Gevallen Qooidprijzen iin. Tricot-Ondergoederen A. van Dijk&Zn„ Heusden, C/roote Wee-Verloting' Trekking 27 1908, MEEL. i Normaal Ondergoederen. 's-BOSCH/ St.-Jozefstraat Verfaita in ta Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heten. Melkvoedsel voor Kinderen enZi eken. Waarom te lijden 7 TE KOa Een Brt/imachine, N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Machinebouw, HEUSDEN (N.B.) H. TERIiULSl Machinsal aangemaakte Verven, DROGE VERFWAREN, BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Koninklijk goedgekeurde fe boiiden tot ondersteuning van den werkenden stand. des morgens ten 9 ure, Is te Prijs ACHT Koeien, vaarde f 2000. 2de Prijs 2 beste Landbouwpaarden 5 uur te bemerken, dat de buitendeur openstond. Onmiddellijk vermoedde men onraad. De politie werd gewaarschuwd, en haalde d^en heer De Greeuw, die met zijne echtgenoote den dag bij zijne doch ter doorbracht. Thuis komende, bemerkte hij, dat ongenoode gasten van zijne af wezigheid gebruik hadden gemaakt, om zich door middel van een looper toe gang te verschaffen tot de woning. In de voorkamer hadden zij een bonheur opengesloten, in de achterkamer een linnenkast, die vele diamanten, gouden en zilveren sieraden bevatte. Bijna alle voorwerpen ven waarde en eenig geld worden vermist, tezamen voor een bedrag van pl.m. f900. Onder de gesiolen voorwerpen bevindt zich een broche van f 300, een paar oorbellen van f 100, één gouden horloge, één zil veren horloge, zilveren lepels, een zil veren taartenschep, een gouden hals ketting, gouden manchetknoopen en eenige ringen. Vreemd genoeg hebben de inbrekers een kistje met 30 gouden tientjes wel uit de kast gehaald, doch niet meegenomen. Wellicht werden zij in hun bedrijf gestoord en kozen zij snel het hazenpad bij den haastigen aftocht de deur openlatend. In elk geval moeten de dieven goed bekend zijn geweest met de huiselijke omstandigheden van den heer De Greeuw en geweten hebben, dat hij iederen Maandag den dag bij zijne dochter door bracht en zijne woning alleen liet. Toch heeft men niet het geringste vermoeden, wie dezen brutalen diefstal heeft ge pleegd. Een inwoner van Schiedam, die van daar naar Den Plaag reisde, liet zich in den trein verlokken kaart te spelen en was in een ommezien zijn gouden horloge kwijt. De kaartspelers, drie in getal, stapten te Delft uit, maar de Schiedammei ook. Stevig pakte hij den winner van het horloge in de kraag, en deze, bemerkende dat de Delftsche recherche belang in het geval begon te stellen, gaf het horloge eindelijk terug. De recherche van Delft heeft toen de kwartjesvinders in het oog gehouden en ten slotte aan den Plaagweg over vallen, toen zij weer bezig waren kaart te spelen. Proces-verbaal was het slot. Een hoofdinspecteur van politie te j-Gravenhage stond in connextie met en Duitsche vrouw, die 25 dezer voor 'e Haagsche rechtbank zal terechtstaan zij moet intusschen reeds verdwenen zijn wegens 'koppelarij. Nadat hem door zijn surperieuren verzocht was, deze relatie te verbreken, is gebleken, dat bij zich nog geregeld in het bewuste huis heeft opgehouden. Daar er rede nen waren om aan te nemen, dat hij bekend moest zijn met de feiten, waar voor de vrouw nu zal terechtstaan, is hem aangezegd, dat hem ontslag zou worden gegeven, indien hij het niet vroeg. Daarop heeft hij een aanvrage om ontslag ingediend, doch tot dusver is daarop nog geen beschikking geno men. Te Den Hoorn op Texel is door on bekende oorzaak, de woning van den veefokker D. Kramer in vlammen op gegaan. De bijna zeventigjarige bewoner, die met zijn ruim zeventigjarige zuster sa menwoonde, is met haar in de vlammen omgekomen. Vermoedelijk