WINKELSLUITING District-Directeur Copieer-persen A. van Dijk &Zn„ Heusden L. J. VEERMAN, Atelier voor Fotopfle "heusden (n.b.) Botermarkt 0 70 en 71, Moreerioncbtiug. njfet es PAPIERHANDEL. Alles tegen zeer concurreerende prijzen. Melk voedsel YTJDf Kinderen «nZieken des avonds ten 8 ure. EUGENE DE JONG, Belast zich met de uitvoering van alle soorten Ijzerwerken, reparation, enz, op elk gebied. in kt olxm.o keuze Stoomboot-Maatschappij HEUSDE TNT. e modellen met prijsopgaaf. te stoppen. Daarbij is zij vermoedelijk in slaap gevallen en heeft de lamp, die voor haar stond omgestooten. Op haar geschreeuw kwamen de ouders toeloo- pen, die haar in volle vlam vonden staan. Toen het vuur was gebluscht, bleek dat het meisje hoogst ernstig was gewond. Op advies van den ge neesheer werd zij Zondagmorgen near het Ziekenhuis overgebracht, waar zij is overleden. Zondagnacht is te Leiden ingebroken in de Heilige Petruskerk aan de Lan- gebrug en zijn drie offerbussen open gebroken en de inhoud er uit mede genomen. Maandagmorgen is d© ver moedelijke dader, een minderjarige Duitscher, aangehouden, bij wien on geveer f 50 aan klein geld werd ge vonden. Volgens nader bericht heeft hij be kend de inbraak £e hebben gepleegd. Tevens heeft hij ook ingebroken in een huis aan de Heerenstraat, waar hij o.a. zijn oude schoenen voor een paar nieuwe laarzen had verruild. Zaterdagmorgen is te Hilversum op last van de justitie opgegraven het lijkje van een voor 5 maanden over leden kind van eenige maanden oud, dat niet een natuurlijken dood gestor ven zou zijn. Zekere S., die metdeon- gehuwde moeder van het kind, G. ge naamd, samenwoont, zoude kleine van een stoel en in een hoek geschopt heb ben, ten gevolge waarvan het kind zou zijn overleden. Het lijkje is naar Am sterdam vervoerd om door de justitie te worden geschouwd. De gewezen directeuren der Arnhem- sche Bank, De Meijer en Pliester, heb ben. cassatie aangevraagd van het von nis van het Arnhemsche hof. In den Zwaanhals t© Botterdam, liep Maandagmiddag het gerucht, dat de voerman W. v. S., een man van 52 jaar, die er dien nacht gestorven is, niet overleden was, zooals algemeen ge dacht werd, ten gevolge van drankmis bruik, waaraan hij zich meermalen schuldig maakte, maar aan de gevolgen van een hem toegebrachte verwonding. Toen dit gerucht ter oore der poli tie kwam, begaf de commissaris van olitie zich dadelijk naar de woning an den overledene, en bij schouwing an het lijk werd al spoedig zichtbaar )en steekwond in de linkerborst, die, zoo meende een ter hulp geroepen ge neesheer, mogelijk den dood had kun nen veroorzaken. Bij het verhoor der huisgenooten, dat nu volgde, werd den commissaris medegedeeld, dat de overledene, een man die zwaar dronk, van Zaterdag af voortdurend aan den drank is geweest; was hij thuis dan sarde, sloeg en dreig de hij zijn vrouw, de 53-jarige J. B. En terwijl de commissaris dat aanhoor de, trad eensklaps de vrouw van den overledene naar voren en deelde mede dat zij haar man de verwonding had toegebracht. Het was geschied Zondag avond omstreeks half tien, toen hij weer onder den invloed van drank thuis kwam. Zij stond brood te snijden, toen hij ineens een stoel opnam en haar hier mede dreigde te slaan. Om dit te voorkomen weerde zij hem af met de hand waarin zij het mes hield en trof hem daarbij in de linkerborst. Na deze verklaring is de vrouw ge arresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Men schrijft uit Apeldoorn aan het Vaderland Een weduwnaar, nog in de volle kracht des levens, is