Pinft Pillen KINDER MEEL. A. van Dijk Zn., Heu idsn iiiiib c.a- Scheele hoofdpyn Kost en inwoning Notaris KERWEN in Effecten en Administratie! VER WERSTRAAT A 356 'S ROSCH. N. zal 8 September in eene buitengewone zitting terechtstaan. De Hoofdprijs in de 3e klasse der Ned. Staatsloterij, zijnde f25000,— is deze week gevallen op No. 16438. Hier door heeft de N. V. De Tijdgeest aan den gelukkigen houder van het Tijd- geestlot No. 16438, te Leeuwarden woonachtig, de door hem getrokken premie uitbetaald. De prijs van f 5000,in dezelfde klasse is een inwoner van Dordrecht op No. 14044 ten deel gevallen. Plaatseltik Nieuws. HEUSDEN, 2 September. FLOR4LI4. De Vereeniging „Floralia", onder het bestuur van de heeren C. de Moor, K. van den Berg, H. Reckleben en A. de Moor, onderafdeeling van de maatschappij „Tot nut van 't Algemeen," Departement Heus- den, hield Zaterdag en Zondag hare Ten toonstelling en vereenigde inzenders met bekroonden en belangstellenden op Konin ginnedag in de Buitensociteit, om, onder genot van de Harmonie, op feestelijke wijze de bekroningen uit te reiken. De commissie heeft alle reden om tevre den te zijn. Waren er in 1907 totaal 105 met 16 achterblijvers, dit jaar zonden 127 personen in en waren er slechts 3 achter blijvers. De meisjes bleken in deze de jongens de loef af te steken want met de le prijzen werden 9 meisjes, tegen slechts 1 jongen met de 2e prijzen 7 meisjes tegen 3 jongens en met eervolle vermelding 4 meisjes tegen 8 jongens begiftigd. We laten hieronder volgen de namen der bekroonden met opgaaf der planten. Crysanthemum, 1 prijs Adriana Hilwig, 2e pr. Mathijs v. Treejen, Eerv. vermelding Jan v. d. Steenhoven. Salvia de Casto, le prijs Anna v. Laar hoven, 2e pr. Chrits Wijnsteker, Eerv. verm. Jacs. Verhoeven. Fuchia Venuzuela, le prijs Adriana de Bruijn, 2e pr. Petronella Millenaar, Eerv. verm. Leendert v. Bruggen. Geranium, le prijs Adriana v. Herwaar den, 2e pr. Adriana de Bruijn, Eerv. verm. Cornelia v. d. Steenhoven. Balsemin, le prijs. Adrianus v. Baard wijk, 2e pr. Johanna Koenderink, Eerv. verm. Adriana de Bruijn. Begonia Vernon, le prijs Cornelia v. d. Steenhoven, 2e pr. Anna v. Laarhoven, Eerv. verm. Johanna Koendering. Antisinum bijgen. Leeuwenbek, le prijs Johanna Koendering, 2e pr. MachielBaaijen, Eerv. verm. Nicolaas v. Baardwijk. Selocia Hanekam, 1 prijs Bertha v. Diem, 2e pr. Sientje Kraaij, Eerv. verm. Hendrik Schaap. Bol Begonia, le prijs Adriana de Bruijn, 2e pr. Anna v. Laarhoven, Eerv. verm. Christ. Wijnsteker. Coliens Absolutuno, le prijs Johanna Huismans, 2e pr. Anna de Groot. Brandnetlekum Japanica, Eerv. verm. Machiel Baaijens, extra Bertha v. Diem. Het feestprogramma voor Floralia was nog aangevuld met een bloemen-corso voor fietsers, waarvoor zich hadden aangemeld, alle met keurige rijwielen: Anna Reas le prijs, Marie Stal 2e pr., Anna v. Rijswijk 3e prijs, Johanna Reas, Jan van den Berg en Adr. Bax. Tevens eene voor sport- en kinderwagens, waarbij de meest origineele was, die van Johs. Spitsers, voorstellende een bootje met oranjezeilen, zwaarden en ankers en bemand met 3 jonge passagiers; terwijl die van Maria van St. Truijen, waarbij het geheel met een kap van bloemen overtogen dat tevens eene W vormde, zoowel keurig als smaakvol was. De keuze was dan ook voor de jury niet gemakkelijk. Beiden kregen hetzelfde getal punten, zoodat bij loting moest worden beslist. De mededingers warenMaria van St. Truijen le prijs, Jo Spitsers 2e pr., Greta van den Berg 3e pr., Marie Hilwig, Jan Tupker, Jan Reas, Johs. Reas, Jo de Vries, Christa. Regs, Jan Paddewijn, Jenette de Bruijn, Jan van Baardwijk en Maria van Beersum. Het geheel