tiet Land van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommeierwaard. MUM VEEREN EN KAPOK BEDDt Paardenhaar-, Kapok-, Zeeg} Matrassen. Als ook de beroemde Staaldraad-Matras (Arnold! W. A. v. d. DONK. GORINCHE H, ÜIJMANS Azn, Mterstr.H7,'sBoscï. W. van Helden, Modelhoedeii en Nouveautés. WiHem li Swart „Op Honp van Zepn" genderen. Dronkenschap bestaat niet meer. f. j. witmer, ErOrincliem. Lanpü B 178. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 27 5&. Zaterdag IS Juli. 190S. i E Conoo ursprijzen- Luxe- en Huishoudelijke Artikelen, Galanterieën, Lederwaren, H. Beelden, Stolpen, Kunstbloemen en Planten, Japansche Artikelen, Lepels, Vorken, Messen. Zeepen en parfumeriën, Japansche Soya per heele flesch 1,10, prima kwaliteit, zéér voordeelig. Scherp concurree- rende prijzen. 5 pet. korting voor contant. Prima Scheerzeep per pot f 0,50. Gepasteuriseerde Roomboter Eïeusden. Arkelstraat 0 78, Gorinchem 9 üvr VOOR UNO Vi Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruiij Advertentiën worden tot Dinsdag- en avond ingewacht. BUITENLAND. In het Engelsche Lagerhuis zijn een paar leden in de bres gesprongen voor de kiesrecht vrouw en, die in de gevan genis kleeren moeten dragen, die an dere gevangenen vroeger al hebben ge dragen, en er met gewone misdadigsters samen worden gebracht. Minister Glad stone zei, dat de dames dadelijk uit de gevangenis konden komen, als zij be loofden zich voortaan kalm te houden Verder kon er geen uitzondering voor ze worden gemaakt. Het gemak, waarmee men in Enge land een huwelijk sluit werkt de veel wijverij in de hand. Daar komen telkens voorbeelden van voor den rechter. Te Huddersfield was gisteren echter een buitengewoon geval ter behandeling. Daar stond te recht een zekere James Walker, beschuldigd van twee vrouwen, met een van wie hij getrouwd was een duizend gulden te hebben ontsto len, en van geknoei met het sluiten van het huwelijk met die vrouw. Het bleek verder dat de man elf maal ge trouwd was. Of al zijn elf vrouwen nog in leven zijn, meldt het bericht niet. Wel leeft zijn eerste vrouw nog, die twee kinderen heeft, een van 31 en een van 29 jaar. Voorts loopen er zeven dagvaardingen tegen Walker wegens diefstal en verduistering, ten nadeele van zijn vrouwen gepleegd. De Wetgevende Vergadering van Na- tal heeft zonder hoofdelijke stemming in tweede lezing aangenomen het wets ontwerp, waarbij Indiërs na 31 Decem ber a.s. geen nieuwe vergunning voor handeldrijven meer kunnen krijgen en Indiërs, die reeds de vergunning heb ben, haar op 31 December 1918 ver liezen, tegen schadevergoeding. Smythe, de leider der oppositie, waarschuwde de regeering, dat zij strijd met de rijks regeering uitlokte. Inderdaad zal het voor de Engelsche regeering moeilijk wezen, deze Natalsche wet te bekrach tigen: de Indiërs zijn Britsche onder danenI LJit Sosnowice (Polen) wordt gemeld, dat daar een samenzwering tegen het leven van den Tsaar is ontdekt. Het was een breed opgezet en wijdvertakt komplot, welks hoofdzetel Sosnowice was. Er zijn meer dan honderd per sonen, mannen zoowel als vrouwen, in hechtenis genomen. Het station is door kozakken en gendarmen bezet. Te le Trêport, een badplaats aan het Kanaal, zijn twee badgasten weggedre ven. Toen de badmeester op zijn hoorn blies om de zwemmers te waarschuwen was het al te laat. Zij konden niet te- rugkeeren. De reddingboot moest oogen- blikkelijk in zee gaan, maar de red dingboot bleek niet in orde te zijn. Een geoefend zwemmer poogde de weg- reven badgasten uit hun positie te redelik' w018*'6^© zich door de bran- din nJlkf1, maar wer(l toen zelf meege sleurd 1SïT det strooming. Ten slotte geluld het de menigte, de red dingboot nak de. zee te sleepen De boot kwam nbg juist bijtijds om den redder te reddens. De .