Openbare Verkooping Openbare Verhuring 103 Heem Meemaat, Verpachtingen toemaat en Oogst. IER, Tarwe, Bomb, toer m imiDra W. van Helden, is in zijn nopjes, Onderlinge Credietvereeniging KINDER MEEL. door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, f EUGENE DE JONG, De Notaris J. J. VAN DER KAADEN „Op Honp van Zepn" Gepasteuriseerde Roomboter Central-Depót L I. AKKER, v. Afaiadestraat 11, BOTTERDAM. ECantoor: Groenmarkt Vö. Mei kvoedsel voor KinderenenZiekerb Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Dienstbode, EUGENE DE JONG, Openbare Vrijwillige Verkooping. GENDEREN. Heusden. te DORDRECHT. Ruyter-zegel is gekomen, weet hij he laas niet op te helderen. De beide aangehoudenen worden ter beschikking van de justitie gesteld. Gisterenochtend is ten huize van den vice-consul van Denemarken, den heer C. L. Kircheiner, op de Leuvenhaven te Rotterdam, door de familie in be- wusteloozen toestand op zijn kam er ge vonden de 22-jarige zoon des huizes, een veelbelovend jongmensch. Hoewel terstond geneeskundige hulp werd in geroepen kon slechts den dood, tenge volge van verstikking, worden gecon stateerd. Op de kamer was een gas kraan niet voldoende gesloten, waar door een aanzienlijke hoeveelheid gas kon ontsnappen. Gisterennacht hebben onbekenden ingebroken bij den alleenwonenden landbouwer A. de Kraker, een zonder ling onder de gemeente Axel. De be woner werd met een touw gebonden, alles doorzocht en gereed geld meege nomen. Uit achtergelaten lucifers meent men op te kunnen maken, dat vermoe delijk Belgen de daad pleegden. Een roeier heeft op het politiebureau in de Witte de Withstraat te Rotter dam kennis gegeven, dat hij op de Veerkade is aangesproken door een als heer gekleed persoon, vermoedelijk een Duitscher, die hem een kwitantie, groot f 32.50, ter inning gaf. Toen hij dit geld bij de firma R. Co. ontvangen had, was de onbekende heer op de af gesproken plaats aan de Veerkade niet te vinden en heeft hij hem later ook niet weder gezien. Men denkt dat de aangeboden en betaalde kwitantie, die met den naam van Leijden geteekend is, valsch is en dat de onbekende, be vreesd voor ontdekking, zich uit de voeten gemaakt heeft. Op verzoek van den betrokkene is te 'a-Gravenzande procesverbaal opge maakt tegen de politie, wegens mis handeling van een arrestant. Nadat bekend was geworden dat de staking van machinisten en stokers was opgeheven, meldden zich te Rotterdam en Dordrecht een groot aantal machi nisten en stokers bij de eigenaren der Rijnsleepbooten, om weder geplaatst te worden. Op de nog niet bemande booten werd hun zooveel mogelijk plaats gegeven, doch velen staan tengevolge het door den Machinisten- en Stokers- bond uitgelokte conflict met hun ge zinnen op straat. Geen machinist of stoker wordt aan genomen of hij moet het door de sleep booteigenaren voorgeschreven en vast gestelde contract onderteekenen, welke contracten te Rotterdam door den voor zitter en te Dordrecht door den secre taris van de Vereeniging van Sleep booteigenaren worden geverifieerd. VaD deze contracten en alles wat het per soneel betreft wordt behoorlijk aantee- kening gehouden. De machinisten en stokers, die tij dens het conflict door de sleepboot eigenaren, ter vervanging van het van boord weggeloopen personeel, in dienst zijn genomen, blijven gehandhaafd. Te Rucphen bij Rozendaal is Woens dagnamiddag terwijl de bewoner op het land werkzaam was, ingebroken bij P. v. G. Ontvreemd werd een bedrag van f 30. Dader onbekend. Gisterenmorgen