mag uitstekend geslaagd heeten. Koiiiuginnefeest. Het is al weder voorbij, waarnaar zoo lang gestreefd ismaar het Oranje zonnetje heeft toch niet ontbroken en, allen zullen het met ons eens zijn, we hebben een pret- tigen dag achter den rug. Reeds vroeg in den morgen saluutscho ten. Dat gaf al iets feestelijks, toen onder het ontbyt, een muzikale wandeling en terwijl carillon en klokkengelui elkander afwisselden, togen reeds de sierlijk opge tuigde fietsen en sportwagens op reis, om zich algemeen te laten bewonderen, om daarna voor de commissie te verschijnen en te worden geoordeeld. Nu nog een wan deling met muziek en mededingers door de stad, om daarna de buitensocieteit te bereiken, alwaar de heer Reckleben op zijne zoo eigenaardige wijze de jeugdige concurrenten wist toe te spreken en te 1 halen. Zie verder verslag. Ten 12.30 begonnen de kinderspelen, aaraan met grooten lust door het jonge volkje werd deelgenomen. Bij de diabolo- wedstrijd waren er beoefenaars, die het op dit gebied vrij ver gebracht hadden. Een pauze was goed, zoowel voor den inwendigen menech te versterken, als om weder op kracht te komen, om alles met opgewektheid te doen en te aanschouwen. Het ringsteken per fiets voor dames en heeren, ging zeer geregeld en we bewon derden de vaardigheid zoowel der meisjes als der jongens. Het tobbespel was zeer vermakelijk, wan neer bij het misstooten de delinquent een nat pak opliep, dat weder spoedig door de zon opdroogde. Zoowel het een als het ander werd door muziek opgeluisterd. Het sprietloopen trok nu weder de at tentie. Wanneer een mededinger een mispas maakte, of het evenwicht verloor kwam hij aan dö eene zijde in roet of aan de andere zijde in meel terecht, en hoewel dan geen prijswinner, was hij toch de vermakelijke figuur voor het publiek. De korfloopwedstrijd hield weder jonge ren bezig, evenals het penninghappen uit een bord met stroop. Een gecostumeerde hard wedloop voldeed niet aan de verwachting. Op dat gebied zijn ze nog te weinig getraind. De costuums varieërden nog al. Ook zag men er een Castro bij met Venezuela op den rug, ge kleed in het zwart met hoogen hoed en een blikken ster op de borst. Die had na tuurlijk veel te lijden van de niet-Vene- zuelanen. Het Orgelconcert in de Herv. Kerk wordt afzonderlijk besproken. Na een feestconcert op de Vischmarkt in de feestkiosk, kwam ten 8.30 de Lichthulde aan de beurt, dat de clou van den dag zou worden. Voorafgegaan door een vaandrig te paard, in het wit en begeleid door twee muziek korpsen naderde de lichtwagen, een wagen met de buste der Koningin en hulde be tuigingen op transparanten. Honderden fakkels en lampions verspreidden daarbij een zee van licht en de volgelingen, zoo van hier als uit de omstreken, die hos sende den stoet aanvulden, bedroeg meer dan duizend personen. Baldadigheid werd niet bemerkt. Alles en ieder was feestelijk gestemd en allen waren ten slotte, na zoo'n inspannenden dag, vermoeid en te middernacht was de feestroes voorbij en alles tot kalmte terug gekeerd. Het feest is waardig gevierd. Hulde daar voor aan alle feestgenooten en eene afzon derlijke hulde aan de Feestcommissie, zoo wel voor organisatie als uitvoering. Ze hebben den dank van Heusden ten volle verdiend. Lijst der Prijs winners. Diabolowedstrijd alleen. 1ste prijs: C. v. Ooijen, 2de M. Cooijman. EereprijsF. Boeren. Bij paren. 1ste prijsBóeren-Tim mermans, 2de pr. Zonneveld-Cooij.nans. Stokpaardje rijden. 1ste prijs: Jo de Mol, 2de pr. Jen Reas, 3de pr. H. Millenaar, 4de pr. L. Bare. Eereprijs N. Neef. Ringsteken voor Dames. 1ste prijsM. Stal, 2de pr. E. Boeren. Voor Heeren. 1ste prijs: K. Swagemakers, 2de pr. M. de Bruin. Korfloopen. 