internationale troepen van Kreta zul len verhinderen. De Berlijnsche correspondent van de Daily Mail meldt, dat geheimraad pro fessor Miethe, van de technische hoo- geschool te Charlottenburg, een nieuwe methode heeft gevonden, om langs kunstmatigen weg kostelijke steenen als saffieren, robijnen en smaragden van elke gewenschte maat en vorm te ma ken. De steenen zouden zeer zuiver en niet te enderscheiden zijn van de na tuurlijke steenen. Miethe heeft ook een verbeterde methode bedacht om den zeldzamen steen alexandriet te maken, die in Rusland slechts in kleine hoe veelheden wordt gevonden. De kosten van voortbrenging zijn maar van 6 tot 9 gulden per karaat. Prof. Miethe zoekt ook sedert lang naar een methode, om kunstmatige diamanten te maken. Steinheil, een Fiansch schilder, is in den nacht van Zaterdag op Zondag in zijn woning te Parijs vermoord door inbrekers. Eveneens is vermoord de schoonmoeder van Steinheil, mevrouw Japy, die bij hem in huis woonde. De dieven hebben 8500 frank aan geld en al wat zij aan kostbaarheden hebben kunnen vinden, meegenomen. Er wordt vermoed, dat de misdadiger iemand is, die vroeger als model gezeten heeft voor Steinheil. Deze persoon, met de gewoonte van het huisgezin vertrouwd, heeft zeker gedacht, dat er niemand thuis zou zijn, daar de familie Zaterdags gewoonlijk naar buiten gaat. Vermoe delijk heeft hij gemeend met zijn kor nuiten in een leeg huis te komen en had. hij niet ingebroken met het plan, de familie om het leven te brengen- Toen de dieven de bewoners thuis von den hebben zij naar bevind van om standigheden gehandeld. De justitie heeft kostbare aanwijzin gen in de mededeelingen van mevrouw Steinheil. De inbrekers zijn het eerst in de kamer van mevrouw gekomen. Mevrouw Steinheil heeft aan Leydet, den rechter van instructie, ongeveer aldus verteld, wat zij ondervonden heeft: Ik ben verrast, terwijl ik diep in slaap was, door drie mannen en een vrouw die zich op mij wierpen. Terwijl de een mij met een revolver dreigde, bon den de anderen mij vast aan de stylen van het bed. Een van de moordenaars, die mij voor de dochter van Steinheil aanzag, zeide: Je vader heeft verleden maand schilderijen ten toon gesteld in zijn huis en schilderijen verkocht dat is zoo en waar is het geld? Ik duidde een lade aan in een meu bel van mijn kamer. Intusschen keek de vrouw mij aan en riep de mannen toe: Maak haar toch dood. Waarom zou je haar sparen? Ondanks mijn angst, trof mij die stem en toen ik naar die vrouw keek, meende ik in haar een vroeger model van mijn man te herkennen. Mevrouw Steinheil is niet gevaarlijk verwond. Wel is haar zenuwgestel ge schokt. De politie is eenige uren na het misdrijf, gewaarschuwd door de dienstboden, binnengekomen. Mevrouw Steinheil lag toen gebonden, met een touw om den hals getrokken en een prop watten in den mond. Do heer Steinheil en zijn schoon moeder zijn beiden door de dieven ge worgd. De familie Steinheil bewoonde een huis in een doodloopende zijstraat van de rue de Vaugirard, een buurt, die 's nachts volstrekt niet verlaten is, want er zijn werkplaatsen, o. a. een drukkerij vlak bij het huis, waar gere geld 's nachts gewerkt wordt. De correspondent van de Times te Tandzjer seint, dat de zaak van Abdel- Azis veel verloren heeft doordat een leger van Moelai Hafid de stad Demnet in Zuid-Marokko heeft veroverd. Eeu telegram van Willemstad op Curasao zegt, dat er volgens betrouw baar bericht, in la Guyara weer twee menschen de pest hebben gekregen. De New York Herald verneemt uit Tokio, dat er, volgens een Japansch verslag, uit Seoel aangekomen, in Korea in de maand Mei 53 gevechten tus- schen Japansche troepen en Koreaan- sche „opstandelingen" zijn geleverd. Daarbij sneuvelden er aan Koreaan- sche zijde 549 en aan Japansche 30. Met 1 Augustus, zegt generaal Hase- gawa, bevelhebber der Japansche troe pen, zal hij den opstand onderdrukt