erendheden zal blijven bij hem, den' Vrijdag werden de eerste kruisbes-'antwoord. Alles hangt af van de per-een reuzenslang aangebracht, ongeveer vertegenwoordiger van vooruitgang en sen afgeleverd. Er werd door decommis- 1 beschaving, en dat zij geen geloof zul len slaan aan de beweringen van Moelai Hafid, die, wat deze ook moge bezweren, niet dan barbaarschheid en wanorde bevorderen zal. HEUSDEN, 5 Juni. De grootte hitte is voorbij en heeft plaats gemaakt voor een aangenaam weder. De lucht is gezuiverd, maar die zuivering nam nagenoeg den geheelen dag van Donderdag in beslag, een echte donderdag. Reeds des morgens weerkaatsten de blik semflitsen en werd te Iledikhuizen een paard doodelijk getroffen. Hetbijloopende veulen bleef ongedeerd. Inmiddels sloeg te Herpt de bliksem in een perenboom en bezocht bij den landbouwer M. de Wilt de kelder, aldaar rook en zwaveldamp na latende, zonder iemand te treffen. Te Oud- heusden werd een os van de wed. Th. Buijs Tt Herpt in de weide gedood, en weder te Hedikhuizen sloeg het in de woning van M. van Leeuwen in, gelukkig zonder iemand te treffen, noch brand te veroor zaken. Tegen den avond kwam het onweder weder op zetten, met een donkere lucht, die niet veel goeds voorspelde. Men zag een windhoos nabij Aalburg, als een trech ter op de Maas neerkomen, om aldaar eene massa water op te zuigen en zoo kronke- *nd zijn weg te vervolgen. Hetzelfde schouw- pel werd ook Zaterdag 1.1. nabij de groote •rus waargenomen. Des avonds werd door den opvolgenden bliksem een os van den heer van Ever- dingen alhier, onder Eethen gedood en te Meeuwen werden een paard en twee koeien doodelijk getroffen. Inmiddels liep onder Oud-Heusden nabij de steenenbrug een rad van den wagen van den voerman P. de Bree. Het paard sloeg op hol en rende den straatweg af naar Heusden, alwaar het nabij het café F. van Delft werd gegrepen en tot staan gebracht, zonder ongelukken te veroorzaken. Door de alhier gestationneerde rijks veldwachters werden in den nacht van 20 op 21 Mei en in den nacht van 26 op 27 Mei telkens een sehuit met Woudrichem- sche visschers bekeurd, onder Well, voor het visschen met drijfnet zonder vergun ning terwijl zij in den nacht van 2 op 3 Juni weder eenige visschers in een schuit visschende aantroffen zonder vergunning met den zegen, onder de gemeente Hedel. In dien tusschen tijd bekeurden zij nog een persoon voor het visschen met war garen zonder acte of vergunning, en een voor het visschen met kruisnet zonder acte of vergunning. WERKENDAM. Bij kon. besluit is met ingang van 15 dezer tot plaatsver vangend kantonrechter in het kanton Assen benoemd, Mr. C. W. van Ommeren, ge meente-Secretaris aldaar. Tot onderwijzeres aan de bijzondere school voor l.o. alhier, is benoemd mej. M. P. Boulogne, te (lorinchem. De benoemde trad 1 dezer in functie. ALMKERK. Donderdagavond sloeg hier de bliksem in den korenmolen. Eerst werd een der wieken verbrijzeld en een zwaren bak waar de vooras op rust, ernstig be schadigd, verder werden op twee na al de ruiten vernieldde muur is op verschil lende plaatsen beschadigd. De bliksem is, een der benedendeuren stukslaand, naar buiten gegaan. De oudste zoon van den molenaar heeft het er erg gelukkig afgebracht, want de stukken der getroffen wiek vielen om en bij hem op den grond. Van den molenaar Branger is ook een schaap door den bliksem gedood. Een koe van P. Porili heeft in den tijd van 10 maanden 2 maal twee, dus 4 kalveren ter wereld gebracht. sionairs besteed van 8 tot 9 cent per K.Gr. Ze waren nog klein van stuk. ANDEL. Bij de aanbesteding voor de verbouwing der bijzondere school waren laagste inschrijvers de heeren D. G. Mans en P. Tanken, voor de som van f 4280, aan wien dan ook het werk is gegund. Bij het