v. d. Lee hing in de mandenmakerij een geladen geweer aan den zolder. Een der zoons zou een ris manden er uit dragen, hij stiet bij ongeluk tegen het geweer dat op den grond viel, zoodat het schot afging. De andere zoon Johan, die zat te werken, kreeg het schot in de zij. Aanstonds werd geneeskundige hulp ingeroepen. Zijn toestand is hoogst gevaarlijk. Moge dit wederom een waarschuwing zijn om toeh voorzichtig met die vuurwa pens te zijn. MEEUWEN. J.l. Woensdag werd alhier eene algemeene vergadering gehouden van de Vereeniging tot verbetering van het paar denras in het land van Heusden en Altena. Bij deze gelegenheid werd de onlangs aan gekochte dekhengst „Ehrenberg" aan de leden vertoond. HERPT. Het Kerkbestuur der Ned. Her vormde gemeente alhier werd deze week op aangename wijze verrast met een milde gift van f 150 als bijdrage in de kosten tot restauratie van het inwendige van het Kerkgebouw. Den hooggeaahten en milden gever ook langs dezen weg hartelijk dank. Als geëmployeerd werkman aan de stoomzuivelfabriek alhier, is benoemd T. van den Broek. VEEN Naar men verneemt zal door de agenten volgende week een begin wor den gemaakt met het contracteeren van suikerbieten. De prijs zal meevallen daar deze vermoedelijk f 11.50 per 1000 K.G. zal bedragen met f 70 voorschot per H. A. AALST. Nog steeds komen gevallen voor dat de aardappelen in den kuil door den vorst hebben geleden. De landbouwer v. O. kwam tot de onaangename ontdekking, dat ruim 2 H.L. uit een kuil voor de con sumptie ongeschikt waren. Maandag a.s. wordt een begin gemaakt met het contracteeren van suikerbieten, voor de campagne 1908, tegen den prijs van f 11.50. Men meldt uit Zevenbergen: De Zevenbergsche Bondfabrieken besteden f 13.50 per 1000 Kg. bieten franco fabrieks terrein. Het vorige jaar was de prijs f 11.25. VERSLAG van het verhandelde in de Gemeenteraadszitting van Woudrichem van Vrijdag 28 Fsbruari. Voorzitter de heer P. Verhagen, burge meester. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen gelezen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Een schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring der gemeentebegrooting 1908. Idem van genoemd College waarbij wordt goedgekeurd het raadsbesluit van 31 Dec. 1907, der gratificatie groot f 10, aan G. Borg, alsmede goedkeuring van het besluit van den Raad van 24 Januari, der verleende bijdragen k f5, in de kosten aan de beide onderofficieren, belast met het geven van voorbereidend militair onderricht in deze gemeente. Van de commissie tot wering van school verzuim, een verslag over de werkzaam heden dier commissie over 1907. Voor kennisgeving aangenomen. Hierna kwam in behandeling de vast stelling der salarisregeling van onder wij- zers(es.) Het artikelsgewijs voorgelezen ontwerp wordt zonder noemenswaardig debat met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter bespreekt nu de vacaturen voor een leerkracht aan school I en zegt dat het moeilijk is een onderwijzer te krijgen, waarom men, indien het niet anders kan maar weer zal trachten een onderwijzeres te krijgen. De heer Baks zegt, dat hij heel andere noten heeft hooren kraken over die onder wijzeres die we nu slechts een maand gehad hebbendat zij met de vuist moet geslagen en met de klomp gedreigd hebben. Indien zulks het geval is, is hij tegen een onderwijzeres. De voorzitter merkt op, dat er steeds een goede orde op de school heerscht, en dat over het algemeen de eerste tijd van een nieuwe leerkracht de moeilijkste is, dat echter het getuigenis der onderwij zers(es) eenparig is, de jeugd hier lastiger is als elders. B. en W. zullen trachten een mannelijke leerkracht te krijgen, doch vreest dat het moeilijk zal gaanook in andere gemeenten heeft men daar last mede. De voorzitter zegt verder, dat het in het college van B. en W. een punt van over weging heeft uitgemaakt om de toelating aan school II van het 5e op het 6e jaar te brengen, daar zulks in 't belang is van het onderwijs en leerlingen, doch wenscht deze zaak eerst in een volgende vergade ring behandeld te zien. De Raad verleende voorts machtiging aan B. en W. tot het verpachten van het Loevesteinsche veer. De heer Kole bespreekt ten slotte den toestand van het hoofd buiten de Water poort, de zoogenaamde aanlegplaats van booten en schepen en zegt onder meer zooals de toestand nu is, zelfs gevaar op begint te leveren, het hoofd is veel te klein en is het een dringende eisch dat hierin verbetering komt en stelt aan den Raad voor een adres aan het Ministerie van Waterstaat te