is voor perceel 34 in de Den Textraat, te Amsterdam, een in zijn bloed badend persoon op de straat gevonden. De schedel was totaal verpletterd, de oogen puilden uit de kassen. De politie uit de Ferdinand Bolstraat haalde den ongelukkige weg. Daar het raam der tweede verdieping open stond vermoedt men dat de on gelukkige uit het raam is gevallen. Nader bericht men, dat de ongeluk kige, zich niet al te wel gevoelde, het raam wilde openzetten en toen ver moedelijk door een duizeling bevangen uit het raam op de keien te pletter is gevallen. Te Dordrecht is ingebroken bij den rijwielhandelaar Van den Wijngaard. Uit een schrijfbureau word f 87 aan specie, uit een daarnaast staand geld kistje f 395 aan bankpapier gestolen. Van de daders geen spoor. De ontsnapte Marius Brouwer is, naar men meldt, door de marechaussee on der iïundert aangehouden. r_-t l-jsjf tmbsf Burgerlijke Stand. Werkendam, van 17 tot 24 Juli. Geboren: Alex z. v. A. Frank en R. M. van Oss; Neeltje, d. v. H. den Dekker en E. van Oorschot; Huibert, z. v. C. H. Broekhuizen en N. van der Stelt; Hugo Arie Bertus, z. v. H. A. van Put en E. W. v. d. Heuvel. Woudrichem, van 10 tot 17 Juli. Getrouwd: Jan Gerrit van Hoven, 30 j., met Anna Mechelina Vink, 26 j. Geboren: Johannes Albertus, z. v. Wouter Baks en Hendrika Wilhelmina Groene veld; Levenloos aangeg. kind van het mannelijk geslacht van Anto- nie van der Nat en Johanna Goverdina Spronk. Overleden Cornelis Fredericus de Joode, 74 j., wedn. v. Aartje Kentie. Dewerken en Sleeuwijk, van 14 tot 21 Juli. Ondertrouwd Jasper Boterblom, 25 j. met Johanna van der Stelt, 23 j. Geboren: Bastiaan Cornelis, z. v. H. A. den Dekker en P. Ippel; Aagje, d. v. C. Hoeke en A. Wijnands; Judith, d. v. A. Kolff en J. Dekker. IMGEZOMDEM. Zwakke kinderen in een gezondheidsoord. Er is geen plaats zoo klein of tal van zwakke en bloedarme kinderen hunkeren naar een verblijf aan zee en duin of op hei en dennen om er meer kracht en weerstandsvermogen te ver krijgen. Wie zelve naar buiten gaat, denke nu ook eens aan de duizenden mis- deelden. Tot begin September zijn in alle te huizen van het „Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vaeantie- kolonies" alle plaatsen bezet, niet één bed is meer open. Maar op 5 en op 12 September komt er vrij veel ruimte in de bosch- en in de zeekoloniehuizen. Zeer jammer zoude het zijn, wan neer de Septemberkolonies niet gevuld werden door gebrek aan verpleegkos- ten, die slechts f 24.30 in 4 weken zijn. Alles is gereed om de kinderen te ontvangen. De kosten voor onderhoud, personeel, geleidsters, huur enz. blijven dezelfde. En September is vaak een zeer mooie maand. Wie de verpleegkosten geeft of in zamelt kan zelve een kind aanwijzen. Ondergeteekende geeft gaarne alle verlangde inlichtingen. Namens het Hoofdbestuur van het Centraal Genootschap voor Kinderher stellings- en Vacantiekolonies. De gedelegeerde bij de verpleging A. C. BOS Egmond aan Zee. Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 22 Juli 1.02 M. 0.43 M. 4 N.A.P. 23 1.06 0.49 24 1.12 0.58 Advertentiën. Gevraagd te Dordrecht kl. gezin z. k. een degelijke die zindelijk werken en koken kan en van goed humeur is. Loon f fOO. Wasch vrij. Zonder g. getuigen onnoo- dig zich aan te melden. Adres Bureau dezer Courant, Lett. B. op Woensdagen 29 Juli en 5 Augustus 1908, telkens des nam. 8 uur precies, in het café D. L. v. d. WIEL, a. d. Sasdijk, te De Werken: Voor de Erven van Wijlen de Echtelieden H. BAGGERMAN—MOL, van het 3 Woningen, onder één dak, Erven en Stoep, a.d. Sasdijk te Werkendam, get. 307, 308, 308a, 308b, in 2 koopen en in massa. Breeder bij biljet omschreven. op Donderdag; 30 Juli I908? 