zijn de onge- lukkigen gestikt in den rook. Met ha ken heeft men de gedeeltelijk verkoolde lijken uit den brand gehaald. Alle bezitting, waaronder vele antieke goederen en kostbaarheden, is een prooi der vlammen geworden. Twee varkens werden gered. Het verbrande was ver zekerd. Toen gistermiddag de landbouwer A Wagemakers te Vinkenbroek onder Rozendaal op het veld werkzaam was en zijn woning onbeheerd stond, heb ben inbrekers van die gelegenheid ge bruik gemaakt en een bedrag van f200 benevens verschillende gouden sieraden gestolen. Hoewel direct door de maré chaussée een uitgebreid onderzoek werd ingesteld, zijn de daders tot heden on bekend. De Dordtsche kermis, heeft eergis terenavond tot een zeer ernstige vecht partij tusschen drie kameraden, die eerst met elkander uit rijden waren geweest, aanleiding gegeven. Al heel spoedig in de Torenstraat kwamen na een twist de messen voor den dag. Een stoker werd ernstig gewond. De politie maakte aan de vechtpartij een einde. Zelfs de nacht bleek de wrok niet ge koeld te hebben, 's Morgens kwamen twee der vechtersbazen weder aan de woning van den stoker, om verder met hem af te rekenen. Het huis werd ech ter door de politie bewaakt, zoodat zij onverrichterzake moesten aftrekken. De penningmeester van de afdeeling Deventer der Federatie van sigarenma kers, is, volgens „Het Volk", er met medeneming van kasgelden vandoor gegaan. Door het breken van het lemoen, is gisteravond de postwagen van Haarlem op Hoofddorp in de nabijheid van het postkantoor te Haarlemmermeer in de Kruisvaart gereden. Wel kwamen er geen ernstige persoonlijke ongelukken voor, maar het postwerk was doorweekt van 't water en postpakketten waren geheel of gedeeltelijk bedorven. De Gemeenteraad van Schoonhoven heeft in zijn vergadering, waarin het voorstel-Schreuders behandeld werd, besloten met 6 tegen 5 stemmen den Gemeente-ontvanger te ontslaan. De wethouders stemden tegen. DE PINK PILLEN MOETEN G EJl K KEN Het doet ons leed de menschen te zien lijden aan de maag, want wij /veten dat zij door onze Pink Pillen genezen worden. Bestaat er een meer algemeen/ ziekte, en die zoo pijnlijk, zoo verzwakkend is? De Pink Pillen genezen haar zefer goed. De heer Leriche te Soignies, B mine-straat, is door de Pink Pillen genezen en schreef ons „Ik verklaar dopr de Pink Pillen te zijn genezen van eed maagziekte die sedert langen tijd duurde." De maagkwalen zijn bijna allen van den zelfden oorsprong, overlading van de maag, voortkomende, ?t zij uit een staat van al- gemeene zwakte/, 't zij uit een misplaatste zorg voor overvoeding. Men overlaadt de maag en weldra ver teert deze niet dan pijnlijk, om daarna in het geheel niet meer te verteeren. Bra kingen en diarrheeën maken de voeding onmogelijk, o/f wel de onverteerde spijzen blijven in df maag, bederven er, worden vergiften of yergiftingen het organisme. In het eene en het andere geval moet de verzwakking van den maag genezen worden, en jtle Pink Pillen zijn het middel daartoe. De dyspépsie ondermijnt de menschen. Zij is een /ernstig beletsel voor de vervul ling hunner plichten. Wanneer de maag ziek is, iy geheel het lichaamsgestel van streek. De Pink Pillen worden volkomen opge nomen en versterken alle organen. Zij geven biped en verkwikken de zenuwen. Zij zijn 'ook onovertroffen tegen bloedar moede, I bleekzucht, algemeene zwakte scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rheumatiek. Verkrijgbaar bij alle goede drogisten en bij Snabilié, Hoofddépothouder, 7 Groote Markt /Rotterdam. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Depothouders te 's-BoschV. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Inclemans. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 19 Juni '08. Openbare dronkenschapA. B. te Heusden, 3 dagen, N. v. O. te Heusden, 12 dagen, C. van O. te Dussen, f 6 suba. 3 dagen. A. V. te Veen, f5 subs. 3d., J. v. B. te Dussen, 3 d., H. J. B. te de Werken, f5 subs. 3 d., C. d. G. te Woudrichem, f5 subs. 3 d., A. H. te Werkendam, f5 subs. 3 d., Th. M. v. D. te Dussen, f10 subs. 3 d. Loopen op grond die beplant is A. v. d. W., en G. v. d. W. beiden te Woudrichem, ieder f3 subs. 3 d., T. G. te Werkendam, 1 jaar proeftijd, G. v. d. S. te De Werken, teruggegeven aan ouders. Vee op eens anders grond laten loopenS. v. R. te Genderen f 15 subs. 5 dagen. StraatschenderijG. J. O. te Meeuwen, f5 subs. 3 d., H. T. te Almkerk, fl subs. 1 d P. C. R. te Dussen, f 2 subs. 2 weken tuchtschool. Overtr. Prov. ReglementA. v. d. H. te Genderen, f6 en f 10 subs. 6 en 10 d., H. S. te Gorinchem, f 1 subs. 1 dag. Overtr. vischdelict: G. K. te Veen, 2 X f8 subs. 2X2 d., A. V. te Veen, 2X6 dagen. Overtr. JachtwetA. v. d. W. te Woudrichem 2 X f6 subs. 2 X 1 d., met verbeurdverklaring van het geweer, bevel tot uitlevering of betaling van f4 subs. 4 d., G. v. d. W. Woudrichem, 2 X f^ subs. 2 X 4 d. en verder als de vorige, M. v. O. te Heusden, f 6 subs. 4 d., A. V. te Heusden. f6 subs. 4 d., J. A. A. S. te Dussen, f 10 subs. 2 d., M. v. d. H. te Veen, 2 X f dagen met verbeurdverklaring van het geweer, bevel tot uitlevering of betaling van f 5 subs. 5 d. Overtr. MotorwetD. H. te Aalburg, fl subs. 1 dag, J. S. te Waalwijk, f3 subs. 3 dagen, W. W. J. C. te Elshout, f8 subs. 8 dagen. R. v. D. te Raams- donk f3 subs. 3 dagen, A. v. D. te Heusden, f2 subs. 2 dagen, A. K. en A. v. L., beiden te Oud-Heusden, elk f3 subs. 3 d. VrijgesprokenM. v. d. S., H. v. d. H., J. V., W. A. v. O., allen te Werkendam, G. v. A. te Giessen. INGEZONDEN. Donderdag 1.1. werd door Mej. Z. Bleker, Hoofd der Bewaarschool alhier, met de leerlingen van hare handwerkschool, een uitstapje per trein gemaakt naar den Haag en Scheveningen. Begunstigd door prach tig zomerweer, hebben de kleinen volop kunnen genieten van alles wat ze waar schijnlijk nog nooit hadden gezien. Ze waren dan ook allen vol lof over hunne onder wijzeres, die gemaakt heelt, dat ze zoo'n prettigen dag hebben gehad en zeker ook ben ik de tolk van alle respectieve ouders der kleinen, wanneer ik hierbij een woord van hartelijken dank voeg voor Mejuffrouw Bleker, die er niets aan gespaard heeft om het uitstapje voor de kinderen zoo gezellig mogelijk te doen zijn. Met de opname dezer regelen verplicht U ten zeerste, Uw Dienaar, H. Woudrichem, 20 Juni '08. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Harktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 22 Juni 0.13 M. beneden 0. 23 0.11 boven Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 20 Juni 1.41 M. 0.78 M. -4- N.A.P. 21 1.23 0.82 22 1.25 0.73 23 1.— 0.75 Advertentiëii. wegens yertrek naar Noord-AjKorika een praek- tig Amerikaanscii HUISORGEL, 16 registers, zoo goed ills nieuw, welluidend van toon, goed onderhouden. nieuwste constructie, waarop alle kleeding- stukken vervaardigd kunnen worden. Te bevrageia en te bezien bij W. M. BRANDERHjORST te Gend erenbij Heusden Het BESTUUR der Afd. Noord*Brabant maakt bekend, dat de/keu ringen voor 't Stamboek dit jaaj o. a. zullen gehouden worden Te Heuscl/^ii op 4 Juli, v.m. 1© uur, bij het yWapen van Amsterdam" te Nlm&erk op 4 Juli, n.m. 9\ uur, bij d/ Wed. J. HEIJKOOP. Namens het Bestuur B. SNOEK, Voorzitter. A. BAX Gz., Secretaris. f ÏOO.OOO i.A ïage, Vlissingen. 50.090 Hoofd-Kantoor, Rotterdam. ÓO OOOA M. De Jong, Alphen (N.