IBOOWMABSW c.a. N ESTLE r Een Keeljongen Rotaris HUMI Spiegel en Lystenfabriek. Glashandel. Ernstige bloedarmoede. Snelle genezing. Melkvoedsel voor Kinderen enZieken* Firma Wed- J Oorza Zonen, Stoomboot-Maatschappij M 4 ajf over huis bij de familie Assink, Tuin straat 131. Op de 21-jarige dochter Van Assink scheen hij een goed oogje te hebben en men sprak van een ge ëngageerd paar. De vorige week kwam Wiebosch die buiten diensttijd daar wel at en logeerde tegen 7 uur 's avonds in de Tuinstraat oploopen. Hij verkeerde in beschonken toestand en begon het Assink, een man van ruim 50 jaar en schoenmaker van be roep, die juist aan tafel zat, lastig te maken. „Wat zit jij daar kolossaal te eten I" voegde W. zijn schoonvader-in-spe toe. Waarop deze met een: „'t gaatje niks aan!" repliceerde. Dat was voor Wie bosch genoeg om Assink met zijn stoel ondersteboven te gooien, en toen deze daarop den dronkaard uit zijn huis wilde verwijderen, antwoordde Wie bosch met vuistslagen. Hij zette de mishandeling voort door Assink tegen den schoorsteen te smijten en vervolgens ging de woesteling met zijn knieën op 's mans borst zitten. Assink bleef in halfbewusteloozen, verlamden toestand liggen, terwijl hem bloed uit den mond vloeide. Zijn vrouw kwam des anderen daags bij de politie klagen en toen de hulp van een dokter was ingeroepen, liet deze den patiënt aanstonds naar het gasthuis overbren gen, waar hij spoedig overleed, zonder zijn volle bewustzijn te hebben her kregen. De dader werd, verdacht van zware mishandeling den dood tengevolge heb bende, gearresteerd. De Zondag van Buenos Ayres te Fal mouth aangekomen Italiaansche bark Silverstream, kapt. Garziano, heeft de geheele bemanning van het Nederland- sche stoomschip Zwijndrecht aldaar ge land. Volgens rapport is dit stoomschip, op reis van Havanna naar Londen, 7 dezer op 1800 mijl afstand van Fal mouth lek gesprongen en gezonken. De bemanning heeft nog vier dagen aan de pompen gestaan voordat ze gered werd. Een half uur nadat zij op de Italiaanscho bark in veiligheid was zonk de Zwijndrecht. Een treurig verschijnsel. Ternauwer nood in eersten aanleg voltooid, kan naar de Avp. mededeelt, het krankzin nigengesticht te Wolfhezeu, na één jaar geopend te zijn, nu reeds geen enkele vrouwelijke patiënt meer opne- men, terwijl in de mannenafdeeling nog voor slechts enkele patiënten plaats is. Het hoofdbestuur, rekeninghoudende met de dringende behoefte, heeft be sloten spoedig tot den bijbouw van paviljoens over te gaan. Binnen veertien dagen zal te Rot terdam, naar alle waarschijnlijkheid de eerste van de zes nieuwe graan elevators in gebruik genomen worden, die de Graan-elevator-Maatschappij, al daar, zich aanschaft. De 2e, 3e en 4e elevator worden achtereenvolgens in gebruik genomen in de maanden October, November en December en de 5e en 6e in het begin van het volgende jaar. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is er ingebroken bij Notaris M. te Oirschot. Door het uitsnijden van een ruit wist men zich toegang te verschaf fen tot het klerkenkantoor. Hier is alles doorsnuffeld uit een opengebro ken cilinderbureau wordt de kleine kas, ongeveer f 30, gemist, benevens on geveer f 4 aan postzegels en eenig kleingeld van een der klerken. Overi gens is er niets beschadigd of gestolen. Tot het prive-kantoor of het woonge deelte schijnt het bezoek zich niet te hebben uitgestrekt. Doorgaans worden adders slechts aan getroffen in de oostelijke en noordelijke provinciën van