onweder van Donderdag avond werd een koe van den landbouwer M. de F. in de weide gedood. HERPT. Met den pluk van kruisbes sen is een aanvang gemaakt. Aanvankelijk betaalde men 8 cent, later 10 cent per K.G. In het naburige Nederhemert kan men slechts 9 cent maken, waarom men het afleveren gestaakt heeft, in de hoop dat de prijzen beter worden. WAALWIJK. Door de maréchaussées te Besoijen is heden ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie alhier, een 18-jarige schoenmaker uit Kaatsheuvel, verdacht van diefstal van pl.m. f 30 ten nadeele van S. te Waalwijk. De jongeman, die gister uit de stations-wachtkamer te Waalwijk ontvluchtte, is des middags om 4 uur te Waspik-boven weder door de ma réchaussées aangehouden. Het Kanaal-Drong elm. Men is thans met de werkzaamheden bezig tusschen Comvoirt en Nieuwkuik en tusschen Deuteren en Coimvoirt. Reeds vanaf de z.g. 60-elsche brug kan men de excavateurs-transporteurs zien, die door de aannemers in Hongarije zijn gehuurd. Het loont zeker de moeite met de a.s. Pinksterdagen eens een kijkje te gaan nemen. Prol. N.-B. Ifiiiiieiiland. Om tot een wijziging in de organi satie der muzikanten bij het leger te geraken, is door den Minister van Oor log bepaald, dat niemand als muzikant of met de bedoeling om zgn. bij de muziek geëmployeerd te worden, mag worden aangenomen, dan met bijzondere machtiging van liet Departement van Oorlog. De minister van financiën brengt ter algemeene kennis, dat het te rekenen van 15 dezer, in de hieronder te noemen gemeenten van de provincie Overijssel niet langer geoorloofd zal zijn zilveren, nikkelen en koperen munten van het Duitsche Rijk in betaling te geven: Gramsbergen, Stad- en Ambt-Harden- foerg, Vriezenveen, Tubbergen, Weerselo, Oldenzaal en Haaksbergen. Overtreding van deze verbodsbepaling wordt, ingevolge art. 21 der Muntwet, gestraft bij eerste veroordeeling met geldboete van ten hoogste vijf-en-zeven tig gulden, bij tweede of volgende ver oordeeling met geldboete van ten hoog ste vijfhonderd gulden. Gedurende de maand Juni 1908 zal gelegenheid bestaan ter verwisseling van de zilveren, nikkelen en koperen mun ten van het D'ütsche Rijk, ten kantore van den ontvanger der directie belas tingen, invoerrechten en accijnzen in genoemde gemeenten, alsmede ten kan tore van den betaalmeester te Almelo. Tengevolge de legerkwetsie heeft de majoor der artillerie, W. Vosmaer, een kleine brochure laten verschijnen, ge titeld „Legerwet", waarin hij de vraag behandelt, op welke grondslagen ten onzent eene legerwet zou kunnen be rusten, om, zonder overmatige kosten, beter te voldoen aan billijke eischen dan onze bestaande militie- en land- weerwetten. Die grondslagen zouden volgensschrij- I ver moeten zijn de volgendealgemee- soon, van de bijzondere gesteldheid van het waterschap en den aard der water- schapswerken. Rapporleurs achten het niet geraden, ingelanden de gelegen heid te ontnemen, de eigenares van een eigendom in het waterschap tot bestuurslid te benoemen, indien zij dat in het belang van het waterschap ach ten; zij willen dus niet de mogelijk heid uitsluiten, dat in een bijzonder reglement de vrouw verkiesbaar wordt gesteld. Zondagavond vertrok per Leithboot van IJmuiden naar Amsterdam, ter begeleiding, de komies der belastingen v. L. Deze is sedert niet op zijn stand plaats teruggekeerd. Zijn dienstpet werd op het stoomschip achtergelaten. Hij had vooraf oneenigheid met zijn chef gehad. Volgens later bericht is hij gisteren te Amsterdam opgespoord en naar zijn woonplaats teruggebracht, waar hij on der geneeskundige behandeling is ge steld. De politie te Amsterdam heeft bij de Oranjesluizen een man gearresteerd, die verdacht wordt zich te Hontenisse te hebben schuldig gemaakt aan dood slag. De inktwerper, die in de Oranje- Nassau-kazerne te Amsterdam in voor- loopig arrest gesteld is, gedraagt zich niet als een gewone arrestant. Naar we vernemen zit hij als versuft in de politiekamer. Woensdag weigerde de jongen te eten en kroop hij in een hoek, toen men hem zijn middagmaal kwam brengen. Donderdagmorgen at hij slechts een klein stukje brood. Naar alle waarschijnlijkheid zal de milicien spoedig naar Haarlem overge bracht worden. De processtukken zijn reeds aan den auditeur-militair in het 4e mil.