's-namiddags 4 uur precies, in het café „Zwets", aan den Sasdijk te de Werken, van ongeveer over het loopende seizoen 1908, op Klein Zalmpje, Pannekoek, Hardenhoek, Steenen muur, Keizersguldenwaard, Tienmorgen, Kooiwaard en Muggenwaard, onder Wer kendam en Dussen. Alles in perceelen. Aanwijzing op alle werkdagen. Bij biljet breeder omschreven. Hij zeide indertijd, dat hij wel f 50— voor zoo een pakje Coza Poeder zou willen geven, als de uitwerking inderdaad zoo verras send was. Weledele Heeren. Ik ben U ten hoogste dankbaar voor Uw Coza Poeder, dat mijn zoon zeker van een wissen dood zal redden. Ik heb het hem, zooals mij gezegd was. in koffie, thee en melk zonder zijn medeweten toegediend. De Poeders zijn op 2 na alle verbruikt en de vooruit gang is reeds groot. Mijn zoon, die geen vertrouwen had in de krachtdadigheid van het Coza Poeder, toen hij de annonce las, zeide indertijd, dat hij wel f50.voorzoo een pakje Coza Poeder zou willen geven, als de uitwerking inderdaad zoo verrassend was. Hij mag het echter niet weten, dus zal het oen groote blijdschap voor hem zijn, wanneer bij van zijn hartstocht be vrijd is. Hartelijk gegroet, H. T. Wind. Hoogstr. Kl. Baan 23, te Zwolle. Ecu monster ran het merkwaardige Coza Poeder wordt gratis toegezonden. ■Iet Coza Poeder bezit de won derbare eigenschap om tegenzin tot het drinken van sterken drank, bier, wijn, absint enz., bij den dronkaard op te wek ken. Het Cloza Poeder werkt zoo ongemerkt en zeker, dat de echtgenoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn mede weten en zonder het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan zijne redding te danken heeft. Het Coza poeder heeft het huise lijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden personen van schaamte en oneer gered, en deze personen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herscha pen; het heeft menig jong persoon op den rechten weg teruggebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het instituut, waardoor dit ongeëvenaard oeder verspreid wordt, zendt gratis aan en, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd volkomen on schadelijk te zijn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken. COZA INSTITUTE,. 62, Chancery Lane, Londen 252 (Engeland.) Wacht u voor namaak. Het Coza Poeder is het eenige afdoend middel tegen dronkenschap. ai Notaris RIETRA te Dossen, zal publiek verpachten: 1. Dinsdag 28 Juli 1908, namidd. 3 uur precies bij A. v. d. OORD, te Almkerk, Ippelschen dijk Circa 9 Heet. op de Hoef in Gantelwijk, achter Ant. van den Oord voornoemd, in 9 perc. 4 dagen te voren uitgebakend, en 2. Woensdag 39 Juli 1908, namidd. 2 nur precies, bij O. WAL RAVEN, op den Prikpolder te De Werken, Circa 14 Heet. Circa 85 Heet. TOEMAAT, op den Prikpolder, Joachimsveld en de Middelwaarden, in perc. TELEGRAM. Groote reclame maanden door het Fotografisch Kunst-Atelier ran Hinthamerstraat A 30, 's-BOSCH. Tot 1 Sept. 1908 geven wij bij 6 Vi site-portretten A f 1.00 3 Cabinet- portretten Cadeau en bij 10 portretten op briefkaarten A f 1.00 5 briefkaarten Cadeau. Grootste inrichting op dat gebied. Beleefd aanbevelend, Fotograaf. Zegt het voortf ■«mm'-«mammam**" te ALMKERK, is voornemens om op Woensdagen 39 Juli en 5 Augustus 4908? telkens 's voormiddags elf uur, bij GEBRs. DE GRAAFF te Meeuwen, in het openbaar te veilen en te verkoopen Onder MEEUWEN. Een nieuwgebouwd Huis met Erf, Tuin en Bouwland, samen groot 35 Aren 90 centiaren. Onder ALMKERK. Eenige perceelen Wei- en Bouwland, in den Uppelschen Polder, samen groot 3 Hectaren 63 aren 42 centiaren. Onder DEWERKEN. Eenige perceelen Weiland, in den Kar nemelkspolder, samen groot 5 Hectaren 71 aren 40 centiaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. onder Rijkscontróle a f 1,30 per li.G. Zuivelfabriek Genderen. 