hebben. De Tribuna verzekert, dat zich bij de Iialiaansche politie een Duitsch anarchist, genaamd Paul Nikolaus, uit Charlottenburg, heeft aangegeven, die zonder middelen van bestaan rondzwierf en van plan was geweest, op den Duit- schen Keizer in Apulië een aanslag te doen. Hij zeide, dat hij echter te laat te weten was gekomen, dat de Keizer zijn bezoek aan Bari had uitgesteld. Zaterdagmiddag kwam er te Londen in een openbare zekere plaats in St. George's Road een man van omtrent 30 jaar, met een groot pak in bruin papier. De bediende in de gelegenheid merkte een oogenblik later, dat de man bij het weggaan het pak had laten staan. Toen deze het niet kwam terug halen, maakte de bediende 't open. Het bleek het vreeselijk verminkte lijk van een meisje van een jaar of zeven te bevatten. Er waren sporen van zand aan, maar weinig bloed, zoodat men vermoedt, dat het begraven en weer opgegraven en daarna gewasschen was. De politie was er spoedig achter, dat het kind Marie Ellen Bailles heette en ergens in Islington had gewoond. Vrij dagmiddag was 't kind als gewoonlijk naar school gegaan. Maar zij is daar niet gekomen (volgens een andere le zing is zij er wel geweest, en dus na schooltijd verdwenen). De vader had de politie gewaarschuwd. Toen hij Za terdag bij het lijkje werd gebracht, her kende hij 't dadelijk en viel in zwijm. Gisterenavond was de moordenaar van de kleine Marie Bailes nog niet gevonden. Men zoekt nu ook een man, die een week geleden uit een krank zinnigengesticht is ontsnapt. Te Cler- kenwell heeft de politie op een met boomen begroeide helling, die naar het Regent's kanaal leidt, den boezelaar, de schoenen en de school! asch van het kind gevonden. Ook weet men, waar het bruine papier gekocht is, waarin het lijk was verpakt. De beschrijving, die de winkelier van den kooper geeft, klopt met die van den bediende in de zekere plaats. Er is weer een gewonde van de spoor wegramp bij Contich bezweken. Het geheele aantal dooden is daarmee tot 39 gestegen. Bij de regeering te Sofia is bericht ontvangen, dat een Servische bende op 22 Mei het Bulgaarsche dorp Szacin tusschen Egrepalanka en Kratova plat gebrand heeft. Verscheidene dorpelingen werden vermoord, omdat zij naar het exarchaat waren overgegaan. De Bulgaarsche regeering heeft over het gebeurde een vertoog tot de Porte gericht en het aan de Europeesche ka binetten medegedeeld. Zij heeft verder de Servische regeering laten zeggen, dat zulke gruweldaden niet dienstig waren voor de goede betrekkingen, ja de ernstigste gevolgen konden hebben. Volgons het Hbld. van Antw. is een inwoner van Frasnes-lez-Duissenal, de heer M. N., het slachtoffer geworden van een diefstal, gepleegd in zonder linge omstandigheden. M. N. was ge trouwd geweest met eene weduwe, welke eene dochter haddeze laatste was naar Amerika vertrokken. Verleden week kwam zij terug naar België, in gezel schap van een Amerikaan, dien zij uit gaf voor haren echtgenoot en die, be weerde zij, bij de politie in Amerika was. Het tweetal diende eene klacht in togen den stiefvader van het meisje en beschuldigde hem van zulke erge feiten, dat het parket niet aarzelde hem te doen aanhouden. Terwijl men den ongelukkige tusschen de gendarmen naar Doornik overbracht en hem in de gevangenis opsloot, plun derden de Amerikaan en zijne gezellin de woning van den stiefvader; al het zilverwerk en al wat waarde had werd geroofd en het paar nam er de vlucht mede naar Frankrijk. Toen het parket die feiten vernam, werd de aangehoudene in vrijheid ge steld; de man kon naar zijne ledige woning terugkeeren. Het dievenpaar werd opgezocht en te Rijsel aangehou den beide zullen uitgeleverd worden. Te Etterbeek, de Brusselsehe voor stad, waren Zondagavond kinderen aan het spelen in en bij een zandkuil. Plot seling zakte er een zandhoop in, waar door twee jongens onder het zand be dolven werden. De andere