Dienstbode, VEEN. Naar wij vernemen heeft de heer J. Timmermans, door den Raad dezer Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden, brengen ter openbare kennis, dat op het verzoek van S. Verhagen om in het perceel, kadastraal bekend in Sectie F, No. 1144 een gasmotor te mogen plaatsen, door hen gunstig is beschikt. Heusden, den 3 December 1908. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester y H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. *Maatttel(ik ilieuwi. l\RICBTDGE>, welke Gevaar, Schade of Binder gemeente in zijne openbare vergadering van 25 November j.l. benoemd tot lid van het algemeen armbestuur, zijne benoeming niet aangenomen. Tot candidaten ter voorziening in de vacature van den raad, ontstaan door het overlijden van den heer C. A. W. Jiskoot, zijn op 2 December gesteld: T. D. Jiskoot, C. Timmermans Fz. en J. Vos Bzn. De raad heeft besloten de door den M. v. B. Z. voorgestelde wijzigingen in het bestek van den schoolbouw aan te nemen, zoo het Rijk in de daaraan verbonden kos ten, ten volle wil voorzien. WIJK. Nu de slachttijd daar is worden er heel wat vette varkens opgeruimd, en al bestaat er goede vraag, de prijzen gaan toch niet vooruit. Men kan niet meer dan 28 cent per K.G. schoon gewogen, of 23 cent levend gewogen, maken. Een prijs, die bij de duurte der onderscheidene voeder soorten niet zeer loonend heeten kan. AALBURG. Bij den inbraak bij den koopman A. B. (zie ons vorig nuu mer) zijn na onderzoek gebleken ongeveer 60 gulden van den armen man ontvreemd. Van de dader(s) is nog geen spoor ontdekt. DEWERKEN, ca. De uitslag van de gister gehouden stemming voor een lid van de gemeenteraad is als volgt: uitgebrachte stemmen 289, van onwaarde 5, geldige stem men 284, volstrekte meerderheid 143. De heer J. v. d. Meijden vereenigde op zich 168 stemmen en de heer J. Bakker 116 stemmen, zoodat gekozen is de heer J. v. d. Meijden. WAALWIJK. Zondagmiddag had alhier een plotseling sterfgeval plaats, dat op dien leeftijd hoogst zelden vdorkomt. De 15-jarige A. W., een jongmaatje uit Amsterdam, dat bij den huis- en décoratie- schilder H. Keizer als inwonend leerling werd opgeleid, was 's morgens naar de kerk geweest en had 's middags het Lof bezocht en daarna met een kameraad eene wandeling gemaakt. Tegen zes uur ging hij huiswaarts om koffie te drinken en maakte afspraak om over een half uur we der uit te gaan. Thuis gekomen, ging hij op een stoel zitten enwas enkele HEUSDEN, 5 December. Naar wij vernemen zal het 23 Januari a. s. een kwart eeuw geleden zijn dat de heer H. J. van Eggelen benoemd werd tot secre taris dezer gemeente. Was dit op zijn jeugdigen leeftijd eene groote onderscheiding, toch beschouwde hij zijn nieuwe functie niet als het toppunt zijner wenschen, doch bleef met onveraroten ijver doorwerken. Het diploma als docent voor staatswetenschappen gaf daarvan al spoedig een bewijs en de tijd zou leeren hoe zeer hij op 't gebied van gemeente-ad ministratie wist uit te blinken, zooals het lidmaatschap van het Hoofdbestuur van den Bond voor gemeenteambtenaren ver volgens zou aantoonen. Dankbaar zullen velen erkennen, die thans op verschillende plaatsen functiën van Burgemeester en Secretaris bekleeden, hoeveel zij aan hunnen leermeester ver plicht zijn en dat hij daarvoor in de eerste plaats