-arrondissement opgezonden. Volgens later bericht is hij gisteren ter observatie naar het militair hospi taal te Amsterdam overgebracht. Men seint uit Amsterdam aan het Vad Gisterenavond wandelde de 16-jarige S. R. in de Korte Leidschedwarsstraat, toen zij plotseling door een opgeschoten jongen in het gelaat werd gestreken. Thuis gekomen, ontwaarde zij, dat haar kleed door een dikke donkerblauwe verf of inkt bedorven was. Te beginnen met a.s. Zondag zal in n© dienstplichtverplichte kaderop- de Geref. kerk Voorsteeg de avondgods- leidingj afschaffing der viermaanders dienstoefening om half zes aanvangen. LAND VAN ALTENA. De eerste Tn het Weekblad van den A. N. D. B. schrijft de heer Henri Polak: „Uit de verslagen van de jongste bondsraadsvergaderingen zal men heb ben vernomen, dat onze bestuurscollege reeds sinds eeöigen tijd bezig zijn stap pen te doen, ten einde de noodlijden den te hulp te komen. Daarbij kan hier worden medegedeeld, dat wij daar toe in den arm genomen hebben per sonen, die tot de invloedrijkste in den lande kunnen worden gerekend. Wij hopen daar het beste van. Doch onze verwachtingen zijn niet al te hoog ge spannen. Want de paar jaren van rede lijken voorspoed, die de diamantbewer kers gekend hebben, hebben hen weer „impopulair" gemaakt. Die worden hun als een misdaad aangerekend, waarvoor zij nu maar moeten boeten. Het is ons dan ook hard genoeg gevallen den ba- doelden stap te moeten doe Maar wij achten ons niet verantwoord, als wij niet al het mogelijke hadden gedaan, dat hulp kan brengen in den nood." werking der suikerbieten is in vollen gang, "t is nu verbazend druk om de planten te dunnen, waarbij mede ook tal van kinde ren wat verdienen. Het gewas ontwikkelt uitstekend. DUSSEN. De zoon van K. Middelkoop, die den metselaar behulpzaam was, is daar bij boven van 'thuis gevallen zoodat hij zich nu van een paar krukken moet bedienen >ij 't loopen. BA BILONIENBROEK. Alhier is een W!i-ird van den heer Abr. Straver, door den >iiksem gedood. NIEUWENDIJK. Donderdagavond kwam uit 't zuidwesten een verbazend zwaar onweder opzetten. Tegen halfacht woedde lief hier in al zijn verschrikkingen. In het voormalig Instituut Hasselman sloeg de bliksem in een gedeelte van 't gebouw be woond door mei. de wed. B. Kraayenbrink. De landbouwer G. de K. te Eindho- afschaffing van het "reservekader, althans trïln voor de artillerie: een eerste oefentijd a.t.8Pannen van zijn paard een trap op van 8'/, maand voor de miliciens ilirZIJn Tan hf dl<,r' zooda' de Yoet onbereden en van 24 maanden voor die ™e9el«k °Pzwo1' "e man «thans aan der bereden korpsen; afschaffing der! 6 S°'° Seu erwe en. derde herhalingoefening; meer gebruiki De „temming in het verkeer over van wielrijdersl-> dienstjaren, waar- de schipbrug bij' Doesburg, veroorzaakt van de 7 laatste hij de landweer. j door de aanvaring door Hr. Ms. rivier- Men deelt aan Het Vad. mede, datvaartuig Mosar is weer geheel hersteld, in den antirevolutionnairen partijdag zoodat °ok de stoomtram weder de brug te Arnhem de nieuwbenoemde wet- Passeer houder van Amsterdam, mr. De Vries, den wensch heeft geuit, dat dr. Kuyper den zetel voor Sneek zou innemen. De vergadering stemde met dezen wensch in. 8 meter lang