Hel Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Voor Zangverenigingen en Zangscholen Opgepast De schoonmaak en zomer is daar. ZE ZIJ mER! f 59,50. Ph. VAN WIJK, Voor Kangvereenigingen. Uitgever: L. JL VEERMAN, Heusden. No. 2757. Zaterdag 25 Juli19Q8. Openbare Verhuring S5A]VGBUKri3E3XjS Dood aan alle Insecten Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, 7* linnen, f 1.85 ingebonden, l\2 leer met vergulde» titel f 11 L. J. VEERMAN, Botermarkt 0 69 en 70, Heusdee. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 1.00, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke rege meer 7VS ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. U. BINNENLAND. Omtrent het onderzoek, dat leidde tot de aanhouding te 's-Gravenhage van den gewezen kantoorbediende T., die ongeveer twee en een half jaar geleden zich aan verduistering van ruim f21,450 heeft schuldig gemaakt, kan nog het volgende worden gemeld Toen de brigadier-rechercheur, die zich in deze zaak zoo verdienstelijk heeft gemaakt, de overtuiging had ge kregen, dat T. het geld niet had ver loren, dat het hem ook niet was ont rold, dus dat hij het moest hebben ver duisterd, wendde hij zich tot den direc teur der benadeelde hypotheekbank, wien hij zijn verdere plannen, waar voor hij diens steun behoefde, bloot legde. Kort daarop nam in de woning aan de Pausierstraat, waar T. op kamers woonde, een juffrouw haar intrek, bij wie nu en dan een heer op bezoek kwam. Deze legde veel belangstelling aan den dag voor handel en wandel van den jongen kamerbewoner, die on der een valschen naam in het huis in trek had genomen. Zoo kwam de be zoeker der juffrouw er achter, dat haar medebewoner van het huis op geregel de tijdstippen bezoeken aflegde ten kan tore eener levensverzekerings-maat- schappij. Een verder onderzoek bracht uit, dat deze maatschappij geen verze kering had afgesloten ten name van T. Bij deze week gehouden huiszoeking, waarbij de belangstellende heer zich ontpopte als de brigadier-rechercheur Van der Drift, kwam echter een polis voor den dag, waarbij voor een bedrag van f 20,000 ten name van Erust Otto Dufraigné, eene lijfrente was verzekerd. Hoewel T. aanvankelijk volhield, dat de op de polis voorkomende naam de zijne was, mocht hem dit niet baten, daar Van der Drift een zoo uitgebreid en overtuigend feitenmateriaal tegen hem had verzameld, dat ontkennen niet hielp. Toen bleek, boe de valsche naam, op de polis voorkomende, had moeten dienen, om de directie der le vensverzekeringsmaatschappij om den tuin te leiden en hoe T. dit heeft kun nen doe». Hij had ter gemeente-secretarie te Arnhem, in welke gemeente hij gebo ren is, zijn geboorte-acte laten lichten en daarna cliché's laten maken van het daarop afgedrukte wapen en stem pel. Bij een drukker werd toen een proef besteld van een formulier-uittrek sel uit de geboorteregisters van den burgerlijken stand der gemeente Arn hem. T. vulde toen het formulier in met den datum van zijn geboorte en met den naam Ernst Otto Dafraigné en toekende de op zijn geboorte-acte voor komende handteekeningen na op het valsche stuk. Dit stuk heeft hij overge legd bij de maatschappij „Kesmos", toen hij zijn aanvrage tot het sluiten van een lijfrente deed. T. heeft zich dus niet alleen aan ver duistering, maar ook aan valschheid in geschrifte schuldig gemaakt. De jongen, die na de Lustrumfeesten te Delft zwervende werd gevonden, is nu, naar het Hbld. meldt, aan zijn'fa- milie teruggegeven. Na veel zoeken gelukte het de Delftsche politie den woonwagen op te speuren op de Utrecht sere kermis. De knaap, die te Delft geheel van onder- en bovengoed was voorzien, wilde liever niet naar het oude leven terug, doch moest er wel in berusten. Het Utr. Dbl. vertelt over dezen knaap het volgende Op het kermisterrein te Utrecht staat op het oogenblik een woonwagen van een rondtrekkende familie, waarvan alle leden den kost moeten verdienen met dingen, die nu eenmaal het bestaan van een zwervenden kermisgast en zijn gezin uitmaken muziek, zang en acro- batuur. Tot dien kring behoort een jongske van zeven, acht jaar, dat zoo'n afkeer heeft van het leven rondom hem, dat hij telkens den wagen ontloopt en dan bij de politie komt vragen om eten en verblijf. Het kind huivert bij de gedachte weer naar den wagen terug te moeten en gedwongen te worden tot het ker- miswerk, waaraan het niet wennen kan, ondanks alle moeite. Het ventje is dankbaar en tevreden dat hij in de wachtkamer der agenten mag zitten teekenen en knutselen en aldus het orgeltje vergeten kan, waarmee hij de straat op moet en geld verdienen. Ook in Delft ontliep hij het ouderlijk ge zin en ook daar zocht hij een tehuis bij de politie. Er zit iets tragisch in dit geval; een kind dat den woonwa gen ontloopt, omdat het niet blijven wil in dien kring, waarin het wie weet wat heeft ondervonden En het ge joel en lawaai van de kermis