-B.) 30.00© Hoofd-Kantoor, Rotterdam. 95.00AI J. M. De Jonge, Ter Neuzen. Tel. Interc. Nr. 1 Tel. adres, Bergmaas. Belast zich met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparatiên, enz. op elk gebied. Ten gemeentehuize Aan Leeuwarden zal op Zaterdag yJuli e.k., des na middags te 4 uur,/n het openbaar worden aanbesteed De levedng van 1340 paar VROUWEN- en J0NGENSKL0M- PEN, volgens in te zenden mons ters. Bestekken zijn van 24 Juni e.k. af k f 0.10 per exemplaar ter SECRETARIE verkrijgbaar. De gezegelde inschrijvingsbiljetten te adresseeren aan den BURGEMEESTER, de monsters aan den DIRECTEUR der GEMEENTEWERKEN. SPECIALITEIT ZONDER NAAD. (Speciale Modellen voor corpulente Heeren.) Meercu ©Mdcrbentilen, Nnch|bcmt!en, Slecren Ffanclle» iScnidcn. Aanbevelend, Harkt A II, n.li. Stadhuis, 's BOSCH. direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30 per bus (2 pond) netto 50, groen 60 ets. Verder alle soorten: Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Kooltew, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste/ en bcslc adres. BOTEUlIAltkT N 10§. Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. Marmer- en Steenhouwerij. Beet adres voor Grafmonumenten en Schoorsteen mantels. Specialiteit in fijne Marmer- en Ilardsteenwerkeii. Goedgekeurd bij Kon. besl. v. 4 Febr. 1908. No. 58. in het Verkoophuis der Notarissen, Nobelstraat, 's-Gravenhage. Onder toezicht van een door de Wet daartoe bevoegd ambtenaar. waarde f 1000. 3de Prijs Een Salon Ameublement. 4de Prijs Een pianino. 5de Prijs Ken Landbouw paard. ©e Prijs Hen Landbouw paard. Vde Prijs Ken Koe. 8ste Prijs Ken Koe. 9de Prijs Keil Koe. lOe Prijs Ken Koe. Verder eenige schapen, Dames- en Heeren Rijwielen. Landbouw gereedschappen, Gouden en Zilveren Dames- en Heeren Horloges, en vele nuttige voorwerpen van Kunst en Smaak. Totaal 1000 prijzen. Loten 50 cent per stuk, 11 voor f 5. Na ontvangst postwissel met verhooging van 5 cent franco toezending. Een fortuinlijke week. Door het tot het laatst toe inblijven van alle hooge prijzen in de Nederl. Staatsloterij ver keerden velen in de laatste dagen in eene zenuwachtige spanning. Vso JShmbs- loten en Vso Tijdgeestloten deden op geld en werden grif voor f 50,en meer verhandeld. Dikwijls gebeurde het, dat houders van Tijdgeestloten, wien 's morgens vergeefs f 100.en meer voor hun nummers werd geboden, dit eenige uren later zagen prijken met een Niet. Voor vele anderen daaren tegen was de uitslag der trekking even wei zeer gelukkig. Zoo te Vlissingen, waar op een Tijdgeestlot de f 100,000, is gevallen, te Alphen (N.-B.) waar de houder van een Tijdgeestpolis met de f 50,000verrast werd en te Rotter dam, waar den houder van Vio Tijd geestlot de f 5000,en de premie van f 30,000ten deel viel. n 223" v-ofieë De heer Leriche (Phato. Theo. Coppietera, Soignies) 94 Juni. Prov. bestuur van Noordbrabant, het uitvoe ren van bavgerwerk in de bnitenscheepvaartkanalen en in het binnenafwatering9kanaai van de gekanaliseerde Dieze c. a. Raming 2 00. 25 Jnni. Prov. bestuur van Overijssel, het maken van nieuwe boordvoorziening langs het hoofd vaarwater van het Meppelerdiep. Raming 2200 1 Juli Min. van Waterstaat, lo. Het van 1 Jannari 1909 tot en met 31 December 1913 verrichten van baggerwerk in en voor den Mond van den Rotterdamschen Water weg en in de Doorgraving aan den Hoek van Holland, met bijbehoorende werkzaamheden. Raming 650.000. 2o. Het maken van eene verlenging van het Zai- derhoofd van den Rotterdamschen Waterweg te Hoek van Holland, met bijkomende werken. Raming f 850.000. 