De staten Oklahoma en Texas wor den geteisterd door een geweldige over at rooming. De materieele schade bedroeg gisteren volgens de voorloopige ra ming twee millioen dollars. De over strooming werd veroorzaakt door een olk breuk, die tien uur aanhield. Te Dallas, in den staat Texas, zijn duizenden lieden zonder huisvesting. De ellende is groot; zelfs kleine rivie ren zijn mijlenver buiten haar oevers getreden. Er zijn heel wat dooden. Te Dallas hebben ook groote branden ge woed. Bijna overal in Oklahoma is bet spoorwegverkeer gestremd. De uitslag der stemming, welke onder de arbeiders der scheepswerven langs de noordoostkust van Engeland is ge houden over de door de patroons voor gestelde loonsverlaging, is geweest dat 24.145 stemmen zich daarvoor en 22.110 ertegen hebben verklaard. Men verwacht nu dat a. s. Vrijdag het werk zal wor den hervat. Te Heckfeld, in Baden, werd Zater dag eten huis opgevijzeld. Men lette er niet op, dat de muren op de verschil lende punten gelijk op rezen, het huis kwam dientengevolge scheef te staan en viel in puin. Van de werklieden bij de lieren werden ©r vier gedood en zeven zwaar gewond. De metselaarsbaas, die toezicht hield, is in hechtenis genomen. Zondag werd uit Tandzjer gemeld: De berichten uit Meknes van 15 Mei bevestigen, dat Moelai Hafid dien och tend daar is aangekomen. Alle gebouwen van sultan Abdul A.zis en zijne vrienden werden geplunderd, terwijl het daar aanwezige geld door Moelai Hafid werd verbeurd verklaard. Een Fransche apotheek en de woning van dr. Dinguizly werden vernield. Moelai Hafid zou deu 28 dezer naar Fez vertrekken. De correspondent van de N. R. Ct. te Konstantinopel schrijft: Mmi zal zich herinneren, dat op 16 Mei van het vorige jaar onze landge noot baron van Heemstra dicht bij zijn landgoed in het Smirnasche door een bende roovers onder een zekeren Cape- ton Audrea, een beruchten bandiet, werd opgelicht, en eerst na voldoening van een hoog losgeld werd vrijgelaten. Spoedig daarop werd Andrea met elf zijner lieden gevat; en den lsten Oc tober d. a. v. begon zijn proces voor het gerecht te Smirna. Reeds bij het begin van het gerech telijk onderzoek was gebleken, dat de roover en eenige zijner makkers zich nog aan verscheidene andere wandaden hadden schuldig gemaakt en o.a. ook eenige moorden, onder welke dien op Andrea's broeder, op hun geweten had den. Het gerecht besloot dan ook zich, alvorens de zaak voort te zetten, eerst 11e gegevens daaromtrent te verschaffen. Zulks heeft maanden gevergd, en het proces is al zoo pas in het begin dezer maand we r hervat, om den 18en 1.1., dus ongeveer juist een jaar na de ont voering van onzen landgenoot, te ein digen met de veroordeeling van Andrea en zijn voornaamsten luitenant Costi tot den dood door den strop. Naar alle waarschijnlijkheid zal dit vonnis wel door den Sultan worden bekrachtigd. Men is het er ook hier in de 1 idende kringen zonder uitzon dering overeens, dat het weer eens hoog notidig is in het Smirnasche een af schrikwekkend voorbeeld te stellen te gen het rooverwezen, dat den laatsten tijd bedenkelijke verhoudingen heeft aangenomen. Het is Vrijdag in Berlijn zwaar weer geweest. De brandweer moest in 90 kelders hulp verleenen bij het weg pompen van het regenwater. In den Tiergarten en het Noordwesten van Berlijn was de verwoesting groot. De Grosse en de Kleine Stern waren meren gelijk en het water steeg daar 70 cM. boog Tn Moabit zijn honderden ruiten ingehageld. Het rij tuig verkeer stond een uur lang stil. Hlniieiilnnd. Het wetsontwerp tot regeling der visscherijen, zooals dit door de Regee ring, in overleg met de Commissie van Rapporteurs, is gewijzigd, werd giste ren zonder