zenden, waarin met nadruk verzocht wotöt de vergrooting van het hoofd zoo spoedig mogelijk uit te voeren. Nadat het voorstel Kole door den heer Wierkx nog nader ondersteund was, wordt het met algemeene stemmen aangenomen. Hierop wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. fMnvtenland. Omtrent het ongeval, hetwelk het Koninklijk echtpaar Woensdagmiddag overkwam, wordt uit Den Haag ge schreven De phaëton, waarmede het Konink lijke echtpaar dagelijks gewoonlijk na het déjeuner uitrijdt, werd door den Prins, gezeten naast H. M., zelf bestuurd. Op liet punt van overgang der Oranje straat in de Parkstaat scheen het eerst of het rijtuig de richting naar de Mau- ritskade wilde nemen, maar op ditzelfde oogenblik werd met het rijtuig de draai rechts genomen in de richting van het Voorhout. Ten gevolge van dien kort genomen draai kwam het rijtuig zeer dicht bij de tramrails, ja moet zich op de tram baan hebben bevonden. Een komende tram greep het achterwiel van de Ko ninklijke brik en wierp het hooge koetsje vierkant op zijde. De voorwielen wer den stuk geslagen en een der achter wielen mede beschadigd. Als door een wonder bleven Konin gin en Prins ongedeerd. Hare Majesteit was zelfs niet van haar plaats geweken en bleef zitten. Alleen de Prins viel door den schok op zijr» knieën, doch richtte zich weldra op en hielp H. M. uit het rijtuig. Omstanders hoorden toen uit den mond van onze Vorstin verklaren, dat zij hoegenaamd niet geschrikt was en H. M. leverde daarv n dadelijk het be wijs door met Z. K. H. te voet naar het Paleis terug te gaan, ja, kort na haar terugkeer even eens naar het Pa leis 7an de Koningin-Moeder te wan delen, met het voornemen om hare Moeder met het gebeurde persoonlijk in kennis te brengen en gerust te stel len. De Prins verklaarde ter plaatse van het ongeval, dat de wagenbestuurder der tram geen schuld aan de botsing had. De gelukkige uitkomst van deze vrij ernstige aanrijding is zeker, dat onze Koningin en haar Gem al als door een wonder ongedeerd zijn gebleven en dit te meer, daar het tramrijtuig een vrij snelle vaart had, ofschoon de bestuurder ten spoedigste den wagen tot stilstand bracht. Na het gebeurde heeft personeel van het staldepartement het gehavende, van drie wielen ontdane Koninklijke rijtuigje van de plaats weggehaald. Na het bezoek aan Koningin Emma wandelden Koningin en Prins in het Bosch. Uit nadere inlichtingen blijkt, dat de aanrijding van het Koninklijk rijtuig onmiddellijk tot oorzaak had het in de rails vastraken van een der wielen van de koets. In verband met het ongeval ontving, naar de N. C. meldt, de directeur van de Haagsche Tramweg Maatschappij het volgende schrijven WelEd. Geboren Heer, Naar aanleiding van het ongeluk he- dennamiddag gebeurd, waarbij het rij tuig waarin gezeten was H. M. de Ko ningin en dat bestuurd werd door Z. K. H. den Prins der Nederlanden, in de Parkstraat in botsing is gekomen met een wagen van de H. T. M., heb ik de eer UwelEdGob., ingevolge de bevelen van Z. K. H., te berichten, dat de schuld van dit ongeluk geheel is aan de zijde van den Prins. Z. K. H. is er zeer op gesteld, dat de directie kennis krijgt van deze ver klaring, opdat de oorzaak van bedoelde botsing den wagenveerder van het tram rijtuig niet worde aangerekend. De adjudant van dienst van H. M. de Koningin, F. Du Monceau. Ten einde in den kadernood te voor zien, wil de Minister van Oorlog met de vorming van militiekader een ande ren weg inslaan, dan tot heden is be wandeld. Dientengevolge is den inspec teur der infanterie opgedragen te doen nagaan, hoeveel van de in 1908 in te lijveD lotelingen, acht- en viersoaanders met gunstig gevolg de 3e klasse van een gymnasium, hoogere burgerschool of eenig daarmede gelijk gestelde inrich tingen van onderwijs hebben doorloopen en op groüd daarvan aanspraak kunnen maken op geheele vrijstelling van het wetenschappelijk toelatingsexamen tot. het reservekader bij de infanterie en de vesting-artilerie. Voorts wenscht de Minister te worden ingelicht omtrent het aantal viermaan- ders der lichting 1908, dat bij bestaan van kaderplicht, voor kaderopleiding zou zijn aangewezen en den invloed van het instituut der viermaanders op de aanmelding voor het reservekader. De visschers die Dinsdag in den mond van den Nieuwen Waterweg ver dronken, zijn twee brohdersJaeobus en Wouter Keemink, 29 en 23 jaar oud. Ze zijn met hun zalmschouw uit de haven van Pernis vertrokken. Het vermoeden is dat ze door een stortzee beloopen zijn, waardoor hun scheepje zonk. Onder Wouw (N.