ons land. Dezer dagen is echter onder de gemeente Baarn in de bosschen van Groeneveld een groot exemplaar van deze vergiftige diersoort gevangen. Tot nog toe heeft men het beest in het leven gehouden. Naar wij vernemen heeft de heer Holm, superintendent van het Trans- vaalsche Landbouwdepartement, wiens aankomst hier te lende onlangs ge meld werd, 25 stuks vee in Friesland aangekocht ten behoeve der veefokkerij in Transvaal. Tevens verneemt men, dat de heer Holm pogingen heeft aangewend om "lader een Nederlandsch jongmenBch ais zuivel-deskundigen aan de zuivel- inrichtingen in Transvaal te verbinden. Te Eijs-Wittem (Limb.) werd Maan dagochtend het lijk gevonden van den landbouwer J. E., in een steegje, dat leidt naar den weg van een café. Een vreeselijke hoofdwonde werd waargeno men, zoodat een misdaad wordt ver moed. J. E. was 53 jaar en ongehuwd. Zaterdagavond 7 uur werd zekere N. Leenders, op de Maasbrug te Maastricht, onverhoeds door een persoon aange vallen, die hem een diepen mesteek in de rechterzijde onder de borst toe bracht. L. meldde zich zelf op het po litiebureau, waar hij voorgaf niet den man te kennen, die hem had verwond. Leenders werd vervolgens naar Calva- rienberg overgebracht waar geconsta teerd werd, dat hij levensgevaarlijk was verwondde steek moet tot aan de lever zijn doorgedrongen. Later heeft L. bekend, wie hem den messteek heeft toegebrachtuit vrees voor zijn aanrander, heeft hij diens naam niet durven noemen. De dader M., genaamd, een beiucht individu, is nog niet aangehouden. Zijn signale ment is verspreid. In de vorige week werd op een avond in de Dusardstraat te Amsterdam een man gelokt in een verdacht huis, waar hem door den exploitaint een bankbil jet van f 100 werd ontstolen. Deze gaf het aan de vrouw met wie hij leefde. Toen de politie in huis kwam wist zij het te verbergen, doch maakte zoodra de recherche vertrokken was, een eind aan haar leven door zich den pols door te snijden. Haar man werd in verzekerde bewaring genomen. En nu heeft ook deze in het huis van bewaring getracht zich het leven te benemen, door over de verschansing der binnenplaats te springen. Met gebroken been is hij op genomen. Te Steenbergen had Zaterdagmiddag een brutale diefstal met inbraak plaats bij den klein-landbouwer L. op den Grintweg. Toen de bewoners, die naar het land waren geweest, omstreeks één uur thuis kwamen, ontdekten zij, dat ongeweuschte gasten waren binnen ge weest. De sloten der kasten waren ver broken, de deuren uit de scharnieren gelicht, alle schuifjes en laadjes omge woeld en doorsnuffeld, ja zelfs de bed den waren uit de alkoven gehaald. Ver mist wordt een som van circa f 10, alsmede 2 gouden ringen, 2 gouden kettingen, 2 gouden stelletjes en 4 gou den oorbellen. De dieven zijn binnen gekomen door een kelderraam. De wo ning staat aan den drukken weg naar Bergen-op-Zoomdeze diefstal getuigt dus van verregaande brutaliteit, zoo op klaarlichten dag. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men schrijft uit Scheveningen Toen de Scheveningsche haven we bedoelen hier speciaal de buiten haven door het rijk was aangelegd, moesten maatregelen genomen worden om te voorkomen dat de haven ver zandde. Er was een zandzuiger noodig en men moest weten wat die zandzui ger zoo ongeveer zou te verwerken heb ben. Vele ingenieurs meenden, dat al leen door de uiterste krachtinspanning de buitenhaven op diepte zou kunnen gehouden worden. Ten slotte kwam men tot een raming. Voor het