stemming door de Tweede Kamer aangenomen. De Vereeniging van reeders te IJ muiden heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waarin zij, na ge waagd te hebben van den drang, die ©p achtereenvolgende ministers is uit geoefend om het visschersbedrijf te IJmuiden te belasten met de exploi tatiekosten van de visschershaven en vischhallen te IJmuiden, de meening uitspreekt, dat, op grond van het be ginsel, bij de behandeling van de be grooting van 1897 door den toenmaligen minister Lely uitgesproken, welk be ginsel toen door de Tweede Kamer werd geaccepteerd, de exploitatiekosten voor de haven behooren te blij ven voor rekening van de regeering. Aan het slot van haar adres doet zij dan ook het dringend verzoek aan de Tweede Kamer om den uitgeoefenden drang te willen teruguemen en terug te keeren tot het oorspronkelijk beginsel, waarbij de kosten der haven voor reke ning der regeering blijven, opdat de minister van waterstaat de oude con dities kunne herstellen en aan het be drijf geen zwaardere druk worde opge legd. Ook de afdeeling IJmuiden van de vereeniging ter bevordering van de Nederlandsche visscherij beeft een adres aan de Tweede Kamer gericht in denzelfden geest als dat van Vereeni ging van reeders te IJmuiden. Ten slotte deelt zij in haar adres mede, dat zij een fonds gevormd heeft, waaruit gedurende één maand, van 11 Mei tot 11 Juni, de vischhandel kan schadeloos gesteld worden voor het verschil in percentage, zoodat voor den vischhandel de toestand gedurende deze maand dezelfde blijft, de reederij het niet behoeft te betalen en de re geering het toch ontvangt. Adressante zegt, dat zij dit gedaan heeft onder de volgende overwegingen le. dat het bedrijf onmiddellijk weer in volle werking moest komen 2e. dat er tijd moest worden gevonden om de zaak opnieuw aan de orde te stellen dat de zaak aanhangig moest gemaakt worden bij de Tweede Kamer, daar van deze drang is uitgegaan tot verhooging4e. dat zij hoopte, dat de Tweede Kamer bereid zou worden be vonden in 't belang van het visacherij- bedrijf dezen maatregel terug te nemen, wanneer de zaken onder het rechte licht onder hare aandacht werden ge bracht. Adressante doet nu aan de Kamer het dringend verzoek om in deze aan gelegenheid een spoedige en voor de betrokkenen gunstige decisie te willen nemen, opdat het visschersbedrijf te IJmuiden zich in de toekomst krach tig kan ontwikkelen en voorkomen worde, dat binnen enkele weken een herhaling der moeilijkheden zich voor doet. Te Middelburg werden Zondagmid dag opgeschoten jongens uit een tap perij in de Kapoenstraat verwijderd, omdat zij hun vertering niet wenschten te betalen. Buiten gekomen begonnen zij de ruiten van de tapperij te ver nielen, waardoor een hunner, zekere S., zoodanig met zijn rechterpols in een ruit terecht kwam, dat de slagader zoo goed als doorgesneden werd. Dit jongmensch zakte na korten tijd ineener werd geneeskundige hulp ingeroepen en de jongen moest onmid dellijk per brancard naar het gasthuis worden overgebracht. Een inwoner uit Loosduinen verloor Zondag op den Kleiweg, nabij Delft, aan valsche kaartspelers, f 23. Ondanks heftig verzet van de zijde der kwartjes vinders, slaagde de geplukte er in, met behulp van voorbijgangers, een der spe lers aan de politie te Delft over te le veren, die verbaliseerde. Zondagmorgen vervoegde zich in de branderij De Ooievaar te Delft een werkman, met verzoek zich te mogen verwarmen. Men stond hem dit toe, doch nauwelijks gezeten, stierf de man. De rechtbank te Utrecht heeft Maan dag veroordeeld drie leden der distil- leerfirma H. te Woerden wegens ont duiking van accijns op het gedistilleerd bij het uitslaan van een vat