Levende Have, OPENBARE VERHURING* Bouwland, „Op Hoop vai Prijs der Boterf 1.35 per K.G., per halve K.G. f 0,68. Notaris Canters Diisiai 25 Aipstns 1908, GENDEREN. Amerikaansch Hu'S-0<'gel, Nolaris KERKHOVEN te Werkendam, in het wrak drijvende. In deernïawekjkel is nl. te zien een nonvlinder, gelukkig i den toestand pikte de „Stentor" en op. Uit Brussel Het parket werd gisteren gemeld: is overgegaan tot de in hechtenisneming van Yandenputte, wet houder van openbare werken en waar nemend burgemeester van Schaerbeek, een voorstad van Brussel, van Houssa, hoofdingenieur en Wellens, gemeente lijk ingenieur. Dezearrestatiën geschied- don na een confrontatie met den aan nemer der bestrating, die volgens de bladen, bekend heeft de genoemde per sonen een aandeel in de winst te hebben uitbetaald. Alle drie verklaren plechtig, dat zij onschuldig zijn. Op de Fransch-Engelsche tentoon stelling te Londen werd gisteren groote opwinding veroorzaakt door de ontplof fing van een aan een Amerikaansclien luchtschipper behoorenden ballon. Men was bezig met het herstellen van eenige scheuren in den gashouder, toen het gas door een onbekende oorzaak vuur vatte en met geweldige kracht ontplofte. Een werkman en een meisje werden gedoodhet meisje verbrandde tot asch. Zi'a personen zijn ernstig gewond. Alle tentoonstellingsgebouwen trilden,eenige er van werden beschadigd. HaMtwelllk Iteuwi. HEUSDEN, 15 Augustus. In de Woensdag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente is door Bur gemeester en Wethouders aangeboden de gemeente-rekening van het dienstjaar 1907, waarvan de ontvangsten bedragen f26865.48£ de uitgaven f 24621.62 en mits dien het batig slot t 2243.86J. De rekening met de daarbij behoorende bescheiden zijn gesteld in handen van eene commissie van onderzoek, waartoe werden aangewezen de heeren Van Everdingen, Prins en De Mol. Voorts kwam ter tafel een brief van Gedeputeerde Staten waarin andermaal be zwaar wordt gemaakt goedkeuring te ver- leenen aan het raadsbesluit tot regeling der salarissen van het onderwijzend per soneel aan de openbare school. Zij wen- Echen de verordening zoodanig gewijzigd te zien, dat de f 50, welke de onderwijzeres en de f 70, welke de onderwijzer van bij stand boven het voormalig minimum ge noten, voor hen behouden blijven, terwijl «len raad verzocht wordt zijne aandacht te willen schenken aan een tot hen gericht verzoekschrift van het hoofd der school, strekkende tot verhooging van jaarwedde. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten aan het ver langen van Gedeput. Staten, wat betreft de ouderwijzers van bijstand te voldoen, alsmede het geen de gemeente thans meer aan Rijksbijdrage voor het hoofd der school geniet, aan hem ten goede te doen komen evenals dit voor de eersten geschiedt. De jaarwedde bedragen nulo van hoofd der school beneden 5 dienstjaren f 1100, van 510 dienstj. f 1150, van 1015 dienstj. f 1250, van 1520 dienstj. f 1350, en bo ven de 20 dienstjaren f 1450, 2o. voor de tnannel. onderwijzers van bijstand f 570, 670, f 745, f 820 en f 895, 3o. voor de onderwijzeressen f 550, f 650, f 725, f 800 en 875. Een brief van den Districts-schoolopzie- ner, waarin gewezen wordt op de onvol doenden toestand der openbare school met uitnoodiging om op de begrooting voor 1909 een post te brengen voor den bouw eener nieuwe, wordt aangehouden tot de bebaudeling dei begrooting. Naar aanleiding van een schrijven van den heer Commissaris der Koningin zijn voordrachten opgemaakt ter benoeming van twee leden van het college van zetters we gens de periodieke aftreding op 31 Decem ber a.s. van de heeren C. J. de Jongh en L. J. Veerman. Voor de eerste vacature worden aange wezen als le candidaat de heer C. J. de Jongh, aftr. lid en als 2e candidaat de heer L. de Mol; voor