de aangewezen persoon is, bewijst zijn herhaalde benoeming tot lid der exa mencommissie. Heusden heeft zeker vele verplichtingen aan den heer Van Eggelen. Hij toch is de vraagbaak van velen en ieder die bij hem aanklopt kan zeker zijn van zijn hulp. De heer Van Eggelen, hoe bescheiden hij ook is, kan met een gevoel van zelfvoldaan heid op de laatste 25 jaar tbrugzien en wij vertrouwen dat de 23e Januari voor den a. s. jubelaris een genotvollen dag zal zijn, dien hij zich gedurende een volgende kwart minuten later een lijk" De dokter cönsta- teerde hartverlamming. De groote ontstel- eeuw steeds met blijmoedigheid zal herin neren. De militieraad zal op Zaterdag 19 Dec. a.s. te 's-Hertogenbosch zitting houden o.a. voor de lotelingen uit Heusden en Drunen op Maandag 21 Dec. voor dieuitHerpt, Oudheusden, Hedikhuizen, Drongelen, Meeuwen, Genderen, Giessen, Rijswijk, An- del, Nieuwkuik, Vlijmen, Veen en Wijk; Op Dinsdag 22 December voor Almkerk, Dussen, Werkendam, De Werken en Sleeu- wijk; Op Zaterdag 2 Jan. zal de Militieraad te Tilburg zitting houden o.a. voor de ge meenten Baardwijk, Besoijen enCapelleen op Maandag 4 Jan. voor de gemeenten tenis in het gezin laat zich moeilijk be schrijven. DUSSEN. In de Geref. kerk zal Zon dag a.s. optreden de heer W. van 't Sant uit Sleeuwijk, stndent a. d. V. U. te Am sterdam. In de Herv. kerk is 't alleen voormiddags dienst. Donderdagavond gaf de chr. zang- vereeniging „David" in de Herv. kerk haar tweede openbare uitvoering. Mocht „David" de vorige maal vooreen vrij groot publiek optreden, nu was het ruime kerkgebouw geheel bezet. Niet alleen van hier, maar ook uit. alle 'van de Nederlansche koloniën in Azië te waarborgen. De Londensche correspondent van het Berliner Tageblatt op zijn beurt seint, dat een bijzondere toenadering tusschen Engeland en Nederland in de lucht hangt. Een verdrag tol onzij- digverklariDg zou men wel niet willen sluiten, maar het denkbeeld van een verdrag van Nederland met Engeland wordt, volgens den correspondent, niet weggeworpen. De N. R. Ct. schrijft hierbij Ofschoon wel vermoedende, dat van al de boven vermelde mededeelingen niets waars was, hebben wij voor alle zekerheid geïnformeerd ter plaatse, waar men het weten kan. Wij zijn nu gemachtigd tot de mede- deeling, dat van onderhandelingen over een nauwere aaneensluiting tusschen Nederland en Engeland geen sprake is. De Eerste Kamer heeft in hare ver gadering van heden het tweede achter- standsoutwerp, bevattende de veel be sproken pensioensbepaling voor 65-ja- rigen. op verzoek van den minister van justitie het eerst in stemming gebracht en met 39 tegen 8 stemmen verworpen. De minister van justitie, die in den loop der beraadslaging nog eens her haald had, dftt de dr:e ontwerpen z.i. in onverbreekbaar verband met elkaar stonden, verzocht daarop, de stemming over de beide andere ontwerpen aan te houden. Aldus is geschied. Waarschijnlijk zul len dus nu de beide andere ontwerpen, na verkregen machtiging der Koningin, worden ingetrokken. Donderdagavond is te Tuikwerd bij Farmsum (Gr.) de oven in de steenfa briek van P. Detmers ingestort. Drie arbeiders zijn er onder geraakt. Een was, toen hij ©nder het puin uitgehaald werd, reeds overleden. De twee anderen zijn gewond. In de Hoogstraat te 's-Gravenhage, trachtte gisteren een man van de St. Nicolaasdrukte gebruik te maken, om aan een dame een paar pakjes te ont rukken, wat hem echter niet gelukte. Een half uurtje later ontrukte hij aan een andere dame een taschje, inhou dende een bedrag van ruim f8. Hij is ter beschikking van de justitie ge steld en naar het huis van bewaring gebracht. Vrijh.