23 weken aan longontsteking geleden. He Abdijsiroop geneest hem. De Heer C. J. E. de VOS, Z. O. Buitensingel no. 146 Den Haag, deelt ons het volgende mede23 weken lang heb ik aan eene zeer hevige long- onsteking geleden, en wel in zulk eene hevige mate, dat mijne vrouw en mijne familieleden dachten dat zij mij zouden moeten missen. Ik gaf slijm met bloed op, had benauwde en hevige hoest buien, was afgemat en lusteloos en zoo zwak als een pasgeboren kindje. Zoo lag ik 17 volle weken op mijn bed, en werd met den dag zwakker door de booge koort sen. Van alles hadden ze mij al toegediend, niets kon mij evenwel helpen. Mijn broeder die mij aan mijn ziekbed kwam bezoeken, zeide tot mijne vrouwProbeer het eens met de A bdjj siroop li blas ter Sancta l*aulo. Niets heeft ge holpen probeer dat nou nog eens, je weet nooit hoe een stuivertje rollen kan. Mijn vrouw liet direct een flescb Abdijsiroop balen bij Happel in de Wagenstraat. Toen ik twee flesschen opgebruikt had, voelde ik reeds verlichting, de koorts werd minder, het hoesten ging gemakkelijker en ook de Ik heb in het geheel 7 flesschen ge- lW De Heer C. J. E de VOS, volgens portret. fluimen kwamen gemakkelijk los. bruikt en ben gelukkig geheel genezen. Daarom zou ik willen, dat mijn medemenschen dit gewaar werden, opdat zij aan mijne genezing een voor beeld kunnen nemen. Ik schenk u hierbij mijn portret om in de cou ranten te plaatsen. T riD f ^at dezelfde soort ABDIJSIROOP bekomt, die de Heer yJCil Ul J C. J. E. de VOS gebruikt heeft. Deze alleen geneest, en is kenbaar aan den rooden band om deflesch, waarop de handteekening van den Generaal-AgentIj. I. Akker, Hot ter dam. voorkomt. Alle andere is namaak. De namaak geneest nooit! PrUs per flacon f 4.f 2.en f 3.50. Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, Heusden; Wed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Versfeit, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, DussenJ. G. Schouten, Andel, C. P. Cornet, Werkendam G. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk en B. de Graaff, Genderen; M. Schouten, Wijk bij Heusden; G. Sterkenburg, Meeuwen. D O 21 BI E V II T C II 12 Opgericht 1 October 1871. Maatschappelijk Kapitaal f 1,500,000,— (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. CommissarissenA. J. Lebret, A. J. A.de Bosson, J. M. P. de Joncheere, Mr. J. Salomonson en C. J. J. Verbroek van Nieüwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickinöa en C. Vriesendorp Jz. Geeft VOORICHOTTEÜ (zonder verplichte deelneming) op Hypotheek, onder Borgstelling of andere Zekerheid, tegen zeer billijke rente zonder b(j berekening van provisie ot administratiekosten. Neemt gelden in bewaring (A deposito) en vergoedt daarvoor rente van 2 Vs pCt. met een dag opzegging. 28/* een maand 3 twee maanden 3y4 drie maanden 27 Juli. Prov. bestuur van Limburg, het maken van werken tot vsortzetting der verbetering van de rivier de Maas, ouder de gemeenten Venlo, Arcen en Velden, Maasbree en Grnbbenvorst, in 2 perc., perc. 1 25100; perc, 2 14750. 