de tweede vacature als le candidaat de heer L. J. Veerman en als 2e candidaat de heer H. Wuijster. Voorts is, met het oog op de concessie voorwaarden goedkeuring verleend aan de overdracht der concessie voor de gasfabriek door de Naamlooze Vennootschap „Gasfa briek Heusden" in liquidatie aan de Naam looze Vennootschap „Gasfabriek Helle/oet- sluis." Voor kennisgeving is aangenomen een verzoek van het gemeentebestuur van Leek om adhaesie te willen schenken aan een door dat bestuur aan H. M. de Koningin gericht adres tot wijziging der woningwet. De raad ging daarna over in geheime zitting tot behandeling van het kohier van den boofdelijken omslag over 1908. Van de scheepswerf N. V. Bergsche Maas, liep Dinsdrgmorgen met goed ge volg van stapel een stalen sleepkaan, groot 300 last, gebouwd voor rekening eener Duitóche Maatschappij. Eene vooiloopige commissie voor de viering van het Koninginnefeest heeft zich geconstueerd en bij strooibiljet alle Heus- denaren uitgenoodigd tot eene samenkomst op „Concordia" heden avond, om alsdan een feestcommissie te benoemen, die zich met de leiding der feestelijkheden zal be lasten. De Algemeene Synode der Ned. Herv. kerk heeft ook dit jaar weder f 100 toege staan voor den dienst in den Zuid-Hol land,°chen Polder en eveneens f 100 tot ver hooging der predikantstraktementen te Drunen en te Baardwijk. Voor herstelling van de kerk te Dussen werd f 2500 toegestaan. WERKENDAM. Of het waar is, dat de Nonvlinder zich in geheel Noord-Bra bant vertoont, zooals sommige couranten schrijven, betwijfelen we, doch als men overal doet wat de heer B. W. Ridderhof, horloger alhier, heeft gedaan, dan zal het niet in levenden lijve, hem op verzoek toegezonden door de Heide-Maatschappij, ten einde ieder in de gelegenheid te stellen zulk een schadelijk diertje t« leeren kennen. Behalve wat we er van in de couranten lazen, weten we, dat er voorbeelden bekend zijn dat eene geheele landstreek met den nenbosch kaalgevreten werden; niet alleen dennen, maar alle mogelijke loofhout werd aangetast (o.a. in 1854 en 1855), de eieren van de vlinders bedekten letterlijk in kor sten de dennenstammen en zelfs op kruiden, aan de muren der huizen en aan schut tingen vond men de eieren, die men ver zamelde en bij het gewicht opkocht. Toch bleven er nog zooveel rupsen over, dat de dunnere takken zich bogen onder den last der dieren, dat het in een dennenbosch voortdurend rupsenuitwerpselen regende en en dat deze ten slotte eene laag van ver scheiden duimen dikte op de bodem der bosschen vormde. Woensdag 1.1. maakte de 70 leden sterke „Jeugdige Zanger" een uitstapje naar Scheveningen. Van hier vertrok ze 's mor gens naar Dordrecht met een der booten van Fop Smit Co., en was het vooruit zicht niet schoon, want het regende, doch overigens had de vereeniging vrijgoed weder getroffen. Van Dordrecht ging ze per trein naar den Haag en vandaar per voet naar Scheveningen, alwaar het wel erg frisch werd gevonden, doch tevens ze de zee kon zien als ze meer dan gewoonlijk in beroe ring is. Er werd paardje en ezeltje gere den, het duin beklommen enz., tot ze weer naar den Haag, thans per tram, terugkeerde. In de residentie bezocht ze nog de Ge vangenpoort en keerde te ongeveer 5 uur per trein weer naar Dordrecht terug, van waar de Fop Smit ze naar hier terugbracht. De Jeugdige Zanger, die onder leiding staat der heeren Verdoorn en Van Duist, had een prettig reisje gemaakt. SLEEUWIJK. De muziek vereeniging „Wilhelmina" heeft van haar voornemen om aan het concours te Asperen deel te nemen moeten afzien, door ziekte van een familielid van een paar leden. WOUDRICHEM. Zaterdag 22 Augus tus, nam. half drie, zal ten huize van P. Kieboom, alhier, eene vergadering worden gehouden van stemgerechtigde Ingelanden van het Waterschap „Honswijk". Op het convocatie-biljet komt voor: Wijziging be grooting 1908'9 ten gevolge waterleiding. In de Ned. Herv. kerk alhier zal Zondag a.s des voorm. ten half tien ure optreden ds. Wolfersbergen uit Noordeloos. DUSSEN. In het lokaal „Uw Konink rijk kome" zal a.s. Zondagmiddag om 2 uur dienst zijn, waarbij Ds. Klaassen zal voorgaan. De schoenmaker A. de Ronde, die met zijn zoon Donderdagmorgen aan het' visschen was, kreeg plotseling een hevige benauwdheid en overleed binnen enkele1 oogenblikken. Voorwaar een treurige thuiskomst voor zijne vrouw en kinderen. ANDEL. Zondagmiddag a.s. zal in de Geref. kerk optreden ds. Rispens van Wer kendam. KERKWIJK. Tot wethouder dezer ge meente, in plaats van den heer B. van Bergeik, tot burgemeester benoemd, is ge kozen de heer J. Brouwer, die de benoe ming heeft aangenomen. GIESEN. Voor de Geref. gemeente zal a.s Zondagmidnag optieden Ds. Osingauit Werkendam. NIEUWEN DIJK. Heden, Vrijdag, pas seerde hier een Hongaar die 1 Juli j.l. uit Hongarije vertrok om een voetreis te maken over Bremen, Hamburg, Vlissingen,Londen,1 Parijs naar Dision. Op 1 Oct. moet hij op de plaats van vertrek zijn teruggekeerden heeft dan eene weddenschap gewonnen. j Hij is ?ls toerist gekleed met ransel en Alpenstok. Om in zijn onderhoud te voor zien verkoopt hij Ansichtskaarten met zijn portret. Een boekje bevatte reeds tal van stempel afdrukken en handteekeningen, in verschil-1 lende steden en dorpen opgedaan. WIJK. De heer A. de Waal onderwij- zer alhier slaagde op 12 en 13 Aug. voor de hoofdakte. VEEN. Bij het Donderdag te Asperen gehouden concours voor fanfaregezelschap pen behaalde het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier een derde prijs in de 4e afdeeling. Voor de verpachting van weischaren op jl. Vrijdag op den uiterwaard „de Zaai- waard" onder Aalst was veel animo. Hooge prijzen werden besteed de weischaren gel den van f 28 tot 32 per koeschaar. HERPT. Dat hier puik fokvee wordt aangetroffen is thans weer gebleken. Ver schillende eigenaren verkochten de laatste dagen kaifvaarzen aan prijzen van f 250 en hooger. De heer Jac. Buijs Adrz. ver kocht 4 stuks voor f 1000. Voorwaar de moeite waard 1 GAMEREN. De aardappelprijs aan de beurs alhier was 7 Aug. f 1.55, aanvoer 250 H.L. Binnenland. 8 10 11 12 13 1.55, 1.70, 1.70, 1.65, 1.75, 200 170 140 240 140 Weinig aanvoer en geen kooplust. BËkEIDIIt klMCi. Gemeenterekening;. Burgemeester en Wethouders der ge meente Heusden brengen ter openbare ken nis, dat de rekening van de inkomsten en uitgaven der gemeente, over het dienstjaar 1907, is overgelegd aan den raad, en ge durende veertien dagen, van den 13 Au gustus tot en met den 27 Augustus a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing ligt en, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. Heusden, 13 Augustus 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, spoedig bewaarheid worden. In diens win. H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Nederland en Venezuela. De New York Herald (Parijsehe edi tie) verneemt uit Willemstad, dat de Nederlandsche regeering maatregelen treft met het oog op de moeilijkheden met Venezuela. Zoo zal op Curagao een station voor draadlooze telegrafie wor den ingericht. Verder zijn te Willemstad berichten ontvangen uit Venezuela, naar luid waarvan daar te lande een begin van een opstand is ontstaan. In allerijl zijn Venezolaansche troepen gezonden van Maracaïbo naar Encontrados. Te Mara caïbo zelf, waar de bevolking honger lijdt, is het ook onrustig. In een persoverzicht verr. eldt de New York Herald ook de hier volgende opvatting van de New York Tribune „De zaken schijnen nu tot een hoogte te zijn gekomen, waarop zij voor pre sident Castro kritiek beginnen te wor den. Het is een quaestie van Castro tegen de