-Capelle, Sprang, Loon op Zand en omliggende plaatsen, zelfs uit Capelle in Waalwijk. de Langstraat, waren velen tegenwoordig. Met genoegen kan gemeld worden, dat „David" in accuraat zuiver zingen flinke De zittingen worden zoowel te Tilburg als te 's-Hertogenbosch gehouden op het Btadhuis en vangen aan des voormiddags j vorderingen heeft gemaakt en in de ver- 10 ure. j schillende stukken het crescendo en decres- Voor den Militieraad moeten verschijnen cende mooi deed uitkomen, de lotelingen die vrijstelling verlangen we- j de Pauze vergastte de waarnemende gens gemis van de gevorderde lengte of organist, de heer D. de Ruiter ons met een wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken, paar mooie stukken op't kerkorgel, terwijl .i_ j hetgeen door een paar dames werd ten - Aan het postkantoor alhier, en de gehoore gebracht eveneens naar wensch daaronder ressorteerende hulpkantoren werd siaagde gedurende de maand November in de rijks-cEnkeje Btukken werden op verzoek her postspaarbank ingelegd f 16204.93£ terug- haald, zoodat deze uitvoering voor den di- betaald f 14/72.51$. recteur, de heer C. Godtschalk, en voorde Het laatste door dat kantoor uitgegeven leden succesVol mag heeten. boekje, draagt het nummer 4579. j ^er afwisseling werd geboden beviel Door het college van regenten der uitstekend, zoodat 't publiek een aange- Godshuizen alhier werd heden een aanbe- namen avond doorbracht, veling opgemaakt voor een lid in dit college. De weleerw. heer ds. Klaassen, eere- Als le candidaat werd gekozen de heervoorzitter der vereen., was voorzeker tolk G. van Everdingen, aftredend lid; als 2e der gansche vergadering toen hij in zijn slotwoord directeur en leden dank bracht voor alles wat het gemengd koor „David" ten gehoore had gebracht. (Polder). In het lokaal „Uw konink- candidaat de heer G. Vos Jz. NEDERHEMERT. (Eiland.) Vreemd ke ken enkele ingezetenen Woensdagmorgen bij het ontwaken op, toen zij zagen dat het waschgoed, hetwelk des nachts buiten rijk kome" is Zondag geen dienst, wel zal had gelegen, beduidend gekrompen was. j Woensdagavond a.s. ds. Klaassen alhier DOEVEREN. J.L Woensdag herdacht een optreden, onzer vroegere predikanten, Ds. J. Osse- j waarde te Nijmegen, den dag waarop hij vóór 25 jaar alhier in zijne eerste gemeente tot de Evangeliebediening werd ingeleid. In 1886 vertrok Ds. Ossewaarde van hier Himieiiland. Nederland en Venezuela. Reuter seint uit Willemstad, d.d. 4 naar Sluisin 1894 aanvaardde Z.Eerw. de dezer bediening te Meppel en is sedert 9 Juni; Het Nederlandsche linieschip Jacob 1907 werkzaam te Nijmegen. van Heemskerck en de kruisers Fries- ZALTBOMMEL. Op de Dinsdag gehouden land en Gelderland hebben gisteren een najaarsmarkt waren aangeveerd 59 runde- betooging tegen Venezuela gehouden, ren en 13 kalveren. Hoewel de aanvoer ge- £ij stoomden langs de kust van Puerto ring was, viel de handel niet tegen. Wat de prijzen betreft, deze kwamen overeen met die der vorige week. Slachtvee vooral