weg ie ga&n. Iemand die in naam van '5G.uOO bajonetten optreedt, behoeft or niemand bang te rijn. Uit Sofia werd gisteren gemeld: Er is nopens de hangende geschillen vol komen overeenstemming bereikt tus- <»ehen de vertegenwoordigers van het centrale comité Ier Jong-Turke* en de gedelegeerden der Sofia'sche afvaar diging. Het in samenwerking opgestelde •••es-Ter baal, wijst er op dat een »:«ch-Balgaarsche oorlog totaal geen len van bestaan ton hebben. Voorts rdt in het proces-verbaal rechtstreeks n de regeeringen van beide landen /raagd, afgevaardigden aan te wijzen, te in opdracht hebben, de middelen aan te wijzen door welke de bestaande geschillen zouden kunnen worden op gelost. Het proces-verbaal, dat Maandag is overhandigd aan de Bulgaarsche regee ring is Dinsdag gepubliceerd te Sofia, Koiistautinopel eu Saloniki. Het Neue Wiener Tageblatt verneemt uit Pilsen, dat er te Eger twee verze gelde wagons in beslag zyn genomen. Zij kwamen uit Duitschland met een valscbe douane-verklaring en waren vol munitie voor Servië. Van elders komen er berichten, dat er bezendingen schietvoorraad voor den Balkan onderweg zyn. Volgens de Obzor, een Agramscb blad, zijn de Montenegrijnen hun grens over- getiokken en tot aan het dorp Kakok- polje doorgedrongen. Daar kwamen zij met een afdeeling Oosten rij kscbe troe pen in gevecht, waarbij vier man vie len. De Montenegrijnen trokken zich terug na bet dorp in brand te hebben gestoken. De Londenscbe correspondent van de Matiu beweert daar in welingelichte kringen te hebben gehoord, dat Mar- scball von Bieberetein, de Duitsche ge zant te Konstantinopel, vrijelijk als zijn ineeuing ten beste geeft, dat Turkije 't beste deed Bulgarije den oorlog te verklaren. Uit Belgrado wordt dd. 20 dezer ge meld Generaal Woekowita, op een bi zon- dere zending van Montenegro naar den koning vau Servie, is te Agram door gendarmen in hechtenis genomen en aan den lijve onderzocht. Hg protes teerde telegrafisch bij Aebrentbal. Deze gaf last hem in vrijheid te stellen. Woekowits kwam vanmiddag hieraan. Van regeeringswege wordt bekend gemaakt wat generaal Woekowits, af gezant van den prins van Montenegro, te Agram is wedervaren. Zeven uur is hy daar door de gendarmes opgehou den. Zyn bagage werd doorsnuffeld enz. Nu het hout voor papierbereiding in de Vereenigde Staten gestadig in prijs stygt, zoekt men naar andere grond stoffen. Het Departement van landbouw hoeft verschillende proeven laten nemen en meent nu, dat stroo van vlas en maïsstengels geschikte grondstoffen zul len blyken. In de wouden van Michigan heerscht o het oogenblik een hevige brand. Blykens een telegram van Zondag it Detroit (Michigaan) heeft het vuur reeds vijf dorpen verwoest, en over een uitgebreidheid van 160 vierk K M. het boech in de aach gelegd. De Parijsche N. Y. Herald verneemt uit New York, dat het daar Zondag, IS October, op straat bijna 90 graden F. warm was. Te Coney Island baadden duizenden in de zee. Het leek weer midden in den zomer. De Russische bladen behelzen een telegram uit Tabris, meldende dat de regeeringstroepen volkomen verslagen zijn. Het Nowoje Wremja zegt in een ar tikel, waarvan men zegt dat het van de Russische regeering uitgaat, dat Rt:s- lands handel in Middel-Azië van de tioebelen in het Noorden van Perzië reeds zooveel heeft geleden, dat als vrede en rust er niet spoedig terug- keeren, Rusland zelf de orde zal her stellen door de provincie Azerbeidzjan te bezatten. Volgens een telegram uit Amoy, te