heele wereld. Het zou ons spijten de zuinige Hol landers kruit en kogels te zien ver bruiken bij een poging om Castro ma nieren te leeren, en de Venezolaansche kustbewoners te zien lijden, omdat zij het ongeluk hebben, Castro's onderda nen te wezen. Maar eens moet toch de vraag wor den beantwoord wie in zijn recht is: Castro, of de rest van de wereld." De Amerikaansche Post-Intelligencer van Seattle schrijf.: „Vroeg of laat zal het noodig zijn, de zaak aan te pakken en Venezuela te dwingen hare verplich tingen als natie na t? komen. Er is een grens die zelfs een kleine mogend heid (als Venezuela) niet kan over schrijden, ondanks den weerzin dien een groote mogendheid moet voelen, om zulk een hopeloos zwakken tegen stander onder handen te nemen." De Demociat and Chronicle van Ro chester merkt op„Het is niet waar schijnlijk, dat de Monroe-leer zich op zal dringen, om te voorkomen dat Ve nezuela door de tot het uiterste ge brachte Nederlanders wordt afgerost. Geduld houdt soms op een deugd te zijn, zelfs bij de kloudbloedige burgers". Het Albany Jourr.al verklaart, dat de toestand in Venezuela de grootste di plomatieke bekwaamheid vereischt en niet verbeterd kan worden door de da den van een boozen en onstuimigen president. Naar de Tel. verneemt, worden de pantserdekschepen Utrecht en Holland voor onmiddellijk vertrek naar West- Indie in gereedheid gebracht. Naar de correspondent te New-York van de Tel. meldt, is daar in den mail aangebracht door de stoomboot Dagfred, de rest van de beschuldigingen tegen de Nederlandsche regeering gevonden. De brief is gedateerd 28 Juli en komt van senor Don José de Jesus Patil en is gericht aan den Nederlandschen Minister van Buitenlandsche Zaken, Van Swinderen. Paul zegt, dat hij het als een beleediging beschouwt, dat de Nederlandsche oorlogsbodem noch te La Guayra noch te Porto Cabello de forten salueerde, ofschoon bekend is, dat beide plaatsen in staat van verde diging zijn. Trots deze onbeleefdheid, heeft de Gelderland gelegenheid ge kregen, om met de consuls ter plaatse te confereeren en Minister De Reus aan boord te nemen. De waarnemende commandant (baron Van Asbeck) ver bood den officieelen havenmeesters van het Venezolaansche gouvernement aan boord te komen te Porto Cabello en La Guayra, terwijl de Nederlandsche consuls 7 saluutschoten kregen. Paul zegt, dat Nederland om excuus moet verzoeken De officieele kennisgeving door de regeering van Venezuela aan de Neder landsche gezonden over de uitzetting van den minister-resident de Reus, luidt als volgt Aan Z. Excell. den Min. v. Buitenl. Zaken van H. M. de Koningin der Nederlanden, Den Haag. Excellentie, Met verbazing kennis genomen heb bende van den inhoud van een brief, gericht door Z. Exc. J. H. de Reus aan de Handels. Ver. Hou en Trou, onder dagteekening Caracas 9 April dezes jaars en verschenen in het Tijdschrift der Vereeniging Hou en Trou nr. 5 in Mei dezes jaars, onder de rubriek „Informatiebureau", heeft de „Supremo Magistrado de la Repüblica' zich ge- noodzaakt gezien den heer De Reus onbekwaam te verklaren om langer als bevriend tusschenpersoon te dienen in de betrekkingen die de Regeering van Venezuela onderhoudt met de Regee- ring van Uwe Exellentie, en heeft mij,' als gevolg hiervan, bevolen den heer. De Reus zijn paspoort te zenden, opdat hij zich kunne verwijderen uit dit laud, i Deze maatregel, dien een gebiedende plicht tegenover de nationale eer voor schrijft, treft slechts den persoon van den heer De Reus in zijn betrekking met de Regeering van Venezuela, doch wijzigt in geenen deele de goede ver standhouding, welke gelukkig bestaat tusschen beide landen en welke Vene-J zuela wenscht te behouden in alle eens gezindheid, en aan te kweeken door een ander tusschenpersoon, die dezen goeden wil naar