1ste prijsM. Laros, 2de pr. C. Schreuder, 3de pr. G. Heijkam. Tobbespel. F. Beijnen, H. Weijnstekers, W. Mutsaers, W. v. Diem. Sprietloopen. 1ste prijsA. v. Beijnen, 2de pr. Jan Vos, 3de pr. v. Beerems, 4de pr. F. v. Beijnen. Penninghappen. N. Neef, H. Millenaar, G. Walraven. Hardwedloop. lste prijsH. Weijnste kers, 2de pr. M. Laros, 3de pr. N. Kuijpers. Eereprijs de Leur. Orgelbespeling in de Herv. Kerk te Heusden op 31 Augustus. De orgelist de heer Alt, heeft een goede gedachte gehad, met op het Koningsfeest een concert te arrangeeren, waarvan het programma al direct de beste verwachtin gen deed koesteren. We willen het eerst stilstaan bij „Intocht van Boadilius" van Moskowski ons door het orgel weergegeven. We vermeenen hierin eene marsch uit de ouverture der opera Boabdil te ontmoeten, gecomponeerd in 1865 en kennen daaraan toevoegen, dat dit heerlijke meesterwerk keurig is uitge voerd. Nog gaf de heer Alt „Andante uit het 4e orgelconcert" van G. F. Handel. Wij wisten niet dat dit een duo voor twee fluiten was, hoewel het er wel iets van weg heeft en kunnen ook niet anders dan deze uitvoe ring zeer op prijs stellen. Het derde stuk, waarop het orgel ons verrastte, was „Toccata en fuga d moll" van J. S. Bach. De voordracht was correct en keurig, jammer echter dat de geheele midden zitting der Fuga werd overgeslagen. Zoo iets mag wel, doch de heer Alt deed dit n. o. m. op eene minder gelukkige wijze. Moduleerende van F groot via bes klein, kwam hij terecht op Bes groot en verloor daarbij geheel den stijl der Fuga uit het oog. Eindelijk de „Toccata" van M. Paradies als compositie reeds geen meesterstuk, werd het door de heer Alt op veel te vlugge wijze voorgedragen, wat wel pleit voor de technische vaardigheid, doch aan duidelijk heid afbreuk doet. Over het geheel vinden we in de orgel solo's wel kleine bemerkingendoch net geheel verried weder de meesterhand. Wat de solo's voor sopraan betreffen Het orgaan van Mejuffr. Truce Lingmont is klein van omvang, niet veel meer dan een octaaf. Het geluid is liefelijk, doch niet overweldigend. In het hoog register kwa men de noten er zelfs eenigzins beklemd uit. Was heeschheid of verkoudheid daarvan de schuld Wij kunnen niet aannemen dat de stem hierin normaal was. Het beste kwam zij voor den dag in het eerste en laatste nummer. Het inlasschen van 2 coupletten in eene andere melodie, in het „Wilhelmus", was zeer eigenaardig gekozen, waarvoor we onze hulde brengen. Excelsior verraste ons door het fijne, mooie ensemble. De toon, hoewel mat, was hoogst beschaafd. Echter waren er bij het beginnen en eindigen onregelmatigheden te bespeurenzelfs zeer merkbaar. Over het geheel beloofd Excelsior, bij degelijke studie, een schoone toekomst te ge moet te gaan. Nog moet ons van het hart de opmer king dat de duidelijkheid der uitspraak, zoowel bij zangeres als bij koor te wen- schen overliet, wat echter op rekening der kerkelijke accoustiek geplaatst kan worden. Na al onze op- en bemerkingen zou men kunnen meenen, dat het geheel veel te wenschen heeft overgelaten. Integendeel, het concert is een der mooiste nummers in dien feestdag geweest en ieder die gevoel en smaak voor muziek heeft, zal voorzeker genoten hebben. Het verschil van criticus, die slechtst gaat om verslag en critiek uit te brengen, is groot tegenover den gewonen bewonderaar en wij vleien ons dat het auditorium over het geheel zeer voldaan zal zijn en met genoegen weder een volgend concert zal bijwonen, waarvoor wij ons ook gaarne aanbevelen. Een kort, doch hevig onweder ont lastte zich gistermiddag boven onze stad, gepaard met hagelsteenen als knikkers en gevolgd door een plasregen. Bij den daaraan voorafgaanden storm waaide onder Nunen een huis in. Van persoonlijke ongelukken werd ge lukkig niets vernomen. Gedurende de maand Augustus is alhier 115 m.M. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 15. WERKENDAM. De heer H. C. Sneth- lage, ontvanger te Breda, vroeger alhier, is in gelijke betrekking benoemd voordestand plaats Dordrecht. Aan den heer J. Timmermans, rijks- veldwachter-brigadier is de eeremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in zilver toegekend, terwijl tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw is be- benoemd, onze vroegere dorpsgenoot, de heer Joh. Krap, lid van Ged. St. van Zuid- Holland, oud-lid van de 2e Kamer der Staten Generaal, te 's Gravenhage. SLEEUWIJK. Tot wethouder dezer gemeente is herbenoemd de heer C. Slag molen. De gemeente-rekening over 1907/08 sluit met een batig saldo van f 840,20. De ont vangsten bedroegen f 17192,18 en de uit gaven f 16351,98. DOEVEREN. Alhier is in erge mate de vlekziekte onder de varkens uitgebroken, waaraan er reeds eenige zijn bezweken. Men past hier nu algemeen de inenting toe om de ziekte te bestrijden. Toen mejuffr. van der S. Zondag 1.1. uit de kerk huiswaarts keerde, werd zij onverhoeds door een fietsrijder onderstboven gereden. Het ongeval liep goed af; alleen haar costuum was erg beschadigd. De on bekende wielrijder wist zich vlug uit de voeten te maken. VEEN. Tot plaatselijke commissie voor het fonds ter ondersteuning van den gewa- penden dienst in de Nederlanden zijn in deze gemeente benoemd, de heeren P. J. van Doveren, G. Blankers Azn. en W. Verzijl. Op de aanbeveling ter benoeming van de leden van het college van zetters voor 's rijks directe belastingen in deze gemeente zijn geplaatst: als le candidaten de heeren C. Blankers en H. Schreuders; als 2e candidaten de heeren W. Verzijl en J. v. Andel. WIJK c. a. Op de aanbeveling ter be noeming van de leden van het college van zetters voor 's Rijks directe belastingen in deze gemeente zijn geplaatst: als le can didaten, de heeren J. de Kok en N. v. d. Waal; als 2e candidaten, de heeren W. Blijenberg en M. J. de Roon. LUTTELHERPT. Nu het 's avonds weer wat vroeger denker wordt, worden hier in de nabijheid der boterfabriek her haaldelijk baldadigheden uitgehaald als het aanhouden van personen, hetmetsteenen nagooien van fietsrijders, om van andere dingen maar niet te spreken. Zoo werd Zondagavond een geacht en bekend heer uit Heusden brutaal aange roepen en om zijn rij bewijs gevraagd. Toen men evenwel zag wie uitstapte kozen de lafhartigen het hazenpad. Zou het niet mogelijk zijn hier meer politietoezicht te laten houden opdat fat soenlijke menschen hier ongehinderd kun nen passeeren WOUDRICHEM. Aan het postkantoor en de daaronder resorteerende hulpkanto ren werd gedurende de maand Augustus in de rijkspostspaarbank ingelegd f7808.38 en terugbetaald f 2834.65. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2118. HEDIKHUIZEN. Maandag werd alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis met stalling voor de familie van Hemert. Als inschrijvers waren uitgenoodigd en schreven in A. Kramer te Genderen, f 2809, A. Dikmans te Ammerzoden, f 2679, H. van Wijk te Heusden, f 2398, A. J. van Haren te Herpt, f 2270. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. PER TELEGRAAF. Melkvoedsel voor Kinderen enZi eken By hen die dikwyls scheele hoofd- pyn hebben is iets aan de maag niet in orde. Deze verteert op onvolko men wyze het voedsel, en wat niet verteerd wordt blyft op de maag, bederft daar en brengt walgingen, zuur en oprispingen voort. Deze ophooping van vergiftige bestanddee- len in de maag maakt ook dat het bloed langzaamaan met giftstoffen wordt beladen, en deze giftstoffen veroorzaken scheele hoofdpyn, geheel op dezelfde wyze als wanneer men kooldampen inademt. De Pink Pillen versterken de maag, bezorgen een uitmuntende spysvertering en doen de scheele hoofdpyn verdwynen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Hoofd-depothou- der voor Nederland, 7 Groote Markt te Rotterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma's V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, en Firma Lamers Indemans, te 's-Hertogenbosch, en verder bij ver schillende Apothekers en goede drogisten. Prijs: fl.75 de doos, 9.per 6 doozen. llapkthpriphteii, IturKerlUke KCtind, Heusden, van 25 Aug. tot 1 Sept. Geboren: Anna Elisabeth, d. v. G. P. A. Ruisch van Dugteran en J. W. Niermeijer; Cornelia, z. v. L. Wijnste kers en C. Bruijgom; Johanna, d. v. E. A. de Bruijn en N. Sunink. Andel, over de maand Aug. Geboren: Antonia Wilhelmina, d. v. D. J. Verdoorn en A. LakerveldHen- drikus, z. v. P. de Cloe en M. A. van BergeijkReindert Antonie, z. v. A. van der Mooren en M. Blankert; Jen- neke, d. v. A. Verwijs en P. Clement; Anneke, d. v. J. J. A. Straver en J. C. Klop. Overleden: Arie Naaijen, 15 m.; Floris den Dekker, 7 m. Veen, over de maand Aug. Ondertrouwd: Frédrik Kwetters, 31 j. en Goverdina 't Lam, 22 j. Geboren: Neeltje, d. v. Pieter Hes- sel Vos en Wilhelmina Kamerman. Waterhoogte Maastricht (brug.) 31 Aug. 0.20 M. boven 0. 1 Sept. 0.12 Ad verten tiësi. van circa 13-jarigen leeftijd, om boodschap pen te doen, enz. kan terstond ge plaatst worden bij den Aannemer van de Groote Brug bij Heusden. GevraagdBij nette lieden P. G. voor een jongmensch, ongeveer 40 jaar, tegen vergoeding van f 4 per week, een weinig zenuwlijder, welke echter goed lichte werk zaamheden kan verrichten Brieven franco onder letter H. N. Bureau dezer Courant. Machinaal aangemaakte Verven, direct voor het gebruik gereed, in alle kleuren, per bus (1 pond) netto 25, groen 30per bus (2 pond) netto 50. groen 60 ets. Verder alle soorten: DROGE VERFWAREN, Oliën, Lakken, Vernissen, Spiegel- en Vensterglas. Groote sorteering: BEHANGSELPAPIEREN. Alle Schoonmaakartikelen ah: Borstelwerk, Sponzen, Zeemleer, Goud- en Zilverbrons merk „Emma" en „Ballon", Tafelzeil, alsmede: Koolteer, Bruine Teer, Carbolineum, Blak-Warnisch, Asphalt-Pa- pier, Heining- en Prikkeldraad, Vlecht werk, enz. Oudste en beste adres. BOTERMARKT N 108, Magazijnen, Kantoor en Fabriek Botermarkt O 69, O 69a. te Werkendam, zal op Boiiderda- gen JLO en 19 September 190§, des namiddags 9 uur precies, in het café „KIEBOOM", te Woudrichem, wegens vertrek van den eigenaar naar el ders, veilen en verkoopen: Voor den heer T. M. BEVERLOO De Rouwmaiiswoiiilig met twee Arbeiders woningen onder één d akG r oo te Sc li uur m et tal 1 i n g, Erf en Tuin, aan de Landpoortstraat, geteekend nummers 230, 231 en 232, met uitgang op het Rijkswandelpad, te Wou drichem, kadaster sectie C nummers 547, 226, 546 en ló6. Samen groot 6 a. 98 c. Breeder bij biljet omschreven. Op aanvraag bij- en met toestemming van den eigenaar te bezichtigen. Geregelde Stoombootdienstel vaii Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag, 's avonds 6 uur. Van Amsterdam ook Dinsdag en Donderdagmiddag 4 uur. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voormiddags. f Passagiers kunnen ook van deze dien sten gebruik maken. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Allen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Alaardiiigeit, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Iniormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Telegram-adres: DELN0NASTI. latere. Telef. No. 443. Afloop Aanbestedingen. Aan- en verkoop van Effecten. Het openen van Rekening- Courant met rentevergoeding. Het nemen van gelden a deposito en op prolongatie. Het geren ran gelden op onder pand van soliede effecten. Het adininistrccren en in bewaring nemen van fondsen en andere geldswaardige papieren. ..ML MMMMMMSSArartLML .ML JML JML ^MLJMLJfLJ*. JML JML j«L JML AT behoorende tot de werken tot verdediging van de Noord- zeekast in de prov. Noordholland, bezuiden atrandpaal 9.800. Rarain? 5650. Minite inschrijver J. van der Plaa te Hardinxveld. voor f 4795. 28 Aug. Prov. bestuur van Friesland, het uitvoeren van baegerwerk tot verbetering van de genl langs den Pollandam te Harlingen, behoorende tot de havenwerken in Friesland. Raming f 8000. Minste inschrijver L. de Groot te Brussel, voor ƒ6880. 2 Sept. Min. van Waterstaat, het maken van een grondduiker onder de rivier de Vecht boven Hardenberg in de gemeente Ambt-Hardenberg, prov. Overijssel. Ra ming 415 Eenig inschrijver J. Prins van Wijngaarden te Slie- drecht, voor f 4452. ESTLE WERKENDAM. De getting der boter is dexe week op de markt 65 ets., in de winkels dus 70 ets. per half kilo. Ei-ren f 1.00 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De setting der boter bedraagt 70 et. per half kilo en die der eieren f 1.10 de 26 stuks. OORINCHEM, 31 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 530 runderen, 22 nuchtere kalveren, 6 vette varkens 660 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 180 f 300, kalfvaarzen f 140 200 guiste vaarzen 100 a 140, melkks>eun J 170 a 210, twee en een-halfjarige ossen f a .anderhalf jarige f 90 «130 pinken f 60 a 100 graskalveren f 30 a 50 nuchtere f 11 a 16, schapen f -- a lammeren f a biggen f 4 a 12 per stuk. Krtt: varkens 18 a 21 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 9 00 a 9 25, roode dito 8 25 a 8 40 witte dito 8 20 a 8.50 int rogge f 7.40 a 7 50 buitenl dito 7.30 a 7.60 gerst f 4.70 5.20 haver f 3.80 a 3 90 duivenboonen f 7 60 7.75 blauw- erwt n f a mats 75 pond, f 5.90 6 25 alles per heel Boter 63 a 68l/2 cl. per haf ki'o Eieren f 1.00 a 1.10 per 26. Kippen f 0.60 a 0.80 per stuk ROTTERDAM, 31 Aug.— 1 Sept Op de veemarkt waren heden aang voerd 747 vette runderen. 1284 magere dito 976 vette en graskalveren, 91 nuchtere kalveren 2483 schapen of lammeren, 868 varkens, 133 biggen. De prijzen w:ren a's volgt: runderen le kwaliteit 70 le kw 58 cent, kalveren le kw 100. Ie kw. 85 cl. schapen le kw 52 le kw. 40 ct. vette varkens 48 a 44 ct. licht soort 42 a 40 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f li «20 idem voor de slacht f 8 a 12 Biggen f 1.10 a 1 20 per week. ROTTERDAM 31 Aug Tarwe puike jarige per 80 kilo, f - per 100 kilo f 10.50 a 9. nienw f a Rogge f 6.35 6 er heet. Oerst f a Chevalier f - a Haver f 7 35 7 00, per 100 kilo Bruine boonen fa witte f - a - Erwten f - a Zeeuwsche eieren f 4.20 a 4.30, Overmaassche dito f 4 40 a 4 60 per 100. Op de botermarkt werden aangevoerd 102/8 en 41/16 ton en 302 stukken van een half kilo Prijs le kwali teit f 55 2e kw. f 51, Ze ho f 48. Per half kilo 671/2 a 721/2 oent. Een Heetjongen VAN LEEUWEN ft Go., 27 Aug. Prov. bestaar van Overijssel, het herstellen- van wioter en stormschade aan de Rijkswerken op het eiland Schokland en aan de Rijkshavenwerken te Blok zijl. Kaming f 720 Minste inschrijver H. M. van Meskercn te Hinde- loopen, voor f 6578. 27 Ang. Prov. bestuur van Noordholland, e verzwa ring van den buitenduinregel tusschen de strandhoofden VIUo an Xle te Callantsoog met bijkomende werken,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 3