tijdvak, waar over de aanbesteding liep, nam men als het gemiddelde der verschillende gissingen 90,000 kubieke meter aan. Én zie, nu het tijdvak weldra zal zijn afgesloten, is gebleken, dat niet 90,000 maar slechts 7000 kub. meter door den aannemer uit de buitenhaven naar zee is verplaatst. Voor den aannemer dus een buitenkansje en voor het rijk in den vervolge een belangrijke besparing van kosten. Twee lijken van het mannelijk ge slacht zijn aan het oostelijke gedeelte van het eiland Terschelling aangespoeld. Het eene bij de Bosplaat, het andere in het Amelandergat. Beide lijken wa ren bijna ongekleed. Een er van had nog een jas aan, een riem om en rijg schoenen aan de voeten. Geen herken- ningsteekens waren aanwezig. In het gehucht Offenbeek, onder de gemeente Reuver (Limb.), loste Zondag avond P. H. eanige revolverschoten op Bern. F., een meisje, met wie hij vroeger verkeering heeft gehad. Het meisje werd aan het hoofd verwond. Een onmiddellijk uit Venlo ontboden geneesheer achtte de verwonding niet levensgevaarlijk. De dader ging zich zelf bij de politie aanmelden. Hij werd gearresteerd en geboeid naar de gevangenis to Roer mond gebracht. De agent duwde echter met een krach- tigen ruk het paard op zij, zöodat de toeleg mislukte. Enkele meters verder kwam de politieman door de gladheid van den trottoirband te vallen, waarop de koetsier er in vollen ren door de Gravenstraat en over het Buitenhof van doorging. Daar het op dat uur op de Groen markt en in de Gravenstraat zeer druk was, verwekte dit optreden van den koetsier groote ontsteltenis onder de talrijke voetgangers, die naar links en rechts uiteenstoven. De politie hoopt evenwel achter den naam van den man te komen, daar er slechts enkele rijtuigen, gemerkt „Ur- baine Neuve", zonder nommer rijden. Men schrijft aan de Standaard De landbouwtentoonstelling te Ze venbergen op 1416 September schijnt op mislukking te zullen uitloopen, aan gezien verscheidene heeren die tot steun konden zijn zich terugtrekken, waarbij nog komt dat de secretaris zijn functie heeft neergelegd. De oorzaak van een en ander moet gezoeht worden in het feit, dat het bestuur van genoemde ten toonstelling een besluit heeft genomen tot het plaatsen van een draaimolen en bovengenoemde heeren wel hun steun toezegden voor de organisatie eener landbouwtentoonstelling, maar niet hun krachten wenschen te beste den in het daarstellen van een kermis. Men meldt uit Zevenbergen aan de N. R. Ct.: De landbouwtentoonstelling, die hier van 1417 September gehouden wordt, belooft uitstekend te zuilen slagen. Het aantal inzendingen overtreft verre dat van de laatste tentoonstelling in 1901. Een draaimolen wordt niet toegelaten. De politie, onder leiding van een inspecteur, 2 rechercheurs en eenige agenten, deed Vrijdagnacht een goed geslaagden nachtelijken inval in het perceel Gedempte Burgwal 17, boven huis Sporting Club, in den Haag 14 personen waren er, wier namen werden opgenomen. Er werd juist niet gespeeld, doch een belangrijke hoeveelheid spi ritualiën en sterke dranken waren er aanwezig en werden door de politie in beslag genomen. De agent van politie le kl. F., die bijna tien jaar dienst bij de Haagsche politie had, is volgens de Avp., dezer dagen ontslagen, omdat hij toeliet, dat door zijn vrouw, met zijn medeweten en zonder zich daartegen met kracht te verzetten, te zijnen huize gelegen heid werd gegeven tot het plegen van ontucht door personen, die aldaar ka mers huurden. Zondagavond omstreeks