29 Juli. Min. van Waterstaat, lo. De uitvoering van werken in de rivier Neder-Rijn. onder de gemeente Lien- den, prov. Gelderland en Rhenen, prov. Utrecht, tus- schen de kilometerraaien L en LUI der herziene rivier- kaart. Raming f 28.000 ?o. Het nitvoeren van werken aan het buitenaf- wateringskanaal der Dieze en aan het bnitenscheepvaart- kanaal naar de schutsluis in de Henriëttewaard. prov. Noordbrabant, behoorende tot de werken tot verlegging van deu Maasmond. Raming f 7800- 3o. Het maken van eene voorziening tegen en het herstellen van schade, ten gevolge van afslag van een gedeelte van den linkeroever van de rivier de Neder- Rgn nabij Malburgen onder de gemeente H nissen, prov. Gelderland, tusschen de kilometerraaien XXII en XXIV der herziene rivierkaart. Raming 7000. 2 Juli. Prov. bestuur van Zeeland, lo. Het maken van een basaltmuur langs de oostzijde van den westelijken kanaalarm te Ter Neuzen. Raming 6000. 2o. Het maken van meerstoelen, beveiligingswer- ken, dukdalven, annlegsteiger en geleidingswerken ten behoeve van de werken tot verbetering van het kanaal van Gent naar Ter Neuzen. Raming 161000. SI Juli. De directie der Noord Ooster locaal Spoor weg-Mij. te Zwolle, het maken van de grond- en kunst werken, het leggen van sporen en wissels en het uit voeren van eenige andere werken ten behoeve van den Locaalspoorweg van Stadskanaal naar Zuidbroek. Raming 787600. 5 Aug. Prov. bestuur van Zeeland, het vernieuwen van het kettinghoofd en van paalwerken aan de rijks zeeweringen te Vlissingen. Raming 20850 6 Aug. Prov. bestuur van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noordhollandsch kanaal. Raming f 10000. 12 Ang. Min. van Waterstaat, de uitvoering van bag- gerwerk in de Boven-Merwede. Raming 10700. HEUSDEN, 25 Juli. Op de graanmarkt besteedt men voor: Tartoe t 7.00 a f 8.70, Rogge f 6.4') a f 7.,)", Gerst f a f -. Haver f 4.40 a f 8.20, Kool zaad f—, Raapkoeken f af Lijnkoeken Kieren van tot et. LAND VAN ALTiNA, 28 Juli. Aardappelen. Vroege f 2.50 8.0"; Blauwe f -.a f Zeeuwen, f 0.00 h f 0 00, Jammen f a f Hooi \e qual. 10 A f 11.00. 2e fual. voor ie per») f 9.00 A 10.50 Klaverhooi f 9.00 f 10.5'\ Wit ttroo f - a. f -.Oeel dito J f Varkens tot een gewicht van 75 K.O. 88 k 4" et», zwaardere 40 h 44 et.. Boter f 1.2 i a 1.45 per K.O. Kieren j 0.80 95 per 26. ALM KERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.65 t* de winkel* dus f 0.70 per h. kilo. Eieren f 0.85 per 26 stuk*. WAAL WIJK, 24 Juli. De prijs der Boter was heden van f 1.88 a f 1.42 per K O. Zetting f 1 89. DUSSEN. 23 Juli. De prijs der boter was heden van f 1.24 af 1 46. Aanvoer 178 K.O. Zetting f 1.4 Eieren f 0.90 de 26 stuks. BESOOIJEN, 21 Juli. De prijs der Boter was ven f 1.29 tot ƒ1.88 per Kilo. Aangevoerd 371 Kilo's. Keren ƒ0.95 de 26 stuks OEN DEREN. Staat der uitbetaling van 22 Juni tot 4 Juli der Coöp Zuivelfabriek »Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 4.30, laagste f 8.40 per 1»0 Liter. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwtf 8.25 a ƒ9,10, Haver f 4.00 af 4,25, Oarst f 5.00 a 5.20 per H.L.Boter f 0.70 af 0.75 per half K.O. Meren f 0.90 a f 1.10 per 26 stuks Biggen f 5,25 a f 8 7», Konijnen f '.00 a f 0.00, Kippen j 0.00 0.00 per stuk. Kan ingegeven worden in KoffieThee, Melk, LikeurAbsint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronkaard er iets van af weet. Voor de Erven van mej. M. J. VAN BUUREN. i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 5