|;we.e badgasten waren verloren. E&7 Hl^' *9 reeds aan hei strand gespoeld) wat er van den ander geworden is, wee* men niet. De menschen, die van het sVand het on geluk hadden gevolgd, warm diep ver ontwaardigd over den treurig*- - toestand der reddingsmiddelen. De mei trok in optocht naarhetgemeentehu waar een adres van protest is afgereikVoor_ zien van meer dan vijf tienhonderd ogd- teekeningen. ligt tot 2000 M. laag versche sneeuw. Volgens een bericht uit Parijs heeft er Vrijdagmorgen een schrikkelijk on weer gewoed te St. Christophe, niet ver van Poitiers. Van een boerderij zijn dertien personen en al het vee om het leven gekomen. Dinsdag is er bij de Engelsche vloot- oefeningen een ernstig ongeluk gebeurd aan boord van de onderzeesche boot A8, die met 6 andere onderzeesche booten door een torpedoboot van Port land naar Dover werd geleid. De zee was woelig en de onderzeesche booten voeren onder water. Bij Folkestone kwam de A8 plotseling boven. Zes van de elf opvarende waren bewuste loos geraakt, doordat een defecte ma chine een groote hoeveelheid gas had uitgelaten. De torpedoboot nam de zes mannen aan boord en zette ze te Dover aan wal. Bij het afzenden van het bericht had men nog maar drie man kunnen bijbrengen. BINNENLAND. Dinsdagmorgen heeft de kantoorloo- per van de firma M. Adler, handelende in rijwielonderdeelen, te Amsterdam, zijn portefeuille verloren. In die portefeuille bevonden zich een bedrag van f 360 aan bankpapier, be nevens een wissel, betaalbaar bij de firma J. van Kol, te Amsterdam. De f 360 had de man ontvangen in het bureau der postkwitanties, Singel hoek Raadhuisstraat, terwijl hij de portefeuille eerst vermiste op den N. Z. Voorburg wal bij de poort van Cleve. De wissel wordt door de firma Kol, welke onmiddellijk was gewaarschuwd, natuurlijk niet uitbetaald. Woensdagnacht is er diefstal met braak gepleegd in de kantoren van de handelsvennootschap voorheen Muller en Co., Poelestraat, te Groningen. Ma gazijnen en kantoren waren onbewoond. Er wordt ongeveer f 2500 aan bank papier en specie vermist. Op bevel van den officier van justitie te Utrecht, wordt djoor de politie te Barneveld streng onderzocht of het in brand geraken van net 13-jarig doch tertje van den ploegbaas v. d. B. aldaar, ook aan nalatigheid der ouders moet worden toegeschreven. Het arme kind, inmiddels reeds overleden, werd name lijk door haar moeder gedwongen, 's avonds te half twaalf, toen de ouders reeds te bed waren, nog kousen te stop pen, bij welk werkje de brandende petroleumlamp over haar lichaam ge vallen is. Naar men aan de N. R. Ct. mede deelt, heeft een commissie van drie hoofdambtenaren op last van den mi nister van financiën een onderzoek in gesteld naar de ambtelijke verhouding van den inspecteur en de ambtenaren der belastingen te Tiel. Ook door de Nederlandsche vereeni- ging „De Rijwiel- en Automobielin dustrie", de Nederlandsche automobiel handelskamer en de Nederlandsche motorwielrijdersvereeniging zijn adres sen gezonden, verzoekende de door de Tweede Kamer aangenomen wijzigingen in de motor- en rijwielwet te verwer pen. Naar de Tel. verneemt is de Amster- damsche politie er in geslaagd aldaar de hand te leggen op den beruchten Jan de B., bijgenaamd Jan Stubbe. Deze leeft indertijd 3 maanden in voorar- rest gezeten, verdacht deelgenomen te lebben aan een belangrijken inbraak e Rotterdam, waarbij brandkasten ge forceerd werden. Doch wegens gebrek aan bewijs had men hem weermoeten loslaten- verscheidene beruchte confraters aan een ernstig verhoor onderworpen. Men schrijft uit Neuzen aan de Middb. Crt. De schipper alhier, die wegens ge moedsbezwaren