brandewijn uit de distilleerderij naar de likeursto kerij tot geldboete door ieder der leden persoonlijk te betalen ten bedrage van f 2211.30 dus te zamen een boete van f 6633.90. Zaterdag eischte het O. M. tegen de beklaagden 7an den moord te Zeist, nl. Van Vaalen 20 jaar, Van Ee levens lang, Kors en Overhorst elk 10 jaar en acht maanden gevangenisstraf. Van Ee, Kors en Overhorst bleven alle schuld ontkennen, alleen Van Vaalen bekende het plan voor de be roving, doch ontkende het opzet om te dooden. De rechtbank te Middelburg eischte Zaterdag tegen den ontrouwen notaris N. S. C. drie jaren gevangenisstraf, met aftrek der voorloopige hechtenis. De uitspraak is bepaald op 6 Juni. Te Rotterdam had gisteren een moord aanslag plaats. In den loop van den morgen vervoeg de zich tot drie malen toe de expedi tieknecht W. V., wonende op de Lin ker Rottekade, ten kantore van de fir ma Karl Schroers, cargadoors en expe diteurs aan de Willemskade aldaar, met het verzoek om hem weder in dienst te nemen. Bij die firma was hij Zaterdag ontslagen. Telkens was in afwijzenden zin op zijn verzoek be schikt. Om half twaalf ging hij regel recht naar het privé-kantoor, waar de procuratiehouder, de heer Johs. Mac kenzie, gezeten was, en toen deze nog maals herhaalde, dat van een opnieuw in dienst nemen geen sprake kon zijn, haalde V. een revolver te voorschijn en loste op den heer Mackenzie een schot. Deze, die het mikken met het wapen door den ontslagen expeditie knecht opmerkte, bukte snel en redde zich daardoor waarschijnlijk het leven. Toch werd hij boven op het hoofd, hoe wel licht, gewond door den kogel die zijn schedel schramde. De op het kantoor der firma Karl Schroers op dat oogenblik aanwezige bedienden snelden toe en grepen W. V., die in een oogwenk ontwapend was. In zijn bezit zijn een 40 patronen ge vonden. Maandagmorgen omstreeks 4 uur werden door de politie in het Wilhel- minapark te Breda op het grasveld bij den vijver, eenige kleedingstukken ont dekt, nl. een damesmantel, een hoed en een kepi met 2 paar handschoenen, benevens een portemonnaie met eenig geld. Verder lagen daar een sabel en sabelschede gekruist over elkaar. De politie begon onmiddellijk te dreggen, met het gevolg dat 2 lijken werden opgehaald welke bleken te zijn van mej. K. en den tamboer P., beiden aldaar woonachtig. Het drama blijkt het gevolg van een wanhoopsdaad te zijn. Het meisje was 19 jaar oud, de jongen 17 jaar. Deze laatste stond on gunstig bekend. De Rotterdamsche politie heeft Za terdagnacht drie zeer gevaarlijke kna pen onschadelijk gemaakt. De portier van het gebouw dar Waterleiding aan den Kralingscheü Dijk hoorde schieten in de richting van het Kralingsche Veer. De portier waarschuwde de politie die van beide zijden 3 agenten zond en halverwegen het Kralingsche Veer een 3-tal beruchte individuen ontmoetten. „Handen op" klonk kort en krachtig, en als lammeren zoo mak lieten de in- divuduën zich boeien en zich de revol vers afnemen. Het bleken te zijn de welbekende broeders Jonkers en zekere Doolhof. Zij hadden een gemeente-werkman, die op dit namiddernachtelijk uur passeer de, met revolvers bedreigd en indeidaad op den man schoten. Door snel de vlucht te nemen in de richting Kralingsche Veer, wist de man gelukkig te ontko men. De drie gearresteerden behooren tot de uitgebreide inbrekersbende, welke Rotterdam sinds lang onveilig maakt en van welke bende er, met de drie leden mede, thans 14 bij elkaar achter slot en grendel zitten. De justitie had reeds lang vermoeden op deze lieden. Het monster karnemelk, dat schei kundig is onderzocht naar aanleiding van de voorgekomen ziektegevallen in tieu huisgezinnen aan den Ridder