New-York ontvangen, heeft een wer velstorm Donderdag drie dorpen met 3600 huizen vernield en zijn er 2700 menschen bij omgekomen. Fran«che bladen vernemen uit Ma rokko, dat de kaids El Glaui, Mtoegi en Si Aissa ben Omar aan Abd-el-Azis voorgesteld hebben, hem als sultan van Marakesj uit te roepen, eu Abd-el-Azis bedenktijd heeft gevraagd. IMuAtsellik üieuws. HEU3DEN, 21 October. Het water op de Bergsche Maas is zoo laag, als we bet zelden zagen. De ver binding tnsschen de Oude Haven (in de wan daling de Wiel genoemd) is nagenoeg geheel droog. Er stroomt geen water meer door. Iets verder dan de scheepswerf ligt een groote schuit, zeer diep, met steenzolen geladen, bestemd voor hooger opdoch ze moet Wijven liggen tot er meer water komt. SLEEUWIJK. Donderdag a-s. voorna. 10 uur, vergadert de Raad dezer gemeente. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Reclame Hoofd. Omslag. 3 Voordracht Zetter vacature Raas bank. 4. Onderzoek gemeente-rekening 1907. 5. Opmaken le SuppL kohier H. O. 1908. VEEN. De landbouwer T. heeft dezen zomer pompoenen in zyn tuin geplant, welke wel een kijkje waard zyn. Het zyn reuzen pompoenen. Een er van had het respectabele gewicht van 72 pond. De waterstand der Maas voor deze gemeente is thans buitengewoon laag. In langen tijd was deze stand niet waar te nemen. Het gevolg is dan ook dat vele schepen moeilijk de rivier kannen pas- seeren en omhoog raken. Met groote moeite en met de zwaarste trekkracht kunnen ze vrij komen. Ook de stoombooten ondervinden het zelfde ongemak. WUK. Door H. M. de Koningin is f 40 geechonken aaa den arbeider A. V. alhier, in de koeten van het opbouwen zijner woning. liUlag Letlag der >ati«aale lilltie. ANDEL, GIESSEN en RIJ8WLJK. 1 Z. Bonis (broederdienst), 2 J. Weeter- laken, 3. A. de Waal (broederdienst), 4 P. Kageling, 5 G. Weeterlaken, 6 A. Roea, 7 H. Kamerman, 8 P. van Sintmaartens dijk, 9 G. van Wijnen, 10 H. W. Crielaard, 11 D. van der Nat, 12 L- Weeterlaken, 13 L. van der Vliet, 14 F. Niemann. In ons vorig nummer staat dat de heer de Graaf te Genderen met algemeene stem men benoemd is tot Wethouder. Dit is niet aldus. Eene stem was op een ander Raadslid uitgebracht. De heer C. de Moor (zie ons vorig nummer) is geen Lid van Verdienste, maar Eerelid van het Nederlandach Onderwijzers Genootschap. RKIiiiienlnnd. Van het Loo wordt gemeld: Binnenkort verschynt in de .Staats courant" een verslag nopens den toe stand van H. M. de Koningin, onder teekend door prof. Kouwer uit Utrecht en dr. Pot, hofarts. De Minister van Binnenlandsche Za ken; overwegende, dat, ten gevolge van 'tniet aannemen van zijne benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal door dr. A. Kuyper, eene ver kiezing moet plaats hebben voor een lid dier Kamer in het kiesdistrict Sneek heeft goedgevonden te bepalendat die verkiezing zal plaats hebben op Don derdag 29 October e.k. de stemming, zoo noodig, op Maandag 9 November d.a.v., en de herstemming, zoo noodig, op Woensdag 18 November d.a.v. In het no. van verleden week Woens dag maakten we melding, dat de 18- jarige N. v. d. V. onder Soest, terwijl ze naar de weide ging om te melken, door den trein werd overreden en ge dood. Thans is op last der justitie hetlyk opgegraven en haar 21-jaiigen broeder gearresteerd en gevankelijk naar het huis van bewaring vervoerd als ver dacht van moord op zijn zuster. Nader meldt men aan de Tel.: De schouwing van het lijk toonde aan, dat het meisje geweld is aange daan. Uit het verhoor bleek, dat haar broer ruzie met haar had gehad en haar met een meikjuk op het hoofd sloeg, waarna hij haar levend of dood op de spoorlijn legde. De jonge man heeft reeds bekend. Naar het Utr. Dbl. verneemt is het in strijd met de waarheid, dat de broe der een bekentenis zou hebben afge legd. Van zulk een bekentenis is vol gens het blad geen sprake. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is te Huizen brand uitgebroken in een loods, waarin een dorschmachine van den Boerenbond aldaar. Na blus- sching bemerkte men petroleum en zwavel aan de planken. De zandsteenfabriek en werkplaats van den architect W. Kooi stond kort daarna in lichtelaaie. Vele arbeiders zijn thans zonder werk en vele verloren bij den brand hun gereedschap, dat niet verzekerd was. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is in een weide te Oijen een schaap geslacht. De dieven lieten vacht en kop slechts achter; de politie doet onder zoek. Te Heemstede is uit de directiekeet by de in aan bon w zijnde gasfabriek een bedrag van f 1100 gestolen. De aan nemer had dit daar gedeponeerd om Zaterdag de werklieden uit te betalen. Men meldt aan de N. R. Ct. dat de 16-jarige knaap te Amsterdam, die on langs door den politieagent de V. werd mishandeld, nog omstreeks 6 weken in het Binnengasthuis zal moeten blijven. Zijn toestand is evenwel vooruitgaande. Wat den politieagent betreft, deze is gisterenmiddag naar het Wilhelmina- gasthuis overgebracht, waar hy ter ob servatie van zyn geestermogens ten minste vier weken zal moeten vertoeven. De grijsaard Guliker uit Susteren kwam eenige weken geleden onder een aato terecht met het gevolg dat de man ernstig werd verwond. De man herstelde evenwel en had zich jnist Maandag weer op weg begeven, to.n hij opnieuw het ongelnk had door een aato, thans door een Maastrichtschen, te worden overreden. Hy kwam met zijn krui wagen ond r den auto terecht en werd doodelijk gekwetst. Den antomobielbe- stuurder treft geen schold. Uit Rotterdam wordt geechreven Sedert weken leefden de bewoners van de eerste en tweede verdieping van pand no. 18 in de Korenaarslraat met elkander in onmin. Meermalen werd wederzijds hierover geklaagd. Zon dagavond was er weder twist en de bewoonster der tweede verdieping, juf frouw van der H., wiei man als stuur man vaart en zich op zee bevindt, riep ten einde raad, de hulp in van haar buurman B. H. G., een stuurman, wo nende in pand no. 20 in de Korenaar straat. Te diens huize bevond zich ook diens broeder, de matroos J. G.f en beide mannen beloofden aan het ver zoek van jnffronw v. d. H. te voldoen. Zij zouden er wel eens een eind aan maken. Zoo gezegd, zoo gedaan. Terwijl juf frouw van der H. naar haar woning op de tweede verdieping terugkeerde, begaven zij zich naar de eerste verdie ping, waar de stuurman B. B. met zijn gezin woont. Hem het twist zoeken met zijn bovenbuur verwijtende, grepen zy hem, ua zijn woning te zijn binnen gedrongen, meteen beet en een worste ling ontstond. Stuurman B. B., zich bedreigd ziende, haalde een geladen revolver uit eeu kast en schoot er, zooals hy verklaarde uit zelfverdedi ging, op los. Te midden van het tu mult, veroorzaakt door het omvallen van meubels eu het geschreeuw van manneu en vrouwen, weerklonk schot op schot en in een ommezien waren stuurman B. H. G. door de revolver- kogels in de horst, matroos J. G. aan het hoofd en de vrouw van den aan gevallen stuurman aan een pols getrof fen. Eerst toen deinsden de aanvallers af. Een