werd nog al opgekocht.' Heden werd opnieuw de buitengewone rivierpolitiedienst ingesteld. Alle verbods- merken en beperking van de scheepvaart werden weder ingesteld en de verschillende borden, betreffende op- en afvaart in ver band met de vaargeuldiepte, geplaatst. NIEUWENDIJK. Naar we uit ver trouwbare bron vernemen zal Janus van der Stelt Lz., die enkele jaren geleden naar Amerika ging, deze, of volgende week te Cabello tot Laguayra. De Heemskerck is hier vanochtend teruggekeerd, de kruisers zijn naar Maracaibo gegaan om eenzelfde betooging te houden. Nader seint Reuter uit Willemstad, d.d. 4 dezer: Men ziet in de betooging een teeken, dat de toebereidselen voor een deugde lijke blokkade voltooid zijn. Te Santpoort is gisteren de 21 jarige N., uit Haarteh, in hechtenis genomen en voor den rechter van instructie ge leid. De jonge man wordt verdacht schuldig te zijn aan de verleden week gepleegde inbraak in villa Bosch-en Duin, nabij het dorp Santpoort. Te Apeldoorn doet zich een geval van een soort slaapziekte voor bij den gep. kommies S. Vrijdag is de oude heer door een onweerstaanbaren slaap overvallen en sedert nog niet ontwaakt. Men vreest voor zijn leven. daardoor minder scherp schijnen. De gemoireerde vulling der hoekschilden met het cijfer 40 is iewat geveegd; daarentegen kan het in klein schrift aan den voet voorkomende afdruk van art. 232 van het Wetboek van Straf recht een onderzoek met de loupe door staan. De groene tint is wat meer gras achtig dan bij de echte biljetten; de groene onderdruk is wazig en mist de witte schaduwlijnen rond de ornamen ten. De verf voelt wat vettig aan, het papier iets wolligvan afgaan der groene kleur konden wij echter niets ontdekken. Ook het watermerk is zeer bedriegelijk nagebootst, ook al zijn de letterbeelden niet geheel overeenkom stig de echte. Het hier in beslag genomen biljet was blijkbaar al eenigen tijd in omloop geweest, althans het scheen daarvan de sporen te dragen. Tevens is bij het agentschap der Nederl. Bank daar ter stede een valsch bankbiljet van zestig gulden in beslag genomen, dat zich bevond tusschen een aantal biljetten van dat bedrag, welke daar door eene kassiersfirma werden gestort. Het valsche bankbiljet is genum merd J. R. 2934 en is gedateerd 2 Fe bruari 1904, draagt overigens, uitge zonderd natuurlijk de bruine kleur, de zelfde kenteekenen van valschheid als dat van veertig gulden. Niet alleen dat het keurig is nagemaakt, blijkbaar in dezelfde werkplaats, maar het bevat ook een watermerk en wat nog eigenaardi ger is en mogelijk als een waarschu wing kan dienen: beide valsche biljet ten zijn op den rug gestempeld, met het adres van zekeren den Boer, aard- appelhandel te Leiden, welk stempel hoogstwaarschijnlijk ook valsch is. Het biljet van zestig gulden is ter beschik king van den officier van justitie ge steld. De correspondent te Tilburg van het Hbld. meldt: Iedereen weet thans dat de Goirlesche arbeiders den strijd niet hebben aan gebonden om verzet te plegen togen de invoering der machines, doch uit vrees dat het onvermijdelijke gevolg van het machinaal vervaardigen van behangselliunen zou zijn werkloosheid onder de handwevers. Dat de arbeiders goed gezien hebben en hun vrees niet ongegrond was, kon blijken uit het volgende. De firma Van Puyenbroek weeft thans