kinderen riepen aanstonds hulp. Brandweer en gendarmes slaagden er in na een half uur de knapen op te delven. De een bleek geheel ongedeerd, maar de ander was gestikt. Het waren beide jongens tusschen acht en negen jaar. Generaal Bulier, die bij het begiu van den Boerenoorlog opperbevelheb ber van de Engelsche troepen was, is Maandagavond overleden. Maandagmorgen is de express Brus selKeulen bij Luik gederailleerd. Drie wagens werden buiten het spoor geworpen. Zes Duitsche reizigers zijn zwaar gewond overgebracht naar het hospitaal te Luik. De rijtuigen zijn verbrijzeld. Bij de groote voorjaarsparade, welke de garde-regimenten Maandag op het Tempelhofer veld te Berlijn voor den Keizer hielden, zijn 200 man door de warmte bevangen, zoodat zij naar de ambulances moesten worden gebracht. (nel|ik iVleuws. HEUSDEN, 3 Juni. „Warm hé Nu, hoewel ieder dit weet en allen dit erkennen, hooren we het nog steeds kameraadschappelijk melkan der toeroepen. Gepasseerde nacht hadden we op verandering gehoopt. Van half drie tot vier uur werd een ieder uit den slaap gedonderd en de regen viel bij stroomen neder; maar van morgen wijst de therm o- t meter op het kantoor, in de schaduw, reeds vroegtijdig 70 graden. Dit kan dus weder warm worden. Met het onweder is de bliksem geslagen in de spits van de kerktoren te Eiland Nederhemert, zonder echter schade aan te richten, en is onder Herpt een koe van den landbouwer P. Verhoeven gedood. ,,'t Kost moeite om met zoo'n warmte aan zijn werk te blijven 1" Toch niet, als de goede lust er maar bij komt. Dat heb ben 3 Heusdensche Kaartgezelschappen Zondag 1.1. bewezen. Ze wandelden in den voormiddag naar Haarsteeg, om aan een concours voor Kaartclubben deel te nemen. Warm en wel aangekomen zetteden ze zich aan den vreedzamen strijd die ten 12 ure aanving. Ze speelden maar dapper door „troef, troef" tot 's avonds 7 uur, en toen kwamen als overwinnaars uit den strijd de Heusdensche gezelschappen „Volharding" met den len prijs in de eerste serie en „het Zwaantje" met den len prijs in de tweede serie, en „Volharding" met den 2en prijs. Nu ik zeg maardaar hoort moed en vol harding toe. Gelukkig dat de Harmonie St. Cecilia er door haar vroolijke toonen eenigen gang in wist te houden. Sommigen bewezen dat het eene manie is, om zich met het goed van anderen te verrijken en anderen zeggen, dat de ge legenheid den dief maakt. Nu, wij ge- looven, dat het een zoowel als het ander waar is doch dat degeen, die in zich de aandrift gevoelt om zijn klauwen in de verkeerde richting uit te slaan, dubbel strijd moet voeren om zijn neiging te over winnen. We lezen toch in den laatsten tijd telkens van diefstallen op postkantoren of door beambten gepleegd. Nu zou menmeenen, dat de lust toch wel zou vergaan, om daar mede voort te gaan, want ten slotte loopt de dief toch in de fuik. Edoch, gisteren ontving onze uitgever een brief uit Middel burg, waarin een opgevouwen gedrukt blaadje, ter grootte van een muntbiljet. Bij het openen bleek, dat hij reeds geopend was en bovenaan de klep, met een scherp voorwerp doorgesneden, toen vermoedelijk onderzocht en door de boosheid, dat er niets te halen was, zeer slecht op nieuw met een weinig gom gehecht. De envelop is aan de Directie alhier afgestaan, maar waar zit de dief? Dit zal later blijken als er meer klachten uit de zelfde richting van afzending komen. En nu hiermede voorloopig „basta". Naar wij nog vernemen, zijn bij het onweder in den vroegen morgen van Dins dag 1.1. te Rossum 5 huizen afgebrand. Het volgende wordt ons medege deeld als een bijzonderheid uit de vogel wereld G. Kuijpers alhier had een nest jonge kanaries, waarvan de moeder stierf. Een geheel blinde pop ontfermt zich nu over de vier weesjes, neemt ze voor hare reke ning en voedt ze op alsof het haar eigen jongen waren. Gedurende de maand Mei is alhier 55.5 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 12. Aan het postkantoor alhier en de daar onder ressorteerende hulpkantoren werd ge durende de maand Mei 1908 ingelegd f 20909.33^ en terugbetaald f 19424.40|. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4485. WERKENDAM. De uitslag der Zater dag 11. gehouden besteding van het ver nieuwen en verbreeden der brug op het slik was als volgt C. Bakker f 405, C. Kieboom f 348, P. Verdoorn f 388, Johs. van Loon f 329 en T. Baggerman f 278, aan wien die werk zaamheden zijn gegund, terwijl de uitslag voor het maken van 12 schoolbanken was als volgt hieronder Johs. v. Loon f 120, T. Baggerman f 114, C. Bakker f 95, C. Kieboom f 89 en P. Verdoorn f 86, aan wien dat werk ook is gegund. Bij het onweder van Zaterdag 1.1. werd van den landbouwer J. Pellikaan on- der deze gemeente door het hemelvuur ge troffen een ospink, in den karnemelkspol der twee koeien van den heer M. M. van Baasbank en verder onder Almkerk van den landbouwer P. Verschoor een koe en een paard. Verzekering dekt de schade. SLEEUWIJK. Aan het hulppostkan toor alhier werd gedurende de maand Mei in de rijkspostspaarbank ingelegd f74.84, door 28 inleggers. Terugbetaald werd f243.64 DUSSEN. Onlangs werd eene ooievaars geschiedenis in uw blad medegedeeld uit Meeuwen, dat was niet geheel correct, want die geschiedenis met die jonge ooievaars had ten vorigen jare te Dussen plaats (aan de Baan) grenzende aan Meeuwen. Laat ons deze geschiedenis uit de vogelwereld eens aanvullen. Zooals toen bericht werd, heeft een ooie- vaarspaar op 29 Febr. het nest betrokken bij den heer B. van der Beek aldaar. Ze herstelden het huis, eieren werden gelegd en uitgebroed en ze gingen genoeg lijk eendrachtig zich aan de opvoeding van het kroost wijden. Toch was het niet alles zonneschijn en hebben de jonge eibers het zoo bont gemaakt, dat de oude lui ze op een goeden dag (3 stuks), uit het nest en te pletter wierpen. Of hierover in den huiselijken kring ongenoegen ontstond, weten we niet, maar wel weten we dat papa allengskens magerder werd en ten slotte stierf en ook uit het nest geworpen werd. Mama begreep, dat ze als weduwe en zoo ver van huis niet kon voortleven en maakte het overlijden in de ooievaars wereld bekend. Toen kwamen een zestal concurrenten opdagen om de weduwe op te vrijen. Die hebben 4 dagen een verwoe den strijd geleverd, waarop 4 minnaars in gehavenden toestand aftrokken. De beide overgebleven pretendenten, die beiden aan het weeuwtje niet onverschillig waren, hebben toen een duel k mort aan gevangen achter het huis en een van beiden is bezweken in den strijd, waarop de over geblevene met sympathie door het vrouwtje werd ontvangen en nu leeft de genoegelijk op met haar nieuwe §e noot en alles is weder ongestoorde vr AN DEL. Gisteravond werden hier de eerste kruisbessen verpakt. De prijs is cent per K.G. Tijdens het hevige onweder dat Dins dagmorgen boven deze gemeente woedde, sloeg de bliksem op de telephoongeleiding, waardoor de draad knapte en dus storing ontstaan is. VEEN. Naar we vernemen zal ook in onze gemeente drukte veroorzaakt worden tengevolge der groote manoeuvres in de maand Augustus. Vermoedelijk zullen on geveer 300 manschappen ingekwartierd worden. Een en ander zal voor velen eene groote aantrekkelijkheid zijn. Bij het onweder dat Dinsdagnacht circa half twee boven onze gemeente woedde, sloeg de bliksem in de spits van den toren en splinterde den bal. Ook sloeg hij nog in een boom van den landbouwer B., ging vervolgens naar een naastbij zijnde woning, waarbij de deur en het muur behang nog eenige averij bekwamen. Gelukkig ontstond er geen brand en is het hiermee buitengewoon afgeloopen. Tot jeden van het bestuur van het Waterschap „de polder van Veen" zijn her kozen de heeren L. v. d. Pol en H. Schreu- ders. WIJK. Gedurende een onweder dat zich Zaterdag j.l. boven deze gemeente ont lastte, sloeg de bliksem in bij