hior in het Kanaal gesprongen. Hoewel in de bebouwde kom van het dorp, had iemand het blijkbaar gemerkt. Een paar meisjes van 13 en 7 jaar, dochterjes van schip per Ten Caten, aan het spelevaren in de nabijheid, zagen iets drijvende en ontdekten, toen ze erheen geroeid waren, dat het een man was, bewusteloos reeds. De oudste had den moed, hem bij den kraag te grijpen en toen het haar niet gelukte hem in de boot te trekken, den man zoolang boven te houden, tot haar hulpgeroep werd gehoord. Toen die hulp kwam opdagen werd de man op het droge gebracht en bleken de levensgeesten nog niet geweken. Ge neeskundige hulp deed het overige. Voor de Utrechtsche rechtbank stond Maandag terecht een 44-jarige vrouw aan wien ten laste was gelegd, dat zij een reeds gebruikten postzegel van het poststempel heeft trachten te ontdoen om dien zegel weer als nieuw te ge bruiken. Beklaagde had twee ongestempelde gedeelten van gebruikte 2>/s cents post zegels bij elkaar geplakt en gebezigd als een ongebruikten postzegel van 21/s eent. Het O. M. eisehte één dag hechtenis. Zondag is het stoomschip Hunze XX, dat een pleiziervaart deed van Gronin gen naar Borkum, op de terugreis bij het eiland Borkum de schroef kwijt geraakt. De passagiers konden overge nomen worden door een Duitsche boot en kwamen te Delfzijl via Emden terug. De Hunzeboot kon in verband met gun stig weder en getij op eigen zeilen Delfzijl bereiken en werd verder van daar opgesleept naar Emden. Uit Rotterdam wordt geschreven Maandagmorgen meldde zich bij de politie alhier zekere D. K., wonende op de Gedempte Slaak, en deelde mede dat hij Zondagavond met zijn meisje aan den Oudendijk in een sloot was geraakt, waarbij hij zich wist te redden doch het meisje verdronken is. Dadelijk is door de politie, welke aan misdaad dacht, een onderzoek ingesteld en werkelijk werd daar des middags het lijk van het meisje gevonden. Het bleek de 17-jarige J. E. O., wonende in de Schoutenstraat te zijn. Haar lijk werd gevonden in een ge deeltelijk met puin gevuld vijvertje, geheel met waterplanten begroeid en ruim honderd meter van den Ouden dijk verwijderd. Het was geheel met kroos bedekt toen het opgehaald werd op de aanwijzingen van den 21-jarigen heier D. K., die gelijk gemeld, zelf bij de politie kennis kwam geven. Deze heier bevindt zich in hechtenis. De kleeding, diehij Zondag droeg,is inbeslaggenomen, zij was gedeeltelijk nat o.a. van de jas alleen de rechtermouw. De jongeman, is nadat hij met het meisje in het vijvertje viel en hij zich redde, naar huis gegaan, zonder van het gebeurde mededeeling te doen aan zich in de nabijheid op den Oudendijk bevindende menschen of hun hulp in te roepen. Verschillende peilingen zijn er in het vijvertje gedaan en zullen nog ge daan worden. Welk een groote drukte de lustrum feesten te Delft ook in het spoorweg verkeer veroorzaken, blijkt wel hieruit dat er gisteren van Rotterdam naar Delft 26 extra-treinen geloopen hebben. Van Delft naar Rotterdam zouden 25 extra-treinen loopen. De laatste was hedennacht circa half twee nog niet binnen. Bij de familie H. te Oosterbeek is bericht ontvangen dat de 23-jarige zoon G., die voor eenigen tijd naar Duitschland ging om werk te zoeken, daar door een noodlottig toeval is over leden. Hij werkte te Hamborn in een steenkolenmijn. Bij het nederdalen was hij gezeten in de eerste lift, terwijl een tweede volgde. De tweede schijnt te snel neergedaald te zijn waardoor H. tusschen beide liften in raakte en doodgedrukt werd. Uit het krankzinnigengesticht