in hare spinnerij te Tilburg het behangselinnen machinaal en biedt dit artikel aan hare cliënteele aan 20 pet. beneden den prijs waarvoor alle handfabrikanten het leveren. Deze con currentie heeft nu de firma Van Besouw verplicht 32 harer handwevers aan te zeggen dat zij, wanneer de onderhan den zijnde ketting afgeweven is, dit zal voor de meesten uiterlijk Maandag zijn, ontslagen zijn. Gelijk te verwachten was, hebben de regenten van het Burgerweeshuis te Alkmaar collectief ontslag genomen, in verband met de in de jongste ge meenteraadszitting aangenomen motie van afkeuring in zake de herbenoeming van den weesvader. Woensdagmiddag werd de Rietsteeg te Arnhem eens weer in rep en roer gezet. Een der bewoners dier steeg, van wieu drie kinderen bij rechterlijk von- nis onder toezicht zijn g plaatst van den voogdijraad, verzette zich heftig tegen een drietal rijksveldwachters, die gezonden waren om deze kinderen mede te nemen en over te brengen naar een stichting waar hun opvoeding zeker minder dan thuis te we jschen zou over laten. Ook de buren kozen de zijde van den vader, zoodat, na veel vruchtelooze moeite de politiedienaren er slechts in konden slagen een vijftienjarig meisje over te brengen, de beide andere kin deren waren niet in handen te krijgen. Nog lang na het vertrek der politie mannen staken de buren de hoofden bijeen, juichten over de behaalde over winning, en begrepen maar niet wat de politie te maken had met een an dermans kinderen.?, Men schrijft van de Geldersch-Prui sische grenzen De groote vraag naar Nederlandsch dienstpersoneel voor Duitschland, voor- kl om boerenmeiden en knechts i% in den laatsten tijd veel verminderd. In plaats van gebrek is er nu in Pruisen veel overtollig dienstpersoneel. Door de heerschende malaise gaan zich vele menschen van hun dienstboden ont doen en ouders, die hun dochters thuis hielden, zoeken thans voor deze een plaatsje als dienstbode te bekomen. De loonen voor meiden en knechts zullen daardoor verminderen. De heer G. V., te Zandvoort vertoe vende, weigerde Dinsdag drie aange- teekende brieven in ontvangst ie nemen, welke hij, als diamanten inhoudende, van uit Geertruidenberg aan zijn adres had verzonden, elk voor een aangege ven waarde van f 12,000. Op zijn be wering, dat die brieven geschonden waren, werd er een opengemaakt, die kiezelsteeuen bleek te bevatten. In het bijzijn van den inspecteur van poli tie werden de andere eveneens geopend en ook deze bevatten kiezelsteeuen. De brieven, welke op het oog geheel gaaf waren, zijn in beslag genomen en de zaak is in verder onderzoek. Volgens sommige Engelsche bladen w ,v^olluo zou er tusschen Engeland en Neder- New-York scheep gaan om hier voorgoed j laod op diplomatiek gebied iets belang- terug te keeren De stoom zuivelfabriek alhier, is met hare inzending Melkpoeder op de tentoon stelling te Gent bekroond met een gouden medaille. rijks gaande zijn. De Pall Mall Gazette spreekt van de waarschijnlijkheid, dat Engeland en Nederland eerlang door nauwere poli tieke banden zullen verbonden worden. LAND VAN ALTENA. Deze week zijn j en zegt voorts o.a. dat de Nederlanders hier de laatste suikerbieten verzonden, zoo-gaarne een verdrag met Engeland zou- dat de campagne met al zijn tegenvallers, I den sluiten en dat het mogelijkis.dat andere