den brieven gaarder alhier, zonder brand te veroorzaken. Ook de bewoners ondervonden geen scha delijke gevolgen. Tijdens dezelfde bui wer den nog een tweetal boomen getroffen staande in de Perzikstraat. Maandag j.l. is er een begin gemaakt met het plukken der kruissen. Hoewel de de prijs tamelijk hoog is, 10 per K.G., is de opbrengst nog niet groot, daar de vruch ten nog heel klein zijn. In den nacht van Maandag op Dins dag woedde in deze gemeente een hevig onweder. Zware, knetterende donderslagen volgden elkaar snel op. Gelukkig is er niet veel schade aangericht, alleen werden in de Wijksche steeg twee boomen getroffen en sloeg de bliksem in een schuit, toebe- hoorende aan den vischhandelaar T. v. R., met het gevolg dat de schuit zonk. EETEN. Op de alhier gehouden ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „De Polder van Eeten," is met algemeen stemmen tot lid van het dagelij ksch bestuur herkozen de heer P. W. Boll. WOUDRICHEM. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Mei in de rijkspostspaarbank ingelegd f5617.48 en terugbetaald f 2951.86. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2100. Iliimenlancl. Zondag heeft het Tweede Kamerlid voor het district Tietjerksteradeel, de heer Van der Voort van Zijp, afscheid genomen als predikant van de Ned. Herv. Kerk te Doesburg, zoodat hij zich thans geheel aan zijn arbeid als lid der Tweede Kamer geven kan. Met het mooie weder en als gevolg daarvan het verschijnen van meerdere lichte toilletjes op straat, schijnt ook de Amsterdamsche inktwerper weder te voorschijn gekomen. Mej. K., uit de Reyer Anslostraat, die Zaterdag uit de Gerard Doustraat, over het Museumterrein, door het Von delpark en langs den Overtoom naar haar woning terugkeerde, bemerkte bij haar thuiskomst, dat haar japon op de bekend©-- wijze met inkt bevlekt was. Zondagmiddag, tijdens de muziek uitvoering in het Vondelpark, gelukte het twee rechercheurs de* beruchten inktwerper op heeterdaad te betrappen en te arresteeren. Hij is een infante rist van goede burgerfamilie, en be kende zich herhaaldelijk aan het be derven van vrouwenkleeding te hebben schuldig gemaakt. Een reden voor zijn zonderlingen hartstocht kon hij niet opgeven. Het was eene ingeving, zeide hij. Op hem werd een fleschje inkt bevonden. Zondagavond te ongeveer 10 uur heeft te Barger-oostveen een moordaanslag plaats gehad. Door minnenijd gedreven, heeft de 20-jarige J. B. den 2 I-jarigen Ruurd de Vries met een mes een steek in den buik toegebracht, welke ver wonding zoo ernstig aankwam, dat de ingewanden naar buiten traden en er geen hoop bastaat dat hij in het leven zal blijven. Hij is per tram naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De dader vluchtte over de Pruisische grens, doch keerde nog des nachts terug. Hij is in hechtenis genomen en naar de gevan genis te Assen overgebracht. Toen de werklieden der sigarenfabriek der firma v. d. A., te Bergeyk, zich Maandagochtend aan den arbeid wilden begeven vonden zij de fabriek geheel ontruimd eD ledig. Alles, inventaris, grondstoffen, enz. was verdwenen. Ook de fabrikant was afwezig. De brandweer te 's-Gravenhage werd Zondagnacht gealarmeerd voor een zwa- ren uitslaanden brand in perceel Den- neweg 114, waarin gevestigd is een kruidenierswinkel. Een surveilleerend politiebeambte ont dekte op zijn ronde den brand. Hij sloeg de glasruit van de voordeur in en kwam zoodoende in den winkel, waar hij den bewoner een 23-jarig persoon aan trof, die later moet hebben verklaard dat hij omstreeks 1 uur door een in breker' was overvallen, die hem mis handeld had en die, na zich een som gelds te hebben toegeëigend, den brand zou hebben gesticht. De brandweer vond bij haar komst het achterhuis in lichtelaaie. Met kracht werd het vuur door haar aangetast en met 5 stralen op de waterleiding gelukte het haar den brand te beperken tot het achtergedeelte