commissaris van politie begaf zich met een inspecteur dadelijk naar de woning van stuurman B. B., die in verhoor genomen en naar het politie bureau is gebracht. De door de kogels getroffeu stuurman B. H. G. en diens broeder J. G. zijn naar het ziekenhuis gebracht en daar ter verpleging opge nomen. Ook de vrouw vau stuurman B. B. is daar verbonden. In ons no. van Woensdag 14 dezer werd een bericht opgenomen, volgens hetwelk een brief, op 19 September uit Utrecht naar Deventer gezonden, in houdende f 40, niet in het bezit van den geadresseerde was gekomen. Men deelt nu mede, dat de brief wel is aangekomen, maar dat hij langs een der zyden was opengeknipt, het bank biljet er uit genomen en de openge knipte zijde weer netjes met gom toe- geplakt was, zoodat men slechts bij zeer nauwkeurige beschouwing het feit kon ontdekken. Aan het centraal-magazijn van mili taire kleeding en uitrusting te Delft, is men een belangrijke diefstal van militair laken op het spoor gekomen. De ontvreemding moet gedurende lan- geren tijd hebben plaats gehad en ver moedelijk door meer dan één persoon zijn gepleegd. Het onderzoek der politie neemt althans steeds grootere uitbrei ding aan. Het gestolene vertegenwoor digt een aanzienlijk bedrag. Reeds is vastgesteld: dat van het fijnere laken japonnen werden gemaakt; dat ander laken eerst geverfd en daarna gebruikt werd enz. Aanhoudingen hadden nog wel niets plaats, maar kunnen toch niet uitblijven. Een schipper, die Zaterdagmorgen met zijn vaartuig de School poort brug te Delft passeerde, gooide met de vaar boom, het ijzeren ondereind vooruit, naar den brugwachter. Een passeerend werkman werd echter aan het strotten hoofd getroffen. De wonde bloedde niet, maar het hoofd van den man zwol zeer sterk op, zoodat onverwylde opname in het gasthuis noodig bleek. Men vreest voor bloedvergiftiging. De schipper, die de zaak eerst met f 5 wilde sussen, wordt opgespoord. Men meldt uit Sueek: Vrijdagmorgen is van hier gevanke lijk naar Leeuwarden getransporteerd de ruim 46-jarige barbier A. v. d. W., die bekend heeft zich vergrepen te heb ben aan een 13-jarig meisje, dat bij hem inwoonde. Het kind is overleden en acht dagen geleden te Jntrijp be graven. Op bevel van de justitie is het lijk opgegraver. Terwijl in andere jaren om dezen tijd in Zeeland overvloed van water is. heerscht er thans bijna algemeen water gebrek. Vooral doet zich het gebrek aan regenwater gevoelen, want de meeste regenbakken zijn ledig. Ook voor het vee begint het er te spannen, daar de meeste waterpatten evenals vele slooten droog staan, zoodat, wanneer het niet spoedig flink begint te regenen, vele landbouwers genoodzaakt znllen zijn, voor hun vee water van elders aan te voeren. Als dader van den moord, die 6 dezer by gelegenheid van de kermis te Leeu wen op C. Gerritsen geploegd werd, is Maandagmiddag te Tiel gevankelijk binnengebracht de 20-jarige v. B., boe renknecht te Wamel. Daags na den moord werd als ver moedelijk dader binnengebracht de ge huwde R.; Zondig j.l. nu noet v. B. in een café hebl>en verklaard, dat R. de dader niet was en hij dezen wel kende. De rijksveldwachter, hiervan verwittigd, onderwierp v. B. aan een verhoor, waarin deze bekende den dader te zijn, onder aanwyzing van het mes, waarmee hy den moord pleegde. Dade lijk werd hij opgesloten en naar Tiel vervoerd. R. is oogenblik kei ijk op vrije voeten gesteld. Te Wamel staat v. B. niet ongunstig bekend. Wel noemt men hem luid ruchtig en maakt hij by