en 100 kilo zwaar. Het is de netvormige Python- of Sawahslang, afkomstig van Sumatra; inderdaad een reuzen-exemplaar, zooals in tal van ja ren niet in de collectie aanwezig is geweest. Naar men verneemt is thans bij Kon. besluit beslist tot toelating van den heer J. A. H. van den Brink als lid van den Raad der gemeente Breda. Het is aan de politie gelukt de hai^j te leggen op een deel der effecten, in het begin van dit jaar gestolen in de Bagijnestraat in Den Haag van zekeren Wassenburg. Daardoor kwam tevens aan 't licht, j Dezer dagen stond voor de recht bank te Utrecht een landlooper terecht, tegen wien 2 jaar opzending naar Veenhuizen werd geëischt. De man vroeg bescheidenlijk er nog een jaar bij te mogen krijgen en voor 3 jaar te worden opgezonden. De recht bank willigde dit vezoek in en von niste dezen landlooper naar zijn wensch met 3 jaar opzending. Dat komt zeker niet dikwijls voor. Door het onweder, 't welk Donder dag over een groot deel van ons land gewoed heeft, is op verschillende plaatsen nogal schade aangericht. Ta Apeldoorn is des middags onge veer halféén de bliksem op verschil lende plaatsen ingeslagen. Op de Eendracht werd een tamboer, die met zijn gezin aan het middagmaal was, doodgeslagen. Een begin van brand werd gebluscht. Op den Soerenschen weg is een woonhuis met drie kamers beschadigd, plafond, gordijnen, behang, schilderijen; voorts vele boomen, o. a. een fraaie eik vlak bij een der villa's. In het Soerensche bosch, waarboven de bui meer dan een kwartier in groote hevigheid woedde, heeft een hagelbui hevige verwoesting in de groenten- tuinen aangericht. De hagelsteenen waren veelal zoo groot als knikkers. Te Nieuwenhoorn, waar de bui om streeks 3 uur zich ontlastte, is de 14 jarige K. Luiendijk, tweede zoon van een landbouwer aldaar, bij het huis waarts keeren van het veld doodelijk door den biiksem getroffen. Te Oisterwijk is de ploegbaas van de Staatsspoorweg, Bekkers, door de blik sem getroffen, zoodat men het ergste vreest. Te Gouda ontstond brand in de brand- stoffènbergplaats van den heer D. Ver mij. Ongeveer 14,000 turven gingen mede verloren. De brandweer belette verderen voortgang van het vuur. Ook sloeg de bliksem in de boeren hofstede van Beekman op de Mildt, te Gendringen. De hofstede was heel spoe dig geheel in de asch gelegd. Slechts het fornuis en een tafel kou men redden. De gebouwen waren laag verzekerd. Aan den overweg op den Breda'schen weg bij Tilburg werd een zevenjarig kind van den wachter P. door den bliksem getroffen en gedood. Te Nij verdal is de metselaar B., uit Enter, die daar werkte, door den blik sem gedood. Een opperman, die in zijn nabijheid stond, kreeg braudwonden in het gezicht- Te Loosduinen is de bliksem in een korenmolen geslageneen der wieken en veel van het binnenwerk werd ver nield. In den stal onder in den molen werd een paard gedood. Aan den Leijweg werden drie koeien doodelijk getroffen. Op de Loozerlaan moesten een aantal telegraafpalen het ontgelden. Een der kalkovens kreeg een scheur, terwijl een schelpenhoop uit elkaar werd geslagen, en bij een ingezetene werden al de gloeilampen beschadigd. Het woonhuis vau den landbouwer H. v. E., wonende nabij Voorthuizen, gemeente Barneveld, is door het inslaan van den bliksem, totaal afgebrand. De boerenhofstede met schuren van v. d. Sch., te De Reek, en de kapitale hofstede van T., te Neder-Asselt, werden door den bliksem getroffen en brandden tot den grond af. Te Almkerk is de bliksem in een korenmolen geslagen. Een der wieken werd vernield, en zoowat alles in den geslagen van een glazen overkapping aan boord van een steenkolenlichter van de Steenkolen-Handelsvereenigiug, liggende terzelfder plaatse. Uit vele streken van Duitschland komen berichten van