van Catsweg, te Gouda, is deugdelijk van samenstelling gebleken. De ziektever schijnselen zullen dus een andere, tot nog toe niet opgeloste, oorzaak moeten hebben. Gelukkig zijn alle lijders weer hersteld. Te Dwingelo is het 5-jarig dochtertje van Geert Koopman door een adder gebeten en na hevige pijnen overleden. Te Ochten is de 29-jarige schippers knecht van het vaartuig Niederrhein XI, J. uit Amsterdam, bij het zetten van een pomp in het ruim, overboord gevallen en verdronken. Te Breda viel zekere v. Gastel, tim merman, /an het dak van een huis, van epn hoogte van 15 M. Hij werd met gespleten schedel opgenomen en is kort daarop overleden. Te Tilburg heeft de heer v. Sp. een vierjarig kind van v. Sch. met zijne dogcart overreden, zoodat het terstond een lijk was. Te Hees, bij Nijmegen, is het doch tertje van Van D. bij het wippen op een kar eronder geraakt. Met ingedrukte borst werd het kind opgenomen. Even later was het overleden. De conducteurs en wagenbestuurders van lijn 3 te Amsterdam kunnen ge durende acht dagen niet in hun wacht huisje, dat aan het einde van de lijn Linnaeusstraat bij de Mauritskade ge plaatst is. Het sluiten van het huisje is een strafmaatregel van de tramdi rectie. Er was n l. in het wachtlokaaltje een manifest opgehangen voor de anti militaristische meeting. Den conduc teur of wagenbestuurder, die het papier opgehangen had, werd verzocht zich aan te melden bij de directie. De schuldige maakte zich niet bekend, waarna de tramdirectie overging tot den genoemden strafmaatregel. Een grappenmaker had de aardigheid op het wachthuisje te schrijven: „On bewoonbaar verklaarde woning." Uit het gehouden onderzoek naar den brutalen diefstal op het postkantoor te Apeldoorn is gebleken dat de in braak door twee personen moet geschied zijn, daar op de bestellerstafel de res tanten van twee partijen opengemaakte aangeteekende brieven lagen, waaruit de bankbiljetten waren verdwenen. Men vond op den grond ook nog bankbil jetten, terwijl een hoek van een afge scheurd convert nog een hoekje bank papier bevatte. Omtrent de daders ver. keert men in het duister. Vermoedelijk zijn ze per fiets naar een naburige stad gereden. De brandkast is op dezelfde manier geopend als indertijd te 's-Hage door middel van het uitlichten van het slot. Uit de resteerende papieren kon opge maakt worden, dat de volgend bank biljetten uit de brieven zijn genomen: 7 bankbiljetten van f100, 1 van f200, 3 van f 60, 4 van f 40, 3 van f 25 en 2 van f10. In den loop van den dag zijn Zater dag nog verscheiden effecten gevonden, door de inbrekers achtergelaten. Hier uit blijkt, dat zij uiterst kalm te werk zijn gegaan, want uit een der pakketten namen zij wel bankbiljetten mede, doch de effecten lieten zij onaangeroerd. Het feit, dat de kazerne der marechaussees recht tegenover het gebouw staat, waar zij hun duister werk verrichtten, heeft hen dus allerminst van streek gebracht. Blijkbaar waren zij ook geheel op de hoogte met de inrichting van het ge bouw en van de bestemming der beide brandkasten, waarvan een, die waarin de directeur zijn boeken bewaarde, on geopend bleef. De justitie heeft het personeel in verhoor genomen, doch niemand wist natuurlijk eenige aanwijzingen te doen. Eenige kassiers-firma's, die hun stuk ken niet volgens de waarde hadden doen aanteekenen worden door esn assurantie schadeloos gesteld. De justitie heeft Zaterdag een uitge breid onderzoek ingesteld. Men spreekt van de uitgifte van een vermist biljet, wat doet vermoeden, dat de inbrekers zich nog in Apeldoorn ophouden. Het gestolen bedrag beloopt, nu vele effecten zijn teruggevonden, vermoede lijk f 10.000. Het Hbl. meldt nog, dat een