voorvallende gelegenheden misbruik van sterken drank. Zijn vader, die thans te Tiel woont, verliet na het sterven zijner vronw zijn gezin, waarna de kinderen door het armbestuur werden uitbesteed. De ,N. R. Ct." meldt Aan de ambtenaren ter secretarie der gemeente Haarlem is een stuk ter tee- kening voorgelegd, waarin hun namens B. en W. wordt aangezegd dat zij, die zich over ambtszaken tegenover derden uitlaten, deswege, niet eervol, zullen worden ontslagen. Wederom werd by de politie te Gouda Zaterdag een valsche rijksdaalder ge deponeerd, thans door een melkboer, die hem beweerde ontvangen te heb ben aan ten der motorjachten der Ned. Motorboot Club, die dien morgen in den Kattensingelgracht aldaar lagen ge meerd, doch reeds naar Gorcutn waren vertrokken. Op den zolder van pand No. 224 aan den Goudschenrijweg te Rotterdam, waren Zondagnamiddag eenige kinde ren van 7 tot 15 jaar oud, aan het spelen. Op dien zolder heeft de schoen makersjongen L. T. zijn gereedschap liggen en uit dit gereedschap nam de 12-jarige M. K., die in hetzelfde huis woont, een schoenmakersmes. Midden door den zolder loopt eeu luchtkoker en daartegen posteerde hij zich met bet mes iu ,de ha:d, een andere jongen spelenderwijs uitnoodigende,om te bok sen. Van de andere kinderen werd de 7 jarige E. van W., een meisje, wonende in de Plantagestraat No. 6 door een ouder zusje nageloopen. Zij speelden krijgertje en deaen dit rond de lucht koker. En nu gebeurde het dat de 7- jarige E. v. W. by het loopen rond den koker, juist liep in het mes dat de 12- jarige M K., dien zij niet zag, in zijn hand had. Het vlijmscherpe mes drong diep in de borst vau de 7-jarige en makte den rechterlong. Zwaar gewond en veel bloed verliezende werd het kind naar het ziekenhuis gedragen, maarbij aankomst aldaar was het reeds over leden. Zondagnacht werd de deur van het kantoor der firma Puyenbroek te Goirle geheel met beer besmeerd. Tijdens den dienst in de R. K. kerk werden de in dienst bij die firma zijnde dochters van T. door eenige werkloozen ergerlijk las- tig gevallen en mishandeld. Maandagnacht hebben werkloozen de marechaussees met steeuen geworpen en bedreigd, zooiat de vuurwapens ge bruikt moesten worden. Er is niemand getroffen. De aanvallers zijn gevlucht. In den loop dezer week wordt de spinnerij aan denGoirleschen weg (gem. rilburg) in werking gesteld. Uit Meppel wordt aan de ,Zw. Ct." gemeld De keurmeester van vleesch en visch, G. Mast deed weer een belangrijke aan haling. De van Balkbrug komende tram stopte nabij het koffiehuis van den heer Donker, waar een groote, ge heel dichtgespijkerde kist afgeladen en aan den kant van den weg werd gezet. Zy kwam den keurmeester door zwaarte en eeu roode kleur aan den onderkant zoo verdacht voor, dat hij haar liet open maken. Te voorschijn kwam toen een ge slacht varken van ongeveer 400 pond, van binnen geheel groen en een wal gelijken stank verspreidende. De in voerder, die de stad was ingegaan om te trachten het kadaver aan een sla ger te verkoopen, kwam een half uur later opdagen. Hij is genaamd J. Ot- tens, koopman te Balkbrug. Tegen hem werd procesverbaal opgemaakt; het varken is vervoerd naar de mestver- zamelplaats. l aag water. Uit Enkhuizen Tengevolge van den krachtigen Oosten wind is de waterstand in de Zuiderzee bijzonder laag. De scheepvaart onder vindt daardoor veel belemmering; Zuid west van Enkhuizen zitten een aantal stoombooten en zeilschepen Mn den grondde postboot van Kampen via Urk is hier