onweer met ha gelslag en wolkbreuk en van groote schade. In het oostelijk Rhöngebied heet de oogst verwoest en is veel vee verdronken. Ook Engeland heeft er zijn portie van gekregen. De Engelsche bladen spreken van een tropische stortbui, die in den nacht van Woensdag op Donderdag in Londen is gevallen, vergezeld van fel onweer en drukkende hitte. In het heele land is het trouwens zwaar weer geweest. Tusschen Carno en Pontdolgoch in Wales is een spoorwegbrug door den gezwol len vloed weggeslagen. Door de Haagsche politie moet, naar men verneemt, op last van de justitie een onderzoek worden ingesteld naar aanleiding van een klacht van den heer M., te Rijswijk, dat hij door beloften en bedreigingen is bewogen geworden tot het accepteeren van wissels tot een bedrag vau f 50,000, zonder dat hij iets genoten had. Volgens de Avondpost heeft de quaes- tie zich als volgt voorgedragen: Geruimen tijd geleden had de heer M., 'n man op leeftijd en niet scherp van gezicht, geld noodig. Hij stelde zich in verbinding met zekeren v. R. en wilde met dien een transactie van f 50,000 aangaan. Hij teekende een aan tal wissels tot dat bedrag en ontving een deel in baar geld, de rest in effecten. Toen hij de papieren goed en wel in huis had kwam hij op 'n kwaden mor gen tot de ontdekking dat het allemaal waardelooze waren, wat tot gevolg had, dat toen eenige der wissels vervielen de heer M. weigerde te betalen, daar hij bedrogen was. Er moet n.l. in het contract zijn geknoeid. Aangifte van het geval bij de politie deed hij echter niet; door 'n toeval kwam het ter oore van de justitie, welke de Haagsche politie belastte met 'n onderzoek. Deze heeft 'n gedeelte der i wissels in beslag genomen. De zaak I heeft aanleiding gegeven tot civiele en i waarschijnlijk ook tot strafrechterlijke processen. In Noord-Holland wordt algemeen geklaagd over de slechte ontkieming van de boonen. Niettegenstaande het gunstige weer gaat soms meer dan de helft tot rotting ovsr. Zeker wel een bewijs, dat het zaad verleden jaar onder ongunstige omstandigheden is gewon nen. Ruurt de Vries, het slachtoffer van den noodlottigen moordaanslag te Barger Compascuum is in het Sophia- ziekenhuis te Zwolle overleden. De vermoedelijke dader J. B. is in hechte nis genomen. MMJKMMJSXMX* Indien gy u verzwakt gevoelt, komt dit doordat uw bloed arm is. Dank zy de Pink Pillen kan het worden verrykt. xc x ja sa ja x De commissie uit de Staten van Fries 1IVU„, land, waaraan was opgedragen het vast- wie de helers zijn van den diefstal van j molen werd door elkaar geworpen, stellen 7au een algemeen reglement f 40,000 aan effecten, in .Juli van hetDe boerenplaats, bewoond door de voor de boezemwaterschappen en voor vorige jaar door middel van inbraak gebroeders Venema, te Zuidhorn, en Eenige meisjes die er schuilden, vlogen, op de oprichting van waterschappen in de gestolen bij den heer Burghout, te Rot- toebehoorende aan den heer Scholten, t provincie, heeft aan de Staten een uit- terdam. j te Groningen, geraakte door den blik- voerig rapport ingediend. i Naar men verneemt, is daarop door j sem in brand. Omtrent de verkiesbaarheid van leden de politie in Den Haag, een bevel tot van waterschapsbesturen wordt ver voorloopige aanhouding afgegeven tegen meld, dat in twee afdeelingen de wensch zekeren D., uit Londen, die als heler is uitgesproken, om vrouwen van de in deze zaak moet betrokken zijn. D. verkiesbaarheid niet uit te sluiten. j is thans aangehouden, ter beschikking 't moment van schrik verbijsterd, naar de buitendeur, waar vlak voor een gedeelte van het stukgeslagen plafond neer viel. Een en ander verwekte groote ontsteltenis. De bewoners kwamen met den schrik vrij. Nog werden hier eèn paar boomen ge troffen en wat later