ontvluch tend, weet het zich veilig bij hen, die bescherming goven. Wat heeft dat joDg leventje wellicht al gehad, waarvan niemand iets beseft, zelfs nog niet als men den dreumes 's avonds ziet schar relen in de omgeving der groote café's om voor z'n orgeltje de aandacht te vragen. Gisterenmiddag sloop het kereltje weer het politiebureau binnen en vroeg te mogen blijven. Ten derden male had te Amsterdam gisterennacht een inval plaats in het speelhuis op de Binnen Amstel 8. Het was thans omsteeks 3 uur, het lichtte reeds aardig, toen inspecteur Pijper, dezelfde die ook de beide voorige in vallen ondernam, zich met de zijnen toegang verschafte. Hij vond daar be halve de hem bekenden speel houder en diens vrouw, een 15-tal spelers bijeen. Zonder dezen den tijd te laten van hun schrik te bekomen, werden speeltuig jeu de Barraque-gereed- schap het aanwezige geld, kaarten, dobbelsteenen enz., in beslag genomen. Eén voor één zagen zich daarna 15 spelers naar het politiebureau op den Singel geleid. Do gansche nacht ging met het afnemen der verhooien en het opmaken van het proces-verbaal heen. Een tweetal kruiers kwamen onmid dellijk na den inval de twee speeltafels, de bewijsstukken, op een kar laden en weghalen. Veel publiek was bij dezen derden nachtelijken inval niet aanwezig. Slechts een aantal bezoekers van soort gelijke huizen en inrichtingen aan de andere zijde van den Binnen Amstel gelegen, sloegen het zonderling tafereel gade en lieten niet na hun vrienden een bemoedigend of bespottend woord op weg naar het bureau toe te voegen. Door het aansteken van gevonden patronen zijn te 's-Gravenzande twee jongens deerlijk aan gezicht en handen verwond. Van een is de vinger verbrij zeld. Volgens berichten uit Bremen aan Duitsche bladen is bij Oberhammel- warden een visschersboot overvaren, waarbij 2 van de 3 opvarenden, Neder landers, verdronken zijn. Naar de Tel. uit goede bron verneemt, hebben Ged. Staten van Noord Holland aan B. en W. van Amsterdam mede- deeling gedaan, dat, naar hun meening, de annexatie van Watergraafsmeer bij Amsterdam, binnen afzienbaren tijd niet kan geschieden. De gronden hier voor aangegeven, zijn ten eerste, dat Amsterdam nog genoeg gelegenheid tot uitbreiding op eigen gebied bezit, en dus geen behoefte heeft aan nieuwe bouwterreinen, ten tweede, dat de finan cieels zorgen van Amsterdam voor het oogenblik reeds zwaar genoeg drukken, dan dat zij er nog meerdere op zich zou kunnen nemen, hetgeen het geval zou zijn, indien zij Watergraafsmeer annexeerde; ten derde dat de bevolking van Amsterdam, instede van vooruit te gaan, sinds eenigen tijd verminde rende is. ADVERTENTIEN. wan WEITOEMAAT, over het nog loopend seizoen, door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, op Vrijdag 31 Juli I90§, 's na middags uur precies, bij M. van den HEUVEL, a. d. Nieuwendijk: onder Alm- kerk, van ruim O H.A. Weiland, gênaamd „het Gors", a. d. Karnemelkspol der, a. d. Nieuwendijk, onder Almkerk, van de Heeren Mr. P. C. 't HOOFT en P. de JONGH de LEEUW. zijn onmisbaar de volgende van HERMAN BENDER, alsLIEDERBUNDEL I, 52 eenstemmige liederen f 0.40. II, 50 tweestemmige 0.50. III, 50 driestemmige 0.60. IV, 51 vierstemmige 0.80. CONCORDIA, 106 Liederen voor Mannenkoor 1. CAECILIA, 130 Gemengd koor 1. M. SIEVEKING, Keur van Liederen en Korenvoor vier Mannen stemmen ten dienste van Jongelings-Yereonigingen en Chr. Zanggezelschappen. Ie stukje (30 liederen en Kooren) f 0.60; 2cstukje (23 Liederen enKooren) f 0.60. Bovenstaande bundels (uitgave van L. J. VEERMAN te Hcusden) worden geleverd door en zijn voorradig bij alle Boekhandelaren in Nederland. Verkrijgbaar bij Oebrs. VEIIïIEËS in hunne winkels Ortlieit- Ntraat lt 83 en filiaal Vuchtergti*., II 30. T 0 BllllTlQ verwijdert direct alle wandgedierten, vlooien, mieren, kakker- jjU liII11II 1*1 lakken, motten enz., a 80 en 45 ct. per flesch. HATTEE's lluizendootl, 20 ct. per pakje. Zeker middel, zoo dood. Wlekwuter clétacheui* luipérltil verwijdert onmiddellijk alle vlekken I Niets beter dan dit product. Per flacon 45 en 25 ct. Wascht uwe Stroo- en Panamahoeden alleen met Strohiu, 15 cent per pakje. Crème-kleurstof voor Gordijnen en Vitrages te kleuren, 6 ct. per pakje. Urlllnntlue, 't beste poetsmiddel 6 ct. per pakje. Verder alle soorten zeep, speciaal Boraxzeep, 10 ct. per pakje, kar- nemelkzeep, Wlekkeuzeep, Galzeep enz. enz. Minzaam aanbevelend, GEBRS. VERHEES, Ortbenstraat B 83. Filiaal: Yuehterstraat II SO, 'h-HËRT0QE\B01CH. de prima-qualiteit RECLAME-rijwielen met le qualiteit banden, nikkelen velgen, freewheel en twee buitenwaartsche remmen voor den spotprijs van komL Ziet en Overtuigt IJ. Reparatie-inrichting le klasse. Alles zeer goedkoop. Aanbevelend, HEUSDEN, Hoek-Bree-Engstraat W 84, Engstraat N 104. Muziekdirecteur en Leeraar voor Zang- en Toonkunst,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 1