weigert het aan de Rijks verzekeringsbank wegens premie voor de ongevallenwet verschuldigde te be talen, omdat hij verzekering in strijd acht met de ordinantiën Gods, en wiens inboedel het vorig jaar werd verkocht tot het verschuldigde bedrag er was, zag Zaterdag de mannen der wet weer verschijnen, om zijn inboedel te veilen. Het ging als het vorige jaar. Enkele godsdienstige boeken werden geveild, nadat 2 stoelen waren verkocht, en hiervoor bood een van elders gekomen vriend zooveel als 't verschuldigde be drag, benevens ruim f 45 wegens kos ten. Als de schipper, wat te vermoeden is, steeds bij zijne meening blijft, kan dat jaarlijks voor hem een duur grap je zijn. Te Delft is aangehouden zekere G. L., die in het bezit gevonden is van 2 portemonnaie3, één inhoudende 80 cents en eenige snuisterijen, en één inhou dende f 17.25 en een retour Rotterdam Delft. Beide' portemonnaies zijn ver moedelijk gerold. ADVERTENTIEN. Telefoon interc. No. 15. HET BESTE ADRES VOOR GROOTE SORTEERING IN: onder Rijkscontrole a f 1,30 per K.G. Zuivelfabriek Genderen. m. c- 1, Thans had men voldoende bewijsma- Naar de Times uit Simla verneeufc. J heeft het ia Noordelijk Engelsch Iml5/f"8»1 (b«e(en g«S<*>rd, om opnieuw de flink geregend, vooral in de «treke/i^S?, hem te kunnen openen, door den hongersnood geteisterd. Ni"' Mu" toch een der bedrijvers te hoopt men op een goeden oogst. Wftfa. de B. is gevankelijk naar Rot- In het Noorden van Tirol is hetl^am gebracht. Een uitgebreid on weer ook omgeslagen. Op de bergen lFZoek wordt ingesteld. Gisteren wer- a aan het hoofdbureau te Amsterdam liet Coxa poeder bezit de wonderbare eigen schap om tegenzin tot het drinken van sterkendrank (bier, wijn, absint enz), bij den dronkaard op te wek ken. Het Coxa poe der werkt zoo ongemerkt en zeker, datdeechtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het Coxa poeder heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herscha pen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen on schadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken. COZA INSTITUTE, Wacht u voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoend 1 middel tegen dronkenschap. A DER Aanbevelend, Rijwielen ONDERDEELEN. IJxerwaren GEREEDSCHAPPEN R||wielen en Onderdeelen Kan ik voor een spotprijs aanbevelen. Het is maar bijzaak van bestaan Rijwielen kunnen in ruil worden gedaan. Daar de prijzen zeer laag zijn gesteld Betaalt men met contant geld. Alles is bij mij voorhanden Heeren- en Dames-fietsen, Binnen en buiten banden. Ook heb ik gebruikte Rijwielen half versleten En reparatie doosjes niet te vergeten. Lantaarns, Bellen en Carbit, Verder vertellen doe ik niet. Alles wordt bij mij spoedig gedaan Hier boven hebt mijn adres en naam. Vraag altijd «le Ciothania hamlen met en x«»nder rood loop vlak. Aan Handelaars wordt ilink rabat gegeven. JE ADRES VOOR HANDEN. Na jarenlange proefnemingen met verschillende fa brikaten, heeft het legerbestuur thans uitsluitend besteld, daar deze alleen aan de zware eischen, die in den dienst aan de rijwielei worden gesteld, hebben voldaan. lie 1008 prjjxen van de FONGER'S RIJWIELEN zullen een verrassln< blijken voor allen, die over den aankoop van een nieuw rijwiel denken. (Een Eon geri eerste klasse R||wiel met 3 versnellingen en twee rollerremmei van nog geen ÏOO lilden Alléén verkrijgbaar bij den Agent: X3. IIBIIWSBLAD Een monster van het merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingegeven worden in KoffieThee, MelkIA keur- Absint, Bier, water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. 62, Chancery Lane, Londen 252 (Engeland.) EN EN Fougers Rijwielen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 5