verdragen, ten doel hebbende de absolute bescherming van Nederland, eerlang zullen worden gesloten. De Globe daarentegen weet weer wat anders te vertellen, nl. dat korten tijd geleden tusschen Engeland en Neder land onderhandelingen werden geopend met het doel om de onschendbaarheid hier althans, zeker niet later is geëindigd dan verleden jaar. GAMEREN. Voor de a.s. verkiezing van een lid voor den gemeenteraad, vacature wijlen H. A. Spiering, zijn drie candidaten gesteld, nl. de heeren J. v. Kuijl, I. Hedel en J. van Eek. De verkiezing zal plaats hebben op 9 December a.s. Naar de Dordr. Ct. meldt, is Donder dagochtend ook te Dordrecht ten kan tore der rijks directe belastiugen een valsch bankbiljet van f 40 in betaling aangeboden, maar de met de kas belaste ambtenaar, wien de kleur wat twijfel achtig voorkwam, liet zich niet ver schalken en bekeek het wat scherper, met het gevolg, dat het op vermoeden van valschheid werd in beslag genomen. Het biljet is zeer bedriegelijk en kunstvaardig nagemaakt, blijkbaar langs fotografischen weg, en heeft zooveel overeenkomst met een echt, dat onge twijfeld menigeen, die gewend is met geld om te gaan, erin zou vliegen. Het is, evenals de andere ontdekte valsche bankbiljetten van f 40, genummerd N C 5355 en gedagteekend van 15 Janu ari 1906. De zwarte druk is iets grau wer dan bij de echte, terwijl de lijnen Dezer dagen werden in een land- bouwschuur te Boschkapelle in een pa lingfuik, die daar in den stal onder stroo verborgen lang, vier ratten ge vangen. Nadat deze dieren gedood wa ren, werd de fuik, nu van een lokaas voorzien, op dezelfde plaats gelegd, en kort daarna hadden zich andermaal twee ratten laten verschalken. gemeentebrandkast van Idaarderadeel. Reeds den 25 November werd de heer Bouma, wethouder, gehoord, terwijl Woensdag voor den rechter-commissa- ris genoemde wethouder eD de burge meester dier gemeente verschenen. Men schrijft aan de N. R. Ct. Bij den brand te Heiligerlee (Gr.) hebben de brandblusschers aldaar, in twee uren tijds 25 liter jenever en de noodige potten bier verorberd. Sedert eenigen tijd was een bakker te Kootwijkerbroek, gemeente Barne- veld, geld schuldig aan een landbouwer aldaar; toen de betaling wat lang op zich liet wachten, besloot de landbou wer eens naar des bakkers huis te gaan, om hem aan de bestaande schuld te herinneren. Hij was echter zelf niet thuis, zoodat de landbouwer zich ver plicht zag de boodschap aan de vrouw over te brengen. Heel beleefd noodigde deze hierop onzen man uit even te gaan zitten, dan zou zij in de achterkamer geld halen. In plaats echter van klin kende munt, bracht het vrouwtje een vuurlepel mede, waai mede zij den land bouwer zulke gevoelige slagen op het hoofd toebracht, dat deze aanstonds Let hazenpad koos. Wellicht gedachtig aan het spreek woord „man en vrouw zijn een", heeft de landbouwer later bijgestaan door zijn knecht, den bakker zulk een ge ducht pak slaag toegediend, dat deze per voertuig naar een geneesheer moest worden overgebracht, die langen tijd noodig had de tal van toegebrachte wonden te verbinden. Men seint aan Het Volk uit Den Haag De minister van justitie heeft de strafrechtelijke vervolging gelast van den burgemeester van Best in Noord brabant, die verdacht wordt van het schrijven van anonieme en beleedigen- de briefkaarten aan raadsleden en an deren. llurserUjlic Ktuml. Werkendam, van 27 Nov. tot 4 Dec. Geboren Willemijntje Hendrika, d. v. J. Biesheuvel en M. Verhagen. Overleden Cornelis Baggerman, 2 m. Andel, over de maand Nov. Getrouwd H. E. van der Leeden, jm., 24 j. en C. Mouthaan, jd. 29 j. Geboren: Sijke, d. v. C. B. Visser en M. J. Snoek Gosewinus Gerrit en Adriana Cornelia, z. en d. v. A. 