sloeg de bliksem nog in bij C. Kant aan den straatweg zonder ongelukken te veroorzaken. In verband met de in Sept. a.s. te houden manoeuvres zijn deze week hier en op de omliggende dorpen, door een luit. kolonel en drie anderen schikkingen getroffen ter verstrekking van menage aan manschappen. Er wordt hier nog wel goed vee gefokt, althans de landbouwer B. Vink heeft een stierkalf van 14 maanden (pas goedgekeurd) wegende ruim 486 pond, ver kocht voor f 150, VEEN. Vrijdagnacht werd van den landbouw Van Rijswijk uitWijk zijn veulen, dat in eene weide in de Veensche steeg liep, door den bliksem gedood. werd aangevoerd, dat de vrouw de taak van bewaring overgebracht, van bestuurslid van een waterschap Het onderzoek ia deze zaak wordt niet in allen deele naar behooren zou door de Haagsche recherche voortgezet. kunnen vervullen. Evenals zij is vrij-; gesteld van den militieplicht, omdat! Uit de gevangenis te Winschoten is i Desnachts is de bliksem geslagen in de woning van den landbouwer Jansen, te Arewijn (gemeente Bergh). Het per ceel brandde geheel uit. Dicht bij Zutphen, onder Steenderen, zijn door het inslaan van den bliksem twee boerderijen in de asch gelegd. Te Spankeren is de vrouw van den landbouwer Thomassen doodgeslagen; gelijkstelling der seksen fn dezen niet gisteren ontvlucht de worstelaar J. P., aar man werd gewond, opgaat, zou hare sekse ook een belet- uit Amsterdam, die wegens geweldple- j Te Rotterdam is de bliksem geslagen sel zijn tegen de richtige vervulling ging tegen de politie in voorarrest zat. in een electrische kraan, staande bij' van sommige verplichtingen, die het P. is nergens te vinden. Men denkt, de Derde Katendrechtsche haven, nabij lidmaatschap vaneen waterstaatsbestuur dat hij naar Pruisen uitgeweken is. den mond der Maashaven, op het ter oplegt Rapporteurs omtrent de rein van de Steenkolen-Handelsvereeni- Eenige dagen geleden werd met een ging. Schade is er niet aangericht en meenen, dat. de vraag geschiktheid der vrouw der stoomschepen van den Noorddeut- niemand werd gedeerd, niet in het algemeen kan worden be- schen Lloyd voor Aitis te Amsterdam De bliksem heeft eenige ruiten stuk Buricermke Stand. Werkendam, van 29 Mei tot 5 Juni. Getrouwd: Christiaan Dirk Hove- stadt, 23 j. met Anna van den Heuvel, Geboren: Johanna, d. v. W. Pijpe en C. J. W. van Muijlwijk; Johanna Teuna, d. v. B. Bastiaanse en F. B. Hovestadt. Overleden Jozinus Koops, 8 m. Andel, over de maand Mei. Getrouwd: J. van Wijngaarden,jm. 27 j. en A. Buchner, jd. 26 j. Geboren Arie Eliza, z. v. D. G. Mans en G. W. Fuijkschot; Machiel, z. v. M. Crielaard en J. KuilAbraham Arie, z. v. B. Sluijmers en L. van Berkel; Clazina Elisabeth, d. v. A. Smits en M. Verbeek; Johanna, d. v. M. Versteeg en C. Naaijen; Johanna, d. v. H. L. Both en A. H. Schuuring. Overleden: Marinus van Andel, 38 j., echtg. v. Jenneke van Andel. Veen, over de maand Mei. Ondertrouwd: Gijsbert van Wijnen, jm. 26 j. en Janske Nieuwkoop, jd. 22 j. Geboren: Lamberta, d. v. J. H. Vos en J. Savert; Adriana, d. v. W. Sonne- veld en A. E. van Wijk; Martinus, z. v. M. Verbeek en W. Verbeek. Overleden: Andries van Wijk,57j., echtg. v. P. v. Rijswijk; Gosen Verbeek, 63 j., wed. v. W. van Andel; Lena, 6 m., d. v. Gerrit Vos en Lena Duister. Nederhemert, over de maand Mei. Geboren: WilhelmLna'f'd. v. C. Bies heuvel en J. van den OeverAatonia, d. v. A. Bodmer en W. C. Hobo. i Nog wordt medegedeeld, dat, wege het niet-betalen van één der bewua wissels het faillissement van den he M. is aangevraagd, doch dat de reclf bank te 's-Gravenhage, in raadkamt dit verzoek nog niet heeft ingewilligd j Tegen de verkiesbaarheid der vrouw van de justitie gesteld en naar het huis 21

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2