brief, die niet in de brandkast lag, doch in het gewone loket, ook geopend is. Het daarin aanwezige bankbiljet van f 10 is er uitgenomen. Een dergelijke brief nu komt elke week te Apeldoorn aan en bevat elke week een bankbiljet van f10, doch wordt nooit aangeteekend. De inbreker moet dus met dit alleen ten postkantore bekende feit op de hoogte geweest zijn. Een aanzienlijk particulier uit Apel doorn, die schade geleden heeft tenge volge van den diefstal in het postkan toor aldaar, heeft een bedrag ter be schikking der justitie gesteld als be looning voor degenen, die de daders aanwijst of mededeelingen omtrent hen doen kan. Gisterenochtend wilde de 14-jarige M. V., te Rotterdam, uit een roeiboot, liggende langszijde van het stoomschip Teespool aan paai 12 in de Maashaven, met een mand bierflesschen aan boord van dat schip gaan. In de roeiboot zaten ook zijn vader en nog een broer. Het stoomschip was geladen met hal ken. Toen V. met zijn hoofd boven de reeling gekomen was, viel er een balk van de deklast en de jongen geraakte met zijn hoofd tusschen dien balk en den wand van het schip beklemd, ten gevolge waarvan de dood dadelijk in trad. Men meldt uit Amsterdam Zondagavond heeft bij den goud- en zilversmid H. E. M. Pampus, Leidsche- straat 106, een brutale inbraak plaats gehad. Het schijnt dat de daders door een leegstaand huis in de Lange Leid- sche dwarsstraat op het platte dak van de achter den winkel gelegen woning des heeren Pampus wisten te komen, en zich vandaar toegang verschaften tot het perceel in auaestie. Bewoond is dit op het oogenblik niet. De jonge patroon zal in het najaar trouwen, en in velband daarmede werd het boven huis verbouwd. De dief of dieven waarschijnlijk zijn er twee geweest konden dus rustig hun slag slaan, te meer wijl de winkel aan de voorzijde wordt afgesloten door een yzeren scherm dat zorgvuldig door den winkelier ge sloten was, toen hij 's middags nog even in de zaak was. 's Avonds terug- keerend bleek hem dat de deur in het scherm onwrikbaar gesloten was. Hij vermoedde onraad, en klom, uit een der belendende huizen, met een ladder in zijn achterhuis. In den winkel wacht te hem een groote schrik. De meeste voorwerpen van waarde, ongeveer een bedrag van f 15,000 waren verdwenen. De dieven hadden de ijzeren straatdeur aan de binnenzijde met een knip ge sloten. Men heeft echter nog geen spoor van de dieven ontdekt. De bestolene was niet verzekerd. Men meldt uit Hoogezand: De hagelbui van Donderdag heeft vooral in het zuidelijk deel onzer ge meente op veld- en tuingewassen een zeer nadeeligen invloed gehad. De on gewoon groote hagelsteenen onge woon ook van vorm, daar ze eenigs zins spits uitliepen hebben tal van rogge-akkers geheel vernield. We vernamen van landbouwers, die thans weer als voor enkele weken aan het ploegen zijn. De rogge wordt ge maaid en althans zoo zijn er enke len ingekuild. Sommigen der land bouwers hebben zes en meer hectaren zoo te bewerken. De schade is voor velen zeer groot, terwijl slechts enkelen eene verzekering tegen hagelschade hadden gesloten. Bij een landbouwer te Kiel windeweer zijn een dertig dakpan nen stukgehageld. In een café te Rotterdam is gisteren aangehouden de bekende recidivist J. H. v. d. K. van Giessen-Nieuwkerk. die, na op Goeden Vrijdag op de Ge- dempten Botersloot aldaar met een an der recidivist te zijn aangehouden in het beüit van twee rijwielen, zooals later bleek onder Voorschoten gestolen, op den Eersten Paaschdag in die ge meente, waarheen men hem transpor teerde, uit het arrestantenlokaal ont snapte. II ij zal nu andermaal ter be schikking der justitie gesteld worden. De 56-jarige recidivist staat 6 maal in het algemeen politieblad gesigna leerd door de justitie uit Utrecht en 's-Hage en de burgemeester van Lex- mond en Voorschoten. Omtrent de Haagsche inbrekersbende deelt de H. C. nog mede: Drie Rotterdammers zijn Vrijdagmor gen naar 's-Gravenhage overgebracht. Een zuster van Marie Feije is even eens gevangen genomen en men ver wacht nog meer arrestati s. 