tien uur werd te 's-Gravenhage een koetsier, rijdende met een ongenummerd rijtuig, dat voorzien was van de woorden Urbaine Neuve, op de Groenmarkt door den ongeveer tjr hoogte van het raadhuis geposteerden agent gelast, stapvoets te rijden, zooals op het daar aangebrachte bord wordt voorgeschreven. De koetsier voldeed eerst niet aan dezen last en toen de politie-agent hem dwong halt te houden, maakte de eerstgenoemde van de gelegenheid, dat de agent zijn zakboekje voor den dag haalde, om proces-verbaal op te maken, gebruik, om er den zweep op te leggen. Doch de politieman rende hem ijlings achter na en had weldra het paard bij den teugel en liet zich toendoorhetrennende paard, dat steeds onbarmhartig met den zweep geranseld werd, meeslepen. De i koetsier reed toen regelrecht op den seinpaal aan, die nabij den groote Hal straat is geplaatst, blijkbaar met het doel, den agent tusschen dien paal en het gespan te beklemmen en hem zoo te noodzaken, de teugels los te laten. Een ernstig onweder woedde Zaterdag middag over Westerwolde. Bij de Vee- lerscheiding sloeg de bliksem in de woning van den voerman Jan Kroeze. Het huis verbrandde gedeeltelijk, de levende have werd gered. Alles was verzekerd. Te Dalen sloeg de bliksem in het huis van K. Habing. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Het vee werd gered, behalve een kalf en een geit. Onder Wedde (Gr.) is Zaterdagavond de landbouwschuur van den heer J. Luth door den bliksem getroffen en in de asch gelégd. Zondagmorgen vond men onder de puinhoopen het verminkt lijk van den arbeider D. Klink, die zich waarschijnlijk tijdens het onweer in die schuur opgehouden heeft. De bliksem heeft Zaterdagavond den turfmaker S., te De Vledder (Gr.), ge dood, terwijl hij op het land bezig was. Hij laat een weduwe en kinderen on verzorgd achter. Vrijdagnamiddag en Zaterdagmorgen werd er naar den trein tusschen Ro- zendaal en Esschen met steenen ge worpen. Zaterdagmorgen werd daardoor een raampje ingegooid en een der rei zigers gekwetst, gelukkig niet ernstig. De marechaussee, die direct een onder zoek instelde, is er reeds in geslaagd de daders uit te vinden. Het zijn twee koewachters. AanbeMtedlnsen. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. terweg van Rotterdam naar zee. Raming 875000. Heden is het te Raamsdonksveer dat wij het dagelij ksche voorbeeld kiezen van de werkdadigheid der Pink Pillen, in ge vallen van bloedverarming en zwakte van het zenuwstelsel. De Pink Pillen hebben te Raamsdonksveer verscheidene personen genezen, en onder anderen Mevr. E. van Yugt, die gedurende langen tijd leed aan een verderfelijke bloedarmoede volgens haar eigen uitdrukking. Mevr. Van Vugt was zoo verzwakt dat zij zich niet meer staande kon houden; hare beenen weigerde haar te dragen, en dit enkele voorbeeld zij vol doende om zich den staat van belangrijke lichaamsverarming waarin zij verkeerde voor te stellen. Mevr. Van Vugt die te ver- geefsch verscheidene middelen beproefd had was geheel en al ontmoedigd, wat ge makkelijk te begrijpen is. Zij heeft den goeden inval gehad een laatste poging te doen om zich te genezen, door zich van de Pink Pillen te bedienen, en zooals allen die van dit merkwaardige geneesmiddel ge bruik maken, heeft zij onmiddelijk al de waarde er van kunnen schatten door het gevoel van verlichting dat zij ondervond na een eerste doos te hebben gebruikt. Zij heeft zich, naar zij zelve zeide, tot het leven voelen weerkeeren haar eetlust, die te voren