8 Juli. Min. van Waterstaat, de verbetering van den IJssel bij Wij he, tnaschen de kilometerraaien CVII en C1X der herziene rivierkaart. Raming 12500. 15 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het maken van oever voorzieningen lang9 de Bergsche Maas. Raming f 34850. 2o. Het uitvoeren van werken aan de Boven-Mer- wede. Raming 25.000. 3o. Het vervangen van het slieten pakwerk langs de Oostzijde van de aanlegplaats buiten de Waterpoort te Gorinchem door een glooiing van R|jka-zetsteen Raming 4800. 22 Jnli. Prov. bestunr van Drenthe, het makan van boordvoorzieningen langs de werken van bet Meppeler diep in Drente. Raming 6600. 23 Jnli. Prov. bestuur van Noordholland, het weder op hoogte brengen van drie gedeelten van de djjken van het Merwedekanaal in de prov. Noordholland. Raming 8000. 29 Juli. Min. van Waterstaat, de uitvoering van wer ken in de rivier Neder-Rijn, onder de gemeente Lienden, prov. Gelderland en Rhenen, prov. Utrecht, tusschen de kilometerraaien L en LI1I der herzieae rivierkaart. Ra ming 23.000 15 Juni. Prov. bestuur van Limbnrg, het maken van boordvoorzieningen langs de Zuid-Willemsvaart onder de gemeente Nederweert. Raming ƒ4500. Minste inschr. A. W. Groot te Hintham ƒ4350. 24 Juni. Min. van Waterstaat, de verbetering van den bovenmond van den IJsbb), bij Westervoort, tusschen de kilometerraaien XX en XXIII der herziene rivier kaart. Ramiog 28.000. Minste inschr. T. van Haaften, Zaltbommel, f24585. WERKENDAM. De zetting der boter is deze veelt, op de markt 65 ets., in de winkels das 6') ets. per half kilo. Eieren f 0.95 de 26 stuks. *SLEEUWIJK. De zetting der bot -r bedraagt 62 ets per half kilo en die der eieren f 1.1 de 26 stuks. GORINCHEM, 22 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 70 runderen14 nuchtere kalveren11 vette varkens 264 biggen., schapen en 28 lammeren. De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 180 a 250, kalfvaarzen f 140 a 190 guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien 170 a 210, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f 90 a 130 pinken f 60 a 100 graskalveren f a - nuchtere f a 14, schapen f a lammeren f 6 a 12, biggen 5 a 9 per stuk. Vette varkens 17 a 22 cent per half kilo. Op de. graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 10 a 8 25, roode dito 7.80 a 7.90, witte dito f 7,85 a 8.15 inl. rogge 7.30 a 7.45, kuitenl. dito ƒ7.40 a 7.50. gerst f 5.10 ii 5.25, haver f 3.80 a 3.90, duivenboonen f 7.60 a 7:70. blauwe erwt-n f a mais, 75 pond, f 5.50, a 5.60 alles per heet. Boter 60 a 62 ct. per half kilo Eieren f 1.10 a 1.15 per 26. Kippen f 0.70 a 0.90 per stuk. ROTTERDAM22 23 Juni. Op de veemarkt waren heden aang voerd 748 vette runderen, 1016 magere dito, 655 vette en graskalveren, 296 nuchtere kalveren, 171 schapen of lammeren, 766 varkens, 105 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen lf? kwaliteit 76, Ie kw 56 cent, kalveren le kw. 91, 2 e kw. loet. schapen le kw. 60, 2e kw, 56 ct. vette varkens 45 a 40 ct. licht soort 38 a 36 ct. per kilo. Nuchtere fohkalveren f 14.a 18. idem voor de slacht f 9> a 12Biggen f 1.10 a 1 20 per week. ROTTERDAM 22 luni. Tarwe puike jarige per 80 kilo, - a per 100 kilo f 10.75 al. - nienw f a Rogge f per heet. Gerst fa - Chevalier fa - Haver f 7.75 a 1 25, per 100 kilo, Bruine boonen f a witte fa Erwten 0 00 a 00 00. Zeeuwsche eieren 3 40 a 3 50, Overmaassche dito 3 60 a 3 80 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 134/8 en 51/16 ton en 294 stukken van een half kilo Prijs le kwali teil f 53, 2? kw. f 50, 3e kw f 48. Per half kilo 65 a 70 cent. rj&t vP^T"/ Teekeningen op aanvrage Jq- gratis. "JT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3