niet aangekomenook de veerdienst Enkhuizen-Stavoren onder vindt vertraging. De geringste vaardiepte op de Waal was Dinsdag 2.08, Maandag 2.10 M., bij Druten. De geregelde vaart wordt zeer be vorderd nu bakenmeesters te Varik en te Gent ermee zijn belast op- en af varende schepen van meer diepgang dan de minste v&argeuldiepte, niet door te laten, dan na lichting. Uit Wageningen Het water op den Rijn is nog val lende. Diepte der vaargeul 1.89 Meter. De vrachtprijzen, vooral voor steenen, zijn enorm gestegen. Uit Tiel: Sinds Distdagochtend is het water in de Waal 2 c.M. gevallen. De Tielsche boot Harmonie raakte na gelicht te zijn voor Bommel weer vlot. Door den oostelyken wind werkt de vloed niet hoog op, waardoor beue den Zaltbommel ondiepten zijn, «lie in gewone omstandigheden weinig hinde ren. Te Druten stond 2.06 M. in de vaargeul, te Varik 2.18 M. (■leluUkise Ulnners. Het lang inblijven der hoofdprijzen in de 5e Klasse der afgeloopen loterij bracht vele spelers gedurende de laatste dagen in spanning. Houders van Staats loten, Tijd geest polissen en Tijdgeestloten konden dikwyls hunne kansen voor beduidende bedragen van de hand doen. Gelukkig zij die dit niet deden, zooals te Katwijk a d. Rijn, te Eindhoven en te Amsterdam, op welke plaatsen de f 100,000.aan eenige gelukkigen ten deel viel. De f 50,000.werd te Som- melsdijk, de f30,000.te Bergen op Zoom, de f25.000.te Middelburgen de f15,000.te Waddingsveen uitbe taald. Rechtzaken. kantongerecht Heuiden. Uitspraak van Strafz. dd. 16 Oct. '08. Openb. dronkenschap: J. C. B. te Woudrichem, f 10 subs. 3 d.C. d. K. te Almkerk, f 15 aubs. 3 d.J. V. te Veen, 10 d.J. v. G. te Dussen, 3d.; Th. M. v. D. te idem, f 10 subs. 3d.; W. A. S. en P. M. beiden te Heusdeu, elk f 5 subs. 3 d. In staat van dronkenschap de orde verstorenP. V. en C. v. B. beiden te Almkerk, elk f 5 subs. 3 d. Overtr. j&chtdelict: C. M. te Elshout, f 6 subs. 2 w. tuchtschoolP. G. te Andel en G. v. A. te Giessen, elk f 6 subs. 4 d. Overtr. vischdelict. C. K. te Dussen, f 1 subs. 1 d.W. J. v. d. P. te idem, f 8 subs. 2 d.G. v. d. B. te Eethen, 2 X f 2 subs. 2 X 2 d.R. F. W. te Meeuwen, 2 X f 3 subs. 2 X 2d.; P. J. d. R. te Heusdeu f 2 subs. 2 d. Een trekdier onbeheerd laten staan J. d. V. te Haarsteeg, f 3 subs. 3 d. Een op den openbaren weg geplaatste kar niet behoorlijk hebben verlicht: J. M. te Almkerk, f 3 subs. 3 d. Een openbaren weg belemmeren C. d. B. te R&amsdonk, f 10 subs. 5 d. Overtr. rijwielwet: G. T. V. te de Werken en T. C. B. te Genderen, elk f 3 subs. 3 d.P. G. te Dussen, f 2 subs. 2 d. Th. C. H. te idem, f 2 subs, 1 w. tuchtschool. Overtr. prov. reglementCh S. te Leiden, A. V. te Heusden en Th. M. v. d. B. te Haarsteeg, ieder f 3 subs. 3 d. Overtr. veldpolitie: J. v. C. te Wer kendam, 2 jaar proeftijd C. M. te Els- hout, f 2 subs. 1 w. tuchtschool. Overtr. stierenregl.J. d. T. te Andel en G. v. d. D. te de Werken, elk f 3 subs. 3 d.J. v. L. te idem, 2 X f2 subs. 2 X 2 d. Overtr. drankwet: U. J. S te Geer- truidenberg, f 1 subs 1 w. tuchtschool; P. S. te idem, f 5 subs. 5 d. Overtr. waterschapskeurB. D. te de Werken, 2 X f2 subs. 2 X 2 d. Vee invoeren in een besmetten kring tijdens het heerschen van mond en klauwzeerB. R. te Almkerk, f 5 suba. 5 d., met verbeurd verklaring van de inbeslag genomen en verkochte kalve ren. StraatschenderijC. v. B. te Almkerk, vrijgesproken. Overtr. jachtwet: C. H. W. te de Werken, vrijgesproken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2