-B.) kreeg gister middag de knecht van den landbouwer L. uit Nieuw-Vosmeer, die met een hengst b\j den landbouwer S. was, van het paard van 'dezen laatste een slag tegen het hoofwaardoor, volgens geneeskundige verklaring, een levens gevaarlijke verwonding ontstond. De oian mocht niet vervoerd worden. Twee schooljongens te Apeldoorn kregen eergisteren bij het huiswaarts keeren twist. De oudste, 11 jaar, sloeg zijn 10 jarig kameraadje zoodaning met een klomp op het hoofd, dat deze, hevig bloedend, bij een geneesheer moest worden binnengebracht, die op nemen in het Ziekenhuis noodzakelijk achtte. De jongen is daar echter aan de gevolgen der mishandeling be zweken. Uit Roermond meldt men: Twee meisjes, genaamd H., van 16 en 25 jaren, afkomstig uit het naburige Beegden, als dienstbode in betrekking bij dr. H. alhier, hebben te diens huize een grooten diefstal gepleegd. Er wer den verschillende diamanten, gouden en zilveren voorwerpen van hooge waar de, als horloges, kettingen, ringen, als mede vele kleedingstukken vermist. Door de marechaussee en de politie, werd ten huize der twee meisjes een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat de gestolen voorwerpen op den zol der gevonden werden. De dieveggen zijn in de gevangenis opgesloten. Men meldt uit Maastricht: De Maas is onrustbarend gewassen. De riviercorrespondentie met België is ingesteld. Dinsdag had te Vlijmen een treurig ongeluk plaats. Bij de kinderen P. v. d. Lee hing in de mandenmakerij een geladen geweer aan den zolder. Een der zoons zou een rist manden er uit dragen, hij stiet bij ongeluk tegen het geweer, dat op den grond viel, zoodat het schot afging. De andere zoon, Jo han, die zat te werken, kreeg het schot in de zij. Zijn toestand is hoogst ge vaarlijk. Uit Oss meldt men: Dinsdag zijn twee jongelieden uit Oss en één uit Berchum naar het gehucht Haren gegaan, om daar feest te zieren. Daar werd gedronken en reeds ruzie gemaakt. Toen zij naar huis gingen, werden zij gevolgd door eenige personen uit Haren. Naar verluidt bleef de Ber- chemsche jongen, 21 jaar oud, v. d. W., staan. Toen een zekere Lambert us van Coolwijk, die met de ongeregeldheden niets had uit te staan, tegenover hem kwam, zou v. d. W. op hem zijn toege sprongen, waarbij hij hem met een har 1 voorwerp znlk een slag op het hoofd toebracht, dat v. C. aan de gevolgen is overleden, na v. d. W. als dader te heb ben genoemd. Deze laatste is gevanke lijk naar 's-Hertogenbosch gevoerd. Even voor dezen moord werd nog een zekere de G. door verschillende messteken gewond. Men meldt uit Rijssep: Een hond van zekeren P. alhier, ver toonde voor een paar dagen teekenen van dolheid; het anders makke dier beet een paar kinderen, vloog tegen een vrouw op en beet ook naar andere dieren. Thans is het dier op last der politie doodgeschoten; het cadaver is door den veearts alhier onderzocht, die hei uoodig vond het naar de veeartse nijschool te Utrecht op te zenden voor onderzoek. De burgemeester alhier heeft een voorloopig bevel gegeven voor het het muilkorven der honden. IMftEZOiPEÜ. Maandag 2 Maart zal des avonds te 7.30 ure in de Hervormde kerk een samenkomst worden gehouden waarbij een dameskoor eenige liederen ten gehoore zal brengen met medewerking van een kinderkoor en de predikant een toespraak zal houden. Tevens zal Mej. Lubsen uit Amsterdam, eenige liederen zingen. Daarna zal wat geweldig van indruk moet wezen de lijdensgeschiedenis wor den voorgelezen op de wijze dat bij be paalde gedeelten de organist op zijn schoon instrument weergeeft, wat van het evange liewoord werd voorgelezen. Het is goed dat in deze passiedagen alles medewerkt om ons dieper in te voeren 'in het bange lijden des Heeren. Een schil derij van Zijn 'kruisiging kan U soms meer zeggen dan een prediking. Graaf v. Zinsen- dorf staande voor een schilderij van den Gekruisigden Christus waaronder deze vraag: Dit deed Ik voor u, wat doet gij voor Mij, werd door deze teekening tot bekeering gebracht. Zoo kan de lijdensmuziek U beter soms dan woorden de diepte van Jezus lijden doen gevoelen. God gebruike de Maandagavond om onze gemeente een gewijden ingang in de lijdens weken te schenken. Zoodat allen terugblij ven van den ijdelen weg der wereldlingen. G. P. A. Ruijsch van Dugteren Bnrserlfjke Stand. Werkendam, van 21 tot 28 Feb. Geboren: Bastiana, d. v. C. Visser en M. de Koning; Antonie, z. v. A. Kornet en A. O. Brienen; Gerrit, z. v. C. van Wijk en C. DamenJaeobus Antonie, z. v. J. A. Cornet en A. C. Kornet.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2