Oud- Rozenburg, onder Loosduinen, waarheen hij sinds ongeveer 3 maanden van uit Medemblik was overgebracht, is thans ontvlucht Marius Brouwers, in 1905 door het Haagsche gerechtshof ter zake van den bekenden moord in de Scheveningsche boschjes ontslagen van rechtsvervolging met last tot plaatsing in een krankzinnigengesticht. Maandagavond 6 uur werd de ver pleegde voor het eerst bij den avond maaltijd gemist. Men vermoedt, dat hij ongeveer 5 uur te voren is ontsnapt. Te Velp bij Arnhem is Maandagavond eene bijna 60-jarige gehuwde vrouw, die veel misbruik van sterken drank maakte, in de jenever gestikt. Vleeschetende slakken. Het is bekend dat onze slakken plan- teneters zijn, dit is aan geen twijfel onderhevig, wij hebben er in eiken tuin en in eiken akker jaar in en jaar uit de voorbeelden van. Dat zij echter ook vleesch eten, zoo schrijft een lezer van het „Vad." ontdekte ik verleden week bij toeval. Op een landweg viel mijn oog op het lichaam van een muis, dat half verpletterd was, de kop was er ge heel af, en toen ik keek wat voor een soort van muis dit kon zijn, bespeurde ik een aardslak, die er vlak bij was. Door mijn komst kon het dier gestoord zijn en ik hield mij dus stil. Weldra kwam er beweging in en nu zag ik dat hij zich te goed deed aan de muis. Om mij goed te overtuigen, trok ik de doode muis een eind weg. Onmiddel lijk trok de slak haar voelers in en hield zich stil, om echter spoedig ze weder uit te steken en er naar alle richtingen mede rond te kijken (op de voelers zitten de oogen) tot zij de muis ontdekte en er heenkroop. Nog eens herhaalde ik dit spelletje en trok dit maal de muis verder weg. Na een poos in alle richtingen de voeler-oogen te hebben bewogen, ontdekte zij de muis weder en schoof er terstond op af. Er was geen twijfel aan dat de slak zich te goed deed, want haar kop verdween geheel in het bloederige lichaam van de muis en daar bleef zij smullen zoo lang mijn waarneming duurde. Burgerlijke Stand. Heusden, van 23 tot 30 Juni. Ondertrouwd J. H. van Holten, jtn., 25 j. en J. A. C. G. van der Staak, jd., 19 j. aat u door de Pink Pillen een vol maakte spysvertering weergeven. Niet alleen zullen zy u goed uwe spyzen doen verteren, maar zy zullen u ook eetlust voor een volgenden maaltyd geven. Nu moet gy niet ge- looven dat om een goede spysverte ring te hebben, een voortdurend ge bruik der Pink Pillen noodig is. Neen. Gy neemt de Pink Pillen alleen gedurende eenige dagen, en dezen zyn voldoende om uw maag te herstellen en te versterken. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. tan bestedingen. Aanbestedingen. BER TELEGRAAF. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 29 Juni 0.36 M. beneden 0. 30 0.34 Advertentlën. De ondergeteekenden geven bij deze aan hunne geachte clientèle kennis, dat zij, in navolging van tal van plaat sen in Nederland, hunne boekwinkels in de Zomermaanden, tot 30 Sep tcinber e.k., des avonds ten acht ure zullen sluiteD. H. WUIJSTER. L. J. VEERMAN. Heusden, 1 Juli '08. gevraagd, voor Assurantie-Mpij. tegen prov. en toelage. Inspecteur staat ten dienste. Br. lett. O. II. Alg. Adv. Bur. E. E. GREEFKES, Amsterdam. N. V. Maatschappij voor Scheeps- en Machinebouw, 55 Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar,|JNieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag vobrm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaardingeii, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Hinthamerstraat A 30, - 's-BOSCH. - 6 Visite portretten met proef f 1. Tel. Intere. Nr. 1 Tel. adres, Bergmaas. uit de fabriek HENR! DE BEAUMONT te Maas tricht, voorradig bij den specialen Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Teekeningen met prijsopgaven, van 14 Modellen worden op aanvraag toegezonden. Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 80per bus (2 pond) netto 50, groen 60 ets Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen als: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT w tos, Magazijnen, Kantoor en Fabriek 6 Cabinet 2.50. Atelier dagelijks geopend. Specialiteit in: Platina Portretten. Artistieke afwerking. Goedkoopste prijzen. Let s.y.p. op adres: Hinthamerstraat A 30. Op alle plaatsen aan httis te ont bieden tegen de billijkste prijzen. i A. Vereenigde Heusdensche Dientsregeiing 1 Mei 1 October. Bosch -Heusden-1»oeinehem- IDordreetit-Botterdaoi. Heusden-Ooriiichem. Van Heusden naar Gorinchem Zondag, v.m. 8.n.m. 3.uur. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30. uur. 12.- n.m. 1. Maandag, v.m. 11. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,6.30 uur. Bosch-Oor iiielicm. (1 April1 November). Naar 's-Bosch. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Gorin chem v.m. 6.van Heusden v.m. 8uur. Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m: 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. VanBoBehnm. 12. van Heusden nm. 1.15 uur. EXTRA VEEDIENSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterilam. Van Heusden: Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. AtiENT te HeusdenU. Mallngré. Directeur: L. DE BEER. Gorinchem. 8 Juli. Min. van Waterstaat, de verbetering van den IJssel bij Wjjhe, tusschen de kilometerraaien CVII en CIX der herziene rivierkaart. Raming 12500. 18 Juli. Het bestnnr der waterkeering van den cala- miteuzen Zimmermanpolder, in de directiekeet te Rilland, het uitvoeren van zinkwerk en steenbestorting aan ge noemden calamiteuzen polder. Raming 10950. 15 Juli. Min. van Waterstaat, lo. het maken van oever voorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 31850. 2o. Het uitvoeren van werken aan de Boven-Mer- wede. Raming 25.000. 3o. Het vervangen van het slieten pakwerk langs de Oostzijde van de aanlegplaats bniten de Waterpoort te Gorinchem door een glooiing van Rijks-zetsteen Raming 4800. 22 Juli. Frov. bestuur van Drenthe, het maken van boordvoorzieningen langs de werken van bet Meppeler- diep in Drente. Raming 6600. 23 Juli. Prov. bestnur van Noordholland, het weder op hoogte brengen van drie gedeelten van de dijken van het Merwedekanaal in de prov. Noordholland. Raming 8000. 27 Jnli. Prov. bestuur van Limburg, het maken van werken tot veortzetting der verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeenten Venlo, Arcen en Velden, Maasbree en Grnbbenvorst, in 2 perc., perc. 1 ƒ25100; perc, 2 14750. 29 Juli. Min. van Waterstaat, de uitvoering van wer ken in de rivier Neder-Rjjn. onder de gemeente Lienden, prov. Gelderland en Rhenen, prov. Utrecht, tusschen de kilometerraaien L en LUI der herziene rivierkaart. Ra ming 23.000 20 Jnli. Prov. bestnnr van Zeeland, bet maken van een basaltmunr langs de oostzijde van den westelijken kanaalarm te Ter Neuzen. Raming 6000. 24 Juni. Prov. bestuur van Noordbrabant, het uitvoe ren van baggerwerk in de buitenscheepvaartkaualen en in het bianenafwateringskanaal van de gekanaliseerde Dieze c. a. Raming 2000. Minste inschr. A. W. Groot te Hintham 2100. 25 Juni. Prov. bestuur van Overijssel, lo. Het maken van nieuwe boordvoorziening langs het hoofdvaarwater van het Meppelerdiep. Raming f 2200 Minste inschr. H. Slot te Zwartsluis 2195. 