waarde weet te schat ten en de juiste middelen gebruikt als boodschapper van goede vriendschap en overeenstemming, voor het welzijn van beide landen. Ik heb de eer Uwe Excellentie de verzekering te geven van mijn hoog achting. J. DE J. PAUL. Men meldt uit 's Gravenhage De minister van marine, die van 1 tot 27 Augustus verlof had en buiten de stad vertoefde, is Woensdagavond tusschentijds teruggekomen. Hij had zijn vacantie afgebroken, van oordeel zijnde, dat hij in de bestaande omstan digheden, met het oog op de maritieme maatregelen voor West-Indie, weer per soonlijk de leiding op zich diende te nemen. Onlangs schreef het Volk, dat de Heemskerk voor een groot deel met kinderen was bemand, waar het Ilan delsblad tegenopkwam. Nu het schip naar de West is ver trokken komt het Volk hierop terug en schrijft, dat bij het vertrek met zekerheid geconstateerd is, dat van de 67 matrozen 3e kl. en lichtmatrozen er waren 7 van 16 jaar, 32 van 17 jaar, 13 van 18 jaar, 4 van 19 jaar en 11 daarboven. Inderdaad zijn dus kinderen naar de West gestuurd, en niet maar 8, zooals het Ilbld. beweerde, doch volgens het bovenstaande lijstje heel wat meer. Uit Leiden meldt men: Dinsdagavond circa 8 uur trachtte de milicien G., van het 4e reg. inf., zich in de politiekamer door ophanging van het leven te berooven. Bijtijds afge sneden, gedroeg hij zich zoo zenuw achtig, dat hem in het hospitaal het dwangbuis moest aangelegd worden. Oorzaak van deze dwaze stap is onbe kend. De voortvluchtige S., kantoorbediende bij de effecten-firma B. te Amsterdam, die er met een aanzienlijk bedrag aan coupons van door is gegaan, is gebleken zich te Trouvillo te bevinden en niet in Engeland, waar men hem eerst ver moedde. De recherche kwam het te weten uit een brief van hem aan een vriend, zekeren Z. Deze Z. was al vroe ger door hem in zijne zaken gehaald. Een zijner superieuren maakte nog kort voor S. op de vlucht ging de opmerking, dat deze veel te veel geld uitgaf, in verhouding tot zijne verdiensten. S. vertelde toen, dat Z. hem financieel steunde. Uit den door de recherche onderschepten brief is gebleken, dat Z. zelf aan de zaak volkomen onschuldig is. De hoofdprijs 2e klasse der Ned. Staats loterij der N. V. „De Tijdgeest" is te Pur- merend gevallen. Ili«rgerl(ike Stand. Werkendam, van 7 tot 14 Aug. Geboren Willem, z. v. J. Visser en G. Lagerwaard. Wijk, van 1 Juli tot 12 Aug. Getrouwd: H. van Helden, 26 j. en E. Bouman, 21 j.H. J. de Waal en J. Hoef- laken, 20 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 6 tot 11 Aug. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug.) 13 Aug. 0.42 M. beneden 0. 14 0.44 0. 1 d verten tlën. Aan Vrienden en Bekenden brengen wij bij deze, bij ons vertrek uit Heus den, een ai«clieIdsKi-«iet. FAMILIE DE LOZANNE. J. B. Waiboer, tandarts 's Bosch, is tot 27 Aug. niet te consul teeren. Coöperatieve De boter is eiken werkdag aan de fabriek verkrijgbaar, des namiddags van 24 uur. Te Heusden b|| W. VAN HELDEN. A. KRAAI. Wed. NIEUWKOOP. te Drunen, zal op des voormiddags 8 uur, ten huize en ten verzoeke van tcffen contante betaling;, I. besta ande in: 5-jarige Vos, ingeschreven N. P. S., be kroond met verschillende prijzen, gedekt door „Gardist". 10 jarige merrie genaamd „Jana", inge schreven N. P. S., bekroond met Rijks-en Provinciale prijzen, gedekt door „Rinaldo" zijnde van deze eerste klasse fok merrie af stammelingen van 4 maanden verkocht voor f 350— en f 500.— 15-jarige merrie, best landbouwpaard ge dekt door „Frits". 16-jarige zwarte merrie. 2 hengstveulens. 5 gedekte eerste klasse melkgevende Koeien. 