't Komt thans aan het licht, dat de inbrekers ook met eenige personen in betrekking stonden, die op 't oogenblik wegens misdrijven in de gevangenis zitten. O.a. de beruchte Van der Nat, die te Rot terdam ziju straf uitzit. Deze moet medeplichtig zijn aan een tweetal inbraken te Rotterdam gepleegd, waarvan één reeds dertien jaar geleden plaats had. Ook kwam men op het spoor van de inbraken in een lombard huis in de Helmersstraat en in een huis in de Beeklaan, te 's-Gravenhage eenige jaren geleden gepleegd. Thans is al het goed, gestolen bij den heer Hamme in de Korte-Poten, terecht. De bestolene zal zijn eigendom, dat een waarde heeft van f 14,000, voor f2800 lerugkoopen. Vrijdagmorgen heeft genoemde heer de uitgeloofde premie van f 1000 uit gekeerd aan de Haagsche rechercheurs Bas en Brouwers en hun collega uit Rotterdam, die daar de gestolen voor werpen in beslag wist te nemen. Deze drie deelen de som dus. Omdat ook de andere leden der Haagsche recherche op zulk een wakkere en onvermoeide wijze in deze zaak optreden, schonk de heer Hamme hun op waarlijk vrijgevige, wijze een bedrag van f 250. Op welk een brutale manier de heleis van deze geheele zaak hebben gepro fiteerd, kan men nagaan als men weet, dat een winkelier een gouden ring met brillant van ruim f200 waarde kocht voorf3, omdat, naar hij den ver- kooper wijs maakte, de steen van glas was. De vorige week huwde te Honte- nisse eene weduwe met vier kinderen met een jongeling uit Stoppeldijk, die het gebruik zijner beenen mist en zich, op een bankje zittende, slechts kan voortschuiven. Het huweljjk werd ook kerkelijk ingezegend en voor dat doel moest de bruidegom het kerkgebouw worden binnengedragen. Kantongerecht Heuiden. Uitspraak van Strafz. dd. 22 Mei '08. Openbare dronkenschapA. H. R. te Dussen f 10 subs. 3 d., A. v. D„ idem, 3 weken en f 15 subs. 3 dagen, H. S., idem, f 5 subs. 3 d., P. v. R., idem, vrijgesproken, P. v. R. idem, 1 dag hechtenis en plaatsing in een rijkswerkinrichting voor den tijd van een jaar; J. v. G. te Raamdonk, f8 subs. 3 d.L. II. te Werkendam, 14 dagenD. V. te Veen, 3 dagen en plaatsing in een rijkswerkinrichting voer den tijd van zes maanden. Overtreding jachtwetA. P. te Herpt, f 12 subs. 4 dagen; G. V. te Veen, 1 jaar proeftijd, J. A. idem, 2 X subs- 2 X 2 d., J. D. idem, 5 dagen, M. v. d. H. idem, 6 dagen, H. v. d. W. te Hedikhuizen f 5 subs. 2 d., B. M. B., en J. B., beiden te Werkendam, vrijgesprokenH. T. te Almkerk f3 subs. 3 d., C. J. v. D. id., f 4 subs. 2 d., P. P. te De Werken f8 subs. 2 d., G. Ch. K. id., f8subs. 2d. Overtreding Prov. regl.G. v. d. L. te Hedikhuizen, f 4 subs. 4 d., Th. v. L., idem, f 2 subs. 2 d., H. K. te Aalburg, f4 subs. 4 d., M. V. te Andelf2suhs. 1 dag. Overtreding stieren-regl.2 X f 3 subs. 2 X 3 dagen. StrooperijL. V. te Heusden 20 d. Burengerucht verwekkenG. P. te Werkendam, f10 subs. 3 d., A. S. te De Werken, f10 subs. 3 d. Overtreding MotorwetA. v. D. te W erkendam, f 1 subs. 1 week, D. v. d. W. te Rotterdam f8 subs. 8 d., G. K. te De Werken, f3 subs. 3 d., F. J. G. idem, f5 subs. 3 d. Straatschenderij B. A. A. v. K. te Heusden, fl subs. 1 week. Een trekdier onbeheerd laten staan H. M. te Heesbeen, f10 subs. 5 d. Overtreding woningwet: J. v. B. te Dussen, f2 subs. 2 d.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2