wisselvallig was, werd zeer goed en zeer regelmatighet kwam haar voor dat een warmer, een overvloediger bloed door hare aderen stroomdehaar bleekheid maakte plaats voor een frissche kleur en zij kon op nieuw haar huiswerk verrichten zonder de minste vermoeienis te ondervinden. Na gedurende eenigen tijd dat weldadige middel te hebben gebruikt, heeft zij een volmaakte genezing verkregen. Wij vesti gen de aandacht van alle vrouwen op deze genezing. Er zijn zeer weinigen wier ge zondheid niet te wenschen overlaat, en het gebruik der Pink Pillen is bijzonder gun stig voor de vrouwen. Deze pillen geven bloeden men kan in het algemeen zeggen dat het der vrouwen aan bloed ontbreekt. Zij hebben ook een krachtige werking op het zenuwstelsel, en het zenuwstelsel der meeste vrouwen is, zwak. Wij raden een proef met de Pink Pillen aan in de vol gende gevallen: bloedarmoede, algemeene zwakte, vermoeienis zonder merkbare oor zaak, slechte spijsverteering, verschietende pijnen, gevolgen van te hard werken. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. te Werkendam, zal op Donderda- S;en ÏO en 19 September 190§, es namiddags 9 uur precies, in het café „KIEBOOM", te Woudrichem, wegens vertrek van den eigenaar naar el ders, veilen en verkoopen: Voor den heer T. M. BEVERLOO De Bouwman§wonin^ mettwee Arbeiderswoningen onder één dak, OrooteScliuur met Stalling, Erf en Tuin, aan de Landpoortstraat, geteekend nummers 230, 231 en 232, met uitgang óp het Rijkswandelpad, te Wou drichem, kadaster sectie C nummers 547, 226, 546 en 136. Samen groot 6 a. 98 c. Breeder bij biljet omschreven. Op aanvraag bij- en met toestemming van den eigenaar te bezichtigen. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlanrdingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. 6. J. METTR0P, 's-HERTOGENBOSCH, Ververstraat A 354. llark t berichten. Specialiteit in het encadreeren van Gravures en Photographiën. Uitgebreide Vereenigde Heusdensche Dicntsrcgcliiig 1 Mei 1 October. Hoseh -Heusden-Urorinehean- Hnrdreclit-Rotterdain. Waterhoogte Maastricht (brug.) 24 Aug. 1.23 M. beneden 0. 25 0.73 0. Advertentie»». van circa 13-jarigen leeftijd, om boodschap pen te doen, enz. kan terstond ge plaatst worden bij den Aannemer van de Groote Brug bij Heuaden. lleusden-Uioi'liichein. Van Heusden naar Gorinchem Zondag, v.m. 8.n.m. 3.uur. Maandag, v.m. 4.5.30, 6.30, n.m. 1, 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.uur. Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.uur. Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30. uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 1. 3.45, 6.30 uur. Vrydag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45,6.30 uur. Hoseh-Cioriiiclic^n». (1 April1 November). Maandag. Van Gorinchem nm. 12.va» Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Gorin chem v.m. 6.van Heusden v.m. 8uur. Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30van Heusden v.m: 8.n.m. 5.15 uur. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.16 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch nm. 12. van Heusden nm. 1.15 uur. K\TRA VEED1ENSTi Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uurvan Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Hcusdcii-Rotterclam. Van HeusdenMaandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdam i dagelijks (behalve Zon dag) nm. eirca 12.45 uur. AÉKNT te Heusden: 0. Malingré. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. 