2o. Het verrichten van baggerwerk tot herstel van de diepte in en voor de haven te Emmeloord met bijkomende werken op het eiland Schokland, Raming 4250, Minste insehr. J. Kraaijeveld en E, v. Noordenne te Sliedrecht, 8316. 29 Juni. Het bestunr der waterkeering van den cala miteuzen Zimmermanpolder, te Rilland, het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 80 April 1909 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiïngwerken aan dien polder. RainiDg 9755. Laagste inschr. J. B. Koch te Hansweert voor 10,900. 1 Juli Min. van Waterstaat, lo. Het van 1 Januari 1909 tot en met 81 December 1913 verrichten van baggerwerk in en voor den Mond van den Rotterdamachen Water weg en in de Doorgraving aan den Hoek van Holland, met bjjbehoorende werkzaamheden. Raming 650.000. Minste inschr, C. L. Kalis, Sliedrecht, f 776000. 2o. Het maken van eene verlenging van het Zai- derhoofd van den Rotterdamschen Waterweg te Hoek van Holland, met bijkomende werken. Raming f 850.000. Minste inschr. Int. Mjj. tot aannemen van werken, Rotterdam, ƒ534000. 3o. Het verven van den metalen bovenbouw der brng ever de BergBche Maas onder de gemeente Heesbeen c.a. Raming f 8800 Minste insehr. K. Koakoolhaalder, Rotterdam, f 5960. WERKENBAM. De zetting der boter is dete week, op de markt »5 ete., in de winkels dut 6 ets. per half kilo. Eiren f 0.95 de 26 stuks. *SLEEUWIJK. De setting der boter bedraagt 6"> ets per half kilo en die der eieren f 0.95 de 26 stuks. GORINCHEM, 29 Juni. Op de veemarkt waren aan gevoerd 86 runderen, 7 nuchtere halveren, 5 vette varkens, 283 biggen, schapen en lammeren. De pry zen waren als volgtzware kalf koeien f 180 a 250, kalfvaarzen f 140 a 190, guiste vaarzen f 100 a 140, melkkoeien f 170 a 210, twee-en-een-halfjarige ossen f a - -, anderhalf jarige f 90 a 130, pinken f 60 a 90. graskalveren f 20 a 40 nuchtere f 8 a 14, schapen f -- a lammeren f a biggen f 7 a 10 per stuk. Vette varkens 20 a 21 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8 75 a 9roode dito 8 00 a 8 25 witte dito f 7.90 a 8.10 inl. rogge f 7.25 a 7.35, buitenl. dito f 7.30 a 7.40 gerst f 5.00 5.10, haver f 3.75 a 3.85 duivenboonen f 7.50 a 7.60, blauwe erwten f a mais, 75 pond, f 6.00. a 6.10 alles per heet. Boter 60 a 65 ct. per half kilo. Eieren f 1.00 a 1.05 per 26. Kippen f 0.70 a 1.10 per stuk. ROTTERDAM, 29 30 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 658 vette runderen, 936 magere dito, 635 vette en graskalveren, 230 nuchtere kalveren, 7 34 schapen of lammeren, 657 varkens, 94 biggen. De prijzen waren als volgt; runderen le kwaliteit 76^2e kw 6cent, habere» le kw. 95, 2ekw. 7bet. schapen le ku>. 70, 2e kw. 52 et. vette varkens 44 a 42 ct. licht soort 38 a 36 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 13— «17, idem voor de slacht f 7 a 10.Biggen f 1.10 a 1,20 per week. ROTTERDAM 29 Juni. Tarwe puike jarige per 80 kilo, f - a per 100 kilo f 10.75 a 9.—, nienw f a Rogge -.— -.— per heet. Gerst fa - Chevalier f a - - Haver f 7 65 a 7 25, per 100 kilo, Bruine boonen f a -. witte f a -Erwten 0 00 00 00. Zeeuwsche eieren f 3 40 a 3.50, Overmaassche dito f 3 60 a 3 80 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 133/8 en 44/16 ton en 312 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 53. 2e kw. f 50, Ze kw f 48. Per half kilo 65 70 cent. VAN Botermarkt O 69, O 6Ja. •"maawMOMmmm* ""«spw»" -«^5^ -««ww 'M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3