4 kalveren. Beste trekhond en partij Kippen. J bestaande in 2 Boerenwagens, waarvan een met ijzeren assen, 2 Stortkarren, 1 Rolwagen, 1 Tilbury, 1 Tentwagen, 1 Hondenkar, 1 Gierkar, Wanmolen, Arreslede, Bietensnijder, 2 Ploe gen, 2 Koppeleggen, Spijkereg, Zeven en Mate houten en ijzeren Schoppen, plan ken Schoor, Voederbakken, Mestkooi, 4 Gareels, 2 Koppel Wagentoomen, 2 Kar- zadels, verschillende Hoofdstellen, Ploegtoo- men, Karn- en Roomtonnen, koperen Ke tels, Waschfornuis, Waschmachine, Wasch- tobbe, Baktrog, partij Zakken, Koedekken, Kuikenren, Aardappelzeef, Mestgraaf, 3 Meelkisten, Ladders, Hekken, Palen en Bruggen, Rijzadel, potten Buizen, Planken, groote Mestvaalt, enz., enz. III. bestaande in: Kabinet, mahoniehouten Kast en andere Kasten, Secretaire, Latafel, Bij bel tafeltje, Canapé, Stoelen, Bureau, Brandkast, Tafels, Standaard, Barometer, Schilderijen, Pendule, Spiegels, Tapijten, prachtige Haard, Lam pen, Lessenaar, Ganglamp, Breimachine, Naaimachine, Bloemenstandaardjes, Jacht geweer, Kristal-, Glas-, Koper-, Tin-, Blik- en Aardewerk en hetgeen verder ten ver koop zal worden aangeboden. kUkdag; Maandag; 94 Aug Op den dag van verkoop zal met het verkoopen van de levende have begonnen worden, des namiddags precies om één uur. DOOR op Woen dag; 19 Augustus1908, des nam. 9 uur precies, in de herberg van de Kinderen SCHOENMAKERS, te Almkerk, voor 7 jaren, ten verzoeke van den Heer H. Ph. MAAS Geesteranus e. a. vaii 13.30.30 HA. in den Uiterwijkschen polder op den Eng, onder Uitwijk, in 15 perceelen. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen bij den kooiman P. NIEU- WENHUIZEN Dz., te Waardhuizen en ten Kantore van den Notaris. De SecretarisDe Burgemeester Overleden: Maria Anna de Gelder, 16 j.Bastiaan den Haan 45 j. Geboren Jan, z. v. J. de Waal en J. v. Leeuwen; Elizabeth Gijsberdina, d. v. J. H. v. Heemskerk en A. J. VosFrans, z. v. K. Bouman en E. Nieuwkoop; Arie, z. v. A. Treffers en G. v. Veen; Sijke, d. v. A.. Vos en A. H. Brogt; Hessel, z. v. A. Wijk en H. H. den Boer; Hendrik, z. v. K. v. We tering en M. Nieuwkoop. Overleden: Hui bert de Waal, 62 j. echt genoot van W. Hoeflaken; Hendrik Bou man, 57 j.; C. Kentie, 19 j.; A. Bouman, lj.; A. Bracht, 16 j.; J. H. Vos, 3 j. Geboren Lijntje, d. v. W. Pullen en H. C. VisserTeunis, z. v. J. van Noorloos en D. van MastrigtElizabeth Geertruida, d. v. J. H. Ippel en J. Visser. Overleden Geertruida van Her wijnen 14 jaar. HEUSDENli Aug. Op de graanmarkt besteedt men foor: Tarwe t 7.00 a f 8.7", Rogge 5.70 a f 8.8", Gent f 5,80 a f 5 90, Haver f 4.40 a f 8.20, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTEN A 14 Aug. Aardappelen. Vroege f -.-.Blauwe f 1.7" et f 2. - Zeeuwen, f 0.00 a f 0.0", Jammen f if.. Hooi 1 e qual. f 10 i f 11.2 ?e quad. voor de pert) f 9.00 a 10/0 Klaver hooi f 1".00 «ƒ2, Wit ztroo f - i f -.Geel dito J -i f Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 88 i 4" ets zwaardere 40 a 42 et., Boter f 1.35 4 1.60 per K.G. Eieren J 0.8O i 1.' 0 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0,65 in de winkels dus f 0.70 per h. kilo. Eieren f 0.9 per ?6 stuks. D USSEN. 13 Aug. De prijs der boter was heden van f 1 05 a f 1 42. Aanvoer 211 K G. Zetting f 1.34. Eieren f 1 0 l de 26 stuks. WAALWIJK14 ug. De prijs der Boter was heden van f 1.26 a f 1.84 per K G. Zetting f 1 30. ft KSOOIJb.N. 11 Aug. De prijs d-.r Hnt r was var f 1.27 tot f 1 88 prr KitLtnyrrotrd 417 Kilo's. Eieren f 1.04 de 26 stuks. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.25 a f 9,0", Haver ƒ4.00 a f 4,25. Garst -. a J -.— per H.LBoter ƒ0.75 af 0.8 f'per half K.G. lieren 0.90 a f 1.00 per 26 stuks Biggen f 4,25 a f 9.75, Konijnen f f'.OO a f 0.00, Kippen f 0.00 ƒ0.00 per stuk SLEEUWIJK. De zetting der boter bedrasujt 70 et. per half kilo en dis der eieren f 1.00 ds 26 stuks. Heusden, 15 Aug. '08. den Heer Willem Marius Branderhorst te Genderen bij Heusden Ferhoopen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2