27 Ang. Pro*, bestuur van Orerjjsael, het herstellen van winter- en stormsckade aan de Rijkswerken op het eiland Schokland en aan de Rijkshavenwerken te Blok zijl. Raming 7200, 27 Aug. Prov. bestuur van Noordholland, «-'e verzwa ring van den buitendninregel tnsschen de strandhoofden VIIIc en XIo te Callantsoog met bijkomende werken, behoorende tot de werken tot verdediging van de Noord zeekust in de prov. Noordholland, bezuiden strandpaal 9.800. Raming 5650. 2 Sept. Min. van Waterstaat, het maken van een gronddniker onder de rivier de Vecht boven Hardenberg in de gemeente Ambt-Hardenberg, prov. Overijssel. Ra ming 415 9 Sept. Min. van Waterstaat, het herstellen van win- terschade aan de brug over de Vecht te Hardenberg prov. Overijssel. Raming f 11000. 26 Aug. Min. van Waterstaat, lo. het verbroeden en ver diepen van het grootscheepsvaarwater in de Nienwe Maas en het Scheur tusschen Vlaardingen en Maassluis en het maken van daarmede in verband staande werken, behoorende tot de werken tot verbetering van den wa Minste inschrijver L. Volker Azn. te Sliedrecht, voor f 279000. 2o. Het maken van oevervoorzieningen op de rivier de Vecht in Overijssel tusschen de brng te Ommen en die te Dalfsen. Raming f 2000. Minste inschrijver J. Prins van Wijngaarden te Slie drecht. voor 1874. 3o. Het versterken en uitbreiden van de oever voorziening langs den linkeroever van 't Spni nabij Ond- Beijerland. Raming f 75<iO. Minste inschrijver W. Volker te Sliedrecht, voor 5768. WERKENDAM. De zetting der boter ie deze week op de markt 65 et*., in de winkels dut 70 et r. per half kilo Eieren f 1/5 de 26 stuks. GORINCHEM, 24 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 337 runderen. 17 nuchtere kalveren. 9 vette varkens576 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien 180 f 260, kalfvaarzen f 140 a 200 guiste vaarzen f 110 a 140, melkkoeien f 170 a 210, twee en een-halfjarige ossen f 120 a 180 anderhalf jarige f 100 a 140, pinken f 60 a 100 graskalveren f 25 a 50 nuchtere f 8 a 16. schapen f -- a lammeren f - a biggen f 7 a 11 per stuk. Vette varkens 21 a 22 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voor: ristarwe f 8.75 a 8 90, roode dito 8 15 a 8 25 witte dito f 8 00 a 8.30 inl rogge f 7.30 a 7 40 buitenl dito f 7.20 a 7.45 gerst f 4.90 A 5.10 haver f 3.80 a 3 95 duivenboonen f 7 80 a 7.85, blauwe erwt n f a mais. 75 pond, f 5.80 a 6 alles per heet Boter 65 a 70 ct. per haf kilo Eieren f 1.10 a 1.20 per 26. Kippen f 0.70 a 0.80 per stuk ROTTERDAM24 25 Aug. Op de veemarkt waren heden aang-voerd 826 vette runderen, 1270 magere dito. 1218 vette en graskalveren, 100 nuchtere kalveren 1429 schapen of lammeren, 1064 varkens, 202 biggen. De prijzen waren a's volgt: runderen le kwaliteit 72 2e kw 58 cent, kalveren le kw. 100, 2e kw. 85 ct. schapen le kw 52 2e kw. 38 et. vtte varkens 46 a 44 ct. licht soort 40 a 38 ct. per kilo Nuchtere fokkalveren f 16, - «20 idem voor de slacht 10 a 13 Biggen f 1.10 a 1 30 per week. ROTTERDAM 24 Aug Tarw puike jarig' per 80 kilo. f a per i 00 kilo f 10.50 a 9. nienw f a Rogge f 6.40 6 er heet Oerst f - a Chevalier f - a Haver 7 60 a 7 00, per 100 kilo Bruine boonen fa witte fa Erwten f - a Zeeuwsche eieren f 4 20 a 4 20, Overmaassche dito 4 40 a 4 60 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 120/8 en 45/16 ton en 258 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 55 2? kw. f 51, Se kw f 48 Per half kilo 671/2 a 721/2 cent. Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3