't Hooft en M. C. VerhoevenDirk, z. v. J. de Waal en W. M. van de WeteringAn neke, d. v. P. Groenenberg en H. Duis ter Christina Antonia Johanna, d. v. J. Gulden en J. C. BronGerdina, d. v. D. H. de Graaf en W. AldusCor nelis, z. v. A. Noorloos en A. de Graaff. Overleden: Jan van Andel, 70 j., echtg. v. C. KoolhaasBarendina Ver zijl 73 j., echtg. v. P. Crielaard. Veen, over de maand Nov. Ondertrouwd J. A. Verhoeven, 24 j. met A. Kamerman, 21 j. Geboren Sijke, d. v. H. Tack en A. de Joode Cornelis, z. v. H. Schreu- ders en A. W. HasselmanJan, z. v. G. C. Verbeek en P. Verbeek. Overleden: Geertrui van Tiel Ka merman, 67 j. Waterhoogte Maastricht (brug.) 3 Dec. 0.23 M. beneden 0. 4 021 Afloop Aanbestedingen. Marktberichten. Woensdagmorgen ontdekte de wed. S. te Brielle, toen zij eenige betalingen zou doen, dat uit het kastje, waarin zij haar geld bewaarde, een aanzienlijke geldsom men beweert f 1500 spoorloos verdwenen was, De 24-jarige vrouw van den arbeider E. van der Laan te Termunten over leed dezer dagen aan bloedvergiftiging, ontstaan nadat zij een klein zweertje aan de wang had opengekrabd. Naar de Leeuw. Ct. verneemt, stelt de justitie opnieuw een onderzoek in naar den diefstal van f 2000 uit de1 Advertentiëu. Direct gevraagd een nette bij G. ROSIER, Rijwielhandelaar, Werkendam, knnoen veroorzaken. ninv oltnana oaItav niaf lofüi» ia r*oói nni rrrl I - iii ii -i 3 Dec. Prov. bestuur ran Noordholland, het leveren van basaltitortsteen ten behoeve van de werken tot ver dediging van de Noordzeekust in de prov. N.-Holland, benoorden strandpaal 9.800. Raming 2 lOOO. Minste iDtchr. J v. d. Plas, Hardinzveld, f 20,960. HEUSDEN5 Dec Op de graanmarkt besteedt men voorTarwe t 6.00 a f S.4'1, Rogge 6.00 6 50, Gerst f 5.3 a f 5.80, Haver f 4.30 a f 7.70, Kool zaad f—Raapkoeken f af Lijnkoeken af Eieren van tot ct. LAND FAN ALTENA. 4 D -c. Aardappelen. Vroege f -.f Blauwe f 1.80 tl f 19 Zeeuwen, f 1.9'! k f 2.20, Jammen f k f Hooi le quid, f 10 a J 12.2« qual. (voor de pers) f 9.' 0 a 10,00 Klaverhooi ƒ9,- f 12.5') Wit stroo f - a f -.Geel dito J f Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 38 k 40 ets. zwaardere 40 a 44 ctBoter f 1.1 a 1.30 per K.G. Ei-ren 1.80 k f 2 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.55 in de winkels dus f 0.60 per h. kilo. Eieren f 1.80 per 26 stuks. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende pry zen besteed Tarwe f -.0" a f 9,0 i, Haverfi.il a J 8,80, Garst f 4.75 a f 4.80 per H.L Boter f 0.55 af 0.6O per half K.G. Eieren f 1.9 1 af 2.20 per Ui stuks Biggen f 5,2 a f 9 50, Konijnen f 0.00 a f O.uO, Kippen j 0.00 ƒ0.00 per stuk. DUSSEN. 3 Dec. De prijs der boter was heden van f 1.00 af 1 20. Aanvoer 222 K.G. Zetting 1.14. Eieren f 1.70 de 26 stuks. WAAL WIJ K, 4 Dee. De prijs der Boter was heden van f 1.10 a 1.18 per K G. Zetting f 1 14.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1908 | | pagina 2