van het perceel. Daar brandden 4 kamers geheel uit. Ook de keuken en het achterste ge deelte van den winkel leden ernstige brandschade. De bewoner is ter beschikking van de justitie gesteld, op grond van ern- stigen twijfel aan de waarheid van het door hem gedane verhaal over de oor zaak van den brand. Te Scherpenisse is men bezig met het verhoogen en verzwaren van den zeedijkZaterdagnamiddag is na de hevige onweersbui, gepaard met hevige stortregens, een gedeelte van het ver zwaarde dijksgedeelte met een massa aarde van het oude dijkslichaam weg geschoven van het buitenbeloop, de kruin en het binnenbeloop over onge veer 55 M. lengte. Het buitenbeloop is nog aanwezig tot 3 M. boven hoog water, terwijl de oude hoogte 3.64 M. beliep. De inzinking had loodrecht plaats, zoodat een scherpe kant ont stond. Men is direct met het herstel der schade aangevangen. De aanklacht wegens huisvredebreuk, ingesteld tegen den inspecteur der be lastingen te Tiel, zal niet vervolgd wor den. Het 4-jarig zoontje van den bakker v. d. L., dat met een even oud speel kameraadje te Bolsward onder de stoomtram geraakte, is, zoo meldt de „L Ct.," eveneens overleden. In verband met het te Vaals gevon den lijk van Laura Klinkenberg is, naar Duitsche bladen melder, te Ham burg aangehouden zekere F. Dreuw uit Raeren, die sinds 30 April den dag, waarop de moord heeft plaats ge had is verdwenen uit zijne ouder lijke woning. De beide Rotterdamsche inbrekers die naar Apeldoorn getransporteerd wareD, in verband met de inbraak daar in het postkantoor gepleegd, zijn, even-® als hun Amsterdamsche collega, naar hun haardsteden teruggekeerd. Beestachtig. Men schrijft aan het „N. v. d. D." „Te Diepenheim (Overijsel) werd dezer dagen eene bruiloft gevierd. „Tijdens het feest bezweek plotseling een der gasten. Deze werd ter zijde in een schuur gelegd. „Een onweder kwam op en felle bliksemschichten verlichtten spookach tig het feestterrein, terwijl het gerom mel van den donder er overheen rolde. Inmiddels werd de feestmuziek voort gezet en lustig vierde men verder feest onder zang en dans. „Toen er onder den invloed van Bacchus een der gasten ter aarde zeeg, werd deze bij den doode onder dak gebracht. Zaterdagmiddag- en avond heeft het over bijna ons geheele land zwaar ge onweerd en tal van berichten bereiken ons nog van blikseminslag, die echter in de meeste gevallen slechts weinig schade aanrichtte en geen brand ver oorzaakte. Dan ontbrak de hagelslag niet, die op verschillende plaatsen veel schade veroorzaakte. Verbrand zijn de boederijen van gebr. Teuben te Bellingwolde (Gr.), van Geurts te 's-Heerenberg en van G. Postma te Legmeer bij Joure. Vijf personen, die zich Zaterdagna middag van Grollo naar Rolde begaven, werden in het veld door het hevig onweder overvallen. Een hunner, de herbergier H. J. Darwinkel, uit Rolde, werd door den bliksem getroffen en was onmiddellijk dood. De landbou wer Klinkhamer, eveneens uit Rolde, werd aan het linkerbeen getroffen en was eenigen tijd bewusteloos. In den westhoek van Noordbrabant is groote schade aangericht. Door den neerstroomenden regen, maar vooral door den gevallen hagel, waarbij steenen ter grootte van knikkers, is den- te velde staanden oogst op vele plaatsen geheel vernield. Geheele blokken vlas en bieten zijn totaal verhageld. Naar aanleiding van een geval van adderbeet met doodelijken afloop onder Dwingelo, schrijft prof. dr. H. W. Middendorp in de Asser Crt- het vol gende Ook in de bosschen en velden in de omstreken van Steenwijk komen vele adders voor. Indertijd, toen ik daar nog praktiseerde, waren adderbeten in den zomer en herfst talrijk. Ik waar schuwde de betrokkenen e. a. om zoo dra zij gebeten waren het wondje goed uit te zuigen of te laten uitzuigen en onmiddellijk weer uit te spuwenhet wondje als het reeds gesloten was, met

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2